Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz do 13000zl


f35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, f35 napisał:

Czy do 13000zl można znaleźć lepszy odtwarzacz niż Yamaha CD-S300? Jaki odtwarzacz do tej kwoty jest wart zainteresowania?

Dołóż 2 do MBL 1531 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, f35 napisał:

Czy do 13000zl można znaleźć lepszy odtwarzacz niż Yamaha CD-S300?

Na to pytanie są dwie odpowiedzi. Obie równie dobre. Albo o jedno zero za dużo albo o jedno za mało. Nie czepiam się (wbrew pozorom). Przeczytaj sam swój post i zastanów się, czego dotyczy pytanie i jaki ma sens. Policz zera w cenie i symbolu odtwarzacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Hi-Fi to bardzo pojemna kategoria a możliwości finansowe i potrzeby nabywców tego typu sprzętu są niezwykle zróżnicowane. Tu trafia wiele pytań o sprzęty bardzo tanie i niejednokrotnie mające lata swej świetności dawno za sobą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładać, to do AVM CD5.2. Tutaj można sporo utargować. Poza tym wyprzedaże będą za chwilę ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 godzin temu, muda44 napisał:

Dołóż 2 do MBL 1531 .

Odejmij 3 tyś do MBL1531. 

Ten wiszący u Nas w kraju za 15tyś ma przesadzoną cenę. Da je się wyrwać taniej. 

Poza tym, sprzęt jak najbardziej wart polecenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, muda44 napisał:

Zakładka HiFi to raczej nie CDS300 ...

Pytanie tylko czy w tej cenie ta Yamaha jest warta zainteresowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, f35 napisał:

Pytanie tylko czy w tej cenie ta Yamaha jest warta zainteresowania?

300 czy 3000 ?

W sumie ani jeden ani drugi w swoich cenach .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, muda44 napisał:

300 czy 3000 ?

W sumie ani jeden ani drugi w swoich cenach .

 

Chodzi o model 3000... Nowy kosztować 20.000 teraz jest do kupienia za 13000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13000 to w sumie dzisiaj z nowych nie ma jakiejś petardy . Chwalą Musicala , obok Pioneera 70AE ...

Czytam coraz więcej info że w 2100 już padają lasery a to ponoć ten sam laser . Dla mnie wygląd, wykonanie i trwałość bo tak się zapowiadały były dużymi atutami a tu pękła bańka.

Gdybym miał w tej cenie kupić CD to zamiast 3000 bym wolał równie ładny , mało używany Accuphase 410 , może 510 by się dało kupić albo coś ze starszych używanych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, muda44 napisał:

13000 to w sumie dzisiaj z nowych nie ma jakiejś petardy . Chwalą Musicala , obok Pioneera 70AE ...

Czytam coraz więcej info że w 2100 już padają lasery a to ponoć ten sam laser . Dla mnie wygląd, wykonanie i trwałość bo tak się zapowiadały były dużymi atutami a tu pękła bańka.

Gdybym miał w tej cenie kupić CD to zamiast 3000 bym wolał równie ładny , mało używany Accuphase 410 , może 510 by się dało kupić albo coś ze starszych używanych .

Mógłbyś podać link do tych informacji o padających laserach w 2100. Mój ma 3 lata i nic się nie dzieje ale warto wiedzieć na zapas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

Kilka na allegro , nawet teraz jest taki czarny . I gdzieś w sieci .

To można napisać o każdym sprzęcie.

Na allegro jest jeden naprawiony na gwarancji, poprzednio miałem xindaki i kombajn NAD i tam to był laserowy dramat.

AS 2100 ma napęd DVD i z wymianą nie powinno być kłopotu i liczę się z tym w przyszłości, jednak póki co jest OK, a słucham stosunkowo dużo. Dzisiaj niestety nie ma nowych odtwarzaczy z pancernymi laserami w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2019 o 23:11, muda44 napisał:

Zakładka HiFi to raczej nie CDS300 ...

Poczytaj normę hifi i napisz co w tym cedeku nie pasuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my (jako poznański salon sprzedaliśmy cd-s2100 dużo. cd-s3000 tez się sprzedało całkiem sporo. Żaden nie wrócił na serwis, nikt nie zgłaszał problemów. Jak wiadomo jest tam napęd DVD (inaczej nie czytałby płyt SACD). Napęd DVD to szybsze zużycie, jednak tutaj póki co wszystko pracuje jak powinno, a jakiś czas już te odtwarzacze są na rynku. Odtwarzacze Yamahy grają równym dźwiękiem. Nie podbarwiają przekazu. Grają tak jak muzyka została nagrana. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, audiofan01 napisał:

To można napisać o każdym sprzęcie.

Na allegro jest jeden naprawiony na gwarancji, poprzednio miałem xindaki i kombajn NAD i tam to był laserowy dramat.

AS 2100 ma napęd DVD i z wymianą nie powinno być kłopotu i liczę się z tym w przyszłości, jednak póki co jest OK, a słucham stosunkowo dużo. Dzisiaj niestety nie ma nowych odtwarzaczy z pancernymi laserami w tej cenie.

Oczywiście ale ja patrząc na budowę , użyte elementy i opisy producenta liczyłem że to będą trwałe i długowieczne napędy . Jak widać są już przypadki gdzie lasery wymagały wymiany .

Fakt , długowieczne lasery robiono dawno temu ale jednak na rynku jest wiele dużo tańszych odtwarzaczy gdzie nigdzie nie trafiłem na informacje żeby tak szybko padały lasery .

Czas pokaże czy to jednostkowe przypadki , oby bo trzymam kciuki za Yamahę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

Oczywiście ale ja patrząc na budowę , użyte elementy i opisy producenta liczyłem że to będą trwałe i długowieczne napędy . Jak widać są już przypadki gdzie lasery wymagały wymiany .

Fakt , długowieczne lasery robiono dawno temu ale jednak na rynku jest wiele dużo tańszych odtwarzaczy gdzie nigdzie nie trafiłem na informacje żeby tak szybko padały lasery .

Czas pokaże czy to jednostkowe przypadki , oby bo trzymam kciuki za Yamahę .

Pamiętaj, że to SACD, a więc konieczny napęd DVD, znasz inne nowe SACD, prawdziwie symetryczne z XLR, lepsze i niezawodne w tej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Pamiętaj, że to SACD, a więc konieczny napęd DVD, znasz inne nowe SACD lepsze i niezawodne w tej cenie?

 

Nie znam zbyt wielu odtwarzaczy SACD bo ten format nigdy nie był dla mnie czymś ważnym , ale ...

Pomijając pierwszą nieudaną serię Pioneera PD-50 , z drugiej serii grają od lat a były sprzedawane w ogromnych ilościach w stosunku do 2100 . Ułamek tej ceny , bardziej funkcjonalny i bardzo dobrze grający CD .

 

Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

my (jako poznański salon sprzedaliśmy cd-s2100 dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tez się sprzedało całkiem sporo. Żaden nie wrócił na serwis, nikt nie zgłaszał problemów. Jak wiadomo jest tam napęd DVD (inaczej nie czytałby płyt SACD). Napęd DVD to szybsze zużycie, jednak tutaj póki co wszystko pracuje jak powinno, a jakiś czas już te odtwarzacze są na rynku. Odtwarzacze Yamahy grają równym dźwiękiem. Nie podbarwiają przekazu. Grają tak jak muzyka została nagrana. 

Takie są w sieci informacje od użytkowników .

Pozdrawiam salon z Poznania ( z galerii , tam czasem coś z Waszej sieci kupuje )

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, muda44 napisał:

 

Nie znam zbyt wielu odtwarzaczy SACD bo ten format nigdy nie był dla mnie czymś ważnym , ale ...

Pomijając pierwszą nieudaną serię Pioneera PD-50 , z drugiej serii grają od lat a były sprzedawane w ogromnych ilościach w stosunku do 2100 . Ułamek tej ceny , bardziej funkcjonalny i bardzo dobrze grający CD .

 

Takie są w sieci informacje od użytkowników .

Pozdrawiam salon z Poznania ( z galerii , tam czasem coś z Waszej sieci kupuje )

?

Też racja, jak się nie ma SACD ( ja trochę mam głównie klasyki i jazzu) to po co przepłacać, zwłaszcza że ogólnie gdyby zrobić ślepe testy odtwarzaczy CD od tych najtańszych do topowych to sporo „nietoperzy” byłoby zaskoczonych swoimi wynikami. Dlatego osobiście w przypadku CD kierowałem się solidnością konstrukcji ( 14 kg wagi) układem zbalansowanym i SACD i to wszystko za ok 7 tys. zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, audiofan01 napisał:

 Dlatego osobiście w przypadku CD kierowałem się solidnością konstrukcji ( 14 kg wagi) układem zbalansowanym i SACD i to wszystko za ok 7 tys. zł ?

Srebrna jak dla mnie wygląda niesamowicie a że głównie słucham plików rozważałem zakup i postawić na półce niech tylko oko cieszy ?

30 minut temu, zn21 napisał:

jak dla mnie duuuuużo lepszym będzie Lector 707 ?

ba nawet tańszy 606 

Posłuchaj kiedyś Resolution Audio Opus 21 , na zachętę poczytaj w sieci co o nim piszą użytkownicy ?

Tylko koniecznie przez wyjście DIN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13000zł na CD? Trzeba mieć też pozostałe "klocki" w adekwatnej cenie chyba. Pytam, bo z moim CD Simaudio Moon CD1 raczej nie poszaleję. A nie ukrywam, że chciałbym coś lepszego. Obstawałbym przy 260D Moon'a i taki też polecałbym pytającemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wam nie pasuje w CD Yamaha S3000. za 13tys - jak rozumiem nowy że sklepu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jako zewnętrzny DAC też 2100 i 3000 są niezłe ale nie jestem plikowcem więc osobiście nie mogę nic powiedzieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, audiofan01 napisał:

Podobno jako zewnętrzny DAC też 2100 i 3000 są niezłe ale nie jestem plikowcem więc osobiście nie mogę nic powiedzieć

A nawet lepsze jako DAC  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co trochę wyżej, Lector CDP707 wart jest zakupu, a przynajmniej odsłuchu. Słuchałem w swoim systemie przez 3 tygodnie i ciągle o nim myślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.