Skocz do zawartości
IGNORED

Z Yamahay WXC-50 na Blusound Node - czy to ma sens?


jackobtone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.09.2019 o 19:45, muda44 napisał:

Miałem NODE 2i i sprzedałem .

Po RCA jak dla mnie gra źle , 

Możesz bliżej napisać na czym polegało to złe granie. Wiadomo, na forum branża, która jest jego dystrybutorem ( ta jawna i ukryta ) wypromowała go na brzmieniowy ideał ale użytkownicy piszą, że to typowo NADowe granie z krzykliwą średnicą i nadowsko nadmuchanymi, miękkimi niskimi tonami. Jak Ty go odebrałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adam 38 napisał:

Możesz bliżej napisać na czym polegało to złe granie. Wiadomo, na forum branża, która jest jego dystrybutorem ( ta jawna i ukryta ) wypromowała go na brzmieniowy ideał ale użytkownicy piszą, że to typowo NADowe granie z krzykliwą średnicą i nadowsko nadmuchanymi, miękkimi niskimi tonami. Jak Ty go odebrałeś? 

Ja go kupiłem jako transport do Reimyo DAP-999EX . W tej roli grał naprawdę dobrze a gdy na próbę wpiąłem go po RCA to miałem wrażenie że kolumny przestawiłem o 180 stopni ?

Oczywiście w tej cenie nie ma co porównywać możliwości  DACa tak taniego urządzenia z Reimyo ale daje to obraz jak dobrym transportem plików jest .

Mając dobrego DACa czy wzmacniacz z dobrym DACem warto rozważyć jego zakup .

 

Po RCA dla mnie grał dociążonym , obszernym brzmieniem . Mało dynamicznie i mało selektywnie . Może być lekarstwem na wrzeszczącą resztę systemu .

Bardziej mi się podoba granie Yamahy NP-S303 a szybkość działania , i stabilność poza znaną mi konkurencją .

 

 

NAD ma różnie grające urządzenia . Zarówno te grające " rockowo " jak C352 , ciepło i spokojnie  C350 jak i wrzeszczący na średnicy C356BEE . Zupełnie inaczej gra S300 niż C375BEE itd .

Ciężko więc pisać o stereotypach brzmienia tej firmy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44

A miałeś Onkyo 6130 6170 do odsłuchu? to jak opisujemy NP-S303 przypomina mi opinię właśnie o tych Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Czyli taki ciepły, sklejony klusek. W sumie jest to jakiś sposób na wszystkie "Spotifaje"...

Dociążony ale nie ciepły i nie tłusty . Bardziej suchy , zwiewny . To nie te pieniądze na w miarę realistyczną barwę .

Akurat Spotify na klamotach jakie miałem zawsze grało mi barwnie , ciepło , przyjemnie .

Godzinę temu, bl4ck napisał:

@muda44

A miałeś Onkyo 6130 6170 do odsłuchu? to jak opisujemy NP-S303 przypomina mi opinię właśnie o tych Onkyo.

Nie , trochę czytałem o 6170 ale kosztuje nie tak znowu dużo mniej od Cambridge CXN V1/2 które modyfikuję i które od lat mi się sprawdzają więc nie wiem czy się skuszę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Akurat Spotify na klamotach jakie miałem zawsze grało mi barwnie , ciepło , przyjemnie .

A mi nawet na Dynkach Spotify syczy i piaszczy... Mało tego, również  z DAPa A&K i FiiO na Oppo pm3 to samo , cyfra, piach, syczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

A mi nawet na Dynkach Spotify syczy i piaszczy... Mało tego, również  z DAPa A&K i FiiO na Oppo pm3 to samo , cyfra, piach, syczenie. 

Popytaj na forum czy ktoś z okolicy ma Stream Magic 6 lub CXN po mojej modyfikacji , albo nawet wypożycz fabryczną sztukę  CXN .

NP-S303  też nie piaszczy i nie syczy na Spotify .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, bl4ck napisał:

@muda44

A apka w tej yamasze spoko? prawie jak bluos?

Nie ma opcji przewijania ale jest OK .

Ja bym te apki postawił na równi .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Witek.K napisał:

To najpewniej działający streamer na rynku. Problemy mogą wynikać jedynie z niewiedzy (pierwsza konfiguracja dostępu do zasobów,  nie tak łatwa jak DLNA) albo z niewłaściwie działającej sieci.

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem ginie w narodzie... wiedza wymagana do instalacji jest żadna (instrukcja Node2 ma kilka wierszy raptem) a sieć działa mi znakomicie bo właśnie słucham tidala hifi po wifi. Miłej nocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, dekoracja napisał:

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem ginie w narodzie... wiedza wymagana do instalacji jest żadna (instrukcja Node2 ma kilka wierszy raptem) a sieć działa mi znakomicie bo właśnie słucham tidala hifi po wifi. Miłej nocy

Widocznie nie masz nawet tej żadnej wiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nodzie weryfikowanie problemów jest o tyle proste że mamy dostęp w aplikacji do pliku log w którym znajdują się wszelkie operację jakie wykonujemy a jeśli jest jakiś problem to zostanie tam też zapisany, więc na żywo można obserwować co się dzieje podczas odtwarzania.

Druga sprawa jeśli już jakiś problem występuje to z aplikacji piszemy do supportu a plik log zostaje wysłany z automatu i oni weryfikują problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka jakiś czas semu kupiłem apple tv 4k takie "pudełeczko" do oglądania filmów na tv, urządzenie to ma wejście na kabel zasilania ósemkę to sobie pomyślałem zabiorę z noda 2 bo mam tam kabel belden robiony na zamówienie taki za 150zł  bo ostatnio i tak mało słucham, kabel z atv4k powędrował do noda2.

Kilka dni później...

Odpalam radio itunes na node2 mówię co jest kur*** no gra tragicznie a zawsze przyjemnie mi się słucha złotych przebojów

Po 15 minutach przypominam sobie o kablu że jest wpięty ten z atv4k. Od nowości kiedy mam noda2 od razu wpiąłem swoją ósemkę, na forum wiele razy czytałem że ludzie zmieniali kabel w tym nodzie także mogę się podpisać pod ich radą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bl4ck napisał:

Kilka dni później...

Odpalam radio itunes na node2 mówię co jest kur*** no gra tragicznie a zawsze przyjemnie mi się słucha złotych przebojów

Po 15 minutach przypominam sobie o kablu że jest wpięty ten z atv4k. Od nowości kiedy mam noda2 od razu wpiąłem swoją ósemkę, na forum wiele razy czytałem że ludzie zmieniali kabel w tym nodzie także mogę się podpisać pod ich radą.

Poczułeś aż taką różnicę? Czy miałeś po prostu lepszy bądź gorszy dzień? Sam wierzę w kable i są różnicę, ale żeby aż tak Cię wgniotło ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem wgniotło :) po po prostu jest dużo gorzej, ja czasami słucham pół dnia radia złote przeboje i słucham tego z dużą przyjemnością a tutaj nagle ktoś coś popsuł i po tej akcji zacząłem przepinać kable jak wariat i weryfikować :)

Belden to kabel za 20zł za metr na taki kabel myślę że zasługuję każde urządzenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, budżet udało się odbudować. To co w kwocie do 3tys zł (nowe/używane) warto sprawdzić?

Waham się wciąż nad tą malinką. Z jednej strony to by było stosunkowo tanie rozwiązanie, ale z drugiej czy to faktycznie tak dobrze gra? Na tyle dobrze by zostawić w tyle odtwarzacze sieciowe do kwoty 3tys zł? 

Ehh te wieczne dylematy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając relację jakość/cena - malina nie ma konkurencji. Warto wziąć pod uwagę to, że odtwarzacz to nie tylko samo urządzenie ale także (a może przede wszystkim) oprogramowanie. I tu już rak różowo z tą maliną nie jest. Sam chętnie bym ją kupił w rozbudowanej postaci ale na chwilę obecną zniechęcają mnie wpisy na forum dotyczące problemów ze sterowaniem. A to się zawiesza a to gubi ustawienia itp. A ja lubię jednak niezawodność. Dlatego produkty tzw. "z metką" warte są jednak dopłaty. Właśnie za oprogramowanie, serwis i ws[arcie producenta i dystrybutora. Naturalną alternatywą dla Node jest Auralic Mini. Bardzo niezawodny sprzęt. Ale warto przyjrzeć się transportom Pro-Ject. Oparte na malinie ale z bardzo dopracowanym programem i aplikacją sterującą (właśnie za to się płaci) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 godzin temu, piotrek7 napisał:

Warto wziąć pod uwagę to, że odtwarzacz to nie tylko samo urządzenie ale także (a może przede wszystkim) oprogramowanie. I tu już rak różowo z tą maliną nie jest.

Ja mam maline, a nawet 3 sztuk, dwie pod audio i jedna do smart tvi i jestem bardzo zadowolona. Podstawa to net po kablu, bo na wifi moze być różnie. Ja nie mam problemów o których piszesz, a wsparcie też jest jeśli chodzi o oprogramowanie, często ukazują się aktualizację systemowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym rozwiązaniem jest zakup tylko samej malinki i postawienie wszystkiego i sprawdzenie czy odpowiada nam takie sterowanie, wygląd i stabilność bez ładowania się w duże koszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rucia1 napisał:

Ja nie mam problemów o których piszesz, a wsparcie też jest jeśli chodzi o oprogramowanie, często ukazują się aktualizację systemowe. 

Pewnie wszystko sprowadza się do właściwej konfiguracji choć ilość problemów, o których piszą użytkownicy malinek na chwilę obecną zniechęca mnie do tego sprzętu. Sprawdzałaś czy na "czystej" malinie działają aplikacje  Pro-Jecta lub Brystona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Pro-Jecta lub Brystona?

O jakie konkretnie aplikacje chodzi ?

Jest tidal, spotify, roon, upmpdcli + MPD, Logitech Media Server,  Squeezelite , kodi .

Qobuz, AirPlay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo panie ten tego,zasada jest taka że po konfiguracji maliny przestajemy w niej grzebać,i robić na siłę np. Aurendera N100H.To są moje obserwacje po prawie roku zabawy z tym maleństwem.

Połączenie kablem i sztywne IP.

Jak czegoś brak to trzeba więcej z kieszeni wysupłać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Chodzi ci o sterowanie? To masz np volumio, mconnect, Mpdroid, pimusic, Orange sqeez, roon, yatse, zależy jaki player uruchomisz na raspberry,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Rigelian, Droid MPD czy M.A.L.P. Podobno ta ostatnia jest bardzo fajna

1 minutę temu, Rucia1 napisał:

Chodzi ci o sterowanie

Tak. Znam Volumio, za którym nie przepadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2019 o 17:12, Witek.K napisał:

Swoimi wypowiedziami udowodniles jedynie swoje chamstwo. 

Którymi? Widzę stosujesz retorykę D Trumpa. Jak ktoś mu zarzuca kłamstwo to zawsze na to: nie to ty kłamiesz. Mentalność przedszkolaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2019 o 20:11, muda44 napisał:

Popytaj na forum czy ktoś z okolicy ma Stream Magic 6 lub CXN po mojej modyfikacji , albo nawet wypożycz fabryczną sztukę  CXN .

Ale nawet bez twojej modyfikacji CA SM6 zadziwiająco plastycznie grał ze Spotify, może to kwestia modemu, routera, bo i takie rzeczy opowiadają na forach?

?

P.S.

Czasem Tidal prędzej zasyczy niż Spotify ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, sir.jax napisał:

Ale nawet bez twojej modyfikacji CA SM6 zadziwiająco plastycznie grał ze Spotify, może to kwestia modemu, routera, bo i takie rzeczy opowiadają na forach?

?

P.S.

Czasem Tidal prędzej zasyczy niż Spotify ???

Nie robiłem testów routera itd .

Jak dla mnie są pewne granice tego wariactwa  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, muda44 napisał:

Jak dla mnie są pewne granice tego wariactwa  ?

Wystarczy dobry router, może być 2 pasmowy (lepiej), ja i tak CA mam po Lanie, wolę tak niż wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.