Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  387 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Riczi75 napisał:

Super . Cena również . Zazdroszczę 😉 . Jak się u Ciebie sprawdzą to też się na takie zasadzę .

Jak dla mnie kolor bardzo fajny .

Nie wiem jakie są różnice między tymi Avanti o których piszesz . Midexy mi nie podeszły a "dezajn" starszych wersji jak dla mnie bardziej wyrafinowany . 

2 lata się zasadzałem, man nadzieję, że nie będą miały monitorowego basu jak virgo 2... co do avanti 30, to jakaś profanacja, zrobili virgo z nazwą avanti, ujęli kilka przetworników, zamienili pięknie zaokrąglone z tyłu europejskie skrzynki na chińskie prostopadłościany z pudełek po butach. Już w ogłoszeniach widać, że ceny nie trzymają... absolutny brak mojej rekomendacji! Myślę że S2, S25 lub T6 i T25 mogą je zmieść z powierzchni salonu, bitwa na design i jakość stolarki i ilość przetworników wygrana, nie słuchałem tych nowych "avanti" i raczej nie zamierzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baksiu - Gdyby nie nowy styl AP nigdy bym ich nie wstawił do pokoju właśnie ze względu na oldschool design i to nie chodzi oto, że jest cos nie tak z nim ale nie pasował by w nowoczesne pomieszczenie, a co za tym idzie marne szanse, aby Żona zaakceptowała je i te widoczne wkręty od mocowań głośników, a teraz nie dość, że piękne szkło i obudowy bardzo zgrabne zwłaszcza Avanti-jej wymiary, a kolumny grają jak by były dużo większe i to właśnie oto chodziło firmie, aby wpasować się w nową erę 🙂 Do tego przez taki zabieg, że głośnik basowy jest ukryty w środku Avanti mogą zagrać poprawnie nawet w mniejszych pomieszczeniach niż 20m, a ich rozmiar, bo mają tylko 17cm szerokości i 29 głębokości pomaga w sensownym odstawieniu ich od ścian

Riczi75 - co Ci nie przypasowało w Midex, słuchałeś pierwsza ich wersje, czy tą najnowsza z głośnikiem SL od ich flagówki oraz z czym były sparowane ?

Edytowane przez KoKsiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KoKsiK napisał:

Riczi75 - co Ci nie przypasowało w Midex, słuchałeś pierwsza ich wersje, czy tą najnowsza z głośnikiem SL od ich flagówki oraz z czym były sparowane ?

Midexów słuchałem na AVS 2019 . 

Wiem , wiem , że to nie idealne warunki odsłuchowe . Ale będąc bardzo zainteresowanym nowymi produktami AP , pozwoliłem sobie na powrót do pokoju odsłuchowego pod koniec wystawy i spędziłem tam wraz z kolegą , dobrą godzinę na odsłuchach w niemal pustym pokoju .

Być może nie podpasował im kooperant . Możliwe że Cyrus nie sprawdził się w tym duecie . 

Brakowało mi całego czaru starszych produktów . Miałem u siebie Spark V , Tempo VI , Virgo V oraz Scorpio 25 . 

Biorąc pod uwagę cenę Midexów , jak dla mnie wysoką , oczekiwałem więcej wyrafinowania i kunsztu w dźwięku . Niestety nie zagrały ani przestrzenią ani średnicą które dla mnie są ważnym elementem . Grały po prostu  , poprawnie .

Według mnie w nowoczesnym wystroju wnętrz pieknie wyglądają konstrukcje o poprzednich kształtach . Skromnie ale dostojnie . W nowszych konstrukcjach , poza szkłem , nie ma szału i powiewu świeżości . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dojechały całe i zdrowe, zaraz zacznę odsłuchy. Są dużo głębsze i szersze, po 10kg cięższe, mają w oryginale solidne podstawy, nie puste w środku rurki i plastikowe krążki, tylko lite aluminiowe pręty z przykręconymi na stałe Alu krążkami. Maskownice są z 2x grubszego mdf-u, głośniki basowe mają membrany z pochodnych celulozy i są większej o 0,5cm średnicy, o tyle samo mniejsze są midwoffery, ale za to mają mniejszej średnicy cewki, co nieco rekompensuje mniejszą średnicę. Przednia ścianka jest pokaźnej grubości, ma liczne zaokrąglenia i frezowania, posiada dylatację od reszty skrzynki, jak w virgo 2. Ogólnie skrzynki mają dużo więcej zaokrągleń, przez co wyglądają bardziej jak instrument niż mebel, widać kawał dobrej roboty stolarskiej, przy tym wyglądają bardziej archaicznie... porty przyłączeniowe to w pełni metalowe wbt, bass refleksy są dwa w podłogę, nie ma jednego z tyłu i jednego w dół, jak w S2, jest szansa, że w pozycji magazynowej nie będą tak dudnić. Przednie maskownice mają 4, zamiast 3 kołków, myślę że pojemność obudowy jest sporo wieksza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o brzmieniu: górne dźwięki są podane z większą finezją, na złych nagraniach nadal słychać ich ułomność  jednak można ich słychać. Najwięcej zmieniło się w basie, ten jest lepiej zszyty z resztą pasma, bardziej równomierny, bez niemiarowości, tzn wszystkie struny gitary basowej brzmią na tym samym poziomie głośności, bez dudnienia, z czym t6 i s2 mają problemy (czyt. Subwofferowy bas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 dni nieskrępowanych odsłuchów przed sobą. Avanti III świetnie sobie radzą magazynowane pod ścianą, nie dudnią jak większość kolumn. Przesuwając je na docelowe miejsce aż spojrzałem w katalog, bo jest sporo ciężej niż dotychczas. 42kg/szt robią swoje! Tak przy okazji nowe avanti w okleinie ważą 24kg i kosztują 12 aktualnych cebulionów, cóż za bezpardonowa deprecjacja! Nowe AIII kosztowały 11 ówczesnych dolarów! Brawo dla marketingowców marki, manewr z nazwaniem malucha polonezem iście mistrzowski, tylko czekać kolosalnych zysków przez 3 kwartały, potem niech się dzieje co chce 🙃 I tak oto kolejna marka rozmieniła się na drobne, szczerze szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem poszukiwania głośników, tym nie można nic zarzucić, nie mają słabych stron, wyraźnych wad, myślałem że takie kolumny nie istnieją- myliłem się ☺️ Odliczam dni do koncertu Riverside w Gliwicach, sprawdzę czy lepiej brzmią na żywo, czy u mnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2022 o 21:17, Tomas20 napisał:

A jak przestrzeń oraz ilość (nie jakość) niskich tonów względem S2 ?

w balansie tonalnym różnica jest tylko w basie, Avanti nie podbijają jego wyższego zakresu, reszta jest bez zmian. Góra jest lepszej jakości, mniej piachu, niby nic, ale przyjemniej się słucha 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie. Szukam posiadaczy Sparków V. Z jaką elektronika je łączyliście? Z jaką zagrały Wam najlepiej? Jakaś lampka podoła im? 

@Riczi75

Pozdr. 

 

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JaZzGot87 napisał:

Siemka Panowie. Szukam posiadaczy Sparków V. Z jaką elektronika je łączyliście? Z jaką zagrały Wam najlepiej? Jakaś lampka podoła im? 

@Riczi75

Pozdr. 

 

Mam obecnie po raz drugi Spark V . Teraz łacze je z BAT Vk30SE (lampowy przedwzmacniacz) oraz końcówką BAT  VK500 . 

Sparki w tym secie grają niewiarygodnie dobrze . Trzeba dodać że tutaj pojawiła się odpowiednia ilość niskich tonów . 

Poprzednio łączyłem je z Meridianem 557 i Proceed PRE i równieź było to dobre połączenie , choć nie aż tak dobre jak obecnie oraz łączyłem je z Yamahą AS2100 i z nią Spark V nie zgrał się .

Generalnie preferuję mocne końcówki mocy i od czasu zastodowania w torze lampowego przedwzmacniacza uważam że to jest to . Lampę BATa połączyłem również z mało spotykanym TOA P150D . Grało to zestawienie również znakomicie .

Sparki polecam , zwłaszcza w cenie około 3tys . Jeżeli ktoś lubi szkołę grania Audio Physic to te miniaturki zagrają jak AP powinien grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

@Riczi75nie masz odczucia że góra trochę za cicha i tak jakby nie dociagnieta? Czasem wybrzmienia talerzy bardzo ciche, za krótkie.

Jakieś braki w średnicy też jakbym odczuwał. Smaczki typu mlaskanie, oddech, nawet niektóre chórki przycichły, w ekstremalnych przypadkach zniknęły. Konturowo grające i mega równe kolumny to to nie są ale kurcze, zaczyna mi to coraz bardziej dokuczać. 

Grałem z nimi na node 2i, topping E30, nad 355 po modzie. Teraz kupiłem hegla h80. Trochę na wbudowanym dac, trochę na topping. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

@Riczi75nie masz odczucia że góra trochę za cicha i tak jakby nie dociagnieta? Czasem wybrzmienia talerzy bardzo ciche, za krótkie.

Jakieś braki w średnicy też jakbym odczuwał. Smaczki typu mlaskanie, oddech, nawet niektóre chórki przycichły, w ekstremalnych przypadkach zniknęły. Konturowo grające i mega równe kolumny to to nie są ale kurcze, zaczyna mi to coraz bardziej dokuczać. 

Grałem z nimi na node 2i, topping E30, nad 355 po modzie. Teraz kupiłem hegla h80. Trochę na wbudowanym dac, trochę na topping. 

Dużo zależy od reszty toru . U mnie góra i średnica w punkt . Niuanse o których piszesz (mlaskanie etc) również ładnie słuszalne .

Umnie grały Sparki do przedwczoraj z BAT vk500 oraz zpre Vk30se . Dzwięk z Bluesounda przepuszczony przez DAC Brystona BDA-1 . Bryston ma tendencję do wyostrzania góry która jest sprowadzana do szeregu przez VK30se .

Przedwczoraj niestety Vk500 uległa awarii i podłączyłem zamiast niej TOA P150D i również jest to połączenie bardzo dobre . Rogal na twarzy nie znika .

Być może DAC jest u Ciebie wąskim gardłem . W H80 jest on słabiutki a Toppinga niestety nie znam . 

Sparki potrafią zagrać świetnie . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Łączył ktoś Roksan Caspian M1 z AP? Myślicie że jest szansa że zgra się ze Sparkami 5?

@Riczi75 czy uważasz S5 za "prądożerne" paczki? Podpiąłem ostatnio Emotivę a2 (Hegel działał jako pre) i wydaję się jakby wyszło im to na dobre. Z tym że stereofonia jakby słabsza i góra mi nie podchodzi. Muszę jeszcze przysiąść, posłuchać. No i jednak trochę rozdzielczego ciepełka bym chciał.

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JaZzGot87 napisał:

Łączył ktoś Roksan Caspian M1 z AP? Myślicie że jest szansa że zgra się ze Sparkami 5?

@Riczi75 czy uważasz S5 za "prądożerne" paczki? Podpiąłem ostatnio Emotivę a2 (Hegel działał jako pre) i wydaję się jakby wyszło im to na dobre. Z tym że stereofonia jakby słabsza i góra mi nie podchodzi. Muszę jeszcze przysiąść, posłuchać. No i jednak trochę rozdzielczego ciepełka bym chciał.

Generalnie uważam APki za kolumny które powinny dostać więcej prądu, choć Sparki V ze wszystkich które posiadam/posiadałem są najmniej wymagające. 

Pre w Heglach to nie najwyższa półka . Część posiadaczy np. H200 przerabia je na końcówki mocy i korzystają z pre zewnętrznych . 

Jako jednego z Pre w swoich systemach korzystam z Proceed Pre

https://archiwum.allegro.pl/oferta/proceed-pre-plus-pilot-konstr-levinson-i9541504185.html

i on daje efekt delikatnego ocieplenia z zachowaniem fajnej rozdzielczości .

Na Twoim miejscu rozważyłbym jako przetwornik którąś z modeli Theta . Stare klocki ale warte uwagi . 

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 08:18, Riczi75 napisał:

Generalnie uważam APki za kolumny które powinny dostać więcej prądu, choć Sparki V ze wszystkich które posiadam/posiadałem są najmniej wymagające. 

Pre w Heglach to nie najwyższa półka . Część posiadaczy np. H200 przerabia je na końcówki mocy i korzystają z pre zewnętrznych .

Nawet moje nieduże Yary Evolution zagrały potężniej w dole z super kontrolą i lepszą przestrzenią, separacją dźwięków po podpięciu do tak mocnego wzmaka jak H200. Myślę że i moc i bardziej zaawansowana konstrukcja tutaj podziała🙂 Do tego wzmaka zalecam jednak nie jakiś analityczny DAC, a bardziej barwnie grający np. Nostromo Wolf, czy coś z iFi, Abrahamsen V6.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Temat wałkowany wiele razy, ale mimo wszystko zapytam.

Pacjent: Audio Physic Sitara

Szukam do nich piecyka. Cena ~10k. Przewaliłem już tego sporo, najlepiej było mi z Heglem H190 i z obecną Regą Elex-R.

Konieczność absolutna: kontrola dołu pasma i ogólnie nieprzewalone basy, ale za to z dobrym zejściem. Ma być krótko, bez przeciągania i buły na dole. Nie chcę też nadmiernego ocieplenia. Mile widziane otwarcie na wysokich tonach, ale bez jakichś mega przejaskrawień. Odrzucam wszelkie Denony, Musicale, Naimy, Roksany, Quady, Marantze, Atolle, Hegle, Cyrusy, lampiaki.

Zaproponujcie coś 🙂

Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, simopl napisał:

Cena ~10k.

Konieczność absolutna: kontrola dołu pasma i ogólnie nieprzewalone basy, ale za to z dobrym zejściem. Ma być krótko, bez przeciągania i buły na dole. Nie chcę też nadmiernego ocieplenia. Mile widziane otwarcie na wysokich tonach, ale bez jakichś mega przejaskrawień. Odrzucam wszelkie Denony, Musicale, Naimy, Roksany, Quady, Marantze, Atolle, Hegle, Cyrusy, lampiaki.

NAD C399 wpisuje się idealnie w Twoje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na jakąś dzielonkę od Hegla . Sa naprawdę dobre . Nawet te starsze 

https://www.ebay.com/itm/155197637027?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381880&toolid=10001&customid=b372f0ce-5fa3-11ed-ae4e-343062323865

W drugim secie mam Bat Vk500 oraz Bat Vk30se i jest to njlepszy zakup w moim życiu . Niestety są rzadko dostępne . Ja dodatkowo niewiele przekroczyłem Twój budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Riczi75 napisał:

No to czas na jakąś dzielonkę od Hegla

To nie jest zły pomysł. Tylko Hegel... to tak specyficzne granie. Ciągle miałem z nim wrażenie braku kontaktu z muzyką. Gorsze realizacje były całkowicie wyjałowione z emocji. Wokal - studnia. Daleeeeeeko. Miałem u siebie 3 egzemplarze H190. Każdy grał inaczej. Producent zmienia w środku bebechy bez zapowiedzi. Widać to po innych rewizjach płyt głównych i w menu serwisowym. Niewiadomo na co trafisz. Długa historia.

Słuchałem też H390 - ten miał już zdecydowanie więcej dołu niż H190. Gram w naprawdę małym pomieszczeniu - 11m2. Boję się, że pokój tego nie przyjmie.

Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj na Olxie była końcówka Meridiana 559 za 5500 . Cena najniższa na świecie . Sam się zastanawiałem ale w tym samym czasie pojawiły się monobloki Mbl-a 8011am w cenie niewiele iększej od Twojgo budżetu i właśnie je negocjuję .

Polecam z ręką na sercu Meridiana 559 lub 557 . Tego drugiego mam na stanie i gram razem z nim na Proceedzie PRE . 

Do tego jakieś niedrogie pre. 

Na przykład takie 

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=279811644

To topowy model owego czasu

Tak z ciekawoski . W tym roku na ABS kolega forumowy MUZG produkujący przetworniki grał na  dwóch Meridianach 557 które pracowały w trybie monobloków . Chłopoki chwalą ten pokój

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, simopl napisał:

Jak to gra? Jaki charakter niskich, barwa całości, jakie wysokie tony? Napiszesz coś więcej?

Oczywiście jak zawsze gra cały system. U mnie gra to  na zmianę z T6 z Chario Masterpiece (w ostatnim czasie najczęściej), Snell EIV . Ważną sprawą jest przetwornik , u mnie Theta DS pro Gen lll po serwisie kolego mol01 . Niskich tonów nie brakuje . 557 jest nieco bardziej po cieplejszej stronie ale nie jest to ciepło grający wzmak , jest po prostu łagodniejszy . Średnica i przestrzeń znakomita ale tu dużo wniósł przetwornik .

559 nieco bardziej przypomina Heglowskie granie, nieco bardziej konturowe . Zapas mocy ze sparków wyciagnać może to co najlepsze . 

Właśnie teraz słucham systemu w skład którego wchdzą podobne kolumny o których piszesz

Tutaj chwilowo zamias Vk500 stary TOA p150d i na zmianę Bryston BDA-1 lub Theta DS pro Prime ll

 Screenshot_20221108-221410_Gallery.jpg

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio widziałem na sprzedaż AP Libra ale nie widzę żądnych opisów jak grają z czym najlepiej, czy może ktoś miał te kolumny, może ktoś ich słuchał jakie macie wrażenia i doświadczenie z tymi kolumnami 

 

Edytowane przez mcuppa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.