Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, r102 napisał:

chyba świadomie /bo tam wszystko robią planowo/ - "ubili" Nanocella  w odczuciu osób przechodzących.

Bardzo łatwo osiągnąć zamierzony skutek (w dowolną stronę) odpowiednimi ustawieniami obrazu w jednym i drugim.

Ja NanoCell zainteresowałem się na Warsaw Electronics Show 2019. Stały obok siebie. I długo zastanawiałem się który jest który. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, r102 napisał:

ubili go realnymi kątami widzenia 

NanoCell to jest IPS a więc kąty są dobre. 

40 minut temu, r102 napisał:

Nic nie musieli "ustawiać obrazu"

Tak Ci personel powiedział? Znasz ich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, darulok napisał:

w warunkach nocnych oled jest nie do pobicia.

Bowiem przytłaczająca większość ogląda tylko w nocy i jedynie filmy składające się wyłącznie z mrocznych scen, których akcja dzieje się w jakichś lochach. 

Tylko dlaczego chodzi opinia że ciemne i bardzo ciemne szarości OLED zlewa do jednolitej czarni (prawda: głębokiej, jak to na OLED)?

No nie żartuj sobie.

5 minut temu, r102 napisał:

Jedź do mojego Mediamarktu /Kraków, al. Pokoju/ - to i doznasz oświecenia, może są i dobre ale nie tak dobre jak w OLEDzie  🙉

Mam bliższe miejsca, gdzie mogę również obejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 28.06.2021 o 13:03, felix napisał:

Jeszcze raz: topowe LCD, a tylko takie można ewentualnie z OLED porównywać, wcale nie są tańsze od OLEDów. Sprawdź ceny.

Są parametry oceny "wystarczający" i jakość/cena i właśnie tutaj LCD nokautują oledy.

Wśród moich znajomych większość kupiła tv do 4 kpln czyli tańsze o połowę wobec OLEDA analogicznej wielkości.

Z kolei  wybierając mocną srednią półkę czyli najwyższy 4K (5-6 kpln) I tańszy od OLEDA o 30% to będzie on miał obraz zdecydowanie gorszy tylko przy zaistnieniu pewnych warunków (oświetlenie, żródło) inaczej jeśli nie jest się fotografem lub purystą wizyjnym to ciężko sobie wmawiać, że bezwzględnie warto dopłacać.

O lcd 8k nie piszę bo to znów parametr dla parametru nie dający na co dzień nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, felix napisał:

dalej nie rozumiesz...

Po pierwsze nie ma znaczenia czy jestem świeży czy nie i czy mówiłeś o tym wcześniej, czy nie. Z forum korzystają różni ludzie, w tym i "świeżaki". Oni też nie będą wiedzieć, że to tylko twoja subiektywna opinia, jeżeli przedstawisz ją w ten sposób - jako prawdę objawioną, z którą się nie dyskutuje.

To ty nic nie rozumiesz....bo jesteś tutaj "świeżakiem".   :)))
Te łatki będziesz otrzymywał już do końca swoich godzin spędzonych na dyskusjach z nim.....jak brakuje argumentów zaczyna się przyklejanie mniej lub bardziej (najczęściej oderwanych od rzeczywistości) nietrafnych łatek. Tak już ma.....pogódź się z tym.  😉

Ja na ten przykład zostałem ochrzczony nie mającym żadnego doświadczenia "teoretykiem" w dziedzinie 8K choć to co on na temat tych telewizorów twierdził, nikt poza nim nie głosi a ja cytowałem twórców,  informacje od nich o tej technologii które jego tezom przeczą.
On niegdyś widział 8K na pokazach a ja wtedy jeszcze 8K nie widziałem.....nieważne opinie ekspertów,  to przeważyło.      :))
 

 

2 godziny temu, Bobcat napisał:
16 godzin temu, darulok napisał:

w warunkach nocnych oled jest nie do pobicia.

Bowiem przytłaczająca większość ogląda tylko w nocy i jedynie filmy składające się wyłącznie z mrocznych scen, których akcja dzieje się w jakichś lochach. 

Tylko dlaczego chodzi opinia że ciemne i bardzo ciemne szarości OLED zlewa do jednolitej czarni (prawda: głębokiej, jak to na OLED)?

No nie żartuj sobie.

Pochwal się jak jasno świeci twój nano.....potem zobacz jak (nawet te najtańsze) OLED-y. 

Chcesz dyskutować, sugerujesz że nano ma jakąś przewagę nad OLED w tym względzie, albo w ciemnych szarościach (co można, jeśli rzeczywiście występuje, usunąć kalibracją).....no nie żartuj sobie.  😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

Mam bliższe miejsca, gdzie mogę również obejrzeć.

Nie zapominasz zdjąć (tylko przy ocenie nano) tych różowych okularów.....   :)))

Żartuję, ale niewątpliwym faktem jest że OLED jest dla tych którzy widzą wyraźną różnicę, wartą tych większych pieniędzy i ryzyka związanego z wypaleniami się nie boją....KROPKA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, stench napisał:

Wśród moich znajomych większość kupiła tv do 4 kpln czyli tańsze o połowę wobec OLEDA analogicznej wielkości.

Zwykle świadczy to po prostu o tym, że założyli sobie jakiś budżet i w nim szukali TV. O niczym więcej.

24 minuty temu, stench napisał:

Z kolei  wybierając mocną srednią półkę czyli najwyższy 4K (5-6 kpln) I tańszy od OLEDA o 30% to będzie on miał obraz zdecydowanie gorszy tylko przy zaistnieniu pewnych warunków (oświetlenie, żródło) inaczej jeśli nie jest się fotografem lub purystą wizyjnym to ciężko sobie wmawiać, że bezwzględnie warto dopłacać.

Ale o jakim dopłacaniu mówisz?

Samsung 55QN91A. To nie jest jeszcze top wśród 4K Samsunga. 5639 w promocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

LG OLED55C11LB. To również nie jest top w LG. 5699.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Różnica 60zł. Gdzie te 30%?

Samsung Neo QLED QE55QN95AAT, top 4K Samsunga. 7999 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

LG G1 55", top LG OLED 4K. 7999 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Samsung QE65QN95A. 10999 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

LG G1 65". 9099 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W promocji topowy OLED jest tańszy od topowego LCD Samsunga. Cennikowo tyle samo.

 

Jeszcze raz więc zapytam: skąd wyszło Ci te 30% różnicy? Bo mi wychodzi, że przynajmniej porównując LG i Samsunga, LCD z tej samej półki kosztują tyle samo co OLEDy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Pochwal się jak jasno świeci twój nano.....potem zobacz jak (nawet te najtańsze) OLED-y. 

Gdy napisałem że w swoich zapowiedziach (do dziś niedostępnego) QNED LG deklarował jasność 4000 nitów - natychmiast odpowiedziałeś że to jest nikomu do niczego niepotrzebne. Teraz szermujesz argumentem jasności. 

Godzinę temu, Maju napisał:

no nie żartuj sobie.

 

Godzinę temu, Maju napisał:

albo w ciemnych szarościach (co można, jeśli rzeczywiście występuje, usunąć kalibracją)

Nieprawda.

Godzinę temu, Maju napisał:

jak brakuje argumentów

Cały czas je przedstawiam, ale ty (tradycyjnie) nie przyjmujesz do wiadomości niczego, co nie potwierdza twojego punktu widzenia. Co daje ci następnie podstawę do formułowania bezczelnego zarzutu o braku argumentów z mojej strony. 

Godzinę temu, Maju napisał:

Nie zapominasz zdjąć (tylko przy ocenie nano) tych różowych okularów..... 

W czym moje oglądanie NanoCell przez różowe okulary miałoby być gorsze od twojego oglądania tegoż przez czarne? I na dodatek brudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, felix napisał:

LG OLED55C11LB. To również nie jest top w LG. 5699.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Różnica 60zł. Gdzie te 30%?

W zbliżonej cenie masz 65 LG 913/923.

A podaną przez Ciebie wielkość 55 cali masz koło 4 kpln. i jeśli masz do oleda dopłacić 1,5 kpln to wychodzi te 30%

Godzinę temu, felix napisał:

LG G1 55", top LG OLED 4K. 7999 PLN.

To masz praktycznie na 75LG 91./92.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, felix napisał:

Ale o jakim dopłacaniu mówisz?

Wiesz: niektórzy chcą mieć komfort, taki że włączają, oglądają i nie muszą o nic się martwić. A nie tylko uważać, uważać, uważać.

Jak z jajkiem. Na dodatek śmierdzącym.

Znakomita większość kupujących, mając określony budżet i do wyboru za tę samą cenę: 55" OLED albo 65" (a nawet czasem 75") LCD - nie zastanawia się ani chwili i wybiera to drugie.

I nie ma dla nich znaczenia fakt że te 65" (czy nawet 75") to zwykły, klasyczny LCD bez technologii typu QLED lub NanoCell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, stench napisał:

W zbliżonej cenie masz 65 LG 913/923.

A podaną przez Ciebie wielkość 55 cali masz koło 4 kpln. i jeśli masz do oleda dopłacić 1,5 kpln to wychodzi te 30%

Ale mówimy o jakimkolwiek LCD? Jeśli tak, to masz rację.

Podałem Ci przykłady LCD Samsunga w cenach tych samych, co OLED. To są MiniLEDy. Jedyne, które ZBLIŻAJĄ się jakością obrazu do OLED.

Teraz zaczynasz dyskusję na zasadzie "dlaczego Dacia Logan jest lepsza od Mercedesa klasy S? Bo jest tańsza"...

30 minut temu, Bobcat napisał:

Nieprawda.

Prawda. W starych OLEDach rzeczywiście się nie dało, ze względu na zbyt wysoki minimalny poziom luminancji pikseli. W nowszych już tego problemu nie ma i kalibracją można sprawę załatwić.

30 minut temu, Bobcat napisał:

Cały czas je przedstawiam, ale ty (tradycyjnie) nie przyjmujesz do wiadomości niczego, co nie potwierdza twojego punktu widzenia.

Ja też nie widzę z twojej strony argumentów, tylko slogany.

18 minut temu, Bobcat napisał:

Wiesz: niektórzy chcą mieć komfort, taki że włączają, oglądają i nie muszą o nic się martwić. A nie tylko uważać, uważać, uważać.

Ależ ja mam komfort. Włączam, oglądam i nie martwię się. Po prostu nie oglądam TVN24 czy TVP Info. Tyle moich "wyrzeczeń" (które wyrzeczeniami nie są, bo i tak tych kanałów nie oglądam od 15 lat...).

18 minut temu, Bobcat napisał:

Znakomita większość kupujących, mając określony budżet i do wyboru za tę samą cenę: 55" OLED albo 65" (a nawet czasem 75") LCD - nie zastanawia się ani chwili i wybiera to drugie.

Tak samo, jak niektórzy wolą kupić gołego Passata od wypasionego Golfa...

Jesteśmy na forum audio. Większość kupi soundbard albo głośnik BT, zamiast stereo za 20, 30, 40tys. Czy to znaczy, że ten soundbar jest lepszy od porządnego stereo? Albo że jest lepszym wyborem?

Czy to, że ktoś kupi Altusy zamiast np. wysokich Oper (B&W czy czegokolwiek innego) byle było głośno, oznacza że Altusy są lepsze bo są głośniejsze? To analogia do rozmiaru TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, felix napisał:

Ja też nie widzę z twojej strony argumentów, tylko slogany.

A to czym jest jak nie sloganami:

13 minut temu, felix napisał:

W starych OLEDach rzeczywiście się nie dało, ze względu na zbyt wysoki minimalny poziom luminancji pikseli. W nowszych już tego problemu nie ma i kalibracją można sprawę załatwić.

 

13 minut temu, felix napisał:

Po prostu nie oglądam TVN24 czy TVP Info. Tyle moich "wyrzeczeń" (które wyrzeczeniami nie są, bo i tak tych kanałów nie oglądam od 15 lat...).

A ja nie muszę czynić żadnych wyrzeczeń. Oglądam TVN24, CNN, Euronews i wiele innych programów informacyjnych.

13 minut temu, felix napisał:

Tak samo, jak niektórzy wolą kupić gołego Passata od wypasionego Golfa...

I mają większy, bardziej pakowny samochód.

Nie każdy musi być fanem full wypasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, felix napisał:

Teraz zaczynasz dyskusję na zasadzie "dlaczego Dacia Logan jest lepsza od Mercedesa klasy S? Bo jest tańsza"...

Nieprawda np @Bobcat i ja twierdzimy , że obraz z oleda podoba nam się najbardziej.

Natomiast idąc tropem twojej wypowiedzi to napiszę, że bardziej mi się podoba Mercedes S i że w ogóle jest zajefajny ale potrzebuję coś wyższego bo wjeżdżam do lasu, mam dziurawą drogę i gnojków co lakier rysują więc Dacia Duster jest lepszym wyborem, zwłaszcza, że w cenie Ski to jeszcze kupię Logana, do którego bez problemów wrzucę na tył 4 owczarki niemieckie i 5 worków karmy. A tańszej i starszej Ski nie chcę bo przebieg i na naprawę zawieszenia wydam tyle co na nowego Logana, bo jednak Ska to auto skrojone w dużej mierze na zaspokojenie snobistycznej chęci(co rozumiem ) posiadania czegoś co somsiad złodziej nie ma.

Reasumując powtórzę, że obraz z oleda jest debest, ale z mim postrzeganiem kolorów , nieglądaniem 4k i subiektywną wartością tv to nie jestem skłonny tego zapłacić. A jeszcze mam telefon z oledem (piękne  kolory) ale ostatnio dostrzegłem lekkie powidoki(bo włączyłem całkiem czarne tło) i jakbym po 2 latach użytkowania tv za 8 kpln takie coś zobaczył to miałbym mega wk..w. Powidoków na co dzień nie dostrzegam ale ta świadomość....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

A to czym jest jak nie sloganami:

W porównaniu do twojego wpisu? Bardzo rozbudowaną wypowiedzią 🙂

Informacje na temat black crush w nowych modelach można znaleźć w testach i na forach.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

A ja nie muszę czynić żadnych wyrzeczeń. Oglądam TVN24, CNN, Euronews i wiele innych programów informacyjnych.

Myślałem, że już ustaliliśmy wcześniej, że jeżeli to jest czyjś główny repertuar, to kupno OLEDa mija się z celem i tyle.

Jak już mówiłem - ja w ogóle nie oglądam tego typu telewizji, więc nie jest to dla mnie żadne wyrzeczenie. Żadne.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

I mają większy, bardziej pakowny samochód.

I gorzej jeżdżący, mniej bezpieczny i ogólnie gorzej wyposażony. Co kto lubi...

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Nie każdy musi być fanem full wypasu.

Nie każdy potrzebuje bardziej pakownego samochodu 🙂

3 godziny temu, stench napisał:

Nieprawda np @Bobcat i ja twierdzimy , że obraz z oleda podoba nam się najbardziej.

To czemu polecasz coś ze zdecydowanie niższej półki, jako alternatywę dla OLED? Tylko ze względu na cenę.

3 godziny temu, stench napisał:

Natomiast idąc tropem twojej wypowiedzi to napiszę, że bardziej mi się podoba Mercedes S i że w ogóle jest zajefajny ale potrzebuję coś wyższego bo wjeżdżam do lasu, mam dziurawą drogę i gnojków co lakier rysują więc Dacia Duster jest lepszym wyborem, zwłaszcza, że w cenie Ski to jeszcze kupię Logana, do którego bez problemów wrzucę na tył 4 owczarki niemieckie i 5 worków karmy. A tańszej i starszej Ski nie chcę bo przebieg i na naprawę zawieszenia wydam tyle co na nowego Logana, bo jednak Ska to auto skrojone w dużej mierze na zaspokojenie snobistycznej chęci(co rozumiem ) posiadania czegoś co somsiad złodziej nie ma.

No i super - potrzebujesz Dustera, kupujesz Dustera. Problem polega na tym, że jak kogoś interesuje klasa S, to zwykle wie czego chce i na tą klasę S go stać. Nie patrzy wtedy na Dustera jako na alternatywę, bo on nią po prostu nie jest. Jest kierowany do innego klienta, podobnie jak Logan.

Mam nadzieję, że teraz moja analogia jest bardziej zrozumiała.

3 godziny temu, stench napisał:

Reasumując powtórzę, że obraz z oleda jest debest, ale z mim postrzeganiem kolorów , nieglądaniem 4k i subiektywną wartością tv to nie jestem skłonny tego zapłacić.

No i super. Ja również uważam, że OLED nie jest dla każdego z takich czy innych powodów, o czym już tutaj pisałem. Nie będę na siłę wciskał OLEDa komuś, kto ma za mały budżet, lub w tej cenie koniecznie chce/potrzebuje większy TV. Podobnie jak nie będę na siłę przedstawiał TV z niższych półek jak realnej alternatywy dla OLED. Widzisz różnicę w podejściu?

3 godziny temu, stench napisał:

A jeszcze mam telefon z oledem (piękne  kolory) ale ostatnio dostrzegłem lekkie powidoki(bo włączyłem całkiem czarne tło) i jakbym po 2 latach użytkowania tv za 8 kpln takie coś zobaczył to miałbym mega wk..w. Powidoków na co dzień nie dostrzegam ale ta świadomość....

Mam telefony z AMOLEDami od pierwszego Galaxy S i nigdy nie miałem problemów z powidokami. Przy czym należy zaznaczyć, że telefon jest z natury bardziej narażony na powidoki ze względu na częste wyświetlanie statycznych elementów czy to interfejsu użytkownika, czy aplikacji typu mapy, nie mówiąc już o belce stanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 minut temu, felix napisał:

To czemu polecasz coś ze zdecydowanie niższej półki, jako alternatywę dla OLED? Tylko ze względu na cenę.

Bo pytam jaki budżet i jaka wielkość tv. I przeważnie wychodzi , że oled się nie łapie.

Do tego mało kto szuka tv do przygotowanego pomieszczenia, a większość do prześwietlonych pokojów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stench napisał:

Bo pytam jaki budżet i jaka wielkość tv. I przeważnie wychodzi , że oled się nie łapie.

Czyli to nie jest alternatywa dla OLED, tylko TV któy mieści się budżecie.

Dokładnie tak samo, jak Logan nie jest alternatywą dla klasy S, tylko mieści się w budżecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ja to widzę raczej w kategorii : ile jestem skłonny wydać na telewizor.

Nie ile mam kasy , tylko ile wart jest dla mnie tv. Analogicznie do długopisu . Szczyt jakości pisania to BIC za 5 pln, szczyt ergonomii to 40-50, a dalej to już humor kaprys lub postrzeganie bo podoba mi się ten .

Ja np na swoim tv 2 x zobaczyłem film z bd. reszta to zwykła, netflixy i pliki. Doceniam lepszą jakość, ale nie jestem wytrwały w pogoni za nią.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, felix napisał:

Bardzo rozbudowaną wypowiedzią

Bardzo zgrabny eufemizm. Szacun.

41 minut temu, felix napisał:

I gorzej jeżdżący, mniej bezpieczny i ogólnie gorzej wyposażony. Co kto lubi...

Nie wiem czy gorzej jeżdżący. Jeśli ktoś jeździ spokojnie - wystarcza z nawiązką. Nie wiem czy mniej bezpieczny. Co jest naprawdę niezbędne dla bezpieczeństwa - ma każdy samochód gdyż wymuszają to przepisy europejskie. Reszta to gadżety dla szpanerów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, felix napisał:

To czemu polecasz coś ze zdecydowanie niższej półki, jako alternatywę dla OLED? Tylko ze względu na cenę.

To czemu wszystkim próbujesz narzucić OLED gdyż TOBIE się on najbardziej podoba? Ty oceniasz propozycje @stenchjako "zdecydowanie niższą półkę". Wolno Ci. Ja uważam jakość obrazu OLED jako 100, a NanoCell 90 - 95. Wolno mi.

Godzinę temu, felix napisał:

Mam telefony z AMOLEDami od pierwszego Galaxy S i nigdy nie miałem problemów z powidokami.

Miałem Galaxy S5. Dramatyczne powidoki.

38 minut temu, felix napisał:

Czyli to nie jest alternatywa dla OLED, tylko TV któy mieści się budżecie.

Dokładnie tak samo, jak Logan nie jest alternatywą dla klasy S, tylko mieści się w budżecie...

Sorry ale chwilami przypominasz przedszkolaka który uważa że jakiś tam plastikowy samochodzik z półki zabawek jest najlepszy i będzie dotąd wrzeszczał i tupał nóżkami aż wszyscy z grupy Starszaków przyznają mu rację.

Ciesz się swoim OLED i przyjmij do wiadomości że inni w równym stopniu cieszą się swoim NanoCell. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, stench napisał:

Ja to widzę raczej w kategorii : ile jestem skłonny wydać na telewizor.

W samo sedno. 10/10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stench napisał:

Ja to widzę raczej w kategorii : ile jestem skłonny wydać na telewizor.

Nie ile mam kasy , tylko ile wart jest dla mnie tv. Analogicznie do długopisu . Szczyt jakości pisania to BIC za 5 pln, szczyt ergonomii to 40-50, a dalej to już humor kaprys lub postrzeganie bo podoba mi się ten .

Czyli nadal jest to kwestia budżetu. Nie mówię o tym, na co kogo stać lub nie. Nigdy nie użyłem tego argumentu.

I to jest jak najbardziej normalne - szukasz produktu, zakładasz budżet i szukasz najlepszego w tym budżecie. Kropka.

Zataczamy w tej dyskusji koła. Jest dyskusja co jest najlepsze, potem dochodzimy do tego, że dyskutujemy o różnych rzeczach (najlepsze w kategoriach bezwzględnych vs najlepsze dla mnie/w danym budżecie, który nigdzie nie jest podany), po czym... znowu zaczyna się przedstawianie "najlepszego dla mnie" jako najlepszego w ogóle...

4 godziny temu, stench napisał:

Ja np na swoim tv 2 x zobaczyłem film z bd. reszta to zwykła, netflixy i pliki. Doceniam lepszą jakość, ale nie jestem wytrwały w pogoni za nią.

Ja ostatnio "katuję" Disney+ i szczerze mówiąc jakość z Dolby Vision jest więcej niż dobra i dla mnie w pełni uzasadnia zakup lepszego TV. Nie wiem jak Netflix, bo bardzo dawno temu zrezygnowałem.

4 godziny temu, Bobcat napisał:

Nie wiem czy gorzej jeżdżący. Jeśli ktoś jeździ spokojnie - wystarcza z nawiązką.

Gorzej jeżdżący, kropka. Oczywiście można sobie mówić "mnie wystarczy", ale obiektywnie jeździ gorzej.

4 godziny temu, Bobcat napisał:

Nie wiem czy mniej bezpieczny. Co jest naprawdę niezbędne dla bezpieczeństwa - ma każdy samochód gdyż wymuszają to przepisy europejskie. Reszta to gadżety dla szpanerów. 

Jasne, wmawiaj sobie tak dalej...

3 godziny temu, Bobcat napisał:

To czemu wszystkim próbujesz narzucić OLED gdyż TOBIE się on najbardziej podoba?

Nie próbuję nikomu nic narzucić. Próbuję tylko wyprostować to, co Ty mówisz.

Najpierw stwierdzasz, przyciśnięty do muru, "OLED jest najlepszy", a dwa wpisy dalej już piszesz że najlepsze są LCD.

Ja nadal, niezmiennie od wielu lat, twierdzę że przynajmniej na razie najlepszy pod względem obrazu jest OLED, ALE NIE JEST ON DLA KAŻDEGO i nie mam zamiaru polecać go komuś na siłę, jeżeli ten ktoś łapie się właśnie do tej grupy.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Miałem Galaxy S5. Dramatyczne powidoki.

Też go miałem i nie miałem żadnych powidoków.

4 godziny temu, Bobcat napisał:

Sorry ale chwilami przypominasz przedszkolaka który uważa że jakiś tam plastikowy samochodzik z półki zabawek jest najlepszy i będzie dotąd wrzeszczał i tupał nóżkami aż wszyscy z grupy Starszaków przyznają mu rację.

Ależ Ty dokładnie tak robisz! Kupiłeś NanoCella i z uporem maniaka próbujesz zracjonalizować swój wybór, wciskając wszystkim że NanoCell jest taki boski i prawie taki sam jak OLED, a już stosunkiem cena jakość to miażdży OLEDy.

Oczywiście masz prawo tak myśleć, ale po co wciskasz wszystkim na siłę swój punkt widzenia robiąc z niego prawdę objawioną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

W samo sedno. 10/10.

Telewizory to pikuś, w dziale audio byłoby goręcej. Max oczekiwań od TV to max 10 tys,  a tam to już koszty samochodów klasy średniej wyższej, jak nie dalej. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, felix napisał:

Ależ Ty dokładnie tak robisz!

Lusterko. Czyli piaskownica w przedszkolu.

10 minut temu, felix napisał:

obiektywnie jeździ gorzej.

Może ktoś wcale nie oczekuje więcej i jest to do niczego mu niepotrzebne?

14 minut temu, felix napisał:

Jasne, wmawiaj sobie tak dalej...

A Ty skoro lubisz wyrzucaj kasę na gadżety które nie podnoszą Twojego bezpieczeństwa ponad poziom wymagany przepisami UE a jedynie poprawiają samopoczucie. Twoje i producenta, który Ci to wcisnął.

18 minut temu, felix napisał:

z uporem maniaka próbujesz zracjonalizować swój wybór

Nie muszę niczego racjonalizować. Według moich kryteriów dokonałem wyboru najlepszego z możliwych. 

A może to Ty próbujesz racjonalizować swojego OLED-a i to w dodatku taki model?

Ty się bawisz w lusterko to i ja mogę.

25 minut temu, felix napisał:

wciskając wszystkim że NanoCell jest taki boski

Bo uważam że jest.

25 minut temu, felix napisał:

prawie taki sam jak OLED,

Moim zdaniem - tak.

28 minut temu, felix napisał:

a już stosunkiem cena jakość to miażdży OLEDy.

To akurat jest obiektywną prawdą.

28 minut temu, felix napisał:

Oczywiście masz prawo tak myśleć

Dziękuję łaskawco. Gdzież bym śmiał mieć własne zdanie bez Twojej zgody. 

30 minut temu, felix napisał:

ale po co wciskasz wszystkim na siłę swój punkt widzenia

Przedstawiam swoje zdanie do czego mam prawo. I będę to robił nadal. Jasne?

32 minuty temu, felix napisał:

robiąc z niego prawdę objawioną?

Jeszcze nie dotarło  że wygłaszam wyłącznie swoje zdanie i własną subiektywną opinię? Ile razy mam to powtarzać?

Widzę że w niebywały sposób wk..wia Cię, że ktoś ma zdanie odmienne niż Ty. 

38 minut temu, felix napisał:

Też go miałem i nie miałem żadnych powidoków.

A ja miałem dramatyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Panowie tak , czy siak obraz oleda podoba nam się najbardziej 🙂

Swoją drogą to szkoda, że LG nie idzie wprowadzanie tego nowego , nie nazwanego ostatecznie panelu tv.

Dopiero byśmy się żarli 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, stench napisał:

Panowie tak , czy siak obraz oleda podoba nam się najbardziej 🙂

Tego nikt nie neguje. Tylko (jak widzisz) niektórzy są tak zakochani w OLED że nie są w stanie scierpieć istnienia osób dostrzegających wady i ułomności tej technologii (miłość jest ślepa), wysoko ceniących inne i uważających je za porównywalne. A na dodatek (o zgrozo) tamte inne relacją jakość/cena biją obiekt ich miłości na głowę. Uważają że jest OLED a potem dłuuuuugo nic. A to jest nieprawda.

22 minuty temu, stench napisał:

Swoją drogą to szkoda, że LG nie idzie wprowadzanie tego nowego , nie nazwanego ostatecznie panelu tv.

Masz na myśli to zapowiadane na początku roku połączenie kropki kwantowej, podświetlenia MiniLED i NanoCell, nazwane wtedy przez nich QNED, którą to nazwę najprawdopodobniej będą musieli zmienić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bobcat napisał:

Lusterko. Czyli piaskownica w przedszkolu.

Nie lusterko, tylko stwierdzenie faktu.

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Może ktoś wcale nie oczekuje więcej i jest to do niczego mu niepotrzebne?

Co nie zmienia faktu, że obiektywnie ten Golf będzie jeździł lepiej. Co kto potrzebuje, lub co komu wystarcza to już inna bajka.

10 godzin temu, Bobcat napisał:

A Ty skoro lubisz wyrzucaj kasę na gadżety które nie podnoszą Twojego bezpieczeństwa ponad poziom wymagany przepisami UE a jedynie poprawiają samopoczucie. Twoje i producenta, który Ci to wcisnął.

Ehhh. Po pierwsze są systemy, których nie wymaga UE, a które również podnoszą bezpieczeństwo. Po drugie już sam mocniejszy silnik podnosi bezpieczeństwo.

Po trzecie w "wypasionej" wersji masz też inne wypsażenie, jak choćby lepsze audio, które osoba siedząca na forum AUDIOSTEREO powinna docenić.

Znowu można się spierać, czy te rzeczy są potrzebne. Częściowo pewnie nie są, ale miło je mieć i czasem pomagają lub umilają życie.

Oczywiście Ty wiesz lepiej, że to wszystko niepotrzebne nikomu, że to tylko wredny producent wciska to naiwnym klientom i wszystkie samochody to powinny być golasy, bo tyle Tobie wystarcza...

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie muszę niczego racjonalizować.

Nie musisz, a jednak to robisz...

10 godzin temu, Bobcat napisał:

A może to Ty próbujesz racjonalizować swojego OLED-a i to w dodatku taki model?

Być może. A być może po prostu miałem zachciankę, którą sobie spełniłem?

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Bo uważam że jest.

A ja uważam, że jest niezłym LCD. Do "boskiego" dużo mu brakuje.

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Moim zdaniem - tak.

Prawie robi różnicę 🙂

10 godzin temu, Bobcat napisał:

To akurat jest obiektywną prawdą.

Nie, nie jest. Po pierwsze stosunek cena/jakość nigdy nie jest obiektywny, po drugie te 90% jakości OLED to tylko twoje przeświadczenie, a nie obiektywna prawda.

Dla Ciebie może to być 90%, a dla kogoś innego może to być 70% i wtedy nawet uwzględniając różnicę w cenie stosunek cena/jakość wychodzi taki sam.

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Dziękuję łaskawco. Gdzież bym śmiał mieć własne zdanie bez Twojej zgody. 

Dziecinada...

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Przedstawiam swoje zdanie do czego mam prawo. I będę to robił nadal. Jasne?

Tak, jasne. Już do mnie dotarło, że nigdy nie zrozumiesz o co mi chodzi...

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Jeszcze nie dotarło  że wygłaszam wyłącznie swoje zdanie i własną subiektywną opinię? Ile razy mam to powtarzać?

Widzę że w niebywały sposób wk..wia Cię, że ktoś ma zdanie odmienne niż Ty. 

Ja już nie liczę, że do Ciebie dotrze to o czym piszę. Już bardziej łopatologicznie niż wcześniej nie mogłem tego wyłożyć.

Wkurza mnie nie odmienne zdanie, tylko wyjątkowo irytujący i głupi sposób jego wyrażania.

10 godzin temu, stench napisał:

Swoją drogą to szkoda, że LG nie idzie wprowadzanie tego nowego , nie nazwanego ostatecznie panelu tv.

Właśnie czytałem, że podobno w Stanach QNEDy mają wejść do sprzedaży w lipcu. Zobaczymy.

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Tylko (jak widzisz) niektórzy są tak zakochani w OLED że nie są w stanie scierpieć istnienia osób dostrzegających wady i ułomności tej technologii (miłość jest ślepa), wysoko ceniących inne i uważających je za porównywalne.

Zacytuję siebie, kilka linijek wyżej:

"Wkurza mnie nie odmienne zdanie, tylko wyjątkowo irytujący i głupi sposób jego wyrażania."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, felix napisał:

Po pierwsze są systemy, których nie wymaga UE, a które również podnoszą bezpieczeństwo.

Od pewnego punktu jest podobna sytuacja co z Hi-Endem: przyrost parametru o ułamek procenta odbywa się za cenę kilkakrotnie wyższą.

33 minuty temu, felix napisał:

Po drugie już sam mocniejszy silnik podnosi bezpieczeństwo.

I powoduje większe zużycie paliwa.

33 minuty temu, felix napisał:

Po trzecie w "wypasionej" wersji masz też inne wypsażenie, jak choćby lepsze audio, które osoba siedząca na forum AUDIOSTEREO powinna docenić.

Osoba siedząca na forum Audiostereo delektuje się muzyką z własnego sprzętu w domowym zaciszu. Może być ze szklaneczką whiskey w ręku. Mówienie o jakości odsłuchu w samochodzie, gdy pracuje silnik, obok dziesiątki innych pojazdów, w tym tramwaje, czasem roboty drogowe i pracujące młoty pneumatyczne - jest nieporozumieniem. Sprzęt audio w samochodzie służy do posłuchania wiadomości, komunikatów drogowych i aby coś brzęczało.

33 minuty temu, felix napisał:

Do "boskiego" dużo mu brakuje.

Tu się różnimy w ocenie.

33 minuty temu, felix napisał:

Dziecinada...

 Tak miało być od samego początku. Cieszę się że to zauważyłeś.

33 minuty temu, felix napisał:

stosunek cena/jakość nigdy nie jest obiektywny

Właśnie jest.

33 minuty temu, felix napisał:

A być może po prostu miałem zachciankę, którą sobie spełniłem?

A ja miałem zachciankę na NanoCell, którą sobie spełniłem.

33 minuty temu, felix napisał:

Wkurza mnie nie odmienne zdanie, tylko wyjątkowo irytujący i głupi sposób jego wyrażania.

Sam siebie mianowałeś arbitrem?

35 minut temu, felix napisał:

Właśnie czytałem, że podobno w Stanach QNEDy mają wejść do sprzedaży w lipcu. Zobaczymy.

U nas cały czas głucha cisza.

Pod jaką nazwą mają to wprowadzać w USA? Podobno QNED nie mogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.