Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  387 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A spoczko, podobają mi się bardziej od ls50 meta. Lepsza przestrzeń i chyba trochę sa łagodniejsze. Mają wedlug nnie lepszy bas, twardszy na pewno. Kiedyś narzekałem Ci na szczegóły, ale chyba miałem zły dzień wtedy. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

A spoczko, podobają mi się bardziej od ls50 meta. Lepsza przestrzeń i chyba trochę sa łagodniejsze. Mają wedlug nnie lepszy bas, twardszy na pewno. Kiedyś narzekałem Ci na szczegóły, ale chyba miałem zły dzień wtedy. 

Teraz udało mi się je podłączyć pod monobloki Mbl 8011AM i jest wspaniale.

Jeszcze niedawno zachwalałem BATa a dzisiaj taki przeskok. Wszystkie pasma niewiarygodne od góry do dołu , miód . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Riczi75 napisał:

Jeszcze niedawno zachwalałem BATa a dzisiaj taki przeskok

Tak, widziałem w jakimś wątku. Mnie niestety nie stać na taki skok. Gram teraz z atoll in200. Jest nawet nawet.

Ostatnio był u mnie kolega z haiku bright mk5. Też zagrało bardzo fajnie. Najbardziej utkwiły mi w pamięci piękne wysokie tony i barwna, nasycona średnica. U mnie następny krok to sprawdzić jak atoll zagra jako końcówka z lampowym pre. 

Pozdrawiam. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, JaZzGot87 napisał:

U mnie następny krok to sprawdzić jak atoll zagra jako końcówka z lampowym pre. 

Myślę że to krok w odpowiednim kierunku. Ja pre lampowe BATa cały czas użytkuję i z Mbl-ami jest super synergia . Wspaniała góra i środek pasma z pieknymi wokalami , no i dół pod Mbl w Sparkach to jest to . Juź pisałem że Spark5 w obecnym secie gra o niebo lepiej niż moje pierwsze AP Scorpio 25 pod uwczesnym wzmakiem i pre . 

Przydało by się malkontenta Adasza zaprosi i dać mu posłuchać jak tani Spark z nieco droższą elektroniką potrafi zagrać😉 .

Pozdrowionka

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2022 o 14:42, Maraudio napisał:

A ma może Ktoś z Kolegów test Sparków z HiFi nr 7-8/2005 ? Przeczytałbym z ciekawości jak je wtedy opisali ?

W dniu 28.07.2022 o 20:03, JaZzGot87 napisał:

Siemka Panowie. Szukam posiadaczy Sparków V. Z jaką elektronika je łączyliście? Z jaką zagrały Wam najlepiej? Jakaś lampka podoła im? 

@Riczi75

Pozdr. 

 

Od kilku tygodni posiadam Sparki V , polowałem na nie chyba z 4 lata, no i się udało :-) Grają z Yaqinem MS30L po "tuningu". Łatwo nie mają i wciąż walczą o mnie z dotychczasowymi kolumnami : Avance Dana 670AV

PC070033.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na testach ms90b. Nie podobało mi się. Szum z kolumn, brumiace trafo, nierówna stereofonia. Samo brzmienie za miękkie, za bardzo pogrubione. Zdecydowanie bardziej podobało mi się z kolegi haiku, choć nie wiem co bym powiedział po kilku dniach testów, bo słuchaliśmy z godzinkę, może trochę więcej. 

Paczki są na pewno warte uwagi.

Pozdr. 

Kilka fotek przy okazji:

20221130_011529.thumb.jpg.1c96671a85385c

20221130_011657.thumb.jpg.1b6c20e22b7455

20221130_011921.thumb.jpg.d97ea5b36bf370

20221130_011729.thumb.jpg.b2047b84efe6bb

 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

Miałem na testach ms90b. Nie podobało mi się. Szum z kolumn, brumiace trafo, nierówna stereofonia. Samo brzmienie za miękkie, za bardzo pogrubione. Zdecydowanie bardziej podobało mi się z kolegi haiku, choć nie wiem co bym powiedział po kilku dniach testów, bo słuchaliśmy z godzinkę, może trochę więcej. 

Paczki są na pewno warte uwagi.

Pozdr. 

Kilka fotek przy okazji:

20221130_011529.thumb.jpg.1c96671a85385c

20221130_011657.thumb.jpg.1b6c20e22b7455

20221130_011921.thumb.jpg.d97ea5b36bf370

20221130_011729.thumb.jpg.b2047b84efe6bb

 

Ooo. Taki sa fornir jak na moich . Ładnie się prezentują👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

No i które wygrały, Panie kolego? Pozdr. 

Wygląda na to, że po raz drugi Avance górą , nie dlatego że są lepsze jako takie, po prostu przyjemniej mi się ich słucha. I choć na Sparkach słychać więcej, że o przestrzeni nie wspomnę, to w moim przypadku: w cichych odsłuchach muzyki relaksacyjnej ( instrumentalnej )  nie ma to decydującego wpływu. Ponownie też bas w Danach jest w moim odczuciu fajniejszy, taki bardziej miękki. 

Z jednej strony szkoda, bo na Sparki w tym stanie polowałem przeszło 3 lata. Do tego jeszcze ta "marka" !!! I wykładając prawie 2 razy większe pieniądze po cichu myślałem że "króliczek" jest tuż tuż .... 

Narazie słucham obu na zmianę, ale w ogłoszeniach sprzedaży póki co zamieściłem AP a Dany zdjąłem.

Tak z ciekawości za kilka dni staną jeszcze do porównania Dynaudio X32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hej, witam Was w Nowym Roku 🙂

Od kilku lat słuchał muzyki przez Roona na Abrahamsen 2.0UP -> AP Tempo VI. Zawsze to granie mi się podobało ale raczej delikatne plumkanie, a nie dynamiczne granie.

Ostatnio wymieniłem DAC z W4S DAC 1 na Gustard R26. Wow, poczciwy Abrahamsen odzyskał wigor, Gustard wyciska z niego dużo więcej niż poprzednik. Fajnie to gra, jest barwa, jest rozdzielczości i stereofonia, jest ciężar, ale apetyt rośnie i zastanawiam się teraz nad zmianą wzmacniacza. Ja mam 2 typy: ECI5 Mk2 i MF M6si. Który wg Was lepszy ? Mi się podoba granie Abrahamsena więc wydaje mi się, że ECI5 mk2 da mi to samo tylko dużo lepiej, mocniej, dynamiczniej. Dobrze myślę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Luk99 napisał:

Abrahamsen 2.0UP -> AP Tempo VI

Luk99

Miałem kilka lat temu Abrahamsena i napędzał AP Tempo 3. Zamieniłem potem na wzmacniacz polskiego producenta LAR 120H / hybryda , dual mono , z bardzo dobrym gniazdem słuchawkowym / . Kolumny dostały porządnego kopa, wszystkiego było wiecej, warto było. Potem zmieniłam kolumny Tempo 3 na Tempo VI i ten wzmacnaicz doskonale sobie radzi z tymi kolumnami. Dzisiaj oferta LAR ma hybrydę LAR 200HB, jeszcze mocniejszą, można wypozyczyć na odsłuch. Może warto ? Czasami pojawiają sie oferty sprzedaży uzywanych starszych wersji, ale niezbyt często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie odnośnie gwarancji AP.

1. Jeżeli nic nie rejestruję - gwarancja wynosi ustawowe 2 lata.

2. Jeżeli nic nie rejestruję - AP wydłuża mi jako 1 właścicielowi gwarancję do 5 lat.

3. Jeżeli rejestruję imiennie - AP wydłuża mi jako 1 właścicielowi gwarancję do 10 lat.

Mając paragon z kasy fiskalnej i bez rejestracji, gwarancja będzie realizowana niejako na okaziciela, nie ma więc mowy o 1 właścicielu.

Jeżeli zarejestruję imiennie na 10 lat, to przywiązuję kolumny i ich gwarancję do siebie imiennie - czyli do osoby.

Jeżeli natomiast nic nie rejestruję, to kolumny mają wydłużoną gwarancję przez AP do 5 lat na okaziciela.

Może to być korzystne przy np. planowanej dalszej odsprzedaży w ciągu następnych 5 lat od zakupu.

Czy dobrze rozumuję?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w salonie Q21 powitają Was na wejściu najnowsze Audio Physic Tempo 35.

 

audio_physic_tempo_35_01.jpg

audio_physic_tempo_35_02.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów. Od 6 miesięcy jako zadowolony posiadacz AP Tempo 2 w zestawie z hybrydą Unison research unico,  dac hegel hd12. Obecnie w poszukiwaniu źrodla- streamera. Kable głośnikowe Struss S1, rca albedo flat one. Moje AP,   oprocz fabrycznych cokołów, posiadają dodatkowe, identyczne, acz wykonane z czarnego granitu plus szpilki i podkladki. Waga kolumny zdecydowanie większa. Tempo 2 użytkuję zdecydowanie z  tymi granitowymi- słyszalnie lepsza kontrola i preczyzja. Pozdrawiam 

Edytowane przez Marek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A tak w ogóle po posiadaniu v2, t6 i s2 powiem wam że a3 to już jest to, każdej z poprzednich można było coś zarzucić, że v2 gra cienko i bez wykopu, że t6 ma podbitym wyższy bas żeby zamaskować brak niższego, że s2 lepiej sobie radzą na basie od t6, ale mają kiepsko zszyty bas z resztą podobnie jak t6, w dodatku potrafią uprzywilejować jedną strunę w gitarze basowej, a kolejną zlekceważyć, choć dają niewatpliwie progres względem rozbójniczych t6! A3 to dojrzałe brzmienie, wysokie są podane z kulturą, choć nie zawoalowane, atak gitary elektrycznej jest niczym nieposkromiony, a bas schodzi tak nisko, jak tylko pozwalają prawa fizyki, a subiektywnie jeszcze trochę niżej 😜, najlepsze jest to, że prędzej moje uszy odmówią współpracy, niż a3 dostaną zadyszki, rockoteka z basowo grającymi syntezatorami, jak w holly diver dio nie robi na nich wrażenia, a szklanki w kuchni chodzą jeszcze sekundę po tym, jak kolumny zamilkną, bas jest niesamowicie punktualny i głęboki, nie mogę wyjść z podziwu, a miałem w tym salonie nieprzyjemność gościć kolumny z przeciwległego bieguna hifi z kartonowym  rozlazłym basem- infiniti Kappa, ich właściciel twierdził że basu jest ciągle za mało, a mi już czacha podskakiwała od jego dyskotekowości, s2 nie zrobiły na tym słuchaczu wielkiego wrażenia, stwierdził że grają sztucznie, bo jakoś dziwnie przestrzenne, a muzyka powinna iść z głośnika oczywiście, nie z przestrzeni obok- logiczne w sumie😜

Podsumowując a3 to głośnik moich snów, nie myślałem że kiedyś taki spotkam w realnym świecie, dajcie znać, jak trafi się coś lepszego, ale sądząc po nowych produktach ap, to raczej będzie trzeba poszukać u konkurencji... a szkoda, bo to była kiedyś ceniona firma... szukajcie za granicą, bo swoich nie sprzedam, a w Polsce za wiele ich nie ma, cena katalogowa była dla nas wtedy zaporowa!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.