Skocz do zawartości
IGNORED

Hegel H90


wojtek_o

Rekomendowane odpowiedzi

Vikingman co do hejtowania i placenia za to, nie wiem jak u Rafala ale ja bedac od 18lat protokolantem w Sadzie nie dostalem od zadnej firmy audio propozycji pienieznej, wlasciwie to nie wiem na co jeszcze czekaja, np. takie Audio - Forte hah. Chlopie, pisze o H90 a nie Heglu jako calosc, nie znam wyzszych modeli wiec moze graja fajnie. Na szczescie w cenie 7kzl. jest cala masa swietnych piecykow, jak zawsze trzeba samemu posluchac. Ps. Vikingman jak juz mi zarzucasz branie kasy za hejt H90 to jak nazwiesz dzialania kilku osob, ktore od lat wypisuja o Heglu, ze to najlepszy wzmacniacz na swiecie, te osoby czesto sprzedaja uzywane Hegle itd. Znajdziesz ich w klubie Hegla do ktorego juz autor watku dostal zaproszenie... Tam szukaj falszywego marketingu a nie u mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraszam najlepiej na odsłuchy oraz wypożyczenia. Hegel moim zdaniem jak najbardziej pasuje do Twoich preferencji, chociaż jako alternatywa koniecznie posłuchałbym integrę Atoll, która może okazać się ciekawym uzupełnieniem Twoich kolumn. Jeśli lubisz bardziej plastyczny, dobrze wypełniony dźwięk, koniecznie posłuchaj jeden z modeli hybrydowych np. Vincent SV-227 MK lub świetną polską konstrukcję Haiku Audio Bright MK4. To połączenie dynamiki, szybkości z dobrą plastycznością. Jeśli wchodzi w rachubę lampa, warto spróbować Unison Research Simply Italy. Ciekawą ofertę ma także węgierski Heed Audio, wzmacniacze o wyśmienitym stosunku ceny do jakości.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając na bok brzmienie poszczególnych Hegli i ich slabą wydajność prądową co jest problematyczne zwłaszcza przy niskoefektywnych kolumnach i cichych nocnych odsłuchach ( h300 czy h360 sobie z tym radzą) to mam wątpliwości co do powtarzalności konstrukcji i raczej niskiej jakości użytych podzespołów.

 

"Marka" raczej nastawiona na maksymalny zysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38, rafal735r strasznie hejtujecie tutaj na forum firmę Hegel. Rozumiem, że każdy ma prawo do własnego zdania, ale w waszym przypadku to wygląda jak by ktoś Wam za to płacił? W każdym temacie, gdzie pada słowo Hegel już jesteście i ciągły hejt. Może akurat Wam nie wpasował się Hegel w system? Może seria Excite Dynaudio, bo ja słuchałem z Focus, Contour i Confidence i za każdym razem było w moim odczuciu bardzo poprawnie. Amphion i Kef to także bardzo dobre granie z Heglem. Może po prostu oczekujecie jakiegoś bardzo specyficznego grania i rozumiem Was, ale żeby od razu pisać takie rzeczy, ach.

Hegel jest bardzo dobry. Ale jakby kosztował dwa razy mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Hegel jest bardzo dobry. Ale jakby kosztował dwa razy mniej.

 

Bo kosztuje, w zeszłym roku Hegla H80 kupiłem za 6000 nok czyli jakieś 2,5 tys pln .

Taka cena była w czarny piątek w sklepie w Norwegi.

Mamy koniec września tak więc bliżej niż dalej do następnego czarnego piątku w Norge.

Jak kolega ma 7tys to niech kupi używkę H160, a jak koniecznie h80 to niech czeka i kombinuje jak go kupić i sprowadzić do Polski.

Co do tych kolumienek, mam je u siebie jako drugi zestaw stereo. Model H80 jest jakby za słaby do tych kolumienek,h160 pokazał klasę.

Z racji takiej ,że poszedłem w systemy dzielone grają one teraz z przedwzmacniaczem Hegla P2 i Nuforcem STA100, połączenie przedwzmacniacza Hegla z końcówką w klasie D jest tym czym szukałem. Główny zestaw wygląda jeszcze lepiej ,Hegel P20+ 2 końcówki Primare A34.2. Jak Hegel to napewno nie h80 za 7 tys. , 3 tys to maksimum ale jak masz 7 tys to polecam h160,plusem tego modelu jest dac i to że lata w sieci jak ta lala. Jak chcesz pogadać to pisz na pw

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Jestem na kupnie wzmaczniacza i dysponuję budżetem do 7tys zł. Zdecydowany jestem od jakiegoś czasu na integrę Hegla - model podstawowy H90. O ile na temat H80 w internecie jest sporo pochlebnych opinni użytkowników, tak na temat jego następcy są głównie recenzje prasowe i nie wiem czy można na nich polegać.

Aktualnie posiadam głośniki Bowers&Wilkins CM1 "napędzane" bardzo budżetowym Marantzem z serii Melody (M-CR503). Następnym etapem będzie oczywiście upgrade kolumn - prawdopodobnie jakieś podłogowe, o ile ma to sens w przypadku pokoju o powierzchni niespełna 18 mkw - ale to już inny temat.

Czy Waszym zdaniem sprzęt jest faktycznie wart tych pieniędzy, czy może powinienem ponownie przemyśleć zakup i wybrać coś innego? Na przykład moim poprzednim faworytem był Cambridge CXA80.

Poczekaj sobie spokojnie do listopada . Pojedź na audioschow posłuchaj jak najwięcej sprzętu i jak znajdziesz swój dźwięk to będziesz wiedział jaki jest Twój dzwięk . Sprzęt kosztuje czasem koszmarne pieniądze i nie gra kompletnie dla nas a gra idealnie dla innych . Słuch i preferencje są indywidualne . Ja tak miałem posłuchałem swojej głowy a nie rad i porad innych i to jest jedyne rozsądne rozwiązanie w audio .

 

Ludzie słyszą tak odmiennie że co dla jednych jest końcem drogi dla innych jest dnem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie słyszą tak odmiennie że co dla jednych jest końcem drogi dla innych jest dnem .

 

Kolega ma rację i nie mówiąc już o warunkach jakie potrafią się różnić w pokojach odsłuchowych.

 

Nie spróbujesz to się nie dowiesz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo kosztuje, w zeszłym roku Hegla H80 kupiłem za 6000 nok czyli jakieś 2,5 tys pln .

Taka cena była w czarny piątek w sklepie w Norwegi.

Mamy koniec września tak więc bliżej niż dalej do następnego czarnego piątku w Norge.

 

Też za tyle kupiłem i co z tego? Ludzie w PL płacą i płacili za niego 6-7tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najważniejsze to zacznij od akustyki pomieszczenia , potem odpowiednie kolumny dobrane do pomieszczenia i ich prawidłowe ustawienie a dopiero potem można dobierać elektronikę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel ma swoje specyficzne brzmienie, ale w połączeniu z niktórymi kolumnami np do jazz lub klasyki jak najbardziej sprawdza się dobrze.

Nie można wrzucać wszyskto do jednego worka.

Pozdrawiam.

 

Proszę opisz te specyficzne brzmienie. Akurat wy świetnie powinniście wiedzieć, że przy Heglu to jaki dźwięk usłyszymy zależy od pozostałej części toru a sam wzmacniacz bardzo stara się nic nie wnosić od siebie.

 

Jeżeli chodzi o LS50 i H90 to można sobie odpuścić. Gram na LS50 parę lat do tej pory i przy tych pudełeczkach granie jest dopiero przy H200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najważniejsze to zacznij od akustyki pomieszczenia , potem odpowiednie kolumny dobrane do pomieszczenia i ich prawidłowe ustawienie a dopiero potem można dobierać elektronikę .

 

Tyle że bez przesady ...Ile głów tyle opinii na temat akustyki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że bez przesady ...Ile głów tyle opinii ma temat akustyki ;)

Tu się nie zgodzę akurat o ile preferencje każdy ma inne to akustyka jest już mierzalną matematyką i wszędzie rządzą te same mierzalne prawa bo to fizyka . Odległość , odbicia , czas pogłosu , długość rozchodzenia się fal itd itp . Mi przez 20 lat wyszło że najważniejsze jest pomieszczenie tak na słuch może dlatego że miałem okazję targać te same zestawienia po różnych pomieszczeniach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a sam wzmacniacz bardzo stara się nic nie wnosić od siebie.

 

 

Dopóki dopóty nie będziesz zmiemiał na coś innego ...Poczekamy , zobaczymy ;)

 

 

Tu się nie zgodzę akurat o ile preferencje każdy ma inne to akustyka jest już mierzalną matematyką i wszędzie rządzą te same mierzalne prawa bo to fizyka . Odległość , odbicia , czas pogłosu , długość rozchodzenia się fal itd itp . Mi przez 20 lat wyszło że najważniejsze jest pomieszczenie tak na słuch .

 

Powinieneś zostać meta inżynierem Hegla czy może Chord ale niestety za to bajdurzenie by Cię nie zatrudnił :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki dopóty nie będziesz zmiemiał na coś innego ...Poczekamy , zobaczymy ;)

Będzie będzie na H300 bo już znalazł swój dźwięk i nie błądzi po omacku przerzucając sprzęt tylko słucha muzyki za dnia i po nocach .

Obaj coś o tym wiemy prawda Cezar :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie będzie na H300 bo już znalazł swój dźwięk i nie błądzi po omacku przerzucając sprzęt tylko słucha muzyki za dnia i po nocach .

Obaj coś o tym wiemy prawda Cezar :)

 

Dokładnie tak Jacku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zostać meta inżynierem Hegla czy może Chord ale niestety za to bajdurzenie by Cię nie zatrudnił :)

Luk zawsze można liczyć na Ciebie , na konkret zawsze ogólne pierdoły , jednak jaki zakres merytoryczny w głowie taka odpowiedź .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Luk zawsze można liczyć na Ciebie , na konkret zawsze ogólne pierdoły , jednak jaki zakres merytoryczny w głowie taka odpowiedź .

 

Postaram się pod warunkiem iż zapytanie sensowne będzie ;) Oscaru czy tam Cezaru :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Luki znasz LS50 ? Tak tylko pytam :)

 

Znam ale z tej gorszej strony czyli hejterem jestem ;)

 

 

Tak poważnie zapytam 77 w nicku to rocznik urodzenia ?

 

Jakie to ma znaczenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z monitorów słuchałem paczek do 10K i dla mnie żadne nie były tak bezbarwne jak LS50.

Dlatego goszczą u mnie od wielu lat i świetnie rozumieją się z moimi 16m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z monitorów słuchałem paczek do 10K i dla mnie żadne nie były tak bezbarwne jak LS50.

 

 

A jakie słuchałeś monitory do 10 tys. zł. ? I przy jakim Heglu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie słuchałeś monitory do 10 tys. zł. ? I przy jakim Heglu :)

 

Przestaję traktować cię poważnie Luki....a szkoda :)

 

.....a mój rocznik to 86 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przestaję traktować cię poważnie Luki....a szkoda :)

 

.....a mój rocznik to 86 ;)

 

Szkoda iż nie wymieniłeś ani jednej pary kolumn :)

 

Hegel + Kef ls50 na początek moze być :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie początek dla mnie koniec, czy to nie jest piękne ?

Nie mam warunków na 3-drożną podłogówkę a inna konstrukcja mnie nie interesuje po sprzedaży LS50.

Układanka w obecnym pomieszczeniu została ułożona, rozumiesz prawda ?

 

W moim systemie brakuje mi jednej bardzo ważnej rzeczy - czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie będzie na H300 bo już znalazł swój dźwięk i nie błądzi po omacku przerzucając sprzęt tylko słucha muzyki za dnia i po nocach .

Obaj coś o tym wiemy prawda Cezar :)

A coś poza Heglem?

 

Co tam Cezar puści zaraz ma KEF ls 50 :-))))

Przecież to tylko średnice gra dlatego wrzuca tylko takie kawałki na YT, a potem do klubu.

Halleluja, halleluja!

 

Tak poważnie zapytam 77 w nicku to rocznik urodzenia ?

Moze zgonu? Hyhy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś poza Heglem?

 

 

Przecież to tylko średnice gra dlatego wrzuca tylko takie kawałki na YT, a potem do klubu.

Halleluja, halleluja!

 

 

Moze zgonu? Hyhy :)

 

Hegel to koniec drogi a tobie Rafale życzę abyś znalazł się w miejscu w jakim ja obecnie się znajduję, choć z twoim podejściem będzie naprawdę ciężko.

 

....chciałbym jeszcze dodać, że nie znam na tym forum drugiej takiej osoby, która zasypuje tematy taki wpisami jak przed chwilą miało to miejsce o konfliktach personalnych nie wspominając.

Pamiętaj forum nie zapomina :)....wystarczy przejrzeć twoje posty i wszystko staje się transparentne jak Hegel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też za tyle kupiłem i co z tego? Ludzie w PL płacą i płacili za niego 6-7tys.

 

To jak kupiłeś za 2,5k to ładnie chciałeś zarobić na forumowiczach hehe :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.