Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Świat zwiarował z cenami. To wszystko jest chore i mam wrażenie że wszystkie ceny są sztucznie nadmuchane i stać na  cokolwiek tylko ludzi z dobrym hajsem. Ja miałem na oku Avanti 3 kilka miesięcy temu ale brak odzewu przez 2 tyg od sprzedającego przekierował mnie na alternatywne Opery Quinty. Wziołem nówki i nie żałuje. To ostatnie moje klocki na długo bo ceny jak już wspomniałem wystrzelone w kosmos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem się Z Wami przywitać jako że Mikołaj spisał się w tym roku wyjątkowo dobrze i dostarczył mi parę Tempo VI (dosłownie) z Laponii. 

Spędziłem dopiero godzinę słuchając jak Audio Physiki brzmią w połączeniu z resztą mojego toru, ale mogę powiedzieć już w tej chwili, że pierwsze wrażenie dosłownie wysadziło mnie z butów. Wkrótce podzielę się kolejnymi wrażeniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką kwotę dopłaty rozważasz? To kluczowa sprawa. Kolejna to ta, że sam musisz posłuchać obu kolumn i to w tym samym miejscu. Uda Ci się? Wątpię. Mi się nie udało… Poleganie na guście innych jest ryzykowne. Chyba, że masz okazję. Tak jak ja miałem. Używane Tempo 25, mint condition, kartony, gwarancja 3 miesiące, sklep audio gdzieś w Europie, poniżej 7tys. z transportem. Zakup w tym roku.

T6 różnią się ponoć tylko górą pasma. Bardziej jednowymiarowa i ofensywna. Ale to może być też ogromną zaletą vs. delikatniejszego i wysublimowanego wysokotonowca T25.

Zależy jakiej muzyki słuchasz. Do rocka i mocniejszego brzmienia zainteresowałbym się raczej T6. Ja słucham niemal wyłącznie jazzu i poważnej (95%) więc T25 mi bardzo pasują. Szczególnie w tej cenie;)

Edytowane przez sonique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i gratuluję super okazji !

Już się dokopałem do porównania obu modeli gdzieś po środku tego wątku. Pokrywają się z tym co piszesz. Zdania są mocno podzielone co do "lepszości" ze wskazaniem na starszy model. Więc raczej sobie odpuszczę tym bardziej że nic mi w T6 nie przeszkadza. Zwłaszcza że jednym z dwóch wzmacniaczy którymi je napędzam jest lampa i jest naprawdę fajnie i relaksująco. 

Choć kiedyś gdzieś z ciekawości chętnie bym je porównał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T6 były o wiele bardziej popularne w Polsce niż następca (cena). Stąd moim zdaniem przewaga jednych recenzji nad drugimi. Sprawdzałeś obecną cenę T35? Głowę daję, że za 10 lat nikt na forum niczego o ich brzmieniu nie napisze bo… mało kto je ma. O ile T6 miały rewelacyjny stosunek jakości brzmienia do ceny w porównaniu do konkurencji w podobnej cenie to z T25 nie było już tak dobrze. O T25 plus, T30, czy wspomnianych T35 nikt już niemal nie wspomina. Bo zmiany brzmienia niewielkie a w cenie ogromne.

Zauważ, że linia Tempo to bodaj jedyna, do której AP nie wprowadziło najnowocześniejszych rozwiązań, z  obudowami ze szklanymi panelami włącznie.

Jakiej muzyki słuchasz i jak odbierasz górę pasma? 

Edytowane przez sonique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sonique napisał:

O T25 plus, T30, czy wspomnianych T35 nikt już niemal nie wspomina. Bo zmiany brzmienia niewielkie

 I tu się mylisz. 😉 Ogólnie rzecz ujmując, różnica brzmienia T35 względem T25 jest taka jak T25 względem T6. Moim zdaniem T35 to dopracowane do granic możliwości T6, zarówno pod względem basu, średnicy i wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż obstaję przy swoim i uważam, że zmiany w brzmieniu nie tak duże w porównaniu do zmiany w cenie. T35 to obecnie wydatek prawie 30tys. a to przesuwa je do poziomu gdzie konkurują już z innymi paczkami. Np. Audiovector QR5 nie odjechał z ceną tak nierealnie jak T35 a to moim zdaniem to podobna liga.

I popełniłem błąd. T30 nazywa się po prostu T plus. Ale tak mało można przeczytać o Tempo po 25-ce, że mi się ten model nawet utrwalił…;)

Wystarczy też spojrzeć na obecne ceny AP serii Classic. Tu jest podobnie. Kogoś mocno poniosło…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2023 o 17:44, sonique napisał:

 

Jakiej muzyki słuchasz i jak odbierasz górę pasma? 

Instrumentalna, relaksacyjna i elektroniczna czasami, a ponieważ słucham raczej cicho, to obawiam się właśnie, że z T25 nie słyszałbym wszystkich "smaczków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sonique napisał:

Niczego bym nie zmieniał. Czegoś szczególnie Ci w graniu brakuje czy jedynie czysta chęć zmiany? Akustykę masz ogarniętą?

T6 to już konkretna liga.Brzmienie, wykonanie, wygląd. Wszystko na swoim miejscu.

Niczego mi nie brakuje, tak tylko pomyślałem że skoro nowsze i droższe to może lepsze ... a że pieniądz akurat jest to dołożę 2 tys, tym bardziej że teoretycznie jest chętny na zamianę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji i doświadczeń to tak nie działa. 2tys złotych w audio to żadna różnica…;)

Jeżeli nie masz DSP albo dopracowanej akustyki to inwestowałbym już tyko w nią, aż do osiągnięcia dobrych efektów.

Właśnie dokładnie taką kwotę wydałem jakiś czas temu na absorbery. Różnica o niebo większa niż przesiadka na jakiekolwiek kolumny o 2tys droższe…;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mieszkał w swoim mieszkaniu dawno już temat akustyki bym zakończył. Inna sprawa że na obecną nie narzekam. Po prostu na skróty i trochę naiwnie pomyślałem że T25 są lepsze od T6. 

A tu okazał się temat bardziej złożony . Mam zaproszenie na porównanie swoich T6 względem T25. Tyle że nie u mnie i odległość ponad 200 km ! 

Chyba że jest ktoś kto ma T25 na mazurach i mógłby zaprosić na posłuchanie ?

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Robert 7800 napisał:

Cześć, od 5 lat mam classic 8, z  Musical Fidelity m6si, na zmianę z Cyrus One HD.

Bardzo mi sie podoba granie AP, i myślę juz o tym aby pójść o krok do przodu. Jakie kolumny AP proponujecie jako kolejne. Na jaki model warto zamienić AP classic 8

Witam,

przeszedłem z ap8 na ap22( to samo co ap 25, ale ze szkłem tylko na froncie), wzmacniacz m6si.

Poprawa grania w każdym aspekcie, dźwięk całkowicie oderwał się od kolumn, wzrosła kultura przekazu i jego jakość.

Pozdrawiam 

Edytowane przez sul76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robert 7800 napisał:

Cześć, od 5 lat mam classic 8, z  Musical Fidelity m6si, na zmianę z Cyrus One HD.

Bardzo mi sie podoba granie AP, i myślę juz o tym aby pójść o krok do przodu. Jakie kolumny AP proponujecie jako kolejne. Na jaki model warto zamienić AP classic 8

Jeżeli rozważasz używane, to celuj w Tempo 6 lub 25 (lub wyżej, np. Virgo 5 w wersji z tweeterem 2-giej gen. takim jak w T25 - jeżeli na V5 pozwala Ci lokal). Classic 8 powinny się sprzedać tak, że do kolumn teoretycznie ze znacznie wyższej półki dopłacisz tysiaka lub nawet wcale (T25).

A czy dopłata / zamiana warta zachodu to już nie podpowiem bo ominąłem Classic-i trafiłem od razu do serii Tempo.

Rozważyłbym też Audiovector QR5 (używane 9-10tys). Nie tylko AP oferuje tę (lub zbliżoną) sygnaturę dźwięku… Problem z AP polega obecnie moim zdaniem na tym, że ich ceny są kompletnie oderwane od rzeczywistości i gdy rozpatrujemy nowe paczki nie są one warte aż takiej inwestycji  - dotyczy to też obecnej ceny Classic 8. Dla Ciebie to dobrze bo więcej dostaniesz za swoje kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pragnął Virgo 2 to wystawiłem swoje na sprzedaż :⁠-⁠( :⁠-⁠[ :⁠-⁠|

Niestety trzy pary podłogówek, a przed chwilą nawet cztery, nie mieszczą mi się w mieszkaniu.

https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-virgo-2-kolumny-CID99-IDYi9dL.html0e5b80c1ed08d1dc18a104be0a148b67.jpgfe918d07a5f989949ab81981dd1dabac.jpg8c154f34cc2e4834dec706cf87ebd824.jpg

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Chciałbym zapisać się do posiadaczy AP, budżet max 12k. Metraż 20m2, wzmak Kinki exm1. Całkiem porządna akustyka pomieszczenia, Kolumny będę miały minimum 85cm od scian. Czy Virgo 25 będą ok do 20m2 ? Rozważam virgo 25 albo avanti 30, oba można wyrwać za około 12k. Dzisiaj na olx wyskoczył avanti 30 w wersji z najnowszymi przetwornikami hhct. Jedyne co mnie wstrzymuje przed umówieniem się na spotkanie odnośnie virgo 25 to właśnie kwestia metrażu. Aktualnie mam tannoy xt8f i dobrze im tutaj 🙂

Edytowane przez Oloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć, planuje przesiadkę z Audivector QR3 na Audio Physic i chciałbym was prosić o sugestię które by się nadały. Metraż 35mk, będą grały z Musical Fidelity M2si oraz CD MF również z serii 2 +Bluenote streamer. Budżet max 12kPLN więc pewnie w grę wchodzą tylko używki. Czy mogę prosić o sugetie lub być może ktoś z was koledzy ma coś na sprzedaż?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, andryman napisał:

Cześć, planuje przesiadkę z Audivector QR3 na Audio Physic i chciałbym was prosić o sugestię które by się nadały. Metraż 35mk, będą grały z Musical Fidelity M2si oraz CD MF również z serii 2 +Bluenote streamer. Budżet max 12kPLN więc pewnie w grę wchodzą tylko używki. Czy mogę prosić o sugetie lub być może ktoś z was koledzy ma coś na sprzedaż?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Marek

 

Szukaj AP Scorpio 2, albo Scorpio 25. Dadzą radę w 35mkw, są stosunkowo łatwe do ustawienia. Do tego dochodzi wysoka skuteczność, co przy tym MF M2si ma niebagatelne znaczenie. Będzie Pan zadowolony 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2024 o 20:29, andryman napisał:

Cześć, planuje przesiadkę z Audivector QR3 na Audio Physic i chciałbym was prosić o sugestię które by się nadały. Metraż 35mk, będą grały z Musical Fidelity M2si oraz CD MF również z serii 2 +Bluenote streamer. Budżet max 12kPLN więc pewnie w grę wchodzą tylko używki. Czy mogę prosić o sugetie lub być może ktoś z was koledzy ma coś na sprzedaż?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Marek

 

Jak możesz to najpierw gdzieś Scorpio posłuchaj. Mam Tempo 25 w przestrzeni otwartej, choć nieregularnej (salon, hall, kuchnia) o wielkości 44m2 i jakbym miał nieco mniej basu to bym wciąż nie narzekał. Jakiekolwiek Scorpio, choć faktycznie pozycjonowane od serii Tempo wyżej - mają tego basu jeszcze więcej. Nie słuchałem ale wszyscy o tym informują. Patrząc na ich konstrukcję (4 woofery vs 2 w Tempo), wydaje się to oczywiste.

W zestawieniu z dźwiękiem Audiovector QR3, Scorpio będą miały bas „tektoniczny”. Słuchałem QR3 dość dokładnie i mają one basu znacznie mniej od zdecydowanej większości kolumn o tych gabarytach. Porównałbym go do tego z małych monitorów. Dopiero z QR5 ten bas może być większy. Przejście zatem z QR3 na Scorpio może okazać się szokiem…;)

A dlaczego chcesz sprzedać QR3? Co Ci się nie podoba? W Audio Physic będziesz miał zdecydowanie wolniejszy i bardziej masywny bas (prawie w każdym modelu) oraz bliższą i większą średnicę. Z górą różnie - w zależności od generacji głośnika HHCT. Kolumny z tweeterem pierwszej generacji mogą zagrać ostro i jasno oraz w sposób żywiołowy i „nieokiełznany”. Może nawet męcząco. HHCT II daje delikatniejszy dźwięk, bardziej kulturalny i o większej ilości odcieni. Mam go w T25. HHCT III nie słyszałem ale jest spora szansa, że brzmi jeszcze lepiej.

Edytowane przez sonique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHCT III to bardziej otwarty, jaśniejszy i napowietrzony dźwięk względem HHCT II z zachowaniem wielu jego zalet. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to połączenie pewnego rodzaju żywiołowości HHCT (w dobrym tego słowa znaczeniu) i dojrzałości barwy HHCT II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. W jakim modelu słuchałeś III-ki?

Chciałbym kiedyś w jednym miejscu posłuchać Tempo VI (HHCT I), Tempo 25 (HHCT II), i np. Tempo Plus (HHCT III). Chociaż nie różnią się jedynie tweeterami (Plus ma też nowy HHCM II i wytłumioną komorę specjalną pianką, którą AP zastosował po raz pierwszy w Tempo w modelu 25 Plus). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maraudio napisał:

Aktualnie gram na AP Tempo 35, a poprzednio posiadałem właśnie AP Tempo 25.

Świetnie. Jeżeli oba zestawy słuchane w tym samym pomieszczeniu to możesz wyciągnąć sporo wniosków.

Czy mogę Cię zatem prosić o więcej szczegółów?;)

Jak bas i średnica? W jakich aspektach różni się ich brzmienie? Będę wdzięczny…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.