Skocz do zawartości
Bogdan

tani dobry analog z vhs hifi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj od rana trenuję leniwca i trochę bawię się ostatnim zakupem , czyli kaseciakiem denona z fajnym napędem z szufladą , ale niestety natychmiast wychodzą braki kasety, a że pasek napędowy do wymiany , to nawet falowanie dźwięku wyraźnie słyszalne.

Odlączyłem denona i poszedłem do video Panasonica NV-HS900 i nagrałem z cd krótki fragment i tym razem zero uwag - piękne, czyste , nieskazitelne brzmienie - wszystko naprawdę superrr - wiedzałem , to bo vhs hifi bawiłem się lata wcześniej , ale wyniosłem graty na strych.

Tak sobie myślę , że ten dźwięk jest na tyle dobry , że może stanowić konkurencję na szpulaków - szczególnie 4 ściezkowych - wiadomo, że te najlepsze pewnie 

pokonaja vhs hifi , ale to za 10 razy większe pieniądze , więc dla bogatych bezkompromisowych wyczynowców nie ma alternatywy , ale dla mniej zamożnych , to może być bardzo fajny nośnik analoga.

I tu pytanie , jak przerobić video żeby odlączyć calkowicie wizję i żeby zmusić vcr do nagrywania wylącznie audio ? czy to jest w ogóle możliwe ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpiąć głowicę video bo do audio jest oddzielna chyba.Jedynie trzeba by zobaczyć co się stanie z jakością zapisu audio jak głowica video przestanie się obracać.

Edytowane przez krzysieks_2007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

Odpiąć głowicę video bo do audio jest oddzielna chyba.Jedynie trzeba by zobaczyć co się stanie z jakością zapisu audio jak głowica video przestanie się obracać.

2 głowice do dźwięku hi-fi sa na tym samym bębnie gdzie są 2 czy częściej 4 głowice do wideo. Dżwięk stereo hi-fi jest zapisywany 2 razy mono na dwóch podnośnych z modulacją FM i systemem redukcji szumów w stylu dbx, a dźwięk mono na głowicy stacjonarnej na brzegu taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś miałem zwykły VHS Panasonic 650 z amorficzną głowicą audio i dźwięk był o klasę lepszy od dobrego kaseciaka i nie tylko..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może jako podkład video przy nagrywaniu audio podać sygnał z komputera czysty PAL czy NTSC w czarnym kolorze.Bo przewijanie tych kaset do początku trochę niszczy taśme i trwa całe wieki☺

Edytowane przez krzysieks_2007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Bogdan napisał:

tu pytanie , jak przerobić video żeby odlączyć calkowicie wizję i żeby zmusić vcr do nagrywania wylącznie audio ? czy to jest w ogóle możliwe ? 

Pewnie tak. Nie wiem (nie pamiętam) tylko czy do prawidłowej pracy tam nie jest czasem koniecznym by głowice wizyjne pracowały.....coś jak przez mgłę sobie przypominam, bo to dawne dzieje.     :)

Mam  jeszcze Panasonic NV-F65 Hi-Fi, chyba jeden z pierwszych tego typu magnetowidów i służył mi wtedy  głównie do kopiowania płyt CD. Miał dwie prędkości ta wolniejsza była tylko do nagrywania muzyki i miał przy tych obrotach jakąś blokadę i nie można było nagrać obrazu....jak widać miałem wtedy odwrotny problem.   :) 
Miał funkcje montażu obrazu i można było nagrać sobie np. film i równolegle z nim na ścieżkach Hi-Fi zupełnie inne audio (np. z CD)....to na "SP", na prędkości  "LP" miałem czarny obraz. 
Dźwięk był bardzo dobry.....późniejsze magnetowidy Hi-Fi z którymi miałem kontakt nie robiły kopii z CD których nie potrafiłem odróżnić od oryginału.....niestety padł jakiś kondensator i po wymianie dźwięk się tak popsuł że rzadko korzystałem ze zbioru  taśm na których miałem ulubioną muzykę. Potem siadła mechanika (pewnie dlatego że długo był nieużywany) i tak się to skończyło.
Z wyszukaniem płyt  problemu nie miałem bo zapisywałem czas a magnetowid miał funkcje wyszukiwania po czasie a nawet początków kolejnych utworów po zapisywanych w czasie nagrywania impulsach. 

Pamiętam że tu na forum był taki temat o kopiarkach taśm VHS Hi-Fi które podobno doskonale się w zapisie dźwięku sprawowały. Oto on.....kopalnia wiedzy na ten temat, szkoda że nie sposób przez te 65 stron się przebić do tego co interesujące.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Dobry, tani analog z vhs hifi" - od jakiegoś czasu bawię się w zapis stereo na vhs, np. Sony slv 777 lub Mitsubishi hs - e70. Ten pierwszy kupiony za 170 zł. do wymiany były elektrolity w zasilaczu, układzie servo i audio,  drugi za 90 zł.wymiana pasków i smaru. Ostatni mój nabytek to Bang & Olufsen beocord vhs 91.2 niesprawny, w necie niewiele informacji na jego temat, brak dostępu do serwisówki i schematu, zainteresował mnie ze względu na przełącznik VTR/ ATR. Czy ktoś miał do czynienia z tym urządzeniem i może coś więcej napisać ??

2019-03-18-415.jpg

2019-03-18-413.jpg

2019-03-18-411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi