Skocz do zawartości
pisar

Transport + DAC czy urządzenie 2w1- prośba o pomoc i sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.01.2019 o 03:23, Elberoth napisał:

W zależności czy chcesz mieć niezależny odtwarzacz plików, czy taki wymagający komputera, możesz wybierać pomiędzy Auraliciem, jakimś najtańszym Linnem lub Aurenderem, a SOtM SMS-200 lub Allo USB Bridge (dwa ostatnie wymagają kompa).

SOtm chyba aktualnie już nie wymaga komputera? Dotyczy to zastosowania aktualnego oprogramowania, które pozwala na sterowanie, streaming i granie np. z dysku USB. Jeśli się mylę, sprostujcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetnym urządzeniem 2w1 jest ModWright Transporter:

streamer na bazie Logitecha Transporter( jakiez to nieaudiofilskie, ale przypomnę ze Lampizator swój transport robi na bazie najtańszego logitecha SQ)z kompletem wejść i wyjść cyfrowych( brak usb ) na kosci AKM 4396( taka np. w Gryphon Mikado ) z wyjściem analogowym na lampach i przewymiarowanym lampowym zasilaniem ( które jak wiadomo w transportach ma ogromne znaczenie )

Lampizator za takie rzeczy każe płacić sobie majatek

w roli transportu z moim Berkeleyem spisuje się znakomicie, ale jako samodzielny streamer/DAC to bardzo wysoki poziom i ma bardzo przyjemne gęste nasycone brzmienie

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolejne wpisy  "personalne " beda skutkowały banem na wątek 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakby ktoś chciał kupować Auralic Aries G1 lub G2 i używać USB to niech uważnie przeczyta:
https://community.auralic.com/t/aries-g2-can-not-detect-my-dac-with-the-dac-usb-output/1205/91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, gatoseb napisał:

Dzięki za info. Auralic jest/był na mojej liście.

Wieczorem spróbowałem iDefender+ 5V/1A ładowarki od Samsunga: NIE DZIAŁA dalej. Kabla drukarkowego też spróbowałem i nic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale - by być obiektywnym:

po XLR, RCA i toslink- gra naprawdę bardzo dobrze, tak że na mojej liście- pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale dysk zewnętrzny podpięty do USB Audio nie działa mimo własnego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przełożyłem kabel USB do wyjścia HDD/USB i GRA. Do USB audio poszedł dysk z danymi

Gra dobrze a nawet bardzo dobrze

PS ten post pisałem wcześniej i nie wiem, czemu się nie pokazał

A do tego nie gra mi Hi-Res z qobuza (pożyczyłem konto od kolegi na parę godzin)

Edytowane przez absinth3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To jest aries G1

Piękne smoki z tych KECES-ów

Edytowane przez absinth3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi