Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki SUBWOOFER do stereo - temat zbiorczy


tomakl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xajas napisał:

Kombinujesz i domniemasz...

Nie, w przeciwieństwie do Was obu ja twardo stapam po ziemi a nie teoretyzuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka czyni mistrza 😁

Jakbym miał monitory, które na przykład kończą się na 50hz wolałbym mieć dwa suby pracujące w stereo. 

Kiedy uzupełnia się poniżej 40hz zysk że stereofonicznego układu pary subów zapewne jest mniej spektakularny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie, w przeciwieństwie do Was obu ja twardo stapam po ziemi a nie teoretyzuję.

Oczywiscie, przciez masz 2 albo cztery suby, wiec nie teoreytyzujesz, tylko mowisz z wlasnej praktyki
Takie komentarze, to bezsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyjaśniliście wykres... Nie ma to jak coś wkleić od czapy.

1. Wykres jest ucięty na 80 Hz, a każdy powie, że pasmo niskotonowe trzeba analizować minimum do 200 Hz. Bo jak pierwsze wzbudzenie będzie na 40 Hz, następne na 80 Hz i kolejne... na 160 Hz.
2. Mnie nie wygląda to na pomiar z muzyki, tylko z jakiegoś sinusa.
3. I wygląda mi na to, że ktoś uwzględnił tylko jedną powierzchnię "problemową". Wybrał z: długości, szerokości, wysokości. Na pewno nie są to wszystkie "górki" i "dołki" z 3 wymiarów. Bo z punktu pierwszego wiemy, że wykres byłby "gęsty". A nie jest.
4. Dla przykładu takie 30 Hz nie ma z jednym subem, a z dwoma raptem wyraźnie się pojawia.
5. Wykres daje wyraźny "dźwięk" zaraz za 20 Hz - byłbym bardzo ciekaw jaki realnie istniejący subwoofer tak efektywnie operuje blisko 20 Hz. Proszę o producenta i model.
6. Z jednym subem mamy wzmocnienia i osłabienia od linii zero), a z dwoma wszystko podniesione o 10 dB średnio. Ze skompresowanymi skokami.

PODSUMOWUJĄC: te wykresy są śmiechu warte. Nie ma podanych warunków, sprzętu, sygnału i ucięło te krzywe przed 100 Hz.

Te wykresy, to taki sam bezsens, jak ogłoszenie o subie (wiadomo jakim - nie wymieniam nazwy). Człowiek naczytał się w necie, kupił, a nie ma nawet reszty potrzebnej elektroniki, żeby zrobić z niego użytek. Dowalił pewnie wprost do kolumn głównych i zdziwienie. Konstrukcja zamknięta, wymagająca kompensacji dla bardzo niskiego zejścia. Ale skąd on może wiedzieć, jak to zostało pomyślane... Pewnie nawet nie wie, jak z 4 terminali stereo wzmacniacza "zaciągnąć" sygnał, czyli podpiąć 2 kable, żeby przesłać sumę sygnału, a nie tylko 1 kanał.
O tak, tu możemy mieć sytuację: 1 subwoofer na 1 kanał. Wziętą z najgłębszej niewiedzy... (@SOnic, ten gość może się z Tobą zgodzić - pisz do niego natychmiast :-))

*

Wrócę jeszcze do regulacji GAIN. Można doszukać się analogi do wzmacniaczy słuchawkowych, gdzie napięcie można podnieść (HIGH) i obniżyć (LOW). W zależności, czy mamy np. słuchawki 32 omy czy 300 omów. Służy to temu, aby kręcić gałką regulacji głośności (VOLUME) w komfortowy sposób. Zachować dzięki temu dokładność regulacji. A nie że do 10-tej na zegarze osiągamy całą moc albo dochodzimy do 3-ej, żeby grać z poziomem codziennym. Pewnie, w którejś z pozycji GAIN wzmacniacz może mieć mniejsze zniekształcenia w zakresie, z którym każemy mu pracować. Dl mnie dziwne jest, że skoro dokładnej regulacji sprzyja DUŻA gałka, producenci robią je malutkie (w subach, na tylnym panelu, to standard).

Dajcie już spokój z odnoszeniem się do mnie. Zaliczacie same wtopy (patrz wykresy), a dla mnie przecież możecie sobie i 20 subów nastawiać. Naprawdę, słowa na taką sytuację nie powiem. Nawet o wykres nie będę się dopytywał. Po tym jak dokazaliście, już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, xajas napisał:

Twoje analizy sa coraz bardziej absurdalne.

Odnieś się i przedstaw swoją opinię. Bo tak wypowiadając się, generujesz tylko spam.
Zero przekazania wiedzy, za to jest ukryty komunikat: ja wiem, ja mam rację.

_______________________________________________________________________________

Dla zainteresowanych tematem dźwięku z wykorzystaniem pary i nawet więcej subwooferów - polecam ten temat:

Ogromna dawka RZETELNEJ wiedzy. Z podaniem źródeł i zasad akustyki będących podstawą podejmowanych decyzji.

To cytat z jednego z początkowych postów:

"Może najpierw o sprzęcie. Podstawowa konfiguracja to 7.2 plus 2 subwoofery wspomagające na ścianach bocznych, czyli w zasadzie 7.4. Szczerze mówiąc, to nie wiem na czym ma dokładnie polegać „wspomaganie” tych subów, szczególnie, że nie muszą mieć parametrów subów głównych, wystarczy -3dB@30Hz. Shawn z EG nie był skłonny zbyt dużo zdradzić."

 

Jeśli już wydawać pieniądze na dodatkowy subwoofer, to najlepiej przeprowadzać wszystko pod okiem osoby, która w temacie jest PROFESJONALISTĄ. W innym przypadku "przygoda" najpewniej zakończy się... sprzedażą OBU subów... A dwa trudniej sprzedać niż jeden. Prawda @SOnic? : -) Przeczytajcie wskazany temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

2. Mnie nie wygląda to na pomiar z muzyki, tylko z jakiegoś sinusa.

Sugerujesz, żeby pasmo przenoszenia mierzyć z muzyki? Wow!

Godzinę temu, xajas napisał:

Oczywiscie, przciez masz 2 albo cztery suby, wiec nie teoreytyzujesz...

Nie muszę mieć ani jednego suba aby wiedzieć, że im więcej teoretycznych możliwości spierd.lenia, tym w praktyce mniejsza szansa, że laik nie sper.li.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wuelem napisał:

Ale wyjaśniliście wykres... Nie ma to jak coś wkleić od czapy.

1. Wykres jest ucięty na 80 Hz, a każdy powie, że pasmo niskotonowe trzeba analizować minimum do 200 Hz. Bo jak pierwsze wzbudzenie będzie na 40 Hz, następne na 80 Hz i kolejne... na 160 Hz.
2. Mnie nie wygląda to na pomiar z muzyki, tylko z jakiegoś sinusa.
3. I wygląda mi na to, że ktoś uwzględnił tylko jedną powierzchnię "problemową". Wybrał z: długości, szerokości, wysokości. Na pewno nie są to wszystkie "górki" i "dołki" z 3 wymiarów. Bo z punktu pierwszego wiemy, że wykres byłby "gęsty". A nie jest.
4. Dla przykładu takie 30 Hz nie ma z jednym subem, a z dwoma raptem wyraźnie się pojawia.
5. Wykres daje wyraźny "dźwięk" zaraz za 20 Hz - byłbym bardzo ciekaw jaki realnie istniejący subwoofer tak efektywnie operuje blisko 20 Hz. Proszę o producenta i model.
6. Z jednym subem mamy wzmocnienia i osłabienia od linii zero), a z dwoma wszystko podniesione o 10 dB średnio. Ze skompresowanymi skokami.

PODSUMOWUJĄC: te wykresy są śmiechu warte. Nie ma podanych warunków, sprzętu, sygnału i ucięło te krzywe przed 100 Hz.

Te wykresy, to taki sam bezsens, jak ogłoszenie o subie (wiadomo jakim - nie wymieniam nazwy). Człowiek naczytał się w necie, kupił, a nie ma nawet reszty potrzebnej elektroniki, żeby zrobić z niego użytek. Dowalił pewnie wprost do kolumn głównych i zdziwienie. Konstrukcja zamknięta, wymagająca kompensacji dla bardzo niskiego zejścia. Ale skąd on może wiedzieć, jak to zostało pomyślane... Pewnie nawet nie wie, jak z 4 terminali stereo wzmacniacza "zaciągnąć" sygnał, czyli podpiąć 2 kable, żeby przesłać sumę sygnału, a nie tylko 1 kanał.
O tak, tu możemy mieć sytuację: 1 subwoofer na 1 kanał. Wziętą z najgłębszej niewiedzy... (@SOnic, ten gość może się z Tobą zgodzić - pisz do niego natychmiast :-))

*

Wrócę jeszcze do regulacji GAIN. Można doszukać się analogi do wzmacniaczy słuchawkowych, gdzie napięcie można podnieść (HIGH) i obniżyć (LOW). W zależności, czy mamy np. słuchawki 32 omy czy 300 omów. Służy to temu, aby kręcić gałką regulacji głośności (VOLUME) w komfortowy sposób. Zachować dzięki temu dokładność regulacji. A nie że do 10-tej na zegarze osiągamy całą moc albo dochodzimy do 3-ej, żeby grać z poziomem codziennym. Pewnie, w którejś z pozycji GAIN wzmacniacz może mieć mniejsze zniekształcenia w zakresie, z którym każemy mu pracować. Dl mnie dziwne jest, że skoro dokładnej regulacji sprzyja DUŻA gałka, producenci robią je malutkie (w subach, na tylnym panelu, to standard).

Dajcie już spokój z odnoszeniem się do mnie. Zaliczacie same wtopy (patrz wykresy), a dla mnie przecież możecie sobie i 20 subów nastawiać. Naprawdę, słowa na taką sytuację nie powiem. Nawet o wykres nie będę się dopytywał. Po tym jak dokazaliście, już nie.

Pomiar z muzyki... ło Jezu. To ty pomiar robisz słuchając muzyki?

Czy ty w ogóle pomierzyles tego twojego suba? Tylko nie mów że muzyka mierzyles 😄

pasmo niskotonowe, przecież gadamy o subach...

 

Wykresy są śmiechu warte, mówi gościu który opisuje brzmienie dinozaurami. 😄 Niektórym po prostu ciężko jest zmienić zdanie i przyznać że było się w błędzie. 

Jeszcze raz, nie testowałes, nie wiesz. Obstawiam, że firma WLM nie ma opcji dzielenia na kanały. Potwierdzisz to?

Każdy patrząc na te wykresy zauważy, że pasmo jest bardziej wyrównane. Ty z uporem prowadzisz jakieś niepotrzebne rozkminy. Filozofujesz, używasz absurdalnych argumentów, szukasz drugiego dna, bo ciężko jest przyznać się do pomyłki. 

Mi tam obojętne ile subow masz w domu. Chodzi o to, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd. 

2 suby lepsze niż 1 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wykresy, to taki sam bezsens, jak ogłoszenie o subie


Wykresy autorstwa naukowcow, ktorzy cale zycie spedzili na takich badaniach nazywasz bezsensem?
I to stwierdza ktos, kto nawet nie ma zielonego pojecia o tym, jak i jakim sygnalem sie takie wykresy robi?

Mysle, ze nadszedl czas, by siegnac do mojego ulubionego zalacznika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ajothe napisał:

Dlaczego zakładasz, że musi być spierdolone? 😁

Rachunek prawdopodobieństwa:

- jeden pstryczek to 50% szansy, że laik nie trafi we właściwe położenie (jako laik z fazą 0°/180° nie trafiłem i myślałem, że jest dobrze, dopiero pomiary REW wyprowadziły mnie z błędu),

- dwa pstryczki to już 75% sansy, że laik nie trafi,

- 2 suby z płynną regulacją fazy, odcięcia i głosności, do tego usytuowanie... prędzej trafisz szóstkę w Totka niż laik z konfiguracją dwóch subów.

Ja po prostu jestem laikiem, który dostrzega złożoność zagadnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Ajothe napisał:

Niby laik, a pomiary zrobić umiesz 😋

Przy Was laik. Głupi nie jestem, ale na zgłębianie tematu nie mam czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, szymon1977 napisał:

Przy Was laik. Głupi nie jestem, ale na zgłębianie tematu nie mam czasu.

W czasie pisania tutaj postów byś to ogarnął. Nie ściemniaj 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2023 o 17:39, xajas napisał:

IMG_9459.thumb.jpg.02c0e2807a8eeee7d752502bce8384c6.jpg

Kolo miał 4% baterii i jeszcze screenshota pyknął - szacun :)

W dniu 17.03.2023 o 17:39, xajas napisał:

IMG_3629.thumb.jpg.2f478fc2d114499d2329cbf32dfdcdc1.jpg

Z jakiego programu są te wykresy? Da się dodac meble itp?

W dniu 17.03.2023 o 22:14, S0nic napisał:

Wykres mógłby wyglądać tak, to powinno rozwiać wszystkie wątpliwości. Bez długich wpisów o dino 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tych kreseczek jest tyle bo tych miejsc odsłuchowych jest 6 sztuk - te fotele na oryginalnej fotce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego programu uzywa Floyd Toole?

Nie wiem


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale to przeciez nie odgrywa roli.
Kazdym mozesz zrobic taki pomiar i powtorzyc w kilku miejscach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w głownie mierze chodzi o to że w tych programach ściany są puste. Przeważnie pokój kwadrat lub prostokąt. 

Można dodać jedno miejsce, dwa odsłuchowe. Gdzie meble, gdzie przeszkody które potem są w klasycznym salonie 

Ja rozumiem że to było by bardzo skomplikowane do wdrożenia. Z drugiej strony ile procent wynik będzie odbiegał od tego z programu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, living room Floyda wcale nie jest pusty

To realne pomiary (porownaj ze schematem ustawienia na pwyzszych pomiarach)


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_4867.thumb.jpg.57edccbdd33e8ec848462b26a3549d72.jpg

Kazdemu traktujacemu temat Audio powaznie, goraco polecam powyzsza literature. To jak „swieta biblia“ audiofila.

Po przeczytaniu, conajmniej 70% tutejszych watkow i rozpowszechnianych legend uznacie za smiechu warte

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Nie...

Przeczytaj jeszcze raz o czym Piotr pisał.

1 godzinę temu, xajas napisał:

Kazdemu traktujacemu temat Audio powaznie, goraco polecam powyzsza literature. To jak „swieta biblia“ audiofila.

Po przeczytaniu, conajmniej 70% tutejszych watkow i rozpowszechnianych legend uznacie za smiechu warte

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po dostrzeżeniu złożoności tematu przychodzi refleksja: wspaniałe! Ale czas, koszty, wiedza, salon umeblowany przez Żonę... jakie to szczęscie, że mój mały subik ma tylko fazę 0°/180°, którą udało mi się ustawić za pomocą darmowego REW i mikrofoniku kalibracyjnego z plastikowego KD.

-----

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No właśnie w głownie mierze chodzi o to że w tych programach ściany są puste. Przeważnie pokój kwadrat lub prostokąt. 

Można dodać jedno miejsce, dwa odsłuchowe. Gdzie meble, gdzie przeszkody które potem są w klasycznym salonie 

Ja rozumiem że to było by bardzo skomplikowane do wdrożenia. Z drugiej strony ile procent wynik będzie odbiegał od tego z programu.

Tak. Też jestem ciekaw, bo programu, do którego mógłbym chociażby kształt swojego pokoju wprowadzić nie spotkałem. A co z komodami, które z przyczyn audio a nietypowo dla salonu, służą za magazynek na koce, poduchy i pościel dla gości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokapowalscie o co chodzi.

Ksztalt pomieszczenia przy pomiarze nie odgrywa zadnej roli, wiec wprowadzamie go do programu pomiarowego jest bez sensu!

Mierzysz co mierzysz - tak jak to pomieszczenie wyglada i jest urzadzone, BO TO JEST SENS TAKIEGO POMIARU. Czy wprowadzisz do programu „ksztalt“, czy nie, wynik pomiaru sie nie zmieni!

A ksztalt i wyposazenie + absorbcje scian moze/musisz wsadzac do programow do SYMULACJI a nie do pomiarow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, xajas napisał:

Ksztalt pomieszczenia przy pomiarze nie odgrywa zadnej roli...

Nie pokapowałeś o co chodzi: skoro...

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

...w tych programach ściany są puste. Przeważnie pokój kwadrat lub prostokąt. 

...to mowa o programach do SYMULACJI, bo w pomiarach ściany zazazwyczaj nie są puste, a pokój zazwyczaj nie jest prostokątem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to ty nie pokapowales, bo kometarz odnosil sie do programu do pomiarow a nie do symulacji.

A jak zajrzysz jeszcze raz do SYMULACJI w REW, to zobaczysz ze takie dodatkowe parametry uwzgledniajace absorbcje mozna wprowadzic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, xajas napisał:

Nie, to ty nie pokapowales, bo kometarz odnosil sie do programu do pomiarow a nie do symulacji.

Nie, to Ty nie pokapowałeś, bo ja Wiem do czego odnosił się komentarz, a o czym ten komentarz był.

56 minut temu, xajas napisał:

A jak zajrzysz jeszcze raz do SYMULACJI w REW...

Zajrzałem - powtórzyć co pisałem? A może przeczytasz co pisał Piotr?

A po co mi symulacja bez możliwosci wprowadzenia choćby przybliżonego kształtu pomieszczenia w programie, którym zrobiłem pomiary to jeszcze inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, zabierz sie w koncu za czytanie takich ksiazek, jak ta przytoczona powyzej, to pokapujesz po co ci takie symulacje i wszystkie takie bzdurne dyskusje o tym co bylo pisane beda zbedne  

 

...Z jakiego programu są te wykresy? Da się dodac meble itp?

 

...Ale to przeciez nie odgrywa roli.
Kazdym mozesz zrobic taki pomiar i powtorzyc w kilku miejscach

 

...No właśnie w głownie mierze chodzi o to że w tych programach ściany są puste. Przeważnie pokój kwadrat lub prostokąt. 

 

Powoli osiagasz poziom Wuelema i chyba bede musial siegnac do zalacznika z Markiem Twainem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Szymon, zabierz sie w koncu za czytanie takich ksiazek, jak ta przytoczona powyzej, to pokapujesz po co ci takie symulacje i wszystkie takie bzdurne dyskusje o tym co bylo pisane beda zbedne  

Nadal nie pokapowałeś: ja nie pytam do czego służą symylacje, tylko po co mi symulacja jakiegoś innego pomieszczenia niż moje?

3 godziny temu, xajas napisał:

...chyba bede musial siegnac do zalacznika z Markiem Twainem 🙂

Wystarczy, jak poza pisaniem zaczniesz też czytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kiedyś korzystałem z tego ? Innego programu u siebie w mieszkaniu. Pokazywali mi punkty z a większą ilością Badu i najmniejsza i takie tam.

Symulacja w programie znacząco odbiegała od tego co realnie zyskałem. Stałem/ kucalem w tych miejscach i to nie tam miałem piki basowe. 

Mogę wprowadzić absorbcję owszem. Ale z całym szacunkiem jaka absorbcję ma moja sofa, szafa a jaka krzesło biurowe? 

Do czego zmierzam  No generalnie sprawdzałem to kiedyś, wynik był jednak zgoła odmienny. 

Dlatego pytam czy coś się w tej kwestii zmieniło i można na tym polega czy nadal nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pokój jest daleki od prostokąta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szymon1977 napisał:

A mój pokój jest daleki od prostokąta.

Teraz w budownictwie jest też to

spacer.png

I to nie rzadkość!

Wrzuć to do programu!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.