Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widzę, że nowe wypusty Audio Physic nie mają dobrej opinii (ostatnie wpisy), mi jednak po osłuchu Classic 8 wpadły w ucho, słuchałem je z Atoll in100 sig oraz Cyrusem One. Bardziej odpowiadał mi dźwięk z Atollem. 

Bez wątpienia z Atoll dodawał im jeszcze więcej radochy, podkręcał bas - ale wprowadzał ciut za dużo chaosu. 

Chciałbym poszukać wzmacniacza z podobną dynamiką, niskim dołem - ale jednak trochę lepszą kontrolą, może z odrobiną ciepła w średnicy - pytanie czy Vincent 227mk to dobry trop. Może ktoś słuchał takiej kombinacji, a może jeszcze zwrócić uwagę na inny klocek.

Muzyka to mieszaka: rock - pop - elektronika (zatem dość szeroko), bez jazzu, muzyki poważnej.

Budżet jaki mogę przeznaczyć jest powiedzmy pomiędzy 5-7 tyś pln.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

obawiam się, że połączenie hybrydy z AP Classic 8 może pogorszyć kwestię kontroli dołu pasma. Z naszej strony mogę zdecydowanie polecić połączenie z Musical Fidelity M3si. Będzie dynamika, będzie kontrola dołu, będzie dociążony środek. To bardzo częste połączenie stosowane przez naszych klientów. Ewentualnie, można podłączyć wyższą serię Cyrusa, czyli model 82dac, to zupełnie inna konstrukcja ( klasa AB ) i zupełnie inne granie niż w serii One. Gdyby chciał Pan sprawdzić te kolumny z hybrydą możemy zaproponować sprawdzenie na Unison Unico Primo. Zapraszam serdecznie na odsłuch.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Topik21 napisał:

Widzę, że nowe wypusty Audio Physic nie mają dobrej opinii

Posłuchaj i wtedy sam stwierdzisz. Ja np. z moich Tempo 35 jestem mega zadowolony. U mnie pożarły wręcz Tempo 25 i Elaca Vela 407 (które i tak uważam za bardzo dobre paczki w swej cenie), o Tempo IV nawet nie mówiąc. Ktoś wyżej ogólnie napisał, że nowa seria mu nie podeszła. Ma prawo tak twierdzić, bo każdy ma inny gust, ale wypadałoby chociaż podać modele, które słuchał. Tak właśnie z dupy rodzą się teorie, które są powtarzane jak mantra dalej i dalej. Fakt, Tempo 35, Avanti 35, czy maluchy Step 35 to mega przejrzyste, czyste i szczegółowe brzmienie z zajeb... mikrodynamiką (T35). Trzeba lubić takie brzmienie i tyle. Tak w skrócie porównać to można np. do słuchania dźwięków z ulicy przy zamkniętym oknie, a następnie przy otwartym na oścież - seria 35. O serii Classic się nie wypowiadam, bo to nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Maraudio napisał:

Posłuchaj i wtedy sam stwierdzisz. Ja np. z moich Tempo 35 jestem mega zadowolony. U mnie pożarły wręcz Tempo 25 

Miałem T25 i wypadły bardzo blado a raczej natarczywie na "górze" - mało przyjemnie. Za to stare konstrukcje AP Scorpio I to już inna bajka - świetne kolumny do dużych pomieszczeń. Classic słuchałem kiedyś w salonie i jakoś mnie nie urzekły ale to oczywiście rzecz gustu.....trzeba słuchać jak mówisz 👍 

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woww.. T25 - Natarczywe na górze..?! 
Miałem po sobie zarówno Tempo 6 jak i T 25 chyba przez 7 lat z kilkunastoma łącznie wzmakami i w życiu bym tak nie stwierdził.

 Tempo 25 vs do T6 miały właśnie przyciętą.. zmatowioną górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Woww.. T25 - Natarczywe na górze..?! 
Miałem po sobie zarówno Tempo 6 jak i T 25 chyba przez 7 lat z kilkunastoma łącznie wzmakami i w życiu bym tak nie stwierdził.
 Tempo 25 vs do T6 miały właśnie przyciętą.. zmatowioną górę.
Potwierdzam. Miałem T6 po nich 25 i... udało się kupić w odwrocie ponownie T6 :). Do T6 miałem swego czasu podpiętego MF m6Si i dla mnie grało to ciepło, jednak traciło na detalach i analityczności. Czasami może to się podobać.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Niepokorny napisał:

Woww.. T25 - Natarczywe na górze..?! 
Miałem po sobie zarówno Tempo 6 jak i T 25 chyba przez 7 lat z kilkunastoma łącznie wzmakami i w życiu bym tak nie stwierdził.

 Tempo 25 vs do T6 miały właśnie przyciętą.. zmatowioną górę.

No widzisz każdy odbiera inaczej...zresztą kwestia sparowania kolumn z resztą toru jest bardzo ważne.

Ja odebrałem je jako aż za nadto detaliczne....z wyeksponowaną góra pasma - Scorpio zagrały już zupełnie inaczej w tym samym torze.

Ty masz swoje zdanie ja mam swoje....

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może źle pamiętam, ale o ile się nie mylę to T6 i T25 miały ten sam głośnik średniotonowy. W T25 został zmieniony właśnie gwizdek co Stryjecki skrzętnie wypomniał Niemcom w czasie swojego pobytu w fabryce AP..  

Jubileuszowe T25 dostały wysokotonowe z wyższego modelu co okazało się raczej Degradacją a nie Nobilitacją i Awansem

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wysokotonowego wywołała sporo polemiki (czasem kłótni między fanami i nie tylko). Jednym się to podobało, drugim mniej. Ale T25 były zapewne też inaczej zestrojone niż T6, co w dużej mierze mogło wpłynąć, bądź co bądź na inny charakter brzmienia. W moim systemie HHCT II w T25 potrafił naprawdę zagrać bardzo dobrze, czego nie mogę do końca powiedzieć o wyższej średnicy HHMC. Natomiast - T35 pozamiatało obie konstrukcje bezdyskusyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Maraudio napisał:

- T35 pozamiatało obie konstrukcje bezdyskusyjnie.

To czekamy jeszcze na opinię innych którzy słuchali T35 . Jedna opinia wiosny nie czyni . 

 

30 minut temu, Maraudio napisał:

bezdyskusyjnie

Nie koniecznie . To co podoba się Tobie nie koniecznie musi podobać się innym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam najmniejszego zamiaru swoim spostrzeżeniem czynić jakiejkolwiek wiosny, a to "bezdyskusyjnie" to tylko i wyłącznie moje zdanie. Jak masz inne, to twoja sprawa. Masz do tego święte prawo. To co podoba się innym niekoniecznie musi podobać się tobie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 10:11, Topik21 napisał:

. Może ktoś słuchał takiej kombinacji, a może jeszcze zwrócić uwagę na inny klocek.

Mam  AP classic 8  od dwóch lat. Głównie grały z Cyrus One HD. Kiedyś miałem na testy Roksan K3. W porównaniu do Cyrusa nie wiele wnosił, bardziej daciążony dół, i to tyle, a cena o wiele wyższa. Obecnie grają z Sansui A 80, jest tu wszystko, góra, średnica, i dół. Tylko bas ten, jest bardzo twardy. Jest go dużo, ale taki techniczny. W kolejce czeka jeszcze Sansui AU 5500. Na wielkanoc będę mieć Cayin Marconi, na testy. AP to bardzo dobre kolumny. Jeśli chcesz coś lepiej to już nie w tej cenie. Myślę bardziej o wzmacniaczach vintage do tych kolumn. Jesli bedziesz mieć okazję odsluchu z jakims starszym w wzmacniaczem to polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Robert 7800 napisał:

Jeśli chcesz coś lepiej to już nie w tej cenie. 

I tu się z tobą nie zgodzę....jest wiele kolumn grających o wiele lepiej niż te 8ki .....wszystko zależy kto czego oczekuje....

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ataszek napisał:

I tu się z tobą nie zgodzę....jest wiele kolumn grających o wiele lepiej niż te 8ki .....wszystko zależy kto czego oczekuje....

ja też z Toba- z dużej litery- się nie zgodzę, podaj przykłady

"wszystko zależy kto co oczekuje"  kazdy ma swoje zdanie  więc ........ ???   się nie zgadzasz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem, czy AP Classic 8, są najlepsze, ale w budżecie za jaki je kupuje naprawdę ciężko znaleźć cos grającego z taka klasą jak one (pisze tylko o nowych paczkach). Na odsłuchach testowałem kilka firm: Pylon, Fyne, Quadral, Tannoy, Kef - oczywiście cześć z nich była pod niektórymi względami lepsza od AP Classic 8, ale w totalu jednak to są najbardziej równe kolumny.

Co do elektroniki, skłaniam się ku nowym wzmacniaczom, teraz myśle nad Vincentem 227mk oraz Advance Acoustic Classic A10. Wydaje się, że kolumny z taka elektronika będzie się fajnie uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, Ataszek napisał:

Jakie wybarwienie ? I jaka cena ? 🤔🤔🤔

Wrzuciłem do działu ogłoszeń.

Oczywiście cena do negocjacji - a dla forumowiczów rabat 😉

3 godziny temu, PolTor napisał:
15 godzin temu, BobW napisał:
Witam,
Po długim czasie dojrzałem do zmiany kolumn.
Moje AP Tempo VI szukają nowego właściciela.
Kupiłem fabrycznie nowe, tak więc pierwszy właściciel, cały komplet, kartony itd. stan idealny.
Możliwa wysyłka na palecie.
Kontakt na priva.
 

Na co zmieniłeś ?

Davone Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PolTor napisał:
43 minuty temu, BobW napisał:
Davone Solo

Zacnie wyglądają, jaka sygnaturą grania ? Jaśniejsze od tempo czy raczej ciemna strona mocy? Przymierzam się od dłuższego czasu też na zmianę 6 ale jakoś na razie nie mogę znaleźć następny.

Myślę, że nie można powiedzieć ani o tym, ze jaśniejsze, ani o tym, że ciemniejsze.

To inny sposób prezentowania dźwięku. Długo trwało zanim znalazłem godnego następcę, bo AP Tempo VI to naprawdę dobre kolumny. A w swojej kategorii cenowej według mnie jedne z lepszych.

Oczywiście "znawcy" krytykują AP za użyte przetworniki. Ale marudzić można, a ta konstrukcja gra wyśmienicie i jest uniwersalna jeśli chodzi o gatunki muzyki.

Do Davone Solo trzeba mieć odpowiedni wzmacniacz 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie można powiedzieć ani o tym, ze jaśniejsze, ani o tym, że ciemniejsze.
To inny sposób prezentowania dźwięku. Długo trwało zanim znalazłem godnego następcę, bo AP Tempo VI to naprawdę dobre kolumny. A w swojej kategorii cenowej według mnie jedne z lepszych.
Oczywiście "znawcy" krytykują AP za użyte przetworniki. Ale marudzić można, a ta konstrukcja gra wyśmienicie i jest uniwersalna jeśli chodzi o gatunki muzyki.
Do Davone Solo trzeba mieć odpowiedni wzmacniacz
 
Takie też mam spostrzeżenia dotyczące uniwersalnego i to naprawę niezłego grania tempo VI. W trakcie poszukiwań miałem w domu do testów ( także te same warunki akustyczne) paczki ze stacji m.in Audiovector i Amphion i chyba mocno przyzwyczaiłem się do grania AP bo puki co nie zdecydowałem się na zmianę. :). Musi coś mnie przekonać bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, PolTor napisał:

Takie też mam spostrzeżenia dotyczące uniwersalnego i to naprawę niezłego grania tempo VI.

Powiem więcej. U mnie przez długi czas (kilka miesięcy) stały AP Tempo VI i Davone Solo. Przepinałem kable i nie mogłem się zdecydować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Powoli jadą do mnie wymarzone audio physic avanti III, jak tylko je dostanę i posłucham, to dam znać jakie zmiany wystąpiły względem Scorpio 2, mam nadzieję, że nie stracę za wiele na wykopie i niskim basie w metalu... pewnie nikt ich bezpośrednio nie porównywał... na zdjęciach wyglądają na prawdę dobrze, gdyby tylko nie ta czerń ... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Powoli jadą do mnie wymarzone audio physic avanti III, jak tylko je dostanę i posłucham, to dam znać jakie zmiany wystąpiły względem Scorpio 2, mam nadzieję, że nie stracę za wiele na wykopie i niskim basie w metalu... pewnie nikt ich bezpośrednio nie porównywał... na zdjęciach wyglądają na prawdę dobrze, gdyby tylko nie ta czerń ... 😉

Gratuluję . Czekamy na recenzję . Dzisiaj Theta pojechała na przegląd i mały tjuning do kolegi mol01.

U mnie w drugim domu ponownie zawitały Spark V . Mam do nich sentyment .

2 godziny temu, baksiu napisał:

gdyby tylko nie ta czerń ... 😉

 

Czy to te ?

https://highendaudio.nl/product/audio-physic-avanti-iii/?lang=en

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Riczi75 napisał:

Gratuluję . Czekamy na recenzję . Dzisiaj Theta pojechała na przegląd i mały tjuning do kolegi mol01.

U mnie w drugim domu ponownie zawitały Spark V . Mam do nich sentyment .

 

Czy to te ?

https://highendaudio.nl/product/audio-physic-avanti-iii/?lang=en

Tak, to te, fajne, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się czaje, aby wymienić Avanti na Sparki nowe, tylko się boje, że im nowsze AP kolumny, tym coś na średnicy nie tak, tak właśnie było gdy kupiłem Avanti 6-tki, ewidetnie dla mnie zle zgrane miedzy sobą vs moje 30-stki...

Edytowane przez KoKsiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, baksiu napisał:

Tak, to te, fajne, nie?

Super . Cena również . Zazdroszczę 😉 . Jak się u Ciebie sprawdzą to też się na takie zasadzę .

Jak dla mnie kolor bardzo fajny .

4 godziny temu, KoKsiK napisał:

Ja właśnie się czaje, aby wymienić Avanti na Sparki nowe, tylko się boje, że im nowsze AP kolumny, tym coś na średnicy nie tak, tak właśnie było gdy kupiłem Avanti 6-tki, ewidetnie dla mnie zle zgrane miedzy sobą vs moje 30-stki...

Nie wiem jakie są różnice między tymi Avanti o których piszesz . Midexy mi nie podeszły a "dezajn" starszych wersji jak dla mnie bardziej wyrafinowany . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.