Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2023 o 09:55, konradskala napisał:

byłem w sklepie z kumplem i kupiliśmy (on kupił na wymówienie) TCL 835 65".

MiniLED to górna półka. Zawsze myślałem, że w tej technologii - im więcej stref lokalnego wygaszania tym lepiej. Takie zresztą było pierwotne jej założenie, po to miniaturyzowano diody podświetlające. A cóż my tu mamy? 276. A więc (najdelikatniej mówiąc) skromniutko. Toż już LG model LK8500 z roku 2011, żaden MiniLED (wtedy takich jeszcze nie było), "zwykły" FALD LCD miał ich 240.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobcat napisał:

MiniLED to górna półka. Zawsze myślałem, że w tej technologii - im więcej stref lokalnego wygaszania tym lepiej. Takie zresztą było pierwotne jej założenie, po to miniaturyzowano diody podświetlające. A cóż my tu mamy? 276. A więc (najdelikatniej mówiąc) skromniutko.

Oczywiście, że MiniLED to najlepsze upgrade jakie mogło spotkać "tradycyjne" LCD i im więcej stref wygaszania z DOBRYM algorytmem nimi sterującymi, tym lepiej. Piszesz, że skromniutko - prawda. Zerknij jednak na Sony np. X95J czy tam X85K. W nich jest 60 stref, podświetlenie full array i działa to świetnie.

Jednak ten TLC kosztował raptem w 65 calach 4.600 brutto. Zobacz sobie ceny innych MiniLED-ów w tym rozmiarze. Lokalne wygaszanie działa czasami (jak dla mnie) za mocno, ale tego się spodziewałem i w tej cenie nie ma nawet co wybrzydzać. Ponadto celem nie było wyszukanie i kupno zabawki premium z super obrazem tylko nowoczesnego telewizora do codziennego oglądania w dzień i co ważne w nocy co się komu podoba i rąbania przez dzieciaki w gry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Bobcat napisał:

Toż już LG model LK8500 z roku 2011, żaden MiniLED (wtedy takich jeszcze nie było), "zwykły" FALD LCD miał ich 240.

Tak, z pewnością nie był MiniLED-em. Nie był także telewizorem 4K, a zwykłym FullHD, nie miał HDR-u, Dolby Vision itd. bo wtedy faktycznie nikt to tym nie słyszał.

Ale np. Panasonic serii DX900 w roku 2016 miał już prawie wszystko. A także posiadał 512 stref wygaszania i nie nazywało się to MiniLED bo Panasonic trzymał w tajemnicy sposób rozmieszczenia diod pod matrycą. Nazwał sobie to rozwiązanie Clear Motion czy jakoś tak. Widziałem ten telewizor na żywo w 2017 r. i wtedy obraz był absolutnie topowy, podobnie jak cena. Nawet dzisiaj, po tylu latach spokojnie mógłby wpędzić w kompleksy wielu producentów telewizorów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2023 o 10:19, konradskala napisał:

Piszesz, że skromniutko - prawda.

I te 276 (wg innych źródeł: 288) stref lokalnego wygaszania dotyczy modelu 65". Ten 55" ma ich jeszcze mniej, bowiem 240.

Kiedyś, gdy niepodzielnie królowało FHD, nie było jeszcze 4K, MiniLED, HDR - i można było dawać 240, albo nawet 512. Teraz, gdy aż się prosi aby dać pod 1000 - dają połowę, albo ćwierć tej wielkości. Nie rozumiem.

W dniu 12.04.2023 o 10:19, konradskala napisał:

TLC kosztował raptem w 65 calach 4.600 brutto.

Aż tak pięknie nie jest. 55" model 835 kosztuje 4500 ÷ 5000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bobcat napisał:

I te 276 (wg innych źródeł: 288) stref lokalnego wygaszania dotyczy modelu 65". Ten 55" ma ich jeszcze mniej, bowiem 240.

Zawsze tak jest - im mniejszy telewizor tym mniej stref, a im większy - więcej.

35 minut temu, Bobcat napisał:

Kiedyś, gdy niepodzielnie królowało FHD, nie było jeszcze 4K, MiniLED, HDR - i można było dawać 240, albo nawet 512. Teraz, gdy aż się prosi aby dać pod 1000 - dają połowę, albo ćwierć tej wielkości. Nie rozumiem.

Kasa.

36 minut temu, Bobcat napisał:

Aż tak pięknie nie jest. 55" model 835 kosztuje 4500 ÷ 5000 zł.

Promocyjna cena w 65 calach czyli TLC 65C835 to 4999. Po negocjacjach udało się zejść na 4.600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:

Takie jednorazowe super promocje to albo sprząt poekspozycyjny albo naprawione zwroty gwarancyjne.

Jakbym to widział tylko w jednym miejscu to uznałbym, że jest tak jak piszesz. Jednak taka cena jest we wszystkich sklepach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

U kumpla ustawialiśmy wczoraj LG 65oled c2.

Bardzo fajny tv. Sporo opcji kolorów, czerń taka jak powinna być, żadnych halo, smug z podświetlenia czy coś. Jak są białe literki na czarnym to białe są tylko literki.

Szkoda czasu na szukanie, oglądanie. Kupować dobrego oleda i nie kombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, stench napisał:

Szkoda czasu na szukanie, oglądanie. Kupować dobrego oleda i nie kombinować.

Nie każdy jest kamikaze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

@Bobcat doskonale wiesz, że 55 cali Nano nie mają idealnej czerni i mają problemy z nierównomiernym podświetleniem i rozjaśnianiem części panelu jeśli są wyświetlane napisy. Te wady przy wzroście panela do 65 cali będą jeszcze bardziej widoczne.

W oledzie te problemy nie występują. Ja tv oglądam stosunkowo niewiele więc podjąłbym znane ryzyko  wobec zdecydowanie lepszej czerni i braku wad podświetlenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, stench napisał:

55 cali Nano nie mają idealnej czerni

Mają wystarczającą dla komfortowego oglądania.

10 minut temu, stench napisał:

mają problemy z nierównomiernym podświetleniem

Jako użytkownik tegoż absolutnie nie potwierdzam.

11 minut temu, stench napisał:

rozjaśnianiem części panelu jeśli są wyświetlane napisy

Kupuję telewizor aby oglądać treści, które mnie interesują. Nie po to, aby studiować listę płac oraz kto sprzątał studio, wyświetlane zawsze na końcu filmu.

14 minut temu, stench napisał:

podjąłbym znane ryzyko

Nie dla każdego jest ono akceptowalne.

Zauważ, że QD-OLED daje obraz jeszcze lepszy niż OLED za cenę znacznie większego ryzyka wypaleń i powidoków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stench napisał:

Nano nie mają idealnej czerni

Nie mają jej wcale. To znaczy mają, jak je wyłączysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, konradskala napisał:

Nie mają jej wcale. To znaczy mają, jak je wyłączysz.

Znowu zaczynasz? Owszem, mają. Oglądam codziennie. A że Tobie to nie wystarcza? To jest wyłącznie Twoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, stench napisał:

55 cali Nano nie mają idealnej czerni

Mają wystarczającą dla komfortowego oglądania.

Chyba jedynie w w dzień, bo wieczorem komfort zamienia się w koszmar.

Teraz, Bobcat napisał:

Znowu zaczynasz? Owszem, mają. Oglądam codziennie. A że Tobie to nie wystarcza? To jest wyłącznie Twoje zdanie.

Moim zdaniem zestaw Technics + Altus 110 też jest wystarczający do komfortowego słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dla Ciebie. Dla mnie absolutnie nie. Wprost przeciwnie. A oglądam przeważnie wieczorami i w nocy. Nie narzucaj swoich osobistych spostrzeżeń jako norm powszechnie obowiązujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

Być może dla Ciebie. Dla mnie absolutnie nie. Wprost przeciwnie. A oglądam przeważnie wieczorami i w nocy. Nie narzucaj swoich osobistych spostrzeżeń jako norm powszechnie obowiązujących.

Osobistych spostrzeżeń? Żarty się Ciebie trzymają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konradskala napisał:

Osobistych spostrzeżeń? Żarty się Ciebie trzymają?

Uprzedzam, że znowu prowokujesz awanturę. Masz swoje zdanie, ja nam inne. Szanujmy się nawzajem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bobcat napisał:

Masz swoje zdanie, ja nam inne.

Oczywiście szanuję Twoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale fakty są zupełnie inne.

Dla Ciebie fakty to suche wyniki pomiarów i miejsce w rankingach. Dla mnie - jakie odnoszę wrażenie oglądając. Dlatego porozumienie może być trudne lub nawet niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Dla Ciebie fakty to suche wyniki pomiarów i miejsce w rankingach. Dla mnie - jakie odnoszę wrażenie oglądając. Dlatego porozumienie może być trudne lub nawet niemożliwe.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Led może być zadowalający i komfortowy do oglądania. Ale nie oszukujmy się, kto tak uważa to przy Oledzie by miał opad szczęki przy wieczornych seansach.

Z drugiej strony - jak komuś oglądanie Oleda spowszedniało, to będzie miał alergię na Ledy, wieczorne seasne z Ledem byłyby dla niego koszmarem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Dla Ciebie fakty to suche wyniki pomiarów

Najmocniej przepraszam, czy uważasz, że faktyczne pomiary i ich wyniki są nieprawdziwe?

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

miejsce w rankingach

Im lepsze wyniki pomiarów tym lepszy obraz. I miejsce w rankingu. Może bardzo byś chciał żeby było odwrotnie, ale zawsze tak było i nie może być inaczej.

40 minut temu, don111 napisał:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Owszem, ale pewne złe czy dobre rzeczy widać nawet jak się położę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Najmocniej przepraszam, czy uważasz, że faktyczne pomiary i ich wyniki są nieprawdziwe?

Nie są nieprawdziwe. Tyle że dla niektórych mają one znaczenie fundamentalne, a dla innych - żadne.

1 godzinę temu, konradskala napisał:

Im lepsze wyniki pomiarów tym lepszy obraz. I miejsce w rankingu.

Bzdura. Wyższe miejsce w rankingu mówi tylko procencie spełnienia różnych norm i standardów. Lepszy obraz to ten, który mnie się bardziej podoba. Dla mnie na przykład będzie to tryb Standardowy, choć wg uczonych kryteriów jest on nieakceptowalny.

1 godzinę temu, konradskala napisał:

Owszem, ale pewne złe czy dobre rzeczy widać nawet jak się położę.

Co dla Ciebie jest złe nie musi takie być dla każdego. Albo może być nieistotne.

2 godziny temu, don111 napisał:

przy Oledzie by miał opad szczęki przy wieczornych seansach.

Oceniać należy całościowo. Może OLED ma plusy w porównaniu w LCD, ale ma również bardzo istotne minusy. Od tego jakie wagi przypiszesz owym plusom i minusom zależy czy ostateczna ocena wypadnie pozytywnie czy negatywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Najmocniej przepraszam, czy uważasz, że faktyczne pomiary i ich wyniki są nieprawdziwe?

Nie są nieprawdziwe. Tyle że dla niektórych mają one znaczenie fundamentalne, a dla innych - żadne.

Wyniki pomiarów kontrastu, jasności, pokrycia przestrzeni kolorów, itd. jasno wskazują na klasę telewizora, jego możliwości i jednocześnie wprost przekładają się na jakość wyświetlanego obrazu. A czy dla kogoś ma to bardzo duże znaczenie czy jest zupełnie nieistotne, nie ma żadnego znaczenia, bo uzyskane parametry są niezmienne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

uzyskane parametry są niezmienne.

Ale dla kogoś mogą być nieistotne. Nie każdy wyrabia sobie opinię o danym modelu telewizora na podstawie lektury testów i pomiarów, skąd dowiaduje się jakie jest jego zdanie. Ja np. wyrabiam sobie opinie na podstawie oględzin jego w akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Bobcat napisał:

Bzdura. Wyższe miejsce w rankingu mówi tylko procencie spełnienia różnych norm i standardów. Lepszy obraz to ten, który mnie się bardziej podoba.

Najwyższe miejsca w rankingu zawsze zajmują telewizory z najlepszym obrazem. Odpowiednio niższe miejsca zajmują modele z gorszym obrazem, którym czegoś brakuje w stosunku do tych z najwyższych miejsc. To, że podoba Ci się telewizor np. z 50 miejsca w rankingu oznacza tylko tyle, że Tobie się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

Najwyższe miejsca w rankingu zawsze zajmują telewizory z najlepszym obrazem.

Co oznacza tylko tyle że spełnia jakieś standardy i normy. Ale w najmniejszym stopniu nie oznacza że mnie musi się podobać.

3 minuty temu, konradskala napisał:

oznacza tylko tyle, że Tobie się podoba.

Oczywiście. Telewizor jest dla mnie. Nie ja dla telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bobcat napisał:

Co dla Ciebie jest złe nie musi takie być dla każdego. Albo może być nieistotne.

To prawda. Może to kwestia gustu, może zasobności portfela, może niewielkich wymagań. A może zwyczajnej niewiedzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam dziwne preferencje, na przykład w życiu nie kupię tv, który wypalą oczy pojebanymi wartościami w nitach.... 

Mam wystarczająco dużo wypalania oczu w pracy przed monitorem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bobcat napisał:

Oceniać należy całościowo. Może OLED ma plusy w porównaniu w LCD, ale ma również bardzo istotne minusy. Od tego jakie wagi przypiszesz owym plusom i minusom zależy czy ostateczna ocena wypadnie pozytywnie czy negatywnie.

Może Oled ma jakieś plusy... Może, a raczej na pewno. Powiedzmy sobie jasno - Oled ma zdecydowanie najlepszy obraz, LCD jest wyraźnie z tyłu, bo albo ma dużo gorszy kontrast i nierównomierne podświetlenie/kąty albo ma podobny kontrast obarczony widocznymi wadami obrazu. A wady Oleda nie dotyczą obrazu tylko są natury użytkowej - związane z ryzykiem wypaleń. Przeciw plaźmie kiedyś też prowadziłeś krucjatę, do czasu aż kupiłeś i przekonałeś się, że wszystkie straszne rzeczy opowiadane na temat tej technologii były nieprawdziwe, lub były tylko 100x przesadzone niż w rzeczywistości, podobnie jest w przypadku Oled.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

A może zwyczajnej niewiedzy?

Jaką wiedzę trzeba mieć aby spojrzawszy na obraz telewizora stwierdzić czy mnie się podoba?

Jaką wiedzę trzeba mieć aby spróbowawszy jakieś żarełko stwierdzić, że mi smakuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.