Skocz do zawartości
IGNORED

Przetworniki c/a Chord Electronics


Stopczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
33 minuty temu, dekoracja napisał:

yeah! ale i tak forumowicze wiedzo lepie

Ale co to za argument, że producent twierdzi, że zmiana zasilania z najtańszej impulsówki, na dobrej klasy linowy/niskoszumowy nic nie da...? Poważnie myślicie, że wejdzie na fora i napisze, że spieprzyli urządzenie takim zasilaczem, bo chcieli oszczędzić 50$ jednostkowo na produkcji? PRzecież po takiej deklaracji nikt by tego nie kupił....

A tak napisze, że w pomiarach wyszło mu to samo (albo lepiej) i wszyscy się cieszą. Nawet jeśli 99% innych uznanych producentów w wysokich modelach DAC  jakoś nie potrafi obejść się bez dużego, drogiego i rozbudowanego zasilania, a impulsowki ładują tylko do najniższych modeli... Ale akurat Chord zrobił na odwrót bo im jedynym na świecie to zagrało lepiej... I oczywiście oszczędności materiałowe zasilacza, który w wielu przypadkach byłby droższy w produkcji niż ich DAC, wielkość obudowy, ilość wydzielanego ciepła, rozmiar kartonu, ciężar paczki, klasa energetyczna - wszystkie te rzeczy dla producenta są obciążeniem i dodatkowy kosztem. Impulsówka pod każdym względem jest lepsza, no jedynie to, że według praktycznie wszystkich producentów i użytkowników audio, gorzej gra... 

BTW, sam tego porównania nie robiłem, ale człowiek od którego kupiłem MDA1000 Mcintosha, miał Chord DAVE i twierdził, że suchej nitki na nim, ten stary Mcintosh nie zostawił. Pomimo tego, że sam w sobie Mcintosh jest drogą marką i często zdarza mu się bardzo wysoko wyceniać swoje produkty, to ten MDA1000 był tańszy od DAVE. Ponadto ma normalne zasilanie, normalną obudowę, bardziej rozbudowaną sekcję cyfrową, analogową, więcej wyjść... Tam know-how nie ma? A przypominam, że mowa tu o jednej z najdroższych marek audio i nawet im nie udało się tak odlecieć... 

Link do ocen z zagranicznego forum (nie są zbyt korzystne) i fotki wnętrza jednego i drugiego... Ręki sobie nie dam obciąć, ale jestem prawie, że pewien, że ta impulsówka to jakiś gotowy KIT zewnętrznego producenta, ładowany do różnej maści urządzeń AGD... Klejone glutem, całkiem inny kolor solder maski, niż wszystkie inne płytki produkcji Chorda, innego producenta kondensatory elektrolityczne, niż reszcie sprzętu... Widać, że to gotowiec kupowany z zewnątrz... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1658614239442.thumb.png.b616115c97683d5dd13a28a1e02ffae5.png

08.thumb.jpg.1d0ad9b73ed060a93a3a8ce93f128829.jpg

 

Zdjęcie tego może nie oddawać, Chord jest ponad 2x mniejszy....

Wymiary DAVE Chord: Wysokość: 6cm. Szerokość: 33.8cm. Głębokość: 14.5cm. (5kg)

Wymiary MDA1000 Wymiary: 152 mm x 445 mm x 410 mm (11kg)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie jeśli się mylę, ale ten dac od Mcintosha to jest na jakimś starym sigma delta, jakiś Cirrus Logic chyba, tak? Tego dac Cirrrus Logic to Mcintosh zaprojektował i wyprodukował czy wzięli z półki podobnie producent radia kuchennego?

Chordy mają konwersje d/a na ich autorskim fpga, ale to przecież nie jest know how, każdy to może kupić i wsadzić gdzie mu się podoba

No i argument, że Mcintosha jest większy, albo ma większego. 🙂 
 

a tak przypadkowo to ten ten cud od Mcintosha się niedawno na giełdzie pojawił. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
47 minut temu, essewissa napisał:

Popraw mnie jeśli się mylę, ale ten dac od Mcintosha to jest na jakimś starym sigma delta, jakiś Cirrus Logic chyba, tak?

PCM1704 - koszt 200$-400$ z sztukę w zależności od gradacji (w Mcitoshu jest najwyższa). Jest ich tam 8 sztuk.  Myślę, że jedna ta kość jest droższa materiałowo niż cały ten DAC Chorda bez obudowy. 

 

47 minut temu, essewissa napisał:

producent radia kuchennego?

Taniego chińskiego radyjka, dodajmy. W recenzji (użytkownika, nie żaden branżysta), prócz wielu wad tego DAVE, użytkownik narzekał na tragiczną jakość wyświetlacza, bardzo słaby kontrast i brak możliwości odczytania pod kątem. 

Znalazłem ten wyświetlacz w najbardziej zaawansowanym technologicznie miejscu na ziemi, aleja krzemowa przy tym to przedszkole. Mówię oczywiście o Aliexpress, ale mają to też na Alibaba. Dostępny jest ekran o wielkości 2.7' w cenie 30$. W zależności od wielkości cena się zmniejsza do 8$ za najtańszy. Nie chce mi się oszukiwać który dokładnie tam włożyli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zasilacz, tak jak myślałem - najzwyklejsza przemysłówka. Chociaż trzeba im oddać, że dołożyli kilkanaście złotych, do takiego z atestem do sprzętu medycznego, a te faktycznie są trochę lepszej jakości. Cena jednostkowa z metalowym ekranem 70$. Bez ekranu i w zakupie hurtem poniżej 50$. Niestety już nie dostępne. Dało się je kupić w Farnell, Conrad, TME i wielu innych miejscach. Teraz już trzeba polować w mniejszych sklepach, a tam z dużą marżą trzeba dać, aż 90$...

Jest dostępna pełna specyfikacje tego cuda techniki, nie ma w nim nic nadzwyczajnego, jest najzwyklejsza przemysłówka. Propozycje zamienników w przedziale 15-45$ dostępnych od ręki (tamten już nie produkowany). Jeśli nie wierzycie mi, może datsheet producenta Was przekona. Ale to producenta zasilacza, a nie producenta Chorda, który go "projektował". Jeszcze fota innego urządzenia, nie tylko Chord je montował. 

Zrzutekranu2024-01-28o17_02_41.thumb.png.f17a872e1fbf21d0476ee81dd8fb5f3d.pngZrzutekranu2024-01-28o18_08_18.thumb.png.993edc44b98311b550a82c27d3f1fe95.png

Zrzutekranu2024-01-28o18_13_16.thumb.png.69a8f2e319da16cf4b949351d1fea5ce.png

 

47 minut temu, essewissa napisał:

Chordy mają konwersje d/a na ich autorskim fpga, ale to przecież nie jest know how, każdy to może kupić i wsadzić gdzie mu się podoba.

No i co z tego? Czyli resztę sprzętu można złożyć z podzespołów z aliexpress? Jeszcze raz powtórzę, sprzęt może być nawet OK, ale wycena jest absurdalna i przekracza granice dobrego smaku. Rozmawiamy o DACu za 60tys zł...

47 minut temu, essewissa napisał:

a tak przypadkowo to ten ten cud od Mcintosha się niedawni na giełdzie pojawił. 🙂

I to mój na dodatek 🙂 ale nie przejmuj się, już nie aktualne.

Natomiast nie pojawił się w tu przypadkiem. Po prostu miałem jedno, jedyne urządzenie, które gdzieś z Chordem stawało w szranki. Napisałem uczciwie, że nawet nie ja to słuchałem, tylko osoba która mi go sprzedała - więc też można to przez palce brać. Ale lepsze takie porównanie niż żadne - stąd je rzuciłem. Mam też, CD+DAC Reimyo, które wydaje mi się lepszym sprzętem niż Mcintosh,  więc go wystawiłem. Żaden sekret. Dodam jeszcze, że uważam że Mcinths są 2x za drogie do tego co oferują, a płaci się frycowe za markę i dobry marketing. Ja przepłaciłem świadomie, bo uznałem, że to i tak warte. Natomiast Chord, moim zdaniem jest przeszacowany 10x razy, ten DAVE powinien kosztować 5tys moim zdaniem. I to tylko dlatego, że jako marka są długo na rynku. Jako noname z Aliexpres to miałby dla mnie wartość 2-3 tys. Każdy ma swój gust i osąd, na pewno są ludzie którym się to podoba i nic mi do tego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, plastik1989 napisał:

DAVE powinien kosztować 5tys moim zdaniem.

Sama podstawka pod ten dac kosztuje 12 tysięcy . Zrobienie zasilania to koszmar cenowy bo Dave musi je mieć 3 sztuki.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że Chord zarabia na naiwności i zwykłej lekkomyślności którą umacnia prestiż marki kiedy jej produkty są po prostu mocno przeszacowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, plastik1989 napisał:

użytkownik narzekał na tragiczną jakość wyświetlacza, bardzo słaby kontrast i brak możliwości odczytania pod

Bo on musi stać w Choralu, wtedy jest wszystko widoczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, NRK napisał:

Sama podstawka pod ten dac kosztuje 12 tysięcy . Zrobienie zasilania to koszmar cenowy bo Dave musi je mieć 3 sztuki.😀

12 tys... No to niezłe Know-How tam mają... 

A kolejny przykład Know-How Chorda z jakim osobiście miałem kontakt. Taki, uczciwie wyceniony kabelek Chorda, jedynie 19 tys złotych. Jak gra - nie ma znaczenia. Możemy założyć, że to najlepiej grający kable świata - wtedy cena wydaje się okazyjna wręcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzutekranu2024-01-28o19_44_25.thumb.png.ce042675d7b496a3c2244778a522feef.png

Problem w tym kablu jest inny. Użyte wtyki to DINy firmy Neutrik. Koszt wtyku, 11zł sztuka. Bardzo dobra jakość i są jak najbardziej OK. Wiadomo, że z tych 19tys to głownie Know-How i na materiały trochę brakuje, ale w Chord sprawdzili wszystkie wtyki świata i te wybrali bo grały najlepiej. 

Tyle tylko, że ten wtyk ( na prawdę jest dobrej jakości) ma notę techniczną i podane jest tam jaka jest minimalna grubość kabla, jaka maksymalna itd. I jeśli użyje się go tak jak producent to wymyślił, będzie służył latami. 

Natomiast w Chord, zamiast dosyć grubego, ale giętkiego kabla z linkami w środku - do czego ten wtyk jest przystosowany, użyto bardzo cienkiego przewodu, każda linia leci pojedynczym, cienkim jak włos, srebrnym (lub posrebrzanym) drutem solidcore. Sztywnym, w ogóle nie podatnym na zginanie na krótkim łuku. Efekt końcowy jest taki, że każdy z tych kabli po kilku (ale dosłownie kilku 5-10 razy wystarczy) wpięciach i wypięciach, urywa wewnętrzne połączenie. Znam dwa takie przypadki, gdzie ten kabel był tak naprawiany w serwisie. Jeden nawet kilka razy... I z tego co wiem dotyczy to każdego przypadku, gdy właściciel zaczyna sobie przepinać sprzęt. Nie da się tego zrobić, bez uszkodzenia tego kabla. To na prawdę jest jednorazówka... 

Żeby była jasność, nie mam nic przeciwko chorej cenie - bo są ludzie z portfelem na to. Nie mam nic przeciwko wtykom za 11 zł w kablu za 19 tys, bo Neutrik robi świetne wtyki. Nie mam nic do dźwięku, bo nie wiem jak gra. Ale uważam, że główna funkcją kabla. jest możliwość podpięcia i odpięcia sprzętu. Jeśli po kilku razach to się rozwala, to moim zdaniem jest to błąd konstrukcyjny. Mówiąc brzydko, gówniane know-how. Żeby nie szukać daleko, Transparent, również stosuje wtyki Neutrina w swoich kablach XLR i za nie można ciągnąć do woli, jeszcze nie widziałem, żeby się rozpadły w rękach... 

Zrzutekranu2024-01-28o19_30_01.thumb.png.29b5d674d32c506eac454d64bd0282c9.pngZrzutekranu2024-01-28o19_31_20.thumb.png.e91ad2e3a72afdf90ff79c61ee3d1610.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w audio jest przeszacowane, taki rynek. Nie będę się wypowiadał co do DAVE bo to nie moja półka cenowa. Nie bardzo rozumiem te narzekania, uważasz, że przeszacowane nie kupuj. Miałem trochę drogich angielskich klocków hifi i uważam, że wszystkie były przeszacowane, tandetne nawet czasami. Z angielskich klocków zostały mi tylko Qutest.

Dzisiaj podczas porządków wywaliłem do śmieci kable rca QED, nie jakieś drogi, chyba ze 100zl, ale rozlazły się w rękach po dwóch latach używania.

Ja uważam, że za Chordem stoi wiedza inżynierska, widać to zresztą w pomiarach urządzeń . Wpływ zasilania na dac Qutest nie jest widoczny w pomiarach. 

aaa, ja jednak uważam, że fpga gra lepiej niż sigma delta, dlatego też kupiłem Qutesta. Pewnie nie są to jakieś wielkie różnice.

Inzyniersko też Qutest wypada dobrze , po rca osiąga dynamikę jakiej często nie są w stanie osiągnąć uznanie dac po xlr, a zależało mi na połączeniu rca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "inżynierowie" Chorda wypuszczają takie buble na rynek to ja dziękuję za ich know-how...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, essewissa napisał:

Ja uważam, że za Chordem stoi wiedza inżynierska, widać to zresztą w pomiarach urządzeń . Wpływ zasilania na dac Qutest nie jest widoczny w pomiarach.

Mogę się mylić ale chyba user  @marcinmarcinwrzucał pomiary chorda i z tego co pamiętam to nie było tak super jak myślisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Inzyniersko też Qutest wypada dobrze , po rca osiąga dynamikę jakiej często nie są w stanie osiągnąć uznanie dac po xlr, a zależało mi na połączeniu rca. 

Co rozumiesz tutaj przez "dynamikę"? Poziom sygnału na wyjściu czy coś więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, NRK napisał:

Mogę się mylić ale chyba user  @marcinmarcinwrzucał pomiary chorda i z tego co pamiętam to nie było tak super jak myślisz. 


mylisz się, cały czas się mylisz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, opuszczam tą piaskownicę. Ktoś tam gdzieś komuś powiedział, kiedyś , gdzieś czytałem, słyszałem, bardziej wiarygodne źródła, ale nie wiadomo gdzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego strzelasz focha? 
Ludzie ci piszą po doświadczeniach z wieloma modelami chorda jak jest naprawdę a ty na podstawie tylko jednego modelu i to tego najtańszego twierdzisz, że czarne jest białe. Patrząc na całość raczej to jest szary obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
18 minut temu, essewissa napisał:

Dobra, opuszczam tą piaskownicę. Ktoś tam gdzieś komuś powiedział, kiedyś , gdzieś czytałem, słyszałem, bardziej wiarygodne źródła, ale nie wiadomo gdzie...

1. Ale w tym wątku masz przynajmniej jednego użytkownika tych DACów, który bardzo obiektywnie o nich pisze. 

2. Ja sam, nie łajam od góry do dołu, bo sprzęty grają OK, ale podejście firmy w naciąganie na kasę jest w Chord jedno z większych jakie znam w audio. 

3. Jeśli Ci to mało, masz tu wątek na 54 strony, prawie 500 osób oceniło ten sprzęt, są zdjęcia środka, recenzje, pomiary. Można by z tego materiału źródłowego doktorat napisać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, NRK napisał:

Mogę się mylić ale chyba user  @marcinmarcinwrzucał pomiary chorda i z tego co pamiętam to nie było tak super jak myślisz. 

Przyznam że nie pamiętam dokładnie  pomiarów, ale chyba nie było tak źle...

Pamiętam za to że zasilacz robił u mnie sporą różnice, więc zapewnienia producenta jak to zapewnienia producenta...

Dodam że u mnie gra interfejs muzyczny czyli dac i adc w jednym za 1700 zł i robi to znacznie lepiej niż Qutest czy Rme...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, plastik1989 napisał:

12 tys... No to niezłe Know-How tam mają... 

A kolejny przykład Know-How Chorda z jakim osobiście miałem kontakt. Taki, uczciwie wyceniony kabelek Chorda, jedynie 19 tys złotych. Jak gra - nie ma znaczenia. Możemy założyć, że to najlepiej grający kable świata - wtedy cena wydaje się okazyjna wręcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzutekranu2024-01-28o19_44_25.thumb.png.ce042675d7b496a3c2244778a522feef.png

Problem w tym kablu jest inny. Użyte wtyki to DINy firmy Neutrik. Koszt wtyku, 11zł sztuka. Bardzo dobra jakość i są jak najbardziej OK. Wiadomo, że z tych 19tys to głownie Know-How i na materiały trochę brakuje, ale w Chord sprawdzili wszystkie wtyki świata i te wybrali bo grały najlepiej. 

Tyle tylko, że ten wtyk ( na prawdę jest dobrej jakości) ma notę techniczną i podane jest tam jaka jest minimalna grubość kabla, jaka maksymalna itd. I jeśli użyje się go tak jak producent to wymyślił, będzie służył latami. 

Natomiast w Chord, zamiast dosyć grubego, ale giętkiego kabla z linkami w środku - do czego ten wtyk jest przystosowany, użyto bardzo cienkiego przewodu, każda linia leci pojedynczym, cienkim jak włos, srebrnym (lub posrebrzanym) drutem solidcore. Sztywnym, w ogóle nie podatnym na zginanie na krótkim łuku. Efekt końcowy jest taki, że każdy z tych kabli po kilku (ale dosłownie kilku 5-10 razy wystarczy) wpięciach i wypięciach, urywa wewnętrzne połączenie. Znam dwa takie przypadki, gdzie ten kabel był tak naprawiany w serwisie. Jeden nawet kilka razy... I z tego co wiem dotyczy to każdego przypadku, gdy właściciel zaczyna sobie przepinać sprzęt. Nie da się tego zrobić, bez uszkodzenia tego kabla. To na prawdę jest jednorazówka... 

Żeby była jasność, nie mam nic przeciwko chorej cenie - bo są ludzie z portfelem na to. Nie mam nic przeciwko wtykom za 11 zł w kablu za 19 tys, bo Neutrik robi świetne wtyki. Nie mam nic do dźwięku, bo nie wiem jak gra. Ale uważam, że główna funkcją kabla. jest możliwość podpięcia i odpięcia sprzętu. Jeśli po kilku razach to się rozwala, to moim zdaniem jest to błąd konstrukcyjny. Mówiąc brzydko, gówniane know-how. Żeby nie szukać daleko, Transparent, również stosuje wtyki Neutrina w swoich kablach XLR i za nie można ciągnąć do woli, jeszcze nie widziałem, żeby się rozpadły w rękach... 

Zrzutekranu2024-01-28o19_30_01.thumb.png.29b5d674d32c506eac454d64bd0282c9.pngZrzutekranu2024-01-28o19_31_20.thumb.png.e91ad2e3a72afdf90ff79c61ee3d1610.png

przecież to nawet jest inna firma! cos tym hejcie na chorda to poleciałeś hej za daleko...

niezła zabawa! 

13 godzin temu, plastik1989 napisał:

1. Ale w tym wątku masz przynajmniej jednego użytkownika tych DACów, który bardzo obiektywnie o nich pisze. 

2. Ja sam, nie łajam od góry do dołu, bo sprzęty grają OK, ale podejście firmy w naciąganie na kasę jest w Chord jedno z większych jakie znam w audio. 

3. Jeśli Ci to mało, masz tu wątek na 54 strony, prawie 500 osób oceniło ten sprzęt, są zdjęcia środka, recenzje, pomiary. Można by z tego materiału źródłowego doktorat napisać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

audioscience to kącik wzajemnej adoracji ziomków, którzy cieszą się "że mogą kupić super sprzęt za 300$ z CHin i MA TAKIE SUPER POMIARY" - tak to mniej więcej wygląda 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje z tym hejtem chorda? 

Pokażcie mi w podobnej cenie jak qutest lepsze dac szczegółowo grające A Uwierzę w wasz hejt.

 

Ale najpierw poszukajcie dobrego transportu i wzmacniacza plus kolumn z wysokiej półki podłączcie chord i posłuchajcie. Możecie nawet włączyć jakiś odtwarzacz sieciowy w cenie ok 10 tyś i porównać jak znajdziecie lepiej grający nie tylko uwierzę A KUPIĘ . Mi się nie udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, antymalkontent napisał:

Pokażcie mi w podobnej cenie jak qutest lepsze dac szczegółowo grające A Uwierzę w wasz hejt.

Jaki hejt? Qutest to nie koniec świata. Największą wadą dla mnie jest trochę plastikowy dźwięk i lekkie zaokrąglenia. Słychać jak porównasz z czymś lepiej grającym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To coś do kupienia nowe za 1800 jako dac USB (coax nie ma a optyk jest fatalny) gra u mnie z usbridge signature zauważalnie lepiej od Qutesta ‐ dzwiek bardziej detaliczny, ale i surowy, dla mnie bardziej naturalny.

Qutest miałem z Muzgiem, Clarett gra z PD Creative,  ale na Muzgu też był lepszy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
58 minut temu, antymalkontent napisał:

Co tu się dzieje z tym hejtem chorda? 

Pokażcie mi w podobnej cenie jak qutest lepsze dac szczegółowo grające A Uwierzę w wasz hejt.

 

Ale najpierw poszukajcie dobrego transportu i wzmacniacza plus kolumn z wysokiej półki podłączcie chord i posłuchajcie. Możecie nawet włączyć jakiś odtwarzacz sieciowy w cenie ok 10 tyś i porównać jak znajdziecie lepiej grający nie tylko uwierzę A KUPIĘ . Mi się nie udało.

Jaki hejt...? Piszemy o DACu za 60tys, w środku zasilanie za 50$ z impulsowki przemysłowej. Linki do pomiarów, gdzie widać zniekształcenia wynikające ze słabego zasilania, dodatkowo większe zniekształcenia jednego kanału, a mniejsze drugiego - czyli błąd projektu topologi (prawdopobnie wynikający ze zbytniej miniaturyzacji). Link do zastosowanego ekranu z aliexpress za 100zł, na który użytkownik narzeka, że ma słaby kąt widzenia i kontrast, a że ekran jest pochylony pod kątem to ciężko coś z niego odczytać itd.

 To jest merytoryczne punktowanie wad urządzenia. Chyba do tego służy forum? Hejt to jest nieuzasadnione atakowanie, a nie merytoryczne zwrócenie uwagi na oczywiste niedociągnięcia. W DACu a 60 tys można wymagać perfekcji już w każdym aspekcie i nie powinno być taryfy ulgowej. 

Każ∂y sprzęt ma jakieś wady, ten ma ich sporo, czemu by o tym nie pisać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pomiarów Qutesta, są świetne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pamiętam że mając 3 dobrze mierzące się dac ‐ D90, Rme Adi i Qutest. D90 grała słabiutko,  Rme przyzwoicie,  a Qutest najbardziej mi się podobał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Jaki hejt? Qutest to nie koniec świata. Największą wadą dla mnie jest trochę plastikowy dźwięk i lekkie zaokrąglenia. Słychać jak porównasz z czymś lepiej grającym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To coś do kupienia nowe za 1800 jako dac USB (coax nie ma a optyk jest fatalny) gra u mnie z usbridge signature zauważalnie lepiej od Qutesta ‐ dzwiek bardziej detaliczny, ale i surowy, dla mnie bardziej naturalny.

Qutest miałem z Muzgiem, Clarett gra z PD Creative,  ale na Muzgu też był lepszy. 

Fajne bo tanie tylko co z tego jeśli to nieprawda i do chorda nawet się nie zbliża w porównaniu na dobrym neutralnym sprzęcie i transporcie po ciepłej stronie mocy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plastik1989 widzę, że z niebywałą łatwością dokonujesz wycen rentowności produktowej, a może i nawet biznesowej.

Byłbyś łaskaw nieco ją rozwinąć i uzupełnić o jakieś podstawowe wskaźniki i dane? Np. koszty wszystkich komponentów użytych do budowy Chord i Mcintosh; koszty badań rynku, opracowania, wdrożenia, utrzymania i rozwoju technologii; koszty marketingu; produkcji; logistyczne, itd.?

Warto wziąć pod uwagę także wskaźniki rozwoju przedsiębiorstwa, kapitał i wszelkie przepływy pieniężne oraz obroty dla urealnienia całości.

Super, gdybyś mógł tak sparametryzować więcej produktów z podobnych przedziałów cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, antymalkontent napisał:

Fajne bo tanie tylko co z tego jeśli to nieprawda i do chorda nawet się nie zbliża w porównaniu na dobrym neutralnym sprzęcie i transporcie po ciepłej stronie mocy. 

oczywiście... tam gdzie chord szkli górę i zaokragla basik tam to tanie coś dalej pokazuje fakturę i zrożnicowanie... ale jak trzeba coś upiększyć to moze i chord 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

oczywiście... tam gdzie chord szkli górę i zaokragla basik tam to tanie coś dalej pokazuje fakturę i zrożnicowanie... ale jak trzeba coś upiększyć to moze i chord 😉

Dyskusja nie ma sensu widać że ściemniasz. Na pewno pokaże fakturę i zróżnicowanie niedostępne dla chord. Nie wiem co ty chcieć tym nam pokazać tym wymyślaniem. Chyba ze chodzi tylko o dyskredytowanie chorda. 

 

Moja rada z doświadczenia. Wystarczy posłuchać i wszystko mija. Mówię serio.

 

Tylko w dobrej konfiguracji bo nie wszystko pasuje z wszystkim. Np chord z PC moim zdaniem nie pasuje jakość i odpowiedni sposób prezentacji transportu ma kluczowe znaczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, antymalkontent napisał:

Chyba ze chodzi tylko o dyskredytowanie chorda. 

18 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Pamiętam że mając 3 dobrze mierzące się dac ‐ D90, Rme Adi i Qutest. D90 grała słabiutko,  Rme przyzwoicie,  a Qutest najbardziej mi się podobał...

To jest  wedlug Ciebie dyskredytowanie Chorda?

Nie o to chodzi... po prostu Clarett gra od niego i od Rme lepiej niezależnie do czego podłącze... Czy mam taki słaby system ‐ wydaje mi się że na tyle przyzwoity że sporo słychać ‐ jest w o mnie.

6 minut temu, antymalkontent napisał:

Dyskusja nie ma sensu widać że ściemniasz

Po ki czort miałbym to robić???

BTW- z tego co pisałeś nie działają Ci filtry... nie jest to dobra rekomendacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tylko chord jest przeszacowany. Ale to tylko jedna strona medalu.

Drugą jest zwykłe oszustwo. Żaden, podkreślam żaden element z puli tzw. audiobiżuterii (kable, wtyki, gniazda, cudowne kondensatory, cudowne rezystory, podstawki, platformy antywibracyjne, piegi korygujące akustykę, wymyślne formaty cd, super filtry itp.) nie działają tak jak to można przeczytać w opisach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.