Skocz do zawartości
IGNORED

A może by tak system dzielony?


jaxcek

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując wzmacniacza zintegrowanego dla kolumn Esa Neo 3se z pułapu cenowego <10tys pln posuwałem się coraz drożej aż doszedłem do 20tys.

W zakresie 10.000pln dla mojego ucha najbardziej pasującymi wzmakami były Haiku Audio SOL II i używana Leema Tucana. Przekraczając 20tyś Leben CS600 i Accuphase 370 - obydwa nowe.

I tu pojawia się pytanie czy w takim budzecie nie lepiej kupić już systemu dzielonego? Nie mam zupełnie doświadczenia z takimi systemami i jestem ciekaw czy warto iść w tym kierunku.

Wstępnie i na podstawie opinii wyodrębniłem 3 zestawy: Parasound P5 z końcówką A21, Copland CTA305 z końcówką 506 i ATC CDA2 z końcówką P1 lub P2. Nie ukrywam, że ze względu na DACi i wejścia cyfrowe moimi faworytami są systemy Parasounda i ATC.

Repertuar muzyczny mieszany o rożnym natężeniu głośności. Od zestawu oczekuje przejrzystości i trochę monumentalnego brzmienia, ale tez dobrej kontroli - szczególnie w rockowych i metalowych brzmieniach. Nie podobają mi się systemy chłodne i suche.

Sprzet nie musi być nowy, jestem gotów na niego polować na rynku wtórnym jeśli będzie warto. Przed zakupem zamierzam go u siebie odsłuchać, oczywiście zdając sobie sprawę że czasem to może być skomplikowane.

Uważacie ze warto się pchać w „dzielonkę” szczególnie ze źródłem jest TIDAL?

Co przemawia na korzyść takiego systemu nad integrami/superintegrami?

Bo wadą jest napewno sumaryczna waga, ilość miejsca, dodatkowe okablowanie zasilające i sygnałowe itp.

 

Dzięki za konstruktywne opinie i Wesołych Świąt !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dzielonki" to kolejny audio-mit.

Pracowicie dożywiany od lat przez producentów i recenzentów audio.

(więcej kabli połączeniowych, drożej, większe możliwości przerzucania "ton klocków" -> większa "nervosa" na kolejne "zmiany")

Solidna integra - oto odpowiedź - do 10 tyś. używka w stanie idealnym - jest w czym przebierać.

Tylko potrzeba cierpliwości, czasu i chłodnej głowy na tzw. "okazje".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Accuphase w tym samym czasie co Tucanę. Odsłuchy dzieliło kilka tygodni, ale oba sprzęty grały z tym samym repertuarem, źródłem i kolumnami w moim salonie.

Accuphase gra bardziej ciepło i okrągło. Nie jest klimatem lampowym, ale zdecydowanie jest skierowany w tym kierunku. Ma bajerancki wygląd, a z kartami DAC i AD może być jednoklockową, samowystarczalną integrą. Dodatkowo ma pokrętła regulacji tonów, czym można podkręcić dźwięk do pożądanego. Minusem przez wielkie M jest cena.

Leema gra bardziej rześko i zwiewnie, ale w tym wszystkim kryje się olbrzymia moc= wspaniałe występowanie głośników prawie od najniższych tonów. Wyglądowo jest raczej stonowana, żeby nie powiedzieć skromna. Jest wyśmienitym wzmacniaczem, ale tylko wzmacniaczem. Nie uświadczymy tu DACa, wejść gramofonowych itp bajerów. 

Cena nowej jest dość wysoka, ale na rynku wtórnym można upolować prawie nówki w dobrych cenach.

W mojej opinii Accuphase jest bardziej uniwersalny- napisałbym do tańca i do różańca. Leema, to raczej jest zawodnik MMA, nie interesuje jej jazz, czy wolne przytulanki- ona woli przypierdzielic... No i jak ktoś chce pograć z czegoś innego niż RCA/XLR, to musi dokupić DACa lub przedwzmacniacz gramofonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Nie byłem się w stanie odnieść do E-370 w żaden sposób a ciekaw byłem jak ten model się ma to Tucany, o której niedawno myślałem i się za nią rozglądałem (stanęło jednak na Krellu kav-500i, który gra chyba w tej samej lidze co Tucana, zaś Accu zostawiam bo to zupełnie inne brzmienie, wciągające na zupełnie inny sposób).
 

A nie myślałeś o tym żeby sprawdzić Passa?
W 20 tys. pewnie można INT-250 dostać.
Integra bez rozbijania na pre+końcówkę, a może to akurat to?
Albo znacznie taniej INT-150?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby opisać słowami jak gra Pass, to jakie to jest granie?

Ciepła kluseczka i słodka mgiełka do nagrań z lat 30tych XX wieku, czy ostry tranzystor, który nie boi się AC/DC i Paradise Lost, a w przerwach pogra Mike’a Oldfielda i Vangelisa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spróbować samemu co z tego wyjdzie, ale to raczej dźwięk gęsty, z mocną podstawą basową, dynamiczny ale i raczej  rozdzielczy, nie zamulacz, choć wysokimi w nadmiarze nie szasta. Da radę zagrać słodko, ale nie będzie zlepiał dźwięku.
Powinien dać radę z kawałkami, o których piszesz, ale chyba robiąc to ze spokojem?
Tak bym to określił.
Kiedyś miałem Nakamichi PA7, ta końcówka tak właśnie grała, rzeczone Passy chyba będą grać w ten sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, iro III napisał:

"dzielonki" to kolejny audio-mit.

Pracowicie dożywiany od lat przez producentów i recenzentów audio.

(więcej kabli połączeniowych, drożej, większe możliwości przerzucania "ton klocków" -> większa "nervosa" na kolejne "zmiany")

Solidna integra - oto odpowiedź - do 10 tyś. używka w stanie idealnym - jest w czym przebierać.

Tylko potrzeba cierpliwości, czasu i chłodnej głowy na tzw. "okazje".

 

Kurcze w kwocie 10 tysi mozna dosłownie przebierać i wybierać do bólu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Yankes napisał:

Kurcze w kwocie 10 tysi mozna dosłownie przebierać i wybierać do bólu.

Yankes, na czym w Twojej opinii zatem warto zawiesić ucho?

Pamiętajmy o założeniach. Sprzęt ma być uniwersalny i być w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Utworem kryterium jakim filtruje sprzęty moja córka jest Chromance: Wrap me in plastic.

Lekko nie jest. Wyobraźcie sobie miny sprzedawców jak ona to puszcza na odsłuchach. Jakbym im do świątyni audio zajechał szambowozem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, jaxcek napisał:

Pamiętajmy o założeniach. Sprzęt ma być uniwersalny i być w stanie poradzić sobie ze wszystkim.

Moim zdaniem taki sprzęt nie istnieje aby poradził sobie wybitnie każdym rodzajem muzyki , co najwyżej może zagrać poprawnie .                                                                                                                          

Dobry system dzielony powinien mieć przewagę , lepsza kontrola nad głośnikami .

Trzeba pamiętać , że gra cały system łącznie z pomieszczeniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, nikko napisał:

Trzeba pamiętać , że gra cały system łącznie z pomieszczeniem .

Tak, pamiętam, większość wątków o tym przypomina. Dlatego wybór sprzętu tylko po odsłuchaniu w domu. Kiedyś kupiłem sobie „w ciemno” sprzet który bardzo mi się podobał w salonie (to był NAD C368), a w domu mi to niespecjalnie się zgrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jaxcek napisał:

Pamiętajmy o założeniach. Sprzęt ma być uniwersalny i być w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Utworem kryterium jakim filtruje sprzęty moja córka jest Chromance: Wrap me in plastic.

W takim przypadku świetnie sprawdzają się Bose Companion 3 (serio). Wyciągają z takich kawałków co trzeba (tak mi się wydaje).
Myślę, że na Twoim miejscu spróbowałbym tego Passa (nawet INT-150 może się okazać bardzo dobrym wzmakiem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jaxcek napisał:

Yankes, na czym w Twojej opinii zatem warto zawiesić ucho?

Pamiętajmy o założeniach. Sprzęt ma być uniwersalny i być w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Utworem kryterium jakim filtruje sprzęty moja córka jest Chromance: Wrap me in plastic.

Lekko nie jest. Wyobraźcie sobie miny sprzedawców jak ona to puszcza na odsłuchach. Jakbym im do świątyni audio zajechał szambowozem.

Córka na dobry gust, sprzedawców wywalić ;))

Oni uwielbiają tylko Sarę K reszta to śmieć ;(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2018 o 14:15, iro III napisał:

Solidna integra - oto odpowiedź - do 10 tyś. używka w stanie idealnym - jest w czym przebierać.

Jeszcze lepiej solidne źródło z regulowanym wyjściem i niemniej solidna końcówka mocy lub dwa mono bloki.

17 godzin temu, jaxcek napisał:

A jakby opisać słowami jak gra Pass, to jakie to jest granie?
Ciepła kluseczka i słodka mgiełka do nagrań z lat 30tych XX wieku,

Brzmi jak "wycięte krzaki w zimie" ;-)? To cytat z recenzji innego niż w/w urządzenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2018 o 14:15, iro III napisał:

"dzielonki" to kolejny audio-mit.

Pracowicie dożywiany od lat przez producentów i recenzentów audio.

(więcej kabli połączeniowych, drożej, większe możliwości przerzucania "ton klocków" -> większa "nervosa" na kolejne "zmiany")

Solidna integra - oto odpowiedź - do 10 tyś. używka w stanie idealnym - jest w czym przebierać.

Tylko potrzeba cierpliwości, czasu i chłodnej głowy na tzw. "okazje".

 

Nie mogę się  z tym zgodzić :-). Tylko dzielonka ! Przyzwoitą dzielonkę w używce kupisz w cenie, w której dobre integry praktycznie nie istnieją. Nie wiem, czemu nazywać to audio-mitem ?. Porządny preamp z osobnym zasilaniem, porządna końcówka z osobnym zasilaniem, oświećcie mnie, gdzie tu jest ów mit ?:-)

1 godzinę temu, Lech36 napisał:

niemniej solidna końcówka mocy lub dwa mono bloki.

A tak, to nawet jeszcze lepiej. I to jest mój cel w audio, solidne monobloki, póki co, troszkę poza zasięgiem finansowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SynSama napisał:

A tak, to nawet jeszcze lepiej. I to jest mój cel w audio, solidne monobloki, póki co, troszkę poza zasięgiem finansowym.

Może być też dual mono w jednej skrzynce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dualka, ale jak już się bawić, to myślę, że po całości! A co ! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Może być też dual mono w jednej skrzynce. 

Takiego właśnie silnego Romea znalazłem dla mej Julki.. Po świętach oficjalnie przedstawię ich sobie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gdzieś i funkcjonalność jest wyznacznikiem co wybrać to polecam sprawdzić Electrocompanient ECI-6 DS.

Kolega napędza tym Studio 16hz Arkada 3.5 !!! Oczywiście można lepiej, ale gra muzyka. Odezwij się do HiFi Clubu na pewno kilka złotych uda się utargować. Przy okazji może jakiś Transparent Ci się spodoba.

Jak nie to np Unison Research Unico 150. Można coś tam lampką dokształcić brzmienie, no albo np PrimaLuna Dialogue HP do wyrwania pewnie za ok 16000zł nowa z salonu.

Interg w tych cenach jest taka ilość vs końcówe, że wg mnie i taniej będzie i większy wybór.

Dzielonki to np Electrocompanient AW180. To już można myśleć :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek36, konradwo dzięki za nazwy marek i modele. Trochę bardziej ukierunkowujące niż „dual mono w jednej skrzynce” lub „dwa monobloki” :)

Co do Electrocompanieta to słyszałem/ czytałem dobre opinie, ale nie słuchałem wlasnousznie. Muszę gdzieś spróbować pożyczyć i zobaczyć co z tego wyjdzie. Pracuję jeszcze nad zdobyciem Parasounda Halo Integrated, podobno tez ciekawy sprzęt.

Czyli reasumując chyba jednak pozostanę przy integrze. Nie odniosłem wrażenia po przeczytaniu postów ze systemy dzielone są miażdżąco lepsze.

Dziekuję wszystkim za wpisy w czasie Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Maciek36, konradwo dzięki za nazwy marek i modele. Trochę bardziej ukierunkowujące niż „dual mono w jednej skrzynce” lub „dwa monobloki” :)
Co do Electrocompanieta to słyszałem/ czytałem dobre opinie, ale nie słuchałem wlasnousznie. Muszę gdzieś spróbować pożyczyć i zobaczyć co z tego wyjdzie. Pracuję jeszcze nad zdobyciem Parasounda Halo Integrated, podobno tez ciekawy sprzęt.
Czyli reasumując chyba jednak pozostanę przy integrze. Nie odniosłem wrażenia po przeczytaniu postów ze systemy dzielone są miażdżąco lepsze.
Dziekuję wszystkim za wpisy w czasie Świąt.
Po electro dzwon do dystrybutora, hifi club. Kurier teraz tańszy niż butelka wódki:D
Ciekawy ten parasound.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra cena 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za dużo kombinowania z miejscem i kablami. Jeszcze do tego trzeba by było jakiś przedwzmacniacz zakupić.

A coś takiego? W porównaniu do katalogowej cena wydaje się być niezła:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jaxcek napisał:

W porównaniu do katalogowej cena wydaje się być niezła:

Po odjęciu jednego zera...;-) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety za dużo kombinowania z miejscem i kablami. Jeszcze do tego trzeba by było jakiś przedwzmacniacz zakupić.
A coś takiego? W porównaniu do katalogowej cena wydaje się być niezła:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Rzeczywiście wydaje się ciekawa oferta.
Należałoby dopytać skąd ten ktoś to posiada, jak z gwarancją itd.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciek36 napisał:

Rzeczywiście wydaje się ciekawa oferta.
Należałoby dopytać skąd ten ktoś to posiada, jak z gwarancją itd.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Tak czy siak spróbuję z polecanego HiFi club. Zobaczę czy mi w ogóle przypasuje.

 

46 minut temu, Godplayer napisał:

Dla mniej zamożnych jest dużo dzielonek, np Audiolab, Naim itd

A może jakieś propozycje jeśli chodzi o modele? Coś szczególnego wartego uwagi? Ale nie zapchaj dziury, tylko naprawdę dobre sprzęty „niegodne” swojej ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Godplayer napisał:

Dla mniej zamożnych jest dużo dzielonek, np Audiolab, Naim itd

Warto, aby mniej zamożni kierowali się zdrowym rozsądkiem, bo taki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  to prom kosmiczny przy dzielonych "naleśnikach" typu Naim,  Audiolab, czy Creek.

Autora zachęcam do wypożyczenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , którego miałem przyjemność posłuchać i na pewno warto poznać jego możliwości ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kocurro napisał:

Autora zachęcam do wypożyczenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , którego miałem przyjemność posłuchać i na pewno warto poznać jego możliwości ;)

 

Jak zwykle wątek rozrasta się do dzięsiątków propozycji :) Dzięki.

Jak żyć... Dziesiątki sprzętów do odsłuchania, a życie tylko jedno. I jeszcze trzeba w nim coś porobić.

Jak w starym kawale o budowlańcach jeżdżących z pustymi taczkami- taki zapierdziel, że nie ma czasu załadować. 

Zaczynam się czuć tak samo, tyle odsłuchów sprzętów ze nie mam kiedy posłuchać muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio GD Master 10 to też może być jakiś trop (choć nie słyszałem nigdy żadnego wzmaka tej firmy), po głowie chodzą jeszcze A-klasowe Xindaki, Vincenty itp. czy wyższe MFy ale to będzie już raczej gęste granie, takie trochę grubą kreską więc od siebie nie polecam.
To może i coś odrobinę po stronie Passa, ale Pass będzie miał więcej finezji, detalu.
Z Naimów słuchałem kiedyś Supernaita 2. Źle nie było ale i bez szału (+ budzące trafo), nie wiem jak wyższe, dzielone modele, ponoć więcej ogłady w dzielonkach lecz charakter dźwięku zbliżony (bdb rytm, energia, ale... jakoś tak... suchawo jak dla mnie - o Supernaicie 2 mowa).
Wracając jeszcze do tego co pisałeś na początku: jeśli Tucana przypadła Ci do gustu to może używane dzielonki Krella?
Mowa o czymś pokroju: końcówka kav-250 + preamp (tutaj nie mam doświadczenia ale im wyżej tym lepiej, przy czym może byc problem ze znalezieniem czegoś niegrzebanego - z tego też względu nie polecam starszych niż kav-250 końcówek).
Ja mam teraz u siebie integrę kav-500i i świetnie wypada, wydaje się być dość uniwersalna i sprawdza w każdym rodzaju muzyki, kav-250 to chyba ta sama końcówka + do tego jakiś lepszy preamp...
Przy czym ciężko powiedzieć jak to się ma do Twojego postrzegania dźwięku, do Twojego pomieszczenia, Twoich kolumn.
Może odsłuchaj coś jeszcze z tych, które rozważasz, napisz, ciekaw jestem czy np. taki Pass przypasowałby Ci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.