Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Czasem jak wchodzę na zakładkę tv i widzę, że w tym temacie jest nowy wpis to myślę fajnie , coś nowego się dowiem albo jakiś nowy nius.

Ale nie . @Bobcat i @Maju nadal obrzucają się wzajemną indolencją i potem muszę marnować czas i czyścić wątek z wpisów , które uniemożliwiają postronnym zapoznanie z tematem.

Panowie , sam wam założę blokady w tym temacie. Obiecuję.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, stench napisał:

Panowie , sam wam założę blokady w tym temacie. Obiecuję.

Nie bądź aż tak okrutny.

😣

Proszę. Ad meritum:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie powtarzana jest informacja o 30000 mini-LED-ów podświetlających oraz 2500 strefach lokalnego wygaszania. Jest to tzw. częściowa prawda, gdyż dotyczy tylko modelu QNED99 (8K) i tylko rozmiaru 86". 

Nie wiem ile mini-LED-ów podświetlających ma 65" QNED91 (4K),  najprawdopodobniej znacznie mniej, ale udało mi się znaleźć informację ile ma stref lokalnego wygaszania: około 900. 

Bardzo dużo w porównaniu z  klasycznym LCD FALD, czy nawet Nano912 (ten ma 32), ale jednak istotnie mniej niż sugeruje marketing metodą niedopowiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wcześniej, ale w natłoku spamu mogło ulecieć - QNED91 jest już (ponoć...) dostępny w eurortv (co jest raczej dziwne, ponieważ na stronie lg znajduje się informacja o przedsprzedaży, w wielu sklepach tv jest oferowany od końca sierpnia, tymczasem w euro jest dostępny "od ręki")

Nigdy nie byłem przekonany to tv LG ze względu na typ panela (IPS), ale Samsung w swoim miniledzie zrobił to samo (matryca ADS), więc jeśli LG bardziej jestem skłonny do zakupu LG (ze względu na os i wyposażenie)

No, ale zobaczymy, jak to będzie grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2021 o 12:46, Bobcat napisał:

udało mi się znaleźć informację ile ma stref lokalnego wygaszania: około 900. 

Bardzo dużo w porównaniu z  klasycznym LCD FALD, czy nawet Nano912 (ten ma 32), ale jednak istotnie mniej niż sugeruje marketing metodą niedopowiedzenia.

To niewiele więcej, niż Mini LED od Samsunga.

W dniu 4.08.2021 o 20:45, vader44 napisał:

Nigdy nie byłem przekonany to tv LG ze względu na typ panela (IPS), ale Samsung w swoim miniledzie zrobił to samo (matryca ADS), więc jeśli LG bardziej jestem skłonny do zakupu LG (ze względu na os i wyposażenie)

W Samsungu jest IPS w QN85 i VA w wyższych modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, felix napisał:

W Samsungu jest IPS w QN85 i VA w wyższych modelach.

Przy kilkuset (czy nawet kilku tysiącach) lokalnych strefach wygaszania czerń na IPS czy VA staje się równorzędna i wychodzi przewaga IPS: lepsze kąty oglądania i ładniejsze kolory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bobcat napisał:

Przy kilkuset (czy nawet kilku tysiącach) lokalnych strefach wygaszania czerń na IPS czy VA staje się równorzędna i wychodzi przewaga IPS: lepsze kąty oglądania i ładniejsze kolory.

Nie. Po co Samsung stosowałby VA w droższych modelach, a IPS w tańszych? Nie znają się, czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, felix napisał:

Nie. Po co Samsung stosowałby VA w droższych modelach, a IPS w tańszych? Nie znają się, czy co?

A nie muszą przypadkiem uiszczać opłat licencyjnych za IPS na którego LG ma prawa patentowe? Dlaczego Sony i Panasonic stosują IPS w niektórych modelach z wyższych półek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bobcat napisał:

A nie muszą przypadkiem uiszczać opłat licencyjnych za IPS na którego LG ma prawa patentowe? Dlaczego Sony i Panasonic stosują IPS w niektórych modelach z wyższych półek?

No to tym bardziej - jeżeli IPS jest lepszy i muszą płacić licencję, to czemu wsadzili go do niższego modelu? Są głupkami? Czy jednak VA jest lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, felix napisał:

No to tym bardziej - jeżeli IPS jest lepszy i muszą płacić licencję, to czemu wsadzili go do niższego modelu? Są głupkami? Czy jednak VA jest lepsze?

Dlaczego zatem niektóre lepsze modele Sony i Panasonica mają IPS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzając na szybko, to wygląda na to, że te lepsze LCD Sony i Panasonica (czyt. flagowe LCD) mają jednak VA. No kurcze, kolejni producenci, którzy się nie znają i pakują gorsze VA do swoich najdroższych telewizorów LCD 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy albo uprawiasz polemikę dla polemiki. Technologia MiniLED to kwestia ostatnich dwóch lat (wstępne modele TCL), a tak naprawdę, na pełną skalę - tego roku. 

Chcę powiedzieć, że przy kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącach punktów podświetlenia i kilkuset czy kilku tysiącach strefach lokalnego wygaszania - pod względem parametrów: poziom czerni i kontrast matryce IPS i VA stały się równorzędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Bobcat napisał:

Chyba się nie rozumiemy albo uprawiasz polemikę dla polemiki.

Ja? Może jednak Ty?

No chyba, że rzeczywiście uważasz, że producenci się nie znają...

51 minut temu, Bobcat napisał:

Chcę powiedzieć, że przy kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącach punktów podświetlenia i kilkuset czy kilku tysiącach strefach lokalnego wygaszania - pod względem parametrów: poziom czerni i kontrast matryce IPS i VA stały się równorzędne.

Po pierwsze nie liczy się ilość punktów, tylko ilość stref wygaszania.

Po drugie nie, te matryce nie stały się równorzędne. Nadal VA ma lepszy kontrast, bo jest on ważny również w ramach danej strefy wygaszania, wbrew temu co Ci się może wydawać.

IPS i VA staną się równorzędne dopiero, jak ilośćstref wygaszania zrówna się z ilością pikseli matrycy 🙂

Jak już mówiłem, z jakiegoś powodu Samsung pakuje IPS do tańszych Mini LED, a VA do droższych. Znowu - uważasz, że Samsung nie wie co robi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, felix napisał:

te matryce nie stały się równorzędne. Nadal VA ma lepszy kontrast, bo jest on ważny również w ramach danej strefy wygaszania, wbrew temu co Ci się może wydawać.

Niby dlaczego skoro w danym miejscu podświetlenie gaśnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, felix napisał:

Znowu - uważasz, że Samsung nie wie co robi?

Całość oferty Samsunga z kropką kwantową to są modele zwykły QLED (oznaczone Q) oraz NeoQLED z podświetleniem MiniLED (oznaczone QN). Tak rozpatrując całościowo QN85 jest jednym z wyższych modeli, gdyż cała podgrupa QN stoi na wyższej półce niż Q. Dlatego niżej stojąca cała rodzina Q ma VA? Przecież zgodnie z Twoim rozumowaniem powinna z automatu mieć IPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Bobcat napisał:

Niby dlaczego skoro w danym miejscu podświetlenie gaśnie?

Ale to miejsce jest na tyle duże, że jeżeli wyświetlasz np. gwieździste niebo, to będziesz miał kiepską czerń, albo brak gwiazd. Jeżeli to miejsce jest na połączeniu czerni i jasnych kolorów, to będziesz miał poświatę na czerni. Na VA poświata będzie mniejsza, niż na IPS.

Wbrew pozorom to nie są rzadkie sceny/przypadki.

6 minut temu, Bobcat napisał:

Całość oferty Samsunga z kropką kwantową to są modele zwykły QLED (oznaczone Q) oraz NeoQLED z podświetleniem MiniLED (oznaczone QN). Tak rozpatrując całościowo QN85 jest jednym z wyższych modeli, gdyż cała podgrupa QN stoi na wyższej półce niż Q. Dlatego niżej stojąca cała rodzina Q ma VA? Przecież zgodnie z Twoim rozumowaniem powinna z automatu mieć IPS.

Źle rozumujesz.

QN85 jest jednym z wyższych modeli, to prawda i dzięki miniLED ogólnie będzie miał lepszy kontrast niż modele VA bez miniLED (choć nie zawsze, jak napisałem wyżej).

ALE nad QN85 masz jeszcze QN91 i QN95, które mają matryce VA miniLED i są pozycjonowane i wycenione wyżej. No to jak to jest? Samsung do wyższych i droższych modeli pakuje gorszą matrycę? Naprawdę?

Można napisać tak: IPS<VA<miniLED IPS<miniLED VA.

Teraz lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, felix napisał:

Teraz lepiej?

Uważam że MiniLED IPS = MiniLED VA.

Dlaczego w QN85 dali IPS nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 godzin temu, felix napisał:

Ale to miejsce jest na tyle duże, że jeżeli wyświetlasz np. gwieździste niebo, to będziesz miał kiepską czerń, albo brak gwiazd.

W którymś z wklejonych wyżej filmików jest porównanie LG oledów nowego vs starszy z innym procesorem.

Różnica kolosalna na korzyść nowego. W starym to zaraz czarno jak smoła i zero niuansów. W nowym widać małe gwiazdki i stopniowe rozjaśnianie nieba czy galaktyk. Starszy oled się nie broni....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, felix napisał:

że jeżeli wyświetlasz np. gwieździste niebo, to będziesz miał kiepską czerń, albo brak gwiazd. Jeżeli to miejsce jest na połączeniu czerni i jasnych kolorów, to będziesz miał poświatę na czerni.

Zauważyłem że zwolennicy OLED jako ostatniej deski ratunku chwycili się bloomingu na telewizorach opartych nawet na tych najbardziej unowocześnionych i udoskonalonych wersjach technologii LCD. Rozdmuchali tę sprawę do monstrualnych rozmiarów nie bacząc na własną śmieszność, gdyż tak naprawdę walczą ze sztucznie wykreowanym przez samych siebie papierowym tygrysem. 

Nie neguję istnienia zjawiska bloomingu. Jest on widoczny przede wszystkim (jeśli nie wyłącznie) w eksperymentach laboratoryjnych, na materiale testowym przygotowanym specjalnie z myślą zaprezentowania go w całej okazałości i w pełnej krasie. Jakie on ma znaczenie w codziennym oglądaniu zwyczajnego materiału? Ano dokładnie żadne. Jest po prostu niezauważalny i nieistotny. Proszę nie szermować wyświechtanym przykładem gwiazd na nocnym niebie. Jaki jest udział takich scen w całości tego, co oglądamy? 0.0001%? Jeszcze mniej? A nawet jeśli taka scena się zdarzy - jest to postrzegane tylko wtedy, gdy się ogląda specjalnie pod tym kątem i z nastawieniem "do czego by się tu przychrzanić?". A tak naprawdę to w żadnym, nawet najmniejszym stopniu nie psuje on wrażeń z odbioru i przyjemności oglądania. 

Natomiast mówiąc generalnie to blooming na nowych LCD jest rzeczą tysiąckroć mniej upierd..wą niż ryzyko wypaleń i powidoków na OLED.

I jeszcze jedno. W markecie oglądałem OLED C1. Leciał jakiś materiał demo. Jasne, różnokolorowe przedmioty snuły się leniwie na czarnym tle. Głębokość czerni faktycznie imponująca. Tyle że każdy z tych kolorowych przedmiotów był na ekranie otoczony jaśniejszą poświatą, gdzie czerń już nie była tak głęboka. Więc jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stench napisał:

W którymś z wklejonych wyżej filmików jest porównanie LG oledów nowego vs starszy z innym procesorem.

Piszemy teraz o różnicach między IPS i VA. Nie mieszajmy proszę do tego OLED, ok?

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Zauważyłem że zwolennicy OLED jako ostatniej deski ratunku chwycili się bloomingu na telewizorach opartych nawet na tych najbardziej unowocześnionych i udoskonalonych wersjach technologii LCD.

Patrz wyżej. Cały czas piszę o LCD, a Ty mi wyjeżdżasz nagle z "miłośnikami OLED"...

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie neguję istnienia zjawiska bloomingu. Jest on widoczny przede wszystkim (jeśli nie wyłącznie) w eksperymentach laboratoryjnych, na materiale testowym przygotowanym specjalnie z myślą zaprezentowania go w całej okazałości i w pełnej krasie. Jakie on ma znaczenie w codziennym oglądaniu zwyczajnego materiału? Ano dokładnie żadne. Jest po prostu niezauważalny i nieistotny. Proszę nie szermować wyświechtanym przykładem gwiazd na nocnym niebie. Jaki jest udział takich scen w całości tego, co oglądamy? 0.0001%? Jeszcze mniej? A nawet jeśli taka scena się zdarzy - jest to postrzegane tylko wtedy, gdy się ogląda specjalnie pod tym kątem i z nastawieniem "do czego by się tu przychrzanić?". A tak naprawdę to w żadnym, nawet najmniejszym stopniu nie psuje on wrażeń z odbioru i przyjemności oglądania. 

Eeeeeeeh...

Porównanie Nano z QLED (modele 2020) zrobione przez Vincenta Teoh. Pan zajmuje się zawodowo kalibracją telewizorów i jest bardzo rzetelny w swoich testach.

Mniej więcej od 3:30 zaczynają się porównania czerni i pięknie widać poświatę przy normalnych materiałach filmowych, nie w testach syntetycznych. Najlepszy jest fragment przy ok. 4:30, kiedy to na nano widać kolosalną wręcz poświatę spowodowaną przez... napisy...

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Natomiast mówiąc generalnie to blooming na nowych LCD jest rzeczą tysiąckroć mniej upierd..wą niż ryzyko wypaleń i powidoków na OLED.

Jasne, zwłaszcza po tym porównaniu 🙂

Rozumiem, że samochodem też nie jeździsz, ze względu na ryzyko wypadku, a nawet śmierci?

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

I jeszcze jedno. W markecie oglądałem OLED C1. Leciał jakiś materiał demo. Jasne, różnokolorowe przedmioty snuły się leniwie na czarnym tle. Głębokość czerni faktycznie imponująca. Tyle że każdy z tych kolorowych przedmiotów był na ekranie otoczony jaśniejszą poświatą, gdzie czerń już nie była tak głęboka. Więc jak to jest?

Nie wiem jak to jest. Być może to cecha naszych oczu, a być może kwestia rozchodzenia światła w poszczególnbych warstawach ekranu (włącznie ze szkłem)? Tak czy siak porównywanie tego z bloomingiem w LCD jest nieco... absurdalne. Nie ta skala zjaiska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, felix napisał:

Nie ta skala zjaiska.

Identycznie taka sama.

4 godziny temu, felix napisał:

Rozumiem, że samochodem też nie jeździsz, ze względu na ryzyko wypadku, a nawet śmierci?

Jeżdżę. Prawdopodobieństwo wypaleń i powidoków na OLED jest nieskończenie większe. 

Zwłaszcza gdy się ogląda dużo programów informacyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

Identycznie taka sama.

🤣🤣🤣

Widzałeś filmik, który zamieściłem? Jeżeli po tym twierdzisz, że to jest ta sama skala, to może idź zbadać oczy?

Mini LED zmniejszy tylko obszar, na którym występuje poświata, ale nie wyeliminuje jej całkowicie.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Jeżdżę. Prawdopodobieństwo wypaleń i powidoków na OLED jest nieskończenie większe. 

Jasne...

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Zwłaszcza gdy się ogląda dużo programów informacyjnych.

Z tym jednym zdaniem mogę się zgodzić. Dlatego ponownie napiszę, to co pisałem wcześniej - OLED nie jest dla każdego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, felix napisał:

Porównanie Nano z QLED (modele 2020) zrobione przez Vincenta Teoh.

Materiał tendencyjny, zmanipulowany i kłamliwy z kilku powodów. 

Po pierwsze. Porównywanie telewizora kosztującego 1100 £ z modelem za 1900 £ jest zabiegiem nieuczciwym. 

Po drugie. Mam model podobny, nawet nie (jak Nano90) FALD z 32 strefami lokalnego wygaszania, lecz krawędziowy który ma te strefy pionowe (wg deklaracji producenta jest ich 6, odnoszę wrażenie że znacznie więcej (zresztą, jeśli dobrze zrozumiałem - proszę o korektę jeśli się mylę - podobne wrażenie odnosi @stench). Nigdy bloomingu w takim natężeniu jak pokazuje to pan Teoh nie zauważyłem, choć często i chętnie oglądam podobne sceny na programach popularno-naukowych poświęconych wiedzy o Wszechświecie. Nawet coś, co by się zbliżyło do tak wyraźnego zjawiska nie nigdy nie wystąpiło.

Po trzecie. Pan Teoh powiada że QLED ma lepsze pokrycie przestrzeni barwnej Rec.2020 i pokazuje dwa ekrany, gdzie od razu widać że na QLED barwy są mocniejsze, intensywniejsze, bardziej nasycone i żywsze. 

Otóż wg najbardziej kompleksowych i rzetelnych testów, jakimi są RTINGS.com różnica w pokryciu Rec.2020 jest mniejsza niż 5 punktów procentowych (fakt, na korzyść QLED), a dopiero taka wartość progowa powoduje, że staje się to zauważalne. Jeśli w materiale pana Teoha widać od razu istotną różnicę - to dowód że celowo zostały zmienione ustawienia w jednym z porównywanych egzemplarzy, aby potwierdzić z góry przyjętą tezę o wyższości QLED. Czyli po prostu materiał został celowo sfałszowany. 

Po czwarte. Dowodem podawanej przez pana Teoha nieprawdy są wykresy separacji kolorów na QLED i NanoCell. To, co pokazał dla Nano jest kłamstwem, gdyż wykres ten wg. materiałów LG przestawia się następująco:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niemal doskonała separacja. Natomiast to, co pan Teoh podał jako Nano przedstawia separację znacznie gorszą, zwłaszcza pomiędzy R a G.

Reasumując.

Materiał sponsorowany przez Samsunga mający na celu dezawuowanie konkurencji. Przy pomocy podawania nieprawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2021 o 10:43, stench napisał:

Czasem jak wchodzę na zakładkę tv i widzę, że w tym temacie jest nowy wpis to myślę fajnie , coś nowego się dowiem albo jakiś nowy nius.

Ale nie . @Bobcat i @Maju nadal obrzucają się wzajemną indolencją i potem muszę marnować czas i czyścić wątek z wpisów , które uniemożliwiają postronnym zapoznanie z tematem.

Panowie , sam wam założę blokady w tym temacie. Obiecuję.

 

 

Każdy z nich ma pewnie swoją rację,choć ja uważam że  bobi z 8k popłynął I powinien odszczekać masę wpisòw z dawnych lat a czas ciągle działa na jego niekorzyść,gdyż 8k raczej bardziej wyhamowało niż odrobinę poszło do przodu,mowa o źròdłach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bobcat napisał:

Jeżdżę. Prawdopodobieństwo wypaleń i powidoków na OLED jest nieskończenie większe. 

Zwłaszcza gdy się ogląda dużo programów informacyjnych.

Jest to nieprawda Bobcat. U mnie TV chodzi kilka godz dziennie albo i więcej. Oglądam sporo prog info czy jak je zwał i brak jakichkolwiek uszkodzeń czy innego BS o których ty mówisz jako teoretyk. Jak będziesz miał OLED-a to porozmawiamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się stanie to OLED będzie wychwalany pod niebiosa..... 
I wypraszam sobie, to ja mam wyłączność do określenia mnie mianem: "teoretyk".....  :))
 

 

6 godzin temu, darulok napisał:

Każdy z nich ma pewnie swoją rację....

Problem w tym że ja NIGDY nie kwestionuję jego racji gdy je rzeczywiście ma.....spierałem się z nim o konkret, ale jak widać wyżej (w kontynuacji dyskusji w tej sprawie z @feliks) on musi mieć zawsze rację.
Choćby miał zdeprecjonować uczciwość kolejnego testującego, jego umiłowane nano musi się obronić......choćby w taki sposób, że stopniowo zmienia narrację i nie pisze już tyle o wyższości w kwestii zasadniczej, spornej (kontrastu i czerni) a przekierowuje uwagę na inne poboczne kwestie (kolory) gdzie nano wg. niego może być lepsze. 
Zresztą, "argumentem" ostatecznym jest ZAWSZE własny telewizor "który takich wad nie posiada".  :))

W dniu 4.08.2021 o 11:43, stench napisał:

@Bobcat i @Maju nadal obrzucają się wzajemną indolencją.....

 

Tu też jest podobnie.....zamiast konkretnych zarzutów, zamiast wskazania dlaczego straszy się mnie banem w temacie,  jakieś sugerowanie indolencji.....nie Panie @stench, nie tylko (jak Pan widzi) ja wskazuję że Pana pupil przegina, nie tylko ja mam o nim takie zdanie....proszę nie szukać winnego tej sytuacji po obu stronach.
Chce Pan zamknąć mi usta to proszę wskazać o jaką indolencję chodzi, bo to ja swoje tezy uzasadniam cytatami z linków, mamy kolejne przykłady że @Bobcat broni tego co się nie daje obronić (link @felix) a w zamian mamy gołosłowne niepoparte ŻADNYM linkiem dywagacje.

W dniu 4.08.2021 o 11:43, stench napisał:

potem muszę marnować czas i czyścić wątek z wpisów , które uniemożliwiają postronnym zapoznanie z tematem.

Jak na razie zauważyłem że czyści Pan TYLKO moje wpisy.....a co z dezinformacjami wiadomego pana w temacie  o 8K???
Pisanie przez lata o tej technologii nieprawd, półprawd i własnych wymysłów nie powoduje że: "uniemożliwia to postronnym zapoznanie się z tematem"?
Rzetelne zapoznanie się.....

Ale zostawmy 8K......ileż razy pisał głupoty o tym że nie ma żadnego znaczenia wielkość telewizora w kontekście rozdzielczości i odległości siedzenia od niego.....to nie uniemożliwia postronnym (jak wyżej)???

Co poradzę na to że ma to nieszczęście że nawet jego autorytety (na które się gdy mu to wygodne powołuje) mają inne jak on zdanie.....mam to przemilczeć????

 

"Bigger and closer is usually better when it comes to choosing the perfect television for your room. Size not only affects the price of a television, but it also has a huge impact on the perceived picture quality. Use our size to distance calculator to see which size TV you should get based on how far away you'll be sitting from the screen."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znowu herezje podają.....wielkość telewizora ma znaczenie jeżeli chodzi o postrzeganą jakość.   
Korzystanie z kalkulatora odległości proponują, jakieś wykresy, kąty widzenia.....kolejni teoretycy, ignoranci i uzurpatorzy.....chcą decydować o tym jaki telewizor mamy sobie kupować.....heretycy.  ;)

"Wykres sugeruje, że w pewnym momencie rozdzielczość 4K UHD może nie być warta ulepszenia — jeśli na przykład siedzisz w odległości większej niż 7 stóp i masz 55-calowy telewizor....."

Przecież skądinąd wiadomo że nawet przy 8K  55" miało mieć sens......    :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 godzin temu, darulok napisał:

bobi z 8k popłynął I powinien odszczekać masę wpisòw

Już odszczekiwał.

34 minuty temu, Maju napisał:

dlaczego straszy się mnie banem w temacie,  j

troling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bobcat napisał:

Mam model podobny, nawet nie (jak Nano90) FALD z 32 strefami lokalnego wygaszania, lecz krawędziowy który ma te strefy pionowe (wg deklaracji producenta jest ich 6, odnoszę wrażenie że znacznie więcej (zresztą, jeśli dobrze zrozumiałem - proszę o korektę jeśli się mylę - podobne wrażenie odnosi @stench).

Też mnie to ciekawi.....jakim cudem takie wrażenia można odnosić.  😉

Zwłaszcza że te telewizory w ocenie fachowców nie tylko w czerni i kontraście wypadają blado, ale też w ogólnej ocenie nie jest z nimi różowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

12 godzin temu, Bobcat napisał:

wg najbardziej kompleksowych i rzetelnych testów, jakimi są RTINGS.com

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2021 o 21:17, Bobcat napisał:

A nie muszą przypadkiem uiszczać opłat licencyjnych za IPS na którego LG ma prawa patentowe? 

Skoro uważasz że muszą, należało to do CIEBIE by to udowadniać.....nieprawdaż?
Nie dezinformujesz???

" Hitachi of Japan filed patents to improve this technology. A leader in this field was Katsumi Kondo, who worked at the Hitachi Research Center.[7] In 1992, engineers at Hitachi worked out various practical details of the IPS technology to interconnect the thin-film transistor array as a matrix and to avoid undesirable stray fields in between pixels....."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tego co wiem i co czytam wyżej wszyscy wielcy gracze na rynku stosują te panele i mają własne ich wersje......te dopracowane wersje patentują, tak jak to ma miejsce z nano....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Both Samsung Display and LG Display hold a huge number of LCD patents. With the closure or selling of business units, patent portfolios always become an important part of the discussions. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, darulok napisał:

uważam że  bobi z 8k popłynął

Przyznaję Ci rację. Popłynąłem. Przed wielu laty zostałem zauroczony obrazem 8K i była to moja "miłość od pierwszego wejrzenia". Przez dłuższy czas byłem przekonany że to pójdzie łatwiej i (znacznie) szybciej. 

Nie straciłem realizmu, czego dowodem że sam stałem się posiadaczem 4K.

Nie można jednak mówić że 8K nie istnieje. Co prawda "z anteny" można go cały czas odbierać wyłącznie w Japonii, ale ilość materiałów w sieci dostępnych w tej rozdzielczości systematycznie rośnie. No i mamy upscaling w wykonaniu coraz bardziej inteligentnych układów AI, który wykonuje naprawdę dobrą robotę. Końcowy efekt z dobrego jakościowo sygnału 4K na wejściu nie jest oczywiście prawdziwym 8K, ale jednak jest zauważalnie lepszy od tego samego materiału oglądanego w natywnym 4K.

2 godziny temu, Maju napisał:

Jak tak się stanie to OLED

Nie sądzę aby się kiedykolwiek stało. Teraz mam coś, z czego jestem bardzo zadowolony, a gdy w jakiejś (na chwilę obecną niezdefiniowanej) przyszłości stanę wobec kupna nowego telewizora - będzie to QNED, może NeoQLED (choć za Samsungiem nie przepadam), może MicroLED lub jakaś inna, dziś jeszcze nieznana technologia.

2 godziny temu, Maju napisał:

ja NIGDY nie kwestionuję jego racji gdy je rzeczywiście ma

Mógłbyś wskazać jeden przykład gdy mi przyznałeś rację? Kiedy? W jakiej sprawie?

2 godziny temu, Maju napisał:

on musi mieć zawsze rację.

Tak się zdarza, że czasami mam. Uważasz to za niemożliwe?

2 godziny temu, Maju napisał:

Choćby miał zdeprecjonować uczciwość kolejnego testującego, jego umiłowane nano musi się obronić.

RTINGS.com nie ma powiązań z producentami. Dlatego ich testy i opinie uważam za bardziej rzetelne i wiarygodne niż panów Tech Giant czy Teoh, którzy wielokrotnie dawali powody do przypuszczeń że stoją za nimi sponsorzy, jakieś lobby i grupy nacisku.

2 godziny temu, Maju napisał:

@Bobcat broni tego co się nie daje obronić (link @felix) a w zamian mamy gołosłowne niepoparte ŻADNYM linkiem dywagacje.

Podałem konkretne argumenty w oparciu o informacje RTINGS.com, wsparte źródłowym wykresem dlaczego uważam wywody pana Teoh za nieuczciwe, naciągane i sfałszowane. Czy mógłbyś się do tych moich argumentów odnieść merytorycznie? Zamiast ataków personalnych?

2 godziny temu, Maju napisał:

Zresztą, "argumentem" ostatecznym jest ZAWSZE własny telewizor "który takich wad nie posiada". 

Podważnie i dezawuowane spostrzeżeń i doświadczeń z czyjejś wielomiesięcznej, codziennej eksploatacji uważasz za przekonujący argument w dyskusji?

2 godziny temu, Maju napisał:

wielkość telewizora ma znaczenie jeżeli chodzi o postrzeganą jakość.   

O jakości telewizora świadczą zupełnie inne aspekty niż wielkość. Może być topowy model z najwyższej półki 55" i może być budżetowy, relatywnie (jak na tę wielość) tani 86".

4 minuty temu, Maju napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najbardziej rzetelne źródło wiedzy na świecie.

5 minut temu, Maju napisał:

wszyscy wielcy gracze na rynku stosują te panele i mają własne ich wersje..

Dlaczego niemal wszystkie profesjonalne monitory na świecie to IPS?

6 minut temu, Maju napisał:

Skoro uważasz że muszą, należało to do CIEBIE by to udowadniać.....nieprawdaż?
Nie dezinformujesz???

Zadałem pytanie, co dowodzi że nie wiem. Chcę się dowiedzieć. Niczego więc udowadniać nie muszę. Napastliwy ton twojej wypowiedzi zasługuje na zgłoszenie.

38 minut temu, Maju napisał:

te telewizory w ocenie fachowców nie tylko w czerni i kontraście wypadają blado, ale też w ogólnej ocenie nie jest z nimi różowo

Jak określił portal hdtvpolska.pl jest to "dobra klasa średnia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.