Skocz do zawartości
IGNORED

Przetworniki c/a Chord Electronics


Stopczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak samo. Gram na nim juz trochę i nie planuje jego podmianki.

Szymonfaber ma swój salon. Albo współpracuje z którymś salonem audio czyż nie?

Czyż te recki nie są zatem pod co wygodnie tam sprzedawać?

Nie istotne co by o nim teraz napisał. Qutest dzierży u mnie pewną pozycję.

Lubię kiedy ktoś sieje zamęt w głowie innej osoby która miała odmienne zdanie wcześniej. To pokazuje jacy jesteśmy słabi i gotowi do manipulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Dac magic 100

Hegel H20

Rme adi dac2

Dac w auralic G1

Audiobite dragon

Chord 2qute 

Wszystkie mam i porównywałem w najrozmaitszych konfiguracjach tranzystorowych w z naimami, lampowych z arc vsi60, różne dynaudio np 25se, jmlab w tym Onyx, atc , proac 30 dr itd, tona kabli, 

Duże różnice między dacami 

Najbardziej lubię chord i adi dac, najsłabszy Hegel

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące później...

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z niedzialajaca dioda zmiany filtrów w chord qutest? 

 

Dziś zauważyłem że jak zmieniam filtry to mam tak. Czerwony czerwony różowy A czwarty raz jak naciskam to brak światła. Tam były inne kolory wcześniej typu czerwony zielony biały. 

 

Dac gra ale mam wrażenie że filtrów nie zmienia. Nie żebym potrzebował zmieniać ale miałem na standardowym i tak grał A teraz nie wiem na jakim gra albo czy wszystko w porządku.

 

Co to mMoże być? 

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 14:37, plastik1989 napisał:

W tamtym roku byłem za granicą na targach gdzie robiono premierę jakiegoś DACa Chorda (nie pamiętam modelu, taki z kolorowo podświetloną soczewką w obudowie).  Tam ten DAC prezentowany był raczej jako sprzęt dla PC Gamerów i tego typu klimatów, a nie pełnoprawne Hi-Fi.

Nie wiem czy jest sens kruszyć kopie nad nim, bo on chyba nie pretenduje nawet do jakiegoś Hi-fi tylko do zupełnie odmiennej kategorii sprzętu. Chyba trochę jak słuchawki do iPhone za +1000$ tam chyba nie płaci się za jakość dźwięku ( a wbrew pozorom rynek takich słuchawek na świecie jest bardzo duży). 

w życiu większej banialuki nie czytałem - well done jak mówią zagranico gdzie byłem i tak mówili. przetworniki chorda są cenione szerokim świecie, znane i opisywane w tzw. szacownych periodykach. nie twierdzę,  że to jakieś wybitne urządzenia, ale jaki gaming?!

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, dekoracja napisał:

w życiu większej banialuki nie czytałem - well done jak mówią zagranico gdzie byłem i tak mówili. przetworniki chorda są cenione szerokim świecie, znane i opisywane w tzw. szacownych periodykach. nie twierdzę,  że to jakieś wybitne urządzenia, ale jaki gaming?!

 

Odkpałeś posta sprzed 4 lat... Wtedy wchodziły te serie DACów chorda, świecące się kilkoma kolorami wielkie kontrolki, szklane wizjery do środka obudowy, a sam sprzęt wielkości dwóch paczek papierosów... Skojarzenia z wszelkiej maści obudowami PC gameingowymi, laptopami, myszkami itp. wydaje mi się dosyć trafione.  W kwestii dźwiękowej przez ostanie lata słuchałem kilka tych sprzętów i są całkiem OK, chociaż moim zdaniem cena jest mocno przesadzona.  

-----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Odkpałeś posta sprzed 4 lat... Wtedy wchodziły te serie DACów chorda, świecące się kilkoma kolorami wielkie kontrolki, szklane wizjery do środka obudowy, a sam sprzęt wielkości dwóch paczek papierosów... Skojarzenia z wszelkiej maści obudowami PC gameingowymi, laptopami, myszkami itp. wydaje mi się dosyć trafione.  W kwestii dźwiękowej przez ostanie lata słuchałem kilka tych sprzętów i są całkiem OK, chociaż moim zdaniem cena jest mocno przesadzona.  

wystarczyłoby wziąć do ręki raz w życiu któregoś i od razu odpada jakikolwiek skojarzenie z komputerami (które zasadniczo są plastikowym (no pun intended) g)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, dekoracja napisał:

wystarczyłoby wziąć do ręki raz w życiu któregoś i od razu odpada jakikolwiek skojarzenie z komputerami (które zasadniczo są plastikowym (no pun intended) g)

Może każdy niech pozostanie przy swoim zdaniu, ok? Ja jakieś tam podobieństwo do gamingowej elektroniki dla nastolatków widziałem te kilka lat temu jak to pisałem i dziś widzę ją nadal. DAC chorda słuchałem, oglądałem, "macałem". Dźwiękowo są OK, chociaż bardzo trudno zrozumieć mi czemu wyceniane są jak urządzenia Hi-end, a wykonane/nakład materiałowy przypomina entry level/ średnią półkę. Każdy ma swój osąd oraz swój portfel. Nic do nich nie mam, ale na pewno bym nie kupił. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzut ekranu 2024-01-27 o 11.33.52.png

Zrzut ekranu 2024-01-27 o 11.34.14.png

Zrzut ekranu 2024-01-27 o 11.34.48.png

Zrzut ekranu 2024-01-27 o 11.35.18.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje zdanie, nie da się ukryć, ale z tym wykonaniem  i jakością to bez kitu nie rozumiem. to są zabawki wykonane precyzyjnie, z fajnego materiału i można po nich samochodem przejechać. no widzę chyba że jak coś ma kolorowe lampki to się kojarzy z gamingiem. whatever. inne lampki, inne kolory (nie tak wieśniackie jak w tych kompach), porządne alu zamiast plastiku. ale ok, każdy ma swoje zdanie XD

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
29 minut temu, dekoracja napisał:

ale z tym wykonaniem  i jakością to bez kitu nie rozumiem. to są zabawki wykonane precyzyjnie, z fajnego materiału i można po nich samochodem przejechać. no widzę chyba że jak coś ma kolorowe lampki to się kojarzy z gamingiem. whatever.

Wykonanie, spasowanie, materiał jest OK. Ale nie zmienia to faktu, że wycenienie sprzętu w kategorii urządzeń z wysokiej półki, (moim zdaniem) powinno iść w parze, w dostarczeniu w zamian czegoś zaawansowanego technicznie. Sprzęt wielkości paczki fajek, zasilacz jakości ładowarki do telefonu, bardzo prosty i budżetowy sprzęcik, z zasilaniem wielkości pudełka zapałek, proste układy i aplikacje tychże, to wg. mnie trochę za mało by tak wyceniać ten sprzęt.

Coś takiego, jak najbardziej mi pasuje, ale w wykonaniu np. Mucial Fidelity V-DAC, który kosztował nowy 9 stówek. Tam, jestem w stanie zrozumieć, dostajemy za bardzo małe pieniądze, tani, budżetowy sprzęcik, ale zrobiony z głową. Zamiast świecidełek i szklanej płytki pokazującej układ scalony za 10$, zwykła prosta obudowa. Za to cena kilka razy niższa. Przeciętna jakość, za bardzo małe pieniądze - rozumiem. Przeciętna jakość, kolorowe kontrolki, za relatywnie duże pieniądze - takiego podejścia nie rozumiem i nie pochwalam. Wolałbym mieć lepszy zasilacz zamiast tych świecidełek...

Nie mam zamiaru kijem zawracać biegu rzeki, każdy kto chce te sprzęty kupić, ma do tego prawo, nie mam zamiaru krytykować takiego wyboru, ale swoje uwagi i obawy na temat takiego podejścia do projektowania urządzeń chciałbym móc wypowiedzieć. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zrzut ekranu 2024-01-27 o 12.12.00.png

Zrzut ekranu 2024-01-27 o 12.12.47.png

Zrzut ekranu 2024-01-27 o 12.25.51.png

Zrzut ekranu 2024-01-27 o 12.30.04.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy że jakość wykonania i wyposażenia jest marna niestety nawet wylacznika czy xlr nie ma. 

Ale płacimy za jakość dźwięku A tutaj jest bardzo dobrze. Dac ma pewien styl grania jak komuś spasuje to musi przymknąć oko na wykonanie.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale mylicie jakość wykonania z „naładowaniem elementami po brzegi w stylu chińskich daków” - chord ma normalną/wysoką jakość wykonania. Porządne (wręcz wzorowe) obudowy, czysty i prosty układ. Płacimy za 1. własne know how, 2. made in UK. po kiego grzyba ma mieć jakieś zasilanie kosmiczne skoro na takim gra dobrze? po co w sprzęcie za kilka tysięcy XLR? to nie studio, gdzie trzeba kable metrami ciągać. Po co wyłącznik skoro producent mówi można trzymać pod prądem (5V i jakiś śmieszny amper) i tak jest zaprojektowany? 

Dla mnie to koniec bo widzę, że to wołanie na puszczy chyba…

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
49 minut temu, dekoracja napisał:

po kiego grzyba ma mieć jakieś zasilanie kosmiczne skoro na takim gra dobrze?

No to dlaczego do nich jako upgrade sprzedawane są lepsze zasilacze linowe...? 

Przy małym budżecie sprzętu to zrozumiałe, ale tam chyba znalazło by się parę gorszy luźne by zaproponować coś lepszego niż ładowarka do telefonu... Jakoś 99% innych DACów w tej cenie ma normalne zasilacze. 

BTW, to know how sprzętu za 6tys zł...? Porównaj sobie jak wygląda nowy MacBook za 6tys zł i zastanów się gdzie jest większy know how... Wiem, że cała branża audio ma napompowane ceny ale gdzieś są granice... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, plastik1989 napisał:

No to dlaczego do nich jako upgrade sprzedawane są lepsze zasilacze linowe...? 

Przy małym budżecie sprzętu to zrozumiałe, ale tam chyba znalazło by się parę gorszy luźne by zaproponować coś lepszego niż ładowarka do telefonu... Jakoś 99% innych DACów w tej cenie ma normalne zasilacze. 

BTW, to know how sprzętu za 6tys zł...? Porównaj sobie jak wygląda nowy MacBook za 6tys zł i zastanów się gdzie jest większy know how... Wiem, że cała branża audio ma napompowane ceny ale gdzieś są granice... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kto sprzedaje zasilanie jako upgrade? przecież nie chord. Konstruktor wręcz wprost twierdził, że nie ma sensu zasilanie lepsze…

1 godzinę temu, NRK napisał:

To kup mscaler i wtedy ciekawe czy zadasz to pytanie.

tzn? nie rozumiem pytania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, NRK napisał:
Godzinę temu, dekoracja napisał:

 

I jest w błędzie.

Kwestionujesz to co napisał, powiedział inżynier, który zaprojektował to urządzenie? Grubo.

Jeżeli dobrze pamietam to pisał, że zasilanie ma wpływ na Hugo, ale ten błąd, czy ten wpływ zasilania wyeliminowali w Qutest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, essewissa napisał:

Kwestionujesz to co napisał, powiedział inżynier, który zaprojektował to urządzenie? Grubo.

Z tego co pamiętam, to przyznał się do błędu. Zresztą napisał to co już wszyscy wiedzieli. 
I nie dotyczy to tylko Qutesta.

Sprzęt gra super, design kwestia gustu ale swoje za uszami też ma. A przy tej cenie to wręcz wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, NRK napisał:

Z tego co pamiętam, to przyznał się do błędu. Zresztą napisał to co już wszyscy wiedzieli. 
I nie dotyczy to tylko Qutesta.

Sprzęt gra super, design kwestia gustu ale swoje za uszami też ma. A przy tej cenie to wręcz wada.

To ja poproszę o jakiś link do posta w którym się przyznał do błędu. Bo tak to wiesz, z d… post.

Śledziłem wątek na head-fi i wpisy Roba Wattsa i nic takiego nie napisał, ba, wielokrotnie było wałkowane i stanowisko to samo, nie ma sensu dodatkowe zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, essewissa napisał:

nie ma sensu dodatkowe zasilanie.

Kup sobie Chorda to szybko się dowiesz o co chodzi.
Szukał teraz nie będę bo tam już pewnie z 700 stron do przewalenia. 
 

Kable z ferrytami i izolację optyczną userzy używają też dla picu?
 

Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, NRK napisał:

Pogadamy jak kupisz. 

Kupiłem. Teraz dasz jakiś link, info dotyczący tego zasilania czy będziesz kontynuował z d… pisanie?

25 minut temu, NRK napisał:

Kable z ferrytami i izolację optyczną userzy używają też dla picu?
 

Coś tam ci dzwoni, ale nie wiesz dokładnie gdzie.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.