Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, muzaman napisał:

Super, że wszystko poszło jak należy i już jesteś po. Dobrzej jak najszybciej ?

Na święta wprawdzie będzie dla mnie 12 jogurtów bo niewiele mogę zjeść...ale działam, działam ? wrzucę to do siebie na test i jak wszystko będzie wg planu to można będzie uznać już tą płytkę za produkcyjna i zabierać się za pozostałe dla Was ?

Screenshot_20191223_163112.jpg

Screenshot_20191223_142028.jpg

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, k4mil3k napisał:

Na święta wprawdzie będzie dla mnie 12 jogurtów bo niewiele mogę zjeść...ale działam, działam ? wrzucę to do siebie na test i jak wszystko będzie wg planu to można będzie uznać już tą płytkę za produkcyjna i zabierać się za pozostałe dla Was ?

Screenshot_20191223_163112.jpg

Screenshot_20191223_142028.jpg

Super super super ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnego zasilacza liniowego, bo nie potrzebowałem, ale widzę, że sprawy modułu ruszyły z kopyta więc muszę się za czymś rozglądać.

Nie znam się za bardzo, więc mam pytanie, czy ten w linku się nada, a jeśli nie to może jakaś propozycja.

https://pl.aliexpress.com/item/32917499718.html?spm=a2g0o.detail.1000023.17.45ad710aZOeAt6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, darwroc napisał:

Nie miałem żadnego zasilacza liniowego, bo nie potrzebowałem, ale widzę, że sprawy modułu ruszyły z kopyta więc muszę się za czymś rozglądać.

Nie znam się za bardzo, więc mam pytanie, czy ten w linku się nada, a jeśli nie to może jakaś propozycja.

https://pl.aliexpress.com/item/32917499718.html?spm=a2g0o.detail.1000023.17.45ad710aZOeAt6

 

Jeśli będzie dostarczał 5,1V to ok, bo takie są wymagania dla Node.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię jeszcze jedną zmianę na płytce - na pocieszenie wszystkim ostatnią. ?

Przed świętami przeprowadziłem dość mocne testy "stresowe" dla płytki związane z różnymi zasilaczami i zanikami napięcia w sieci, itp. i zdarzały się sytuacje w których dodatkowy regulator nie startował poprawnie, i doprowadziłem także raz do jego spalenia. Usuwam więc regulator z układu, a obniżenie napięcia sterującego zrealizowałem na klasycznym dzielniku napięcia. Dodatkowo muszę zmienić na płytce podstawę zastosowanego przekaźnika na bardziej uniwersalną  gdyż są problemy z jego dostepnoscia.

Testuje nowe rozwiązanie od 5 dni i w końcu można uznać że jest to wersja za którą w pełni mogę odpowiadać. Zmiana rozwiązania eliminuje także całkowicie jakiekolwiek szumy własne wprowadzane przez usunięty układ regulatora. Zmieniona płytka działa poprawnie również przy spadku zasilania do 5V więc mamy jeszcze lepszą tolerancję zasilacza.

@freju @muzaman Macie już zasilacze ? Wasze płytki będą gotowe do wysyłki w pierwszym tygodniu stycznia. Pozostałe dla wszystkich chętnych będą dostępne pod koniec stycznia. To już koniec procesu prototypowego i przechodzę do produkcji.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, k4mil3k napisał:

Robię jeszcze jedną zmianę na płytce - na pocieszenie wszystkim ostatnią. ?

Pozostałe dla wszystkich chętnych będą dostępne pod koniec stycznia. To już koniec procesu prototypowego i przechodzę do produkcji.

Czy mieszczę się w tej grupie na koniec stycznia ?

Pozdrawiam

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario_64 napisał:

Czy mieszczę się w tej grupie na koniec stycznia ?

Pozdrawiam

Tak. Teraz składam dwa zamówienia na zmienione ostatecznie płytki do fabryki.

4 szt w wykonaniu ekspresowym 7 dni - zarezerwowane dla osób które czekają na nie już od dawna ale przez zmiany konstrukcyjne nastąpiło małe opóźnienie.

Oraz docelowe 20 szt w wykonaniu normalnym 21 dni - dla wszystkich pozostałych chętnych.

Chętnych z forum naliczyłem 7 osób, więc nadwyżka będzie w sprzedaży.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, k4mil3k napisał:

Robię jeszcze jedną zmianę na płytce - na pocieszenie wszystkim ostatnią. ?

Przed świętami przeprowadziłem dość mocne testy "stresowe" dla płytki związane z różnymi zasilaczami i zanikami napięcia w sieci, itp. i zdarzały się sytuacje w których dodatkowy regulator nie startował poprawnie, i doprowadziłem także raz do jego spalenia. Usuwam więc regulator z układu, a obniżenie napięcia sterującego zrealizowałem na klasycznym dzielniku napięcia. Dodatkowo muszę zmienić na płytce podstawę zastosowanego przekaźnika na bardziej uniwersalną  gdyż są problemy z jego dostepnoscia.

Testuje nowe rozwiązanie od 5 dni i w końcu można uznać że jest to wersja za którą w pełni mogę odpowiadać. Zmiana rozwiązania eliminuje także całkowicie jakiekolwiek szumy własne wprowadzane przez usunięty układ regulatora. Zmieniona płytka działa poprawnie również przy spadku zasilania do 5V więc mamy jeszcze lepszą tolerancję zasilacza.

@freju @muzaman Macie już zasilacze ? Wasze płytki będą gotowe do wysyłki w pierwszym tygodniu stycznia. Pozostałe dla wszystkich chętnych będą dostępne pod koniec stycznia. To już koniec procesu prototypowego i przechodzę do produkcji.

Witam no pewnie że  ja mam , już chyba każdy tu wie nawet  jaki ty też tomanek ulps na tranach 5v-3A ? , k4mil3k nie spiesz się po testuj to dobrze ,ja wolę poczekać niż zmoczyć np spaleniem czegoś w node , także tylko spokój nas uratuje  ,pisz na priv o reszcie finalnych klimatów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, freju napisał:

Witam no pewnie że  ja mam , już chyba każdy tu wie nawet  jaki ty też tomanek ulps na tranach 5v-3A ? , k4mil3k nie spiesz się po testuj to dobrze ,ja wolę poczekać niż zmoczyć np spaleniem czegoś w node , także tylko spokój nas uratuje  ,pisz na priv o reszcie finalnych klimatów 

Spokojnie, testuje to w zasadzie od samego początku gdy tylko pojawiła się pierwsza wersja. Dziwne zachowanie i spalenie układu na mojej płytce pojawiło się już w jej pierwszej wersji i dotyczyło wyłącznie regulatora na mojej płytce bez dalszych negatywnych skutków dla Node. W trakcie normalnego użytkowania mojego Node nic takiego się nie powtórzyło, ale przed świętami robiąc "stres-testy" udało mi się wywołać ten sam błąd, pomimo zmian aplikacji tego regulatora oraz ogólnych zmian na płytce - błąd dalej był w ściśle określonej sytuacji możliwy do wywołania. Dla świętego spokoju został wyeliminowany i zastąpiony najprostszym możliwym rozwiązaniem jaki zna elektronika - dzielnikiem napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

Spokojnie, testuje to w zasadzie od samego początku gdy tylko pojawiła się pierwsza wersja. Dziwne zachowanie i spalenie układu na mojej płytce pojawiło się już w jej pierwszej wersji i dotyczyło wyłącznie regulatora na mojej płytce bez dalszych negatywnych skutków dla Node. W trakcie normalnego użytkowania mojego Node nic takiego się nie powtórzyło, ale przed świętami robiąc "stres-testy" udało mi się wywołać ten sam błąd, pomimo zmian aplikacji tego regulatora oraz ogólnych zmian na płytce - błąd dalej był w ściśle określonej sytuacji możliwy do wywołania. Dla świętego spokoju został wyeliminowany i zastąpiony najprostszym możliwym rozwiązaniem jaki zna elektronika - dzielnikiem napięcia.

 Ok a czy ten dzielnik napięcia nie wpływa czasem na pogorszenie ogólnego przekazu audio ,bo jako tako wpływu ani jednego ani drugiego na ten aspekt tzw brzmieniowy nie znam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, freju napisał:

 Ok a czy ten dzielnik napięcia nie wpływa czasem na pogorszenie ogólnego przekazu audio ,bo jako tako wpływu ani jednego ani drugiego na ten aspekt tzw brzmieniowy nie znam ?

Absolutnie, to element całkowicie pasywny nie wprowadzający żadnych szumów  - podobny do tzw. drabinki rezystorowej (a te z kolei występują w regulacjach analogowych torów audio). Poza usunięciem regulatora - reszta płytki (w tym zabezpieczenia, filtry) pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Seb1 napisał:

@darwroc , a nie lepiej kupić to samo taniej i na miejscu?

http://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/118-zasilacz-nostromo-5v-3a.html

Raczej kieruję się możliwością dostosowania zasilacza do 5.1v, i to samodzielnie, a ten LKS tak ma.

Biorę jeszcze pod uwagę taki:

https://www.audiophonics.fr/en/hifi-power-supply/audiophonics-lpsu25-linear-regulated-low-noise-power-supply-usb-220v-to-5v-2a-25va-p-11364.html

Dzięki za podpowiedź, bo w tych zasilaczach to cienki jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, darwroc napisał:

Biorę jeszcze pod uwagę taki:

https://www.audiophonics.fr/en/hifi-power-supply/audiophonics-lpsu25-linear-regulated-low-noise-power-supply-usb-220v-to-5v-2a-25va-p-11364.html

Dzięki za podpowiedź, bo w tych zasilaczach to cienki jestem.

Dokładnie ten zasilacz kupiłem do swojego Node. Jest bardzo stabilny pod względem napięciowym.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, k4mil3k napisał:

Robię jeszcze jedną zmianę na płytce - na pocieszenie wszystkim ostatnią. ?

Przed świętami przeprowadziłem dość mocne testy "stresowe" dla płytki związane z różnymi zasilaczami i zanikami napięcia w sieci, itp. i zdarzały się sytuacje w których dodatkowy regulator nie startował poprawnie, i doprowadziłem także raz do jego spalenia. Usuwam więc regulator z układu, a obniżenie napięcia sterującego zrealizowałem na klasycznym dzielniku napięcia. Dodatkowo muszę zmienić na płytce podstawę zastosowanego przekaźnika na bardziej uniwersalną  gdyż są problemy z jego dostepnoscia.

Testuje nowe rozwiązanie od 5 dni i w końcu można uznać że jest to wersja za którą w pełni mogę odpowiadać. Zmiana rozwiązania eliminuje także całkowicie jakiekolwiek szumy własne wprowadzane przez usunięty układ regulatora. Zmieniona płytka działa poprawnie również przy spadku zasilania do 5V więc mamy jeszcze lepszą tolerancję zasilacza.

@freju @muzaman Macie już zasilacze ? Wasze płytki będą gotowe do wysyłki w pierwszym tygodniu stycznia. Pozostałe dla wszystkich chętnych będą dostępne pod koniec stycznia. To już koniec procesu prototypowego i przechodzę do produkcji.

Super. Czyli 5V 3A będzie też good ? na 100%? Bo wcześniej było 5,1V. Wtyk zasilający 5,5/2,5 mm ostatecznie? czy 5,5/2,1mm?

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, muzaman napisał:

Super. Czyli 5V 3A będzie też good ? na 100%? Wtyk zasilający 5,5/2,5 mm ostatecznie? czy 5,5/2,1mm?

Gniazdo jest dedykowane dla 5,5/2,1. Ale wymiary otworu ma 6mm z bolcem 1,95mm więc oba przez Ciebie podane powinny pasować bez problemu. O jakim zasilaczu teraz myślisz ? ? Mój Node działał stabilnie nawet przy napięciu spadającym poniżej 5V, więc chodzi tylko o to aby te 5V zasilacz utrzymał także podczas obciążenia.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

Gniazdo jest dedykowane dla 5,5/2,1. Ale wymiary otworu ma 6mm z bolcem 1,95mm więc oba przez Ciebie podane powinny pasować bez problemu. O jakim zasilaczu teraz myślisz ? ? Mój Node działał stabilnie nawet przy napięciu poniżej 5V, więc chodzi tylko o to aby te 5V zasilacz utrzymał także podczas obciążenia.

Ja trzymam się nadal tego https://faradpowersupplies.com/shop/en/home/42-13127-super3-power-supply.html#/44-dc_connector-55_21mm/54-ac_mains-220_240vac/58-front_panel-black/73-furutech_rhodium_ac_inlet-no/83-fuse_upgrade-no

Jak już będę miał płytkę od Ciebie to zamówię ? . Super z tym 5V. Dzięki wielkie za Twój trud i testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie odpowiedź z fabryki że usługa wykonania płytek w trybie "Ekspresowym" jest zawieszona do 7 stycznia. Wobec tego że nie ma sensu przepłacać za ich wykonanie z opóźnieniem, zamówiłem całość jako "Standard" i płytki dla wszystkich powinny być dostępne pomiędzy 13 a 17 stycznia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darwroc napisał:

Jeśli dobrze rozumiem,to na tym właśnie testujesz moduł?

Tego używam już normalnie z Node. Testy robiłem też na nim, ale głównie na innym zasilaczu elektronicznym, który widać drugim zdjęciu w tle.

Screenshot_20191230_142419.jpg

Screenshot_20191230_142124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.