Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Bobcat napisał:

Od pewnego punktu jest podobna sytuacja co z Hi-Endem: przyrost parametru o ułamek procenta odbywa się za cenę kilkakrotnie wyższą.

Od którego momentu tak jest? Jeżeli dopłacisz np. do asystenta pasa ruchu, to wystarczy że raz uratuje Ci tyłek i już się zwrócił.

I nie mów mi proszę, że nie potrzebujesz czegoś takiego, bo nigdy Ci się nie zdarzyło itp. Każdemu zdarza się zrobić głupotę za kierownicą w najmniej spodziewanym momencie.

Mimo że od 20 lat nie miałem żadnej stłuczki, i tak cenię sobie wszystkie takie systemy, które mam w samochodzie (a trochę ich mam).

20 minut temu, Bobcat napisał:

I powoduje większe zużycie paliwa.

Nie zawsze. Za to zawsze podnosi bezpieczeństwo i przynosi więcej frajdy z jazdy.

20 minut temu, Bobcat napisał:

Osoba siedząca na forum Audiostereo delektuje się muzyką z własnego sprzętu w domowym zaciszu. Może być ze szklaneczką whiskey w ręku. Mówienie o jakości odsłuchu w samochodzie, gdy pracuje silnik, obok dziesiątki innych pojazdów, w tym tramwaje, czasem roboty drogowe i pracujące młoty pneumatyczne - jest nieporozumieniem. Sprzęt audio w samochodzie służy do posłuchania wiadomości, komunikatów drogowych i aby coś brzęczało.

🤣

Wiesz co to jest? Racjonalizowanie braków swojego samochodu...

22 minuty temu, Bobcat napisał:

Tak miało być od samego początku. Cieszę się że to zauważyłeś.

Zauważyłem już dawno, pierwszy raz napisałem to wprost.

22 minuty temu, Bobcat napisał:

Właśnie jest.

Jak może być obiektywny, skoro jakość jest subiektywna? Wytłumacz mi to, bo nie rozumiem.

23 minuty temu, Bobcat napisał:

A ja miałem zachciankę na NanoCell, którą sobie spełniłem.

👍

23 minuty temu, Bobcat napisał:

Sam siebie mianowałeś arbitrem?

Nie, po prostu stwierdzam co mnie wkurza. Chyba mimo wszystko wiem lepiej od Ciebie, co mnie wkurza...

A że twój sposób wyrażania swoich poglądów uważam za irytujący i głupi...

25 minut temu, Bobcat napisał:

Pod jaką nazwą mają to wprowadzać w USA? Podobno QNED nie mogą.

Mogą. Samsung też nie zastrzegł tej nazwy. W tym momencie pytanie, czy któraś z firm zdecyduje się użyć tej nazwy i która zrobi to pierwsza. Jeżeli LG mimo wszystko użyje nazwy QNED, Samsung raczej tego nie zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, felix napisał:

Wiesz co to jest? Racjonalizowanie braków swojego samochodu...

Skąd wiesz jaki jest?

6 minut temu, felix napisał:

Jak może być obiektywny, skoro jakość jest subiektywna? Wytłumacz mi to, bo nie rozumiem.

To bardzo proste. Jakość w moim rozumieniu (moje wrażenia, jak mi się podoba) jest subiektywna. Ale może być także obiektywna: wyniki pomiarów poszczególnych parametrów.

8 minut temu, felix napisał:

Samsung też nie zastrzegł tej nazwy.

Jesteś pewien? Czy przypadkiem nie było tak, że LG odmówiono opatentowania nazwy QNED gdyż wcześniej zastrzegł ją Samsung?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Skąd wiesz jaki jest?

Nie wiem, ale tak to brzmi.

Jeszcze nie poznałem osoby, która mając w samochodzie jakiś lepszy system audio, świadomie chciałaby w następnym gorszy, bo przecież w samochodzie to hałas i w ogóle.

Natomiast znam osoby, które nigdy lepszego audio nie miały, bo przy zakupie chciały oszczędzić i mówiły "bo przecież w samochodzie to hałas i w ogóle".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, felix napisał:

twój sposób wyrażania swoich poglądów uważam za irytujący i głupi...

Miło mi.

Jeszcze spytam: dlaczego? Bo są inne niż Twoje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bobcat napisał:

Jeszcze spytam: dlaczego? Bo są inne niż Twoje?

Nie. Nie mam problemu z poglądami innymi niż moje. Chodzi TYLKO o sposób ich wyrażania. Posługiwanie się sloganami zamiast argumentami, wyrażanie poglądów w sposób autorytatywny, jakby twoje poglądy były prawdą objawioną, wycieczki osobiste przy braku argumentów.

Z resztą pisałem już o tym wiele razy, ale jak widać nadal nie rozumiesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapowiedź QNED na rynku amerykańskim już jest na stronie LG USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

To bardzo proste. Jakość w moim rozumieniu (moje wrażenia, jak mi się podoba) jest subiektywna. Ale może być także obiektywna: wyniki pomiarów poszczególnych parametrów.

Pytałem, skąd wziąłeś te 90% jakość NanoCell względem OLED. Odpowiedziałeś, że to tylko twoje osobiste wrażenie. To by było chyba na tyle jeśli chodzi o obiektywizm.

Chcesz, żebyśmy potraktowali stosunek cena/jakość jako obiektywny? Przedstaw jakieś pomiary pokazujące, jaki procent jakości OLED daje NanoCell, następnie porównaj z cenami. Wtedy będziemy mieć coś obiektywnego.

Na razie mamy tylko twój subiektywny stosunek cena/jakość, który "miażdży OLED". I mamy mój, również subiektywny, w którym wcale nie miażdży. Który jest bardziej obiektywny? Twój bo "twojszy" czy mój bo "mojszy"? Odpowiedź: żaden z nich nie jest obiektywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
45 minut temu, felix napisał:

Pytałem, skąd wziąłeś te 90% jakość NanoCell względem OLED.

Ale jesteś męczydusza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stench napisał:

Ale jesteś męczydusza.

I może na tym argumencie nie do zbicia zakończę dyskusję 🙂

Zostawiam pole do popisu Aflom i Omegom w dziedzinie obrazowania, jakości, cen, motoryzacji i oczywiście znajomości wszelakich potrzeb ludzkich - Bobcatowi i stenchowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, stench napisał:

Ale jesteś męczydusza.

Goście uważający się za "asertywnych", nie dopuszczają myśli że ktokolwiek poza nimi może mieć rację. W ogóle takiej sytuacji nie byliby w stanie znieść.

Godzinę temu, felix napisał:

Chcesz, żebyśmy potraktowali stosunek cena/jakość jako obiektywny? Przedstaw jakieś pomiary pokazujące, jaki procent jakości OLED daje NanoCell, następnie porównaj z cenami. Wtedy będziemy mieć coś obiektywnego.

Na razie mamy tylko twój subiektywny stosunek cena/jakość, który "miażdży OLED". I mamy mój, również subiektywny, w którym wcale nie miażdży. Który jest bardziej obiektywny? Twój bo "twojszy" czy mój bo "mojszy"? Odpowiedź: żaden z nich nie jest obiektywny.

Proszę uprzejmie.

Nie znam bardziej profesjonalnych i szczegółowych, a jednocześnie obiektywnych testów niż kanadyjskie RTINGS.com. Są to laboratoryjne pomiary kilkudziesięciu parametrów technicznych, każdy oceniany w skali 0 - 10. Na tej podstawie wyliczane są indeksy zbiorcze w poszczególnych grupach, z nich z kolei, poprzez nadanie każdej grupie odpowiednich wag obliczany jest indeks całościowy. Grupy oraz wagi są następujące: Movies (22%), TV Shows (19%), Sports (19%), Video Games (17%), HDR Movies (10%), HDR Gaming (8%), PC Monitor (5%).

Porównajmy teraz dwa modele z tegorocznej oferty. Obydwa 4K. W każdej technologii półka średnio-wyższa, nie topowa.

Indeks całościowy Nano90: 7.5;

Indeks całościowy OLED C1: 8.8.

Teraz policzmy wskaźnik jakość/cena. Ponieważ w/w Indeks jest liczbą z przedziału [0, 10] a cena w Polsce jest wyrażona w 1000 zł, więc aby uniknąć wartości ułamkowych pomóżmy Indeks razy 1000. Oczywiście większa wartość obliczonego wskaźnika oznacza lepszą relację jakość/cena. Przyjąłem ceny dla wielkości 55". Otrzymujemy:

Nano90: (7.5 × 1000) / 3500 = 2.14

OLED C1: (8.8 × 1000) / 5700 = 1.54

Wniosek: twierdzenie że NanoCell ma lepszą relację jakość/cena niż OLED zostało udowodnione na obiektywnych wynikach pomiarów laboratoryjnych (żadne "mnie się podoba").

@stenchjak myślisz: do czego się teraz @felixprzyczepi? Do pomiarów RTINGS.com? Ich ocen w poszczególnych grupach? Systemu wag? Wyboru (przeze mnie) do porównania takich modeli, a nie innych? Bo że do czegoś - jest pewne jak 2 × 2 = 4.

7 minut temu, felix napisał:

Zostawiam pole do popisu Aflom

Co to są "afle"? Nie znalazłem takiego słowa na www.sjp.pwn.pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Wasze dysputy... Laik ze mnie totalny jeśli chodzi o TV, ale wzrok mam jeszcze dobry. Oglądałem w sklepie kilka modeli z różnymi technologiami i producentami. Uprzejmy sprzedawca targał nam na wózeczkach telewizory byśmy mogli sobie porównać jeden z drugim, trzecim, piątym, dziesiątym z tym samym źródłem obrazu. Ja, moja żona, córka, i dwóch synów wskazaliśmy na OLED. Nie że trochę lepszy obraz... Po prostu OLED a potem długo długo nic. Drogo i indeks opłacalności kiepski? Pfff... Towary premium zawsze były droższe.

19 minut temu, Bobcat napisał:

Co to są "afle"? Nie znalazłem takiego słowa na www.sjp.pwn.pl.

Alfa - Celownik w liczbie mnogiej to wychodzi Alfom. 🙂 Kolega ten SJP musi dokładniej postudiować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butler napisał:

Po prostu OLED a potem długo długo nic.

Po pierwsze: to Twoje (i Twojej Rodziny) ocena. Znam mnóstwo osób, które jej nie podzielają. Zwłaszcza owego "długo długo nic".

Po drugie: ciekawe co Ci przedstawiono jako alternatywę.

Po trzecie: trzeba wyrobić sobie własne zdanie na podstawie osobistej praktyki. W markecie i w sytuacji, jaką opisałeś bardzo łatwo klientem manipulować. Jeśli są zainteresowani promowaniem OLED (bo na przykład mają większą prowizję od każdego sprzedanego egzemplarza) to Ci będą pokazywać OLED-y z regulacjami obrazu dopieszczonymi na miodzio i inne telewizory z regulacjami celowo spapranymi. 

11 minut temu, Butler napisał:

Alfa - Celownik w liczbie mnogiej to wychodzi Alfom. 🙂 Kolega ten SJP musi dokładniej postudiować.

Alfa - zgoda, to każdy wie. Ale @felixnapisał "aflom" (nie "alfom"). Stąd moja (zamierzona) złośliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Po pierwsze: to Twoje (i Twojej Rodziny) ocena. Znam mnóstwo osób, które jej nie podzielają. Zwłaszcza owego "długo długo nic".

No i super. U nas stosunek głosów był 5:0. Obiektywny wynik na grupie pięciu osób

7 minut temu, Bobcat napisał:

Po drugie: ciekawe co Ci przedstawiono jako alternatywę.

Nie wiem, ale porównywane alternatywy wiele tańsze nie były. Pierwotnym wyborem miał być zresztą Phillips z ambilight i na nim na początku zawiesiliśmy wzrok, obok stał chyba Samsung za prawie 8k i jakieś Sony. Ale później syn zawołał głośne WOW i podeszliśmy do OLED LG który stał w innym rzędzie. No i przytargaliśmy tego Phillipsa, później dwa Samsungi, Sony. Źródło? Konsola Xbox-X, przy mnie każdy TV był przełączany był na fabryczny tryb game.

 

13 minut temu, Bobcat napisał:

Po trzecie: trzeba wyrobić sobie własne zdanie na podstawie osobistej praktyki. W markecie i w sytuacji, jaką opisałeś bardzo łatwo klientem manipulować. Jeśli są zainteresowani promowaniem OLED (bo na przykład mają większą prowizję od każdego sprzedanego egzemplarza) to Ci będą pokazywać OLED-y z regulacjami obrazu dopieszczonymi na miodzio i inne telewizory z regulacjami celowo spapranymi. 

Nikt mną nie musiał manipulować, ten doradca to generalnie straszna ciapa była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Bobcat napisał:

Wniosek: twierdzenie że NanoCell ma lepszą relację jakość/cena niż OLED zostało udowodnione na obiektywnych wynikach pomiarów laboratoryjnych (żadne "mnie się podoba").

A miałem nie odpowiadać.

Ale proszę, skoro zostałem wywołany do tablicy.

Ja wyżej cenię nasz rodzimy HDTVPolska, jeśli chodzi o TV.

I tak mamy dwa testy:

Nano91 za 3500 PLN: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

LG BX za 4200 PLN: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Średnia ocen w poszczególnych kategoriach:

Nano91: 6,33

BX: 8,5

Stosunek jakość cena (zgodnie z twoim przelicznikiem):

Nano91: 1,80

BX: 2,02

Sprawa wygląda jeszcze gorzej dla Nano, jeżeli wezmę pod uwagę tylko kategorie, które mnie interesują, czyli jakość filmów i seriali HDR i SDR. Nie oglądam telewizji naziemnej, sportu, ani nie gram. Średnie to odpowiednio:

Nano91: 4

BX: 8,5

Stosunek jakość/cena:

Nano91: 1,14

BX: 2,02

51 minut temu, Bobcat napisał:

Co to są "afle"? Nie znalazłem takiego słowa na www.sjp.pwn.pl.

Jak rozumiem nigdy w życiu nie zrobiłeś literówki? Czy jesteś aż tak zdesperowany, że musisz się literówek czepiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Butler napisał:

ten doradca to generalnie straszna ciapa była.

Telewizory przed wystawieniem na półkę celem pokazywania klientom mógł regulować kto inny. Zgodnie z zainteresowaniem i preferencjami marketu. To że był "ciapa" wydaje się tylko potwierdzać: nawet nie wiedział jak zmienić ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, felix napisał:

Jak rozumiem nigdy w życiu nie zrobiłeś literówki? Czy jesteś aż tak zdesperowany, że musisz się literówek czepiać?

 

54 minuty temu, felix napisał:

Zostawiam pole do popisu Aflom i Omegom w dziedzinie obrazowania

Przecież nie zrobiłeś błędu - patrz mój wpis wyżej.

1 minutę temu, Bobcat napisał:

Telewizory przed wystawieniem na półkę celem pokazywania klientom mógł regulować kto inny. Zgodnie z zainteresowaniem i preferencjami marketu. To że był "ciapa" wydaje się tylko potwierdzać: nawet nie wiedział jak zmienić ustawienia.

Czytamy ze zrozumieniem, dla każdego wybieraliśmy fabryczny tryb "game".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butler napisał:

Przecież nie zrobiłeś błędu - patrz mój wpis wyżej.

Zrobiłem literówkę - jest przestawione F i L 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, felix napisał:

Ale proszę, skoro zostałem wywołany do tablicy.

 

4 minuty temu, felix napisał:

Nano91 za 3500

 

4 minuty temu, felix napisał:

LG BX za 4200

Bezczelna manipulacja. Tegoroczny NanoCell i zeszłoroczny OLED. Może poszukaj jakiegoś OLED-a sprzed dwóch lat. Wynik będzie jeszcze lepszy (dla Ciebie).

7 minut temu, felix napisał:

Ja wyżej cenię nasz rodzimy HDTVPolska, jeśli chodzi o TV.

Jaki (z całym szacunkiem) ma zasięg hdtvpolska.pl? Krajowy. A jaki RTINGS.com? Światowy.

7 minut temu, Butler napisał:

Czytamy ze zrozumieniem, dla każdego wybieraliśmy fabryczny tryb "game".

Ale przy tym trybie ktoś mógł (przed wystawieniem na półkę) majstrować.

13 minut temu, felix napisał:

jeżeli wezmę pod uwagę tylko kategorie, które mnie interesują, czyli jakość filmów i seriali z HDR i SDR.

Bardzo "rzetelne" i "merytoryczne" podejście do tematu. Badając preferencje polityczne społeczeństwa spytamy na kogo by pan(i) głosował(a) wyłącznie zwolenników partii A. Potem obwieścimy że ta partia ma 100% poparcia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Bobcat napisał:

Telewizory przed wystawieniem na półkę celem pokazywania klientom mógł regulować kto inny. Zgodnie z zainteresowaniem i preferencjami marketu.

Kolega strasznie się stara mieć rację. Więc... Skoro jestem klientem i jeszcze nie kupiłem tego TV, to może dam szansę na dogrywkę? Poproszę o model TV w innej technologii którego mogę porównać do LG OLED77CX3LA 77". Budżet 13k, za tyle ile mogę kupić te LG. Dźwięk mnie nie interesuje bo kino domowe, także dodatki jako soundbar wbudowany zupełnie dla mnie nic nie znaczą. Bez uszczypliwości, wydając ciężko zarobioną kasę oczekuję że będę w 100% zadowolony z kupna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bobcat napisał:

Bezczelna manipulacja. Tegoroczny NanoCell i zeszłoroczny OLED. Może poszukaj jakiegoś OLED-a sprzed dwóch lat. Wynik będzie jeszcze lepszy (dla Ciebie).

Nie manipulacja. Niby dlaczego?

Co chcesz porównać? To co jest na rynku, w cenach rynkowych, czy to co udowodni twoją tezę?

Mało którego klienta interesuje, czy to model z 2020 czy 2021 roku. Klienta interesuje cena, wielkość TV i jakość obrazu.

Jeżeli weźmiesz Nano z 2020 to sprawa wygląda identycznie, jeżeli weźmiesz OLEDa z 2021, to OLED przegra, bo dużo wolniej traci na wartości niż Nano i dzieje się tak nie bez powodu... Gdybyśmy wzięli ceny cennikowe Nano i OLED (B1) to wypadają identycznie.

23 minuty temu, Bobcat napisał:

Jaki (z całym szacunkiem) ma zasięg hdtvpolska.pl? Krajowy. A jaki RTINGS.com? Światowy.

Jakie znaczenie ma zasięg? Myślałem, że chodzi o rzetelność testów i tutaj wyżej cenię jednak HDTVPolska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Butler napisał:

Kolega strasznie się stara mieć rację.

Jak każdy z dyskusji. 

A poza tym ja tylko staram się uczulić na pewne sprawy.

14 minut temu, Butler napisał:

może dam szansę na dogrywkę?

Bardzo dobry pomysł. Im więcej zastanawiania się i sprawdzania przed zakupem tym bardziej jesteśmy potem z niego zadowoleni.

 

16 minut temu, Butler napisał:

Poproszę o model TV w innej technologii którego mogę porównać do LG OLED77CX3LA 77"

To model zeszłoroczny. 

Porównaj z NeoQLED Samsunga, NanoCell LG oraz (jeśli już będzie dostępny) QNED LG. 

Weź pod uwagę czy będziesz oglądał tylko wieczorami i w nocy czy również w dzień. Jeśli tak: jak nasłoneczniony jest pokój. I bardzo ważne: czy oglądasz (jeśli tak: jak dużo) programy informacyjne.

8 minut temu, felix napisał:

Co chcesz porównać? To co jest na rynku, w cenach rynkowych, czy to co udowodni twoją tezę?

Porównanie aby było uczciwe powinno być między rzeczami porównywalnymi. Czyli w tym przypadku modelami z tego samego roku. Właśnie Ty naciągasz pod swoją tezę biorąc NanoCell tegoroczny i OLED ubiegłoroczny. Weź OLED dwu- albo trzyletni, "udowodnisz" że ma lepszą relację jakość/cena jeszcze bardziej dobitnie. 

14 minut temu, felix napisał:

Myślałem, że chodzi o rzetelność testów i tutaj wyżej cenię jednak HDTVPolska.

 A ja odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Porównaj z NeoQLED Samsunga, NanoCell LG oraz (jeśli już będzie dostępny) QNED LG. 

O ile z Neo QLED i QNED mogę się zgodzić, o tyle NanoCell? Really?

Właśnie sprawdziłem z ciekawości i natywny kontrast Nano90 to oszałamiające 1144. Z "local" dimming to 6500.

To ma być alternatywa dla OLED? Proszę, nie żartujmy...

Dla kogoś mało wymagającego, albo mającego ograniczony budżet to może być świetny wybór. Ale nie dla kogoś, kto realnie myśli o zakupie OLED, budżet mu na to pozwala i liczy się dla niego jakość obrazu.

8 minut temu, Bobcat napisał:

To model zeszłoroczny. 

Jakie to ma realnie znaczenie? Między CX a C1 zmiany są kosmetyczne. Większe zmiany są między GX i G1 (nowy rodzaj matrycy).

9 minut temu, Bobcat napisał:

Bardzo dobry pomysł. Im więcej zastanawiania się i sprawdzania przed zakupem tym bardziej jesteśmy potem z niego zadowoleni.

Jednak nie zawsze tak jest 🙂

11 minut temu, Bobcat napisał:

Porównanie aby było uczciwe powinno być między rzeczami porównywalnymi.

A to przepraszam, nie ma nawet co porównywać NanoCell i OLEDów 😄

11 minut temu, Bobcat napisał:

Czyli w tym przypadku modelami z tego samego roku.

Jeszcze raz: JAKIE TO MA ZNACZENIE? Zmiany z roku na rok są zwykle kosmetyczne.

Poza tym porównałem również Nano90 z 2020, który kosztuje tyle samo co Nano90 z 2021, co jest z resztą ciekawostką.

To tylko pokazuje, że Nano tanieje od razu po wejściu na rynek, czego nie można powiedzieć o OLEDach. Jak myślisz, czemu tak się dzieje?

13 minut temu, Bobcat napisał:

A ja odwrotnie.

HDTVPolska testuje telewizory. RTINGS testuje telewizory, drukarki, mydło i powidło...

Nie, nie mówię że RTINGS jest zły, tylko po prostu wyżej cenię HDTVPolska. Gości, którzy specjalizują się tylko w TV, a zawodowo zajmują się ich kalibracją, więc ich doświadcznie nie opiera się na pojedynczych egzemplarzach dostarczonych do testu przez producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, felix napisał:

Gdybyśmy wzięli ceny cennikowe Nano i OLED (B1) to wypadają identycznie.

Nieprawda.

Nano90: (7.5 × 1000) / 3500 = 2.14;

OLED B1: (8.8 × 1000) / 5400 = 1.63.

11 minut temu, felix napisał:

Właśnie sprawdziłem z ciekawości i natywny kontrast Nano90 to oszałamiające 1144. Z "local" dimming to 6500.

Większość ogląda obraz. Nie parametry. 

12 minut temu, felix napisał:

To ma być alternatywa dla OLED?

Jak najbardziej tak.

13 minut temu, felix napisał:

liczy się dla niego jakość obrazu

Oraz wypalenia i powidoki.

15 minut temu, felix napisał:

Jakie to ma realnie znaczenie?

Zasadnicze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bobcat napisał:

Porównaj z NeoQLED Samsunga, NanoCell LG oraz (jeśli już będzie dostępny) QNED LG. 

Weź pod uwagę czy będziesz oglądał tylko wieczorami i w nocy czy również w dzień. Jeśli tak: jak nasłoneczniony jest pokój. I bardzo ważne: czy oglądasz (jeśli tak: jak dużo) programy informacyjne.

Pokój 18m2 do filmów, gier, muzyki. Całe pomieszczenie (wydzielony, brak otwartej przestrzeni) przeznaczam wyłącznie na ten cel. Telewizor to drobna część całości którą mam w planie ogarnąć do końca tego roku.

Okno jedno jest, strona północno-wschodnia. Nasłonecznienie to zupełnie nieistotny parametr - na zewnątrz mam rolety które całkowicie odcinają dopływ światła z zewnątrz.

Programy informacyjne... Nie w tym pokoju. Codzinenny salon w otwartej przestrzeni mamy w innej części domu i w nim mamy TV który ciągle tam sobie pracuje

Celem jest kino domowe czyli kino na odpowiednim poziomie (Dolby 7.2.4), Xbox-X, koncerty. Myślałem nad projektorem, ale jednak będzie TV.

Poproszę o konkretne modele jakie mogę uznać za punkt odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Bobcat napisał:

Nieprawda.

Ja mówiłem o wynikach z HDTVPolska 🙂

26 minut temu, Bobcat napisał:

Większość ogląda obraz. Nie parametry. 

Dokładnie tak, a akurat ten parametr jest najważniejszy dla jakości obrazu.

27 minut temu, Bobcat napisał:

Jak najbardziej tak.

🤣

27 minut temu, Bobcat napisał:

Oraz wypalenia i powidoki.

Here we go again 🤣

28 minut temu, Bobcat napisał:

Zasadnicze.

Żadne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, felix napisał:

Ja mówiłem o wynikach z HDTVPolska

A ja o RTINGS.com.

Godzinę temu, felix napisał:

akurat ten parametr jest najważniejszy dla jakości obrazu.

Ważny, ale nie przeceniajmy. Nie wszyscy nadają mu aż takie znaczenie. 

Godzinę temu, felix napisał:

Here we go again

And will do again and again.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Butler napisał:

Poproszę o model TV w innej technologii którego mogę porównać do LG OLED77CX3LA 77". Budżet 13k, za tyle ile mogę kupić te LG.

Przy takim budżecie na tv też bym brał tego oleda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, felix napisał:

Żadne.

W Twoich manipulanckich porównaniach może i żadne. Uczciwe porównanie to modele z tego samego roku, zwłaszcza gdy mówimy o relacji jakość/cena gdyż ta ostatnia jest funkcją rocznika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bobcat napisał:

W Twoich manipulanckich porównaniach może i żadne. Uczciwe porównanie to modele z tego samego roku, zwłaszcza gdy mówimy o relacji jakość/cena gdyż ta ostatnia jest funkcją rocznika.

Wchodzę do sklepu. Widzę na półce BX za 4200 czy 4400 i Nano za 3500-3600. Jak myślisz, który wybiorę szukając jakości obrazu? Oczywiście BX i będę miał w nosie to, że jest to model z zeszłego roku, bo różnica między nim, a B1 jest znikoma, a różnica w cenie spora.

Jedyny model gdzie jest większa różnica między 2020 a 2021 to seria G, gdyż G1 ma zupełnie nową matrycę. Tylko dlatego wziąłem ten model, zamiast GX. Inna sprawa, że wliczając w to promocję z bonem zapłaciłem za niego 5700, więc mniej niż za GX po przecenach...

Cena jest również pochodną technologii, jakości i popytu. Dlaczego NanoCell tanieje od razy po wejściu na rynek, a OLED znaczniej dłużej trzyma cenę?

Godzinę temu, Bobcat napisał:

A ja o RTINGS.com.

Wiem, bo te Ci bardziej pasują 🙂

Natomiast warto również zwrócić uwagę na poszczególne kategorie i co jest w nich brane pod uwagę. Np. w przypadku sportu najważniejsza jest płynność ruchu, a nie jakoś obrazu i tu NanoCell wypada podobnie do OLED.

Ale już porównując wyniki dla filmów HDR i SDR w ocenach RTINGS, przepaść między Nano a OLED jest podobna, jak na HDTVPolska.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Ważny, ale nie przeceniajmy. Nie wszyscy nadają mu aż takie znaczenie. 

Wiem, Ty nie przywiązujesz do niego wagi. Ale już wszyscy specjaliści i testerzy jakich znam przywiązują do tego parametru największą wagę.

Komu tu wierzyć... Hmmm... 🤔

Godzinę temu, Bobcat napisał:

And will do again and again.

Not expecting anything less from you...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.