Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedna'technologia wyświetlania obrazu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.....szkoda że tak mało napisano o tej ciekawej technologii.
Ciekawe że piszący to porównywał do swojego OLED.....nie bał się że mu się wypali?  :)))

18 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Typowy tekst jednego z serwisów.....

Szukanie argumentów na siłę. OLED wg przytoczonych przez ciebie statystyk stanowi (jeśli dobrze pamiętam) 1.3% rynku. Czyli 98.7% stanowią LCD, co (gdyby usterkowości obydwu technologii były takie same) powinno spowodować że 98.7% doniesień o wadach i usterkach powinno dotyczyć LCD. A jest dokładnie odwrotnie. Prawie wszystkie takie wiadomości dotyczą OLED. Wnioski nasuwają się same.

Cytujesz statysty nijak się mające do tego co gołosłownie chcesz udowodnić.
Tak, wnioski nasuwają się same, nie dałeś ŻADNEGO dowodu na to że OLED masowo się wypalają lub w inny sposób psują częściej od LCD!

18 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

wiedząc o tym że mogę narazić telewizor sam podejmuję decyzję czy potrafię o niego zadbać

Tych programów nie oglądaj. Takich materiałów unikaj. W te gry nie graj. A w ogóle to uważaj, uważaj, uważaj
Telewizor specjalnej troski.

Przesada i nadinterpretacje ostrzeżeń!

18 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

w OLED nie wykituje mi podświetlenie

Za to mogą zgasnąć piksele

O martwych (czarnych lub świecących pikselach) w LCD też nie słyszałeś.....

18 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 26.06.2021 o 08:14, Maju napisał:

niż nie wiedząc o przypadłościach z diodami LED użytkować telewizor w sposób jaki wyżej opisałem, na maxa swoich możliwości i doczekać się tego że diody mogą mi zacząć padać!

Kolejne teoretyzowanie wynikające z tradycyjnego braku wiedzy praktycznej. To że Podświetlenie jest ustawione w menu regulacji obrazu na 100 (czyli na maxa) wcale nie oznacza że diody podświetlające pracują na 100% swoich technicznych możliwości. Bo te są kilkakrotnie większe. Zawsze w takich przypadkach konstruktor pozostawia margines bezpieczeństwa. Maksymalna jasność HDR u mnie to (jeśli dobrze pamiętam) 560 nitów, ale można diody chwilowo przesterować, tak że na ułamek sekundy "dadzą po oczach" 1000 nitów. Parę razy coś takiego na materiałach HDR miało miejsce. I nic się nie uszkodziło. To dowód jak duży margines bezpieczeństwa mają te diody. 

Kolejne insynuacje.....jakie ty masz doświadczenia z OLED????
Naczytałeś się płaczących którzy zlekceważyli ostrzeżenia?
Miałeś, użytkowałeś OLED???

Zapomniałeś naturalnie że pisałem że mam LCD Samsunga z opisanymi wadami i widziałem na żywo IDENTYCZNE a nawet gorzej wyglądające (w końcowej fazie) gdzie diody za chwilę pewnie zupełnie padną. 

Nie pisz mi tu więc dyrdymałów że nie mam w tej sprawie żadnej wiedzy praktycznej bo jest DOKŁADNIE ODWROTNIE!!

I na koniec nie myl (pewnie celowo) chwilowych błysków jasności (HDR) z tym co opisywałem, nie usiłuj w ten sposób sugerować że nie znam się na technologii.
W droższych telewizorach z rzeczywistym HDR zapewne oszczędności na diodach się już nie robi i tam ryzyko usterek jest mniejsze. W tańszych gdzie ludzie chcą wyciągnąć wszystko mogą się przeliczyć.....i wierz mi że ci którzy tego doświadczają gdzieś mają to czy to wada montażu, niechlujstwo czy immanentna wada technologii.

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Jeden z moich poprzednich telewizorów, stojący w salonie (krawędziowy LCD) LG LV5500 był przez cały czas użytkowany z Podświetleniem ustawionym na 100. Podziękował mi za pracę po 8 latach, z przyczyny zupełnie innej niż padnięte diody podświetlające. 

Gratuluję, miałeś szczęście, tak jak gro użytkowników OLED którym się tenże nie wypalił.

Mój był użytkowany bardzo intensywnie z podświetleniem max na 80% i jednak diody nie wytrzymały.....
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

Cytujesz statysty nijak się mające do tego co gołosłownie chcesz udowodnić.

Dla uniknięcia pyskówki w tym wątku merytorycznym bardzo proszę o uniknie sformułowaniań typu "gołosłownie". Nie wszystko z czym ty się nie zgadzasz kwalifikuje się automatycznie do takiego określenia.

4 godziny temu, Maju napisał:

nie dałeś ŻADNEGO dowodu na to że OLED masowo się wypalają lub w inny sposób psują częściej od LCD!

Wystarczy poczytać Internet. Materiałów o wadach OLED (1.3% rynku) jest o kilka rzędów wielkości więcej niż o LCD (98.7% rynku).

4 godziny temu, Maju napisał:

Naczytałeś się płaczących którzy zlekceważyli ostrzeżenia?

W kręgu rodziny i bliskich znajomych mam przypadki wypaleń, powidoków na OLED i składanych z tego tytułu reklamacji. Wszystko to są osoby, które przestrzegały zaleceń i ostrzeżeń. A mimo to trafiło im się to co podobno nie powinno się przytrafić.

4 godziny temu, Maju napisał:

W droższych telewizorach z rzeczywistym HDR zapewne oszczędności na diodach się już nie robi

W każdym telewizorze jest tak, że Podświetlenie na 100 (w menu ustawień obrazu) to jest tak naprawdę ok. 33% (czasem nawet jeszcze mniej) rzeczywistych możliwości technicznych diod. 

4 godziny temu, Maju napisał:

Miałeś, użytkowałeś OLED?

Nie miałem, nie użytkowałem. Ale się wypowiadam. Podobnie jak ty o 8K którego w życiu nie oglądałeś. Myślisz że jesteś lepszy?

4 godziny temu, Maju napisał:

mam LCD Samsunga z opisanymi wadami

O wyrobach firmy Samsung nigdy nie miałem dobrego zdania. Nie chodzi o nowatorstwo technologiczne (patrz QLED, zwłaszcza w najnowszej wersji Neo), ale raczej niedbałość i niechlujstwo produkcyjne.

4 godziny temu, Maju napisał:

wierz mi że ci którzy tego doświadczają gdzieś mają to czy to wada montażu, niechlujstwo czy immanentna wada technologii.

Zgoda. Prawdopodobieństwo wystąpienia problemów (jakichkolwiek) na OLED jest jednak o kilka rzędów wielkości bardzie znaczące niż na LCD.

4 godziny temu, Maju napisał:

miałeś szczęście, tak jak gro użytkowników OLED którym się tenże nie wypalił.

Szczęście to mają oni. Ja uważam że miałem normalkę. 

4 godziny temu, Maju napisał:

Mój był użytkowany bardzo intensywnie z podświetleniem max na 80% i jednak diody nie wytrzymały.....

Współczuję. Takie rzeczy zawsze czyta się ze smutkiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

Cytujesz statysty nijak się mające do tego co gołosłownie chcesz udowodnić.

Dla uniknięcia pyskówki w tym wątku merytorycznym bardzo proszę o uniknie sformułowaniań typu "gołosłownie". Nie wszystko z czym ty się nie zgadzasz kwalifikuje się automatycznie do takiego określenia.

Wszystko co podajesz bez pokazania źródeł tak można potraktować.
Przykład?
Służę.

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Wystarczy poczytać Internet. Materiałów o wadach OLED (1.3% rynku) jest o kilka rzędów wielkości więcej niż o LCD (98.7% rynku).
 

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Prawdopodobieństwo wystąpienia problemów (jakichkolwiek) na OLED jest jednak o kilka rzędów wielkości bardzie znaczące niż na LCD.

 

GOŁOSŁOWIE.....przedstawisz w końcu jakieś dowody na te słowa....pisałeś kilka lat temu że 8K zawojuje szybko świat a 4K przepadnie jako "przejściówka".....i co?    :)))

Podajesz dane których niczym nie sposób sprawdzić i znowu cytujesz, powtarzasz te statystyczne mające się nijak do tego co chcesz udowodnić.

Przeglądam internet nic takiego nie zauważyłem!
Może jako wieloletni  przeciwnik OLED masz takie szczęście że wpadasz na takie informacje, albo co gorsze takich szukasz to je znajdujesz.....nie przyszło ci to do głowy?    :)))

18 godzin temu, Bobcat napisał:

W kręgu rodziny i bliskich znajomych mam przypadki wypaleń, powidoków na OLED i składanych z tego tytułu reklamacji. Wszystko to są osoby, które przestrzegały zaleceń i ostrzeżeń. A mimo to trafiło im się to co podobno nie powinno się przytrafić.

"Chociaż piszesz szczerze, wybacz ale jakoś ci nie wierzę".   :)))))

Pytałem w kilku marketach o te problemy z wypalaniem (znajomych sprzedawców) powiedzieli krótko: "rozdmuchana sprawa".....większość z nich dotąd się z takimi reklamacjami jeszcze nie spotkała.......to samo powtarzają ludzie którzy pisują w prasie użytkują OLED, testują, znawcy tematu.

18 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

W droższych telewizorach z rzeczywistym HDR zapewne oszczędności na diodach się już nie robi

W każdym telewizorze jest tak, że Podświetlenie na 100 (w menu ustawień obrazu) to jest tak naprawdę ok. 33% (czasem nawet jeszcze mniej) rzeczywistych możliwości technicznych diod. 

Znowu mylisz pojęcia.
Maksymalne podświetlenie to znaczy ustawione na max, o przegrzewanie w ten sposób diod długotrwałą pracą mi chodzi i w związku z tym padanie......i ma się to  nijak do chwilowych błysków w HDR!!
To że czasem jaśniej błysną nawet kiepskim diodom nie zaszkodzi tak jak ciągła praca.
Zresztą w tanich telewizorach ten HDR to iluzja, bo te telewizory z zasady słabo świecą, nawet chwilowo.    :))
Dotrze to do ciebie??

18 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

mam LCD Samsunga z opisanymi wadami

O wyrobach firmy Samsung nigdy nie miałem dobrego zdania. Nie chodzi o nowatorstwo technologiczne (patrz QLED, zwłaszcza w najnowszej wersji Neo), ale raczej niedbałość i niechlujstwo produkcyjne.

Zdjęcie jakie tu wkleiłem (celowo, wiedziałem że będziesz tak kręcił) to był telewizor LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 08:58, Bobcat napisał:

Raz jeszcze należy powtórzyć: wypalenia diod LCD to jest usterka. Wypalenia i powidoki na OLED to jest immanentna cecha tej technologii, wynikająca z samej jej istoty. 

I dlatego producenci wymieniają matryce z powodu powidoków?

Nie wiem po co jeszcze wałkować ten temat, skoro już tyle razy było to tutaj pisane:

Chcesz najlepszej jakości obrazu, bierzesz OLEDa.

Chcesz spokoju - kupujesz LCD.

W dniu 27.06.2021 o 08:23, Maju napisał:

Ciekawe.....szkoda że tak mało napisano o tej ciekawej technologii.

Technologia ciekawa, ale nie nowa. Prace nad nią zaczęły się bardzo dawno temu.

Pierwszy komercyjny telewizor sprzedawało Mitsubishi (LaserVue) w latach 2008-2012, tylko był to model z tylną projekcją.

Potem od 2013 roku LG produkowało coś podobneho, do tego Hisense, ale tam potrzebny był troszkę większy dystans prjektora od ekranu.

O ile w 2008 telewizor Mitsubishi był rewelacją, o tyle o tym Hisense już bym tak obecnie nie powiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

Pytałem w kilku marketach o te problemy z wypalaniem

No tak. Rzetelne i obiektywne źródło. Mają premię od ilości  sprzedanych telewizorów i będą podcinać gałąź na której siedzą?

4 godziny temu, Maju napisał:

(znajomych sprzedawców) powiedzieli krótko: "rozdmuchana sprawa"..

W czasach plazm przytaczani byli (w którymś z wątków) sprzedawcy, którzy mówili że "w razie czego naleje się nowej plazmy".

"Fachowy personel" całą gębą. Tacy z nich "profesjonaliści". 

4 godziny temu, Maju napisał:

przedstawisz w końcu jakieś dowody na te słowa..

Zajrzyj do Internetu.

4 godziny temu, Maju napisał:

"Chociaż piszesz szczerze, wybacz ale jakoś ci nie wierzę"

Zdjęcie wypaleń na OLED pochodzi od mojego znajomego. Z jego telewizora.

4 godziny temu, Maju napisał:

Maksymalne podświetlenie to znaczy ustawione na max

Maksymalne Podświetlenie to największa wartość jaką można dać w menu ustawień obrazu. Jest to ok. 33% (często nawet mniej) maksymalnej jasności, jaką z tych diod można technicznie wyciągnąć w pracy ciągłej. Nie mówię o żadnych chwilowych rozbłyskach. 

Dotrze to do ciebie??

4 godziny temu, Maju napisał:

Zdjęcie jakie tu wkleiłem (celowo, wiedziałem że będziesz tak kręcił) to był telewizor LG.

A to co ja wkleiłem to był OLED.

25 minut temu, felix napisał:

Chcesz spokoju - kupujesz LCD.

Czyli przyznajesz że OLED i spokój to pojęcia pozostające w sprzeczności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisano też:
"Chcesz najlepszej jakości obrazu, bierzesz OLEDa."

"to samo (że to rozdmuchane)  powtarzają ludzie którzy pisują w prasie użytkują OLED, testują, znawcy tematu"

 

Jedyne co on potrafi, wybierze, wyrwie zdania z kontekstu by się (na chwilę) odgryźć.....dość mam tej dziecinady

30 minut temu, darulok napisał:
5 godzin temu, Maju napisał:

4K przepadnie jako "przejściówka".

😄😄😄😄😄

Najśmieszniejsze że taką przejściówkę kupił i taką przejściówką się teraz chwali.....    :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bobcat napisał:

Czyli przyznajesz że OLED i spokój to pojęcia pozostające w sprzeczności. 

Nie. O ile ktoś nie cierpi na nerwicę natręctw (nie jest to wycieczka osobista) lub nie ogląda na stop programów informacyjnych, to te pojęcia nie pozostają w sprzeczności.

Ale jeżeli ktoś się boi wypaleń, to niech dla świętego spokoju kupi LCD. A do oglądania programów informacyjnych nie potrzeba najlepszej jakości obrazu, więc OLED jest i tak zbędny 🙂

Ja kupiłem OLEDa i jestem całkowicie spokojny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, felix napisał:

jeżeli ktoś się boi wypaleń, to niech dla świętego spokoju kupi LCD.

Raczej z nieco wyższej półki, bo może wśród taniochy trafić na taki gdzie mu padną diody w podświetleniu.....   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maju napisał:

"Chcesz najlepszej jakości obrazu, bierzesz OLEDa."

Niektórym wystarcza (z nawiązką) 90% tej jakości gdyż daje to nieporównanie lepszą relację jakość/cena, poza tym spokój też ma swoją wartość.

8 minut temu, Maju napisał:

Najśmieszniejsze że taką przejściówkę kupił i taką przejściówką się teraz chwali..... 

Tak gdyż w obecnej sytuacji jest to najrozsądniejsze rozwiązanie. Jestem przekonany że za jakiś czas standardem na półkach w marketach będą telewizory 8K.

7 minut temu, Maju napisał:

Raczej z nieco wyższej półki, bo może wśród taniochy trafić na taki gdzie mu padną diody w podświetleniu.....   :)))

Tonący brzytwy się chwyta.

Ten chwycił się padniętych diod w podświetleniu. O czym słyszy się znacznie rzadziej niż o wypalonych OLED-ach. Mimo że padnięte diody w podświetleniu mogą się przydarzyć na 98.7% rynku, a wypalone OLED-y - na 1.3% rynku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Maju napisał:

Raczej z nieco wyższej półki, bo może wśród taniochy trafić na taki gdzie mu padną diody w podświetleniu.....   :)))

Zakładam, że jak ktoś bierze pod uwagę OLEDa, to patrzy na LCD z podobnej półki cenowej, czyli już raczej coś lepszego.

9 minut temu, Bobcat napisał:

Niektórym wystarcza (z nawiązką) 90% tej jakości gdyż daje to nieporównanie lepszą relację jakość/cena, poza tym spokój też ma swoją wartość.

Nie wiem jak te 90% zmierzyłeś, ale ok.

Jeszcze raz: topowe LCD, a tylko takie można ewentualnie z OLED porównywać, wcale nie są tańsze od OLEDów. Sprawdź ceny.

11 minut temu, Bobcat napisał:

Jestem przekonany że za jakiś czas standardem na półkach w marketach będą telewizory 8K.

Tu masz 100% racji. Ale nie będzie tak dlatego, że 8K jest nam do czego potrzebne, tylko ze względu na marketing (cyferki) i zarobek producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 08:58, Bobcat napisał:

Jak zwykle. Wyśmiewasz wszystko co jest odmienne od twojego zdania i tego co ty uważasz za słuszne. Smutne że swój arogancki styl prowadzenia rozmowy z wątków światopoglądowych próbujesz przenosić również tutaj. 

No to coś wkleimy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Raz jeszcze należy powtórzyć: wypalenia diod LCD to jest usterka. Wypalenia i powidoki na OLED to jest immanentna cecha tej technologii, wynikająca z samej jej istoty. 

Jak zwykle. Suche teoretyzowanie. Nie ma prawa dojść. Ale doszło. Bezprawnie. Patrz zdjęcie powyżej.

 

Tak jest wypalona moja plazma - tyle różnicy że najbardziej na niebieskim kolorze.

Zupełnie to jest niewidoczne przy oglądaniu /nie tylko TVPInfo😀/ - i nie przeszkadza w użytkowaniu.

Pewnie z OLEDami jest tak samo - są "wypalone" ale większość użytkowników tego nawet nie zauważa - tylko tacy co dzień rozpoczynają od puszczenia filmu z tablicami kontrolnymi 🙈

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, felix napisał:

Nie wiem jak te 90% zmierzyłeś, ale ok.

Niczego nie mierzyłem. Wielokrotnie podkreślałem, że jest to wyłącznie moja osobista, subiektywna ocena oparta na własnych preferencjach, spostrzeżeniach i wrażeniach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Niczego nie mierzyłem. Wielokrotnie podkreślałem, że jest to wyłącznie moja osobista, subiektywna ocena oparta na własnych preferencjach, spostrzeżeniach i wrażeniach. 

Ale projektujesz tą wyłącznie Twoją osobistą, subiektywną ocenę na innych. Piszesz w taki sposób, jakby te 90% to były jakieś obiektywne, zmierzone dane, albo przynajmniej poparte statystyką, że dla większości użytkowników NanoCell daje 90% tego, co OLED.

Dla mnie Nanocell nie daje 90% tego co OLED. Podejrzewam, że dla wielu innych ludzi również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, felix napisał:

Ale projektujesz tą wyłącznie Twoją osobistą, subiektywną ocenę na innych. Piszesz w taki sposób, jakby te 90% to były jakieś obiektywne, zmierzone dane, albo przynajmniej poparte statystyką, że dla większości użytkowników NanoCell daje 90% tego, co OLED.

Dla mnie Nanocell nie daje 90% tego co OLED. Podejrzewam, że dla wielu innych ludzi również.

Wypowiadam wyłącznie swoje zdanie (co za każdym razem podkreślam) do czego mam prawo. Nie rozumiem więc sformułowania "projektujesz".

Jesteśmy na Forum dyskusyjnym gdzie każdy ma prawo artykułować swoje poglądy.

90% to NanoCell krawędziowy. FALD dostał ode mnie 95. I może się zdziwisz, znam osoby które podzielają ten mój punkt widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2021 o 19:45, Bobcat napisał:

Wypowiadam wyłącznie swoje zdanie (co za każdym razem podkreślam) do czego mam prawo. Nie rozumiem więc sformułowania "projektujesz".

Sposób prezentowania przez Ciebie twojego zdania sugeruje, że opierasz się na jakichś obiektywnych danych lub przynajmniej statystykach. Dlatego właśnie piszę, że projektujesz swój pogląd na innych.

Naprawdę nie tego nie widzisz, czy tylko udajesz?

W dniu 28.06.2021 o 19:45, Bobcat napisał:

Jesteśmy na Forum dyskusyjnym gdzie każdy ma prawo artykułować swoje poglądy.

Oczywiście, tylko sposób w jaki się to robi też ma znaczenie i robi różnicę.

W dniu 28.06.2021 o 19:45, Bobcat napisał:

90% to NanoCell krawędziowy. FALD dostał ode mnie 95. I może się zdziwisz, znam osoby które podzielają ten mój punkt widzenia.

Nie dziwi mnie to, choć osobiście mam inny pogląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, felix napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Raczej z nieco wyższej półki, bo może wśród taniochy trafić na taki gdzie mu padną diody w podświetleniu.....   :)))

Zakładam, że jak ktoś bierze pod uwagę OLEDa, to patrzy na LCD z podobnej półki cenowej, czyli już raczej coś lepszego.

Słusznie.....nasz oponent w te jednak nie celuje i jego to może dotyczyć.
 

To jeszcze coś dla tego który "udowadnia" że najczęściej psują się OLED!

"Jakie są najczęstsze awarie telewizorów?"

1. Awaria podświetlenia matrycy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pisali to pewnie ci co się nie znają.....niema tam nic w sprawie wypaleń w OLED i prawie wszystko o LCD! 
  Niedopuszczalne.....   :))))

 

Ten tez się nie zna:
" w przypadku LG największe emocje wzbudzają telewizory OLED i jedno, jedyne pytanie: czy OLED-y się wypalają? Odpowiedź na nie jest twierdząca: tak, wypalają się, ale wynika to najczęściej z nieumiejętnej obsługi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, felix napisał:

Sposób prezentowania przez Ciebie twojego zdania sugeruje, że opierasz się na jakichś obiektywnych danych lub przynajmniej statystykach. Dlatego właśnie piszę, że projektujesz swój pogląd na innych.

Co mogę więcej zrobić ponad każdorazowe powtarzanie, że wygłaszam wyłącznie swoje osobiste zdanie i swoją subiektywną ocenę, bazowaną na mojej hierarchii ważności i na moich preferencjach? Odmawiasz mi prawa wygłaszania własnej opinii? Jak Ty sobie to (nad)interpretujesz nie jest moją sprawą i nie mam na to wpływu.

2 godziny temu, darulok napisał:

Krawedziówka przy ogldądaniu nocnym obok oleda wygląda jak popsuty szmelc .. nieakceptowalny dla ,,mnie,,

Jest to wyłącznie twoje zdanie, którego absolutnie nie podzielam. Wynika najprawdopodobniej z braku doświadczenia z tego typu telewizorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

To jeszcze coś dla tego który "udowadnia" że najczęściej psują się OLED!

W przeliczeniu na 10000 sprzedanych egzemplarzy? Tak.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Jakie są najczęstsze awarie telewizorów?"

1. Awaria podświetlenia matrycy.

W liczbach bezwzględnych może  jest to oczywista prawda. Trudno się temu dziwić skoro LCD stanowią 98.7% rynku.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Pisali to pewnie ci co się nie znają.....niema tam nic w sprawie wypaleń w OLED i prawie wszystko o LCD! 
  Niedopuszczalne..... 

Miało być śmieszne. Wyszło jak zawsze.

1 godzinę temu, Maju napisał:

jedno, jedyne pytanie: czy OLED-y się wypalają? Odpowiedź na nie jest twierdząca: tak, wypalają się, ale wynika to najczęściej z nieumiejętnej obsługi.

Przypomina się stara anegdota.

Do sklepu z obuwiem przychodzi klient z reklamacją.

- Kupiłem tu u was przedwczoraj buty i już mi się rozpadły.

- Bo pan pewnie w nich chodził. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:

Co mogę więcej zrobić ponad każdorazowe powtarzanie, że wygłaszam wyłącznie swoje osobiste zdanie i swoją subiektywną ocenę, bazowaną na mojej hierarchii ważności i na moich preferencjach? Odmawiasz mi prawa wygłaszania własnej opinii? Jak Ty sobie to (nad)interpretujesz nie jest moją sprawą i nie mam na to wpływu.

 

23 godziny temu, Bobcat napisał:

Niektórym wystarcza (z nawiązką) 90% tej jakości gdyż daje to nieporównanie lepszą relację jakość/cena, poza tym spokój też ma swoją wartość.

Gdzie w powyższym cytacie zaznaczyłeś, że te "90% jakości" to Twoje zdanie? Odpowiem za Ciebie: nigdzie.

Napisałeś to w taki sposó, jakby te "90% jakości" to była oczywistość, poparta pomiarami lub innymi obiektywnymi dowodami.

7 minut temu, Bobcat napisał:

Wynikające najprawdopodobniej z braku doświadczenia z tego typu telewizorami.

Ale jakie to specjalne doświadczenie z telewizorami poszczególnych typów trzeba mieć, żeby sobie wyrobić opinię?

Jakieś kryteria? 2, 3, 4 modele? 10 modeli? Wystarczy w sklepie lub u kogoś w domu, czy musi być w warunkach laboratoryjnych z odpowiednim oświetleniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, felix napisał:

Ale jakie to specjalne doświadczenie z telewizorami poszczególnych typów trzeba mieć, żeby sobie wyrobić opinię?

Wystarczy trochę pooglądać w warunkach domowych. W różnych warunkach (dzień/noc) i na materiale, jaki Ciebie interesuje. Uprzednio ustawiwszy go pod siebie. 

5 minut temu, felix napisał:

Gdzie w powyższym cytacie zaznaczyłeś, że te "90% jakości" to Twoje zdanie? Odpowiem za Ciebie: nigdzie.

Świeży tu jesteś, więc możesz nie znać moich poprzednich wpisów, gdzie powtarzałem to multum razy.

Może dlatego do moich wpisów podchodzisz na zasadzie: "do czego by się tu przychrzanić?".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:

Wystarczy trochę pooglądać w warunkach domowych. W różnych warunkach (dzień/noc) i na materiale, jaki Ciebie interesuje. Uprzednio ustawiwszy go pod siebie. 

Na jakiej więc podstawie zarzucasz innym brak doświadczenia? Skąd wiesz ile telewizorów przerobił darulok, w jakich warunkach, na jakim materiale i z jakimi ustawienia? Skąd wiesz ile telewizorów miałem ja, ile Maju itd.

Ze wszystkich twoich wpisów przebija się przeświadczenie, że TYLKO Ty masz doświadczenie, nikt inny nie ma. Jak ktoś nie zgadza sięz Twoim poglądem, to NA PEWNO brakuje mu doświadczenia.

7 minut temu, Bobcat napisał:

Świeży tu jesteś, więc możesz nie znać moich poprzednich wpisów, gdzie powtarzałem to multum razy.

Może dlatego do moich wpisów podchodzisz na zasadzie: "do czego by się tu przychrzanić?".

A Ty dalej nie rozumiesz...

Po pierwsze nie ma znaczenia czy jestem świeży czy nie i czy mówiłeś o tym wcześniej, czy nie. Z forum korzystają różni ludzie, w tym i "świeżaki". Oni też nie będą wiedzieć, że to tylko twoja subiektywna opinia, jeżeli przedstawisz ją w ten sposób - jako prawdę objawioną, z którą się nie dyskutuje.

Po drugie używasz tych 90% jako argumentu, tudzież dowodu na wyższość LCD w kategorii cena/jakość. Tylko dowód powinien być OBIEKTYWNY, a Twoje przeświadczenie o tym, że NanoCell zapewnia 90% jakości OLED jest SUBIEKTYWNE.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, felix napisał:

Twoje przeświadczenie o tym, że NanoCell zapewnia 90% jakości OLED jest SUBIEKTYWNE.

No jest. I nie zabronisz mi go prezentować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

No jest. I nie zabronisz mi go prezentować. 

Nie próbuję Ci nic zabraniać. Proszę tylko, żebyś to robił w sposób uczciwy, nie sugerujący, że twoje zdanie oparte jest na czymkolwiek więcej, niż Twoim subiektywnym przeświadczeniu.

Podejrzewam, że gdybyś tak robił, to nie byłoby też całej tej "dyskusji".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, felix napisał:

Nie próbuję Ci nic zabraniać. Proszę tylko, żebyś to robił w sposób uczciwy, nie sugerujący, że twoje zdanie oparte jest na czymkolwiek więcej, niż Twoim subiektywnym przeświadczeniu.

Podejrzewam, że gdybyś tak robił, to nie byłoby też całej tej "dyskusji".

Każdy kto jest w tym wątku nieco dłużej wie o tym doskonale, gdyż wielokrotnie to powtarzałem. Raz tak nie zrobiłem, co dało Tobie asumpt do wywołania problemu na miarę kosmiczną. 

Rzeczywista różnica wydaje się leżeć gdzie indziej.

Otóż jedni oceniają na podstawie parametrów wyczytanych w różnych testach. Powiadają np. że telewizor A ma kontrast na poziomie X a telewizor B ma zaledwie na poziomie Y, więc A jest lepszy od B. Na dowód podają wyniki pomiarów.

Ja natomiast oceniam (powtarzam aby uniknąć nieporozumień) według wrażenia, jaki dany obraz zrobił na mnie, jak mi się podoba. Często ta ocena pokrywa się z poprzednio opisaną wg pomiarów, ale niekoniecznie i nie zawsze. A gdy dochodzi do momentu decyzji co kupić ważne dla mnie jest również kryterium relacji jakości (tej mojej, subiektywnej) do ceny. Do pewnego momentu jestem gotów wyasygnować większą kasę aby mieć to czy tamto lepsze, lub funkcjonalność na której mi zależy, powyżej tego momentu już nie. I na pewno nie jestem z tych, którzy gotowi są wydać dwa razy więcej aby mieć jakiś parametr o 0.1% lepszy.

A teraz coś z nowości:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapowiada się ciekawie. Ten QNED Samsunga jest technologią opartą na azotku galu i nie ma nic wspólnego z zapowiadanym QNED LG. Tym ostatnim nie udało się opatentowanyć tej nazwy i prawdopodobnie będą musieli ją zmienić. 

W tle jeszcze QD-OLED. Natomiast  MicroLED oddala w mglistą przyszłość. Na dziś ceny z kosmosu, których nikt nie łyknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bobcat napisał:

Każdy kto jest w tym wątku nieco dłużej wie o tym doskonale, gdyż wielokrotnie to powtarzałem. Raz tak nie zrobiłem, co dało Tobie asumpt do wywołania problemu na miarę kosmiczną. 

Nie raz. Cały czas to robisz. Poprawiasz się tylko, jak ktoś zwróci na to uwagę.

Ale nieważne, bo tłumaczenie tego to jak grochem o ścianę. Pass...

21 minut temu, Bobcat napisał:

Rzeczywista różnica wydaje się leżeć gdzie indziej.

Otóż jedni oceniają na podstawie parametrów wyczytanych w różnych testach. Powiadają np. że telewizor A ma kontrast na poziomie X a telewizor B ma zaledwie na poziomie Y, więc A jest lepszy od B. Na dowód podają wyniki pomiarów.

Ja natomiast oceniam (powtarzam aby uniknąć nieporozumień) według wrażenia, jaki dany obraz zrobił na mnie, jak mi się podoba. Często ta ocena pokrywa się z poprzednio opisaną wg pomiarów, ale niekoniecznie i nie zawsze. A gdy dochodzi do momentu decyzji co kupić ważne dla mnie jest również kryterium relacji jakości (tej mojej, subiektywnej) do ceny. Do pewnego momentu jestem gotów wyasygnować większą kasę aby mieć to czy tamto lepsze, lub funkcjonalność na której mi zależy, powyżej tego momentu już nie. I na pewno nie jestem z tych, którzy gotowi są wydać dwa razy więcej aby mieć jakiś parametr o 0.1% lepszy.

Ja też wybieram i oceniam na podstawie tego, co widzę. Pomiary mogą ewentualnie tylko potwierdzać mój wybór, a nie determinować go.

W moim przypadku na wybór wpływ miało więcej rzeczy i akurat stosunek cena/jakość nie był najważniejszy - zależy na czym komu zależy. Ja zupełnie świadomie "przepłaciłem" za serię Gallery od LG, bo chciałem mieć jak najbardziej płaski TV, który przylega do ściany. Miałem do wyboru kiepskiego Samsunga The Wall albo świetnego LG G1. Wybrałem LG.

Gdyby nie ten wymóg, to i tak kupiłbym OLEDa, tyle że może z niższej serii. Po prostu OLED dla mnie wygląda lepiej, niż LCD i tyle. Gdybym musiał brać LCD, to i tak byłoby to coś z wyższej półki, więc cena ta sama, a jakość...

48 minut temu, Bobcat napisał:

A teraz coś z nowości:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapowiada się ciekawie. Ten QNED Samsunga jest technologią opartą na azotku galu i nie ma nic wspólnego z zapowiadanym QNED LG. Tym ostatnim nie udało się opatentowanyć tej nazwy i prawdopodobnie będą musieli ją zmienić. 

W tle jeszcze QD-OLED. Natomiast  MicroLED oddala w mglistą przyszłość. Na dziś ceny z kosmosu, których nikt nie łyknie.

Strasznie Samsung kombinuje. Jedyna de facto różnica między ich QNED a QD-OLED to źródło światła niebieskiego. Reszta to dokładnie to samo. Przynajmniej tak to wygląda z opisów technologii. Po kiego inwestować w obie technologie na raz?

Swoją drogą też ciekawe, jak Samsung z tego wybrnie marketingowo. Ponoć Samsung Electronics nie może się dogadać z Samsung Display. Display zainwestował w QD-OLED, ale Electronics nie chce tego kupić, bo marketingowo do tej pory twierdzili, że QLED jest lepszy od OLED. Gdyby teraz weszli w OLED, bo przyznaliby, że tak nie było.

Naprawdę ciekawe co zrobią. Żeby nie przegrać tego marketingowo, to właściwie tylko MicroLED im zostaje, ale to znowu za drogie.

Swoją drogą również ciekawe, że grupa nie do końca chyba kontroluje to, co robią spółki córki. Przecież inwestowanie przez Display w nowe technologie, których potem nie chce Electronics, to strata kasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bobcat napisał:

Wynika najprawdopodobniej z braku doświadczenia z tego typu telewizorami.

Uważam że mam bardzo duże doswiadczenie z krawędziówkami i fullledami,w warunkach nocnych oled jest nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, darulok napisał:

Uważam że mam bardzo duże doswiadczenie z krawędziówkami i fullledami,w warunkach nocnych oled jest nie do pobicia.

 

W dziennych też 🙈- w "moim" Mediamarkcie  postawili obok siebie Nanocela i OLEDa LG koło siebie -  na rogu pod kątem prostym tak  jakby je powiesić na narożniku budynku na zewnątrz  -  i chyba świadomie /bo tam wszystko robią planowo/ - "ubili" Nanocella  w odczuciu osób przechodzących...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.