Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Co ciekawe 907 mr nie podobało się innemu posiadaczowi sansui!!!! No i oczywiście pojawiły się bajki o zepsutym sprzęcie i nie  ustawieniu

Bo tak akurat było o czym moglbys przeczytac gdybys nie wyrywal zdan z kontekstu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bumpalump napisał:

tak akurat było o czym moglbys przeczytac

Aha, o tym że wzmacniacz przyjechał prosto z Japonii i na pewno nie był "ustawiony" pisał nie kto inny jak ... Czubsi! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Dawid Hare napisał:

nic specjalnego w porównaniu do czego? Bo hegel h20 kosztuje ponad 20tys. Nie bardzo wiadomo o jakiej ty kategorii cenowej mówisz, pisząc "hegle to nic specjalnego" i do czego właściwe odnosisz. 

W porównaniu do tego co miałem. A H2A był chyba najdroższy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, rafal735r napisał:

W porównaniu do tego co miałem. A H2A był chyba najdroższy. 

nadal nic nie wiadomo, ale ok... a powiesz chociaż z jakim preampem i kolumnami grał u ciebie?

29 minut temu, McGyver napisał:

Aha, o tym że wzmacniacz przyjechał prosto z Japonii i na pewno nie był "ustawiony" pisał nie kto inny jak ... Czubsi! ?

który napisał również:

"Potwierdza się jedna rzecz - każdemu podoba się nieco bardziej coś innego niż koledze ale ... wszystkim podoba się Sansui !!!!!!!!! Tego się trzymajmy ! "

sekta czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dawid Hare napisał:

przecież to są jakieś jaja... sektą mi to śmierdzi ?

I dlatego na spotkaniach z sansui szły pięści w ruch. To po prostu nie możliwe żeby sansui się je podobał!!!! Jak można!!!!l największe jaja to te ceny za sansui 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dawid Hare napisał:

nadal nic nie wiadomo, ale ok... a powiesz chociaż z jakim preampem i kolumnami grał u ciebie?

Na forum jest wszystko, nie chce się powtarzać. Są nawet zdjęcia. 

Na "innym" forum tak zawadzalem znawcom sansui że postanowili mnie z tamtąd usunąć. Pan czubsi tak się polubił z Panem moderatorem. Ciekawe czy przyjaźń trwa do dziś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

A Japończycy tak tanio te cuda sprzedają . Nawet za 1100 zł. Gdyby ten sprzęt byłby taki cudowny i unikatowy to ludzie by się o niego zabijali. Ceny rzeczywiście byłyby ogromne . A tak to taniocha w japonii. Biedni Japończycy nie wiedzą jakich to cudów tak tanio się pozbywają...

Że nie wspomnę ile tych gratów wisi na allegro. Nikt się o to nie zabija. Więc gdzie ta unikatowość???

Nie ma żadnej unikatowości i nigdy nie było te całe Sansui to są zwykłe przerośnięte integry nie dość że wyglądają jak skrzyżowanie jakiegoś Denona z Onkyo to jeszcze sprawdziłem z ciekawości ceny tych cudów w latach 95-2001 te wzmacniacze nie były niczym nie wiadomo jak drogim w przeliczeniu jako nowe kosztowały integry 607mr 99jen  ok 3 do 10tyś za wysokie modele w tym np 907mr 290jen  i to ma być ten ultra hajend? który bije wszystko nawet te kilka razy droższe zwykłe bajki i naganianie paru gości nasprowadzało tego po czym sprzęt się znudził i teraz popychają tą martwą markę na aukcjach szukanie jeleni i tyle gdyby skośnoocy zobaczyli jakie cyrki  cenowe odprawia się u nas z tymi sprzętami to mieliby niezły ubaw z tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 10 tys w 95 roku to na ulicy lezalo 

I 10 tys 24 lata temu to te same 10tys co teraz, poziom dedukcji jak u przedszkolaka...

Ze śmiechu to sie skrecaja postronni ludzie którzy te wypociny czytaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazisz się chyba, jak napiszę: kolego Bumpalump, zapętliłeś się trochę i powinieneś zakończyć temat, nie dziwię się temu, bo masz całe forum przeciw sobie, choć w części oczywiście masz rację, to w części niestety jesteś w błędzie. Na forum, wiele osób nie może przeboleć, że jakieś "kilkudziesięcioletnie vintage" może kosztować więcej od ich "nowych i błyszczących zabawek prosto z Salonu", bo przecież o ich "zabawkach" w zachwytach pisali redaktorzy w czasopismach, które oczywiście są obiektywne i w ogóle nie żyją z zamieszczanych tam reklam i nie mają sponsorów, a już w ogóle jak ktoś na forum śmie napisać, że taki staroć może brzmieć lepiej niż nówka nieśmigana. Z tym nie wygrasz, a na pewno nie poprzez podawanie nierealistycznych cen za sprzęt vintage, aczkolwiek prawo rynku kupić tanio - sprzedać drożej i tak naprawdę nic nikomu do tego. Taki jest właśnie świat "audiofili", myślą, że im droższy nowy sprzęt kupią, tym są lepszymi audiofilami, a jak już zastosują super "grające kable", które podnoszą moc kilkukrotnie i do tego super podstawki dzięki, którym kolumny rozniosą ściany, to już "... klękajta narody ... ". Całe szczęście słuch każdy ma indywidualny i nie każdemu podoba się dźwięk tylko z tych sprzętów co w gazetach są chwalone. Patrząc na to wszystko, nie dziwi mnie, że nie może dojść do skutku odsłuch w którymś z salonów, które tu są aktywne na forum, czyli każdy zabiera swój sprzęt, przekrój od najtańszego po najdroższe, jedna osoba nie związana z pozostałymi, przełącza kolejne zestawy, odsłuchujący oczywiście nie widzą, co jest podłączone, tylko mają wskazać, co im się najbardziej podoba, wszystko w miłej atmosferze przy piwku i chipsach, tylko co, nie daj Boże, jak wyszłoby, że wygrał jakiś Technics albo Pioneer w parze z STX-ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki takiego testu mogłyby być zaskakujące. Gusta są różne. Jednemu podoba się to, innemu tamto. Panowie, po prostu szanujmy zdanie innych, nawet jeśli nie bardzo się z nim zgadzamy. A co do cen, no cóż drogie nie zawsze oznacza lepsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie testy byly wielokrotnie wykonywane, sam w wielu brałem udzial, jest wiele takich spotkań organizowanych, jak sam napisales gusta sa rozne, jednemu podobal sie vintage innemu nowy sprzet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

szanujmy zdanie innych, nawet jeśli nie bardzo się z nim zgadzamy.

Prawda. 

Ale wciskanie kitu komentujmy tak jak na to zasługuje. 

7 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

A co do cen, no cóż drogie nie zawsze oznacza lepsze...

Ponownie prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić czy dobrze liczę lub oszacować ile naprawdę wyniesie mnie zakup 40-to letniej końcówki mocy w Japonii?

Cena wyjściowa to niecałe 5 tyś, ale z tego co widzę doliczyć należy minimum 5% cło, 23% podatek, przesyłka 1500 zł (netto)... i zaraz z tej piątki zrobi się dziewiątka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mnie wyszło ~8400. Nasze państwo jest niezwykle pazerne, szczytem skürwysyństwā jest naliczanie cła i VATu od kosztów przesyłki, czyli od USŁUGI która już przecież została opodatkowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kosztuje np 1500 dolarow, to doliczasz 550 dolarow za wysylke, co daje Ci juz 2050 dolarow, clo i podatek to 30% czyli 2050*1.3=2665 dolarow tak to wyglada.

 

Tylko niektorzy nie moga tego zrozumiec, wiec niech sobie kupią tam sprzet za 1100zl i zostanie na zawsze w ich posiadaniu tylko nigdy nie wyjdzie poza Japonie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

No niestety, mnie wyszło ~8400. Nasze państwo jest niezwykle pazerne, szczytem skürwysyństwā jest naliczanie cła i VATu od kosztów przesyłki, czyli od USŁUGI która już przecież została opodatkowana.

Tak, też to zauważyłem. Cena towaru+koszt przesyłki i dopiero wtedy 23% VAT-u, więc cena z jakiejkolwiek aukcji czy to Accuphase czy Sansui czy jeszcze coś innego to kit. I nie ma się co dziwić, że u nas cokolwiek jest 2x droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ktos to akceptuje albo nie, niestety większość topowych modeli japońskich producentow bylo produkowanych tylko na rynek JP 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bumpalump napisał:

550 dolarow za wysylke

Skąd to wziąłeś skoro Konrad pisze wyraźnie i po polsku: 

 

10 minut temu, konradskala napisał:

przesyłka 1500 zł

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bumpalump napisał:

Jesli kosztuje np 1500 dolarow, to doliczasz 550 dolarow za wysylke, co daje Ci juz 2050 dolarow, clo i podatek to 30% czyli 2050*1.3=2665 dolarow tak to wyglada.

Tylko niektorzy nie moga tego zrozumiec, wiec niech sobie kupią tam sprzet za 1100zl i zostanie na zawsze w ich posiadaniu tylko nigdy nie wyjdzie poza Japonie ?

Prawda. Pomijam już fakt, że ta paczka jedzie pewnie z miesiąc, a sam bym srał w gacie czy dotrze w jednym kawałku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka lotnicza do 20 czy 25kg to 450 dolarow powyzej tej wagi 550.

Na yahoo jeszcze drozej

Mozess sprowadzic morzem ale wtedy czekasz na sprzet 3 miesiące 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przez Irlandię czy Wielką Brytanię nie byłoby by taniej, jeśli się kogoś tam ma i żeby potem przy okazji do Polski przywiózł, ja kiedyś jak mieszkałem w Irlandii, to tak robiłem ale to było 10 lat temu, nie wiem jak teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konradskala napisał:

u nas cokolwiek jest 2x droższe.

Nie dwa razy, tylko niecałe 1,7. A to i tak tylko wtedy kiedy wysyłka jest taka droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, konradskala napisał:

Prawda. Pomijam już fakt, że ta paczka jedzie pewnie z miesiąc, a sam bym srał w gacie czy dotrze w jednym kawałku.

7-10 dni fedexem, w japonii maja fajny patent na pakowanie sprzetu, ale zadają sobie doplaty 150 dolarow za takie pakowanie ale ryzyko zniszczenia sprzetu zerowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

Skąd to wziąłeś skoro Konrad pisze wyraźnie i po polsku: 

 

?

Bumpalump chyba ma rację.

Ja znalazłem taki cennik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jakby nie patrzeć wysyłka 50kg pudla może tyle kosztować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radmorek napisał:

Nie wiem czy przez Irlandię czy Wielką Brytanię nie byłoby by taniej, jeśli się kogoś tam ma i żeby potem przy okazji do Polski przywiózł, ja kiedyś jak mieszkałem w Irlandii, to tak robiłem ale to było 10 lat temu, nie wiem jak teraz.

A teraz jest tak, że nawet nie trzeba mieć "kogoś" w Irlandii. I nikt nie musi wozić tego osobiście. Hasło "wirtualny adres" i wujek google.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bumpalump napisał:

Mozess sprowadzic morzem ale wtedy czekasz na sprzet

Szczerze, to wolałbym czekać na sprzęt niż płacić idiotyczne kwoty za wysyłkę i jeszcze bardziej absurdalne opłaty celno-skarbowe od USŁUGI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak oczywiście 

5 minut temu, konradskala napisał:

A może jeszcze inna droga: czy taki sprzęt można kupić na firmę i niejako "odzyskać" ten VAT?

Niestety nie wiem. O finalnych kosztach i tak dowiesz sie dopiero gdy paczka wyladuje w polsce, clo naliczaja sobie bardzo roznie, raz wiecej raz mniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem. Kiedyś (w sumie za niewielką kwotę) kupiłem kilkanaście okazjonalnych piórek do gitary i pani naliczyła solidne cło bo stwierdziła, że to na handel... No comment... Nawet dzwoniłem i tłumaczyłem, że tego używa muzyk, ale gdzie tam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.