Skocz do zawartości
IGNORED

Urzadzenie do odczytu plikow flac/mp3?


czesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam system oparty na Pylonach Diamond 25, Nadzie c356bee mod by muda44 i DAC Aune s6...pytanie..co oprocz laptopa moge podpiac do Daca zeby odczytywalo pliki flac w jakosc jak to robi laptop..Kiedy podlaczam tablet do daca to dźwiek jest koszmarny i strasznie trzeszczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sprawdzisz kabel i gniazdko:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Google Chromecast

Drożej ale lepiej Bluesound Node, Auralic Aries

 

Tak, ale do Chromecasta trzeba sie przygotowac na zakup DACa. Po analogu chyba nie jest ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniach AS ktoś sprzedaje Bluesound node n100 za 800 PLN - sam używam do streamingu (TIDAL) oraz dysku NAS i polecam.

Ma bardzo fajną aplikację sterującą (jeszcze mi się nie zdarzyło aby się zawiesiła). Za wadę można uznać że nie odtwarza DSD (ale ma MQA dla Tidal) i ma tylko cyfrowe wyjście optyczne. Fajne urządzenie za nieduże pieniądze.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmię jak totalny ignorant, ale jestem trochę zielony w te klocki - taki Bluesound node wysyła sygnał po usb do daca i dalej do wzmacniacza?

Dotychczas korzystałem z laptopa i daca i szukam czegoś co uwolni mnie od korzystania z laptopa. A te wszystkie malinki, linuxy i inne cuda to dla mnie czarna magia, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound musiałbyś połączyć z DACiem coaxialem , bo usb nie ma

Ale ma tez wbudowanego własnego DACa , przypuszczam ze niegorszego od Aune

Wiec możesz go tez podłączyć bezpośrednio do wzmaka po analogowych RCA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienie.

To jeszcze jedna sprawa. Chciałbym podłączyć do tego zwykły komputerowy dysk zewnętrzny 2,5". Będzie to działało?

Z tego co znalazłem w specyfikacji, Bluesound ma wejście USB, ale nie wiem czy tylko na pendrive czy taki dysk też obsłuży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z tego forum podłączał do Bluesounda Node dysk zewnętrzny z plikami. Muzyka była odtwarzana prawiłowo, ale długo trwało odczytanie zawartości dysku przy dużej ilości

plików (ok. 2 TB). Dlatego kupił serwer NAS i teraz odtwarza przez LAN, działa dużo szybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie jestem zbyt biegły w tych sprawach, chciałem jakieś proste rozwiązanie, na zasadzie podłącz i korzystaj. A z takim NASem to, pomimo próby zgłębienia tematu, chyba dalej nie ogarniam. No i chyba jednak wyjdzie drożej.

W ogóle większość innych prostych rozwiązań jest dosyć kosztowna - mam tu na myśli te wszystkie streamery.

Nie ukrywam, że cena na poziomie 600-700zł za używanego Node'a to na chwilę obecną mój max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak coś dla mnie.

Rozumiem, że w przypadku takiego dysku nie będzie problemów ze zbyt długim odczytywaniem zawartości (ok 750 GB) przez Bluesound'a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analogu chyba nie jest ciekawie.

Jest dobrze, lepiej niż standard CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chromecast ma inne problemy - brak obsługi DLNA, brak gapless dla Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD Cloud to też NAS, tylko z uproszczonym oprogramowaniem. W niektórych przypadkach może nie do końca współpracować prawidłowo z danym streamerem. Objawia się to na różne sposoby np: nie wyświetla wszystkich okładek albumów - mimo prawidłowego otagowania, układa listę utworów alfabetycznie, miast numerycznie etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak coś dla mnie.

Rozumiem, że w przypadku takiego dysku nie będzie problemów ze zbyt długim odczytywaniem zawartości (ok 750 GB) przez Bluesound'a?

 

To zależy jak podłączysz WD Cloud do Bluesounda. Jeśli przez usb to problem pozostanie. Szybki odczyt jest w sieci z pomocą złącza LAN. Do tego potrzebny jest router.

 

Chromecast ma inne problemy - brak obsługi DLNA

 

Bluesound Node też nie obsługuje DLNA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak coś dla mnie.

Rozumiem, że w przypadku takiego dysku nie będzie problemów ze zbyt długim odczytywaniem zawartości (ok 750 GB) przez Bluesound'a?

Ja na razie z tych 2T mam zajęte tylko 300GB i stara Yamaha lata bez problemu po całej bibliotece.

Ale znowu z Pioneerem był problem, bo tam przeglądanie i cała apka była w ogóle inna, skopana.

 

WD Cloud to też NAS, tylko z uproszczonym oprogramowaniem. W niektórych przypadkach może nie do końca współpracować prawidłowo z danym streamerem. Objawia się to na różne sposoby np: nie wyświetla wszystkich okładek albumów - mimo prawidłowego otagowania, układa listę utworów alfabetycznie, miast numerycznie etc.

To chyba zależy od strimera. Pioneer mi ciągle ustawial alfabetycznie, musiałem za każdym wejściem w dany folder klikać guzik Sort.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak podłączysz WD Cloud do Bluesounda. Jeśli przez usb to problem pozostanie. Szybki odczyt jest w sieci z pomocą złącza LAN. Do tego potrzebny jest router.

Router akurat mam, więc nie będzie z tym problemu. Chyba się skuszę na takiego Bluesounda, co będzie.

 

Na razie spróbuję konfiguracji ze zwykłym dyskiem zew., a jakby nie śmigało, to najwyżej WD Cloud będę musiał kupić..

...i tym sposobem z 700-800zł zrobi się 1400zł:) Czy w takim budżecie (1400zł) znajdzie się jakieś urządzenie, które bez problemu będzie czytać muzykę z dysku zewnętrznego, obsłuży Tidala, a przy okazji zastąpi DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Da się to gdzieś jeszcze dostać czy trzeba polować na używkę? Bo tak na szybko wklepując w google, to ciężko coś znaleźć.
Do Sparky też musisz mieć dysk sieciowy. Zabawa z konfiguracją jest pewnie podobna jak z maliną. Skoro możesz już wydać 1400 zeta to przemęcz się z lapkiem, odłóż i kup coś co będzie miało jeszcze inne zalety poza okazyjną ceną. Skoro masz Aune to może pomyśl o ich streamerze. Kosztuje tyle co Auralic ale w cenie jest oddzielny zasilacz, ma dwa porty USB, może też grać z kart. Inna opcja to Coctail Audio ale to już prawie 3kzł(ale nie potrzebuje zasilacza). Auralic jest ponoć OK ale tylko jak masz iPhona bo inaczej nici ze sterowania. Mini PC nie polecam bo to dobra opcja do plików(za 1400 kupisz spokojnie mini PC i Tomanka) ale słuchanie Tidala wypada słabo i nie da się sterować smartfonem.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ups. To kto inny ma Aune. Ale ten streamer i tak wygląda ciekawie. ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale słuchanie Tidala wypada słabo

Dlaczego, przecież z aplikacji Tidala może odtwarzać pliki master. A jakość dźwięku będzie uwarunkowana klasą DACa.

 

nie da się sterować smartfonem

Można na mini PC zainstalować BubbleUPnP Server i przez niego odtwarzać Tidala (bez plików master). Sterowanie zapewnia aplikacja BubbleUPnP na smartfonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sparky to gotowy zestaw z volumio, podlaczasz i grasz, zadnej zabawy jak z malina. Dostepny w botland.
A gra z dysku przenośnego?. A przy okazji jakie opcje ma ten Volumio? Porządkuje muzę wg tagu artysta(czyli źle) czy artysta albumu(dobrze)? Można robić playlisty na 2000 utworów? Pytam bo ponoć dobrą opcją jest używanie PC jako serwera i tego całego Allo jako streamera. Więc może kiedyś się w to pobawię.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.