Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  387 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj odsłuchać zestaw Sitara-Amplifon WT-40. U mnie gra to od ok. tygodnia i jest świetnie w 17 m2.Dźwięk jaki lubię, przestrzeń, szczegółowość, imponujaca scena i mocny mięsisty bas co z 15 cm wooferów jest zaskakujące. Pan Andrzej P., właściciel Amplifona, który przywiózł mi wzmacniacz też chyba był pod wrażeniem takiego połączenia a podobno będzie jeszcze lepiej w miarę dogrzewania się lamp. Szukam najlepszej opcji jesli chodzi o kable, czy ma ktoś może jakieś sugestie. Na razie jest atlas hyper 2 i equator jako interkonekt i to się sprawdza ale chcę trochę poeksperymentować.

U mnie AP Sitara z Baltlabem Epoca 1v3 i Albedo Monolith. Jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów posiadaczy A-P,

Czy ktoś z Was mógłby mi napisać coś o brzmieniu Audio Physic Yara II Classic? Jak z basem u tych kolumn, bo ich postura skromna, a średnice wooferów też nie przerażające. Czy w czymś szczególnie odbiegają od szkoły dźwięku Audio Physic? Będą grały w pokoju 22 m2, ze wzmacniaczem Bladelius Thor Mk III (mocny tranzystorowiec) i analogowym źródłem. Muzyka każda, głównie klasyczna - kameralna najchętniej.

Z góry dzięki za garść info,

Pozdro,

Yul

 

 

 

Yary potrafią wygenerować przepiękny klimat,z mocnym tranzystorem grają super, ale obawiam się, że w muzyce klasycznej,czy symfonice się nie sprawdzą. Nie wiem jakie głośniki są w II wersji Classic (ja miałem I wersję )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udzielone odpowiedzi. I jeszcze jedna kwestia: czy to prawda, że kolumny Audio Physic'a muszą stać mocno wysuniete ku środkowi pokoju aby pokazać ładną stereofonię? Ja mógłbym je ustawić tak, aby fronty kolumn były oddalone od tylnej ściany na około 60-70 cm, natomiast odległość od ścian bocznych byłaby już duża, rzędu 160-170 cm. Kolumny stoją wzdłuż dłuższej ściany. Czy te 60-70 cm od ściany tylnej mocno zdegraduje stereofonię?

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom Yary Classic I nie było tak łatwo ustawić.Ich basrefleks wprawedzie dmucha w dół, ale lepiej grają dość mocno odsunięte od ścian.

I ważna cecha, którą zauważyłem - "muszą się widzieć" , czyli w prostej lini

między nimi nie można stawiać szafek czy jakiś komód.nie wiem z czego to wynika, ale sprawdziłem to u siebie.Oczywiście ustawienie jest indywidualne

w zależności od budowy pokoju.U mnie stały na krótszej ścianie (5\3.8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom Yary Classic I nie było tak łatwo ustawić.Ich basrefleks wprawedzie dmucha w dół, ale lepiej grają dość mocno odsunięte od ścian.

I ważna cecha, którą zauważyłem - "muszą się widzieć" , czyli w prostej lini

między nimi nie można stawiać szafek czy jakiś komód.nie wiem z czego to wynika, ale sprawdziłem to u siebie.Oczywiście ustawienie jest indywidualne

w zależności od budowy pokoju.U mnie stały na krótszej ścianie (5\3.8)

 

 

Witam

nie oszukujmy się superiory są lepsze od Yary Classic I, aczkolwiek sygnatura dźwięku podobna. U mnie superiory grają w pokoju 25 m 2 (kwadrat) oddalone od sciany ok. 50 cm. Kolumny stoją pomiędzy komodą a dwoma szafkami. Wysuwałem głośniki do 1m i było mniej basu i trochę lepsza przestrzenność.Jednak to wszystko jest nieważne, gdyż superiory są tak muzykalne jak mało które głośniki. Jak włączę muzykę nie mogę przestać słuchać, z reguły kończę o 01:30(noc). Jest jeden minus często przez to spóźniam się do pracy. Wcześniej miałem Jmlaby PS 5-1 bardzo dobre głośniki ale miały mniej basu.

pozdrawiam G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,czy kolumny Audio Physic są "ciężkie" do wysterowania np. do wzmacniacza lampowego

 

 

Hej

niektórzy twierdzą, że Audio Physic lubią mocne wzmacniacze a niektórzy że lubią nawet słabą lampę. Ja słuchałem na lampie i na tranzystorach i w obu przypadkach było super. Wzmacniacze na których słuchałem to lampowy amplifon wt 30 a tranzystor to rotel RA 02, Primare I 21, Creek Destyni. Moje Superiory mają cztery głośniki więc jak to powiedział Pan Andrzej Piwowarczyk z Amplifona bezpieczniej jest jak wzmacniacz ma trochę więcej watt i polecał mi WT 40.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!!!!

 

Pytałem ponieważ na Audio Physic-ach odsłuchiwałem Luxmana L 550 A oraz swojego Amplifona WT 40 II i tak Amplifon oraz Luxman bez problemu sobie poradziły , z tym ,że Luxman L 550 A na basie poradził sobie znacznie lepiej , co utwierdziło mnie w przekonaniu ,że Luxman wbrew recenzjom w HI -FI Muzyka nie ma problemów z wysterowaniem "normalnych"kolumn np.wspomnianych Audio Physic-ów. Ja osobiście mam Amplifona WT 40 II podłączonego do 2,5 drożnych kolumn na revelatorach scan-speakach -gra i brzmi to wybornie.Natomiast Luxmana kupuję

jako alternatywę gdy za parę lat już nie będzie lamp 6s33s(nikt tych lamp już nie produkuje - a bardzo szkoda ,ponieważ wśród wzmacniaczy lampowych ,które miałem i słuchałem ,to Amplifon WT 40 II jest jak dla mnie wspaniałym wzmacniaczem ,a jeżeli chodzi o barwę średnicy ,wysokich tonów i holograficzną przestrzeń to żaden wzmacniacz tranzystorowy (słuchałem Accuphase E 250 ,E 350 ,Luxman L 550 A ,NAD M3 mu nie dorównuje -jedynie w basie Amplifon im ustępuje -ale słuchanie muzyki ,to nie tylko dobrze kontrolowany bas)

jeszcze raz dzięki za wpis

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dziekujac za opinie. Niestety sitary z primarem odpadły. Dźwięk jednak był zimny scena cofnieta i jak dla mnie słaba przestrzeń. Mieliśmy jeszcze do dyspozycji naima xs, było znacznie lepiej tylko budżet może tego nie wytrzymać. Zamierzam jeszcze posłuchać sitar i yara superior II z creekiem. Co sadzicie o takim zestawie. Może na początek cd evo a wzmak destinyty z wymienionymi kolumnami. Aha jeszcze jedno czy to tylko złudzenie bo wydaje mi się ze na yarach s II była lepsza przestrzeń niż na sitarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałbym dołączyć do klubu z moimi nowymi Audio Physic Tempo VI ;-)

 

Powoli się wygrzewają. Narazie podłączone do bardzo budżetowej elektroniki.

Ale wszystko powoli.

 

W nowym roku zaczynam poszukiwania.

 

Mimo że ustawienie tymczasowe w salonie i to co je napędza skromne dźwięk już robi wrażenie.

 

Przedsmak tego co bedzie po wygrzaniu i zakupie elektroniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już doszedłem do tego że i inne marki kolumn potrafią grać conajmniej przestrzennie jak AP. "Doskonała przestrzeń" to tylko slang Audio physic ;)

Nikt nie twierdzi że kolumny innych producentów tego nie potrafią ;-)

Ja wybrałem AP Tempo VI. Kwestia gustu, jedni wolą brunetki, inni blodynki a inni jeszcze ...

 

Zastanawiałem się też nad Xavianami. Jakość wykonania równie dobra. Ale jednak po odsłuchach wybrałem Tempo VI.

Dzięki jerry30 poszukam Musical Fidelity do wypożyczenia w mojej okolicy.

 

Najpierw jednak muszę urządzić moje pomieszczenie ;-) by swobodnie robić odsłuchy u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi że kolumny innych producentów tego nie potrafią ;-)

Ja wybrałem AP Tempo VI. Kwestia gustu, jedni wolą brunetki, inni blodynki a inni jeszcze ...

 

Zastanawiałem się też nad Xavianami. Jakość wykonania równie dobra. Ale jednak po odsłuchach wybrałem Tempo VI.

Dzięki jerry30 poszukam Musical Fidelity do wypożyczenia w mojej okolicy.

 

Najpierw jednak muszę urządzić moje pomieszczenie ;-) by swobodnie robić odsłuchy u siebie.

 

Na Twoim miejscu spróbowałbym także Manley'a Stingray'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przez jakieś dwa miesiące tempo VI w połączeniu z primare A30.1. Nie jest prawdą, że primare gra zimno i beznamiętnie. Takie górnolotne wyświechtane frazesy są zazwyczaj zapożyczone z wypowiedzi innych. najlepszym recenzentem jest twoje "ucho". choć dla kogoś może to być różnie odebrane dla mnie primare z szóstkami grają naprawdę przyzwoicie. jest przejrzyście i "ciepło". Moja ocena będzie dla kogoś zawsze subiektywna...dlatego każdy zainteresowany powinien to "przećwiczyć" sam. Przy okazji..... miałem okaję posłuchać u siebie Tempo VI z BATem 300X se.....:) tutaj to już inna bajka:)...cena nie bierze się z kosmosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przez jakieś dwa miesiące tempo VI w połączeniu z primare A30.1. Nie jest prawdą, że primare gra zimno i beznamiętnie. Takie górnolotne wyświechtane frazesy są zazwyczaj zapożyczone z wypowiedzi innych. najlepszym recenzentem jest twoje "ucho". choć dla kogoś może to być różnie odebrane dla mnie primare z szóstkami grają naprawdę przyzwoicie. jest przejrzyście i "ciepło". Moja ocena będzie dla kogoś zawsze subiektywna...dlatego każdy zainteresowany powinien to "przećwiczyć" sam. Przy okazji..... miałem okaję posłuchać u siebie Tempo VI z BATem 300X se.....:) tutaj to już inna bajka:)...cena nie bierze się z kosmosu...

 

Mam podobne spostrzeżenia dotyczące Primare I21 I Primare I30 - słuchałem z AP Sitara i AP Tempo - wg mnie te wzmacniacze absolutnie nie grają zimno.

Nie są to może ciepłe kluchy ale kliniczności nie stwierdziłem i nie wiem skąd biorą się takie opinie.

Zmieniłem Denona 1500AE na Primare I21 właśnie dlatego że grał cieplej, naturalniej i z większym wypełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napedzam swoje Tempo VI Pathosem Classic One MK3 i jest to zestawienie w moim odczuciu bardzo udane. jest energia tranzystora, wokal, gleboki bas i cieplo i czar lampy, i swietna przestrzen oczywiscie! a i co wazne zadnych przeostrzen czy metalicznosci! no i ma XLRy!!! jedynie do czego sie nie nadaje to rock! ale do calej reszty polecam! ale on the end of the day is down to personal preferences! pozdrawiam i gratuluje zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem bardzo zadowolony z zakupu ;-)

Kwestia wyboru wzmacniacza i źródła to tez kwestia preferencji muzycznych.

Nie wiem czy da się w jakiś sposób poszufladkować wzmacniacze do AP Tempo VI pod kątem gatunków muzyki którą preferują?

mnie zawsze intryguje (choc Tempo mam juz od roku) niesamowita i powlajaca jakosc wykonania skrzynek. jedyna tylko trzeba sie w cierpliwosc uzbrojic i dac im ok 3 miesiecy aby zagraly tak jak zamierzono!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zawsze intryguje (choc Tempo mam juz od roku) niesamowita i powlajaca jakosc wykonania skrzynek. jedyna tylko trzeba sie w cierpliwosc uzbrojic i dac im ok 3 miesiecy aby zagraly tak jak zamierzono!

 

Co do jakości skrzynek AP absolutnie nie mam zastrzeżeń ale w związku z posiadaniem wcześniej kolumn Vienna Acoustic Mozart Grand - nie powalają mnie aż tak bardzo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja się pochwalę moimi Sparkami 3 po zmianie forniru.Orginalnie był to klon ale uszkodzony na narożnikach.Teraz jest położony palisander modyfikowany.Chciałem je sprzedać ale każdy potencjalny kupiec bardziej zwracał uwagę na wygląd niż jakość dzwięku a uszkodzenia były naprawdę minimalne.Atak wygląda efekt mojej roboty.

post-7853-032693300 1295356759_thumb.jpg

post-7853-035026000 1295356778_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Chciałem się zapisać do klubu. Kupiłem wlaśnie AP Tempo 25 (orzech). Napędzam Nad S200, M5. Na razie za preamp robi Onkyo TX-SR705 (kiepsko). Póki nie uda mi się naprawić AVM V2. Widzę już, że kable głośnikowe do wymiany (teraz VdH Magnum Hybrid). Kolumny z drugiej ręki, ale niewygrzane. Czekam na efekt końcowy. Ciekawe zjawisko: wyraźny nadmiar basu w pokoju 23 m2. Odsunięcie od ścian bocznych 50-55 cm, tylnych 90 cm. A jednak największe jak dotąd dudnienie. Dziwne, bo łatwiej mi bylo opanować takie smoki jak T+A TB140. Sytuację poprawiło zatkanie bassreflexu. Bez zatyczki wyraźnie podkreślone 50-60 Hz. Czy ktoś się już z tym spotkał? Nie wyczytałem tego w żadnej recenzji. Przyznam się, że kupiłem w ciemno. Okazja była bardzo duża. Oczywiście zmienię akustykę pokoju, jednak samo brzmienie basu bez zatyczki mnie niepokoi. Wyraźnie nieliniowy, podbity wąskopasmowo i zwyczajnie zbyt duży. Miękki i rozmyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie miałem Tempo 25 ale New Tempo, a słyszałem i VI i 25. dla mnie one potrzebują po prostu więcej miejsca, zwłaszcza z boku. tam są dwa duże głośniki z potężnym volumenem i muszą być prawidłowo ustawione. najlepiej na szerszej ścianie. wnioskuję, że masz odwrotnie, skoro tylko 0,5m z boku a prawie metr z tyłu. hhmmmm. obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapisać do klubu. Kupiłem wlaśnie AP Tempo 25 (orzech). Napędzam Nad S200, M5. Na razie za preamp robi Onkyo TX-SR705 (kiepsko). Póki nie uda mi się naprawić AVM V2. Widzę już, że kable głośnikowe do wymiany (teraz VdH Magnum Hybrid). Kolumny z drugiej ręki, ale niewygrzane. Czekam na efekt końcowy. Ciekawe zjawisko: wyraźny nadmiar basu w pokoju 23 m2. Odsunięcie od ścian bocznych 50-55 cm, tylnych 90 cm. A jednak największe jak dotąd dudnienie. Dziwne, bo łatwiej mi bylo opanować takie smoki jak T+A TB140. Sytuację poprawiło zatkanie bassreflexu. Bez zatyczki wyraźnie podkreślone 50-60 Hz. Czy ktoś się już z tym spotkał? Nie wyczytałem tego w żadnej recenzji. Przyznam się, że kupiłem w ciemno. Okazja była bardzo duża. Oczywiście zmienię akustykę pokoju, jednak samo brzmienie basu bez zatyczki mnie niepokoi. Wyraźnie nieliniowy, podbity wąskopasmowo i zwyczajnie zbyt duży. Miękki i rozmyty.

Nie jestem pewny jak gra pre AVM V2(miałem V4)ale obawiam się,że basu będzie jeszcze więcej po wpięciu AVM-a.Musisz spróbować z kablami i nie z VDH-ulem,może jeszcze podepnij inny wzmak

może być integra aby wykluczyć dopasowanie końcówki z pre dla sprawdzenia tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.