Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  387 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, baksiu napisał:

odkąd mam avanti 3 wiem że nie 🙂 Bas jest równy, głęboki i szybki, zero dudnienia, jednak br skierowany do tyłu to problem w scorpio i tempo, ten w podłogę w avanti 3 bezproblemowy

Myślę że trafiłeś w kolumny, które w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym sprawdzają się znakomicie . Jednak nie zagrają one u każdego z takim "wow" jak u Ciebie . Wiele czynników na to wpływa.

Super że Ty jesteś zadowolony 👍.

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, baksiu napisał:

w dodatku potrafią uprzywilejować jedną strunę w gitarze basowej, a kolejną zlekceważyć,

to brzmi jak mody pomieszczenia, bo trudno uwierzyć, że kolumny mają tak wielie i blisko umiejscowione dziury/dołki w paśmie....

22 godziny temu, baksiu napisał:

a3 to głośnik moich snów, nie myślałem że kiedyś taki spotkam w realnym świecie, dajcie znać, jak trafi się coś lepszego,

Super, że znalazłeś swojego Gralla, ja chyba też..... w kwestii kolumn.

dla mnie najlepsze AP to wersje drugie, potem to jakoś nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

A jak już zajrzałem to się pochwale bo odświeżyłem pokoik i dodałem parę gadżetów. 😝

20230301_000814.jpg.7a4dc31595cda736125f

20230301_000524.jpg.64a07c1a8ca514d07c44

20230301_000623.jpg.7322ca1036aea7c8cf33

No powiem ci, że trochę się napracowałeś, aż miło popatrzyć, co to za model, s1? Scorpio ciężkich brzmień się nie boją,to fakt!

9 godzin temu, wit-told napisał:

to brzmi jak mody pomieszczenia, bo trudno uwierzyć, że kolumny mają tak wielie i blisko umiejscowione dziury/dołki w paśmie....

Super, że znalazłeś swojego Gralla, ja chyba też..... w kwestii kolumn.

dla mnie najlepsze AP to wersje drugie, potem to jakoś nie bardzo...

Myślę że też strojenie kolumn, a zwłaszcza portów br, bo przy innych głośnikach ustawionych w tych samych miejscach takiego zjawiska nie było, no i a3 z tym samym układem i podobnymi wymiarami bas jest równiejszy  tu może być podobny problem jak w t6, że podbity jest wyższy bas, a na niższy brakuje możliwości technicznych, a wiemy że użyto lekko budżetowych woferów w niewielkiej pojemności obudowy, nie mniej św Graal odnaleziony, to fakt 😜

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Riczi75 napisał:

Myślę że trafiłeś w kolumny, które w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym sprawdzają się znakomicie . Jednak nie zagrają one u każdego z takim "wow" jak u Ciebie . Wiele czynników na to wpływa.

Super że Ty jesteś zadowolony 👍.

To fakt, nie słuchałem ich w innym pomieszczeniu, ale nawet ustawione od czapy, pod ścianą grają najrówniej ze wszystkich nowszych ap, bo wiadomo, że v2 miały skromny basik i br do przodu, więc one też nie dudniły pod ścianą. Zapraszam Cię kiedyś na odsłuch, bo na prawdę nie masz daleko, a już trochę urządzeń podobnych do moich firm słuchałeś, będziesz miał ogląd całości. Jeszcze tylko nadmienię, że a3 w porównaniu do s1,2,25, to inna jakość, wielkość, kształt obudowy, innej jakości przetworniki, terminale, nawet maskownice  wszystko jest pięknie zaokrąglone, tył kolumny szeroki i wysklepiony jak lutnia, front z fornirowanej litej deski, nóżki z litego aluminium, bez cienkich rurek i plastikowych imitacji, waga o 10kg/szt wieksza, jak sobie opukasz obudowę, to wiesz, że jest gruba i wytłumiona na maksa, a uderz sobie w dno, albo górną ściankę scorpio i usłyszysz, że może robić za instrument i jest śmiesznie cienka, niestety widać oszczędności...

10 godzin temu, wit-told napisał:

dla mnie najlepsze AP to wersje drugie, potem to jakoś nie bardzo...

No i tu bym nie generalizował, bo im wyższy model, tym wolniej był "ulepszany", kiedy na rynku były już t6, to produkowano v5 i a3, no i a3 to ostatni głośnik, który zrobił założyciel firmy, to było jego ostatnie dzieło, zanim się posypało, potem avanti już nigdy nie zagrały tak dobrze, a to co dziś się nazywa avanti to ponury żart niestety... Nie wyciągaj więc wniosku po v2 i t2 jak grają a3, nota bene a2 raczej zbyt dobrze konstruktorowi nie wyszły brzmieniowo i wizualnie 🤣

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baksiu napisał:

co to za model

Taniutkie na rynku wtórnym Spark 5. 

5 godzin temu, xajas napisał:

Niedawno na urlopie widzialem tuning twojego dyfuzora

IMG_4805.thumb.jpg.2b0499374321dc69f16203bd3f130d13.jpg

Tych klepanych na przypał dyfuzorkow nie poleciłbym jako główne ustroje na odbicia. Ja to dałem jako dekoracje bardziej z nadzieją ze coś tam może zmienią. Na odbiciach za głową mam qrd. 

...ale wygląda ładnie. 🙂

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed

IMG_20230318_134831.jpg

Po

IMG_20230318_134842.thumb.jpg.cb8408dd039f6804cb6010a40af186d2.jpg

Godzinę temu, JaZzGot87 napisał:

Taniutkie na rynku wtórnym Spark 5. 

Tych klepanych na przypał dyfuzorkow nie poleciłbym jako główne ustroje na odbicia. Ja to dałem jako dekoracje bardziej z nadzieją ze coś tam może zmienią. Na odbiciach za głową mam qrd. 

...ale wygląda ładnie. 🙂

Nie próbujesz z basowymi po bokach? Pokój wystarczający, może być bdb!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2023 o 13:50, baksiu napisał:

Nie próbujesz z basowymi po bokach? Pokój wystarczający, może być bdb!

W jakim sensie? Chodzi Ci o większe modele AP, czy dodanie subów?

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JaZzGot87 napisał:

W jakim sensie? Chodzi Ci o większe modele AP, czy dodanie subów?

O większe modele, subów nie polecam, bo to bardzo trudny do zgrania temat, wystarczy że już w kolumnach bywa z tym problem... chyba że chcesz ciągle kręcić potencjometrem, odcięciem na każdym utworze osobno, miałem kiedyś suba 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przed
IMG_20230318_134831.thumb.jpg.ca0ddeb31f121397acc6e63e1a77eae8.jpg
Po
IMG_20230318_134842.thumb.jpg.cb8408dd039f6804cb6010a40af186d2.jpg
Nie próbujesz z basowymi po bokach? Pokój wystarczający, może być bdb!

Przed i po, ale co?

W oparciu o jakie (mierzalne) parametry oceniasz dzialanie/skutecznosc adopcji akustycznej?
O większe modele, subów nie polecam, bo to bardzo trudny do zgrania temat, wystarczy że już w kolumnach bywa z tym problem... chyba że chcesz ciągle kręcić potencjometrem, odcięciem na każdym utworze osobno, miałem kiedyś suba

To jest bezsens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:


Przed i po, ale co?

W oparciu o jakie (mierzalne) parametry oceniasz dzialanie/skutecznosc adopcji akustycznej?
To jest bezsens

przebieg sinusoidy, a co jest bezsensem, sub? jak 15m2 będzie zaadaptowane, to można spróbować, gość, który kupił S2 postawił je w mniej więcej takim pomieszczeniu, choć pierwotnie miały stać w 60m2 :P, a wpływ adaptacji można jedynie sensownie ocenić nausznie, innego wyjścia nie ma 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
przebieg sinusoidy, a co jest bezsensem,
….
a wpływ adaptacji można jedynie sensownie ocenić nausznie, innego wyjścia nie ma

Nie, nie przebiegiem sinusoidy (bo to jest bezsens)

Patrz

- przebieg charakterystyki czestotliwosciowej w miejscu odsluchu
- Waterfall diagram
- pomiar czasow poglosu (RT60)
- pomiar EDC

A „nausznie“, to jest ostania/najgorsza metoda, ktora mozna efekty adaptacji ocenic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:


Nie, nie przebiegiem sinusoidy (bo to jest bezsens)

Patrz

- przebieg charakterystyki czestotliwosciowej w miejscu odsluchu
- Waterfall diagram
- pomiar czasow poglosu (RT60)
- pomiar EDC

A „nausznie“, to jest ostania/najgorsza metoda, ktora mozna efekty adaptacji ocenic emoji6.png

Chyba mylisz dwie rzeczy, ja pokazałem jaki wychodzi prąd z gniazdka i upsa, tam jest mniej lub bardziej udana sinusoida, a kolega robi adaptację akustyczną, którą można metodą prób i błędów wykonać bez pomiarów, jeśli tylko się zna zasady i swoje oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy spotkał się ktoś z Was z takim kolorem membran Tempo VI ? Zazwyczaj te które widziałem na zdjęciach wyglądały na czarne, a tu taki stalowy kolor ? 

Widziałem już nie raz ten sam model AP z różnymi nóżkami, czy Tempo VI z różnej wielkości bocznymi maskownicami , tak jakby jakieś różne partię były ... ktoś coś na ten temat wie.. ??

P5050177.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, yamaha-mr napisał:

Czy spotkał się ktoś z Was z takim kolorem membran Tempo VI ?

To efekt upływu czasu. Aluminiowe membramy w tych głośnikach (HHCM) odbarwiają się z czasem. Dotyczy to nie tylko modelu Tempo.

7 godzin temu, yamaha-mr napisał:

Tempo VI z różnej wielkości bocznymi maskownicami

Nie ma Tempo VI z różnej wielkości bocznymi maskownicami.

Jeżeli widzisz maskownicę na dwa głośniki, to jest to wersja Tempo V, a jeżeli masz maskownicę boczną na jeden głośnik to jest to wersja Tempo VI lub młodsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Riczi75 napisał:

Nie ma Tempo VI z różnej wielkości bocznymi maskownicami.

Jeżeli widzisz maskownicę na dwa głośniki, to jest to wersja Tempo V, a jeżeli masz maskownicę boczną na jeden głośnik to jest to wersja Tempo VI lub młodsze. 

zazwyczaj tak, ale nie zawsze, spójrz na to :

https://archiwum.allegro.pl/oferta/audio-physic-tempo-vi-kolumny-podlogowe-hi-end-i7702300623.html

tempo 6.jpg

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, yamaha-mr napisał:

Nie spotkałem się z takimi TVl. Z ciekawości napisałem zapytanie do Brilon, podłączając to ogłoszenie. Może odpiszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczów

dziś w internetach widziałem kolumny podstawkowe AP step 40, chciałem zaczerpnąć trochę więcej informacji, lecz nic nie znalazłem na ich temat, tylko step 35, i 35 plus, czy to jest jakaś stara wersja, czy może nie wszędzie dostępna, tz określony produkt na określoną część europy, czy ktoś się orjętuję i może mi pomóc ? Ktoś może miał i się wypowie, czy warte są zainteresowania, i ile mogą kosztować używane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spotkałem się z AP Sitara 40 w białym lakierze piano i jak dobrze pamiętam, była to para zrobiona na 40 lecie norweskiego przedstawiciela audio Oslo Hifi Centre. Względem Sitara w wersji 40th zamontowany był chyba inny wysokotonowiec i coś było dłubnięte w zwrotnicy. Może z AP Step 40 jest podobnie. W każdym razie mogą to być unikatowe kolumny pod warunkiem, że byłby do nich np. certyfikat firmy potwierdzający ten fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oferta z Norwegii Step 40 i jak napisał @Maraudio były to specjalnie przygotowane kolumny przez AP na 40 lecie Oslo Hifi Centre. Z tego co wiem to konstrukcja jak Step 25 ze zmienionym tweeterem na Wavecor TW022WA05, jak to gra nie mam pojęcia. Tweetery Wavecor obecnie stosowane są w Serii Classic 3, 5, 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.