Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przez rok spark 5 potem virgo 2 (po drodze kilka innych marek). Wielokrotnie słuchałem tempo 6. Najbardziej neutralnie - prawdziwie grają virgo 2. Tempo 6 grają najbardziej efekciarsko wszystkiego jest więcej więcej przestrzeni wiecej góry i wiecej basu ale niestety mniej muzyki .... ona odeszła razem z Joahimem Gerrardem czy jak mu tam...... ale mnie i tak sie podoba nawet takie przepompowane granie Tempo 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Tempo6 graja olbrzymia dawka szczegolow i expresji nie szczedzac zadnych zakresow i moze wlasnie dzieki temu uzyskuja wystarczajaco realny przekaz... ale czy brakuje im muzykalnosci? przy wlasciwym doborze towarzystwa jest i audiofilsko i muzykalnie wraz z ta niesamowita i unikalna dla AP emocjonalnoscia! ach...az sie mi smaczek na sluchanie zrobil...jutro sobie sesyjke strzele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zalaczam link z fajnym zdjeciem AP

 

http://www.hifisentralen.no/bruktsalg/index.php/topic,51027.0.html

 

A tak przy okazji chcialbym sie zapisac jako fan AP, tydzien temu kupilem Superiory:))Pojechalem do salonu z kolega, ja po AP a on chcial kupic jakies glosniki do kina caly komplet do 3000zl, wyszedl rowniez z superiorami:) Tak graja:))

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

>Pytanko! Moje Tempo VI wbijają się kolcami w drewnianą podłogę:-) Na czym powinny stać???

 

Ja moje AP mam na podstawach marmurowych, taniej będzie na granitowych, najbliższy zakład

kamieniarski załatwi Ci sprawę, podajesz wymiar, wybierasz kolor, rodzaj granitu, przytną,

oszlifują i będziesz miał i pięknie i dobrze :)

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja wspaniale,wykonczenie na takim samym poziomie, slucham na nich glownie rock, metal, klasyki i lekkiego jezzu ale zdazy sie i Prodygy lub Depeche Mode. W zestawie z Hegel H100 i glosnikowe Nordost Baldur. Za zrodlo robia mi pliki FLAC z kompa podlaczonego do dac'a wbudowanego we wzmacniacz. Ja je kupilem za 12000kr norweskich bo byla i chyba jeszcze jest przecena z 21000kr.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zitel, 31 Gru 2009, 10:57

>Pytanko! Moje Tempo VI wbijają się kolcami w drewnianą podłogę:-) Na czym powinny stać???

 

Ja kupiłem 8 kompletów kolce+podkładki w sklepie RTV i użyłem samych podkładek.

Możesz też kupić metalowe krążki (grube) i je lekko nawiercić, na głębokość stożka wiertła (fi4).

 

Granity/marmury/inne skały nie wiem czemu mają służyć ... dla mnie to jeden z wielu audiofilskich mitów. Wszystkim się wydaje, że coś się zmienia ... ale są to jedynie wrażenia.

 

Sam się zastanów, czy jak na podłogę położysz klocek z kamienia czy podłoga ta się usztywni, czy zmieni się jej charakter? Jeśli masz parkiet klejony to nie usztywnisz konstrukcji. Jeśli masz panele to i tak nie pobędziesz się efektu "pływania" podłogi. Czyli postaw sobie kila logicznych pytań i udziel sobie równie logicznych odpowiedzi.

 

Najlepiej mieć dwie pary i jedną postawić na granitach, drugą bez i porównać. Wtedy mozna będzie mówić o zmianach słyszalnych, a nie o wrażeniach.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpio znam tylko z tzw. "opisów" i porównań do Tempo V - rzekomo są od nich mniej szczegółowe, mniej przejrzyste i z trudnym do okiełznania basem w pomieszczeniach do 30 m2. Podkreślam rzekomo, bom nie słyszał. No i czy chińczyk rozhuśtałby tyle membran?

Avanti słuchałem tylko w wersji III - totalna żyleta, kontrola i moje marzenie, ale nie do spełnienia - nie miałbym ich gdzie postawić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

tzn znam już trochę te scorpio - chińczyk daje rade bez problemu nawet w triodzie 2x15W robi z nimi co chce, ale fakt że basowało w pokoju około 60m2?! mówisz mniej niż 30 nie podchodź? :))

dziwne, że tak napakowana b-refami i przetwornikami paczka jest tak prosta do napędzenia?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 20% w górę , trzeba mieć tylko nadzieję że te głosniki zastosowane również w modelu Cardeas, co się tak AP chwali , zagrają lepiej w tej konfiguracji. Bo Cardeas'ów na Audio Show, odechciało mi się słuchać po 5 min.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.