Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki SUBWOOFER do stereo - temat zbiorczy


tomakl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Wuelem napisał:

A może dla odmiany ktoś coś na poważnie...

Zacznij od siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, xajas napisał:

Ile mam gorki? ZERO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aha, to twój sub gra wybranymi częstotliwościami, żeby "zasypać" doliny między górkami modów. Fajny sub - taki smart!

42 minuty temu, szymon1977 napisał:

Zacznij od siebie.

Co niepoważnego napisałem? - zacytuj.

Za to do tej kategorii bym zaliczył "zacznij od siebie". Zacząłem i skończyłem na subwooferze 2 x 18 cali.
Były mniejsze, ale ten wydał mi się najbardziej "poważny" : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wuelem napisał:

Co niepoważnego napisałem?

Wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Wszystko.

Zacytuj wszystko - i podkreśl te niepoważne zdania.

Nie czujesz absurdu? Wszystko napisane - jest prawdą. Tylko w lekkim tonie.
To się chyba nazywa / jest "spoiler", ale skoro przeczytałeś i nie zrozumiałeś, to spoiler nic złego Ci nie robi. : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tylko jedna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wuelem napisał:

Wszystko napisane - jest prawdą.

Prawie nic nie jest.

9 godzin temu, Wuelem napisał:

Zacytuj wszystko - i podkreśl te niepoważne zdania.

Szkoda czasu. Kolega @xajas udowodnił, że się mylisz - Ty twierdzisz, że masz rację bo nie rozumiesz dowodu.

-----

10 godzin temu, Ajothe napisał:

@Wuelem Ty tak na poważnie czy dla jaj?

Sam uzywam suba do podłogówek + dsp i bez tego suba nie chce mi się słuchać. 

Sub to świetna proteza 🙂

Sub to nie jest proteza - proteza to podłogówki ZAMIAST suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szymon1977 napisał:

Sub to nie jest proteza - proteza to podłogówki ZAMIAST suba.

Coś chyba źle wstałeś dzisiaj 😁

Niektóre bzdury tak zatykają, że nie wiadomo co powiedzieć 😁

Wyobraź sobie, że są podstawkowce które mają +-2db na 30hz, a są podłogówki które mają +-3db na 45hz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ajothe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ajothe napisał:

Coś chyba źle wstałeś dzisiaj 😁

Wprost przeciwnie. Granie bez suba nie musi być złe i może się podobać, ale 2.1 ma większe możliwości niż 2.0 (zakładam oczywiście, że nie piszemy o bezkompromiskowym hiend, a zwykłem hifi w salonie umeblowanym przez Żonę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wuelem napisał:

Dla mnie wykresy są nieczytelne. Gdzie te piki?

Powiedz najprościej: ile dB są powyżej średniej dla reszty pasma?

***

Mody w małym pomieszczeniu są tragiczne. Ale nie powiem o ile zwykle są ponad, dopóki Ty nie napiszesz, ile wyskakują jak filip z konopi na Twoich wykresach.

A tak w ogóle mały subwoofer to jakieś pomylenie pojęć. Jednym z początkowych założeń powinna być (bardzo...) duża masa. W sumie to byłbym nawet za tym, aby... kupować suby na wagę. Najpierw na wagę --> zapłata --> do domu.

Wykres to sobie można zrobić, ale on jest dla konkretnego miejsca siedzenia (ustawienia subwoofera), a nie dla pomieszczenia w ogólności. Analogicznie do metody "sztucznej głowy" w pomiarach słuchawek, tutaj mielibyśmy metodę "sztucznego człowieka" - ale jakoś nie dostrzegam żadnej uwagi o nim.
Kobiety są wyczulone na częstotliwości wydawane przez małe dzieci (niemowlaki), więc dla nich pasmo basowe jest mniej istotne. A Ty nawet nie piszesz, czy "sztuczny człowiek" u ciebie to kobieta czy mężczyzna.
Fuszera na całego i chcesz coś udowadniać : -)

No i proponuję nie pisać tu o subwooferach DIY. Są nieweryfikowalne, a aspekt praktyczno-handlowy powinien mieć jednak pierwszeństwo. Inaczej mówiąc, zwykłe doświadczenie z konkretnym sprzętem.
Ja lubię mój subwoofer i mam z nim same dobre doświadczenia. 18 cali podwojone i ma kopa jak karateka sumo.
Czyli szybkość w połączeniu z masą. I nie piszcie, że takiego nie ma. Dźwięku też nie widać, a przecież jest : )

Subwoofer w stylu "karateka sumo" rozwala każdy wykres bez najmniejszego wysiłku. Twój też {:-)

***

A może dla odmiany ktoś coś na poważnie lub zada jakieś pytanie albo podzieli się wrażeniami z ostatniego zakupu?

Jeszcze nie kupiłeś drugiego SUBA, żeby mieć po 1 na kanał?  🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wuelem napisał:

 

A tak w ogóle mały subwoofer to jakieś pomylenie pojęć. Jednym z początkowych założeń powinna być (bardzo...) duża masa. W sumie to byłbym nawet za tym, aby... kupować suby na wagę. Najpierw na wagę --> zapłata --> do domu.
 

Rel, SVS nie mieli by racji bytu na rynku. Ich suby sa dosyc lekkie jak na rozmiary przetwornikow w nich zainstalowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlueDot napisał:

Rel, SVS nie mieli by racji bytu na rynku. Ich suby sa dosyc lekkie jak na rozmiary przetwornikow w nich zainstalowanych.

Rel jest ciężki, SVS też (może poza najtańszym modelami). Mało ważą jedynie same obudowy, bo ich przetworniki są solidne i ciężkie. W Relu dochodzi wzmacniacz z normalnym trafo (klasa AB). Mała kostka 30x30 waży ok. 14kg (T5) do nawet 17kg (Q200, sam głośnik ponad 10kg). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, don111 napisał:

Rel jest ciężki, SVS też (może poza najtańszym modelami). Mało ważą jedynie same obudowy, bo ich przetworniki są solidne i ciężkie. W Relu dochodzi wzmacniacz z normalnym trafo (klasa AB). Mała kostka 30x30 waży ok. 14kg (T5) do nawet 17kg (Q200, sam głośnik ponad 10kg). 

BK xxls400 12" 25kg €500

SVS sb2000 pro 12" 17kg €1200

REL t9x 10" plus membrana bierna 20kg €1500

Wydaje mi sie ze 17kg na 12" sub to troche malo. To z czego on jest zrobiony? Z kartonu? A podobno gra swietnie. Wiec nie wiem czy ta waga jest taka istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o małych subwooferach zamkniętych, gdzie pewnie nie ma nawet wzmocnień wewnętrznych. SVS ma cyfrowe wzmacniacze bez trafo, więc buda może ważyć np przyzwoite 4-5kg, wzmacniacz 2kg a głośnik 10kg (to i tak masywna waga). Zresztą waga przetwornika nie musi świadczyć od razu że jest super czy nie. Także nie można od razu stwierdzać po tym że coś jest dobre czy nie. BK XXLS4000 jest sporo większy ale waży rzeczywiście aż 28kg, wiem bo miałem. Obudowa na pewno jest duuuużo solidniejsza niż u pozostałych, bo głośnik Peerless swoje waży ale raczej nie więcej niż 12kg a wzmacniacz z 5kg. Najlepszy jest BK Monolith, 43kg, też 12" i większa buda. Ale nie gra lepiej przez to od mojego cylindrycznego SVS który waży ok 20kg (ale fakt że bez dociążenia, lub przymocowania potrafi lekko przesuwać się po podłodze przy dużym obciążeniu). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys Monolith Plus do kina, do stereo slabo sie nadawal.

23 minuty temu, don111 napisał:

Mówimy tutaj o małych subwooferach zamkniętych, gdzie pewnie nie ma nawet wzmocnień wewnętrznych. SVS ma cyfrowe wzmacniacze bez trafo, więc buda może ważyć np przyzwoite 4-5kg, wzmacniacz 2kg a głośnik 10kg (to i tak masywna waga). Zresztą waga przetwornika nie musi świadczyć od razu że jest super czy nie. Także nie można od razu stwierdzać po tym że coś jest dobre czy nie. BK XXLS4000 jest sporo większy ale waży rzeczywiście aż 28kg, wiem bo miałem. Obudowa na pewno jest duuuużo solidniejsza niż u pozostałych, bo głośnik Peerless swoje waży ale raczej nie więcej niż 12kg a wzmacniacz z 5kg. Najlepszy jest BK Monolith, 43kg, też 12" i większa buda. Ale nie gra lepiej przez to od mojego cylindrycznego SVS który waży ok 20kg (ale fakt że bez dociążenia, lub przymocowania potrafi lekko przesuwać się po podłodze przy dużym obciążeniu). 

A jak Twoj SVS w ypadl w porownaniu do xxls400? Uzywasz go w stereo czy w kinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój B&W ASW608 waży 8,9kg i robi robotę... ale dałem mu do zrobienia robotę, którą zrobić jest w stanie.

Moim zdaniem 99% negatywnych ocen suba w stereo wynika z niewłaściwego użycia (poczynając od "testów" z mulastymi subami z KD) lub błędnych oczekiwań, przy czym wiekszość pseudoocen pomijam bo to powtarzane bez wiedzy i doświadczenia "sub buczy i dudni, tylko do KD się nadaje".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, S0nic napisał:

Jeszcze nie kupiłeś drugiego SUBA, żeby mieć po 1 na kanał?  🙂

Przerzuciłem się na gramofon - tam niski bas jest zawsze w MONO  🙂
Jak widzisz, jeden SUB jest optymalny...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BlueDot napisał:

Mialem kiedys Monolith Plus do kina, do stereo slabo sie nadawal.

A jak Twoj SVS w ypadl w porownaniu do xxls400? Uzywasz go w stereo czy w kinie?

Mój SVS to cylindryczna wersja starego PB 12+, na obecne standardy SVS to coś między PB 2000 i PB3000 (tak mi się wydaje). Schodzi do 12hz, gra bardzo soczystym, mięsistym basem, czuć tą potęgę na dole, ale do stereo go nie używałem bo to trochę za duży kaliber i za każdym razem trzeba by zmieniać ustawienia do filmów/muzyki. Przy odpowiednim ustawieniu dawał radę, BK jakościowo w muzyce oceniam podobnie, też schodzi nisko (nie aż tak jak SVS) i gra raczej ciepłym basem, ale odrobinę brakuje mu ostrości jaką mają mniejsze Rele. Oba do muzyki oceniałbym na 4+/5-. BK XXLS zaskoczył mnie kiedyś w kinie na duży plus jak przechodziłem z Infinity Beta SW12, różnica jakości, dokładności, zejścia basu była olbrzymia. Zupełnie inaczej oglądało się filmy. W porównaniu z BK - Infinity tylko walił, dudnił wyższym, ogłuszającym basem a BK dodawał prawdziwej głębi w dźwięku. Z perspektywy czasu doceniam ten sub, jak za te pieniądze - super do kina i dobry do muzyki. Ale wiadomo że idzie się coraz wyżej.

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

A mój B&W ASW608 waży 8,9kg i robi robotę... ale dałem mu do zrobienia robotę, którą zrobić jest w stanie.

Moim zdaniem 99% negatywnych ocen suba w stereo wynika z niewłaściwego użycia (poczynając od "testów" z mulastymi subami z KD) lub błędnych oczekiwań, przy czym wiekszość pseudoocen pomijam bo to powtarzane bez wiedzy i doświadczenia "sub buczy i dudni, tylko do KD się nadaje".

Subwoofer bardzo dobry aczkolwiek w tym przypadku wydaje mi się że słychać że obudowa to rezonująca lekka wydmuszka i mógłby grać jeszcze lepiej. W porównaniu z nim Rel T5 to ubity, ciężki monolit. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Wuelem napisał:

Przerzuciłem się na gramofon - tam niski bas jest zawsze w MONO  🙂
Jak widzisz, jeden SUB jest optymalny...

 

 

Czyli ci, ktorzy maja 4 suby sluchaja kwadrofoni, a ci ktorzy maja system 7.1  powinni dokupic jeszcze 6

4 godziny temu, don111 napisał:

(ale fakt że bez dociążenia, lub przymocowania potrafi lekko przesuwać się po podłodze przy dużym obciążeniu). 

To bym chcial widziec. Nagraj to na youtube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:
4 godziny temu, don111 napisał:

(ale fakt że bez dociążenia, lub przymocowania potrafi lekko przesuwać się po podłodze przy dużym obciążeniu). 

To bym chcial widziec. Nagraj to na youtube

Nie mam teraz w pokoju, nie gra. Ale jak zbliżał się do 90% możliwości to wręcz chciał się odrywać od ziemi, jak na swoje duże gabaryty jest dość lekki, ok 20-22kg. To sub z czasów gdy SVS robiło suby na głośnikach firmy TC Sound. Jedyne 12" ale ten głośnik to potwór, mało który 15" tak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Przerzuciłem się na gramofon - tam niski bas jest zawsze w MONO  🙂
Jak widzisz, jeden SUB jest optymalny...

 

 

Gwarantuje Ci że będziesz wniebowzięty. Same plusy z dwoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, don111 napisał:

Subwoofer bardzo dobry aczkolwiek w tym przypadku wydaje mi się że słychać że obudowa to rezonująca lekka wydmuszka i mógłby grać jeszcze lepiej.

Nie przeczę, wszak BW608 to chyba najtańszy na rynku sub, któremu można przypiąć metkę "do stereo". Oczywiście może być lepiej, ale czy jest źle? Absolutnie NIE! A najlepsze, że nie słyszę aby dołożenie suba cokolwiek pogorszyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, S0nic napisał:

Gwarantuje Ci że będziesz wniebowzięty. Same plusy z dwoma.

Dlatego mam 1 z dwoma membranami. To wersja: z piekła rodem. Jestem wpiekłowzięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wuelem napisał:

Dlatego mam 1 z dwoma membranami. To wersja: z piekła rodem. Jestem wpiekłowzięty.

Jeden sub na jeden kanał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Tajitsu napisał:

Prawda jest tylko jedna.

No chyba że to G prawda.

Moje rele ktore miałem nie wyprowadzałem na spacer.

Ale też nie słuchałem na więcej niż 75 procent mocy z tylu.

Ale jamo miało taki model który się wręcz od Basu który sam grał wywracał. 

No komedia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, S0nic napisał:

Jeden sub na jeden kanał. 

Dodanie drugiego (takiego samego) subwoofera nie rozszerzy w dół pasma - to po pierwsze.

Po drugie - trzeba by dodać drugi, gdyby ktoś chciał wypełnić dźwiękiem np. 100 m2, a jeden nie zapewnia wystarczającego poziomu. Jeśli jednak kupił sobie duży, przewymiarowany jeden subwoofer - żadnej potrzeby w tym względzie nie ma.

Kupowanie drugiego suba z argumentacją, że poprawi kwestie akustyki, jest wątpliwe - to po trzecie. Bo szybciej znajdzie się sposób na ustawienie jednego w optymalnym miejscu pomieszczenia, niż będzie miejsce dla dwóch.

Do tego najniższy bas jest w 90% mono w nagraniach, więc zaburzenie symetrii odbić może niekorzystnie wpłynąć na jakość, a na pewno wpłynie na zupełnie inny odbiór dla znajdujących się osób w różnych miejscach. Ale po co mnożyć liczbę źródeł dla bezkierunkowych fal? To by było już chyba po czwarte. Po piąte - dziękuję za uwagę : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wuelem napisał:

Kupowanie drugiego suba z argumentacją, że poprawi kwestie akustyki, jest wątpliwe - to po trzecie. Bo szybciej znajdzie się sposób na ustawienie jednego w optymalnym miejscu pomieszczenia, niż będzie miejsce dla dwóch.

Ot to!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Wuelem napisał:

Kupowanie drugiego suba z argumentacją, że poprawi kwestie akustyki, jest wątpliwe - to po trzecie. Bo szybciej znajdzie się sposób na ustawienie jednego w optymalnym miejscu pomieszczenia, niż będzie miejsce dla dwóch.

Do tego najniższy bas jest w 90% mono w nagraniach, więc zaburzenie symetrii odbić może niekorzystnie wpłynąć na jakość, a na pewno wpłynie na zupełnie inny odbiór dla znajdujących się osób w różnych miejscach. Ale po co mnożyć liczbę źródeł dla bezkierunkowych fal? To by było już chyba po czwarte. Po piąte - dziękuję za uwagę : )

Po szoste: to totalny bezsens. Znowu takie typowe z palca wyzssane argumenty swiadczace o totalnym braku zrozumienia problemu

A pisalismy o tym juz chyba tysiac razy

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Wuelem napisał:

Dodanie drugiego (takiego samego) subwoofera nie rozszerzy w dół pasma - to po pierwsze.

Po drugie - trzeba by dodać drugi, gdyby ktoś chciał wypełnić dźwiękiem np. 100 m2, a jeden nie zapewnia wystarczającego poziomu. Jeśli jednak kupił sobie duży, przewymiarowany jeden subwoofer - żadnej potrzeby w tym względzie nie ma.

Kupowanie drugiego suba z argumentacją, że poprawi kwestie akustyki, jest wątpliwe - to po trzecie. Bo szybciej znajdzie się sposób na ustawienie jednego w optymalnym miejscu pomieszczenia, niż będzie miejsce dla dwóch.

Do tego najniższy bas jest w 90% mono w nagraniach, więc zaburzenie symetrii odbić może niekorzystnie wpłynąć na jakość, a na pewno wpłynie na zupełnie inny odbiór dla znajdujących się osób w różnych miejscach. Ale po co mnożyć liczbę źródeł dla bezkierunkowych fal? To by było już chyba po czwarte. Po piąte - dziękuję za uwagę : )

Niestety ale nie ma zgody 🙂 Miałem 1 suba, teraz mam 2. Ty miałeś 1 suba, teraz masz nadal 1.  Ja słuchałem z jednym oraz dwoma subami i wiem jakie są różnice a są bardzo ciekawe. Ty nie słuchałeś i nie wiesz 🙂

Tak czy nie 🙂 ?

 

To, że firma WLM uzywa 1 suba nie sprawa, że firma WLM ma optymalny układ. No chyba, że nie mają opcji grania po 1 subie na kanał?

 

PLUSY 2vs1:

- absolutna poprawa precyzji grania basu

- absolutnie lepszy bas w całym pomieszczeniu

- absolutnie niższe zniekształcenia

- to nie są zmiany na granicy percepcji, zmiana jest słyszalna od razu, bez wsłuchiwania się, po kilku sekundach 🙂

 

Jeżeli ktoś się zastanawia to 2 suby to optymalny układ. Podkreślam, jeden sub na jeden kanał. Nie dwa suby grające zsumowany sygnał.

 

3 minuty temu, xajas napisał:

Po szoste: to totalny bezsens. Znowu takie typowe z palca wysysanie argumenty swiadczace o totalnym braku zrozumienia problemu

A pisalismy o tym juz chyba tysiac razy

  

Przekonamy Wojtka, może dokupi drugi i przetestuje 😉

19 minut temu, szymon1977 napisał:

Ot to!

Szymon, testowałem 2vs1 i jest na prawdę olbrzymia różnica 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.