Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, baksiu napisał:

Zobacz na olx, właściciel łączył je m.inn. z monoblokami mcintosh, więc raczej nie po taniości, teraz ma 10x droższe Wilsony 😊 Był dalece niezadowolony z Virgo i też mu mówiono że są bardzo dobre, w dużym pomieszczeniu poległy, bas był bez odpowiedniego dociażenia, słuchał scorpio i bardziej mu odpowiadały, ale dopiero bas z 25cm głośników mu przypadł do gustu, aktualnie ma 38cm w wilsonach i to jest optimum wg niego 😊 Wiele osób ma opinie, ze nawet pierdyliard małych basowych nie da tego ofektu co jeden duży. Ja z dużych przewodników słuchałem tylko infinity kappa i to nie było moje granie, bas był krowiasty, kartonowy z wyraźnym papierowym podbarwieniem, scorpio mi bardziej pasują.

Z Twojej wypowiedzi wynika źe obecny właściciel Virgo po prostu lubi inny rodzaj basu niż ten który jest w stanie wydobyć AP z mniejszego głośnika . Nie dziwi mnie więc że nie podeszły mu AP .

Mam Visatony z 25 cm membamami i bas z nich to zupełnie coś innego. Trzymam róźne zestwy kolumn bo reprezentują inne szkoły grania i czasem dobrze jest pobawić się przestawianiem skrzynek .

Poza tym próba porównywania 10xdroższych Wilsonów do Virgo to trochę przerost formy nad treścią . Nie wiadomo czy Tobie 38cm basowiec bardziej by podszedł .

Moje Scorpio25 na McIntoshu poległy z Virgo V. Jeżeli obawiasz się niedostatku niskich tonów z VirgoV w dużym pomieszczeniu to może jeszcze warto rozważyć Avanti V z podwojoną ilością przetworników 👇, o ile mają to być skrzynki ze stajni AP .

https://www.audiostyl.pl/audio-physic-avanti-v-cherry-3-letnie-p-1163.html

Elac-ki wyglądają bardzo zacnie . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robert 7800 napisał:

Nigdy nie miałem okazji słuchać, dużo czytałem. Możesz porównać brzmienie ProAc do AP? na przykład Responce DT8, classic 8 cenowo zbliżone. Jaka jest charakterystyka obu brzmień. 

Niestety nie słuchałem nowszych Proac-ów . Miałem styczność ze starszymi modelami Response D25 oraz D28 oraz monitorkami SC1(grały z lampą) . Wszystkie zostawiły bardzo dobre wrażenia . Podłogówki słuchałem z McIntoshem 9000 oraz dzielonym Heglem , monitorki z lampą . Moje porównanie do AP mogę obszeć o modele (Spark V, T6, S25 , Virgo V)

Wszystkie Proac-ki grały bardzo przestrzennie , podobnie do AP i bardziej detalicznie od AP z bardzo ładną średnicą , ciekawszą niż AP . Poza tym np będąc na odsłuchu Hegla właściciel miał ustawione Proacki pod ścianą i nie powodowało to degradacji dźwięku . Grały pięknie.

Nowsze APki nie podeszły mi wyglądem a słuchałem Midexów o ile dobrze pamiętam na AVS w 2019 roku ze sprzętem Cyrusa i grało to słabo .

Starsze APki bardziej mi podchodziły .

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Riczi75 napisał:

Z Twojej wypowiedzi wynika źe obecny właściciel Virgo po prostu lubi inny rodzaj basu niż ten który jest w stanie wydobyć AP z mniejszego głośnika . Nie dziwi mnie więc że nie podeszły mu AP .

Mam Visatony z 25 cm membamami i bas z nich to zupełnie coś innego. Trzymam róźne zestwy kolumn bo reprezentują inne szkoły grania i czasem dobrze jest pobawić się przestawianiem skrzynek .

Poza tym próba porównywania 10xdroższych Wilsonów do Virgo to trochę przerost formy nad treścią . Nie wiadomo czy Tobie 38cm basowiec bardziej by podszedł .

Moje Scorpio25 na McIntoshu poległy z Virgo V. Jeżeli obawiasz się niedostatku niskich tonów z VirgoV w dużym pomieszczeniu to może jeszcze warto rozważyć Avanti V z podwojoną ilością przetworników 👇, o ile mają to być skrzynki ze stajni AP .

https://www.audiostyl.pl/audio-physic-avanti-v-cherry-3-letnie-p-1163.html

Elac-ki wyglądają bardzo zacnie . 

 

więc tak: Avanti 5 rozważałem kiedyś na łamach tego tematu i się w końcu nie zdecydowałem, choć były wówczas w cenie scorpio 2/miały jakieś uszkodzenia obudowy/, ktoś je kupił, gdy zadzwoniłem do właściciela, to mówił, że mu wybitnie nie podpasowały, że był zawiedziony, tak samo jak sprzedawca Virgo 5, więc w sumie mnie pocieszył. Avanti 5 mają kiepską prasę, absolutnie bym za nie nie zapłacił 17kzł, spróbowałbym Virgo 5 lub 25, tylko czy ktoś w byłym województwie Bielskim chciałby się pochwalić jak to gra, może ktoś z posiadaczy należy do klubu? Nie chcę też wydać na nowe proaci ze średniej półki 13kzł, bo zdaję sobie sprawy, że w tych pieniądzach w używce można wieeeeele więcej, a sprzęt używany mi nie straszny, sam mi pomagałeś taki kupić, za co jestem dozgonnie wdzięczny, byłem przezadowolony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjską szkołę brzmienia charakteryzuje się właśnie jako Granie Średnicą.: „ Słychać Smak Pomatki na Ustach Diany Krall..” 😉 Dlatego też Naimy zestawiane z Harbeth, ProAc, Bowersami, Neat, ATC, PMC, Spendor itp.. mają tylu Wiernych fanów. 
 

W dniu 26.09.2021 o 23:05, Riczi75 napisał:

Elac-ki wyglądają bardzo zacnie . 

Bo Nieporównywalnie Łatwiej jest zrobić kolumnę „zacnie wyglądającą” niż Zacnie GRAJĄCĄ. Dziś większość ludzi kupuje oczami nawet w Audio gdzie należy się kierować słuchem to Kobita ma często decydujący głos. Bo kolumny nie pasują jej np do wystroju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, baksiu napisał:

Chyba będę polował na Avanti III, może ktoś chce sprzedać?! Te chyba mają wszystkie zalety S2 i trochę lepszą średnicę, niższe zejście na basie i bardziej kulturalne wysokie tony...

Powodzenia 👍 . Jak zakupisz takowe to zdaj relację .

Jak wypada wyższy mode Thety w porównaniu do mniejszego brata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Riczi75 napisał:

Powodzenia 👍 . Jak zakupisz takowe to zdaj relację .

Jak wypada wyższy mode Thety w porównaniu do mniejszego brata ?

Wyższy model wymiata, gra bardziej naturalnie, ma lagodniejsze jak na Thetę wysokie tony, ogólnie kontrukcyjnie to też przepaść, wszystkie sekcje w osobnych obudowach we wnętrzu glownego hassis. W tej cenie jest super, kusi mnie jeszcze wersja zbalansowana... z tymi avanti to może trochę potrwać 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Riczi75 napisał:

piękne, w moim kolorze, cena przeokazyjna, zaraz zerknę na samoloty do helsinek 🙂 A może byś to ogarnął za rekompensatą finansową?

tylko to są Virgo III, a szukam Avanti III, jak Virgo to raczej piątki! Już się napaliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

piękne, w moim kolorze, cena przeokazyjna, zaraz zerknę na samoloty do helsinek 🙂 A może byś to ogarnął za rekompensatą finansową?

tylko to są Virgo III, a szukam Avanti III, jak Virgo to raczej piątki! Już się napaliłem...

Sam pomyliłem Virgo z Avanti . Ale mam na uwadze jak coś się pojawi w okolicy to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są we Włoszech w najładniejszym fornirze za dopłatą, tylko cena przy obecnym kursie euro przygniata...18,5kzł=2xScorpio 2, i tak lepsza niż niedorzeczne 17kzl za virgo 25 w Polsce, chyba nie jestem gotów... procedura negocjacyjna w toku, jeśli dobrze pójdzie pochwalę się efektami, jeśli grają jak wyglądają to warto 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż 25mkw. Z Audio Physic miałem Scorpio 2. Teraz mam Sitary + 2x REL T5 (pierwsza wersja) i jest to najlepsza konfiguracja audio jaką miałem w życiu (przewaliłem około 10 modeli kolumn i 5 wzmacniaczy). Tempo6 nie słyszałem ale podejrzewam coś pomiędzy powyższymi modelami.

Charakter brzmienia miedzy Scorpio i Sitarami podobny, wiadomo, jednak balans tonalny inaczej ustawiony i to słychać od razu. Co mnie odrazu uderzyło to Sitary są bardziej szczegółowe na średnicy i na górze ( w nagraniach wokalista staje bliżej nas i lepiej słychać takie detale jak miotełki na talerzach, szmery na sali, czy oddechy publiczności) no i są bardziej przestrzenne (a myślałem że bardziej to już nie możliwe). Jeśli chodzi o bas to tu też miałem troche zaskoczenie. Małe Sitary nie odbiegają aż tak znacząco pod względem ilości basu, porównując wielkość kolumn i ilość przetworników w Scorpio 2 do Sitar. Kwestia dopasowania do wielkości pomieszczenia. W obydwu konstrukcjach bas jest szybki, nisko rozciągnięty i ładny barwą. Nie wiem jak wypadają Tempo 6 pod względem basu (bo słyszałem różne opinie) ale powyższe modele nie mają żadnych problemów z szybkością czy dudnieniem (nie jest to kwestia mocy wzmacniacza bo sprawdzałem na trzech modelach).

Podsumowując przy obecnej mojej konfiguracji dostałem słodką ale wyrazistą średnice, szczegółową ale nie kującą górę, hektary przestrzeni i całość dopieścił kontrolowany, niski i dobrze zsynchronizowany z kolumnami bas RELi w układzie stereo. Nie wiem jak to jest ale scena i przestrzeń z subami dodatkowo urosła, słychać masę detali w zakresie niskich tonów, których to wcześniej "przy gołych" kolumnach nie słyszałem. Plus też taki ze przy Sitarach nie muszę mieć mocarnego wzmacniacza za masę "pińondzów". Więcej już mi nie potrzeba do gonienia króliczka 🙂

Sprawdził bym jeszcze z checią jak wypada w porównaniu Tempo 6 i bym miał zaliczoną całą serie na tych samych przetwornikach 🙂

(Powyższe to tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucia które sprawdziły się w moim pomieszczeniu, itd, itp.).

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

Są we Włoszech w najładniejszym fornirze za dopłatą, tylko cena przy obecnym kursie euro przygniata...18,5kzł=2xScorpio 2, i tak lepsza niż niedorzeczne 17kzl za virgo 25 w Polsce, chyba nie jestem gotów... procedura negocjacyjna w toku, jeśli dobrze pójdzie pochwalę się efektami, jeśli grają jak wyglądają to warto 😊

👌Powodzenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomas20 napisał:

Metraż 25mkw. Z Audio Physic miałem Scorpio 2. Teraz mam Sitary + 2x REL T5 (pierwsza wersja) i jest to najlepsza konfiguracja audio jaką miałem w życiu (przewaliłem około 10 modeli kolumn i 5 wzmacniaczy). Tempo6 nie słyszałem ale podejrzewam coś pomiędzy powyższymi modelami.

Charakter brzmienia miedzy Scorpio i Sitarami podobny, wiadomo, jednak balans tonalny inaczej ustawiony i to słychać od razu. Co mnie odrazu uderzyło to Sitary są bardziej szczegółowe na średnicy i na górze ( w nagraniach wokalista staje bliżej nas i lepiej słychać takie detale jak miotełki na talerzach, szmery na sali, czy oddechy publiczności) no i są bardziej przestrzenne (a myślałem że bardziej to już nie możliwe). Jeśli chodzi o bas to tu też miałem troche zaskoczenie. Małe Sitary nie odbiegają aż tak znacząco pod względem ilości basu, porównując wielkość kolumn i ilość przetworników w Scorpio 2 do Sitar. Kwestia dopasowania do wielkości pomieszczenia. W obydwu konstrukcjach bas jest szybki, nisko rozciągnięty i ładny barwą. Nie wiem jak wypadają Tempo 6 pod względem basu (bo słyszałem różne opinie) ale powyższe modele nie mają żadnych problemów z szybkością czy dudnieniem (nie jest to kwestia mocy wzmacniacza bo sprawdzałem na trzech modelach).

Podsumowując przy obecnej mojej konfiguracji dostałem słodką ale wyrazistą średnice, szczegółową ale nie kującą górę, hektary przestrzeni i całość dopieścił kontrolowany, niski i dobrze zsynchronizowany z kolumnami bas RELi w układzie stereo. Nie wiem jak to jest ale scena i przestrzeń z subami dodatkowo urosła, słychać masę detali w zakresie niskich tonów, których to wcześniej "przy gołych" kolumnach nie słyszałem. Plus też taki ze przy Sitarach nie muszę mieć mocarnego wzmacniacza za masę "pińondzów". Więcej już mi nie potrzeba do gonienia króliczka 🙂

Sprawdził bym jeszcze z checią jak wypada w porównaniu Tempo 6 i bym miał zaliczoną całą serie na tych samych przetwornikach 🙂

(Powyższe to tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucia które sprawdziły się w moim pomieszczeniu, itd, itp.).

to jak Ty nie widziałeś wielkiej różnicy między sitarami a S2, kiedy między T6 a S2 jest basowa przepaść, to nie chcę nic mówić, ale chyba w tym pomieszczeniu wiele z niskiego basu nie usłyszysz... Obstawiam, że T6 by zagrały u Ciebie najlepiej, S2 są za duże i nie usłyszałeś co potrafią na dole, choć brakuje im i tak jednej oktawy. Dudnienia nie ma, jeśli się je odsunie od ścian i tak samo zrobi z fotelem, polecam T6!

27 minut temu, Riczi75 napisał:

👌Powodzenia . 

dzięki, największy problem- jak to powiedzieć żonie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, baksiu napisał:

między T6 a S2 jest basowa przepaść

Naprawde ? To jestem z lekka zszokowany. Myślałem że T6 będzie bardziej aktywny na basie, tak sugeruje prasa. Sprawdziłbym osobiście (zakupił / zamienił) jak T6 gra w moim pomieszczeniu tylko nie mam okazji ku temu.

S2 względem Sitar schodzą niżej i potężniej (co jest oczywiste) ale jeśli chodzi o aktywność basu w sensie jego ilości w danym nagraniu to różnica jakaś tam była, ale nie taka jakiej się spodziewałem patrząc po różnicy wielkości kolumn i ilości przetworników.  Sitary z dwoma Rel-ami dały jak dotąd u mnie najlepszy efekt w sensie jakości, ilości i zejścia basu.

8 godzin temu, baksiu napisał:

S2 są za duże i nie usłyszałeś co potrafią na dole,

Zgadzam się. Właśnie pisałem że:

10 godzin temu, Tomas20 napisał:

Kwestia dopasowania do wielkości pomieszczenia.

 

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn t6 mają spory bas, ale ten wyższy i ma on basreflexowy charakter, w s2 jest mniej dopalony, bardziej naturalny i schodzi niżej, jest spory progres. S2 mają też mniej cofniętą wyższą średnicę, na ucho jest bardziej liniowo, choć AP ogólnie liniowe nie są... ciekaw jestem A3, ktoś z Was słuchał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam w klubie, już dawno miałem się zapisać a teraz w sumie o poradę pytam. Na stanie Virgo V z nowszym tweeterem. Kupione jakiś czas temu we Wrocku i podejrzewam właściciel zataił problem. W niektórych nagraniach przy pewnej częstotliwości (np Clannad lady marian jest zawsze) był dziwny dźwięk z jednej kolumny, zniekształcenie. Nie byłem pewny czy to tweeter czy midwoofer i potraktowałem z jakiegoś online generatora częstotliwości by sprawdzić przy jakiej częstotliwości jest problem. Chyba nie było to zbyt mądre i może komuś się przyda - efekt: oba wysokotonowe do wymiany 😞 teraz czekam na ofertę z brillon, z ciekawości nowe tweetery można bez zmian w zwrotnicy zaaplikować? Podejrzewam że koszt oryginalnych będzie na tyle wysoki że może ewentualnie spróbować w nowe modele uderzyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kondi78 napisał:

Witam w klubie, już dawno miałem się zapisać a teraz w sumie o poradę pytam. Na stanie Virgo V z nowszym tweeterem. Kupione jakiś czas temu we Wrocku i podejrzewam właściciel zataił problem. W niektórych nagraniach przy pewnej częstotliwości (np Clannad lady marian jest zawsze) był dziwny dźwięk z jednej kolumny, zniekształcenie. Nie byłem pewny czy to tweeter czy midwoofer i potraktowałem z jakiegoś online generatora częstotliwości by sprawdzić przy jakiej częstotliwości jest problem. Chyba nie było to zbyt mądre i może komuś się przyda - efekt: oba wysokotonowe do wymiany 😞 teraz czekam na ofertę z brillon, z ciekawości nowe tweetery można bez zmian w zwrotnicy zaaplikować? Podejrzewam że koszt oryginalnych będzie na tyle wysoki że może ewentualnie spróbować w nowe modele uderzyć? 

Współczuję sytuacji. Jak dostaniesz identyczne od producenta, to wiadomo, wstawiasz i gra. Przy innych tweeterach, mogą się różnić z wewnątrz, ale parametry głośnika muszą być takie same, a to tylko wie AP bo tweetery są pod nich robione. Dodatkowo inne tweetery to automatycznie niższa cena za kolumny w razie późniejszej odsprzedaży i w ogóle może być problem ze znalezieniem chętnego. Skontaktuj się jeszcze może z EIC, którzy są dystrybutorem i zajmują się serwisem, może mają przetworniki do tego modelu https://eic.com.pl/

23 minuty temu, slyszecisze napisał:

To dołączyłem do zacnego grona. W posagu wnoszę AP Yara Classic. Witajcie

Witam kolejnego "Yarowicza"😉. Czym je napędzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to może i ja się ujawnię jak w ostatniej dobie koledzy też to zrobili 🙂

Posiadam Avanti 6 od jakiegoś czasu i po latach wymiany różnych kolumn w końcu znalazłem, to co wcześniej nie mogłem znaleźć, a mianowicie stereofonia, szczegółowość, przestrzeń z głębokim konturowym basem granie z lekkością monitorów, a wszystko w dość liniowym nie drażniącym graniem no i najważniejsze w końcu kolumny wyglądają filigranowo nie przytłaczająco, zgrabnie i obłędnie w szkle, a Żona po stopach teraz mnie całuje, a nie ja Ją, gdy chciałem wstawić jakieś inne kolumny 🙂

Natomiast zauważyłem jeden problem w wyżej wymienionych paczkach, a minowiec gdy zrobię bardzo głośno, imprezowo bym rzekł, to przy niektórych utworach z głębokim basem lub bardzo twardym słychać że z pierwszego wylotu bass reflex, czyli z tej wąskiej prostokątnej dziury, są turbulencje powietrza. W żadnych innych kolumnach, tego nie doświadczyłem i teraz pytanie brzmi, czy Avanti 35 tego mankamentu już nie posiadają, bo niby nowy głośnik basowy oraz zwrotnica tam jest no i czy warto ogólnie kupić jeśli już się ma 6-ustki...

Pokój mam 16m zaadaptowany akustycznie, a wiec większe kolumny raczej nie wchodzą w grę, chociaż kuszą Mnie Codexy ze względu na 9.5 calowy głośnik basowy 🙂

Warto dodać, że przez tych kolumnach mój repertuar słuchanej muzyki bardzo się rozszerzył 🙂

Ps. Nie mam możliwości aktualnie osłuchu Avanti 35 dlatego pytam może ktoś miał styczność z moimi lub 35-tkami...

Edytowane przez KoKsiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Prewwit napisał:

Współczuję sytuacji. Jak dostaniesz identyczne od producenta, to wiadomo, wstawiasz i gra. Przy innych tweeterach, mogą się różnić z wewnątrz, ale parametry głośnika muszą być takie same, a to tylko wie AP bo tweetery są pod nich robione. Dodatkowo inne tweetery to automatycznie niższa cena za kolumny w razie późniejszej odsprzedaży i w ogóle może być problem ze znalezieniem chętnego. Skontaktuj się jeszcze może z EIC, którzy są dystrybutorem i zajmują się serwisem, może mają przetworniki do tego modelu https://eic.com.pl/

Dzięki, na razie pytałem przez dystrybutora belgijskiego gdzie mieszkam. Audio physic ma teraz Hhct III i jeśli dałoby radę wstawić bez zmiany zwrotnicy to bym wziął. Wymiana na zupełnie inny tweeter raczej nie wchodzi w grę, byłyby niesprzedawalne. Znalazłem jeszcze magika który naprawia i to raczej profesjonalnie, cena około 120 euro za sztukę, jakas opcja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.