Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe pytanie, kiedy i za ile mam te rewelacyjne 8K kupić.

Znasz odpowiedź?

 

Sharp 8K 77" 40000 zł. Już jest.

 

Pisze ten co nie ma w zwyczaju niczego linkiem poprzeć.

 

A co jest w podanym przez Ciebie linku? Wielkie nic.

 

Za to szczytem szczytów to takie spotkanie gdzie o 8K prawią....prawda Bobcat? :)))

 

Nieprawda. Powiedziałbym to samo. Takie eventy to są wydarzenia towarzyskie. Nic nie wnoszą do rozwoju technologii. A już na pewno nie ośmieszałbym się twierdzeniami że to jakieś przełomowe wydarzenie.

 

Kolejny rozsądny głos....

 

Nie od dziś wiadomo, że za rozsądne uważasz tylko to, co pokrywa się z Twoim punktem widzenia. Wszystko inne jest definicji nierozsądne.

 

Nie dziwi mnie to. Przywykłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu....

 

"kupując telewizor 8K teraz skazujemy się na wydanie potężnych pieniędzy i… potencjalny brak możliwości wykorzystania jego potencjału."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sharp 8K 77" 40000 zł. Już jest.

 

 

Tak tanio by z nosem w ekranie.... :))

 

...nie ośmieszałbym się twierdzeniami że to jakieś przełomowe wydarzenie.

 

Bobcat czytaj co piszę, bo mam nieodparte wrażenie że rozmawiam z kimś innym o czymś innym.

 

Pytałeś wielokrotnie czy gremium istnieje, drwiłeś wręcz z tego a to okazało się Twoim pustym śmiechem zmieniasz front i drwisz z nich.....strasznie się tym co napisałeś ci przedstawiciele firm światowych tym przejęli, śmiech na sali. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat będzie trwał przy swoim i nic go z tego przekonania o potrzebie wprowadzania tv 8K nie wytrąci.

Ba, gdy już kupi ten upragniony tv 8k to jeszcze się w swoim przekonaniu o potrzebie wprowadzenia 8K utwierdzi.

Różnica między jego 42" FullHD (o ile dobrze pamiętam) a 55"+ 8K będzie znacząca, zauważalna na pierwszy rzut oka nawet w materiałach SD.

Jest mały haczyk. Taka sama różnica byłaby gdyby kupił 4K. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sharp LV-70X500E to właściwie monitor.

Samsungi zaczynają się od 20k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

75" oraz 85" chwilowo wyprzedane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez philippo

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tanio by z nosem w ekranie.

 

Ponawiam propozycję abyś obejrzał 8K. Przestaniesz wtedy pisać bzdury o nosie w ekranie Wielki Teoretyku.

 

Pytałeś wielokrotnie czy gremium istnieje,

 

Widzę przecież że istnieje. Właśnie się spotykają aby coś razem wypić i bić pianę z której nic nie wynika. Konkretnych efektów ich działalności brak.

 

strasznie się tym co napisałeś ci przedstawiciele firm światowych tym przejęli, śmiech na sali. :)))

 

Skądże znowu. Przedstawiciele firm światowych po przeczytaniu naszego Forum zrozumieli jak straszliwy błąd popełnili myśląc w ogóle o 8K. Dlatego ze wstydem wielkim i sromotą, bijąc się z piersi i posypując głowy popiołem, odziani w pokutne wory przestali cokolwiek robić w przedmiotowej sprawie, zamieszczając w mediach sążniste przeprosiny i obietnicę że to się nigdy nie powtórzy.

 

nic go z tego przekonania o potrzebie wprowadzania tv 8K nie wytrąci.

 

Słusznie Waszmość prawisz.

 

Taka sama różnica byłaby gdyby kupił 4K. :

 

Ale kupi 8K.

 

Ten Sharp LV-70X500E to właściwie monitor.

Samsungi zaczynają się od 20k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

75" oraz 85" chwilowo wyprzedane :)

 

@Maju widziałeś? 65" 8K 19000 zł. Fatalna informacja dla Ciebie. Na dodatek rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Co teraz biedaku poczniesz? Dobrze że nie jesteś Japończykiem bo chcąc wyjść z honorem musiałbyś popełnić seppuku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. To dla zakończenia sporu proponuję, by Bobcat sobie wprowadzał 8k, a rynek światowy niech zadecyduje, co dalej począć w kwestii standardu uhd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maju widziałeś? 65" 8K 19000 zł. Fatalna informacja dla Ciebie. Na dodatek rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Jak ciepłe bułeczki również rozchodzą się np. wszelkiego rodzaju suplementy diety mimo, że ich działanie jest mocno dyskusyjne. Marketing, reklama.. "Mnie nie stać? Szwagrowi się pochwalę i pokażę 5 minutowy filmik demo z youtube 8K", który i tak pewno przejdzie o rozdzielczość niżej bo nikt nie pomyślał, że łącze za wolne.. Ale szczena szwagrowi opadnie i tak. Potem szwagier kupi by nie być gorszym i tak to się kręci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy w patologicznej nienawiści do 8K już dawno przekroczyli granice śmieszności.

 

Porównania do suplementów diety stanowią cenny merytoryczny wkład w dyskusję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rzeczowe argumenty nie mające w sobie porównania do żadnych produktów z innego rynku, a jedynie mające mocne umocowanie w biologii, fizyce i elektronice odpowiadasz podobnie. Granice śmieszności w tym wątku Ty Bobcat przekroczyłeś już bardzo dawno temu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A życie toczy się naprzód choćby sobie przeciwnicy 8K nakryli oczy papierowymi teoriami.

 

odpowiadasz podobnie. Granice śmieszności w tym wątku Ty Bobcat przekroczyłeś już bardzo dawno temu..

 

Odwrócenie argumentu o 180 stopni ze zmianą adresata na stronę przeciwną. Stary zabieg propagandy komunistycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat a gdzie zgubiłeś Żdanowa, ulubieńca.....bez niego Twoje bajania o propagandzie komunistycznej to tak jak tematy w zakładce Kino domowe bez Twoich wpisów o 8K. :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi sobie pobajać. Na przykład niektórzy o tym, jak to 8K jest nierozróżnialne z większej odległości i wymusza wsadzanie nosa w ekran. Sami wprawdzie nigdy nie mieli okazji tego oglądać, ale tak się naczytali teorii.

 

"Smak puddingu poznaje się spróbowawszy go" powiada angielskie przysłowie. Niektórzy uważają że wystarczy przeczytać zamiast tego stosowną stronę w książce kucharskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykuję @Bobcat który twierdzi że między 4 a 8K jest przepaść. Nie dziwi referencyjna jakość telewizora (technologii 8K) którym chce się w przyszłości zawojować rynek, ale zwraca uwagę fakt że telewizor 4K produkowany od jakiegoś czasu niewiele ustępował. :)

 

Czytając ten tekst (ze zrozumieniem) dochodzimy do podobnych wniosków łącznie z tym że z powodu braku materiałów do oglądania 8K telewizor jest lansowany nieco przedwcześnie.

 

Każdy lubi sobie pobajać. Na przykład niektórzy o tym, jak to 8K jest nierozróżnialne z większej odległości i wymusza wsadzanie nosa w ekran.

 

Bobcat, o rozdzielczości i jak ją widzimy dyskutowaliśmy dziesiątki razy....pozwolisz że z kolejną (mam nadzieje że bardziej merytoryczną z Twojej strony) poczekam do czasu aż @Maciej Koper (17 bm.) ci wytłumaczy w czym rzecz.

 

Maju dnia 06.11.2018 - 13:45 napisał

"Podstawowe pytanie, kiedy i za ile mam te rewelacyjne 8K kupić.

Znasz odpowiedź?"

 

Sharp 8K 77" 40000 zł. Już jest.

@Maju widziałeś? 65" 8K 19000 zł. Fatalna informacja dla Ciebie. Na dodatek rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Co teraz biedaku poczniesz? Dobrze że nie jesteś Japończykiem bo chcąc wyjść z honorem musiałbyś popełnić seppuku.

 

Po pierwsze.

Jakbym chciał teraz kupować 65 cali to pewnie wybrałbym telewizor HD....wielokrotnie tańszy i stosowna rozdzielczość do rozmiaru.

Jakbym chciał teraz kupować 77 cali to pewnie wybrałbym telewizor 4K.....jest znacznie tańszy i jak wyżej.

 

Po drugie nie zrozumiałeś pytania które należy rozumieć w kontekście rozmowy.

 

Kiedy i za ile kupię taki telewizor jaki ty widziałeś, jaki sobie wymarzyłeś?

Ale myślałem o takim w rozsądnej cenie..... :))

Można rozszerzyć to pytanie; kiedy będę miał taką ofertę programową w telewizji by mi się taka inwestycja opłaciła?

 

To że są te telewizory na rynku w nieakceptowalnych dla mnie (i pewnie jeszcze dla Ciebie) cenach, wiem nie od dzisiaj. :)

 

@Maju widziałeś? 65" 8K 19000 zł. Fatalna informacja dla Ciebie. Na dodatek rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Co teraz biedaku poczniesz? Dobrze że nie jesteś Japończykiem bo chcąc wyjść z honorem musiałbyś popełnić seppuku.

 

Z tekstu testu (Ljud & Bild ) o którym wspominał @marcusSE;

 

"Samsung przygotował także 65-calową miniaturę (QE65Q900R) dla osób szczególnie zainteresowanych."

 

Bobcat to chyba o Tobie.....kupuj, na co czekasz? Ostatnie sztuki, zabraknie dla Ciebie. :)))

 

Maju dnia 06.11.2018 - 12:31 napisał

"Mają się wspaniale i organizują wraz z DEG (jakby dla Ciebie) szczyt który właśnie dzisiaj się zaczyna w Los Angeles.....niestety już nie zdążysz. :)))"

 

Normalka. Towarzystwo ma ochotę przelecieć się na koszt swoich firm i razem coś zjeść oraz wypić. Po to są takie eventy.

 

 

Takie eventy to są wydarzenia towarzyskie. Nic nie wnoszą do rozwoju technologii. A już na pewno nie ośmieszałbym się twierdzeniami że to jakieś przełomowe wydarzenie.

Cytat

"strasznie się tym co napisałeś ci przedstawiciele firm światowych tym przejęli, śmiech na sali. :)))"

 

Skądże znowu. Przedstawiciele firm światowych po przeczytaniu naszego Forum zrozumieli jak straszliwy błąd popełnili myśląc w ogóle o 8K. Dlatego ze wstydem wielkim i sromotą, bijąc się z piersi i posypując głowy popiołem, odziani w pokutne wory przestali cokolwiek robić w przedmiotowej sprawie, zamieszczając w mediach sążniste przeprosiny i obietnicę że to się nigdy nie powtórzy.

 

 

Puste ironie w obliczu faktu że potentaci na rynku zrozumieli że interesy robi się poprzez ewolucję a nie rewolucję, jak to chciało NHK, zgłaszając jako jedynie słuszny format UHD 8K pomijając swoje pierwsze "dziecko" 4K.

 

17662568e18281a3a1.jpg

 

 

Faktycznie, certyfikat jakości dla produktów 4K wydawany przez takie "szemrane" towarzystwo można ignorować....

 

s-x-x.jpg

901f-uhd.jpg

 

sam-ue49ks7000.jpg

panasonic-dx900-4k-lultra-hd-led-tv.jpg?ver=1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykuję @Bobcat który twierdzi że między 4 a 8K jest przepaść.

 

Bo jest. Potwierdzi to każdy kto 8K oglądał a nie tylko teoretyzuje.

 

Bobcat, o rozdzielczości i jak ją widzimy dyskutowaliśmy dziesiątki razy.

 

Które to rozmowy w najmniejszym stopniu mnie nie przekonały.

 

...pozwolisz że z kolejną (mam nadzieje że bardziej merytoryczną z Twojej strony) poczekam do czasu aż @Maciej Koper (17 bm.) ci wytłumaczy w czym rzecz.

 

Do spotkania z Maćkiem jeszcze 9 dni a Ty już znasz jego wyniki. Interesujące.

 

Faktycznie, certyfikat jakości dla produktów 4K wydawany przez takie "szemrane" towarzystwo można ignorować....

 

Rozwiązanie przejściowe. Jak 4K. Gdy 8K zagości na dobre na rynku - rzeczone świadectwo jakości będzie dostawał wyłącznie sprzęt 8K. I tylko on. Czy teraz dostaje je jakiś sprzęt FHD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę że jakiś nowe certyfikaty opracuje się dla 8K, pewnie nawet bardziej rygorystyczne niż to UHD Premium.

Ale to się stanie jak faktycznie zagości na rynku 8K. Na razie raczkuje podobnie jak 4K kilka lat temu.

 

Ponadto w tych cenach i taką "ofertą" programową, a zwłaszcza perspektywami rozwoju, rynku nie opanuje zbyt szybko...jest o wiele gorszej pozycji startowej niż 4K niegdyś. :)

 

Gdyby nie fakt że nie (mówiąc kolokwialnie) olano 4K i zamierza się rozwijać je, może dla 8K rysowały by się lepsze perspektywy....ale zdecydowano o dwu formatach UHD, równorzędnych.

I przynajmniej jakiś czas tak będzie....

 

Maju dnia 07.11.2018 - 09:54 napisał

"Dedykuję @Bobcat który twierdzi że między 4 a 8K jest przepaść.'

 

Bo jest. Potwierdzi to każdy kto 8K oglądał a nie tylko teoretyzuje.

 

Ten testujący dwa porównywalne klasą telewizory tego nie potwierdził....stad wniosek że musiałeś porównywać nieporównywalne.

Gdzieś czytałem że ten telewizor to profesjonalny prototyp, stąd doskonała jakość jaką widziałeś.....nie wiem do jakiego 4K to porównywałeś, skoro tak piszesz musiało to być jakieś badziewie.

 

Cytat

"...pozwolisz że z kolejną (mam nadzieje że bardziej merytoryczną z Twojej strony) poczekam do czasu aż @Maciej Koper (17 bm.) ci wytłumaczy w czym rzecz.'

 

Do spotkania z Maćkiem jeszcze 9 dni a Ty już znasz jego wyniki. Interesujące.

 

Czytam Twoje wpisy w sprawie rozdzielczości i z tego wnioskuję. Skoro widzisz różnicę z 20 m między HD a SD, nie musisz podejść do małego ekranu by dostrzec najdrobniejsze szczegóły to musisz to udowodnić doświadczalnie lub nie rozumiesz co komentujesz, nie bardzo wiesz w czym rzecz....innej możliwości nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten testujący dwa porównywalne klasą telewizory tego nie potwierdził....stad wniosek że musiałeś porównywać nieporównywalne.

Gdzieś czytałem że ten telewizor to profesjonalny prototyp, stąd doskonała jakość jaką widziałeś.....nie wiem do jakiego 4K to porównywałeś, skoro tak piszesz musiało to być jakieś badziewie.

 

Nie widziałeś ale wszystko wiesz najlepiej. W jednym przyznam Ci rację: tak, tamto 4K to było badziewie. Z definicji, bo KAŻDE 4K (nawet Top Premium ze wszystkimi możliwymi certyfikatami jakości) jest w porównaniu z 8K badziewiem.

 

to musisz to udowodnić doświadczalnie lub nie rozumiesz co komentujesz

 

Cóż to za super tryb rozkazujący? Muszę? Bo Ty mi tak każesz? Coś Ci się chyba pokićkało. Zalecam szklankę wody i zimne okłady na czoło. Może przestaniesz pisać od rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz byśmy uwierzyli że dysponujesz nadzwyczajnym darem (nikt nie słyszał o ludziach z takim "sokolim" wzrokiem) to musisz to udowodnić....inaczej będę uważał, że ci się coś pokićkało i nawet ta szklanka którą mi proponujesz ci nie pomoże. :)

 

Maju dnia 07.11.2018 - 10:56 napisał

"Ten testujący dwa porównywalne klasą telewizory tego nie potwierdził....stad wniosek że musiałeś porównywać nieporównywalne.

Gdzieś czytałem że ten telewizor to profesjonalny prototyp, stąd doskonała jakość jaką widziałeś.....nie wiem do jakiego 4K to porównywałeś, skoro tak piszesz musiało to być jakieś badziewie."

 

Nie widziałeś ale wszystko wiesz najlepiej. W jednym przyznam Ci rację: tak, tamto 4K to było badziewie. Z definicji, bo KAŻDE 4K (nawet Top Premium ze wszystkimi możliwymi certyfikatami jakości) jest w porównaniu z 8K badziewiem.

 

Nie czytałeś recenzji i wierzysz tylko swoim oczom....nie porównywałeś (przynajmniej nie mam na to żadnych dowodów, bo nie lubisz powtarzać tego czego nigdy nie widziałem byś napisał) porównywalnych jakościowo odbiorników i materiałów wizyjnych.

 

Dlatego nie dziw się że wierzę tym którzy widzieli, sensownie i wyczerpująco (w przeciwieństwie do Ciebie) opisali to porównanie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj sobie co chcesz. Ja nic nie muszę, a już na pewno nie dlatego że Tobie się wydaje iż możesz wydawać mi polecenia. Tak, nie czytałem. Wierzę własnym oczom, opisuję własne doświadczenia. W odróżnieniu od Ciebie, który nic nie widziałeś, ale się naczytałeś recenzji i teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie wmawia że nie oglądałeś tego co widziałeś i nie wątpi że mógł to być obraz marzenie...skończ to przypominanie. Spór dotyczy czego innego.

 

Twierdziłeś że sama rozdzielczość 8K wnosi nową, nadzwyczajną jakość.

A to przeczy logice.

Między SD, HD, 4K i 8K są dokładnie takie same różnice w jakości.

Przy założeniu że warunki, wszystkie możliwe okoliczności porównania są IDENTYCZNE a obraz różni TYLKO i WYŁĄCZNIE rozdzielczość.

KROPKA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno:

 

"Ci którzy wiedzą wszystko są o wiele bardziej denerwujący od tych którzy nie wiedzą nic"

George Bernard Shaw

 

Dedykuję Ci tę sentencję @Maju i kończę rozmowę, gdyż stwierdziłem że to ewidentna strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nikt ci nie wmawia że nie oglądałeś tego co widziałeś i nie wątpi że mógł to być obraz marzenie...skończ to przypominanie. Spór dotyczy czego innego.

 

Twierdziłeś że sama rozdzielczość 8K wnosi nową, nadzwyczajną jakość.

A to przeczy logice.

Między SD, HD, 4K i 8K są dokładnie takie same różnice w jakości.

Przy założeniu że warunki, wszystkie możliwe okoliczności porównania są IDENTYCZNE a obraz różni TYLKO i WYŁĄCZNIE rozdzielczość.

KROPKA.

Maju mnie do domu wystarczy 4K dziś realnie 55 cali , jak za 5-10 lat będą lepsze kanały to 65.

O ile pamiętam to Bobcat zachwyca się 8K bo widział takie demo. natomiast pamiętam, że pisał, że 4K będzie okrojone z funkcji, które będą dostępne w 8K choć można by je wrzucić do FHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maju mnie do domu wystarczy 4K dziś realnie 55 cali , jak za 5-10 lat będą lepsze kanały to 65.

O ile pamiętam to Bobcat zachwyca się 8K bo widział takie demo. natomiast pamiętam, że pisał, że 4K będzie okrojone z funkcji, które będą dostępne w 8K choć można by je wrzucić do FHD.

 

Czyli stawiasz na praktyczne rozwiązanie. I ok, zwłaszcza, że w tych przekątnych 8k nie daje żadnych korzyści. Wiem, bo u dzieci miałem nie raz okazję porównać obraz hd i 4k na 55'.

Producenci też to wiedzą, wiec założenie Bobcata, jakoby 4k miało być okrojone z "bajerów" jest bzdurą, bo tak "małych" przekątnych w 8k nie ma sensu produkować. Jest to zasadne jedynie jako monitory do gier, ale nie tv.

 

 

Choć pewnie i na wysyp gier w 8k trzeba będzie długo poczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowane graficznie gry nawet na wypasionym sprzęcie mają problemy by pójść na 4k 60fps.

Tylko teoretycznie wystarczy 4x większa moc obliczeniowa by działały tak samo na 8k. Wchodzą tu dodatkowe czynniki (gra to nie film!) i realnie moc obliczeniowa musi być jeszcze większa.

Przyszła generacja konsol do gier, jeżeli nie pójdzie typowo w streaming będzie miała zapewnione działanie 4k 60fps w większości przypadków.

Teraz nawet najmocniejsza konsola xbox one x ma w przypadku zaawansowanych graficznie gier z tym problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć można by je wrzucić do FHD.

 

Dlaczego zatem nikt tego nie zrobił? Od zawsze jest tak, że bajery zapewniające topową jakość mają na zasadzie wyłączności tylko produkty z najwyższej półki.

 

Na jakiej podstawie zakładasz że tu będzie inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dlaczego zatem nikt tego nie zrobił? Od zawsze jest tak, że bajery zapewniające topową jakość mają na zasadzie wyłączności tylko produkty z najwyższej półki.

 

Na jakiej podstawie zakładasz że tu będzie inaczej?

Bo dziś FHD to małe i mniejsze średnie tv (czyli tańsze tv). Po porażce 3D producenci kombinują jak nas zachęcić do wymiany tv na nowe. Mamy więc fajne ceny na tv 55-65 cali ze średnich półek. Tu głównym koniem pociągowym jest wielkość.

Jednak dochodzimy do momentu gdzie wielkość tv przestaje być atutem. Kupujący przesiada się na tą samą przekątną. Sam tv bez sygnału i źródeł nie uzasadni już wzrostu ceny o 50%.

Idąc twoim tropem "gorszy pieniądz wypiera lepszy" czego dowodem jest pokolenie mp3 oglądające filmy na laptopach.

 

Twoje założenia co do konstrukcji samego sprzętu są słuszne jednak przy popycie ograniczonym ceną producenci będą musieli się skupić również na średniakach 4K (można użyć analogii do samochodów z silnikami v8 i I4).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła generacja konsol do gier, jeżeli nie pójdzie typowo w streaming będzie miała zapewnione działanie 4k 60fps w większości przypadków.

 

Wspominałem tu o tym - najprawdopodobniej w większości przypadków nie doskoczą do takiej wydajności i opcja grania w 4K@60fps będzie z okrojoną grafiką. Do takiego grania potrzeba wydajności topowej karty graficznej, a taka kosztuje 4 czy 5 tyśków i siorbie 300W prądu - nie ma bata, żeby coś takiego wsadzić do pudełka za ~2k zł. Może jakby tak jak w przypadku playstation 3 wykoncypowali jakąś totalnie rewolucyjną architekturę, ale to by oznaczało znowu praktycznie produkcje gier od początku do końca tylko i wyłącznie na daną konsolę, a w tym momencie raczej nikt w to nie pójdzie. Zresztą wtedy sony dopłacało do konsol, licząc że odbiją sobie na sprzedaży gier i z tego co ostatnio czytałem to już raczej nie ma mowy o takim modelu sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście ( Ljud och Bild) Samsunga 8K QE75Q900R zwrócono uwagę na rozbudowane zasilanie.

Zarówno skrzynka, jak i kabel są znacznie mocniejsze w modelu 8K niż w porównywalnych modelach 4K , prawdopodobnie ze względu na większe zużycie energii, moc obliczeniową i potrzeby chłodzenia.

A to znowu koszty..... :)

 

O ile pamiętam to Bobcat zachwyca się 8K bo widział takie demo. natomiast pamiętam, że pisał, że 4K będzie okrojone z funkcji, które będą dostępne w 8K choć można by je wrzucić do FHD.

 

Bobcat nie zrozumie że dema są tak robione by wykazać zalety i ukryć ewentualne wady.

Bobcat też rozpowszechnia (ciągle) nieprawdziwe informacje w tych sprawach. Podawałem tego przykłady do znudzenia i do czasu aż moderacja (nie wiedzieć czemu) zobaczyła w tym coś złego i w sąsiednim wątku wpisy o tym mówiące wykasowała. :(

 

Nie wydaje mi się by telewizory 4K były okrojone z funkcji. Przeczy temu powołanie UHD Alliance (które ma wspierać 4K), o którym pisałem.

Na pewno nie w najbliższych latach, bo na 4K jeszcze na tyle nie zarobiono by rezygnować z produkcji. Takie posunięcia doprowadziłyby do marginalizacji sprzedaży tych telewizorów.

4K musi oferować dużo więcej niż HD by opanowało rynek. 8K ma szansę zdominować rynek jedynie w największych telewizorów i to potrwa jakiś czas, przynajmniej tak długo jak 4K wypierało HD.

 

Pomysł by wrzucać te funkcje do HD jest wiele lat spóźniony.....nadchodzi czas że HD zostanie zmarginalizowane do najmniejszych telewizorów (poniżej 50 cali) a tam bardziej niż bajery o sprzedaży decyduje niska cena.

 

Całe to bajanie o opanowaniu rynku przez 8K jest śmieszne,

8K w olbrzymiej większości będzie produkowane jako 65 i większe. A to znikomy i wolno rosnący rynek telewizorów.

Nadal sprzedaje się wielokrotnie więcej telewizorów 32 cale....8K zaistnieje w sektorze Hi-End (premium) a to niecałe 3% produkcji telewizorów wyższej klasy. Jaki to procent słabnącego rynku łatwo policzyć. :))

 

Jednak dochodzimy do momentu gdzie wielkość tv przestaje być atutem. Kupujący przesiada się na tą samą przekątną. Sam tv bez sygnału i źródeł nie uzasadni już wzrostu ceny o 50%.

Idąc twoim tropem "gorszy pieniądz wypiera lepszy" czego dowodem jest pokolenie mp3 oglądające filmy na laptopach.

 

Twoje założenia co do konstrukcji samego sprzętu są słuszne jednak przy popycie ograniczonym ceną producenci będą musieli się skupić również na średniakach 4K (można użyć analogii do samochodów z silnikami v8 i I4).

 

No właśnie, dojdziemy do ściany jakim jest rozmiar akceptowalny przez kupującego....tu można dać przykład z naszego podwórka.

Do naszego przysłowiowego m4 wsadzenie (w wielu przypadkach) większych niż 60 cali może być nie lada problemem. :)

 

Upłynie wiele wody w rzekach aż nowinki ze sprzętu najwyższej klasy zobaczymy w telewizorach na każdą kieszeń....chyba że nastąpi jakaś rewolucja w technologii i wprowadzą coś co jest znacznie tańsze w produkcji.

Klasa telewizorów średniej (obecnie nawet niskiej) jakości będzie ciągnąć ten dostający zadyszki pociąg....i długo to się nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Upłynie wiele wody w rzekach aż nowinki ze sprzętu najwyższej klasy zobaczymy w telewizorach na każdą kieszeń....chyba że nastąpi jakaś rewolucja w technologii i wprowadzą coś co jest znacznie tańsze w produkcji.

Klasa telewizorów średniej (obecnie nawet niskiej) jakości będzie ciągnąć ten dostający zadyszki pociąg....i długo to się nie zmieni.

 

W TV nie nastąpi wprowadzenie czegoś co jest lepsze i tańsze (chyba, że o bardzo ograniczonej żywotności )ponieważ wiązałoby się to ze spadkiem dochodów producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się możesz mylić.

Produkty tanie zasypują nasz rynek. Nie trudno wyobrazić sobie tani ekran który można zmieniać gdy zacznie po kilku latach tracić na jakości.

Im przecież zależy, bo najlepiej zarabiają, na masowej produkcji, byśmy jak najczęściej zmieniali telewizor, a że zaleje nas góra śmieci....znajdą sposób by na recyklingu zarobić. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.