Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Skoro tyle tutaj ogloszen to ja dozuce swoje. Yara II Superior, zakupiona w salonie w norwegii 5 miesiecy temu. cena 6300zl do malej negocjacji::)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic dość dokładnie precyzuje ustawienie głosników i to jest ich patent

Rozróżnia która jest lewa która prawa i powinny byc skierowane do środka i krzyżować się 0,5m przed słuchaczem

Na PW moge cos na ten temat podesłac bo gdzies to kiedys wygooglowałem

 

Sprawdzałem - działa...

 

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji glosnikow Audio Physic podaj dwa wariany ustawien.

1.Jezeli chcemy sluchac sami wtedy ustawiamy tak by kat przeciecia wysokotonowych znajdowal sie naprzeciw pozycji sluchajacego.

2.Jezeli chcemy uzyskac obszerniejsze skupienie wtedy kat przeciecia powinien znajdowac sie za miejscem odsluchowym.

Ale nawet Audio Physic, ze to sa tylko ich rekomendacje i twierdzi, ze to nie musi byc regula bo wazna jest rowniez budowa pokoju jak i wlasne przyzwyczajenia.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie ustawienia AP:

http://www.hifi.pl/porady/ogolne/ustawap.php

 

przetestowałem na swoich AP działa idealnie.

Trzeba troche sie pobawic ale warto. W pewnym momencie precyzja sceny dzwiekowej jest tak wyczuwalna ze nikt nie bedzie mial watpliwosci ze to jest to.

 

Milej zabawy

 

Pozdrawiam

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Swoje Tempo 2 ustawiam w ten sposób, że nie widzę bocznych scianek kolumn. Przy bazie szerokości ok. 2,2m i miejscu odsłuchu na wierzchołku trójkata równobocznego przestrzeń jest niezła.Niezła tylko dlatego, że moja elektronika mocno odstaje klasą od głosników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nmie najlepiej to gra gdy widzę z lekka zewnetrzne ścianki kolumn - punkt przeciecia osi głośników z lekka przede mna.

Gdy "odkręcam" je na zewnątrz scena dżwiekowa robi się mniej precyzyjna - nie słychac tak dokładnie gdzie kto gra.

Przy wlasciwym ustawieniu jest bardzo precyzyjna scena.

na brzmienie oczywiście nie ma to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niego moze i nie, a u mnie akurat tak.

U kazdego moze byc troszeczke inaczej, poniewaz zalezy to od odległosci między glosnikami, proporcji pomieszczenia, odległości od ścian bocznych.

Wiadomo ze to co dociera do słuchacza to suma tego płynie bezposrednio z głosników i odbic od scian bocznych, sufitu, podłogi itd.

A to u kazdego jest inaczej.

Kto przerabiał cwiczenia z elektroakustyki w komorze bezechowej, a następnie w komorze pogłosowej to dobrze o tym wie.

Było to juz wprawdzie bardzo dawno, ale coskolwiek jeszcze pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Branco.

 

Chodzi mi tylko o to, iż wszyscy powołują się na AP, że och i ach, ale skutek Waszych poszukiwań jest nieco odmienny od zaleceń AP, który uważa (tak jak i ja), iż skręcenie kolumn do środka w sposób, który powoduje przecięcie linii przed słuchaczem to wersja dla większej grupy słuchających.

Sposób ten bardzo często prezentowany był na Audioshow (wielu słuchaczy oraz bliskość ścian bocznych). Ponieważ AP zaleca ustawienie kolumn na dłuzszej ścianie, odbicia od ścian bocznych mają mniejszy wpływ.

http://www.audiophysic.de/aufstellung/beispiel_e.html

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dół.Na razie jest to wieloformatowy odtwarzacz samsunga i creek 4330 (naprawdę niezawodny i bardzo dobry,słychać to wyrażnie po zmianie kolumn, ale juz chyba nie dla tempo).Pokój ma wymiary ok.5x3,7 m, jest średnio umeblowany,na codzień pełni rolę domowego salonu. Do odsłuchu kolumny ustawiam równolegle do dłuższej ściany ,osie głosników ok. 1,3 m od scian bocznych i 1-1,1 od ściany tylnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YunnanTEA

 

No wiem wiem, tak tylko chciałem nawiązać do naszej poprzedniej wymiany zdań. Gdybym miał warunki lokalowe, to skrzynki stałyby dokładnie w ogniskach elipsy wpisanej w pokój. Ale nie mam, więc stoją w ogniskach elipsy wpisanej w połowę pokoju, który jest w jakimś tam sensie podzielony.

Co więcej - mogę Ci powiedzieć, że obecnie ta nieszczęsna, będąca przedmiotem dyskusji linia głośników krzyżuje mi się tuż za głową - i też jest dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

ok to dokladnie przepisze z instrukcji Superiorow:

If you prefer to enjoy music on your own, we recommend that you move the loudspeakers so that the axes of the tweeters cross each other in front of listening position. If you wish for a larger focus, the axes of the tweeters should cross each other behind the listening seat, therefore you do not need to angle the loudpeakers too much.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów

 

Nosze się z zmiarem zmiany kolumn w celu zwiększenia dynamiki, przestrzeni, mocy na basie i ogólnie oprawy brzmienia.

Potrzebuje swietnych kolumn do muzyki głównie rockowej i bluesa, w związku z tym mam do was Pytanie czy AP Virgo 5 będą odpowiednie? czy ktoś z Was słuchał tych kolumn? jakie są Wasze opinnie?

moj pokój to 19m - za dużo nie jest ale pojawiła się okazja kupienia używanych w rozsądnej cenie wiec może warto?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elvis512, 26 Kwi 2010, 16:51

 

>Moim zdaniem Virgo są za duże do 19m2. Do charakterystyki brzmienia, którą przedstawiłeś idealnie

>pasują Tempo 6. Będą tańsze i w tym pomieszczeniu równie dobre (albo i lepsze). Ew. tempo 25:)

 

hmm ale mam okazje kupic Virgo 5 w cenie tempo 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.