Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, soundchaser napisał:

Wyciągasz mylne wnioski. Za młodu grałem w tenisa ziemnego, a później w stołowego i zawsze interesowało mnie tylko zwycięstwo.
Ale wszystko potoczyło się inaczej, więc kariery sportowej nie zrobiłem. Dlatego patrzę na grę naszych tenisistów i tenisistek przez pryzmat własnych ambicji, a te zawsze miałem duże.

Interesowało Cię tylko zwycięstwo, tzn. wszystko wygrywałeś?

To który z naszych tenisistów/tek  jest bez ambicji, który wychodzi na kort żeby przegrać? Porażka wpisana jest w sport, czy piłkarze ajaxu grali wczoraj bez ambicji?

 

I jeszcze znowu o Radwańskiej która wg Ciebie nic wielkiego nie osiągnęła, o dziwo tym razem zapomniałeś wspomnieć o przegranych igrzyskach.

To mam takie pytanie: ilu potrafisz wymienić polskich sportowców w miarę współczesnych, których nazwiska zna prawie cały sportowy świat?

Ja bym wymienił tylko trzy: Kubica, Radwańska i Lewandowski ( w tej kolejności)

7 minut temu, Jaro_747 napisał:

Od stanu 3:3 trzeciego seta???

Jak przegrał gema na 4:4 w drugim secie to powiedziałem żonie że przegra mecz i zrobiłem sobie przerwę bo się wkurzyłem.

Kluczem rzeczywiście był beznadziejny pierwszy serwis, tak słabo serwującego Hurkacza nie pamiętam. Pierwszy serwis dziś nie istniał - jak kilka razy mu wyszedł to sytuacja od razu wyglądała inaczej, ale to była rzadkość.

Szkoda, bo w drugim secie już miał Zvereva na widelcu, ale wypuścił mecz.

Nie do końca się zgodzę, przecież trzeciego seta rozpoczął z przełamaniem i prowadzeniem 2:0 więc można było mieć nadzieję że da radę ale faktycznie ten serwis był dzisiaj fatalny i jeszcze wiatr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, audiofan01 napisał:

Nie do końca się zgodzę, przecież trzeciego seta rozpoczął z przełamaniem i prowadzeniem 2:0 więc można było mieć nadzieję że da radę ale faktycznie ten serwis był dzisiaj fatalny i jeszcze wiatr.

Możesz się nie zgodzić, ale ja naprawdę byłem pewny, że od stanu 4:4 drugiego seta jest po meczu. Dlaczego?

Bo Zverev w tej chwili jest po prostu lepszy od Hurkacza. Zaczął słabo, popełniał błędy, wściekał się. W drugim secie zaczął grać lepiej, ale na szczęście Hurkacz go przełamał i Zverev znowu stracił pewność siebie. Odzyskał ją z przełamaniem i od tej pory już był na fali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audiofan01 napisał:

Interesowało Cię tylko zwycięstwo, tzn. wszystko wygrywałeś?

Nie wszystko, ale dużo...nie będąc faworytem.

15 minut temu, audiofan01 napisał:

To który z naszych tenisistów/tek  jest bez ambicji, który wychodzi na kort żeby przegrać?

Jeśli nie zrozumiałeś o czym pisałem, to chyba nie mamy co kontynuować ten wątek.
 

17 minut temu, audiofan01 napisał:

których nazwiska zna prawie cały sportowy świat?

Ja bym wymienił tylko trzy: Kubica, Radwańska i Lewandowski ( w tej kolejności)

Kubica to nieudacznik, który miał swoje 5 minut i nie wykorzystał. Radwańska...już pisałem.
Lewandowski to jest ten polski sportowiec, który zasługuje na miano najlepszego piłkarza w historii polskiego futbolu.
 


 

Poza tym nie chodzi o to którego zna cały świat, tylko o to który jest rzeczywiście najlepszy.
Zapomniałeś o Gortacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, soundchaser napisał:

 

Kubica to nieudacznik, który miał swoje 5 minut i nie wykorzystał.
 

 i specjalnie  wjechał w barierę podczas rajdu żeby sprawdzić się w walce o życie:)

Czy ty się ścigasz z tym userem z tym kotkiem w avatarze o palmę pierwszeństwa na forumowego mądralę?

 

17 minut temu, soundchaser napisał:

Jeśli nie zrozumiałeś o czym pisałem, to chyba nie mamy co kontynuować ten wątek.

O to mi właśnie cały czas  chodzi, żebyś przestał tu zaglądać

19 minut temu, soundchaser napisał:

Zapomniałeś o Gortacie.

Nie zapomniałem ale po prostu on nie jest tak znany jak ci wymienieni nie ma też wielkich sukcesów poza tym że gra w NBA, a takich jak on  jest tam wielu.

23 minuty temu, soundchaser napisał:

Poza tym nie chodzi o to którego zna cały świat, tylko o to który jest rzeczywiście najlepszy.

To wymień tych najlepszych polskich sportowców w sportach globalnych i tylko nie wymieniaj skoczków, młociaży i innych w tego typu niszowych dyscyplinach.

27 minut temu, soundchaser napisał:

Nie wszystko, ale dużo...nie będąc faworytem.

Brawo Ty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, audiofan01 napisał:

To wymień tych najlepszych polskich sportowców w sportach globalnych i tylko nie wymieniaj skoczków, młociaży i innych w tego typu niszowych dyscyplinach.

Dla Ciebie lekkoatletyka to niszowa dyscyplina, za to formuła 1 to pewnie globalna.
Dla mnie odwrotnie. Nigdy mnie nie fascynowało jak kilkadziesiąt aut robi kilkadziesiąt kółek ścigając się między sobą...nuda do kwadratu.
A Korzeniowskiego pamiętasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, soundchaser napisał:

A Korzeniowskiego pamiętasz?

Ja tak ale spytaj się o niego za jakąkolwiek nawet najbliższą granicą.

F1 jest nudne ok, Twoje zdanie. Co jest fascynującego w chodzie na 50km?

Zresztą dyskusja z Tobą już mnie męczy i to ostatnia moja reakcja na Twoje mądrości. Miałem nadzieję, że poprzednio jak się tu pojawiłeś i kilka osób odniosło się krytycznie do Twoich postów wykazując np. że nie ogarniasz zasad funkcjonowania rankingów to z podkulonym ogonem pożegnasz wątek i nie wrócisz. Jednak się myliłem.

Ostatnie pytanie. Pisałeś, że grałeś też w tenisa stołowego. Tak się składa, że ja też parę lat w niższych ligach grałem. Jakie to były lata w Twoim przypadku i jakimi okładzinami grałeś, na pewno będziesz pamiętał bo to ważna rzecz zawsze była, więc powinieneś odpowiedzieć szybko bez pomocy wujka googla:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiofan01 napisał:

Jakie to były lata w Twoim przypadku i jakimi okładzinami grałeś, na pewno będziesz pamiętał bo to ważna rzecz zawsze była

80/90-te. Okładzin nie pamiętam...nie przywiązywałem do tego wagi, pamiętam tylko, że używałem rakietek firmy Stiga.
Rakietka i okładzina nie gra...gra zawodnik. ?

7 minut temu, audiofan01 napisał:

Ja tak ale spytaj się o niego za jakąkolwiek nawet najbliższą granicą

Dla Ciebie ważniejsze jest to, kto jest bardziej znany za granicą, czy kto jest lepszym sportowcem?
Bo taki Kubica nic nie osiągnął i mógłby mało znanemu Korzeniowskiemu buty czyścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, soundchaser napisał:

80/90-te. Okładzin nie pamiętam...nie przywiązywałem do tego wagi, pamiętam tylko, że używałem rakietek firmy Stiga.
Rakietka i okładzina nie gra...gra zawodnik. ?

Tutaj jest właśnie z Tobą problem, chcesz uchodzić za znawcę a przy pierwszej lepszej okazji wykazujesz się indolencją. 

Z tego postu wnioskuję, że grałeś co najwyżej na mistrzostwach gminy o puchar wójta w świetlicy przy OSP, pewnie nazwy najpopularniejszych w tych latach stołów też nie pamiętasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Tutaj jest właśnie z Tobą problem, chcesz uchodzić za znawcę a przy pierwszej lepszej okazji wykazujesz się indolencją.  

To Ty masz problem ze sobą chyba. Nieodparta chęć posiadania zawsze racji i ta megalomania typowa dla sceptyków z wątków kablowych, arogancja, chamstwo i inwektywy.
Nie udało Ci się w życiu?

8 minut temu, audiofan01 napisał:

grałeś co najwyżej na mistrzostwach gminy o puchar wójta w świetlicy przy OSP

Zgadłeś. I jeszcze wygrywałem turnieje w ośrodkach wczasowych FWP o puchar sołtysa grając zwykłą "deską", bez okładzin. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, soundchaser napisał:

Nie udało Ci się w życiu?

Wręcz przeciwnie, nawet nie wiesz jak bardzo mi się udało.

Mam tylko jeden problem, czasem nie potrafię powstrzymać się przed reakcją na wypowiedzi podobne Twoich zamiast je ignorować. Przecież napisałem, że ostatni raz reaguję  i znowu słowa nie dotrzymałem  ale teraz to już na prawdę włączam na Ciebie „ignoruj” ale na pożegnanie szczerze pozdrawiam i życzę powodzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audiofan01 napisał:

nie potrafię powstrzymać się przed reakcją na wypowiedzi podobne Twoich zamiast je ignorować

Mam podobnie, z tą tylko różnicą, że nigdy nikogo nie atakuję personalnie jeśli ktoś nie zacznie obrażać mnie.

5 minut temu, audiofan01 napisał:

na pożegnanie szczerze pozdrawiam i życzę powodzenia

Dziękuję i nawzajem.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Szkoda, bo w drugim secie już miał Zvereva na widelcu, ale wypuścił mecz.

Który na tym widelcu szamotał się na tyle mocno, że nawet taki chłop jak Hurkacz nie dał rady widelca utrzymać ?

2 godziny temu, soundchaser napisał:

Bo taki Kubica nic nie osiągnął i mógłby mało znanemu Korzeniowskiemu buty czyścić.

Spróbuj go namówić.  Będziemy ci wszyscy gorąco kibicować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Panowie! Była tu taka miła oaza spokoju, nie psujmy tego!

Wracając do tenisa - naprawdę fajny turniej się trafił, ciekawe ćwierćfinały nas czekają. Pierwszy z tego co widziałem o godz. 12:00, następny chyba o 17. Jak się wyrobię z robotą spróbuję pooglądać. Jakieś prognozy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

nigdy nikogo nie atakuję personalnie

Za to hejtujesz znanych sportowców za ich plecami, gratuluję odwagi.

1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

ciekawe ćwierćfinały nas czekają

Skład jest zarąbisty.  Hubert tam nie pasuje - jeszcze :-)

Tak w ogóle, to jego wynik meczu ze Zwieriewem w punktach: 92:91 dla Huberta.  Szacun.  Każdy inny gościu z jego rankingiem w trzecim secie został by zmieciony z kortu a on walczył do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Hurkacz będzie grał w Rzymie? znalazłem na stronie turnieju, że ma dzisiaj zaplanowany trening na 17:00 z Kubotem ale na liście zawodników go nie ma podobnie jak Igi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

Który na tym widelcu szamotał się na tyle mocno, że nawet taki chłop jak Hurkacz nie dał rady widelca utrzymać  ?

Nadal uważam że mecz był do wygrania. Gdyby Hurkacz utrzymał serwis to byłoby nie 4:4 tylko 5:3 ze scenariuszem z pierwszego seta w głowie. Nie chodziło o jakiś nadzwyczajny wyczyn, przełamanie Zvereva czy coś takiego. Wystarczyło utrzymać własny serwis. Przecież Hurkacz nawet Zvereva przełamał, tylko w momencie który nic nie dawał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Czy Hurkacz będzie grał w Rzymie? znalazłem na stronie turnieju, że ma dzisiaj zaplanowany trening na 17:00 z Kubotem ale na liście zawodników go nie ma podobnie jak Igi.

Jest na liście kwalifikacji rozstawiony z nr 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde znowu kwalifikacje, powinien odpuścić ten turniej i przygotować się spokojnie do RG

1 minutę temu, Zbig napisał:

Jest na liście kwalifikacji rozstawiony z nr 5

Gdzie to znalazłeś? na stronie turnieju tego nie ma, może to zeszły rok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Kurde znowu kwalifikacje, powinien odpuścić ten turniej i przygotować się spokojnie do RG

Między Rzymem a RG jest tydzień przerwy.  Cała czołówka tam gra. Hubert już nie ma co odpuszczać IMHO.  Czas na atak szczytowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się że na RG gdzie ma trochę punktów do obrony zabraknie mu świeżości jak np w Budapeszcie. 

W sumie może jednak masz rację jak w Rzymie wygra choćby 1 rundę w głównej drabince to będzie w pierwszej 40tce i jak wcześnie odpadnie to przerwy turniejowej ponad 10 dni się uzbiera. Ponadto faktycznie czas na walkę o najwyższe cele przecież on jest w wieku Zvierieva, a o Tsitsipasie i innych młodziakach nawet nie wspomnę. W rankingu zawodników poniżej 23 lat jest na 10. miejscu, więc ma o co walczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rankingu liczą się punkty z 8 najlepszych Mastersów 1000, których jest łącznie tylko 9.  Na tym poziomie nikt nie odpuszcza udziału, chyba że leczy kontuzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

Do rankingu liczą się punkty z 8 najlepszych Mastersów 1000, których jest łącznie tylko 9.  Na tym poziomie nikt nie odpuszcza udziału, chyba że leczy kontuzję.

To jest jasne, tylko póki co Hubert musi się  przebijać przez kwalifikacje, miejmy nadzieję że ostatni raz, a to oznacza dwa mecze więcej i potem paliwa brakuje jak wczoraj. Czyli zdobycie jak najwyższego rankingu to podstawa bo potem w wielu turniejach nawet BYE w pierwszych rundach się trafia. Czyli trzeba wywarzyć tutaj konkretnie czy warto powalczyć w Rzymie potencjalnie może bez powodzenia czy jednak lepiej wszystko postawić na RG być może też bez powodzenia. Od tego Hubert ma sztab i własny rozum i jak do tej pory dobrze decydowali. Jednak pewnie masz rację, trzeba grać i korzystać z każdej okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem mecz Nadala z Tzitzipasem. Bajka!

Pierwszy set niewiarygodny poziom. Zdumiała mnie taktyka Tzitzipasa który walczył z Nadalem jego własną bronią, tzn. wściekle podkręcanymi, wysokimi piłkami i wygrał!

Drugi set słabszy, Grekowi wyraźnie nie szło a po przełamaniu jakby stracił wiarę w siebie. W trzecim secie po wygraniu swojego pierwszego gema serwisowego uspokoił się tak jakby zrozumiał, że przecież jest tylko 1:1 i mecz można wygrać.

No i gra wróciła do poziomu tej z pierwszego seta, niektóre wymiany wręcz niewiarygodne. Pod koniec pewność siebie stracił Nadal, a może po prostu szczęście go opuściło. A może los zabrał to, co dał mu wcześniej czyli kilka szczęśliwie wygranych piłek.

Tzitzipas wygrał i dostał brawa na stojąco. W Madrycie po pokonaniu Nadala, szacunek dla hiszpańskiej publiczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, audiofan01 napisał:

Hm.... jednak lepiej było ten Rzym odpuścić?

W tej sytuacji chyba można uznać za odpuszczony ?

6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Tzitzipas wygrał i dostał brawa na stojąco. W Madrycie po pokonaniu Nadala, szacunek dla hiszpańskiej publiczności.

I to jest jeden z powodów z których wolę tenis od futbolu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem tego meczu więc tylko mogę sobie wyobrazić co się działo i jeśli Nadal grał ma swoim wysokim poziomie to pokonanie go na mączce to na prawdę coś. W tym kontekście widać ile jeszcze Hubertowi brakuje do takich ...... Tsitsipasów. Trzeba liczyć, że w Paryżu pójdzie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

Iga zaliczyła w kwietniu szocik miesiąca WTA. Na dobry początek w sam raz.

Tak, widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.