Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Boję się że jak się zacznie analizować to jak pokazuje przeskanowane 4K malkontenci też znajdą coś w tej rewelacyjnej ostrości co się wydaje nienaturalne.

 

Do każdej kwestii można podchodzić tak, aby się doszukiwać plusów, można również wprost przeciwnie czyli zgodnie z zasadą "do czego by się tu można przyczepić?".

 

Tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu to pytanie jest troszeczkę nie na miejscu.

 

Skoro ten telewizor okrzyknięto inteligentnym, jest uczącym się to gdy my ludzie dostrzeżemy jakieś jego (choćby najmniejsze) wady z którymi sobie sam nie poradził należy mu w tym pomóc ingerując w ten proces przez aktualizację jego oprogramowania....i tak długo aż nauczy się z tym dawać radę albo do kolejnej wersji opartej na lepszym procesorze....i tak dalej aż dostąpimy takiej doskonałości przy której nie będziemy mieli się czego przyczepić. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto doskonale wiadomo, że nazwa "inteligentny" jest nadużywana w celach marketingowych. Nie przywiązywałbym do niej wielkiej wagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz jako "pływanie" i ogólną sztuczność obrazuć. Dlatego przy skalowaniu 4K do 8K efekt może być bardzo dobry, ale już zrobienie tego z rozdzielczości SD powoduje taki właśnie efekt.

Zapytałem wujka czy mu to nie przeszkadza. Stwierdził, że nawet tego wczesniej nie dostrzegał i nie skupiał się na tym elemencie.

Myślę, że jesli ktoś przejdzie z np. TV FHD na ten 8K to i tak na niego zrobi ogromne wrażenie całośc uzyskiwanego obrazu. Natomiast przesiadka nawet z dobrej klasy ekranu 4K po prostu nie ma sensu, zysk jakości żaden - chyba tylko ta jasność matrycy (może) sprawiać efekt in plus.

 

Na plus:

- ostrość obrazu oglądanego (minimum źródło 1080p - najlepiej płyta/plik BD, zdecydowanie najlepiej 4K UHD)

- jasność matrycy

- szybkość działającego systemu smart

- fajna funkcja zamieniająca TV w obraz na ścianie, robi efekt.

 

Na minus:

- brak wsparcia Dolby Vision

- "nienaturalny" obraz w przypadku źródeł o słabym bitrate i niskich rozdzielczościach

- kompletnie nieprzyszłościowa konstrukcja (HDMI 2.1)

- brak materiałów w sieci umożliwiających wyciśnięcie z tego TV wszystkiego, co oferuje w temacie jakości.

 

I jeszcze jeden minus taki z mojej subiektywnej strony, ten cały "box" - dostawka - jak dla mnie lepiej gdy te wszystkie łącza są na tylnej ścianie tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdził, że nawet tego wczesniej nie dostrzegał i nie skupiał się na tym elemencie.

 

Czyli można powiedzieć, że zrobiłeś wujkowi tak zwaną złą robotę. Wskazałeś bezdyskusyjne minusy tego telewizora, które do tej pory w najmniejszym stopniu mu nie przeszkadzały, bowiem ich nie dostrzegał i nie miał świadomości że istnieją. Obecnie będzie je widział z całą ostrością i kto wie czy mu to nie odbierze radości z posiadania.

 

Masz całkowitą rację, że brak Dolby Vision czy HDMI 2.1 powoduje, że jest to model nieprzyszłościowy. Zachwycający jakością obraz jest tutaj słabą rekompensatą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z dziś z Tokio (dzielnica Akihabara) od zaprzyjaźnionego Japończyka. Ceny telewizorów 8K Sharp z wbudowanym tunerem Sat:

 

1. AQUOS 8T-C60AX1 TUNER BUILT-IN TV (60 inches) 807,840 JPY

 

2. AQUOS 8T-C70AX1 TUNER BUILT-IN TV (70 inches) 1,077,840 JPY

 

Kurs: 1 USD = 112 JPY

 

Sprzedawane są wyłącznie modele domestic na rynek zewnętrzne (japońskie napięcie i układ kanałów). Wersji eksportowych na rynki światowe jeszcze nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta, przepraszam nie zauważyłem w porę:

 

Sprzedawane są wyłącznie modele domestic na rynek wewnętrzny (japońskie napięcie i układ kanałów). Wersji eksportowych na rynki światowe jeszcze nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji eksportowych na rynki światowe jeszcze nie ma.

 

A szkoda, w europie taki telewizor z tunerem do odbioru japońskiego satelity byłby jak znalazł, no nic, czekamy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zaprzyjaźnionego Japończyka.

 

Namawiaj by koniecznie kupił, może podniesie żenująco niską przewidywaną statystykę. :))

 

Ceny telewizorów 8K Sharp

 

Coś drogo sobie tam liczą, znalazłem mu taniej. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle. Cały @Maju. Byle coś odmiennego napisać, Jego musi być na wierzchu. Poziom przedszkolnej piaskownicy. Geniusz szukania w necie coś znalazł w sieci.

 

Przytoczony link odsyła do artykułu z października, autor nie podaje miejsca. Podane ceny są z wczoraj, z marketu Yodobashi Camera Akihabara, 1−1 Kanda Hanaokacho, Chiyoda-ku, Tokyo 101-0028, Japan.

 

Słyszałeś może że w gospodarce rynkowej ceny pomiędzy poszczególnymi sklepami mogą się różnić? Namawiać go nie muszę. Już ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, jak w dowcipie o dwóch jazzmanach awangardowych:

-Część, kupiłem twoją nową płytę.

-Ach, więc to ty...

 

Jestem naprawdę bardzo ciekawy statystyk sprzedaży tv 8k. Nie tylko ilości, ale i w funkcji przekątnej.

Swoją drogą ciekawe jest to, że podobno w Japonii jest trend do zmniejszania lokali mieszkalnych- może są już tak małe, że Japońce siedzą z nosem w ekranie i 8k ma u nich sens???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podano prognozy tych statystyk.....pomimo tego o czym piszesz że są tam (w związku z małymi mieszkaniami) przyzwyczajeni do oglądania z nosem w ekranie i rozpoczynającego się niedługo nadawania są one bardzo nieciekawe.....stąd pewnie te wpisy Bobcata, usiłuje wmówić że tam jakaś rewolucja nastąpi. ;)

 

 

 

Słyszałeś może...

 

Słyszałem, ale za to ty tradycyjnie nie zrozumiałeś, bo ja o zupełnie czym innym pisałem.

 

Już ma.

 

To ten jeden z 50000..... :)

 

Edycja;

Pomyliłem lata, te 50 tyś planują w przyszłym roku sprzedać....zapaleńców którzy kupią jeszcze w tym roku szacuje się na około połowę z tej liczby....jak widać progres i ilości "powalające". :))))

 

Podane ceny są z wczoraj....

 

Wyjaśniłeś pokrętnie i nieprawdziwie (jak zwykle) intencje jakimi się kierowałem podając niższe ceny (tu należałoby wspomnieć że nie tylko ceny były w linku).....wytłumaczysz w takim razie po co to zacząłeś, po co nam wiedza o tych cenach?

Nikt z nas do Japonii się raczej nie wybiera....a już na pewno nie po to by 8K tam kupić tylko po to by jego doskonałości doświadczyć. A może ty się wybierasz? :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, ale za to ty tradycyjnie nie zrozumiałeś, bo ja o zupełnie czym innym pisałem.

 

Wyjaśnij zatem o czym pisałeś. Podałem ceny, Ty na to że masz dla niego tańszą opcję.

 

po co nam wiedza o tych cenach?

 

Był wpis (nie pamiętam czyj) z którego wynikało że dobrze byłoby poznać ile ta przyjemność (8K) kosztuje w Japonii. Więc podałem. Jak się okazuje odpowiedź na czyjeś pytanie może również u Ciebie stanowić przesłankę dla sformułowania zarzutów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zbieg okoliczności, ty odpowiadasz na pytanie chociaż nie pamietasz czyje, ja nie pamiętam by ktoś zadał takie pytanie.

 

Nie pisałem o gospodarce rynkowej, pisałem kpiąco o marnych prognozach sprzedarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowe jak darmowe, specjalny odbiornik satelitarny który musisz kupić zdaje się tani nie jest...

 

Ciekawy zbieg okoliczności, ty odpowiadasz na pytanie chociaż nie pamietasz czyje, ja nie pamiętam by ktoś zadał takie pytanie.

 

Dalej zamierzasz w tym duchu?

 

Nie pisałem o gospodarce rynkowej, pisałem kpiąco o marnych prognozach sprzedarzy.

 

Gratulacje (kolejne). Może byś przemógł wrodzony wstręt do ortografii ojczystego (?) języka i zajrzał czasem na www.sjp.pwn.pl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ciekawostka dla wszystkich.

Który obraz pochodzi z odtwarzacza UHD 4K z Dolby Vision, który z ARCAM UDP411?

Film w przypadku UHD włączone Dolby Vision. Profil w TV KINOWY

Film w przypadku Arcam - plik bez Dolby Vision, mkv 1080p Profil TV KINOWY.

Fotografia robiona w tym samym czasie.

 

 

 

 

Proszę nie sugerować się wyświetleniem info o rozdzielczości na ekranie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-52523-0-22952200-1543440855_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna funkcja zamieniająca TV w obraz na ścianie, robi efekt.

 

Tam jest Art Mode/Tryb sztuki jak w the frame?

To jest niesamowita funkcja. Gdyby tylko te ekrany były bez wad. Noszę się z zamiarem wymiany kolejnego. Byłby to już szósty ekran. Wszystko niby ok teraz mam ale kąty jedynie na wprost. Ledwo trochę z boczku powiedzmy 10 stopni w prawo/lewo usiądziesz i szkoda gadać. Zawsze coś. Na dziełach sztuki nie specjalnie to widać. Jeżeli tylko o tym nie wiesz.

Dodatkowo mam taką jakby kratkę na ekranie widoczną właściwie tylko na ekranach testowych pokazujących szarość. Najlepiej tak z 10% szarości.

 

Jeżeli tylko jakaś normalna firma bez koreańsko/słowackich korzeni zrobi taki art mode to dam nawet dwa razy więcej. To co zrobił mi Samsung przechodzi wszelkie granice. Na szczęście te ekrany w miarę bezproblemowo wymieniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawej HDR?

 

Nie będę trzymał w niepewności. Po prawej odtwarzany film jest ze źródła... ARCAM UDP411.

O wiele lepsze nasycenie barw i zdecydowanie ciekawsze oddanie cieni, świateł.

Co ciekawe tak jest w przypadku KAŻDEGO filmu remasterowanego ze starszych filmów.

 

Ilość szumów wręcz na identycznym poziomie, na oko nie do wychwycenia w trakcie oglądania filmu!

Wydawałoby się, że UHD poprzez zagęszczenie punktów na ekranie powinno w sposób znaczący maskować wszelkie szumy.

Niestety nie, ARCAM i jego upscaling powoduje, że te szumy są praktycznie podobne w momencie "klatki stop", a w trakcie oglądania filmu - pomijalne i nie do odróznienia.

 

 

Mam w domu kilkanaście pozycji UHD i TYLKO nowe/najnowsze filmy tak naprawdę oddają jakość filmów w 4K.

Film "Pasażerowie" w 4K UHD porażają kolorami, światłem, grą cieni i ostrością.

 

Pytanie zasadnicze w obrębie poruszanego tematu: aby oglądać materiał na 8K i mieć z tego naprawdę "fun" trzeba uzbroić się w cierpliwość na nowe pozycje, kierowane w głównej mierze do odbiorców treści 4K.

W innym przypadku - oglądanie słabej jakości materiałów nie ma żadnego sensu, a stare filmy nawet zremasterowane nie wnoszą nic więcej poza nową ceną.

 

To samo zauwazyłem w przypadku Blade Runner'a i dziś oglądanej Odysei 2001 Kubrick'a.

Starsze filmy po prostu bez względu na zastosowany remaster - są po prostu takie, jakie są. Z szumami, bez żadnego efektu "wow", jak byśmy chcieli zobaczyć na TV nowych generacji 4K, o 8K nie wspomnę.

 

Na Matrix'ie 4K UHD widac poprawę w kwestii szczegółowości, pewne smaczki wyłaniające się z ciemnych elementów obrazu, które w edycji BD nie były widoczne.

 

 

Nie ma szans na to, by filmy z lat 70 czy 80 pomimo starań inzynierów wyglądały jak dema 4K. I raczej nie ma tutaj nawet podstaw, by oczekiwac filmy o takiej jakości.

Pod koniec tygodnia może dojdzie do mnie Ghost in the Shell, zrobię zrzuty ekranu z płyty 4K UHD i pliku 1080p MKV.

 

 

Jestem ciekaw Waszego zdania co do materiałów filmowych na nowych nosnikach 4K UHD w kontekście sensu instalacji w domu TV 8K i jego upscalingu.]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje (kolejne). Może byś przemógł wrodzony wstręt do ortografii ojczystego (?) języka i zajrzał czasem na www.sjp.pwn.pl ?

 

Dalej zamierzasz w tym duchu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat dnia 27.11.2018 - 11:52 napisał

 

"Ceny telewizorów 8K Sharp"

 

Coś drogo sobie tam liczą, znalazłem mu taniej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziękuję za tę informację.

 

Dowodzi ona, że niektórzy Dyskutanci z tego wątku są technologicznie zapóźnieni nie tylko z stosunku do Japonii, Korei i Chin czy ostatnio Turcji, ale także Białorusi i Tadżykistanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz dowodzi że nic nie rozumiesz.....ten przykład pokazuje (przypomina) jedynie że wyprodukowanie takich odbiorników, z taką rozdzielczością to mały pikuś....nawet dla Białorusi. :))

Nikt tu nigdy nie twierdził że będzie inaczej w czasie gdy już od dawna produkuje się masowo telefony z idiotycznie wielką rozdzielczością 4K wiadomo było że telewizory 8K będą masowo produkowane.

 

Problem zaczyna się wtedy gdy te telewizory spełniać maja wszystkie normy dla UHD przyjęte.....te normy które determinują rzeczywisty postęp jakości obrazu a nie zwiększają samej rozdzielczości (którą widać jedynie z nosem w ekranie).

Problem nie kończy się na tym, bo chodzi znowu o pieniądze.....nawet jak taki telewizor powstanie to jego cena będzie bardzo długo poza zasięgiem.

Skąd to wiem?

Bo już zaczynają się takie próby kastrowania nie tylko odbiorników 4K a także tańszych 8K....a to (pierwsza) zła wiadomość dla Ciebie;

Kolejny dowód na to jak producenci skąpią matryce 100 Hz, poniżej jest grafik wprowadzania modeli 8K Samsunga, najpierw w pierwszym roku (2018) matryce 100 Hz będą w rozmiarach 65'', 75'' i 82'' a w następnym roku (2019) będą dostępne dopiero od rozmiaru 98'' w górę :

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodzi jedynie, że na Białorusi poskładali tv z obcych części, bo nie jest to kraj, gdzie PRODUKUJĄ wyświetlacze, zwłaszcza 8k, a dyskutanci czekają na REALNY postęp w telewizji, nie mnożenie pikseli, którego w zwykłych warunkach nie wykorzystamy.

W dodatku jak idiotyczny jest komentarz-

 

"Mam wyświetlacz 4K i powiem szczerze, jestem ogromnie rozczarowany. To falstart technologiczny i przereklamowany bajer. Może niby da się na nim oglądać filmy, jak ktoś ma małe wymagania, ale nie spełnił moich oczekiwań. Dlatego z otwartymi ramionami przywitam wyświetlacz 8K z Białorusi, który w końcu umożliwi mi czytanie tekstu... nie oszukujmy się, ebooki na 4K to jakiś słaby żart. Oczy bolą od pikselozy, nie da się na to patrzeć dłużej niż 10 sekund bez zmęczenia oczu."

 

Trzeba być totalnym bezmózgiem, żeby kupować tv do czytania e-book'ów.

Masz jeszcze jakieś "rewelacje" takiego pokroju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanowali kolejną rozdzielczość i próbują na tym zbić kapitał.....a od dawna wiadomo że jakość obrazu w tej materii jest satysfakcjonująca....należy poprawiać inne jej aspekty by odnieść realny zysk na jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zaczyna się wtedy gdy te telewizory spełniać maja wszystkie normy dla UHD przyjęte.....

 

Skąd wiesz że ten białoruski nic spełnia?

 

a nie zwiększają samej rozdzielczości (którą widać jedynie z nosem w ekranie).

 

Samą rozdzielczość tak, ale to nie wyczerpuje całości zagadnienia. Pisałem o tym wielokrotnie. Aby się o tym przekonać trzeba jednak zobaczyć 8K na własne oczy. A nie wyłącznie teoretyzować na podstawie lektur, których się naczytało.

 

Bo już zaczynają się takie próby kastrowania nie tylko odbiorników 4K a także tańszych 8K....a to (pierwsza) zła wiadomość dla Ciebie;

 

O tym że 4K będą kastrowane rozmawialiśmy już jakiś czas temu. Tekstu nie czytałem z prostej przyczyny że francuski nie jest moją mocną stroną.

 

próbują na tym zbić kapitał.....

 

Wyjątkowo naganne. W gospodarce rynkowej ktoś chce zbić kapitał. W głowie się nie mieści.

 

a od dawna wiadomo że jakość obrazu w tej materii jest satysfakcjonująca....

 

Komu wiadomo? Tobie? OK, ale mów wyłącznie za siebie.

 

należy poprawiać inne jej aspekty by odnieść realny zysk na jakości.

 

Toteż się równolegle poprawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drogich telewizorach, tak 4 jak i 8K.....a ty mój drogi czekasz zdaje się na taki jak widziałeś na pokazach w przystępnej cenie...."czekaj tatka latka...." :)))

 

Bobcat okazało się że nie masz nadzwyczajnego wzroku i jak inni z 2 m nie potrafiłeś dostrzec tych drobiazgów co na 55" (4K) jeszcze są widoczne z bliższej odległości.....potrzebujesz 8K byś więcej szczegółów nie dostrzegł?

Nie satysfakcjonuje Ciebie to czego już nie dostrzegasz, nie widzisz na 4K....potrzebujesz czegoś więcej?

Nie martw się, dostaniesz to gratis..... :)))))

 

 

Maju dnia 06.12.2018 - 09:29 napisał

 

"Problem zaczyna się wtedy gdy te telewizory spełniać maja wszystkie normy dla UHD przyjęte....."

 

Skąd wiesz że ten białoruski nic spełnia?

 

Nie piszę o tym.

To co cytujesz dotyczy dalszej części wypowiedzi.....ale ty jak dziecko tradycyjnie nie odpowiadasz na to co napisałem ale na to co usiłujesz wmówić.

 

Zrobiłem podobną przerwę we wpisie jak tu....ale znawca pisowni udaje że tego nie rozumie że tak oddziela się poruszane wątki które innych zagadnień dotyczą.

 

Cytat

 

"a nie zwiększają samej rozdzielczości (którą widać jedynie z nosem w ekranie)."

 

Samą rozdzielczość tak, ale to nie wyczerpuje całości zagadnienia. Pisałem o tym wielokrotnie. Aby się o tym przekonać trzeba jednak zobaczyć 8K na własne oczy. A nie wyłącznie teoretyzować na podstawie lektur, których się naczytało.

 

Szatkuj to co piszę na mniejsze części byś mógł więcej o tym co pisałeś przypominać.....przypomnę całość byś na przyszłość nie powtarzał po mnie;

 

"te telewizory spełniać maja wszystkie normy dla UHD przyjęte.....te normy które determinują rzeczywisty postęp jakości obrazu a nie zwiększają samej rozdzielczości (którą widać jedynie z nosem w ekranie)."

 

Cytat

 

"Bo już zaczynają się takie próby kastrowania nie tylko odbiorników 4K a także tańszych 8K....a to (pierwsza) zła wiadomość dla Ciebie;'

 

O tym że 4K będą kastrowane rozmawialiśmy już jakiś czas temu. Tekstu nie czytałem z prostej przyczyny że francuski nie jest moją mocną stroną.

 

Jak problemem dla Ciebie jest skorzystanie z innego tłumaczenia mogłeś nie udawać i odnieść się do tego co przetłumaczył @Krak_oN.

Ale rozumiem że boisz się prawdy o 8K dlatego nie chcesz przyjąć do wiadomości że takie tanie odbiorniki będą na matrycach 50 Hz. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty przypominam że rozdzielczość nie wyczerpuje całości zagadnienia.

 

Skąd pewność że tanie odbiorniki 8K będą na matrycach 50 Hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.