Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marcusSE napisał:

ULED - Oled Killer 

Oczywista oczywistość. Jedynie sekta OLED nie chce przyjąć tego do wiadomości i zaklina rzeczywistość, że to (ich zdaniem) nieprawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

Jakie M? Jak pisałem powyżej oznaczenia lat są: H (2022), K (2023), N (2024).

Ale U8N będzie. Jakością dorównujący (lub przewyższający) UXĶ. Tak deklaruje producent. Ile w tym marketingu, a ile prawdy - przekonamy się wkrótce.

Wydaje się, że niższe od konkurencji ceny są strategią tej firmy.

@marcusSEmógłbyś oszczędzić nam konieczności angażowania Wujka Google aby przetłumaczył ze szwedzkiego. Może ja mam tu wkleić coś po japońsku albo chińsku?

Uxk, mój błąd. Rano mózg funkcjonuje inaczej, mniej. Miałem monitor UXM, więc z jakiegoś powodu mi się w głowie poprzestawiały modele. 

U8N na razie nie ma, dlatego mówię o porównaniu tego co jest. A na tym porównaniu, Sony wypada blado w kontekście miniledów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Jedynie sekta OLED nie chce przyjąć tego do wiadomości i zaklina rzeczywistość, że to (ich zdaniem) nieprawda.

Żaden killer.

Nie ma ani jednego topowego MiniLED-a, który w testach rtings.com pokonalby nawet najprostszego QD-OLED-a.

Nie opowiadaj bajek. 

Godzinę temu, #Szakovsky napisał:

U8N na razie nie ma, dlatego mówię o porównaniu tego co jest. A na tym porównaniu, Sony wypada blado w kontekście miniledów. 

Jakie blado?

Sony jest najwyżej ocenionym MiniLED-em. Zrobiłem porównanie to co jest dostępne i sprawdzone. Wszystkie trzy modele mają podobną jasność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Oczywista oczywistość. Jedynie sekta OLED nie chce przyjąć tego do wiadomości i zaklina rzeczywistość, że to (ich zdaniem) nieprawda.

Gdzie ten killer, kto tak twierdzi, gdzie jakies porównania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, konradskala napisał:

Żaden killer.

Nie ma ani jednego topowego MiniLED-a, który w testach rtings.com pokonalby nawet najprostszego QD-OLED-a.

Nie opowiadaj bajek. 

😃 , jak dawno, dawno temu moja nr1 Tv było Sony Trinitron za dużo pieniążków to tez myślałem ze nic lepszego nie ma na ziemi 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, konradskala napisał:

Żaden killer.

Nie ma ani jednego topowego MiniLED-a, który w testach rtings.com pokonalby nawet najprostszego QD-OLED-a.

Nie opowiadaj bajek. 

Jakie blado?

Sony jest najwyżej ocenionym MiniLED-em. Zrobiłem porównanie to co jest dostępne i sprawdzone. Wszystkie trzy modele mają podobną jasność.

UX ma 3400cd w 10% window, Sony niecałe 1800. 
96% DCI-P3 w Sonym i 98% w Hisensie i ponad 10% więcej w pełnym BT2020 dla UX'a. 
Jednocześnie Sony jest o 1500zł droższy. 
I szkoda, że oferta TCL w Polsce to taka bieda. 

Testy QD-Oledów nie biorą pod uwagę jednej, znaczącej rzeczy. 
Dnia. 
QD-Oled jest dosłownie szary w momencie gdy mamy dzień. Jak CRT'ek. I VA na miniledach totalnie miażdży kontrastem QD-Oleda (jakiekolwiek) za dnia.  A teraz dzień coraz dłuższy, noc coraz krótsza. A jak mamy treść w SDR za dnia na QD-Oledzie... Chryste Panie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzałem obecna ofertę TV8K , niby niewiele ale jadnak można coś fajnego wybrać i to niezależnie od preferowanej technologi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, marcusSE napisał:

😃 , jak dawno, dawno temu moja nr1 Tv było Sony Trinitron za dużo pieniążków to tez myślałem ze nic lepszego nie ma na ziemi 😉

Pod pewnymi względami CRT'eki do tej pory są trudne do pokonania. 
Przede wszystkim jeżeli chodzi o ostrość w ruchu. Dopiero najnowsze, topowe OLEDy dorównały CRTekom w tej dziedzinie. 
Ale mowa tu o monitorach, w TV raczej nie zobaczymy oledów 400-500hz a BFI. 
Czy brak pixeli, kropki dużo lepiej sobie dawały radę z niskiej rozdzielczości treścią, nawet w 480p nie było pixelozy, bo nie było pixeli. 

W sumie, główna różnica pomiędzy CRT a QD-OLEDem to gamut i rozdzielczość. Bo Oled z BFI ma podobną jasność co CRT a za dnia ciężko z obu korzystać. Za to w nocy, oba miały perfekcyjną czerń (mniej lub bardziej w przypadku CRT). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, #Szakovsky napisał:

UX ma 3400cd w 10% window, Sony niecałe 1800. 
96% DCI-P3 w Sonym i 98% w Hisensie i ponad 10% więcej w pełnym BT2020 dla UX'a. 
Jednocześnie Sony jest o 1500zł droższy. 
I szkoda, że oferta TCL w Polsce to taka bieda. 

Testy QD-Oledów nie biorą pod uwagę jednej, znaczącej rzeczy. 
Dnia. 
QD-Oled jest dosłownie szary w momencie gdy mamy dzień. Jak CRT'ek. I VA na miniledach totalnie miażdży kontrastem QD-Oleda (jakiekolwiek) za dnia.  A teraz dzień coraz dłuższy, noc coraz krótsza. A jak mamy treść w SDR za dnia na QD-Oledzie... Chryste Panie. 

Ja nie wiem co Ty kolego za oledy oglądasz:)

Poza tym, prawdziwe oglądanie wymaga pewnego przygaszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bubusia napisał:

Ja nie wiem co Ty kolego za oledy oglądasz:)

Poza tym, prawdziwe oglądanie wymaga pewnego przygaszenia.

Najlepiej do 100cd/2 i przycięcia do rec709. 
Wtedy jest prawdziwa telewizja. 

Nie znalazłem porównania z telewizorami, ale masz QD-Oleda vs LCD, VA powinno wypaść lepiej. 
I nie wynika to z braku powłoki matowej, kolor trochę z polaryzacji (która jest odrębną warstwą i zależy od producenta), ale chodzi bardziej o "jasność tej czerni" 😉 W matowych QD-Oledach jest to samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, #Szakovsky napisał:

Najlepiej do 100cd/2 i przycięcia do rec709. 
Wtedy jest prawdziwa telewizja. 

Nie znalazłem porównania z telewizorami, ale masz QD-Oleda vs LCD, VA powinno wypaść lepiej. 
I nie wynika to z braku powłoki matowej, kolor trochę z polaryzacji (która jest odrębną warstwą i zależy od producenta), ale chodzi bardziej o "jasność tej czerni" 😉 W matowych QD-Oledach jest to samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trza przyciemnić i po problemie. Tak już mają te QD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bubusia napisał:

Trza przyciemnić i po problemie. Tak już mają te QD.

Ale one wyłączone i tak są jasne. 
Wynika to ze struktury samego panelu.  
W VA występuje duża dyfrakcja w związku z ułożeniem kryształów, przez co sporo energii się wytraca w samej matrycy i nie wraca do oka, przez co wyłączone są ciemniejsze od IPS'a czy QD-Oleda. W QD-Oledach co wejdzie, to wyjdzie (plus minus). 
Dlatego też, VA ma z natury tak śmieciowe kąty widzenia. Fizyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez #Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bubusia napisał:

Gdzie ten killer, kto tak twierdzi, gdzie jakies porównania?

Przecież testy są dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mamy marzec, w zasadzie start do wprowadzania nowych modeli  a tu ceny na ubiegłoroczne nie spadły, wręcz kiedy po świętach modele się wyprzedały to nic już statkiem nie przypłynęło więc producent spokojnie sprzedałby więcej tv. Piszę o Hisense 75u8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

Mamy marzec, w zasadzie start do wprowadzania nowych modeli  a tu ceny na ubiegłoroczne nie spadły, wręcz kiedy po świętach modele się wyprzedały to nic już statkiem nie przypłynęło więc producent spokojnie sprzedałby więcej tv. Piszę o Hisense 75u8

Luty to ubojnia w każdej branży. Ludzie wydali kasę w święta, a w lutym pojechali na ferie i wydali jeszcze więcej kasy. 
Czyt. nikt nie ma kasy, a jak ktoś nie ma kasy, to nie ma sensu nic wydawać. A jak ktoś ma kasę, to znaczy że ma kasę i mu promocje nie robią, a jak nie robią to można nie dawać promocji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2024 o 17:19, stench napisał:

Piszę o Hisense 75u8

Jak dobrze pamiętam to Hisense wprowadzał nowe modele w połowie roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2024 o 17:48, #Szakovsky napisał:

UX ma 3400cd w 10% window, Sony niecałe 1800. 
96% DCI-P3 w Sonym i 98% w Hisensie i ponad 10% więcej w pełnym BT2020 dla UX'a. 

Wiem ile ma UX i dlatego podałem jako przykład 3 telewizory 65" o bardzo podobnych parametrach, gdzie Sony ma najmniej stref wygaszania, a został oceniony najwyżej (nota bene wyżej od UX).

W dniu 1.03.2024 o 17:48, #Szakovsky napisał:

Testy QD-Oledów nie biorą pod uwagę jednej, znaczącej rzeczy. 
Dnia. 

Ale Samsung bierze pod uwagę i w modelu na ten rok proponuje rozwiązanie:

S95D będzie pierwszym na świecie i jedynym na rynku telewizorem OLED, który w dużej mierze rozwiązał problem refleksów świetlnych. Wszystkie tego typu telewizory od dowolnego producenta mają wysoce reflektywne matryce - przez co telewizorów OLED nie można ustawiać naprzeciw jasnych źródeł światła (na przykład okna). Tymczasem S95D jest wyposażony w powłokę znaną z telewizorów Samsung The Frame. Rozprasza ona światło padające na telewizor nie wpływając w żaden sposób na to przez niego emitowane i robi to wyjątkowo skutecznie.

W dniu 1.03.2024 o 19:53, Bobcat napisał:
W dniu 1.03.2024 o 17:26, bubusia napisał:

Gdzie ten killer, kto tak twierdzi, gdzie jakies porównania?

Przecież testy są dostępne.

I od wielu lat drabinka wygląda dokładnie tak samo. Najwyższe miejsca zajmują OLED-y i QD-OLED-y.

Obecnie najlepiej oceniony MiniLED to Sony X95L i zajmuje 20-te miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, konradskala napisał:

Wiem ile ma UX i dlatego podałem jako przykład 3 telewizory 65" o bardzo podobnych parametrach, gdzie Sony ma najmniej stref wygaszania, a został oceniony najwyżej (nota bene wyżej od UX).

Ale Samsung bierze pod uwagę i w modelu na ten rok proponuje rozwiązanie:

S95D będzie pierwszym na świecie i jedynym na rynku telewizorem OLED, który w dużej mierze rozwiązał problem refleksów świetlnych. Wszystkie tego typu telewizory od dowolnego producenta mają wysoce reflektywne matryce - przez co telewizorów OLED nie można ustawiać naprzeciw jasnych źródeł światła (na przykład okna). Tymczasem S95D jest wyposażony w powłokę znaną z telewizorów Samsung The Frame. Rozprasza ona światło padające na telewizor nie wpływając w żaden sposób na to przez niego emitowane i robi to wyjątkowo skutecznie.

I od wielu lat drabinka wygląda dokładnie tak samo. Najwyższe miejsca zajmują OLED-y i QD-OLED-y.

Obecnie najlepiej oceniony MiniLED to Sony X95L i zajmuje 20-te miejsce.

Ocena zależy też od min. czasu. 
Jak zrobię w styczniu recenzję i dam 9/10, ale do grudnia wyjdzie masa dużo lepszych sprzętów, to średni z nich (ale wciąż lepszy od tego ze stycznia) dostanie notę gorszą niż 9/10. Dlatego warto patrzeć na cyferki, cyferki się raczej nie zmieniają. 

S95D ma matową\półmatową powłokę. Czyli ucierpi czerń, fizyki nie oszukasz. Większość TV na Oledzie to szkło, bo zwyczajnie lepiej wygląda. A i tak ciężko ogląda się OLEDy w dzień. 

UX dostał niższą (np w HDR movie) ocenę bo:
miał ma gorszą dostępność na rynku
ma banding, który można znacząco poprawić przestawiając opcję w menu
ma bugi

Czyli rzeczy które w gruncie rzeczy nie mają znaczenia, bo bugi się połata, dostępny u nas jest od ręki, a banding można zminimalizować w opcjach (bo zwyczajnie 10bit nie starcza na tak kosmiczną jasność, 10 bit to tak samo subtelne przejścia przy 1000cd/2 jak jak 8bit przy 100cd/2). 

Ale same wyniki ma lepsze niż Sony. 
Dobre jest to, że czerń ocenili na 9.3, pomimo tego, że ich Minolta LS-100 nie miała skali aby pokazać taki kontrast xD Zwyczajnie wymaxowali profesjonalny sprzęt do pomiaru jasności. 
Zwyczajowo uznają, że OLED to OLED, a oled ma nieskończony kontrast (co jest bujdą, jak pokazałem na przykładzie szarych w dzień QD-Oledów. A fizycznie nie może mieć nieskończonego kontrastu, bo to oznaczałoby, że w matrycy panuje:
A- Próżnia absolutna
B- Temperatura zera absolutnego
Ponieważ rozkład cząstek powoduje wytworzenie promieniowania, ale nawet jeżeli to ograniczymy do jakiegoś spektrum częstotliwośći to wciąż już jest absurdalnie abstrakcyjna małostkowość, a oled nie jest ciałem doskonale czarnym aby nie odbijać światła od samego siebie. 
Bliżej tego jest VA, które wytraca dużo więcej energii w swojej strukturze krystalicznej. 
 
No i przypominam, HDR to BT2020, które ma limit 10k cd/2. Co jest bliżej BT2020 na np. 50% ekranu, Oled czy 5x jaśniejszy miniled? Gdyby zrobić test na scenie składającej się z np. 50% jasnego nieba i 50% miasta, to z OLEDa nie ma co zbierać. Bo ten dostanie ABLem jak prętem po żebrach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekty OLED i tak nie przekonasz. OLED jest najlepszy i basta. Dlaczego? Bo jest. Pomachają Ci przed nosem rankingami wynikającymi z testów, które od samego początku ustawione są pod OLED, tak aby OLED zwyciężał. 

A jeśli fakty nie potwierdzają wyższości OLED i wskazują na MiniLED? To tym gorzej dla faktów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

testów, które od samego początku ustawione są pod OLED, tak aby OLED zwyciężał.

Tak długo OLED będzie zwyciężał w testach jak długo będzie najdroższy na rynku. Testy są robione właśnie po to, żeby na ich podstawie rosła sprzedaż danego segmentu rynku. Gdyby nagle w testach na 2024 rok, okazało się że z Oledami wygrywają TV w technologii MINILED, które są dużo tańsze to co się wtedy stanie ? O tym też doskonale wiedzą sprzedawcy i tu na nich spoczywa też odpowiedzialność żeby statystyczny Kowalski nie kupił nieodpowiedniego modelu tv.  Zdecydowana większość nabywców nowych TV ma zaufanie do wiedzy sprzedawców i wierzą że Ci nie sprzedadzą im kiepskiego produktu. Ci natomiast polecają  produkty tych firm które potrafią to w odpowiedni sposób "docenić". W ten sposób koło się zamyka. Nie wiem czy tak jest też w branży video, ale są przypadki w audio że do recenzji np. kolumn głośnikowych zamiast produktów trafiają tylko zdjęcia. Na ich podstawie w specjalistycznej prasie ukazuje się okazały test     ( z którego i tak nic nie wynika) który ma zachęcić niezdecydowanych do zakupu danego produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bobcat napisał:

Sekty OLED i tak nie przekonasz. OLED jest najlepszy i basta. Dlaczego? Bo jest. Pomachają Ci przed nosem rankingami wynikającymi z testów, które od samego początku ustawione są pod OLED, tak aby OLED zwyciężał. 

A jeśli fakty nie potwierdzają wyższości OLED i wskazują na MiniLED? To tym gorzej dla faktów. 

A ile kosztuje miniled, który jest lepszy od OLED? 🙂

Ja zawsze wybiorę najtańszy OLED vs inny tv w tej samej cenie właśnie ze względu na jakość obrazu 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ajothe napisał:

A ile kosztuje miniled, który jest lepszy od OLED? 🙂

Ja zawsze wybiorę najtańszy OLED vs inny tv w tej samej cenie właśnie ze względu na jakość obrazu 😃

Miniledy kosztują tyle co OLEDy. 
Podstawowy TLC850 kosztuje jakieś 4-5k, UX czy inny potężny TLC to 10-20k (w zależności od wielkości). 
Potwory po 80-100+ cali nie mają konkurencji, bo zwyczajnie nie ma tak ogromnych OLEDów, tu już wchodzi strefa projektorów. A od tych są nieporównywalnie lepsze pod względem kontrastu, najlepszy na rynku kinowy Imax czy Barco nawet w przystosowanym za ogromne pieniądze pokoju nie pokona pod względem kontrastu minileda, które przy 100 calach plus są w okolicy 30-60kzł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, #Szakovsky napisał:

Miniledy kosztują tyle co OLEDy. 
Podstawowy TLC850 kosztuje jakieś 4-5k, UX czy inny potężny TLC to 10-20k (w zależności od wielkości). 
Potwory po 80-100+ cali nie mają konkurencji, bo zwyczajnie nie ma tak ogromnych OLEDów, tu już wchodzi strefa projektorów. A od tych są nieporównywalnie lepsze pod względem kontrastu, najlepszy na rynku kinowy Imax czy Barco nawet w przystosowanym za ogromne pieniądze pokoju nie pokona pod względem kontrastu minileda, które przy 100 calach plus są w okolicy 30-60kzł. 

I ten Tcl będzie lepszy od Oleda za 5k?! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ajothe napisał:

I ten Tcl będzie lepszy od Oleda za 5k?! 

W jasnym pomieszczeniu tak. W ciemnym OLED będzie lepszy. No i może się wypalić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury 😃  mój OLED ma 7 lat. 

Gram na nim czasami na konsoli. Zero wypaleń. 

Kto ogląda TV w dzień?! W dzień to się pracuje 🙂

A w nocy OLED zamiata wszystkie Ledy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ajothe napisał:

I ten Tcl będzie lepszy od Oleda za 5k?! 

Oled będzie nieużywalny w dzień. Bo te "tanie" oledy najzwyczajniej są obskurnie ciemne. 
A jak ktoś ogląda np. youtube czy telewizję (czyli SDR)... oboziu

Więc oglądanie czegokolwiek w np. weekend w dzień będzie do zrobienia tylko dla tych co mają jakieś potężne rolety albo i tak mieszkają w bunkrze. 

Ps. wkradł się bład, chodziło mi o tcl 845.

 

Teraz, Ajothe napisał:

Bzdury 😃  mój OLED ma 7 lat. 

Gram na nim czasami na konsoli. Zero wypaleń. 

Czyli jest ciemny, bardzo ciemny. Problem się pojawia gdy mamy kolor bliski 255, w szczególności w HDR (który przy tak starym OLEDzie ciężko nazwać nawet HDRem). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadasz, muszę oświetlenie oled ustawiać na jakieś 40/100 bo inaczej oczy cierpią 🙂 

A ta moda na walenie 2000nit po oczach to jakiś koszmar. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, #Szakovsky napisał:

UX dostał niższą (np w HDR movie) ocenę bo:
miał ma gorszą dostępność na rynku
ma banding, który można znacząco poprawić przestawiając opcję w menu
ma bugi

Nic podobnego. Dostępność w sklepie czy bugi nie maja nic do rzeczy. UX ma beznadziejną obsługę przejść tonalnych czy gradientu. A wysoka jasność czy suwaczki w menu w niczym tutaj nie pomogą. Dlatego końcowa ocena jest taka, a nie inna. Dla porównia QD-OLED Soniaka dostaje w ocenach za obraz HDR 9.3 pkt. Mini MiniLED Soniaka 8.8 pkt, a Hisesne UX 8.4.

Od lewej QD-OLED Sony, MiniLED Sony i Hisense UX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 godzin temu, Bobcat napisał:

Sekty OLED i tak nie przekonasz. OLED jest najlepszy i basta. Dlaczego? Bo jest. Pomachają Ci przed nosem rankingami wynikającymi z testów, które od samego początku ustawione są pod OLED, tak aby OLED zwyciężał. 

Jeśli nie przekonują Cię oceny rtings.com. zawsze możesz podeprzeć się czymś z naszego podwórka. Na przykład Twoje ulubione Viedeotesty.pl, których recenzje sam zamieszczałeś. Poniżej, wedle nich najlepsze TV 2024. Zero MiniLED-ów. Pewnie też ustawione po OLED. Tez sekta.

tv.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.