Skocz do zawartości
IGNORED

Przetworniki c/a Chord Electronics


Stopczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
11 godzin temu, kontomatiego napisał:

@plastik1989 widzę, że z niebywałą łatwością dokonujesz wycen rentowności produktowej, a może i nawet biznesowej.

Może nie z jakąś niebywałą łatwością, ale znam się trochę na tym, znam się też na elektronice trochę i taka podstawowowa analiza można z grubsza nakreślić. Zwłaszcza, że pewne oczywiste cięcia kosztów w Chord widoczne są gołym okiem. 

 

11 godzin temu, kontomatiego napisał:

Byłbyś łaskaw nieco ją rozwinąć i uzupełnić o jakieś podstawowe wskaźniki i dane? Np. koszty wszystkich komponentów użytych do budowy Chord i Mcintosh; koszty badań rynku, opracowania, wdrożenia, utrzymania i rozwoju technologii; koszty marketingu; produkcji; logistyczne, itd.?

No nie byłbym w stanie. Nie mam na to czasu, a to co chciałem z grubsza przekazać jest dla wielu osób zrozumiałe. Natomiast dla tych, którzy z góry założyli tezę supremacji chorda nad wszystkimi DACami świata, nawet dokładna analiza kosztów, itd nie przekona, że tam są oszczędności jakieś. Szkoda czasu na to. 

Ale odwrócę nieco pytanie, i zapytam Ciebie. Czy uważasz, że tylko Chord wydał coś na produkcje, badania, know-how? Mcintosh - firma znacznie dłużej na rynku, znacznie większa, znacznie szersza gama produktów robi to wszystko bez żadnych kosztów i badań. Tylko Chord poświęca na to środki, reszta już nie. 

12 godzin temu, kontomatiego napisał:

Warto wziąć pod uwagę także wskaźniki rozwoju przedsiębiorstwa, kapitał i wszelkie przepływy pieniężne oraz obroty dla urealnienia całości.

Super, gdybyś mógł tak sparametryzować więcej produktów z podobnych przedziałów cenowych.

To już zostawię Tobie. Ja poświęciłem chwile czasu i pokazałem dokładnie z numerami części, linkami do sklepów i cenami poszczególnych elementów chorda. Dałem Ci linki do wątku na 50 stron gdzie masz kilkanaście równych pomiarów. Nawet nie tego jak gra (załóżmy że to cieżko zmierzyć) ale jest tam wyraźnie wykazane, że zniekształcenia jednego kanału są wyraźnie wyższe niż drugiego. To zwykły błąd konstrukcyjny, który dałoby się naprawić małymi kosztami. Większa obudowa, lepsze zasilanie, mądrzej poprowadzone ścieżki.

Sorry ale mam prawo sobie gadać, że ten sprzęt ma oczywiste wady konstrukcyjne. Jeśli znajdziesz takie w Mcintosh to pisz. Analizuj sobie go do woli, jeśli znajdziesz jakieś obiektywne wady tego urządzenia, nie będę zaklinał rzeczywistości i go bronił jak głupi. Ja nie upieram się, że to jakiś super DAC, bo to też od firmy który przesadza z cenami kilka razy, ale przynajmniej nie robi takiej popeliny jak Chord. Jeszcze kilkanaście lat temu za 60tys dało się kupić naprawdę dopracowane sprzęty audio, obecnie dostajemy DACa wielkości mydelniczki z zasilaniem impulsowym i jeszcze mamy się wszyscy w koło podniecać jego know-how... Sorry, mam dużą tolerancję patologii w branży audio, ale to już dla mnie zbyt wiele. 

27 minut temu, antymalkontent napisał:

Dyskusja nie ma sensu widać że ściemniasz.

Ale czemu atakujecie ludzi którzy mają te DACi i nie zgadzają się, że to sprzęty bez wad...? Jedni wyciągają obiektywne argumenty, pomiary -> to są atakowani, że nie słyszeli i nie doceniają know-how Chorda. Ci co mieli/mają jak napiszą o wadach to są posądzani o ściemnianianie. Czyli jedyna dopuszczalna forma rozmowy to zachwalanie tego sprzętu...? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plastik1989 Można pisać o swoich subiektywnych odczuciach, można wskazywać pewne wady, z poziomu własnego pojmowania świata.
Chcąc być jednak poważnym i godnym przypisu moderatora trzeba wypowiedzi bardziej ważyć i w tej sytuacji być sprawiedliwym, poświęcając równie dużo pieczołowitości oraz obiektywizmu w analizie i ocenie każdego produktu, aby kreowany przekaz nie deprecjonował w sposób wyraźny i oczywisty żadnego z nich. 

Projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych niedoskonałości w nie brakuje w większości urządzeń uznanych producentów.

ASR podparł pewnymi badaniami, że ten Chord, w porównaniu do przerażającej większości uznanych producentów standardy jakościowe trzyma.
Pewnie można zrobić inne badania. Pewnie te wszystkie badania nie odzwierciedlają wartości technologicznej, a już tym bardziej audiofilskiej tych sprzętów.
Dla wielu osób jest zrozumiałe, co chcesz przekazać w ten małostkowy sposób. 

Ocena pozycjonowania rynkowego oraz rentowności produktowej, to obszary (złożoność biznesowa), o których po prostu nie masz pojęcia, więc proponuję nie zapuszczać się w te rejony na podstawie własnych, utrwalonych w różny, raczej domorosły sposób, doświadczeń z audio lub lokalnym audio biznesem.
Naprawdę nie można ich tak z grubsza nakreślić, w sposób, w jaki próbujesz to zrobić.
Pozostańmy przy ocenie urządzeń, nie biznesów, bo czasem mógłbyś się zdziwić, że te kilka scalaków oraz zasilacz, które przywołujesz, łącznie warte 1000$ extra i stanowiąc 5-10% wartości półkowej produktu, nie decydują o rentowności biznesowej. O pozycjonowaniu i długofalowej strategii biznesowej nawet nie wspominam.

Reasumując - najpewniej ze swoim zamiłowaniem do dużych zasilaczy i 2kg metalu w obudowie (to zawsze po latach na złomie w skupie parę złotych więcej) nie jesteś w grupie konsumenckiej zdefiniowanej przez Chord, ale myślę, że zarówno Chord, jak i Mcintosh sobie bez Ciebie poradzą.
Zaś jeśli chciałbyś być pomocny komuś na forum, to jak w pierwszym akapicie apeluję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesny specjaalista marketingowy, dzięki szkoleniom PRowym zawsze znajdzie metodę, by uprawdopodobnić swoje działania szeregiem wymówek i bzdurnych usprawiedliwień.

 

 

Nie wiedziałem, że na forum audio normalną rzeczą jest pisanina o pozycjonowaniu, grupach konsumenckich, wycenie rentowności produktowej i biznesowej (co za sformułowania).

Myślę, że to jednak nie jest forum dla marketingowców, specjalistów od zarządzania, PR, ekonomistów i innych osobników o mocno dyskusyjnych profesjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Jeszcze kilkanaście lat temu za 60tys dało się kupić naprawdę dopracowane sprzęty audio, obecnie dostajemy DACa wielkości mydelniczki z zasilaniem impulsowym i jeszcze mamy się wszyscy w koło podniecać jego know-how...

Oczywistym jest, że przetwornik D/A za 60 tyś zł to czyste nabijanie klienta w butelkę. Tym bardziej przetwornik z podzespołów nabytych u zewnętrznego dostawcy. Nie interesuje mnie jak to gra - może grać tak czy inaczej, to zawsze kwestia gustu słuchającego.
Tu nie ma żadnego know-how, tu jest czysta kalkulacja - zrobimy za tanie pieniądze, zapłacimy za recenzje i sprzedamy drogo z bardzo wielką marżą. W nowej pralce, lodówce czy nowym telewizorze jest o wiele więcej know-how i high tech niż w tej mydelniczce, nie mówiąc już o ilości użytych podzespołów, ilości metali szlachetnych/półszlachetnych.
Niestety amatorskie audio rządzi się całkowitą bezmyślnością kupujących - kable, wtyczki, bezpieczniki, listwy, sristwy itp za kwoty zwalające z nóg.
W zwykłym agd jest już inaczej - kto z Was kupiłby pralkę niby high-tech, na niby własnej autorskiej technologii za 60 tyś zł? W dodatku w obudowie wielce niekomfortowej w użytkowaniu.
Oczywiście nie bronię nikomu kupować takich produktów bo każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce, ale wmawianie, że cena wyznacza jakość to już całkowite nieporozumienie - przynajmniej w amatorskim audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, yayacek said:

ale wmawianie, że cena wyznacza jakość to już całkowite nieporozumienie

Właśnie o to chodzi.Dziwi mnie ten brak zrozumienia, bo jakikolwiek komentarz w tym tonie z reguły kończy się kontrą w stylu "zazdrościsz" albo " nie stać cię".

A tu przecież chodzi tylko o wskazanie oszustwa. Sprzęt audio to nie biżuteria, obraz czy też rzeźba. 

A może się mylę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yayacek napisał:

kto z Was kupiłby pralkę niby high-tech, na niby własnej autorskiej technologii za 60 tyś zł? W dodatku w obudowie wielce niekomfortowej w użytkowaniu.

dziękuję, ale...

zaraz, do takiej pralki to potrzebny byłby przewód doprowadzający wodę za kilkanaście tysięcy...

...

ps.

ale muszę przyznać, już prawie chciałem kupić qutesta. może to błąd że nie kupiłem bo był za 4000zl. aby zaspokoić swoją ciekawość. (dlatego pozwoliłem sobie na wypowiedź w tym wątku. bo chord chodzi mi po głowie... poradziłem sobie z tym, może za jakiś czas 😉 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kontomatiego napisał:

@plastik1989 Można pisać o swoich subiektywnych odczuciach, można wskazywać pewne wady, z poziomu własnego pojmowania świata.
Chcąc być jednak poważnym i godnym przypisu moderatora trzeba wypowiedzi bardziej ważyć i w tej sytuacji być sprawiedliwym, poświęcając równie dużo pieczołowitości oraz obiektywizmu w analizie i ocenie każdego produktu, aby kreowany przekaz nie deprecjonował w sposób wyraźny i oczywisty żadnego z nich. 

Projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych niedoskonałości w nie brakuje w większości urządzeń uznanych producentów.

ASR podparł pewnymi badaniami, że ten Chord, w porównaniu do przerażającej większości uznanych producentów standardy jakościowe trzyma.
Pewnie można zrobić inne badania. Pewnie te wszystkie badania nie odzwierciedlają wartości technologicznej, a już tym bardziej audiofilskiej tych sprzętów.
Dla wielu osób jest zrozumiałe, co chcesz przekazać w ten małostkowy sposób. 

Ocena pozycjonowania rynkowego oraz rentowności produktowej, to obszary (złożoność biznesowa), o których po prostu nie masz pojęcia, więc proponuję nie zapuszczać się w te rejony na podstawie własnych, utrwalonych w różny, raczej domorosły sposób, doświadczeń z audio lub lokalnym audio biznesem.
Naprawdę nie można ich tak z grubsza nakreślić, w sposób, w jaki próbujesz to zrobić.
Pozostańmy przy ocenie urządzeń, nie biznesów, bo czasem mógłbyś się zdziwić, że te kilka scalaków oraz zasilacz, które przywołujesz, łącznie warte 1000$ extra i stanowiąc 5-10% wartości półkowej produktu, nie decydują o rentowności biznesowej. O pozycjonowaniu i długofalowej strategii biznesowej nawet nie wspominam.

Reasumując - najpewniej ze swoim zamiłowaniem do dużych zasilaczy i 2kg metalu w obudowie (to zawsze po latach na złomie w skupie parę złotych więcej) nie jesteś w grupie konsumenckiej zdefiniowanej przez Chord, ale myślę, że zarówno Chord, jak i Mcintosh sobie bez Ciebie poradzą.
Zaś jeśli chciałbyś być pomocny komuś na forum, to jak w pierwszym akapicie apeluję.

 

Widac prawda boli,więc trzeba uruchomić marketingowy bełkot i przemówić z "wyższej" pozycji "biznesmena"

Bełkot i nowomowa,która ma po prostu uzasadnic dymanie klientów marżą typu 500%...

Proponuje koledze załozyc własny watek,w którym wytłumaczy zawiłości "pozycjonowania rynkowego oraz rentowności produktowej" oraz "złozoności biznesowej" 
mniej doświadczonym,nieswiadomym uzytkownikom forum,oraz administratorom,którzy tez nie mają tej wiedzy.


Jesli oczywiście kolega da rade znizyć sie na tak niski poziom-i wykroi pare chwil swego cennego czasu.

(na ewentualny argument-że nie jestesmy kolegami-odpowiem,że nie znalazłem po prostu słowa,ta forma nikogo nie powinna deprecjonować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin filtry mi nie działają od niecalego tygodnia i jest to sprawa do naprawy na razie jestem na etapie decyzji kto gobędzie naprawial. 

 

Ja pisze o opcji sprawnej.

 

Tutaj jest ciekawe połączenie chord mcintosh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja zrobiłem trochę inaczej jako że mam neutralny wzmacniacz i dokładne kolumny chorda qutest podłączyłem do ciepłego transportu i gra to dobrze. Na razie nic lepszego nie znalazłem. Oczywiście sprawdzałem do 10tys powyżej się nie zapuszczalem. 

 

Na pewno są lepsze ale jeśli nie przekracza 10tys to podajcie przykład na pewno się zainteresuje. 

 

A z niejakim bum i jego teoriach to nie ma o czym dyskutować. Szkoda czasu.  Tylko jedna kwestia cena nie gra ale nikt nie sprzeda Bardzo dobrego dźwięku za małe pieniądze wszyscy starają się wycenić odpowiednio do jakości dźwięku z drobnymi wahaniami w górę lub dół. Budżetowe są tanie a później coraz drożej przy czym im wyżej tym mniejszy skok jakości przy coraz większym skoku ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, antymalkontent napisał:

Na pewno są lepsze ale jeśli nie przekracza 10tys to podajcie przykład na pewno się zainteresuje. 

Podałem Ci przykład ale mi sugerujesz że bajki opowiadam. Mam tak że jak coś lepszego u siebie usłysze się to niestety kupuje. Pierwszy Clarett to zupełny przypadek ‐ zniechęcony kiedyś swoim audio kupiłem dobre monitory studyjne. U sprzedającego grały u mnie dramat. Ja miałem Rme Adi 2fs dac, on Claretta właśnie. Jak pozyczylem Clarett nie bylo opcji żeby go nie kupić. Potem kupiłem nowszego z plusem. Po drodze był Qutest jeszcze którego miałem miesiąc. Nie grał źle, ale Clarett zwyczajnie ciut lepiej...

Co do zasilania ‐ Qutest też gra lepiej z dobrym liniowym. I naprawde mało mnie obchodzi czy to kwestia daca czy zakłócania przez  tani zasilaczyk innych klocków w systemie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra co do tego Clarett na szybko przejrzałem polską scenę audio i tylko Ty tak twierdzisz. Reszta ma inne zdanie. 

W wolnym czasie sprawdzę na zagranicznych stronach. Ogólnie nie wierzę aby to lepiej zagralo bo producent podniósł by cene a wcześniej szybko by podbil rynem ale jeszcze daje mu szansę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilkę czasu to zwrócę uwagę na pewien problem. Wśród swojej kariery audio ale nie tylko zaobserwowalem pewna zależność. Przy każdym szczególnie popularnym urządzeniu zawsze pojawia się ktoś kto szczególnie mocno hejtuje oraz w drugą stronę są osoby które szczególnie mocno zachwalaja produkt. 

W rzeczywistości ani jedni ani drudzy nie są obiektywni. 

Pamiętam kiedyś jak wyszedł squezeebox Touch kupiłem gopodłączyłem pod dac i liniowy zasilacz. Byli i tacy którzy twierdzili że taka opcja może konkurować z hiendowym transportem. 

Niestety tak jak z wszystkim tak i tutaj reprezentował swój poziom cenowy. No dobrze może być szczególnie ciekawy w tym przedziale cenowym ale to tylko budżetowy transport i streamer. Wystarczyło porównać w bardzo dobrym systemie z czymś trochę lepszym i od razu było słychać co sobą reprezentuje. Ale pewnym osobom nie przeszkadzało w głoszeniu że to hiend . 

W drugą stronę to samo dyskredytowanie dobrego sprzętu. A wystarczy porównać w odpowiedniej konfiguracji i wszystko staje się jasne. 

 

Nie ma żadnych dróg na skróty ta branża podlega prostej zasadzie za dobry sprzęt trzeba zapłacić. A jak ktoś będzie chciał sprzedawać słaby zbyt drogo to nie zarobi bo ludzie nie kupują A dobrego sprzętu nikt tanio nie sprzeda. 

 

Zgoda że chord z flagowym produktem trochę przesadził cenowo ale pewien poziom jakości musi trzymać porowmywalny z produktami w tej klasie bo nikt go nie kupi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tal napisał:

Mylisz pojęcia... konstruktywna krytyka to nie hejt...

krytyka to tez nie hejt....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, antymalkontent napisał:

pewien poziom jakości

No ale to właśnie o niej cały czas piszemy.

W dac-u za 60 koła wypadało by mieć jej trochę więcej, nie sądzisz?

A tak wyświetlacz bez Chorala leży i kwiczy, z wtykami BNC musisz uważać bo albo będą źle spasowane i będą zrywać transmisje albo będą za duże i podłączysz dwóch obok siebie.

Gniazdo słuchawkowe ze słuchawakami 600ohm też szału nie robi.

Tak więc trochę tego się nazbiera.

Zasilacz do urządzenia za ponad 20 koła, litości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten "Mówiąc wprost - jest to w tej chwili najbardziej zaawansowany technologicznie przetwornik DAC na świecie."?

O tym modelu mówicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, antymalkontent napisał:

co do tego Clarett na szybko przejrzałem polską scenę audio i tylko Ty tak twierdzisz. Reszta ma inne zdanie. 

A ktoś tego słuchał poza mną? Raczej wątpliwe... mnie dziwi że takiemu Focusrite opłaci się zrobić urządzenie które ma wyjścia zarówno Rca jak i Xlr (fizycznie na  jack). Świetnie zrobioną analogową regulacje głośności. Do tego jego główna funkcjonalność to ADC nie DAC. Plus dołożyć soft i sprzedać za 1,8 z zyskiem. 

A jakość dzwieku na wyjściu które służy tylko do odsłuchu przy nagrywaniu jest dla mnie lepsza niż na Qutest.

Nie ma za to coax, optyk średni, filtrów nie zmienisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni przetwornik jaki posiadałem to chord qutest. 

A sprawdziłem ich kilka i takie które były dostępne u nas w salonie i takie do których dostępu nie mieliśmy.

I mimo że to tak naprawdę nijakie urządzenie z wyglądu mała skrzyneczka bez wyświetlacza, bez streamera, bez wybitnej ilości wejść. To sonicznie najbardziej mi odpowiadał.

Chętnie kiedyś wrócę do tego przetwornika albo jak zacznę grać i wygrywać to wybiorę ich topowy model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ostatni przetwornik jaki posiadałem to chord qutest. 

A sprawdziłem ich kilka i takie które były dostępne u nas w salonie i takie do których dostępu nie mieliśmy.

I mimo że to tak naprawdę nijakie urządzenie z wyglądu mała skrzyneczka bez wyświetlacza, bez streamera, bez wybitnej ilości wejść. To sonicznie najbardziej mi odpowiadał.

Chętnie kiedyś wrócę do tego przetwornika albo jak zacznę grać i wygrywać to wybiorę ich topowy model

A ja chętnie wymienię na coś lepszego tylko żeby nie przekroczyło 10tys.

Trochę podpuscilem towarzystwo ale tak się wyciąga faktyczne przyczyny takich A nie innych postaw. 

Niestety towarzystwo nie słucha A ocenę wystawia innymi kryteriami więc nie potrafi pomóc. Więc trzeba będzie założyć odpowiedni temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, antymalkontent napisał:

Trochę podpuscilem towarzystwo ale tak się wyciąga faktyczne przyczyny takich A nie innych postaw. 

chyba za dużo sobie dodajesz - przecież o zepsutym selektorze filtrów w Qutest zacząłęś 😄 

3 godziny temu, antymalkontent napisał:

A ja chętnie wymienię na coś lepszego tylko żeby nie przekroczyło 10tys.

napisałem Ci, jak nie Clarett masz jeszcze Cayin i6 dac mk2, gra moim zdaniem lepiej od Qutest, wkurza pstrykaniem przekaźnika, ale to może zależeć od źródła i przerw w sygnale (przy pełnych płytach i gapless nie dokucza). Pewnie by znalazł sporo innych dobrych niekoniecznie gorszych od Qutesta - Gustarda R26, Pontusa, Aresy...

3 godziny temu, antymalkontent napisał:

Niestety towarzystwo nie słucha A ocenę wystawia innymi kryteriami więc nie potrafi pomóc. Więc trzeba będzie założyć odpowiedni temat. 

Towarzystwo słucha, ale wygląda że Ty nie słuchasz zupełnie tego co nie pasuje do twojej lini 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, NRK napisał:

Zostań z tym co masz. 
Do 10 koła nic lepszego nie kupisz. 

Jako posiadacz Qutesta lubię takie stwierdzenia. Chociaż wiem, że to nieprawda. 🙂

Ja bym zjechał z tym zakresem cenowym do 3kzł i wówczas można się już spierać. A że Chord to bardzo silna marka więc cena musi tę markę jeszcze wzmacniać. Normalka w audio, tak ogólnie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Adam 38 napisał:

Ja bym zjechał z tym zakresem cenowym do 3kzł

Może masz ochotę wymienić się na Hegla HD25, chyba chodzą teraz po tyle?😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosę cenę do 5k dla siebie nie znalazłem nic ciekawszego. I będę znowu kupował do takiej kwoty do wybór już mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Podniosę cenę do 5k dla siebie nie znalazłem nic ciekawszego. I będę znowu kupował do takiej kwoty do wybór już mam.

-A na co padł wybór?
Powiedz "B",skoro juz padło "A"...
🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2024 o 15:46, Pseudodrummer napisał:

-A na co padł wybór?
Powiedz "B",skoro juz padło "A"...
🙂

No jeśli znowu będę wybierał stereo do przetwornikiem będzie chord qutest. Bardzo mi leżał.

O tym przecież tu pisaliśmy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2024 o 14:43, Adam 38 napisał:

Jako posiadacz Qutesta lubię takie stwierdzenia. Chociaż wiem, że to nieprawda. 🙂

Ja bym zjechał z tym zakresem cenowym do 3kzł i wówczas można się już spierać. A że Chord to bardzo silna marka więc cena musi tę markę jeszcze wzmacniać. Normalka w audio, tak ogólnie.  

Dawaj propozycje. 

Uwiarygodnij się. Chcemy niechęć czy trillujesz czy tak na serio. Sprawdzimy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Soniro 

 

*To jak nie chcesz słuchać towarzystwa*

 

Słucham tylko nic nie słyszę. No dobra jeden w temacie napisał i coś z konkurencji podał co niedługo sprawdzimy. Reszta hejtem się zajmuje. 

marcinmarcin

A może coś więcej napiszesz w temacie chorda. Na jakim transporcie to grało? Jaki wzmacniacz i kolumny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.