Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MadOnion, 15 Lut 2010, 00:33

>Czytam i czytam .. i nie widzę.. Czy te kolumny mają jakies wady... ??? Same ochy i achy ...

 

a czego oczekiwałeś po fan-clubie? że będziemy jechać po nich na całego?

 

AP z głośnikami po bokach mogą mieć wadę. trudno ustawialność wymagająca wielu podejść ;o)

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie sorki Elvis za zgryźliwość. Krell w końcu to nie byle jakaz maszyna. Co do AP zauważyłem że do serii 5 czy spark czy tempo moim zdaniem należy dobierać lekko spokojny wzmacniacz. Do drugiej tak jak moje, jak pisał kiedyś Elvis sprzęt z lekkim pazurem, choć chyba nie należy przeginać, bo jak kiedyś miałem NADa C-370 to na tych kolumnach głośno nie słuchało się już z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej PiotrzeJ :)

 

Nie chodziło mi o zestawienie Luny i tempo w zestaw do stereo:) Spojrzałem tylko i wyłącznie na okleinę i głośniki zastosowane w tym sub'ie. Jak pewnie zauważyłeś siedzą tam te same Vify co w naszych tempo, a co więcej okleina jest dokładnie taka sama jak w moich klockach /uwierz na słowo/ :) Co do Krell'a.. Słuchałem dużo lepsze wzmacniacze niż mój Krell, ale też i dużo droższe. Ja /wydaje mi się/ kupiłem go dość okazyjnie i póki co jestem bardzo zadowolony. Wiem, że tylko czeka mnie jakaś modernizacja pod względem akustyki pomieszczenia:) Mając Twoje warunki pewnie już nie miałbym żadnych problemów z tym:)

 

Pozdrawiam

elvis512

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHREK.PL

 

Jakoś nielogicznie napisałeś, wynika z tego iż Creek Evo 2 buczy i po 2 tygodniach oddałeś, później piszesz że kupiłeś i wymieniałeś 3 razy Primare i31 i wszystkie 3 Evo buczały...... miałeś na myśli że 3 wzmaki Primare buczały tak - skoro 3 razy je wymieniałeś?

 

Pozdrawiam :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, 3 Creeki po kolei w czasie dwóch tygodni były z takim samym objawem, buczało trafo

i to mocno nieznośnie, wtedy zdecydowałem się na Primare, bo szukałem dźwięku jaki lubię.

 

Creek gra fajnie, w tych widełkach cenowych, chyba najlepiej w tej klasie, wg mnie oczywiście.

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion,

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz do AP. Ja póki co słuchałem Virgo 2 i tempo 2. Tempo 2 takie jak posiadam grały bardzo przyjemnie /powtarzam się juz w kolejnym wątku/ z polskim wzmacniaczem Kustagon'em INT-20SE /którego nie mam - niestety/. Zauroczyłem się tym klockiem. Jeśli ktoś będzie miał okazje kupić coś takiego to gorąco polecam! A najważniejsze, że nie jest to jakaś bardzo droga maszyna. Pozdrowienia dla " .lukasz " a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fkt, jakoś to bez sensu wcześniej napisałem, sam nie wiem dla czego :) Przepraszam.

 

BTW

 

>MadOnion, 15 Lut 2010, 00:33

>AP z głośnikami po bokach mogą mieć wadę. trudno ustawialność wymagająca wielu podejść ;o)

 

A jest jakiś złoty środek? jakaś podpowiedź, by bez błądzenia z dużym prawdopodobieństwem

wcelować blisko ideału, tylko ew. korektą wg własnych potrzeb dopracować?

Np. odległość kolumn od siebie, od słuchacza, kąt, który jest zalecany ect.?

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kolumny mam solidnie skręcone w stronę słuchacza w odległości ok 2,1m od siebie, a przednia ścianka kolumny jest prawie metr od tylnej ściany. Scena, głębia, średnica idealna /jak dla mnie/ natomiast ustawienie to masz też swoje wady /w moim przypadku - mam kiepską akustykę/ - zdarza się, że bas gdzieś ucieka - bardzo łatwo wyczuć w takim ustawieniu braki nagraniowe płyty i gdy nie jest najlepsza można się lekko wkurzyć:) heh. Polecam, jeśli kolumny stoją na długiej ścianie, własnie takie ustawienie - długo biegałem i przenosiłem graty zanim znalazłem "złoty środek" jaki póki co mogę osiągnąć - a podejrzewam, że większość z nas ma podobne warunki.

 

 

Pozdrawiam

elvis512

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ

 

Głośniki wyglądają /na zdjęciu/ jak w tempo. Nie wiedziałem, że mają większą średnicę:) nie wiem jak grają piątki, ale jeśli podobnie jak 6 to po co sub ? :) Dla mnie rewelka same w sobie /jeśli chodzi o dolne pasmo i wykop/. Ale każdy słucha tak jak mu się podoba i to jest cecha indywidualna każdej persony.. Chociaż szczerze powiem, że jestem bardzo ciekaw efektu t5 + luna :)

 

Pozdrawiam AP'maniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiadamiam że na jakiś czas opuszczam klub Audio physic. Zamieniłem moje Tempo 2 na ProAc Studio 100. Decyzję podjąłem poparta wielogodzinnymi odsłuchami u siebie w domu. Wyszło że ProAc bardziej pasuje do mojego spokojnego wzmacniacza lampowego. Tempo 2 bede miło wspominał, lecz tak jak pisał Elvis te kolumny pokażą większą klasę z bardziej ostrymi wzmacniaczami, a do takich mój chińczyk raczej nie należy.

pozdrawiam klub i obiecuję często tu zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo akurat zbieg okoliczności sprawił że mogłem posłuchać Studio 100 w moim pomieszczeniu i zrodził się pomysł zamiany. Pozatym jak poczytasz niektórzy piszą że setki grają większą klasą niż 125 bo w tych drugich zastosowano ponoć gorsze i tańsze głośniki. Najważniejsze że koledze Tempo 2 pasują do jego elektroniki,a mi proac do mojej. W każdym razie nie wiem czy te Proac 100 nie mają więcej basu np od Sparków, śmiem zaryzykować że tak. Wiem że po Tempo bede troche musiał przymknąć oko na zejście na basie, ale reszta aspektów pasuje mi w ProAc przynajmniej z tym moim wzmacniaczem i w moim pokoju. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ - Ty zdrajco!!! :)

No ale wiem - byłem - macałem - słuchałem - i rzeczywiście - w Twoim pomieszczeniu, z Twoim sprzętem, zagrało to bardziej wyrównanym pasmem.

Ale nie myśl że to tak zostawię - będę siał w Tobie ziarno niepewności aż nie wrócisz do marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronco. Ty jeszcze nie śpisz ? No pewnie że nie zdradzę marki i może w przyszlości wrócę na stare dobre smieci. Może uda się kiedyś wyhaczyć z drugiej ręki jeszcze wyższą półkę niż Tempo.

Tymczasem jest jak jest a nie jest źle. Wiem że zawsze bede mógł posłuchać sobie Tempo 5 u Ciebie hehe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dołączyć do zacnego grona użytkowników Audio Physic.

Jestem skłonny kupic Tempo VI ( znam już dość dobrze te kolumny ) i chciałbym się poradzić b. doświadczonych użytkowników odnośnie możliwości tych kolumienek względem powierzchni pomieszczenia odsłuchowego. Obecnie zmieniło sie ono na większe i stąd moje pytanie: czy Tempo VI dadzą sobie rade na 50 m kwadratowych? A może jakieś inne propozycje?

Byłbym wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc Tempo czuja sie najlepiej w 22 - 28m2, ja slucham ich na 15m2 ale majac anex z tylu moge odsunac sie od jednej kolumny na odlegosc odpowiadajaca ok 35-40m2 i nadal jest wszystko prawidlowo. przy dobrym rozsatwieniu mebli (tuz obok-min 50cm odlegosci i "przed obok" w ok max 1m odlegosci dla zniwelowania pierwszych odbic z czyms miekkim tu i tam na obu przeciwleglych scianach powinno byc dobrze) zastosowal bym takze ustroje akustyczne aby zniwelowac niepotrzebne poglosy i echa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem Tempo VI posiadam Tempo V w pomieszczeniu 19mkw otwartym z boku na aneks kuchennyn7mkw. w moim odczuciu te kolumny potrzebuja przestrzeni. pomieszczenie odsluchowe powinno byc powyzej 20 mkw a im wiecej tym lepiej powiedzmy do 30mkw i rownie wazne jest ustawienie.

 

korzystajac z okazji: z racji tego ze moje Tempo V nie wykorzystuja potencjalu w moim pokoju chetnie zamienie na Sitara. szczegoly do dogadania na priv. zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie mam na to reguły, a wszystko zależy od pomieszczenia w jakim stoją. Moja rada to musisz sam dojść do ustawienia ,które zapewni optymalny dźwięk. AP na pewno lubią dużo wolnego miejsca wokół siebie.Czym większa odległość od ścian tym lepsze rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baxter6, 4 Mar 2010, 11:56

czy Tempo VI dadzą sobie rade na 50 m kwadratowych? A może jakieś inne propozycje?

 

Słuchałem Tempo 6 w pomieszczeniu 23m2 i było bardzo dobrze.

Nie miałem okazji słuchać w większym ale pewnie 30m spokojnie nagłośnią (oczywiście przy wykorzystaniu odpowiedniego wzmocnienia).

 

Co do 50m2 - to może być już problematyczne dla tych głośników ale lepiej sprawdzić u siebie ze swoją elektroniką i swoim repertuarem.

 

Jakieś inne propozycje - Scorpio II lub Virgo V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.