Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz ciekawostka dla wszystkich.

Który obraz pochodzi z odtwarzacza UHD 4K z Dolby Vision, który z ARCAM UDP411?

Film w przypadku UHD włączone Dolby Vision. Profil w TV KINOWY

Film w przypadku Arcam - plik bez Dolby Vision, mkv 1080p Profil TV KINOWY.

Fotografia robiona w tym samym czasie.

 

 

Proszę nie sugerować się wyświetleniem info o rozdzielczości na ekranie!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem jak na żywo to wygląda i jak bardzo aparat podbił kolory ale na zdjęciu po prawej film jest przesycony kolorami nie naturalny.

 

ps

Monitor kalibrowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taż mam podobne odczucie....niestety nie wiemy jak rzeczywiście wyglądał ten samochód.....zastanawiające jest że dwa urządzenia wysokiej klasy czy dwie wersje tego samego filmu mogą się aż tak kolorystycznie różnić, to niepojęte.

 

 

Po raz n-ty przypominam że rozdzielczość nie wyczerpuje całości zagadnienia.

 

Skąd pewność że tanie odbiorniki 8K będą na matrycach 50 Hz?

 

 

Bobcat nie przypominaj o oczywistościach, wiemy że są ważniejsze sprawy w tej materii.....wykrztuś co jest takiego więcej w samej rozdzielczości 8K poza ilością szczegółów.....wykrztuś coś nowego albo powtórz to co kiedyś pisałeś....będzie weselej. :)

 

W odpowiedzi na pytanie, po raz drugi;

Krak_oN dnia 28.06.2018 - 20:01 napisał

 

"Kolejny dowód na to jak producenci skąpią matryce 100 Hz, poniżej jest grafik wprowadzania modeli 8K Samsunga, najpierw w pierwszym roku (2018) matryce 100 Hz będą w rozmiarach 65'', 75'' i 82'' a w następnym roku (2019) będą dostępne dopiero od rozmiaru 98'' w górę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na żywo to wygląda

 

Jak łatwo się domyślić - tak nie wygląda jak na fotce.

Jest to przykład wprost pokazujący, że np. odbicia słoneczne i refleksy, oraz ziarnistość obrazka wcale nie muszą lepiej wyglądać na 4K UHD, niż na BD.

Oczywistym jest, że wszystko jest wynikiem pracy nad materiałem i samo źródło, jednak o ile przeskok pomiędzy DVD a BD był wręcz ogromny, tak przeskok pomiędzy BD, a 4K UHDBD bywa często kosmetyczny.

 

Jest znacząca różnica w przypadku "Szeregowiec Ryan", tutaj 4K UHD ma naprawdę do powiedzenia bardzo wiele.

Jednak są pozycje, które nawet w "zwykłym" 1080p wyglądają fenomenalnie. Tak jest w przypadku filmu "Cesarzowa", "Ghost in the Shell" czy seriale HBO (Kompania Braci, Pacyfik, Rzym).

 

O ile rezygnacja swego czasu z całej kolekcji filmowej DVD nie stanowiła problemu, bo szła za tym wszystkim nowa jakość, o tyle obecnie na przeskok jakościowy musimy jeszcze poczekać (?) w temacie nowych pozycji, od podstaw rejestrowanych natywnie w 4K lub dobrze remasterowanych z taśm.

Inaczej przejście na 4K UHDBD nie zawsze oznaczać będzie realny zysk jakościowy i na pewno nie taki, by rekompensował wydatki poniesione na zakup całego sprzętu i filmów.

Kolejną rzeczą jest fakt, że sama rozdzielczość do ok. 55" w przypadku 4K niewiele wnosi. Wczoraj w Łodzi miałem okazję u znajomych byc w trakcie wymiany TV 55" FHD na 4K i... przy tej wielkości gdyby nie kwestie lepszej jasności i czerni, efekt HDR - to sama rozdzielczość nie wnosiła przy tej przekątnej niczego sensownego.

 

Dlatego nie sądzę, by za 8K miało iść obecne w temacie rozdzielczość + obecne technologie HDR.

Musi być coś więcej, by skusić się na 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest takiego więcej w samej rozdzielczości 8K poza ilością szczegółów.....wykrztuś coś nowego albo powtórz to co kiedyś pisałeś....będzie weselej.

 

Pisałem wielokrotnie. Nie ma potrzeby powtarzać.

 

grafik wprowadzania modeli 8K Samsunga, najpierw w pierwszym roku (2018) matryce 100 Hz będą w rozmiarach 65'', 75'' i 82'' a w następnym roku (2019) będą dostępne dopiero od rozmiaru 98'' w górę"[/i]

 

A jak inni producenci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy....inni robili to (w przypadku niższych rozdzielczości) rączka w rączkę....patrz temat z którego cytowałem wpis @Krak_oN o matrycach 50 i 100 Hz.

 

Wracając do Odysei i dyskusji która tu była (uległa skasowaniu).....nic dziwnego że @arkadowski nie był zachwycony.

Z tego co zrozumiałem z tego linka niżej to ten cały zabieg "naprawy i rejestracji" był przeprowadzony z gamą Rec.709, SDR i 24p.....tylko rozdzielczość 8K?

Niestety w tym języku ten artykuł;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maju napisałem już że francuski nie jest moją mocną stroną. Ty z lubością wklejasz linki do francuskich źródeł. Muszę zatroszczyć się o Ciebie. Proszę bardzo oto coś do zapoznania się:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być totalnym bezmózgiem, żeby kupować tv do czytania e-book'ów.

 

Ależ skąd, taki "Wiedźmin" wydaje się z automatu większy niż jest ;) na takich 85"

A i do łóżka jak weźmiesz taką "książkę" to i ogrzeje, zastąpi światło dzienne i przy okazji jakbyś zasnął przytulisz się jak do sąsiadki Helenki z naprzeciwka co waży jak ze 2 dorodne foki :))

 

A tak na poważnie - takie teksty o czytaniu ebook'ów na ekranach TV 4K świadczą o jakimś deficycie czytających książki na takich TV :)

 

Ekrany 4K oraz cała technologia 4K UHD ma wiele zalet i może być dla niektórych standardem na wiele lat, jeśli nawet nie znajdą np. filmu w 4K UHD z listy ulubionych, to upscaling oraz poprawa ogólna obrazu (kontrast, czerń) dadzą nowy efekt "wow" starszych pozycji 1080p.

Dla reszty budowanie solidnej biblioteki w oparciu o filmy 4K UHD może być praktycznie docelową bazą osobistego kina domowego na wiele lat.

Oczywiście abstrahując od sytuacji, w której ktoś np. wymysli za kilka lat kino domowe - holograficzne, z realnymi postaciami poruszającymi się nam przed nosem ;)

 

Rzecz jasna sa tytuły, które wyglądają znacznie lepiej w 4K UHD, są takie, gdzie trzeba wręcz szukać na klatce stop różnic w poprawie obrazu, ale są tytułu takie, które może nie pokażą się przez najblizsze kilka lat w wersji 4K UHD.

 

Do takich mozna zaliczyć rewelacyjne pozycje Quentina Tarantino. Kill Bill, seria Death Proof czy Pulp Fiction nie trafią szybko do postaci 4K UHD, a pewnym jest wręcz brak takich pozycji wydawanych z myślą o 8K.

 

Obecnie Disney powoli przekonuje się do nowych nosników i zapowiada...wydawanie WYBRANYCH pozycji w UHD.

Nie wszystkie i nie tak odrazu. Jak znalazłem swego czasu w sieci info od kogoś mocno zainteresowanego filmem TRON, obecnie Disney nie przewiduje szybkiego wznowienia tej pozycji na nosnikach UHD.

Jest to wręcz temat całkowicie omijany i nie brany obecnie pod uwagę (oby to się zmieniło).

To samo seriale w postaci Kompani Braci czy Pacyfik od HBO. Obecnie nie mają szans na szybkie wydanie (a przynajmniej w ostatnim okresie tak wszystko wyglądało z pozycji wydawniczej). O serialu Rzym mozna zapomnieć.

A gdzie tam 8K, które będzie napędzało jedynie efekty wizualne generowane przez układy elektroniczne, a materiał cyfrowy będzie taki, jaki będzie - zazwyczaj 4K.

 

Podobno wydawanie płyt UHD 4K ma przyśpieszyć i od 2020 roku ma wychodzić ponad tysiąc nowych pozycji (nowych = dotychczas wydanych + wybrane nowości).

Ale jakie to będa pozycje, co wniosą, jaka lokalizacja je obejmie... wszystko owiane tajemnica, co jak na standard od kilku lat istniejący - słabo to wygląda.

Rzecz jasna to i tak spory wysyp, ale to nadal temat 4K i pozostanie upscaling do 8K.

 

Tyle tylko, że zysk realny jakości 8K dostaną wszyscy, dla których materiał wyjściowy to będzie 4K UHD i oglądanie na ekranach o wiekszych przekątnych.

 

W tym tygodniu rozmawiałem z osobą mocno zaznajomioną w temacie sprzedaży TV Sony (nie sprzedawca, a ktos wyżej).

W zdecydowanej wiekszości sprzedają się 55" ekrany, przy czym ludzie coraz częściej pytają o 65" i biora je pod uwagę przy swoim wyborze.

Da się też zauwazyć, że klienci często decydują się nie tylko na nowe - 4K, ale na więskzy ekran, bo nie chcą wracać do tego, co mieli już na ścianie/stoliku.

A poza poprawą jakości chcą zwiększyć samą przestrzeń oglądaną obrazu filmowego.

 

W efekcie być może to będzie krok kolejny, by ludzie w naturalny sposób trafiali w przedział wielkości ekranu, gdzie 8K ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 55' do wielkości sensownej dla 8k daleka droga.

 

Producenci telewizorów tego nie wiedzą, gdyż nie czytają naszego Forum. Dlatego niektórzy będą mieli w ofercie 8K 55". Było już o tym pisane.

 

Z pewnością gdyby czytali ich decyzje produkcyjne byłyby zupełnie inne.

 

Proponuję zejść na ziemię z obłoków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maju napisałem już że francuski nie jest moją mocną stroną. Ty z lubością wklejasz linki do francuskich źródeł. Muszę zatroszczyć się o Ciebie. Proszę bardzo oto coś do zapoznania się:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W dobie przyzwoitych "tłumaczy" internetowych dowcip marniutki....co Ciebie z tego linka interesuje?

Mam ci napisać po naszemu? :))

 

 

 

Bobcat dotrze do Ciebie że nie kieruję ZAWSZE wpisów do Ciebie? Tym razem nawet nie tylko oddzieliłem od tego co kierowałem do Ciebie ale też podałem do kogo.... :(

 

Może ktoś zna język na tyle dobrze że przetłumaczy lepiej ode mnie to co podałem a co ty przemilczałeś.

 

A to istotna informacja świadczyłaby że ta "Twoja" premierowa projekcja w NHK Odysei 2001 to mogła być jakaś kpina;

Rec.709, SDR i 24p....śmiechu warte 8K!

 

porlick dnia 07.12.2018 - 05:15 napisał

 

"Od 55' do wielkości sensownej dla 8k daleka droga."

 

Producenci telewizorów tego nie wiedzą, gdyż nie czytają naszego Forum. Dlatego niektórzy będą mieli w ofercie 8K 55". Było już o tym pisane.

Z pewnością gdyby czytali ich decyzje produkcyjne byłyby zupełnie inne.

Proponuję zejść na ziemię z obłoków.

 

Wiedzą więcej niż ci się zdaje....wiedzą że Bobcat i wszyscy inni których chcą nabić w butelkę sprzedając 55" 8K nawet na telewizorach 4K z dwu metrów wszystkich szczegółów dostrzec nie będą w stanie.....wcisną im takie malutkie 8K, a jakże - niech się cieszą jak dzieci że mają "telewizor przyszłości". :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie przyzwoitych "tłumaczy" internetowych dowcip marniutki.

 

Znasz takie? Istnieją w ogóle? Jeśli komuś zbiera się na zwierzenia to zwrot "zwierzę ci się" jest przez tłumacza Internetowego tłumaczone na "animal you". A miłośnik kwiatów "lubię biały bez" dostanie przetłumaczone na "I like white without".

 

co Ciebie z tego linka interesuje?

Mam ci napisać po naszemu?

 

Dziękuję uprzejmie, nie fatyguj się. Z japońskim radzę sobie znacznie lepiej niż z francuskim.

 

śmiechu warte 8K!

 

Trapi cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.

Przysłowie chińskie

 

Powyższa Twoja reakcja nie dziwi. Jest typowa. Szukanie na siłę argumentów na "nie" i udawany śmiech. Wszystko aby ukryć że na telewizor 8K nie będzie Cię stać.

 

nawet na telewizorach 4K z dwu metrów wszystkich szczegółów dostrzec nie będą w stanie.

 

Teoretyzuj dalej. Nic innego Ci nie pozostało w sytuacji gdy Twoje osobiste doświadczenie w temacie równa się wielkie ZERO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko aby ukryć że na telewizor 8K nie będzie Cię stać.

 

uuuuuu, lubię jak do tego argumentu wraca koleś, który potem za każdym razem pierwszy skarży się moderacji na zaglądanie do portfela :D

 

Czy może ktoś kolegę zapytać dlaczego jeszcze nie kupił telewizora 8K? Na co niby czeka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzą więcej niż ci się zdaje....wiedzą że Bobcat i wszyscy inni których chcą nabić w butelkę sprzedając 55" 8K nawet na telewizorach 4K z dwu metrów wszystkich szczegółów dostrzec nie będą w stanie.

 

Widzę że warto przypomnieć wynik testu gdzie Maciej Koper specjalnie sprawdził czy Bobcat jest w stanie dostrzec małe szczegóły w 4K, z dwóch metrów, no i okazało się że kompletnie nie był w stanie, czyli z tej odległości nie jest w stanie odróżnić 4K a tym bardziej 8K od HD.

 

Podczas wykładu dla firmy Philips, na targach Audio Video Show 2018, zagościł na publice Bobcat. Zasiadł w pierwszym rzędzie i tak jak wszyscy z tej odległości (2 metry od 55") nie potrafił rozróżnić jakie kształty wyświetlane są na ekranie na pojedynczych pikselach 4K.

 

Naturalną konsekwencją tego jest to, że gdybyśmy zagęścili tę matrycę i content do 8K to fizycznie nie miałby on możliwości różnić się od tego 4K (najdrobniejszy detal nie był już dostrzegalny przy tej rozdzielczości i odległości).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że warto przypomnieć wynik testu

 

Widzę że warto przypomnieć co wielokrotnie pisałem że nie o samą tylko rozdzielczość chodzi, gdyż jest ona tylko jedną ze składowych znacznie bardziej złożonego zagadnienia. Panowie Teoretycy jak widać nie są w stanie tego ogarnąć.

 

Doświadczenie przeprowadzone z @Maciej Koper dotyczyło tylko aspektu rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ci napisałem o co poza rozdzielczością w tym 8K, jakie to inne parametry najprawdopodobniej olano w HK inauguracyjnym filmie w, ale ty się na tłumaczeniu z języków skupiasz.....skupiaj się na nieistotnych treściach dalej. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już wielokrotnie i nie będę powtarzał. Jeśli sądzisz że skuteczna będzie Twoja taktyka "na zmęczenie drugiej strony" poprzez powtórzenie po raz n-ty tego samego pytania, potem udawanie że się nie dostrzegło odpowiedzi, aby następnie zadać to pytanie po raz n+1-szy to wprowadzam niniejszym z błędu.

 

skupiaj się na nieistotnych treściach dalej. :)))

 

A Ty teoretyzuj dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że warto przypomnieć co wielokrotnie pisałem że nie o samą tylko rozdzielczość chodzi, gdyż jest ona tylko jedną ze składowych znacznie bardziej złożonego zagadnienia. Panowie Teoretycy jak widać nie są w stanie tego ogarnąć.

 

Doświadczenie przeprowadzone z @Maciej Koper dotyczyło tylko aspektu rozdzielczości.

 

Przy typowych domowych przekątnych dla osiągnięcia jak największej realności obrazu, ważniejsze od wyższych rozdzielczości niż HD są, rozdzielczość podświetlania równa rozdzielczości obrazu, tj każdy pixel matrycy tv ma mieć takie same wartości (tj precyzję stopniowania) światła i czerni jaki (i oddanie koloru) widział każdy pixel matrycy kamery, a tu jest jeszcz trochę do zrobienia, poza tym Maciej na którymś z wykładów który oglądałem chyba na youtube, powiedział że współczesnym tv jest jeszcze dość daleko do osiągnięcia pełnej skali barw które jest w stanie dostrzec ludzkie oko, a to że według takich czy innych norm zakres kolorów (w tv z tzw szeroką paletą barw) zbliża się do 100% to oznacza to tylko to że osiąga to w ramach danej normy ale aktualne normy jeszcze nie oznaczają że 100 % zakresu barw to jest równoznaczne ze 100 % pokrycia tego co jest w stanie zobaczyć człowiek, ponoć dopiero w przyszłości powstaną takie normy, bo dzisiejsza technika jeszcze na to nie pozwala.

 

EDIT:

 

Pytanie jest tylko czy jeżeli w końcu możliwości techniczne pozwolą na oddanie obrazu dokładnie takim samym jakim go widzimy, to czy wtedy ludzie będą chcieli oglądać taki obraz a zwłaszcza na filmach, bo przy kręceniu filmów stosuje się wiele różnych filtrów obrazu, które nadają filmom specyficzny charakter, kiedyś widziałem porównanie sceny z nałożeniem filtrów i bez, no i bez tych filtrów film wyglądał nie jak film ale bardziej jak kronika z wiadomościami tv albo tak jak zwyczajnie wygląda obraz kiedy sami go nakręcimy kamerą.

 

Dajmy na to nakręćcie sobie wygląd jakiegoś miejsca dokładnie w tym samym miejscu gdzie była kręcona scena z filmu który znacie, to zobaczycie jak bardzo zmodyfikowany jest obraz w filmach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że warto przypomnieć co wielokrotnie pisałem że nie o samą tylko rozdzielczość chodzi, gdyż jest ona tylko jedną ze składowych znacznie bardziej złożonego zagadnienia.

 

Ciekawe jakie to są składowe, chętnie bym się w końcu dowiedział po tych 50ciu stronach :(

 

W każdym razie to fascynujące zjawisko, zwiększamy rozdzielczość, ale zwiększenie rozdzielczości nic nie wnosi, za to nagle magicznie objawiają się "złożone zagadnienia", które są ubocznym produktem niewidocznej rozdzielczości, tylko, że ona akurat są widoczne xD ale opisać ich nie sposób bo są złożone..

 

Tak sobie myślę, że w najlepszym razie bobcat po prostu nie rozumie czym jest filmik demo.

Obejrzał jakieś demka 8K które zrobiły na nim wrażenie i teraz myśli, że absolutnie wszystko w 8k będzie wyglądało jak te demka - i że za to jak wyglądały te demka w całości odpowiada ich rozdzielczość.

Może ktoś mu wytłumaczy, że to są specjalnie spreparowane filmiki w taki sposób, żeby zademonstrować wszystkie możliwe wodotryski panelu (wszystkie jednocześnie w 60s), i że normalne filmy nie będą wyglądały jak te demka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczyć mu tą oczywistość to niewykonalne.....on nawet jak to pojmie to będzie dalej udawał i mataczył......podałem mu że nadawany 1 grudnia inauguracyjny film (NHK) prawdopodobnie nie jest tym 8K co mu na tym demo pokazali.....Rec.709, SDR i 24p......udaje że tego tekstu nie widzi. :)

 

 

 

Maju dnia 07.12.2018 - 10:34 napisał

 

"Wiedzą więcej niż ci się zdaje....wiedzą że Bobcat i wszyscy inni których chcą nabić w butelkę sprzedając 55" 8K nawet na telewizorach 4K z dwu metrów wszystkich szczegółów dostrzec nie będą w stanie."

 

Widzę że warto przypomnieć wynik testu gdzie Maciej Koper specjalnie sprawdził czy Bobcat jest w stanie dostrzec małe szczegóły w 4K, z dwóch metrów, no i okazało się że kompletnie nie był w stanie, czyli z tej odległości nie jest w stanie odróżnić 4K a tym bardziej 8K od HD.

 

 

Niereformowalnym go nazwałem a on się wcale od tego stwierdzenia nie odciął, wprost przeciwnie jakby się czuł dumny z tego powodu.

 

To co cytujesz z mojego wpisu, jest właśnie takim kolejnym (nie pamiętam którym) przypomnieniem o tym "teście".

Jak grochem o ścianę.....mam w pamięci chyba nieprzypadkowe osoby z pierwszego zdjęcia jaki wtedy @Maciej Koper wkleił.

Ten gość w środku z tym uśmiechem od razu mi się teraz przypomniał.....skojarzył. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że w najlepszym razie bobcat po prostu nie rozumie czym jest filmik demo.

Obejrzał jakieś demka 8K które zrobiły na nim wrażenie i teraz myśli, że absolutnie wszystko w 8k będzie wyglądało jak te demka - i że za to jak wyglądały te demka w całości odpowiada ich rozdzielczość.

Może ktoś mu wytłumaczy, że to są specjalnie spreparowane filmiki w taki sposób, żeby zademonstrować wszystkie możliwe wodotryski panelu (wszystkie jednocześnie w 60s), i że normalne filmy nie będą wyglądały jak te demka?

 

Maciej napisał że jakość dema 8K na tej prezentacji którą tak zachwycił się bobcat, robiła super wrażenie głównie dlatego że była perfekcyjnie dopracowana a nie że tv był 8K, czyli na pewno materiał posiadał najlepsze możliwe charakterystyki, czyli bitrate był znacznie wyższy niż jest dostępny w komercyjnych zapisach czy przekazach, i to się też się bezpośrednio przekłada na odwzorowanie kolorów, szczegółów obrazu itp, ale sam test rozróżniania rozdzielczości na tym samym spotkaniu pokazał że ta zachwycająca jakość nie była wynikiem wyższej rozdzielczości ale dopracowania (w tym kalibracji) innych parametrów obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w pamięci chyba nieprzypadkowe osoby z pierwszego zdjęcia jaki wtedy @Maciej Koper wkleił.

Ten gość w środku z tym uśmiechem od razu mi się teraz przypomniał.....skojarzył. :)

 

Osoby z pewnością są nieprzypadkowe, ale muszę Cię zmartwić: na żadnym z wklejonych przez @Maciej Koper zdjęć mnie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zachwycająca jakość nie była wynikiem wyższej rozdzielczości ale dopracowania (w tym kalibracji) innych parametrów obrazu.

 

Ale tu ciągle macie na myśli różne parametry obrazu - a mi chodzi o efektowność samego demka.

Takie demka są kręcone tak, że na najzwyklejszym ekranie FHD wyglądają duuuuuuużo lepiej niż normalne materiały FHD i nie chodzi też o to, że one są kręcone z jakąś niebywałą starannością, tylko o to jak są odpowiednimi zabiegami podkręcone.

Potem takie janusze wychodzą z salonu i im się wydaje, że na nowym telewizorze klan będzie wyglądał jak filmy michela beya :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia tv na salonach i takie przedstawienia na pokazach są pod "janusze" zawsze robione.....takich wszak nie brak. :))

 

muszę Cię zmartwić:

 

Tylko mnie pocieszyłeś....bo gość o którym pisałem miał w tej uchwyconej sytuacji wyjątkowo tępy uśmiech.

I to mi się skojarzyło.... :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ciągle macie na myśli różne parametry obrazu - a mi chodzi o efektowność samego demka.

Takie demka są kręcone tak, że na najzwyklejszym ekranie FHD wyglądają duuuuuuużo lepiej niż normalne materiały FHD i nie chodzi też o to, że one są kręcone z jakąś niebywałą starannością, tylko o to jak są odpowiednimi zabiegami podkręcone.

Potem takie janusze wychodzą z salonu i im się wydaje, że na nowym telewizorze klan będzie wyglądał jak filmy michela beya :)

 

Przy takich demach na wystawach można nieraz zobaczyć podpięty bardzo mocny komputer z którego bardzo krótkie zapętlone dema mają tak duży bitrate że mieści się pewnie na kilku terabajtowym dysku ;)

 

Ale tak czy inaczej jest wiadome że żaden komercyjny kanał tv ani płyta nie oddaje max możliwości jakości którą są w stanie wyświetlić tv HD/4K/8K, takie sygnały (z bardzo wysokimi bitrate) są dostępne na kanałach dosłownych na satelitach albo otrzymują je kina, no i oczywiście posiadają je też firmy które prezentują telewizory na wystawach. Oczywiście są też krótkie dema które można pobrać i takiego obrazu raczej szybko nie będzie ani na płytach ani w tv, bo tak duży bitrate zabiera zbyt dużo miejsca dla nośników przeznaczonych dla komercyjnych zastosowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niereformowalnym go nazwałem a on się wcale od tego stwierdzenia nie odciął, wprost przeciwnie jakby się czuł dumny z tego powodu

.

 

Potwierdzam. Tak się czuję.

 

Gdybym rozmawiał z ludźmi, którzy podobnie jak ja oglądali 8K na żywo i pisaliby dokładnie to samo co Ty - byłby to dla mnie przyczynek do refleksji, analizy i zastanowienia się czy aby na pewno mam rację. Z każdym razie przyjąłbym to z pokorą. Ponieważ jednak mam do czynienia z Wielkimi Teoretykami których cała "wiedza" oparta jest na makulaturze której się naczytali - dlatego wszystko co tu piszesz Ty i inni podzielający ten sam punkt widzenia traktuję w kategoriach literatury rozrywkowej.

 

Ustawienia tv na salonach i takie przedstawienia na pokazach są pod "janusze" zawsze robione.....takich wszak nie brak. :))

gość o którym pisałem miał w tej uchwyconej sytuacji wyjątkowo tępy uśmiech.

I to mi się skojarzyło.... :))

 

Rozumiem. Tępy uśmiech skojarzył Ci się natychmiast z moją osobą. Dziękuję za uznanie.

 

Przez grzeczność nie napiszę z czym Ty mi się kojarzysz. Moderacja czuwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że warto przypomnieć wynik testu gdzie Maciej Koper specjalnie sprawdził czy Bobcat jest w stanie dostrzec małe szczegóły w 4K, z dwóch metrów, no i okazało się że kompletnie nie był w stanie, czyli z tej odległości nie jest w stanie odróżnić 4K a tym bardziej 8K od HD.

 

Jest to bzdura w sensie stricte praktycznym. Gdyby tak było, że ludzkie oko nie wychwytuje elementów szczegółów obrazu filmowego, nikt z opisujacych wydania UHD 4K i porównując je z wydaniami 1080p nie wskazywałby na różnice w poprawie jakości.

Tego typu testy nie są miarodajne i nie pokazują realnego odbioru przez ludzkie oko obrazu jako całości.

 

Idąc tym tokiem myślenia - testy na odkrycie cyfry schowanej wśród wielu kolorowych kulek pokazują, że tak naprawdę człowiek jest na tyle slepy i niezdolny do postrzegania detali, że nie tylko 1080p jest dla niego zbyt wielką rozdzielczością, ale VGA zdecydowanie wystarczy do oglądania.

Bo spora część społeczeństwa miewa problemy z tego typu testem, gdzie kilkadziesiąt kulek różnych kolorów ukrywa określoną w sobie liczbę.

 

A rzeczywistość jest zgoła inna, oglądaliśmy w kilka osób Szeregowiec Ryan na 4K UHD i każdy miał takie samo zdanie - niesamowita szczegółowość, kiedy padał deszcz było widać wyraźnie krople deszcze spadające z hełmu, zmarszczki na twarzy w pewnej scenie oddawały w sposób niesamowity zmęczenie, przemijanie. Były tak szczegółowe.

Na cmentarzu wojskowym w scenie z krzyżami widać poszczególne litery, czego na wydaniu 1080p nie doswiadczymy!

Czyli jednak wysoka rozdzielczość ma ogromne znaczenie i wpływa całościowo na poprawę całego obrazu, wyciąga nowe szczegóły, pokazuje smaczki i detale, których na 1080p nie widać ze względu na niedosyt ilości pikseli na ekranie.

 

Rzecz jasna możemy deliberować i przekonywać się na siłę - ale najlepsza jest praktyka.

Zawsze piszę i zawsze to mówię - skoro to nie działa (4K) i nie widać poprawy szczegółów... to wszyscy w sieci internauci robiącoy testy i opisujący swoje wrażenia - kłamią.

Osoby, które zainwestowały w cały set 4K i to na porządnym poziomie - też kłamią opowiadając banialuki o poprawie jakości obrazu, zapewne robimy to by sobie jakoś usprawiedliwić wydane pieniądze.

 

Tak, jeśli obraz będzie świadomie przygotowany tak, by ukryć poszczególne piksele - mozna tego nie tylko nie zauważyc, możemy nigdy o tym nie wiedzieć.

Jak o ukrytych reklamach działających na ludzką podświadomość - a takie rzeczy też miały miejsce.

Tyle tylko, że obraz z tych pojedynczych pikseli zawsze zbuduje nam całościowy przekaz, które ludzkie oko wyłapuje jako CAŁOŚĆ i to rzutuje na poprawie jakości obrazu.

 

Takie testy i wytykanie Bobcat'owi slepoty jest niepoważne i nic nie udowadniające.

Niektórzy jak pisałem powyżej polegną na niektórych testach z kolorami i wyłapywaniem odpowiednich liter w nich ukrytych...czy to oznacza, że skoro nie potrafimy poradzić sobie z 60 kulkami na kartce papieru - nie dostrzegamy różnic pomiędzy 1080p a 4K?

 

Poprawa jest znaczna, wynika ona rzecz jasne z materiału o czym pisałem, ale dostarczając dobrej jakości materiał cyfrowy - widzimy ogromną poprawę obrazu i co ważne, zwiększa się ostrość, czytelność detali.

Tak - o te detale chodzi, detale zbudowane na podstawie poszczególnych małych pikseli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cmentarzu wojskowym w scenie z krzyżami widać poszczególne litery, czego na wydaniu 1080p nie doswiadczymy!

Czyli jednak wysoka rozdzielczość ma ogromne znaczenie i wpływa całościowo na poprawę całego obrazu, wyciąga nowe szczegóły, pokazuje smaczki i detale, których na 1080p nie widać ze względu na niedosyt ilości pikseli na ekranie.

 

Płyty 4K mają też po prostu ogólnie większy bitrate, dlatego powstaje pytanie czy gdyby ten sam materiał 1080p był nagrany z większym bitrate, to czy te litery na krzyżach byłyby podobnie widoczne jak na płycie nagranej w 4K. Czyli podsumowując jest możliwe że sam z siebie mniejszy bitrate spowodował zamazanie mikro kwadratami kompresji tych najdrobniejszych szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było, że ludzkie oko nie wychwytuje elementów szczegółów obrazu filmowego, nikt z opisujacych wydania UHD 4K i porównując je z wydaniami 1080p nie wskazywałby na różnice w poprawie jakości.

 

a ktoś napisał. że "ludzkie oko nie wychwytuje elementów szczegółów obrazu"?

Czy może bardziej było pisane, że rozdzielczość widzenia jest zależna m. in. od odległości, w związku z czym pewne detale widać z konkretnej odległości, a pewnych już nie i że przy 4K te odległości są jeszcze racjonalne, a przy 8K już nie za bardzo?

Przy 4K, dla 55" ta odległość wynosi 2m - więc nie jest to jakieś wyjątkowo wyśrubowane wymaganie.

 

A co najważniejsze, wydania UHD mają szerszą paletę barw, kontrast, jasność oraz rozdzielczość, są to zupełnie nowe mastery - za wyższą jakość UHD odpowiadają wszystkie te rzeczy, więc nawet jak ktoś siedzi za daleko żeby skorzystać z wyższej rozdzielczości, to dalej korzysta ze wzrostu pozostałych parametrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego za każdym razem kiedy piszemy o 4K czy 8K wprost należy przyjmować, że nie tylko o samą rozdzielczość w tym wszystkim chodzi.

 

Jestem przekonany, że wszyscy tutaj piszący oczekują nie tylko wzrostu rozdzielczości ale także efektów polepszających obraz wynikających ze stosowania np. Dolby Vision, matryc o wysokim poziomie jasności, doskonałej czerni itd.

 

Ale to wszystko będzie zawsze "tylko" w segmencie premium... który to bardzo szybko ulega degradacji technologicznej, by sprzedać kolejne "premium" produkty.

A technologia z poprzednich lat tego segmentu trafia do niższych segmentów. Kolej rzeczy i nikt tego nie zmieni, ani nasze zadowolenie z pracy nad 8K, ani nasze utyskiwanie na 8K czy 4K.

 

Napiszę to raz jeszcze jako uzytkownik 4K - pchać się do 8K nie ma sensu w obecnym czasie, a prawdopodobnie zasyp TV 8K w najbliższych latach rynku i tak nie zmieni tego, materiały natywnie 4K i tak wyglądać będa rewelacyjnie na dobrej klasie matrycach 4K.

Natomiast 8K ma sens i znaczenie przy duzych przekątnych lub dla maniaków najwyższej mozliwej jakości w klasie własnie odbiorników PREMIUM.

 

Na pewno na dziś NIKOMU nie polecam 8K, bo to wyrzucone OBECNIE pieniądze na "lepszość" nie do końca uzyskiwaną w każdym przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.