Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem u siebie rozjaśnienia, ale zauważyłem wzrost rozdzielczości. Może niektórzy mylą te pojęcia. Zasilacz poprawia ogólną prezentację BN2i, ale raczej nie zmienia jego charakteru. Przynajmniej u mnie tak było. Zadzwoń do Pawła z PD Creative. To super gość. Wypożycz i sprawdź. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik odmula, nie wchodzi tak na średnicę. Przez to może zmienić się równowaga tonalna. Ja tak to odbieram. 

Co system i ucho to inne zmiany mogą być. ;)

Mieszkasz niedaleko? Wpadnij, pożyczę. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie porownywalem, czy zasilanie oparte na smpsu jest jasniejsze od niskoszumowego. Na pewno gorzej nagrane utwory potrafia brzmiec jasno, ale np. u mnie niskoszumowy w moim systemie daje jakos dziwnie uspokojony przekaz. Smpsu gra bardziej z wykopem, z werwa, z zyciem. Niskoszumowy dokladniejszy, jeszcze bardziej szczegolowy, ale jakby wlasnie nazbyt uspokojony. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lipa Schmeltzer napisał:

powinno być:  Czy zasilanie super low -noise  LPS BSN120 + interface rozjaśnia dźwięk.

Raczej zazwyczaj liniowe trochę przyciemniają w stosunku do SMPs, jednocześnie "czyszcząc" dźwięk. 

Ale u mnie nie BS

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bebbop napisał:

u mnie niskoszumowy w moim systemie daje jakos dziwnie uspokojony przekaz. Smpsu gra bardziej z wykopem, z werwa, z zyciem. Niskoszumowy dokladniejszy, jeszcze bardziej szczegolowy, ale jakby wlasnie nazbyt uspokojony. 

Oczywiście że tak będzie bo smpsu to zasilacz impulsowy a niskoszumowy to liniówka.Przetestowałem już kilka zasilaczy i zazwyczaj było tak że impulsowe były żywsze a liniowe uspokajały przekaz.Oczywiscie możemy to zmieniać wymianą choćby kondensatorów na nichiconach gra nieco  jaśniej i dynamiczniej na mundorfach zaś jest spokojniej i cieplej 😉 wszystko zależy od bodowy zasilacza i jego podzespołów.Ostatecznie wybrałem Sigma 11pro ponieważ najbardziej mi odpowiadał.🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pawel k napisał:

Oczywiście że tak będzie bo smpsu to zasilacz impulsowy a niskoszumowy to liniówka.Przetestowałem już kilka zasilaczy i zazwyczaj było tak że impulsowe były żywsze a liniowe uspokajały przekaz.Oczywiscie możemy to zmieniać wymianą choćby kondensatorów na nichiconach gra nieco  jaśniej i dynamiczniej na mundorfach zaś jest spokojniej i cieplej 😉 wszystko zależy od bodowy zasilacza i jego podzespołów.Ostatecznie wybrałem Sigma 11pro ponieważ najbardziej mi odpowiadał.🤷

Ta Sigma11 Pro od Pana Witolda potrafi polaczyc oba swiaty? Czy tez idzie w zbytnie uspokojenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej zdziałasz moim zdaniem ewentualną wymianą kabli głośnikowych niż wymianą zasilania jeżeli chodzi o barwę. Masz ochotę to po prostu wymień dla spokoju a później w miarę po taniości można kablami głośnikowymi trochę brzmienie ogarnąć. 

Moim zdaniem nie ma co za bardzo tego przedsięwzięcia wyolbrzymiać to nie wymiana kolumn, że będzie co innego po wymianie 🙂

Mam zasilanie z Creativa w node 130 ale szczerze to na tyle już długo, że nie pamiętam jak było przed. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 77Mariusz77 napisał:

Więcej zdziałasz moim zdaniem ewentualną wymianą kabli głośnikowych niż wymianą zasilania jeżeli chodzi o barwę. Masz ochotę to po prostu wymień dla spokoju a później w miarę po taniości można kablami głośnikowymi trochę brzmienie ogarnąć. 

Moim zdaniem nie ma co za bardzo tego przedsięwzięcia wyolbrzymiać to nie wymiana kolumn, że będzie co innego po wymianie 🙂

Mam zasilanie z Creativa w node 130 ale szczerze to na tyle już długo, że nie pamiętam jak było przed. 

Kabli wolalbym nie ruszac. Mam Luna Cables Gris i jestem z nich zadowolony. Dodaja fajna, analogowa barwe. Tylko na liniowym dla mnie za spokojny przekaz, zbytnio ugrzeczniony. Najlepiej jakby dalo rade polaczyc oba swiaty tzn. zywy przekaz z impulsowego z rozdzielczoscia, czarniejszym tlem, separacja, napowietrzeniem z liniowego :x Ale znajac zycie to takie rzeczy to pewnie dopiero w Luminie T2 :x

 

1 minutę temu, pawel k napisał:

Jak to liniowy nieco uspokaja 😉ale jest bardziej muzykalny 😉

Czyli standardowo. Trzeba wypozyczyc i samemu posluchac :d Ehh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano wyżej: z zestawem LPSU wyraźnie zwiększa się rozdzielczość z jednoczesną poprawą kontroli niskich tonów i czasami jest to mylone z rozjaśnieniem. Ale w żadnym przypadku nie ma mowy o ostrości.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

A z czym to gra , kolumny i wzmacniacz jaki ?

Wzmak Audiolab 6000A, lampowiec Willsenton R8. Moze na dniach dojdzie tez 7000A i czaje sie jeszcze na Moona 240i, ale zobaczymy, bo juz nie mam gdzie trzymac tych gratow. Kolumny obecnie podlaczone Xavian Perla Esclusiva, ale mam jeszcze Chartwelle LS3/5, Kef R3 Meta i Bowersy 706 S2 :x Obecnie ciagle czyms "zagluje". 

26 minut temu, k4mil3k napisał:

Tak jak napisano wyżej: z zestawem LPSU wyraźnie zwiększa się rozdzielczość z jednoczesną poprawą kontroli niskich tonów i czasami jest to mylone z rozjaśnieniem. Ale w żadnym przypadku nie ma mowy o ostrości.

A daloby rade u Ciebie "popsuc" troche tego liniowca, by ozywic przekaz? W sensie nadac wiekszy rytm, tempo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bebbop napisał:

Wzmak Audiolab 6000A, lampowiec Willsenton R8. Moze na dniach dojdzie tez 7000A i czaje sie jeszcze na Moona 240i, ale zobaczymy, bo juz nie mam gdzie trzymac tych gratow. Kolumny obecnie podlaczone Xavian Perla Esclusiva, ale mam jeszcze Chartwelle LS3/5, Kef R3 Meta i Bowersy 706 S2 :x Obecnie ciagle czyms "zagluje". 

A daloby rade u Ciebie "popsuc" troche tego liniowca, by ozywic przekaz? W sensie nadac wiekszy rytm, tempo? 

Zamiast zestawu LPSU weź SMPSU, albo weź samą płytkę i zasil to IFI PowerX 5V - to opcja dla osób które cenią bardziej dynamikę niż analogowy przekaz - tylko miej świadomość że góra nie będzie już tak "gładka".
Chyba musisz posłuchać i ocenić sam. W zasadzie masz 14 dni + 14 dni zna zwrot, więc ryzyko raczej żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, k4mil3k napisał:

Zamiast zestawu LPSU weź SMPSU, albo weź samą płytkę i zasil to IFI PowerX 5V - to opcja dla osób które cenią bardziej dynamikę niż analogowy przekaz - tylko miej świadomość że góra nie będzie już tak "gładka".
Chyba musisz posłuchać i ocenić sam. W zasadzie masz 14 dni + 14 dni zna zwrot, więc ryzyko raczej żadne.

Tzn aktualnie posiadam LPSU oraz SMPSU. Podpytuje tylko, czy daloby rade podeslac do Ciebie liniowca, by go troche "podkrecic" w strone wiekszej dynamiki? 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bebbop napisał:

Tzn aktualnie posiadam LPSU oraz SMPSU. Podpytuje tylko, czy daloby rade podeslac do Ciebie liniowca, by go troche "podkrecic" w strone wiekszej dynamiki? 

Nie mam już żadnego urządzenia Node żeby móc szybko zweryfikować ewentualne zmiany i ich kierunek. Najlepiej napisz mi na PW twój numer zamówienia to zobaczymy w historii co w ogóle masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.