Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo za tym idą filmy, potrzebne do tego odtwarzacze, dostawcy telewizji z kanałami 8K itd...

 

No właśnie problem w tym że poza producentami telewizorów to na razie idą w to tylko kitajce z NHK. Mieli do wyboru 8K albo palenie pieniędzy podatników w piecu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na pytanie czy podałbym się takiemu testowi - odpowiadam: oczywiście, że tak.

 

Nie tylko telewizor. Bo za tym idą filmy, potrzebne do tego odtwarzacze, dostawcy telewizji z kanałami 8K itd...

 

NHK ma dwa satelity, regularny program startuje 1 grudnia. Turksat też ma dwa satelity, etap testów. TVP zapowiada testy w przyszłym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko telewizor. Bo za tym idą filmy, potrzebne do tego odtwarzacze, dostawcy telewizji z kanałami 8K itd...

 

 

Prawda jest taka że w tv nawet na naprawdę dobre HD jeszcze dość długo nie ma co liczyć, bo nie ma do tego odpowiedniej infrastruktury, tj należałoby umieścić więcej transponderów z większą ilością kanałów na satelitach, ale to są zbyt duże koszty bo za wyższy bitrate są znacznie wyższe opłaty, kanały z odpowiednim bitrate można zazwyczaj spotkać w niekomercyjnych (tj w innej normie) przekazach satelitarnych (np ważne wydarzenia sportowe itp) które są potem transmitowane przez różnych operatorów ale już z mniejszym bitrate (bo na większy nie ma ani pieniędzy ani odpowiedniego sprzętu), ale żeby je odebrać to do tego są zazwyczaj potrzebne profesjonalne odbiorniki nie będące w powszechnej sprzedaży albo specjalne tunery satelitarne przeznaczone do komputerów, no i do tego jeszcze dochodzi kodowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8k z NHK odbierany w Polsce? Z Turksata test z krótkimi filmikami bez dźwięku, też fajnie- pewnie tylko tyle udało się przepchnąć przez transponder.

Jest co oglądać, zwłaszcza gdy ma się któraś z wybranych kart dvb, bo nic innego tego nie łyka, no i oczywiście resztę toru sat, zdolną do odbioru. Transmisja jak cholera, tylko oglądać. A jak Japońce będą transmitować igrzyska, lokalne telewizje i tak to ścisną do max 4k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapartym tchem czekam na kolejne argumenty na "nie" w sprawie 8K. Pomysłowość drużyny sceptyków w tym zakresie jest jak widać nieograniczona.

 

Ta technologia dopiero raczkuje. Oczekiwanie (nawet wymaganie) od niemowlaka będącego na tym etapie aby biegał 110 metrów przez płotki i skakał o tyczce jest w najwyższym stopniu niepoważne. Tym bardziej czynienie mu zarzutów z tego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem czytam jakie były moje intencje podczas spotkania z @Maciej Koper i @gmeru. O niektórych dowiaduję się dopiero teraz.

 

Piszesz o moich wpisach czy o tym co podał @Maciej Koper?

Zresztą ani w jednym ani drugim przypadku na temat intencji nic nie było.

 

Faktem jest natomiast że Twój opis tego co zaszło kompletnie nie pasuje do tego co napisał @Maciej Koper.....ty buńczucznie twierdziłeś że prowadzący potwierdzili Twoje tezy a tenże skwitował to lakonicznie; "z wewnętrznymi odczuciami nie sposób dyskutować".....jakoś biorąc pod uwagę to do czego mnie przyzwyczaiłeś, do masy podawanych do tej pory nieprawd i nieścisłości bardziej wierzę @Maciej Koper.

 

Pokazanie jednopikselowych elementów jest typowym eksperymentem akademickim, mającym niewiele wspólnego z realiami codziennymi. Na ekranie bowiem takich nie ma.

jak wszyscy z tej odległości (2 metry od 55") nie potrafił rozróżnić jakie kształty wyświetlane są na ekranie na pojedynczych pikselach 4K.

 

Wierutne kłamstwo....skoro ekran rysuje (dzięki wysokiej rozdzielczości) jakieś kształty (których z dalszej odległości nie potrafiłeś rozpoznać) z pojedynczych pikseli to i najdrobniejsze (możliwe do odtworzenia) szczegóły też pokaże lepiej, wyraźniej.

 

Obrazowo....dwa tv jeden HD a drugi 4K i na obydwu bardzo drobny druk który na HD jest nieczytelny a na 4K może zostać odczytany dlatego że tworzy je 4x więcej pikseli.

 

To jest wysoka rozdzielczość, na tym ona polega.....problem w tym że w pewnym momencie musimy wybrać co ważniejsze wygoda oglądania telewizji czy najdrobniejsze szczegóły które dopiero z bliska widać.....przy 4K kompromis jest niezły przy wielkich ekranach, 8K nawet w kinach (IMAX) nie zda w 100% egzaminu bo zawsze utracimy coś....albo wygodę oglądania (za blisko ekranu) albo utracimy możliwość zobaczenia wszystkich szczegółów gdy usiądziemy dalej.

 

Czy wystarczy, czy potrzebna jest nam sama świadomość że one tam są?

 

 

 

 

Krak_oN dnia 22.11.2018 - 11:44 napisał

"A czy weźmiesz publiczny udział w ślepym teście między 4 a 8K jeżeli następnym razem przygotuje ci go Maciej ?"

 

Jak to: ślepym teście? Skoro mam porównywać dwa obrazy to chyba muszę je widzieć?

 

 

Ekrany tak, ale ich obudowy musiałyby być zasłonięte, bo każda seria ma inną obudowę i już po samej obudowie wiedziałbyś który tv jest 4 a który 8K, a taki test polega właśnie na tym że nie możesz wiedzieć który jest który.

 

A nie wystarczy zapodać na telewizor 8K materiał różniący się jedynie rozdzielczością?

Ślepy test polegać będzie na tym że nie będzie wiedział kiedy jest 8 a 4K.....telewizor pokaże różną rozdzielczość, a przy tym nie będzie żadnych różnic w innych parametrach obrazu.

Sęk w tym by zdobyć taki różniący się tylko rozdzielczością materiał do porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy zapodać na telewizor 8K materiał różniący się jedynie rozdzielczością?

 

No może i nie za bardzo, bo jest jeszcze kwestia skalowania, tym niemniej warto by było postawić trzy ekrany, tj HD, 4K i 8K, a potem na nich wszystkich puszczać take same materiały w HD, 4K i 8K (i wtedy każdy tv by to sobie raz skalował a raz nie, w zależności od jego rozdzielczości natywnej) , i ciekawe jaki by był wynik rozróżniania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP zapowiada testy w przyszłym roku.

 

Tak, tak... testy.

Wczoraj Arkadowski tu popełnił posta o TVP z pierwszej ręki. Niestety wycofał się. Może zdążyłeś przeczytać.

Z grubsza szło w nim o tym, że TVP jest gotowe na 4K tylko coś im jednak przeszkadza. Domyślasz się co to może być? :)

Na 4K jest gotowe, nie na 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co im przeszkadza....może naczytali się dawnych postów @Bobcat zrozumieli że nie warto iść w 4K bo za zakrętem 8K widać a może jeszcze dalej mierzą omijając przejśćiówki 4 i 8K i od razu 16K nam włączą.... :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

110 metrów przez płotki i skakał o tyczce

 

Bobcat z piłką nożną ci nie wyszło....z kierowaniem uwagi na lekkoatletykę też może nie wypalić. :)))

 

Maju dnia 22.11.2018 - 13:29 napisał

"A nie wystarczy zapodać na telewizor 8K materiał różniący się jedynie rozdzielczością?"

 

No może i nie za bardzo, bo jest jeszcze kwestia skalowania

 

A ten rewelacyjny co "otwiera umysły" 8K Samsunga QLED Q900R nie skanuje 4K idealnie?

Podobno lepszy obraz na nim 4K niż na innych tego rodzaju odbiornikach. :)

 

warto by było postawić trzy ekrany, tj HD, 4K i 8K, a potem na nich wszystkich puszczać take same materiały w HD, 4K i 8K

 

To raczej nierealne.....nie znajdziesz takich (zwłaszcza HD) które będą identycznie odwzorowywać wszystkie parametry obrazu a różnić się tylko rozdzielczością. W te telewizory 8K będzie się wszystkie nowinki wkładać by wykazać ich wyższość, to że warte są każdych pieniędzy. Będą zawsze pół kroku przed 4K a potem czas telewizorów 4K z najwyższej półki (nie szybko, ale w miarę wprowadzania telewizorów 8K) będzie się kończył.

Mamy to już przetestowane sektorze telefonów.....tam już 4K mogli wcisnąć to tu 8K nie potrafią? :)

 

Więc na pytanie czy podałbym się takiemu testowi - odpowiadam: oczywiście, że tak.

 

Trzeba by było poprosić jeszcze parę osób na świadków....tym razem co innego piszecie ty i @Maciej Koper to zrozumiałe że po takim teście mogłoby być podobnie. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat z piłką nożną ci nie wyszło....z kierowaniem uwagi na lekkoatletykę też może nie wypalić. :)))

 

Niezmienny ton oceniającego wszystko i wszystkich. Autorytet z nominacji własnej ma głos.

 

Wystarczy że Tobie zawsze wszystko wychodzi. Szkoda tylko że nie tak jak powinno.

 

To raczej nierealne.....nie znajdziesz takich (zwłaszcza HD) które będą identycznie odwzorowywać wszystkie parametry obrazu a różnić się tylko rozdzielczością.

 

Napisałem kiedyś że oglądałem porównanie tego samego materiału na 8K i 4K. Natychmiastowy zarzut ze strony @Maju: to musi być na identycznych telewizorach. Dzisiaj z kolei czytamy jak wyżej. Kilka dni temu prawdą było A, dziś jest nie-A (logika formalna uczy że z dwóch takich zdań tylko jedno może być prawdziwe).

 

Kolejna granica bezczelności w manipulacjach została przekroczona. Aby tylko postawić na swoim, aby tylko jego było na wierzchu. Za wszelką cenę. Nawet jeśli jest to cena własnej śmieszności.

 

W te telewizory 8K będzie się wszystkie nowinki wkładać by wykazać ich wyższość, to że warte są każdych pieniędzy. Będą zawsze pół kroku przed 4K a potem czas telewizorów 4K z najwyższej półki (nie szybko, ale w miarę wprowadzania telewizorów 8K) będzie się kończył.

 

Wreszcie realizm w Twoich wpisach. Lepiej późno niż wcale. Będzie dokładnie tak, jak napisałeś.

 

Trzeba by było poprosić jeszcze parę osób na świadków....tym razem co innego piszecie ty i @Maciej Koper to zrozumiałe że po takim teście mogłoby być podobnie. :)))

 

Nie mam nic przeciwko obecności innych osób. Im więcej tym lepiej. Zgłosisz się? Czy tylko znów teoretyzujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieraz Ciebie dość w świecie wirtualnym.....na żywo tego nie wyobrażam sobie kontynuować. :))

 

 

"To raczej nierealne.....nie znajdziesz takich (zwłaszcza HD) które będą identycznie odwzorowywać wszystkie parametry obrazu a różnić się tylko rozdzielczością."

 

Napisałem kiedyś że oglądałem porównanie tego samego materiału na 8K i 4K. Natychmiastowy zarzut ze strony @Maju: to musi być na identycznych telewizorach. Dzisiaj z kolei czytamy jak wyżej. Kilka dni temu prawdą było A, dziś jest nie-A (logika formalna uczy że z dwóch takich zdań tylko jedno może być prawdziwe).

 

Kolejna granica bezczelności w manipulacjach została przekroczona. Aby tylko postawić na swoim, aby tylko jego było na wierzchu. Za wszelką cenę. Nawet jeśli jest to cena własnej śmieszności.

 

Czyżbyś znowu czegoś co piszę nie zauważył?

Piszę o takim telewizorze HD, takim który byłby do takich porównań odpowiedni.

Wśród najlepszych telewizorów 4K można znaleźć takie które do takich porównań będą wystarczająco dobre, należałoby jedynie te telewizory tak skalibrować by takie porównanie zoptymalizować.

Nie zauważyłeś też że wcześniej proponowałem taki test (by nie mógł być przez nikogo kwestionowany) przeprowadzić na jednym odbiorniku 8K. To co cytujesz jest polemiką z propozycją @Krak_oN, wskazywałem w ten sposób argumenty przeciw....tyle.

 

Podałeś niegdyś przykład z prasy porównania tv 8K do 4K ze średniej półki dlatego zwracałem uwagę na ten fakt że rzetelne porównanie wymaga równorzędnych odbiorników.

 

Udawanie że tego nie wiesz czy nie rozumiesz tych zależności, w końcu wmawianie mi jakiś manipulacji gdy sam to robisz przypomina znowu z jaką osobą przychodzi mi tu polemizować. :(

 

Cytat

"W te telewizory 8K będzie się wszystkie nowinki wkładać by wykazać ich wyższość, to że warte są każdych pieniędzy. Będą zawsze pół kroku przed 4K a potem czas telewizorów 4K z najwyższej półki (nie szybko, ale w miarę wprowadzania telewizorów 8K) będzie się kończył."

 

Wreszcie realizm w Twoich wpisach. Lepiej późno niż wcale. Będzie dokładnie tak, jak napisałeś.

 

Czasem do mnie coś dociera i pewne fakty, ciąg wydarzeń łączę w jakąś logiczną całość. W przeciwieństwie.... :)

 

Problem w tym że mówimy o telewizyjnym Hi-Endzie. A nam powinno zależeć na takich telewizorach które kupić można za normalne, rozsądne pieniądze.

A tam z bajerami 8K jeszcze długo nie zagości....a 4K będzie miało się tak długo dobrze jak długo stacje 8K są w sferze bardzo dalekiej przyszłości.

Mam też nadzieję że stowarzyszenie producentów które za cel obrało sobie wspieranie 4K spowoduje że nowinki będą również wprowadzane do tej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieraz Ciebie dość w świecie wirtualnym.....na żywo tego nie wyobrażam sobie kontynuować. :))

 

Rozumiem. Nie mam więcej pytań. Wziąć udział nie, ale potem będziesz eksperyment autorytatywnie oceniał.

 

To mówi wszystko. Uważanie się za autorytet, teoretyzowanie, ocenianie i pouczanie innych, a jak jest okazja przekucia słów w czyny - rejterada z podkulonym ogonem.

 

Czasem do mnie coś dociera i pewne fakty, ciąg wydarzeń łączę

 

Brawo. Tak trzymaj. Jestem pod wrażeniem.

 

Mam też nadzieję że stowarzyszenie producentów które za cel obrało sobie wspieranie 4K spowoduje że nowinki będą również wprowadzane do tej technologii.

 

Marzyciel. Stowarzyszenie też umie liczyć kasę. W związku z tym ani się obejrzysz jak się przepoczwarzy w stowarzyszenie wspierania technologii 8K. A Twoje umiłowane 4K zostanie pozostawione samo sobie. Jeżeli uwzględnić (co sam sygnalizowałeś) że funkcje zapewniające doskonały obraz będą implementowane tylko w telewizorach 8K - los odbiorników 4K wydaje się być przesądzony. Nawet jeśli (jak twierdzisz) programy 8K będą oferowane znikomej ilości, a programy 4K w relatywnie większej ilości od tamtych - 8K będzie stanowić wystarczającą pokusę aby taki odbiornik mieć. Zwłaszcza że z programem 4K poradzi sobie "z marszu". I jeszcze go upskaluje do 8K. Bo na telewizorze 4K owa "wisienka na torcie" w postaci programów 8K będzie z ogóle niedostępna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od prostowania bo jak zwykle przeinaczasz moje wpisy.

 

To że napisałem iż może być tak że telewizory 8K będą jako pierwsze udoskonalane i będą pół kroku przed 4K nie oznacza że nowinki techniczne tyko w telewizorach 8K ujrzymy.

 

Zapomniałeś też że motorem napędzającym ten rynek jest klasa popularna i średnia.

Po drugie zapominasz że 8K pojawi się w klasie najdroższych telewizorów co stanowi do 2.5%, jako alternatywa dla 4K. Poniżej 65 cali nieliczne powyżej 70 większość....a wiadomo to nie telewizory do m3, nie napędzi to rynku, żadna to pokusa dla Kowalskiego.

Oznacza to że długo będą to jakieś promile produkcji. Do czasu aż powstanie jakiś tani rewolucyjny ekran (np zwijany), który wszędzie można umieścić..

4K czy chcemy czy nie chcemy to blisko połowa produkcji, większość w klasie średniej. Takie ilości napędzają rynek.

Po kolejne rynek napędzi popyt a wszystko wskazuje na to że tu długo 8K nie ma szans z racji mizerii programowej. O ile 4K w tym aspekcie ma wiek niemowlęcy za sobą to 8K jeszcze nie widać w powijakach.....mam wrażenie że dopiero co nastąpiło zapłodnienie. :))))

 

Jestem jednak realistą i obserwuję jak z rynku telewizorów HD wypiera się te powyżej 50 cali na rzecz 4K. Myślę że za jakieś kilka lat w klasie tych powyżej 65 cali to też będzie miało miejsce ale z racji 8K.

Jak będę miał kiedyś w dalekiej przyszłości (gdy będę wymieniał telewizor) do wyboru w klasie średniej dopracowany tv 4K a droższy i niekoniecznie z lepszym obrazem 8K (analogicznie jak miało to miejsce gdy kupowałem ten co mam HD) wybiorę tańszy.

A zadecyduje definitywnie to że by w ogóle oglądać w 8K muszę kupić drogie pakiety satelitarne a i tak przez wiele lat nie będzie co oglądać.....bo o ile 4K ma już sporo materiałów i ciągle ich przybywa, to cudownego rozmnożenia treści 8K nie jestem sobie w stanie wyobrazić. :)

 

 

 

Wkleję raz jeszcze;

marche-tv-211-millions-de-televiseurs-ecoules-soit-une-baisse-de-41_prev_02214921-medium.jpg

 

I jeszcze coś odnośnie "pokusy, by taki odbiornik mieć"

 

IHS_8K_TV_shipment_forecast_by_region_150709.png

 

 

Zwróćmy uwagę na fakt że jakoś ,pomimo darmowego 8K (nadawca publiczny NHK Japonia), jakiegoś wyjątkowego zainteresowania tymi telewizorami nie widać, 2019 i 50 tyś. żenująco mało....a tu jeszcze Olimpiada 2020 za pasem. :)))

W linku potwierdzenie tego co wyżej pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolejne potwierdzenie tego co pisałem;

 

66873.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mamy kolejny przykład bezczelnej manipulacji i jednocześnego traktowania Dyskutantów jak idiotów. We wpisie czytamy:

 

"zainteresowania tymi telewizorami nie widać, 2019 i 50 tyś. żenująco mało....a tu jeszcze Olimpiada 2020 za pasem."

 

Dalej Autor pisze:

 

"W linku potwierdzenie tego co wyżej pisałem.

 

i podaje link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

gdzie mamy otwartym tekstem napisane:

 

"Worldwide shipments of 8K Ultra High Definition TVs will climb from just 2,700 units in 2015 to 911,000 units in 2019, according to IHS."

 

Zaraz potem przytacza inne źródło, które wprawdzie podaje liczby mniejsze, ale i tak są one wielokrotnie większe od podanych "żenująco małych" 50000:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Faktycznie "potwierdzenie" tych 50000 które napisałeś. Może Wielki Manipulator jakoś to spróbuje wyjaśnić? Tylko daruj sobie banały w rodzaju "braku umiejętności czytania ze zrozumieniem". Powyższe zestawienie jest jednoznaczne.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim Bobcat kolejny raz wyskoczy jak przysłowiowy Filip z pisaniem o bezczelności i manipulacji niech najpierw nauczy się czytać wykresy....polecam ten z pierwszego linka który cytujesz, ten środkowy w moim wpisie.

Tam jak byk widnieje na samym dole (2018, 2019) ile prognozowane jest dla Japonii....wyraźnie widać że nie więcej niż 50000!!

 

 

Potem prognoza dotyczy lat 2019 2020....dlatego liczby (prognozy) są inne.

Wcale na 2019 nie większe a wyraźnie mniejsze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest Bobcat jak w emocjach cytuje się fragment tego co napisałem (bez nawiązania do darmowego nadawani w Japonii) a wyniki odnosi do światowej produkcji.....może coś na uspokojenie bierz jak rozmawiasz ze mną, unikniesz takich pochopnych bezsensownych wpisów.

 

 

Myślałem że znajdziesz jakieś mądrzejsze "wytłumaczenie".

Mądrzejsze piszesz....głupiej skomentować własnej wpadki nie potrafisz?!?!

 

Maju dnia 22.11.2018 - 18:20 napisał

"Mam nieraz Ciebie dość w świecie wirtualnym.....na żywo tego nie wyobrażam sobie kontynuować. :))"

 

Rozumiem. Nie mam więcej pytań. Wziąć udział nie, ale potem będziesz eksperyment autorytatywnie oceniał.

To mówi wszystko. Uważanie się za autorytet, teoretyzowanie, ocenianie i pouczanie innych, a jak jest okazja przekucia słów w czyny - rejterada z podkulonym ogonem.

 

Powtórzę, mam dość tu w wirtualnym świecie osoby która zamiast przeprosić gdy ewidentnie się myli brnie w bezsensowne przepychanki. :(

 

Po drugie wiesz, bo pisałem o tym, że to nie jedyny powód dla którego nie bywam na takich imprezach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darmowego nadawani w Japonii

 

Darmowe jak darmowe, specjalny odbiornik satelitarny który musisz kupić zdaje się tani nie jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jedyny powód dla którego nie bywam na takich imprezach.

 

Nie wnikam w Twoje powody, gdyż nie jest to moja sprawa. Tylko w takiej sytuacji wypadałoby powstrzymać się od wygłaszania ocen innych i tego w czym tam uczestniczyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka (nie pierwsza) zbyta milczeniem.....znamienne.

 

Oceniłem a w zasadzie porównałem wpis @Maciej Koper i Twój które diametralnie się różniły....masz mi to za złe że oczekuję wyjaśnień i zażartowałem że potrzeba wielu świadków by znowu nie było takiej sytuacji (bardzo korzystnej dla Ciebie) że nic dalej na 100% nie będzie wiadomo do końca, bo każdy pozostanie przy swoim zdaniu....zwłaszcza od Ciebie nie oczekuję że do czegokolwiek się jesteś w stanie przyznać. :(

 

Maju dnia 23.11.2018 - 09:40 napisał

"darmowego nadawani w Japonii" (Bobcat błąd, widzisz i nie grzmisz? :)) )

 

Darmowe jak darmowe, specjalny odbiornik satelitarny który musisz kupić zdaje się tani nie jest...

 

Wszystko kosztuje, zakup takiego urządzenia na początku może rzeczywiście nie być tani.....przy masówce to już nie będzie wielki wydatek.

Tylko że jakoś mam takie przeczucie że tego masowo (jak na razie) produkować raczej nie będą.... :))

 

Pomimo tego że w Japonii można będzie kupić te telewizory z wbudowanym tunerem to nie zanosi się na jakąś "rewolucję". :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jeszcze coś o prognozach i rzekomej (w przyszłości) "marginalizacji 4K przez wypieranie jej przez 8K z rynku" ;

 

"Poruszając tematykę 8K nie sposób nie wspomnieć o 4K. Bez wątpienia sprzedaż odbiorników UHD stoi na coraz wyższym poziomie. Według danych IHS, w 2018 zostanie sprzedanych 100 mln odbiorników, co stanowi około 45-procentowy udział w całym rynku TV. Do roku 2022 udział ten ma wzrosnąć natomiast do 60%. Liczba materiałów w 4K systematycznie rośnie...."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omyłką jest (zdaniem @Maju) każda opinia, każdy punkt widzenia odmienne od tego co On uznaje za słuszne. Mało tego: oczekuje jeszcze za to przeprosin. Że miałem czelność mieć zdanie inne od (jedynie słusznego) jakie reprezentuje On.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam wątpliwości czy to tylko pomyłka, czy to nie jest celowe działanie by mnie bezczelnie oskarżać, potem ciągnąć przepychanki zamiast pisać o temacie.

 

Bobcat to co napisałeś a ja nazwałem omyłką to nie była opinia, to po pierwsze.

Podałem fakt (co można zaobserwować na wykresie) że prognozuje się ok. 50tyś (W JAPONII) sprzedanych telewizorów 8K.

Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, zamiast odnosić się do całego zdania cytujesz fragmenty a potem błądzisz wypisując głupie insynuacje.

 

IHS_8K_TV_shipment_forecast_by_region_150709.png

Widzisz tam na dole (na brązowo oznaczone) Japan pisze.....8K "pcha się drzwiami i oknami" a ci tego nie chcą? :))

 

 

Dziwisz się że należałoby za takie postępowanie przeprosić.....mnie już tyle razy pokazałeś jaki jesteś że nic mnie już nie zdziwi....wiem że będziesz trwał przy swoim do upadłego broniąc przegranej sprawy, nie ja a ty traktujesz Dyskutantów jak idiotów.....widzę że jednego skutecznie nabrałeś. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo przemawiają do mnie krokodylowe łzy sceptyków nad brakiem kontentu 8K. W wielu miejscach można znaleźć informacje że Artificial Intelligence wykorzystywana upskalingu działa już na tyle dobrze że porównując materiał 4K wyświetlany w natywnej rozdzielczości z tym samym materiałem upskaliowanym do 8K i wyświetlanym jako 8K - ten ostatni jest zauważalnie lepszy.

 

Przykład pierwszy w brzegu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Simply put, there isn’t much 8K content you could watch at home, even if you had an 8K TV right now. But native 8K content isn’t the only reason to have an 8K TV if you’re looking at a really large screen size. The 8K TVs of the future will upscale 4K content to 8K, and the difference in clarity will be stark. To prove this point, Samsung put two 85-inch TVs side by side, one playing 4K content in 4K, the other upscaling 4K content to 8K. The difference was apparent, with the upscaled 4K video playing on the 8K TV looking visibly superior. Samsung’s new 8K TV is also said to tout an artificial intelligence system designed to upscale 4K content frame-by-frame in real time."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam wątpliwości że to nie pomyłka ale celowe unikanie drażliwego tematu....teraz nawet dwa razy to samo wkleja byleby nie pisać o niewielkim zainteresowaniu 8K w Japonii. :))

Edycja; edytował ja też... :)

 

Bobcat kup wreszcie to 8K będziesz miał na czym 4K oglądać. :))

 

No właśnie a to "porównanie" technologii to znowu to które już tu było.....flagowiec 8K i średniak 4K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta nadinterpretacja że to był flagowiec 8K i średniak 4K? Ja ten tekst zrozumiałem inaczej: to były dwa identyczne odbiorniki 8K zasilane tym samym sygnałem 4K. Jeden nie robił z sygnałem nic i wyświetlał jak otrzymał 4K, drugi upskalował go do 8K i tak wyświetlał.

 

W Chinach też niewielkie zainteresowanie 8K? Wykres jest bardzo nieprecyzyjny ale tak odczytując metodą legendarnego greckiego geometry PiRazyOko (jego system mierniczy stosowany powszechnie w Polsce) sprzedaż telewizorów 8K tamże ma wynosić ok. 440 tyś. Czyli (prawie) połowa światowej. Zresztą wielu uważa, że to Chiny (nie Japonia) będą lokomotywą 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą wielu uważa, że to Chiny (nie Japonia) będą lokomotywą 8K.

 

To fajnie, bo chińczycy akurat robią fajne filmy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie walnąłem się w liczbach. Porównałem 50 tys sprzedaży w Japonii z 910 tys na całym świecie. Biję się w piersi, mea culpa. Przepraszam za pomyłkę, przepraszam Dyskutantów za wprowadzenie w błąd i przepraszam @Maju za niezasłużone posądzenia pod Jego adresem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiny przyjęte.....przy okazji ja przepraszam że straciłem wiarę w ludzi, myliłem się bardzo sądząc że w tej sytuacji Bobcata nie będzie stać na przyznanie mi racji.

Jeżeli można jedno zdanie do Ciebie byśmy na przyszłość niepotrzebnie nie stwarzali takich konfliktowych sytuacji.

Zamiast skakać sobie od razu do oczu czytajmy nasze wpisy z uwagę, jak coś nie rozumiemy to raz jeszcze, potem gdy coś nam nie pasuje stawiajmy pytania w tych spornych sprawach i do skutku na nie odpowiadajmy.

Unikniemy tym sposobem 99% nieporozumień. :)

 

Wróćmy do tematu.

 

Skąd ta nadinterpretacja że to był flagowiec 8K i średniak 4K? Ja ten tekst zrozumiałem inaczej: to były dwa identyczne odbiorniki 8K zasilane tym samym sygnałem 4K. Jeden nie robił z sygnałem nic i wyświetlał jak otrzymał 4K, drugi upskalował go do 8K i tak wyświetlał.

 

Możliwe że zasugerowany tym że w prasie (podany link w temacie sąsiednim: 8K Samsung) pisano o podobnym porównaniu dwóch różnych telewizorów 4 i 8K (85 cali, identyczny) niedokładnie zrozumiałem jakie to było porównanie....wrócę do tego tekstu i sprawdzę czy się myliłem.

 

Edycja....przecież ty ten fragment cytujesz, po co szukać w linku....zwracam honor, masz rację.

 

I słowo komentarza.

Jeżeli na telewizorach 8K treści 4K faktycznie po tych "czarach marach" mają szansę wyglądać lepiej to (tu otworzysz usta ze zdziwienia) powoli staję się kibicem tej technologii i wróżę lepsze niż sądziłem przyjęcie na rynku....dlatego że z tego powodu takie poprawiające jakość materiałów 4K odbiorniki 8K ( w rozsądnych cenach) mają szansę się sprzedawać dobrze nawet w nieco mniejszych rozmiarach.

Jeżeli na takich telewizorach niższe rozdzielczości będą pokazywane lepiej niż na dedykowanych, niech produkują odbiorniki 16K i więcej, byle w rozsądnych cenach. :))

 

W Chinach też niewielkie zainteresowanie 8K? Wykres jest bardzo nieprecyzyjny ale tak odczytując metodą legendarnego greckiego geometry PiRazyOko (jego system mierniczy stosowany powszechnie w Polsce) sprzedaż telewizorów 8K tamże ma wynosić ok. 440 tyś. Czyli (prawie) połowa światowej. Zresztą wielu uważa, że to Chiny (nie Japonia) będą lokomotywą 8K.

 

Również zauważyłem że planuje się sprzedać w przyszłym roku na ich rynku około połowy wyprodukowanych odbiorników 8K (może większość powstanie w ich firmach).....to przynajmniej dwa razy więcej niż należałoby przypuszczać porównując do liczby ludności na świecie.

Z drugiej strony (jak teraz czytam) bardzo szybko wzrasta tam odsetek ludzi mieszkających w miastach i szybko rośnie siła nabywcza tamtego społeczeństwa (ponad 11% średni utrzymujący się od wielu lat roczny przyrost PKB) mniej to dziwi.....jednakże bez agresywnej kampanii promocyjnej 8K na tamtym rynku taki wynik nie będzie łatwo uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Wy!

Za ostatnie 2 wpisy

 

eżeli na telewizorach 8K treści 4K faktycznie po tych "czarach marach" mają szansę wyglądać lepiej to (tu otworzysz usta ze zdziwienia) powoli staję się kibicem tej technologii i wróżę lepsze niż sądziłem przyjęcie na rynku....

 

Pod warunkiem, że to prawda. Ktoś w tym wątku czy też w linku w tym wątku podanym przekonywał, że upscaling jest szkodliwy i materiał danej rozdzielczości najlepiej jest oglądać na odbiorniku tej samej rozdzielczości. A jako że materiału 8K dużo nie będzie....

 

Są też zwolennicy i przeciwnicy oversamplingu w Audio. Ja jestem zwolennikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.