Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ ja się zgadzam. Wszystko kosztuje. Tyle że to nie jest kasa kogokolwiek z tutaj piszących i nie oni podejmują decyzję w sprawie jej wydania bądź nie. Księgowy z NHK już policzył i postanowił. Stały program 8K rusza za niespełna dwa tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku bogatych nadawców na świecie pokaże że też ich stać i tyle.

 

Patrz na rynek, bardziej się opłaca nadawać więcej niż lepiej.

A nawet bogaci oszczędzają na bitrate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że NHK będzie nadawać? Bobcat, przeprowadzisz się do Japonii dla NHK 8k? Nie sądzę, że będzie to dostępne w Europie (NHK 8k).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzęcie audio również bardziej się opłaca sprzedawać marketowe badziewie. A jednak rynek Hi-Fi czy nawet Hi-End cały czas istnieje i ma się całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że już 8K nie aspiruje do wyparcia poprzedników...tyle że to my od początku mówiliśmy że 8K to niszowa sprawa, jak Hi-End. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHK 8K nie wiem czy będzie dostępne z jakiegoś satelity nad Europą. Ale oferta któregoś z nadawców europejskich jest moim zdaniem nie tylko wysoce prawdopodobna, ale wręcz pewna. Turksat od jakiegoś czasu robi testy z dwóch satelitów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozumiem że już 8K nie aspiruje do wyparcia poprzedników...tyle że to my od początku mówiliśmy że 8K to niszowa sprawa, jak Hi-End.

 

Ktoś twierdził że wyprze? I stanie powszechnym (a może nawet jedynym) standardem? Drużyna sceptyków tutejszej dyskusji próbuje natomiast twierdzić, że 8K w ogóle nie ma sensu, wykazując się jednocześnie niebywałą pomysłowością w wynajdywaniu (a jak trzeba - również wymyślaniu) coraz bardziej "przekonujących argumentów" że tego w ogóle NIE DA SIĘ (najbardziej ulubione powiedzenie w ustach rodaków) wprowadzić.

 

@arkadowski postawił tezę, że FHD będzie rynkiem standard, 4K - Premium, a 8K - Hi-End. Ja osobiście bym to zmodyfikował, 4K konsekwentnie uważam za przejściówkę, Premium to będzie 8K. A do Hi-Endu będą zaliczane najbardziej wypasione odbiorniki z bajerami w rodzaju np. ambilight.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaliśmy wiele przykładów gdzie i kiedy 8K ma rację bytu.....wmawianie nam jakoby pisaliśmy że 8K nie ma w ogóle sensu, czy nie da się wprowadzić, nie ma sensu. :))

 

Pisząc o poprzednikach miałem na myśli tylko 4K.....@arkadowski ma rację, pewnie długo tak będzie....

Może się też mylić....może się okazać że 4K będzie standardem dla wielu istniejących materiałów wysokiej rozdzielczości a z racji szybkiego postępu w tych sprawach 8K może się okazać przejściówką, małym kroczkiem do czegoś jeszcze lepszego, czegoś z trzecim wymiarem nad czym NHK od lat pracuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju dnia 18.11.2018 - 17:22 napisał

"Pewnie zapomniałeś że chwaliłeś się że w kraju porównywałeś 4 do 8K....znowu zmieniasz zeznania?

Nie za często?"

 

Naprawdę myślisz że posiadasz pełną wiedzę o wszystkich wydarzeniach w kraju? Gratuluję dobrego samopoczucia. Myśl sobie dalej. Potwierdza się teza, że gdy o czymś nie słyszałeś to uważasz za nieistniejące.

 

Będę uważał za nieistniejące....zabronisz?

Zwłaszcza te sytuacje które zdawkowo opisujesz, nie chcesz niczym wiarygodnym potwierdzić a prośby o to by uzupełnić informację zbywasz w najlepszym przypadku milczeniem, najczęściej kpinami.

 

"Na nadchodzącej EISA 2019 w Las Vegas odbiorniki 8K mają pokazać wszyscy liczący się producenci."

 

A jak pokażą? Można być pewnym że tak będzie. Co wtedy napiszesz? Że marketingowcy coś fantazjowali?

 

Halo....jest tu z nami Bobcat? O czym ty z nowu?

Nie pamiętasz już o czym był ten wątek rozmowy? Przypomnieć?

 

To co cytujesz skomentowałem;" marketingowcy zwietrzyli dobry zarobek na sprzedaży takich telewizorów w grupie najdroższych" a ty usiłowałeś wmówić że miałem na myśli @Maciej Koper czy @gmeru.

Próbowałem ci to wyjaśnić ale ty wolisz ciągnąć matactwa.... :(

 

Cytat

"Ustawiają się kolejki do tych transponderów.....ciekawe kto zapłaci za ta przepustowość gdzie 50 programów SD się zmieści."

 

Tutaj z kolei Ci się wydaje że to Ty o tym będziesz decydował? Robi się coraz weselej.

 

Z głupich dowcipów nikt się śmiać nie będzie....zwłaszcza gdy są oparte na fałszywej tezie.

Niczego sobie nie uzurpuję....

 

Rynkiem satelitarnym rządzą dziwne prawa.

Nadawcy prześcigają się w mnożeniu stacji nadawczych, zamiast je ubogacać treścią, wyższą jakością, brną w ślepą uliczkę fundując nam kolejne powtórkowe programy telewizyjne. Widać po tym że rządzi rynek reklam, ilość nadanych reklam najważniejsza za wszelką cenę. Cięcie przy tym bitrate i tak już podłej jakości programów to reguła.

Nie rozumiesz tego że mają niełatwy wybór miedzy jakością a ilością....na razie to drugie zwycięża co widać na każdym kroku.

 

Cytat

"Jasne przy 16K efekt będzie jeszcze większy a przy kolejnych to będzie już trójwymiarowe. :)))"

 

Najpierw obejrzyj 8K. Potem porozmawiamy. Na razie nie ma z kim ani o czym Panie Teoretyku.

 

Kpiłeś jeszcze nie tak dawno z faktu że by skorzystać w pełni z rozdzielczości musimy siedzieć bliżej odbiorników o dużych rozdzielczościach niż tych HD, albo korzystać z wielkich ekranów....teraz po pokazie stwierdzasz że to naturalne że ci z dalszych rzędów nie dostrzegli szczegółów.....tak potwierdza się teorie, w praktyce z której sam nie umiesz zrobić należytego pożytku....inni muszą ci otwierać oczy. :)

Co z tego że widziałeś doskonały obraz w praktyce skoro nie potrafisz wytłumaczyć (albo nie rozumiesz) skąd ta doskonałość płynie.

"Patrzy a nie widzi...."?

A raczej widzi co chce widzieć, często to co sobie sam wmówił.... :))

 

 

Odnośnie wmawiania i łączy się z wpisem wyżej:

 

Bobcat dnia 18.11.2018 - 12:21 napisał

Cytat (Maju)

"'To mnie bardzo ucieszyło, bo dowodzi że pisanie o rozpoznawaniu z 20 m SD od HD (i wyższych rozdzielczości) to była zwykła ściema."

 

Bobcat;

"Z kolei taki wpis to zwykła bezczelność. Albowiem było wielokrotnie mówione, że nie o samą rozdzielczość jako taką, nie o dostrzeganie szczególików tu chodzi, lecz o całościowo pojmowaną jakość obrazu. A to widać z daleka."

 

To co teraz piszesz jest wynikiem ewolucji jakie Twoje wypowiedzi w przeciągu kilku lat czy ostatnich miesięcy zrobiły.

 

Chyba nie uważasz mnie za aż takiego idiotę bym się dziwił że z dużych odległości coś poza rozdzielczością miał niegdyś na myśli. Znajdę chwilę czasu i ci przypomnę naocznie w postaci cytatu o czym pisałeś. Obiecuję!! :))

 

Wywiązuję się z obietnicy, jeden z wielu takich przykładów;

Cytat (Maju)

"Bobcat włącz sobie ulubiony TVN w wersji HD i znajdź to samo w SD. Zaklej logo (ślepy test)

Potem oddalaj się od telewizora (jak możesz) to zobaczysz że w pewnej odległości nie rozróżnisz zakładając że sygnał różni się tylko rozdzielczością i tylko na nią zwrócisz uwagę.....to są fakty i praktyka, tak funkcjonuje nasz wzrok praktycznie."

 

 

 

Zrobiłem taki eksperyment. Cały czas różnicę widziałem. Dalej była ściana i więcej cofać się nie mogłem.

W markecie na przeciwległym końcu różnica też jest zauważalna od wejścia.

 

Zawsze podkreślałem że o samą rozdzielczość chodzi a Bobcat twierdzi wtedy że widzi różnicę nawet w markecie.....pamiętajmy przy tym że nadawane wtedy równolegle programy TVN (SD, HD) rzeczywiście różniły się TYLKO ROZDZIELCZOŚCIĄ!!

 

Wnioski są dwa;

- albo wtedy kłamał

- albo nie wiedział (wtedy) czym jest rozdzielczość

 

Nawet trzy.....teraz udaje że nie zmienia zdania na pewne tematy....a ewoluują, ewidentnie jak widać. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski są dwa;

- albo wtedy kłamał

- albo nie wiedział czym jest rozdzielczość

 

why not both? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiem.... :)))

 

Powinienem faktycznie dopisać przed tą dopisaną trzecią tą ewentualność, równie możliwą.

 

 

Zwróciłeś uwagę na to jak z @Bobcat prowadzi się rozmowy?

Zanim cokolwiek nowego napiszę muszę odkręcić a nieraz wprost odkłamać niemal wszystko co podawał.....koszmar. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę uważał za nieistniejące....zabronisz?

 

Każdy może uważać co tylko zechce. Są np. tacy, którzy uważają że Ziemia jest płaska. Zabronisz?

 

Zwłaszcza te sytuacje które zdawkowo opisujesz, nie chcesz niczym wiarygodnym potwierdzić a prośby o to by uzupełnić informację zbywasz w najlepszym przypadku milczeniem, najczęściej kpinami.

 

Tak. Cały czas wydaje Ci się, że to Ty będziesz ustalał kanon dyskusji, przedstawiał wymogi odnośnie dodatkowej informacji i ustalał jej wiarygodność. Nie od dziś wiadomo, że za wiarygodne uważasz wyłącznie to, co potwierdza Twój punkt widzenia. Wszystko inne jest z definicji niewiarygodne. Proponuję zejść z obłoków na ziemię.

 

usiłowałeś wmówić że miałem na myśli @Maciej Koper czy @gmeru.

Próbowałem ci to wyjaśnić ale ty wolisz ciągnąć matactwa....

 

Jeśli chcesz wiedzieć kto mataczy to proponuję spojrzeć w lustro. Z kontekstu (bardzo lubisz się do tego odwoływać gdy jest Ci to wygodne) rozmowy jednoznacznie wynika kogo miałeś na myśli: właśnie wymienionych. Potem gdy dotarło do Ciebie że się w polemicznym zacietrzewieniu jakby nieco zagalopowałeś to nieudolnie próbujesz wycofać się na wstecznym biegu. Wmawianie że nie napisałeś tego co napisałeś i nie powiedziałeś tego co powiedziałeś masz opanowane do mistrzostwa (patrz: inne wątki).

 

Rynkiem satelitarnym rządzą dziwne prawa.

...

mają niełatwy wybór miedzy jakością a ilością....

 

Chyba że nadawca zechce mieć swojego satelitę na wyłączność.

 

Co z tego że widziałeś doskonały obraz w praktyce skoro nie potrafisz wytłumaczyć (albo nie rozumiesz) skąd ta doskonałość płynie.

 

Szczerze mówiąc mnie to w ogóle nie interesuje. Wystarczy że stwierdzę iż jest doskonały. Czy podziwiając arcydzieło malarstwa światowego musisz znać skład chemiczny farb użytych do jego stworzenia?

 

Zawsze podkreślałem że o samą rozdzielczość chodzi

 

A ja podkreślam że nie tylko. I w czym to Twoje podkreślanie ma być lepsze od mojego? I dlaczego lepsze?

 

Nawet trzy.....teraz udaje że nie zmienia zdania na pewne tematy....a ewoluują, ewidentnie jak widać. :)))

 

Raz jeszcze powtarzam, że tematem tego wątku nie jest moja osoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie ty nie Twoja osoba.....ale gdybyś podchodził do rozmowy i do nas poważnie nie stawiałbym takich zarzutów.

 

Maju dnia 19.11.2018 - 10:02 napisał

"Będę uważał za nieistniejące....zabronisz?"

 

Każdy może uważać co tylko zechce. Są np. tacy, którzy uważają że Ziemia jest płaska. Zabronisz?

 

Cytat

"Zwłaszcza te sytuacje które zdawkowo opisujesz, nie chcesz niczym wiarygodnym potwierdzić a prośby o to by uzupełnić informację zbywasz w najlepszym przypadku milczeniem, najczęściej kpinami."

 

Tak. Cały czas wydaje Ci się, że to Ty będziesz ustalał kanon dyskusji, przedstawiał wymogi odnośnie dodatkowej informacji i ustalał jej wiarygodność. Nie od dziś wiadomo, że za wiarygodne uważasz wyłącznie to, co potwierdza Twój punkt widzenia. Wszystko inne jest z definicji niewiarygodne. Proponuję zejść z obłoków na ziemię.

 

Czy kwestionowałem cokolwiek co podałeś i uwiarygodniłeś linkiem??

 

Rozumiem też że ty chcesz dyktować jak ma wyglądać dyskusja.

A wyglądała do niedawna w ten sposób że latami podawałeś dawno już nieaktualne informacje tylko dlatego że ubzdurałeś sobie że nic poza 8K nas w dziedzinie wideo nie uszczęśliwi. :)

Trwałeś w swoim przeświadczeniu i kwestionowałeś każdy wpis mówiący o tym że jest zależność między widzeniem szczegółów (rozdzielczością), wielkością ekranu a odległością siedzenia od niego.

Gdy prostowałem ewidentne nieprawdy podawane przez Ciebie udawałeś że wpisów nie ma i znajdowałeś kolejne tematy (jak ten) gdzie kolejny raz podawałeś to samo jakby nie docierała do Ciebie rzeczywistość.

Na koniec jak się już nie udaje w taki sposób mataczyć, bo każdy widzi to jak na dłoni Bobcat udaje że nigdy tak nie pisał, że to ja sobie wymyśliłem.....jak podaję cytat świadczący o tym że zmienił zeznania, udaje że tego nie ma. :(

 

Tak mają wyglądać "kanony dyskusji" wg. @Bobcat.....DZIECINADĄ to nazwać należy!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pustosłowie przykład dyskusji wg. @Bobcat;

Cytat

"Zawsze podkreślałem że o samą rozdzielczość chodzi"

 

A ja podkreślam że nie tylko. I w czym to Twoje podkreślanie ma być lepsze od mojego? I dlaczego lepsze?

 

W rzeczonym cytacie sprzed lat w końcówce wpisu (wczoraj 10:02) wytłuściłem słowa świadczące o tym że zaznaczyłem z naciskiem iż obraz wyłącznie rozdzielczością się różni gdzie potem nasz Bobcat ani słowem w odpowiedzi nie napisał "że nie tylko o rozdzielczość chodzi".

Ale faktycznie tak nieraz pisał, tak zwykł pisać potem (ściślej mówiąc dopiero ostatnio) jak zrozumiał że nie ma racji i zmienił diametralnie zeznania w tej sprawie.

 

I jeszcze głupio, a raczej w tej sytuacji bezczelnie pyta dlaczego "to moje podkreślenie jest lepsze".

Ano dlatego lepsze, bo taka (bardzo brutalna dla Ciebie) jest prawda o tym jak mataczysz w tych sprawach.

 

Cytat

usiłowałeś wmówić że miałem na myśli @Maciej Koper czy @gmeru.

Próbowałem ci to wyjaśnić ale ty wolisz ciągnąć matactwa....

 

Jeśli chcesz wiedzieć kto mataczy to proponuję spojrzeć w lustro. Z kontekstu (bardzo lubisz się do tego odwoływać gdy jest Ci to wygodne) rozmowy jednoznacznie wynika kogo miałeś na myśli: właśnie wymienionych. Potem gdy dotarło do Ciebie że się w polemicznym zacietrzewieniu jakby nieco zagalopowałeś to nieudolnie próbujesz wycofać się na wstecznym biegu. Wmawianie że nie napisałeś tego co napisałeś i nie powiedziałeś tego co powiedziałeś masz opanowane do mistrzostwa (patrz: inne wątki).

 

A tu już nie tylko przykład matactwa ale i skrajnego chamstwa.....mało mu że wmawia mi jakobym miał jakieś pretensje do tych osób to jeszcze po moim kilkukrotnym tłumaczeniu co wynika z kontekstu rozmowy (chodziło mi o PRODUCENTÓW) insynuuje że to właśnie z tego kontekstu wynika.....o ile jeszcze w rozmowie padały odniesienia do spotkania (17.11) z @Maciej Koper o tyle o drugiej osobie nikt tu nawet nie wspominał i jest w tej sprawie wplątana wyłącznie za przyczyną @Bobcat.

 

Zresztą nie będę, nie mam zamiaru się kolejny raz tłumaczyć osobie która w paskudny sposób usiłuje wmawiać coś co w jej urojeniach powstało!

 

Wiem że on tego nie zrobi, więc ja przepraszam w jego imieniu wymienione osoby za to zamieszanie.

 

 

Koniec z prostowaniem matactw, odkłamywaniem, nareszcie można coś napisać odnośnie tematu.

 

Cytat

"Co z tego że widziałeś doskonały obraz w praktyce skoro nie potrafisz wytłumaczyć (albo nie rozumiesz) skąd ta doskonałość płynie."

 

Szczerze mówiąc mnie to w ogóle nie interesuje. Wystarczy że stwierdzę iż jest doskonały. Czy podziwiając arcydzieło malarstwa światowego musisz znać skład chemiczny farb użytych do jego stworzenia?

 

Przez lata pisałeś (to też można udowodnić) że rozdzielczość w ma zdecydowanie decydujący, a w przykładzie jaki wczoraj przypomniałem zdawałeś się twierdzić, że jedyny wpływ na jakość obrazu....teraz piszesz że nie musisz wiedzieć co i jak wpływa na jakość obrazu.

Sprzeczność tu widzę, czy to teraz taka będzie obowiązująca Twoje postawa w tej sprawie?

Na jak długo? :)

 

Cytat

"Rynkiem satelitarnym rządzą dziwne prawa.

...

mają niełatwy wybór miedzy jakością a ilością...."

 

Chyba że nadawca zechce mieć swojego satelitę na wyłączność.

 

Ilu będzie na to stać....dajesz kolejny dowód na to że (jeżeli nie nastąpi w branży jakaś rewolucja) 8K może stać się niszową sprawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze głupio, a raczej w tej sytuacji bezczelnie pyta dlaczego "to moje podkreślenie jest lepsze".

 

Każde pomyślenie nawet że w jakiejś sytuacji @Maju może mieć racji i delikatne zapytanie dlaczego Jego zdanie ma być Łapsze od mojego - jest dowodem skrajnej bezczelności i głupoty pytającego. Jak można posuwać się do takiego chamstwa aby podawać w wątpliwość Jego monopol na posiadanie jedynie słusznego punktu widzenia?

 

Ano dlatego lepsze, bo taka (bardzo brutalna dla Ciebie) jest prawda o tym jak mataczysz w tych sprawach.

 

Jest to tzw. trzecia prawda ks. prof. Tischnera.

 

wmawia mi jakobym miał jakieś pretensje do tych osób

 

Kłamstwo. Nigdy nie wmawiałem jakichkolwiek pretensji. Stwierdziłem jedynie próbę ich dezawuowania określeniem "marketingowcy".

 

po moim kilkukrotnym tłumaczeniu co wynika z kontekstu rozmowy (chodziło mi o PRODUCENTÓW) insynuuje że to właśnie z tego kontekstu wynika.

 

Te żałosne próby "tłumaczeń" to klasyczny, podręcznikowy wręcz przykład mataczenia.

 

....o ile jeszcze w rozmowie padały odniesienia do spotkania (17.11) z @Maciej Koper o tyle o drugiej osobie nikt tu nawet nie wspominał i jest w tej sprawie wplątana wyłącznie za przyczyną @Bobcat.

 

Mataczenia ciąg dalszy. Potwierdzam, że przed Audio Video Show byłem umówiony na 17.XI. z @Maciej Koper. O tym prezentacja prowadzona jest wspólnie z @gmeru przekonałem się dopiero na spotkaniu, o czym poinformowałem wieczorem tego samego dnia.

 

Koniec z prostowaniem matactw, odkłamywaniem

 

Dobrze że wreszcie zaprzestałeś tych praktyk i nie będziesz więcej musiał wmawiać że nie napisałeś tego co napisałeś oraz nie powiedziałeś tego co powiedziałeś.

 

Przez lata pisałeś (to też można udowodnić) że rozdzielczość w ma zdecydowanie decydujący

 

Ile razy można powtarzać, że sama rozdzielczość może być wyprawdzie niedostrzegana z większej odległości, ale ma istotny wpływ na całościowo pojmowaną jakość obrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można powtarzać, że sama rozdzielczość może być wyprawdzie niedostrzegana z większej odległości, ale ma istotny wpływ na całościowo pojmowaną jakość obrazu?

 

np. na jakie inne aspekty obrazu wpływa rozdzielczość? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należałoby zapytać nie na co wpływa ale jak długo ta wersja jaką poda będzie obowiązująca i kiedy ją zmieni. :)))

 

Mamy z nim poważny problem, nigdy nie opisuje dokładnie o co mu chodzi by mógł potem dowolnie zmieniać wersje....

 

 

Cytat

"wmawia mi jakobym miał jakieś pretensje do tych osób"

 

 

Kłamstwo. Nigdy nie wmawiałem jakichkolwiek pretensji. Stwierdziłem jedynie próbę ich dezawuowania określeniem "marketingowcy".

 

Właściwie to masz rację.....bo o tym co ja miałem na myśli pisząc cokolwiek decydujesz ty.

 

Wreszcie się dowiedziałem że nie nazywałem tym określeniem (co wynika z kontekstu rozmowy) producentów a te osoby z zamiarem ich dezawuowania.....sprowadzasz to co miało miejsce do absurdu.

 

Bobcat dnia 18.11.2018 - 00:07 napisał

"8K zostało przez nich nazwane naturalnym i oczywistym krokiem na drodze rozwoju technologii. Na nadchodzącej EISA 2019 w Las Vegas odbiorniki 8K mają pokazać wszyscy liczący się producenci."

 

To że marketingowcy zwietrzyli dobry zarobek na sprzedaży takich telewizorów w grupie najdroższych nie oznacza że ten oczywisty krok zostanie szybko i z należytą starannością (jeżeli chodzi o jakość) postawiony..

 

 

Gdzie tu jest odniesienie do tych osób, wyraźnie odnoszę się do producentów telewizorów i ICH marketingowców.....Bobcat jak zwykle nie zrozumiał co napisałem, zabrną za daleko i nie zamierza skończyć matactw....żenada!

 

Cytat

 

"....o ile jeszcze w rozmowie padały odniesienia do spotkania (17.11) z @Maciej Koper o tyle o drugiej osobie nikt tu nawet nie wspominał i jest w tej sprawie wplątana wyłącznie za przyczyną @Bobcat."

 

 

Mataczenia ciąg dalszy. Potwierdzam, że przed Audio Video Show byłem umówiony na 17.XI. z @Maciej Koper. O tym prezentacja prowadzona jest wspólnie z @gmeru przekonałem się dopiero na spotkaniu, o czym poinformowałem wieczorem tego samego dnia.

 

To jak przebiegało spotkanie opisujesz tylko po to by zaciemnić jeszcze bardziej to co zagmatwałeś?

Nie zauważyłem że pisałeś o @gmeru.....ale czy to coś zmienia?

 

Pojmiesz że nie pisałem o nich?

Może ktoś inny mu to wytłumaczy bo mnie ręce opadły..... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem że pisałeś o @gmeru.....

 

Na Audio Video Show byłem dzisiaj m. in. również na bardzo ciekawej prezentacji, tak jak się umówiliśmy. Prowadzili @Maciej Koper i @gmeru.

...

Tyle moich refleksji. Będę wdzięczny gdyby @Maciej Koper i @gmeru zechcieli podzielić się tu swoją opinią w poruszanych tu kwestiach.

 

Pozostawiam bez komentarza.

 

Jedyne wyjaśnienie: prezentację oglądałem 17.XI. (sobota), ale pisałem po północy. Dlatego pokazana jest data 18.XI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komentarz po tych podłych insynuacjach jest jak najbardziej potrzebny.....ok. pisałeś nawet dwa razy o nim i co z tego skoro ja pisałem o czym innym.....jeżeli masz problem z czytaniem ze zrozumieniem to Twój problem nie mieszaj do tego osób trzecich.

 

 

Bobcat gdybyś myślał logicznie zauważyłbyś całość; co cytuję i jak (na jaki fragment) odpowiadam.

Powiem szczerze że nie bardzo rozumiem jakie miałbym mieć cel, po co miałbym dezawuować te osoby, biorąc to pod uwagę że w gruncie rzeczy nawet nie bardzo wiem czym się zajmują i kim są, nigdy też nie wdawałem się z nimi w żadne zatargi.....Bobcat może i to mi to po swojemu wyjaśnisz, wmówisz. :(

 

 

A tak na marginesie taka refleksja.....

Wystarczy że Bobcat zmyśli coś co jest absurdem i wmówi komuś......i cały wątek się sypie, zamiast o sprawie bicie piany o niczym.

 

 

 

Bobcat może zamiast tego wprowadzania tematu na boczne tory napiszesz czy coś ci wreszcie @Maciej Koper uzmysłowił w sprawie rozdzielczości i zależności (wielkość obrazu, odległość). Nazywałeś to teoretyzowaniem....pamiętasz?

Po to się przecież spotkaliście....a jakieś w tej sprawie wymowne milczenie nastało. :)

 

A na prelekcjach i seminariach raczą nas fałszywymi alternatywami: lepszy gamut barw i HDR czy większa rozdzielczość. Maćku: i jedno i drugie i (przede wszystkim) trzecie.

 

To stwierdzenie też zweryfikowane?

Jaka jest aktualna wersja?

 

 

Maciej Koper dnia 28.09.2018 - 15:55 napisał

"Tym bardziej zapraszam i będzie jasne który walor obrazu jest widoczny z drugiego rzędu, a który nie ma znaczenia"

 

Już się na ten temat wypowiadałem. Rozumując w ten sposób można powiedzieć że niepotrzebne nam nie tylko 8K czy 4K, ale nawet FHD. Wystarczy SD (byle z dobrym gamutem) oraz usiąść odpowiednio daleko od telewizora.

 

Tu przynajmniej jest postęp.

Okazuje się że szczegółów z dalszych rzędów nie dostrzegł, coś zrozumiał......Dzięki @Maciej Koper, już dzięki Tobie nie uraczy nas tak bezsensownym (świadczącym o tym że nie rozumie czym jest rozdzielczość) wpisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest gdy ktoś uczepił się rozdzielczości i z braku argumentów do dalszego dezawuowania 8K jedzie wyłącznie na tym.

 

xD

 

 

1126.gif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje chyba faktycznie nic innego jak zbywać takie wpisy śmiechem, bo ile razy można prostować zawarte w nich fałsze....dobrze liczę, jedno niedługie zdanie a cztery nieprawdy? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy następny wpis ad personam będzie zgłaszany do Moderacji.

 

Jeśli komuś się wydaje że jemu wolno więcej - czas wyprowadzić go z błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o własnych błędach.... :(

 

Stwierdzenie faktu nie jest atakiem personalnym.

A faktem są kłamstwa;

- nie uczepiłem się rozdzielczości bo sam zacząłeś pisać o spotkaniu 17 bm. a ten aspekt mieliście tam sobie wyjaśnić

- argumentów aż nadto by wątpić w szybki rozwój 8K

- nie dezawuuję, uznaję 8K jako potrzebne w przyszłości i teraz, już teraz do tworzenia cyfrowych kopii materiałów wysokich rozdzielczości

- kolejny raz zapominasz że nie tylko na rozdzielczości skupiamy uwagę gdy dyskutujemy o 8K

 

Dziwisz się że w takich przypadkach gdy z powyższych powodów nie sposób z Tobą normalnie rozmawiać kwitujemy w końcu ironią.....

 

Dobrze policzyłem jednio zdanie a cztery bardzo delikatnie mówiąc nieścisłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzurpowanie sobie roli arbitra rozstrzygającego słuszność i oceniającego wpisy innych jest niedopuszczalną formą prowadzenia rozmowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy następny wpis ad personam będzie zgłaszany do Moderacji.

 

czyli już nie można pisać, że coś jest nie prawdą bo jest to personalny atak? No ciekawa definicja, nie powiem :)

 

Uzurpowanie sobie roli arbitra rozstrzygającego słuszność i oceniającego wpisy innych jest niedopuszczalną formą prowadzenia rozmowy.

 

czyli od teraz forum istnieje po to żeby bobcat mógł wygłaszać swoje niepodważalne orędzia i odezwy? xD

 

Czy inni użytkownicy tez mogą wygłaszać swoje, czy tylko wtedy, kiedy nie są sprzeczne z dekretami bobcata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie dotyczy to sytuacji gdy się ktoś wypowiada na temat rzeczy której nigdy nie widział i całą swoją "mądrość" (we własnym mniemaniu: wiedzę absolutną) opiera wyłącznie na teorii której się naczytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie dotyczy to sytuacji gdy się ktoś wypowiada na temat rzeczy której nigdy nie widział i całą swoją "mądrość" (we własnym mniemaniu: wiedzę absolutną) opiera wyłącznie na teorii której się naczytał.

 

Czyli jednak jak napisze ktoś że 2+2=4 to będzie to atak personalny w sytuacji w której bobcat napisze, ze on WIDZIAŁ, że 2+2 to 145 :)

 

Czyli np. Koper zaraz poleci z forum, bo to wg bobcata teoretyk, który śmie śmieć kwestionować bobcatowe prawdy objawione :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzurpowanie sobie roli arbitra rozstrzygającego słuszność i oceniającego wpisy innych jest niedopuszczalną formą prowadzenia rozmowy.

 

Szczególnie dotyczy to sytuacji gdy się ktoś wypowiada na temat rzeczy której nigdy nie widział i całą swoją "mądrość" (we własnym mniemaniu: wiedzę absolutną) opiera wyłącznie na teorii której się naczytał.

 

Znowu ten argument.....ok. czyli sprawę ustawiasz tak;

- nasze wpisy o rozdzielczości (choć myślę że po części ci to @Maciej Koper wyjaśnił w czym rzecz) należy nadal traktować jako teorię

- a Twoje sugestie że sama rozdzielczość 8K dodaje do obrazu coś wyjątkowego, co między HD a 4K nie istnieje, czego tam nie doświadczamy, to musimy przyjmować na wiarę choć przeczy logice czy zdrowemu rozsądkowi.

 

W związku z tym że pewne stwierdzenie u Ciebie bardzo szybko ewoluują to drugie pewnie będziesz kwestionował.... :))

 

 

 

Bądź łaskaw zauważyć że każdy mój wpis ma uzasadnienie zarzutów Tobie stawianych....ten ostatni który kwestionujesz również.

U Ciebie z tym nie tylko gorzej (co w tym wpisie doskonale widać), nawet wtedy gdy moje tezy popieram cytatami, pozwalasz sobie nadal na wielokrotne podawanie tych samych nieprawd! To jest w porządku?

 

Bardzo nieładnie jest pisać androny o tym co tu robiłem, czy w ogóle na temat mojej osoby a potem gdy je wskażę straszyć moderacją.....na koniec twierdzić że to ja sobie coś uzurpuję. To prowadzenie rozmowy z ciągłym wmawianiem....nie znudziło ci się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie dotyczy to sytuacji gdy się ktoś wypowiada na temat rzeczy której nigdy nie widział i całą swoją "mądrość" (we własnym mniemaniu: wiedzę absolutną) opiera wyłącznie na teorii której się naczytał.

 

Widział, widział..

Choć z drugiej strony czy chemik bądź farmaceuta musi próbować na sobie wszystkie leki? Inaczej nie może się wypowiadać?

Czy stolarz w zakładzie pogrzebowym musi wypróbować osobiście jakość swoich trumien? Inaczej nie może się wypowiadać?

Czy kibic piłkarski musi koniecznie grać w piłkę?

Do takich absurdów sprawę tu Bobcat sprowadzasz.

 

Za chwilę każdy zobaczy sobie dzieło 8K Samsunga w sklepie i słynny upscaling AI jeżeli tylko sprzedawca da się namówić na puszczenie czegoś innego niż tylko celowo wymuskane demo.

Jednym słowem Bobcat trzymanie się tego argumentu, że ktoś widział lub nie widział jest bardzo krótkowzroczne dla Ciebie. Chwila nie minie i wszyscy zobaczą. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.