Skocz do zawartości
sylwiusz

brumienie po wymianie lampy

Rekomendowane odpowiedzi

czołem

z prośbą o pomoc. Konstrukcja DIY na dwóch EL84 i jednej ecc83.  Chciałem zainwestować w lepsze lampy i przy zmianie el84 na lepsze wszystko poszło bezbólowo i dźwięk się poprawił i to znacząco a dodaktowo żadnych brumów, szumów itd. nawet z uchem w głośniku tak jak przed wymianą.

Jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego dlatego kupiłem nową ecc83 i po wymianie w obu głośnikach jest brum, delikatny słyszalny z 5-10cm ale jest. Kręcenie potencjometrem nie wpływa na jego głośność.

Jakieś pomysły - czyzby nowa lampa ecc83?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, sylwiusz napisał:

czołem

z prośbą o pomoc. Konstrukcja DIY na dwóch EL84 i jednej ecc83.  Chciałem zainwestować w lepsze lampy i przy zmianie el84 na lepsze wszystko poszło bezbólowo i dźwięk się poprawił i to znacząco a dodaktowo żadnych brumów, szumów itd. nawet z uchem w głośniku tak jak przed wymianą.

Jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego dlatego kupiłem nową ecc83 i po wymianie w obu głośnikach jest brum, delikatny słyszalny z 5-10cm ale jest. Kręcenie potencjometrem nie wpływa na jego głośność.

Jakieś pomysły - czyzby nowa lampa ecc83?

pozdrawiam

Najlepiej sprawdzić/porównać ze starą ecc83, chyba nie wyrzuciłeś? 😉

Marek

Edytowane przez bkeram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli lampa. powrót do starej ecc83 eliminuje problem. Kurde nowa lampa za kupę  kasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj reklamować.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, sylwiusz napisał:

starej ecc83 eliminuje problem

A jak brzmieniowo wypada porównanie lamp? Daj tej nowej trochę czasu niech się dobrze wygrzeje. Jeśli słychać brum tylko 10 cm od głośnika a z miejsca odsłuchu nie, to bym sobie tym głowy nie zaprzątał, wcale nie musi on świadczyć o tym że lampa jest zła.  

Edytowane przez Seyv
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ oczywiście, że tak. Tak, niektóre lampy potrafią lekko szumieć. Tak, w niczym to nie przeszkadza podczas słuchania. Tak, niekiedy walory soniczne lampy górują nad jej szumem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gorzej jakby to był wzmacniacz słuchawkowy - nie do przeskoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety jak Kolega wygrzeje lampę to już jej nie zareklamuje. 

Ponadto Kolega chciał polepszyć brzmienie zestawu, a porady "a komu to przeszkadza", chyba nie o to chodziło.

Lampy owszem mogą szumieć/brumieć (jak tam to zwał), ale nie przez głośniki.

14 godzin temu, sylwiusz napisał:

czyli lampa. powrót do starej ecc83 eliminuje problem. Kurde nowa lampa za kupę  kasy.

Jakiej firmy jest ta lampa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze a nowa ma wyższe wyniki w pomiarach i to czego nie nagłosnila stara słabsza lampa, to ta nowa juz uwidacznia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli to diy to może jest z tyłu albo w środku regulowana symetryzacja żarzenia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lampa to ECC83 Gold Lion, czym dłużej siedzi we wzmacniaczy tym brumienie jest mniejsze. Wychodzi na to, że jest zbyt czuła bo nowa ale gra świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj podnieść lub przechylić wzmacniacz w którąś stronę. Czasem pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki będę kombinował. Jednocześnie mogę polecić ECC83 Gold Lion - lampa podciąga wysokie i średnicę, bas lepiej kontrolowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi