Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Było na pewno lepiej niż w US Open z Cilicem ale to łatwe przegrywanie gemów serwisowych martwi, bo mimo, że Djoko to sam szczyt sztuki returnu to dzisiaj aż tak bardzo starać się nie musiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz bez historii i bez emocji. Żona wyszła na chwilę do kuchni żeby zamieszać w patelni i jak wróciła było trzy gemy dalej.

Według mnie Hurkaczowi jednak brakuje tej pozytywnej agresji i złości w kluczowych momentach (a może w ogóle). Kiedyś swoim spokojem przeciwników zabijał, teraz już wiedzą, że gdy są w opałach Hurkacz nie rzuci się im do gardła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega trudna do zmiany psychika prawie wszystkich polskich sportowców - wykorzystywanie przewagi, by dobić przeciwnika i wygrać, a nie pozwolić mu na dojście do równowagi i przejęcie inicjatywy. Radwańska była w takiej postawie na korcie mistrzynią i w ten sposób przegrywała wygrane mecze.

Zaraz znów się posypią na mnie gromy, ale przecież piszę jak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, soundchaser napisał:

ale przecież piszę jak było

Utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu że nigdy żadnego meczu Radwańskiej nie oglądałeś.  Bo o ile pamiętam wiele całkiem odwrotnych sytuacji, to takiej o której piszesz, ani jednej.

Owszem są tacy zawodnicy, którzy słabo sobie radzą pod presją, charakteryzuje ich słaba statystyka zwycięstw w finałach.  Radwańska ma tu akurat znakomity stosunek zwycięstw do porażek 20:8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

Utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu że nigdy żadnego meczu Radwańskiej nie oglądałeś.  Bo o ile pamiętam wiele całkiem odwrotnych sytuacji, to takiej o której piszesz, ani jednej.

Co Ty powiesz... od dziecka oglądam tenis, a mecze Radwańskiej to już obowiązkowo. Przeżywałem je tak samo, jak Ty, tylko niestety wysnułem inne wnioski.
 

8 minut temu, Zbig napisał:

Owszem są tacy zawodnicy, którzy słabo sobie radzą pod presją, charakteryzuje ich słaba statystyka zwycięstw w finałach.  Radwańska ma tu akurat znakomity stosunek zwycięstw do porażek 20:8

Tylko te zwycięstwa to co to za finały były...tylko jeden był wartościowy - masters. I to jest największy jej sukces w całej karierze.
Znasz większy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, soundchaser napisał:

Tylko te zwycięstwa to co to za finały były...tylko jeden był wartościowy - masters. I to jest największy jej sukces w całej karierze.
Znasz większy?

Aby grać w mastersach to by musiała płeć zmienić ?

Aga z okresem najwyższej formy 2012-16 trafiła na erę dominacji zawodniczek z którymi nie miała szans bo ustępowała im fizycznie. To że udało jej się tak długo utrzymać w Top 10 z jej warunkami to było mistrzostwo świata.  Jest wielu utalentowanych zawodników, gryzących trawę, którzy choćby stanęli na głowie to nie mają szans na szlema, np. David Ferrer czy Goffin.  Nie jest prawdą że wygrywała tylko podrzędne turnieje - ma na koncie 5 kobiecych odpowiedników Masters 1000 i zwycięstwo w Turnieju Mistrzyń WTA - którego wiele zwyciężczyń Wielkiego Szlema nigdy wygrać nie zdołało.  To jest przy jej pozycji w stawce bardzo dobry wynik, lepszy od wielu zawodniczek mających na koncie szlemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając mądrości Soundchesera nieodparcie przypomina mi się film Monty Phytona a konkretnie walka króla Artura z czarnym rycerzem:) Dla pewności żeby zrozumiał to on jest tym czarnym rycerzem.

Ze spraw bieżących to Magda i Iga nieźle dzisiaj zagrały jak na 1. rundę aczkolwiek trudno wróżyć im sukces w kolejnych meczach. Większe szanse ma Iga na pokonanie Chinki, która niczym się nie wyróżnia jednak ma obecnie swój topowy ranking. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinka jest do pokonania, ale Iga musi grać staranniej. Bo sieknięcie to ona ma, jak jej wchodziło to były takie gemy, że Francuzka przy swoim serwisie returny tylko oglądała z daleka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, audiofan01 napisał:

aczkolwiek trudno wróżyć im sukces w kolejnych meczach

No, Simonie regularnie rok w rok zdarza się odpaść w Szlemie w pierwszej rundzie, ale chyba mimo wszystko nie z Magdą ?

Natomiast Iga ma spore szanse, Qiang Wang raczej woli twarde nawierzchnie i na cegle w tym roku idzie jej tak sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Iga=Demolition Girl. Jedyna rzecz, do której można się było przyczepić to niski % 1. serwisu.

Na tennisforum.com przeczytałem w jednym z komentarzy, że Iga na Wimbledonie będzie musiała grać w kwalifikacjach, pewnie dlatego że spadła chwilowo w rankingu poza pierwszą setkę bo po dzisiejszym meczu jest już 79. Na dziką kartę od Anglików nie ma raczej co liczyć.

Czy ktoś coś więcej wie na ten temat?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły mecz Linette, szkoda pierwszego seta. Powrót do gry w drugim genialny, rewelacyjny kawałek meczu.

Trochę jej chyba zabrakło siły w końcówce ale Halep też była wypompowana i końcowy wynik przyjęła z wyraźną ulgą.

Co do Wimbledonu

"We wtorek opublikowano listy zgłoszeń do turnieju singla kobiet i mężczyzn wielkoszlemowego Wimbledonu 2019. Za punkt odniesienia przyjęto rankingi WTA i ATP z 20 maja. U pań na pierwszym miejscu znalazła się liderka klasyfikacji Japonka Naomi Osaka, a jako ostatnia dostała się zajmująca 101. pozycję Białorusinka Wiera Łapko. Piątą oczekującą do wejścia do turnieju jest Iga Świątek. Teraz musi albo poczekać na wycofanie się pięciu zawodniczek, albo liczyć na otrzymanie dzikiej karty. Nasza tenisistka może na taką liczyć, ponieważ w zeszłym roku triumfowała w juniorskiej edycji londyńskiego turnieju."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dojdą starania nowego menagmentu, ponieważ ojciec Igi wypowiedział dotychczasową  umowę i chce pozyskać jakiegoś potentata na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie z taką grą.

Dzisiejszy mecz słaby z obydwu stron. Wydaje mi się, że Świątek była jakaś przytruta, zaraz poszukam w necie co mówiła po meczu. Chwała jej, że pozbierała się i wygrała.

Tak z samej gry to widać, że jest lepszą zawodniczką od Puig ale ma jeszcze problemy z taktyką więc jeżeli Halep dobrze się w tym elemencie przygotuje to Rumunka wygra. Ciekaw jestem właśnie taktyki na Halep, jeżeli Iga dojdzie do siebie ze zdrowiem to może być naprawdę fajny mecz (w przeciwieństwie do dzisiejszego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w stanie, tylko musi sobie w głowie poukładać ten sukces, który osiągnęła i nie zadowolić się nim,
jak to często robią młode zawodniczki. Wierzę, że Iga jest inna i przede wszystkim ma chłodną głowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zbig napisał:

Z drugiej strony, skoro Magda urwała Simonie seta, to może Iga jest w stanie urwać dwa...

Linette w trzecim secie dowiedziała się, że mogła wygrać w dwóch, ale wtedy było już za późno ;-).

Niestety wydaje mi się, że Świątek należy do zawodniczek które mają wolny start. Puig spróbowała to wykorzystać, ale Iga pozbierała się i w kolejnych dwóch już nie dała się stłamsić.

Wydaje mi się, że Halep spróbuje zrobić podobnie, tzn. rzuci się ostro do ataku od samego początku. Jeżeli Iga postawi się od pierwszego gema to naprawdę może być nieźle. Uważam, że Halep jest w jej zasięgu ale Iga nie może wdać się z nią w bijatykę typu "kto mocniej walnie" tak, jak to było długimi okresami z Puig.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2019 o 07:00, Zbig napisał:

Po trzech rundach z top 10 w turnieju ostały się Asleigh, Simona i Sloane.  W związku z tym uważam że wszystko może się zdarzyć.

Wczoraj komentatorzy Eurosportu stwierdzili, że przy takim układzie to oni nie podejmują się jakiegokolwiek przewidywania wyników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w tenisie to łatwiejsze.  Nie ma remisów, karnych po dogrywce, fauli taktycznych, czerwonych kartek ani bramek na wyjeździe liczonych podwójnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/1/2019 at 11:00 PM, Zbig said:

Po trzech rundach z top 10 w turnieju ostały się Asleigh, Simona i Sloane.  W związku z tym uważam że wszystko może się zdarzyć.

Taaaak. Jak to sie mowilo? Morze jest glebokie i szerokie. Nie popadajcie w chura optymizm. Ma duzy talent ale nie jest to talent wybitny. To widac. Ciezka praca i zdeterminowanie moze duzo osiagnac. Zobaczymy bo jest jeszcze bardzo mloda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby tak sromotnie w dupę dostać?
Zadowoliła się 1/8 finału i już emocje z niej uszły. 
Typowe dla młodych, niedoświadczonych zawodniczek, bez umiejętności koncentracji
i zachowania "chłodnej głowy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halep w tym samym stosunku "zadowoliła" się finałem w Premier 5 niecałe 2 lata temu więc doświadczonym też się zdarza.  A Iga powinna wziąć parę lekcji poruszania się po korcie od Radwańskiej.

34 minuty temu, jackk napisał:

Nie popadajcie w chura optymizm. Ma duzy talent ale nie jest to talent wybitny.

Jesteśmy od tego dalecy. Nie jestem znawcą od wyceny klasy tenisowych talentów, tylko zwrócę uwagę że Halep do 4 rundy dotarła przy swoim 14-tym występie w turnieju wielkoszlemowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, żal było na to patrzeć. Świątek jest chyba na etapie fascynacji siłą własnych zagrań i taktyka jest poza zakresem jej zainteresowań. Ale za to kasę biorą trenerzy żeby ją do tego przekonać.

Gdy grała z młodą Francuzką czy z Chinką gra na to, żeby pokazać przeciwniczce kto jest mocniejszy jakoś się obroniła. Z Puig było już gorzej, ale można było przyjąć, że Świątek maksymalnie skraca wymiany bo źle się czuje. Ciekawe jest też co stało się z pierwszym serwisem, bo widziałem mecze gdy wychodził jej naprawdę przyzwoicie.

Dzisiaj to skracanie wymian wyglądało tak, że skracała je sobie samej waląc w siatkę lub w aut. No cóż, 1:6, 0:6 w 45 minut sukcesem nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nie ma na co narzekać.  4 runda w drugim starcie w WS to jest wynik, który osiągnęło niewiele spośród najwybitniejszych tenisistek. Oby tylko jej zdrowie dopisało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.