Jump to content
Kratos40

Przeskakujący selektor źródła Denon PMA 2000r

Recommended Posts

Problem jak w opisie tematu, od ponad 1,5 miecha nie da się słuchać bo selektor szaleje. Co zrobić, zafundować czyszczenie czy szukać nowego, Wzmak w opisie.

Edited by Kratos40

46 minut temu, Kratos40 napisał:

Problem jak w opisie tematu, od ponad 1,5 miecha nie da się słuchać bo selektor szaleje. Co zrobić, zafundować czyszczenie czy szukać nowego, Wzmak w opisie.

Na początek bym próbował wyczyścić. 

Jeśli jest tam mechaniczny selektor, rozbierz go na ile się da i potraktuj preparatami Kontakt S, a następnie Kontakt U. W większości przypadków pomaga.  

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

U mnie też, ale tylko przy "manualu" - z pilota NIGDY - Sony TA FE 600.

Tylko przeczyścić i powinno wystarczyć. Zresztą jak kiedyś się zawziąłem 

i pokręciłem selektorem w kółko z 10 minut miałem spokój kilka tygodni.

... i zamiast IV RP jest PRL II

Wylutować, rozebrać i wyczyścić. Jedyna słuszna metoda na długie użytkowanie. O ile się nie mylę , to tam jest enkoder. Wyczyścić styki i działa jak nowy.

Edited by desperado

Jedyna skuteczna metoda to rozebranie i regeneracja, zadne psikanie plynami przez dziurkę 

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

kupić pre i zrobić z PMA końcówke mocy

Ktoś nieistotny staje, ma zabłocone usta, terroryzuje zgraję, mieć powinien wszędzie lustra.

Jak epileptyk stary trzęsie się i bluzga, bo inny go nie słucha, nie u wszystkich woda w mózgach.

Oddaj do kogoś kto się zna na rzeczy (np. Bumpalup lub ktoś inny) niech rozbierze,wyczyści i zregeneruje. I będzie spokój na lata. Na własne eksperymenty lub psikanie preparatami szkoda takiego wzmacniacza.

W dniu 7.09.2019 o 23:58, desperado napisał:

Wyczyścić styki i działa jak nowy.

Desperado powinno być tak jak piszesz, ale nie koniecznie. Miałem identyczny problem w CX-1000 , selektor nagle przestał działać , na godzinę czy dwie rozwiązywało problem szybkie przeskakiwanie po źródłach , rozebrałem , przeczyściłem i ....problem nie zniknął. Winowajcą okazało się zwarcie na wejściach CD i Tunera / gniazda mam wlutowane w płytkę, więc na pierwszy rzut oka awaria była nie widoczna/. Polecam oddanie PMA  do serwisu.

Stereo:Yamaha CX-1000 + MX-1000; CDX-1060 ; K-1020; TX-1000; Yp-701, Sony STR-V5 , ;kolumny: Dali Grand, ProAc Response One S. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; Oppo BDP-103; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+.

W dniu 9.09.2019 o 12:25, tomek4446 napisał:

Desperado powinno być tak jak piszesz, ale nie koniecznie. Miałem identyczny problem w CX-1000 , selektor nagle przestał działać , na godzinę czy dwie rozwiązywało problem szybkie przeskakiwanie po źródłach , rozebrałem , przeczyściłem i ....problem nie zniknął. Winowajcą okazało się zwarcie na wejściach CD i Tunera / gniazda mam wlutowane w płytkę, więc na pierwszy rzut oka awaria była nie widoczna/. Polecam oddanie PMA  do serwisu.

Widać, że u Ciebie problem był bardziej złożony. Może w tym przypadku wystarczy zwykły demontaż i czyszczenie? Selektor, to też przypadłość Yamah serii AX, szczególnie z obsługi z pilota. U siebie sam doszedłeś do tego, czy zleciłeś usunięcie usterki w serwisie?

Te selektory zawodza rowniez we wzmacniaczach Onkyo i Sony, zawodza nie styki sygnalowe w torze audio a styki ktore informuja mikroprocesor o aktualnym polozeniu selektora, dlatego np w selektorach Sony trzeba dodatkoow rozebrac zanuitowany plastikowy selektor ktory wlasnie pelni role opisana wyzej.

Ta tarcza odpowiada ze samowolne przelaczanie zrodel

6145061e34d5.jpg

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel