Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 35m2+


opteron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w/g mnie ,nie ma zlych komponentow audio,sa zle zestawione,,zle pomieszczenie,lub preferencje sluchacza.

sa za to bardzo zawyzone ceny,kilku krotnie co najmniej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek - Niedziela 1500km, odsłuchane wiele opcji, o niektórych szkoda pisać, o innych - sprzedający prosili aby lepiej na forum nie pisać, generalnie jak dla mnie, w kwocie ~12-15kzł za używkę ciężko o coś, co obiektywnie dobrze zagra. Na wyróżnienie zasługuje manufaktura audiosynergia, miałem okazję słuchać kolumn 3 drożnych, 2x8" na dole, średniak to aerożelowy audax, góra na modyfikowanej wstędze - gra to na prawdę nieźle. Ja wróciłem finalnie do domu z akustykami RR4, jak dla mnie bomba. Dzięki za wszelkie pomysły i sugestie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piotrek7 napisał:

Fajny wybór. Gratulacje

A dziękuję ?

8 godzin temu, tomek7776 napisał:

orginaly,czy DIY?

Poprzedni właściciel kupił je jako KIT do montażu czyli gotowe zwrotnice, głośniki itd, obudowa wykonana całkowicie zgodnie z projektem, każda przegroda, wzmocnienie itd. jedyne co, to będę za jakiś czas szukał stolarza żeby wywalić cokół oraz ten lakier fortepianowy i zrobić normalny fornir + maskownice bo bąbel po domu sieje spustoszenia wśród delikatnych rzeczy.

7 godzin temu, Marcin_75 napisał:

Piękne

A udało Ci się posłuchać kolumn YB?

Nie, akurat tego nie udało mi się posłuchać, jednak właściciel audiosynergii u którego byłem (tutaj uwaga, on nie sprzedawał kolumn, po prostu skorzystałem z okazji że je ma i się wprosiłem), miał wcześniej dwa modele od YB, trochę mi o nich opowiedział, generalnie nie padło ani jedno złe słowo, ale w jego gusta trafiły bardziej synergie, głównie za sprawę tej wstęgi, to jest coś co mu siadło no i... ma.

Podoba mi się że pod naszymi nosami wyrastają manufaktury które oferują rewelacyjnie wyceniony produkt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, opteron napisał:

A dziękuję ?

Poprzedni właściciel kupił je jako KIT do montażu czyli gotowe zwrotnice, głośniki itd, obudowa wykonana całkowicie zgodnie z projektem, każda przegroda, wzmocnienie itd. jedyne co, to będę za jakiś czas szukał stolarza żeby wywalić cokół oraz ten lakier fortepianowy i zrobić normalny fornir + maskownice bo bąbel po domu sieje spustoszenia wśród delikatnych rzeczy.

Nie, akurat tego nie udało mi się posłuchać, jednak właściciel audiosynergii u którego byłem (tutaj uwaga, on nie sprzedawał kolumn, po prostu skorzystałem z okazji że je ma i się wprosiłem), miał wcześniej dwa modele od YB, trochę mi o nich opowiedział, generalnie nie padło ani jedno złe słowo, ale w jego gusta trafiły bardziej synergie, głównie za sprawę tej wstęgi, to jest coś co mu siadło no i... ma.

Podoba mi się że pod naszymi nosami wyrastają manufaktury które oferują rewelacyjnie wyceniony produkt

najlepszy wybor za te cene,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to chyba te?tez na nie zwrocilem uwage.jesli jeszcze byl sensowny upust,,,to rewelacja.masz tez racje ,ze cala reszta w podobnych pieniadzach,,,,bez komentarza,aby nie urazic sprzedajacych.

a,i za duzo wieksza kase,,,,,,to  tez badziew.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są te. Wiadomo że coś jeszcze urwałem ale negocjacje były raczej ograniczone, w końcu dostałem gotowe kolumny w cenie samych przetworników (i to jeszcze nie bardzo) a gdzie reszta... zwrotnice (do 4 dróg), skrzynie, projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, opteron napisał:

właściciel audiosynergii u którego byłem (tutaj uwaga, on nie sprzedawał kolumn, po prostu skorzystałem z okazji że je ma i się wprosiłem), miał wcześniej dwa modele od YB, trochę mi o nich opowiedział, generalnie nie padło ani jedno złe słowo, ale w jego gusta trafiły bardziej synergie, głównie za sprawę tej wstęgi, to jest coś co mu siadło no i... ma.

Piotrek ma wieloletnie doświadczenie w aplikacji głosnikow wstegowych zna ich mozliwości oraz wielokrotnie modyfikował te głosniki by osiagnac zamierzony efekt soniczny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomek7776 napisał:

w kazdym badz razie,szczere gratulacje,napewno juz je odsluchales,jakies wrazenia?

Wrażenia z początku trochę mieszane, musiałem się przyzwyczaić do pewnej kultury i dystansu z jakim one grają. Nie podają dźwięków na twarz tylko jest dystans między tym gdzie się siedzi a tym gdzie gra muzyka. Świetnie pokazują że za pierwszym planem który i tak jest na pewnym dystansie jest kolejny i kolejny. Te kolumny kochają wokale, fortepian, trąbki, zresztą w ogóle kochają żywe instrumenty, ukazują je z genialną dynamiką i konturami. Oczywiście nie mają takiej atomowej energii na najniższych czy wręcz subsonicznych partiach jak K9a ale... mówię tutaj o obszarach basu występującego chyba tylko w niektórej muzyce elektronicznej. Zresztą o tym będę mógł więcej napisać jak zrobię coś z akustyką pokoju bo ta na razie leży, może być tak że uda się i ten zakres wyprowadzić. Najważniejsze że nie wlecze się dół, jest "pierdyk", czuć to na nogawkach i brzuchu (na K9a dochodziło jeszcze do kręgosłupa) i zapada martwa cisza. Tak miało być i z tym ma największy problem większość współczesnych kolumn.

32 minuty temu, szczypior88 napisał:

Ogromne szafy. Ale to musi grzmiec! Lyngdorf jak sobie z nimi radzi?

Nie są znowu takie duże, w zasadzie po kappach to nadal mam wrażenie że czegoś brakuje w pokoju.
Lyngdorf daje radę, po kappach podłączony do akustyków czuje się jak odesłany do sanatorium :)))

31 minut temu, slawek.xm napisał:

Piotrek ma wieloletnie doświadczenie w aplikacji głosnikow wstegowych zna ich mozliwości oraz wielokrotnie modyfikował te głosniki by osiagnac zamierzony efekt soniczny

Żeby było jasne, ja nie byłem u właściciela firmy audiosynergia, tylko u właściciela kolumn audiosynergia ? a że tamci się dobrze znają to już inna para kaloszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, opteron napisał:

 

Nie są znowu takie duże, w zasadzie po kappach to nadal mam wrażenie że czegoś brakuje w pokoju.
Lyngdorf daje radę, po kappach podłączony do akustyków czuje się jak odesłany do sanatorium :)))

To fajnie. Lyngdorf też potrafi przywalic. Kulturalnie co prawda ale tak się zastanawiałem jak tutaj daje rade. 

Piękne są te paki!!! Gratuluję wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim Lyngdorfie mowa? Te kolumny wymagają dobrego mocnego wzmacniacza czyli najlepiej końcówki mocy. Moim typem jest Krell FPB 400 cx lub 700 cx.

Gratulacje!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pirrwszy podzial jest ok 250hz, skuteczność rzeczywista to 92 db

łatwa 4 omowa impedancja bez gwaltownych spadków

tu nie trzeba dużo mocy

śp. Stary audiofil miał ten układ z trzema wooferami polączonymi równolegle i tam potrzeba było ciut więcej mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ira napisał:

O jakim Lyngdorfie mowa? Te kolumny wymagają dobrego mocnego wzmacniacza czyli najlepiej końcówki mocy. Moim typem jest Krell FPB 400 cx lub 700 cx.

Gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kolega ma sdai 2175. Bardzo fajny wzmak. Mam koncowke mocy z tej serii. Super granko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomek7776 napisał:

Twoje wrazenia sa identyczne,jak po zmianie moich Roksan 3S/3X na Jmlab Electra 946.

Te Electry to też kawał głośnika, widzę że są wystawione w ogłoszeniach, masz już coś upatrzone na ich miejsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checia wszedlbym w serie Utopia,ale podobno roznica nie jest spektakularna,a z 20tys zl trzeba wydac.

a ze pare dni temu sprzedalem Roksany,to chyba Electry zostana.

jedyne sensowne to te RR4 co kupiles,tez byly w kregu zainteresowan.

i tak jak pisalem wczesniej ,zadne "plumkacze' mnie nie interesuja.

a kolumn w cenie kawalerki,lub porzadnego auta nigdy nie kupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, slawek.xm napisał:

pirrwszy podzial jest ok 250hz, skuteczność rzeczywista to 92 db

łatwa 4 omowa impedancja bez gwaltownych spadków

tu nie trzeba dużo mocy

śp. Stary audiofil miał ten układ z trzema wooferami polączonymi równolegle i tam potrzeba było ciut więcej mocy

Kisiel podaje 91 dB. To by oznaczało że faktycznie nie potrzebują dużo mocy ,ale ten Lyngdorf na pewno nie wykorzysta potencjału tych głośników. Cudów nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ira napisał:

Kisiel podaje 91 dB. To by oznaczało że faktycznie nie potrzebują dużo mocy ,ale ten Lyngdorf na pewno nie wykorzysta potencjału tych głośników. Cudów nie ma. 

Posłuchaj ? Wygląda niepozornie. Potrafi zaskoczyć. Od tego sdai 2175 zaczęła się moja przygoda z Lyngdirfem która długo się nie skończy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ira napisał:

ale ten Lyngdorf na pewno nie wykorzysta potencjału tych głośników. Cudów nie ma. 


Miałeś kiedyś okazję obcować z Kappami 9a i widzieć co one robią ze wzmacniaczami, nawet tymi wagi ciężkiej? One przy impedancji 0.8ohm w prądożernym zakresie 30Hz w większości wzmacniaczy aktywują zabezpieczenia przeciwzwarciowe, zapala się protect i po graniu, w wielu końcówkach mocy lecą bezpieczniki i trzeba wymieniać żeby je ponownie włączyć a w tych "normalnych" wzmacniaczach czasem zapada cisza na dobre i trzeba reanimować stopień końcowy. SDAI 2175 nie tylko przetrwał granie z nimi, ale też zagrał na niezłym poziomie i bardzo dużych poziomach głośności, powiedziałbym wręcz "klubowych". Nie jestem sobie w stanie wyobrazić lepszej rekomendacji dla wydajności wzmacniacza niż to że grały z takim obciążeniem. O ile dobrze pamiętam w zasilaczu SDAI siedzi "skromne" trafo 1kVA ale to też nie estrada. RR4 ze swoim przebiegiem impedancji to szczerze powiedziawszy łatwizna, a że z bardziej wydajnym wzmacniaczem zagrają jeszcze lepiej no - to się tyczy prawie każdej kolumny, nie tylko akustyków. Mając 2x mocniejszy wzmacniacz można napisać znowu to samo, że z jeszcze mocniejszym zagrają jeszcze lepiej i tak w kółko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, opteron napisał:

Mając 2x mocniejszy wzmacniacz można napisać znowu to samo, że z jeszcze mocniejszym zagrają jeszcze lepiej i tak w kółko.

Waty nie grają. Ja bym podpiął je pod yamaha a-s201

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hey napisał:

Waty nie grają. Ja bym podpiął je pod yamaha a-s201

Dziękuję za wskazanie odpowiedniego wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, hey napisał:

Waty nie grają. Ja bym podpiął je pod yamaha a-s201

a co gra?

16 godzin temu, hey napisał:

Waty nie grają. Ja bym podpiął je pod yamaha a-s201

a co gra?

ohmy,ampery,volty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2019 o 19:25, opteron napisał:

Miałeś kiedyś okazję obcować z Kappami 9a i widzieć co one robią ze wzmacniaczami, nawet tymi wagi ciężkiej? One przy impedancji 0.8ohm w prądożernym zakresie 30Hz w większości wzmacniaczy aktywują zabezpieczenia przeciwzwarciowe, zapala się protect i po graniu, w wielu końcówkach mocy lecą bezpieczniki i trzeba wymieniać żeby je ponownie włączyć a w tych "normalnych" wzmacniaczach czasem zapada cisza na dobre i trzeba reanimować stopień końcowy. SDAI 2175 nie tylko przetrwał granie z nimi, ale też zagrał na niezłym poziomie i bardzo dużych poziomach głośności, powiedziałbym wręcz "klubowych". Nie jestem sobie w stanie wyobrazić lepszej rekomendacji dla wydajności wzmacniacza niż to że grały z takim obciążeniem. O ile dobrze pamiętam w zasilaczu SDAI siedzi "skromne" trafo 1kVA ale to też nie estrada. RR4 ze swoim przebiegiem impedancji to szczerze powiedziawszy łatwizna, a że z bardziej wydajnym wzmacniaczem zagrają jeszcze lepiej no - to się tyczy prawie każdej kolumny, nie tylko akustyków. Mając 2x mocniejszy wzmacniacz można napisać znowu to samo, że z jeszcze mocniejszym zagrają jeszcze lepiej i tak w kółko.

Nie chodzi o wydajność wzmacniacza ,tylko o jakość dźwięku jaki reprezentuje dany wzmacniacz. Przyjąłem do wiadomości ,że ten Lyngdorf jest mocny. Pytanie czy dysponuje on tak wyrafinowanym dźwiękiem jak inne droższe wzmacniacze. Ponieważ te Kappy są tak trudne, ograniczają mocno dobór odpowiedniego wzmacniacza.Stąd Lyngdorf. Sam to zresztą napisałeś. Teraz masz inne ,sporo łatwiejsze jak twierdzisz głośniki ,dlatego napisałem ,że ten wzmacniacz nie wykorzysta ich potencjału. Potencjału jakości grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, morawka napisał:

Moc wzmacniacza nie ma zbyt dużego związku z jego jakością

 

35 minut temu, ira napisał:

Nie chodzi o wydajność wzmacniacza ,tylko o jakość dźwięku jaki reprezentuje dany wzmacniacz.

Nie do końca mogę się z tym zgodzić, bo o ile są wzmacniacze o dobrym brzmieniu i małej mocy, to o tyle w moim przypadku (preferencje odsłuchu, kolumny, pomieszczenie) żaden wzmacniacz bez odpowiednio dużej mocy nie zapewni mi odpowiedniej jakości tylko salwę zniekształceń i wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia głośników.

 

41 minut temu, ira napisał:

Pytanie czy dysponuje on tak wyrafinowanym dźwiękiem jak inne droższe wzmacniacze.

 

42 minuty temu, ira napisał:

dlatego napisałem ,że ten wzmacniacz nie wykorzysta ich potencjału. Potencjału jakości grania.

Z jednej strony twierdzisz że ten wzmacniacz nie wykorzysta potencjału kolumn a z drugiej zadajesz pytanie czy ma odpowiednio wyrafinowany dźwięk... wydawało mi się że będziesz w stanie napisać konkretnie o jakimś słabym punkcie tego wzmacniacza i konstruktywnie podejść do podjętego przez siebie tematu. Pamiętaj też, że nie ważne jakiego wzmacniacza użyjesz za przykład "lepszego" zawsze będzie można wskazać taki, który na tych kolumnach zagra jeszcze lepiej. Zatem czy to będzie oznaczało że ten wcześniejszy nie wykorzystał ich potencjału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pewnie nigdy nie słuchali ale jak u prawilnego "audiofila" zwrot wzmacniacz cyfrowy od razu zaswieca lampkę i jest powodem do wątpliwości bo przecież wzmak nie waży 50kg i plecy nie bolą? Mamy 21 wiek. Lyngdirf stworzył już wzmaka który do dzisiaj kosi swoich wielu konkurentow. Poczytajcie Panowie o Lyngdorf Millennium? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.