Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, konradskala napisał:

Dokładnie - można autem jeździć długo i bez nadmiernego zużycia, ale należy dbać.

Tak samo mogę wypalić OLED w kilka miesięcy katując go 20 godzin dziennie z kontrastem i jasnością na 100% i tak samo bardzo szybko mogę załatwić każde auto elektryczne j

Każde auto można zakatować tak jak i KAŻDY telewizor w sytuacji gdy się używa go w ekstremalny sposób.
Opisywałem nagminne padanie diod w podświetlaniu niektórych telewizorów.....wystarczyło że producent zrobił oszczędności i w podświetleniu telewizora z dość dużą jasnością zastosował diody (może za małą ich ilość, źle chłodzone) które tej pracy nie potrafiły przetrzymać.

12 godzin temu, konradskala napisał:

może ta ilość stref wcale nie jest ilością stref tylko ilością diod?

Wcale by mnie to nie zdziwiło.
Po co stosować po kilka diod na strefę  skoro kluczowe dla dobrego działania tego "lokalnego wygaszania" jest jego skuteczność. W tanich telewizorach działa kilkadziesiąt diod i nie są wygaszane i jakoś to funkcjonuje. Może tak być, że dopracowane wygaszanie kilkuset stref robi lepszą robotę niż kilka tysięcy....może Wy (co lepiej się znacie) potraficie nawet wskazać konkretne modele gdzie to ma miejsce.  🙂

1 godzinę temu, konradskala napisał:

Znakiem tego nie można zrobić takiej samej liczby stref na dużym i małym telewizorze. Widocznie MiniLEDy nie są aż tak gęsto upakowane jak się wydaje.

Przypuszczam że można bardzo mocno zagęścić te diody, ale "jak nie wiadomo o co chodzi..... "  🙂

Tak jak już pisałem nie zawsze więcej stref przekładać się musi na lepszy obraz, poza tym mniejsze telewizory kierowane są do mniej zamożnych.....kto teraz kupuje do 4 K telewizor 55 calowy?   🙂
Stawiam na oszczędności producentów.....upakowanie w mniejsze telewizory dużej liczby diod mnoży problemy, tak jak zawsze w związku z miniaturyzacją a efekt tego zabiegu na małym ekranie mniej spektakularny.
Trzeba zadbać nie tylko o zarządzanie tymi diodami a też o odprowadzenie ciepła i o to by sąsiednie (najbliżej położone) nie miały na siebie wpływu.....a to może mnożyć koszty.
W dużych telewizorach one mogą być mniejsze a w małych (tańszych) się producentom nie zwracają tak dobrze, z mniejszą ilością stref i słabsza elektronika sobie poradzi.....takie mogą być przyczyny, tak mi się wydaje.


 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ może. Jak w podanym uprzednio przykładzie. W dużym telewizorze będzie to (powiedzmy) wyłączanie kwadratu 100 × 100 diod, w mniejszym 50 × 50 albo nawet 30 × 30. Ale ilość stref będzie w obydwu przypadkach identyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze inaczej: poniżej tabela ilości diod i stref wygaszania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przykładowa wyliczanka powierzchni matrycy z delikatnym marginesem na ramki obudowy ekranu czy kilku mm czarnej obwódki:

- Telewizor 50 cali wym. 65cm x 112cm = powierzchnia 0,73 m2, na niej 5376 diod. Podziel pow. / ilość = 1,35 

A stref 448

- Telewizor 85 cali wym. 109cm x 190cm = powierzchnia 2,07 m2, na niej 15840 diod. Podziel pow. / ilość = 1,31

A stref 1320

Przyjmijmy, że upakowanie diod na małym i dużym telewizorze jest identyczne. Gdyby zatem ilość stref wygaszania dla wszystkich telewizorów od najmniejszego do największego była identyczna np. 1000 guzik by to dało...

Wyobraź sobie wygaszeszenie 1cm2 na 50-calowym "telewizorku" o pow. 0,73m2 i takiego samego 1cm2 na tafli 85" albo 97" pow. 2,5m2. To będzie za mało, zgubi się - trzeba więcej stref, które ogarną więcej diod.

 

tv.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

tabela ilości diod i stref wygaszania

Trochę dałem ciała, to co pisałem o tej samej ilości diod co stref wygaszania mogło TYLKO zwykłych telewizorów LED dotyczyć.....Mini Led to już inna bajka.
Ale problemy z miniaturyzacją, odprowadzaniem ciepła i zarządzaniem taką ilością światełek pozostają aktualne.....co potwierdzają Twoje wyliczenia i końcowy wniosek. 🙂

Godzinę temu, konradskala napisał:

upakowanie diod na małym i dużym telewizorze jest identyczne.

By uzyskać w małych telewizorach tyle stref wygaszania co w dużych należałoby zastosować mniejsze diody lub (jeżeli to możliwe) te same gęściej upakować.....a to może oznaczać większe koszty, poprawcie jak się okaże że tej kwestii znowu się pomyliłem.     🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Maju napisał:

By uzyskać w małych telewizorach tyle stref wygaszania co w dużych należałoby zastosować mniejsze diody lub (jeżeli to możliwe) te same gęściej upakować.....a to może oznaczać większe koszty, poprawcie jak się okaże że tej kwestii znowu się pomyliłem.     🙂

Na 50-cio calowym telewizorze oglądasz sobie np. pieska, który ma czarne oko. Wielkość tego czarnego oka ma np. 1cm2 i tyle powierzchni do wygaszenia telewizor wygasi, wygaszając np. 10 diod i ileś tam stref.

Obok stoi telewizor o przekątnej 97 cali - dobra, na okrągło 100 cali. Można przyjąć, że jest dwa razy większy (po przekątnej) ale tak naprawdę na tej 100 calowej powierzchni idealnie ułożysz obok siebie 4 telewizory 50-cio calowe Na 100 calach to samo ujęcie, a konkretnie czarne oko pieska jest 4x większe, czyli ma 4cm2. I żeby wygasić te 4cm2 trzeba "w kupie" wyłączyć...4x więcej diod np. 40 a nie 10, czyli "zużyć" 4x więcej stref.

Zerknij jeszcze na tabelkę: 50 cali - 448 stref, 85 cali - 1320.

Teoretycznie i praktycznie pewnie też 100 cali będzie miał:  448 stref z 50" x4 większa powierzchnia = 1792 strefy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!!! Jeśli 55" i 85" miałyby taką samą ilość stref lokalnego wygaszania - to w tym mniejszym taka jedna strefa będzie miała (powiedzmy) 3 × 3 = 9 cm2, podczas gdy na tym dużym będzie to 10 × 10 = 100 cm2. Przyjmując, że upakowanie diod jest identyczne (co udowodniłeś, dzięki) oznacza to, że na mniejszym gaśnie mniej diod, a na większym - więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Zerknij jeszcze na tabelkę:

Ja to akuratnie doskonale rozumiem....jeżeli chodzi ci o wytłumaczenie na czym polega  "lepszość" telewizorów z większą ilości stref.
W tym co cytujesz tłumaczyłem tylko (na swój sposób) mniejszą liczbę stref w małych telewizorach, znowu nieudolnie, bo nie wziąłem pod uwagę że jedna strefa nie musi zawierać tej samej liczby diod w różnych wielkościach telewizorów.   🙂

Wniosek z tego że te telewizory mogą różnić się tylko sterującą je elektroniką.....jak znowu coś nie poplątałem co niewykluczone.    :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

NIE!!! Jeśli 55" i 85" miałyby taką samą ilość stref lokalnego wygaszania - to w tym mniejszym taka jedna strefa będzie miała (powiedzmy) 3 × 3 = 9 cm2, podczas gdy na tym dużym będzie to 10 × 10 = 100 cm2. Przyjmując, że upakowanie diod jest identyczne (co udowodniłeś, dzięki) oznacza to, że na mniejszym gaśnie mniej diod, a na większym - więcej.

No przecież tak dokładnie jest!

Wedle tej mojej małpiej matematyki 50" o wym 65x112cm zajmuje powierzchnię 7280 cm2, na której jest 5376 diod. Czyli diody oddalone są od siebie o 1,3 cm, podobnie jak w modelu np. 85". Na dużym zgaśnie więcej diod bo ma do wygaszenia większą "połać" czarnego tła - co wynika z rozmiaru ekranu. Tak więc na każdą jedną diodę sterowaną wygaszaniem w małym 50" TV przypadają do wygaszenia 4 diody np. w 100 calowym. Np przecięciu osi X i Y (szerokość i wysokość) w małym zgaśnie 1 dioda, a w dużym 4. 

Wygaszany "pas" diod jest węższy w małym, a szerszy w dużym.

Więc wnioskuję, że liczbowy wzrost stref wygaszania jest trochę naciągany, bo w tym samym miejscu na ekranie zgaśnie po prostu więcej diod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby było jeszcze fajniej, kolejna tabela tym razem z telewizorami 8K w porównaniu do przedniej 4K:

65" 4K vs 8K - wzrost ilości diod o 27% - jednocześnie wzrost stref o 69%

75" 4K vs 8K - wzrost ilości diod o 44% - jednocześnie wzrost stref (aż) o 92%

85" 4K vs 8K - wzrost ilości diod o 32% - jednocześnie wzrost stref o 77%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, konradskala napisał:

A żeby było jeszcze fajniej, kolejna tabela tym razem z telewizorami 8K w porównaniu do przedniej 4K:

Tu akurat ten wzrost ilości stref w stosunku do 4K  jest jakoś uzasadniony.....telewizor 8K wymusza bliższe siedzenie i by ilość stref zapewniała podobny komfort jak przy niższej rozdzielczości ich ilość powinna być większa.....oczywiście przy założeniu że wygaszanie tych stref działa równie dobrze w tych przypadkach.
Wiele razy czytałem że ilość stref niekoniecznie musi się przekładać na lepsze ich działanie.

To wszystko (wg. mnie) zaczyna się układać w miarę spójną całość.....zwłaszcza to niemal identyczne zagęszczenie diod w podświetleniu jest zastanawiające.....czy czasem ci producenci (znowu dla obniżenia kosztów) nie korzystają z czegoś w rodzaju matryc podświetlenia, tych samych gotowców różnej wielkości do różnej wielkości telewizorów.    🙂
Producenci mają świadomość tego że kupujący małe telewizory zazwyczaj siedzą zbyt daleko od nich by dostrzec różnice w ilości tych stref.  Korzystanie z większej rozdzielczości wymusza bliższe siedzenie a wtedy to wymusza stosowanie większej ilości tych stref by zachować podobny komfort.....oczywiście znowu to wszystko przy założeniu że wygaszanie tych stref działa równie dobrze w tych przypadkach.
Ideałem by było gdyby strefy były tak małe i działały tak doskonale by jedynie na przyrządach możliwe byłoby wykrycie różnic między OLED czy Micro Led....ale do tego jeszcze chyba daleka droga.

Ciekawe czy znowu czegoś nie pomyliłem?   🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

Wiele razy czytałem że ilość stref niekoniecznie musi się przekładać na lepsze ich działanie.

Dobra matryca + dobre podświetlenie = dobry obraz. Oczywiście sprawnie działający local dimming z duża ilością stref jak najbardziej pomaga, ale dwa pierwsze warunki są kluczowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/15/2023 at 9:32 AM, Bobcat said:

Za dużo tego było aby mówić o "wadliwym egzemplarzu".

Za dużo lania wody dla ciebie?

On 4/15/2023 at 9:34 AM, S_Mac said:

Zakładam, że wada technologii.

Nigdy czegoś takiego nie zauważyłem. Wada egzemplarza. 

On 4/15/2023 at 9:36 AM, Bobcat said:

 

On 4/15/2023 at 9:36 AM, Bobcat said:

wystarczy przesunąć się 50-60cm w bok i  już da się zauważyć.

Co takiego???

On 4/15/2023 at 9:43 AM, Bobcat said:

Cały czas, ciągle i wszędzie piszę że ustawiam pod siebie. Dla mnie dobry obraz to taki, który mnie sprawia przyjemność.

Czyli popelina Bobcat. Ciagle powtarzasz ze dla ciebie 2+2=5 

On 4/15/2023 at 10:01 AM, Bobcat said:

A więc mamy tych wad więcej niż niebezpieczeństwo wypaleń i powidoków. Jeszcze zafarby

Nie ma żadnych zafarbow. Ty nawet nie wiesz co to jest zafarb. Nie masz OLEDA to się nie wypowiadaj na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/15/2023 at 10:31 AM, Bobcat said:

To tak jak blooming na LCD. W laboratorium na testach można zrobić tak, że będzie dawał po oczach. W zwykłych warunkach jest to niezauważalne, zaryzykuję twierdzenie, że 99% nie ma w ogóle pojęcia co to jest

Tylko ślepy tego nie zauważy. Blooming na LCD dyskwalifikuje te telewizory dla każdego kto ma choćby podstawowe pojęcie jak ma wyglądać obraz w TV. 

On 4/15/2023 at 10:44 AM, Bobcat said:

Blooming jest niezauważalny na codzień. Znów robisz to, o czym pisałem: sztucznie powiększasz ułomności LCD.

Jest widoczny ciagle!

On 4/15/2023 at 1:04 PM, Bobcat said:

Właśnie rzecz w tym, że nie widać

Widać Bobcat!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jackk napisał:

Czyli popelina Bobcat. Ciagle powtarzasz ze dla ciebie 2+2=5 

To nie matematyka. A więc argument nietrafiony.

1 godzinę temu, jackk napisał:

Jest widoczny ciagle!

1 godzinę temu, jackk napisał:

Widać Bobcat!

Nie masz LCD to się nie wypowiadaj na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jackk napisał:

Nigdy czegoś takiego nie zauważyłem. Wada egzemplarza. 

Może to tylko maja nadwrażliwość i dążenie do absolutnej perfekcji. Mój monitor LCD też nie jest idealnie równy. Brat odebrał w poniedziałek OLED'a LG i również ma delikatną nierówność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2023 o 20:35, Bobcat napisał:

Odpowiedź dowodzi nieznajomości tematu. Usterkowość poszczególnych marek samochodów jest publikowana, np. przez niemiecki ADAC. Jedne się psują częściej, inne rzadziej. Nie ma to nic wspólnego ze zużyciem. 

Widzę brak logiki w Twoim rozumowaniu. Usterkowość to konsekwencja zużycia danego elementu, lub błędnego montażu a parametry przy zakupie już nie. Reasumując, kupuje coś z takimi parametrami, które mi odpowiadają, a jak się przytrafi usterka to korzystam z gwarancji, lub jeśli się skończyła kupuje nową rzecz, proste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kayko napisał:

Usterkowość to konsekwencja zużycia danego elementu, lub błędnego montażu a parametry

Mylisz dwa pojęcia. Zużycie to normalna eksploatacja. Np nakładek hamulcowych które powinny wystarczyć na ileś-tam kilometrów. A usterka jest wtedy, gdy trzeba je wymienić wcześniej bo coś-tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.04.2023 o 23:30, Bobcat napisał:

Mylisz dwa pojęcia. Zużycie to normalna eksploatacja. Np nakładek hamulcowych które powinny wystarczyć na ileś-tam kilometrów. A usterka jest wtedy, gdy trzeba je wymienić wcześniej bo coś-tam.

Tak jak napisałeś: ''Zużycie to normalna eksploatacja'' :))) Skoro wypalanie jest obliczone na kilka lat, nie jest to usterka :))) Co 2-3 lata wchodzi nowy model to wymieniam jeśli ''coś-tam'' :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kayko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć,dlaczego jest tak słaby dostęp do oledów Panasonica.Wydaje mi się,że w zeszłym roku było lepiej.Ogólnie nędza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakie jest to staropolskie przysłowie? 

Przyszła koza do woza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Samsung i LG niczym PIS i PO nawzajem obrzucali się błotem kto ma lepsze/gorsze matryce, a tu proszę...

Z treści artykułu wynika m.in że Samsung nie wyrabia z ilością produkcji własnych matryc QD-OLED co oznacza, że musi być na nie spory popyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Albo mała podaż.

Też możliwe. OLEDy od LG kupują wszyscy (także producenci np. monitorów komputerowych) i jak dla mnie posunięcie Samsunga jest cokolwiek dziwne, LG zresztą także - pomaga konkurencji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Też możliwe. OLEDy od LG kupują wszyscy (także producenci np. monitorów komputerowych) i jak dla mnie posunięcie Samsunga jest cokolwiek dziwne, LG zresztą także - pomaga konkurencji?

A nie jest tak jak z tymi dwoma psami na podmiejskich posesjach? 

Dwa domy, ogródki. Oddzielone siatką. Każda posesja ma swojego psa. Czasami podchodzą z obydwu stron do siatki i widać ze się nie lubią. Nieskrywana wrogość, rzucają się na siatkę, biegają wzdłuż całej jej długości, widać że gdyby nie ona - to by się rozszarpały i zagryzły. 

Tak mniej więcej w połowie długości jest w siatce dziura. Spora. Każdy w psów może przez nią w łatwością przejść na druga stronę. Ale obydwaj udają że jej nie zauważają. 

Tak mi się przypomniało z tą walką konkurencyjną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę tak jak piszesz, choć ja miałem na myśli konkurencję "technologiczną" OLED i QD-OLED. Samsung zacznie, a inni będą nadal kupować matryce od LG, dopóki nie pojawi się (ponoc juz niedługo) kolejny producent np. TCL, Hisense czy BOE. Patrząc z szerszej perspektywy można zrozumieć politykę Samsunga: pozamykał własne fabryki LCD i kupuje matryce od chińczyków, teraz "przeprosił" się z LG i jednocześnie sam produkuje QD-OLED. Jednak pewnie nie ma jeszcze takich mocy przerobowych aby zaspokoić rynek, utrzymać pozycję lidera czy sprzedawać matryce na czas, choćby dla Sony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedaży trafia nowość od LG czyli OLED G3 - pierwszy na świecie telewizor OLED z technologią mikrosoczewek Micro Lens Array. Technologia faktycznie działa, bo to najjaśniejszy jak dotąd OLED, uzyskujący ponad 1400 cd/m2. Co ciekawe, wersje 55, 65 i 77 cali takową matrycę posiadają, natomiast 83 cali - już nie. Oprócz nowszego procesora i softu LG "wróciło do korzeni" i dodało dekoder DTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !!!

Panowie , coś wcisnąłem gdzieś w menu ustawień i poległem .

Nie ma dżwięku , za to pojawił się głos kobitki , która mówi na bieżąco gdzie bym się nie poruszał w menu , co żem spieprzył ?😔

Acha , głos jest po przełączeniu na tv naziemną , jest też z odtwarzacza Blu-ray .

Tv LG 50 UP 81003 LR pilot magic .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

najjaśniejszy jak dotąd OLED, uzyskujący ponad 1400 cd/m2

QD-OLED mają ponad 2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.