Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-29 18:26
https://dane.gov.pl/pl
Teraz, il Dottore napisał:

Jestem entuzjastą szczepionek ale boję się zastrzyków. ?

 

dostaniesz we wlewce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Teraz Rzecznik Praw Pacjenta założyłby protest. 

Po pierwsze: każde podanie leku musi być wpisane w kartę, podpisane przez lekarza i pielęgniarkę.

Po drugie: pacjent musi być poinformowany jaki lek i w jakiej postaci dostaje.

Po trzecie: musi wyrazić na to zgodę.

 

1. To il Dottore cytujesz.

2. Ja mówię o Dziale Pomocy Doraźnej i to za komuny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:

Medycyna to procedury

Tylko że procedura w ręku głupka, to jak brzytwa w łapie małpy. Są ważne, ale nie najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sine Metu napisał:

obejrzyj sobie taki film "Bogowie"

Religa może i kardiochirurgiem był wybitnym, inna sprawa, że nigdy się nie dowiemy, ile talentów zmarnowało się w Polsce, bo nie dostali paszportów za komuny by szkolić się we wiodących zagranicznych ośrodkach.

Wówczas partia wypuszczała tylko swoich, w tym i Religę. Ale nie mnie oceniać jego zdolności i zasługi, bo nie jestem zabiegowcem i się nie znam.

Wiem jedno - jako minister zdrowia Religa był równie beznadziejny jak Szumowski i pozostali postkomunistyczni ministrowie. Jedna tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sine Metu napisał:

Miał możliwości i wystarczająco dużo czasu aby to zrobić.

A jeżeli coś faktycznie wiedział i bawił się w szantaż, to kij mu w oko. Sorry.

No sorry...jak zwykle bardzo ograniczony punkt widzenia prezentujesz, a wnioski to już wręcz prostackie...ale przyzwyczaiłem się...sorry.
 

2 godziny temu, Sine Metu napisał:

Ale uchowaj bóg nie chodzisz z tym po lekarzach? emoji14.png

Sam sobie usg zrobić nie potrafię i nawet nie mam takiego urządzenia, to chodzę.
I nawet w tak prozaicznej sprawie jak właśnie badanie gruczołu krokowego mógłbym tu napisać Kolegom @cir, czy @wojciech iwaszczukiewicz na temat podejścia do tego tematu jednego lekarza, u którego byłem. Na szczęście zmieniłem go na dużo młodszego, któremu więcej się chce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, papageno napisał:

Tylko że procedura w ręku głupka, to jak brzytwa w łapie małpy. Są ważne, ale nie najważniejsze.

Przestrzeganie procedur pozwala uniknąć problemów. Cierpliwie odhaczaj wszystkie okienka na liście. Pilnuj, by nie przegapić żadnego.

22 minuty temu, papageno napisał:

Teraz Rzecznik Praw Pacjenta założyłby protest. 

To prawda. Wtedy były inne czasy, trochę partyzanckie. ?

Dziś takie numery już by nie przeszły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:
20 godzin temu, soundchaser napisał:
Też mi wniosek. AKowców też szukała UBecja, bo narobili kantów?

Dżizes, ale z dupy wzięte porównanie.

 

Moim zdaniem idealne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:


 

Na szczęście zmieniłem go na dużo młodszego, któremu więcej się chce.

 

O i bardzo dobrze .Tak trzymaj .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli temat chorej prostaty juz wyjasniony

11 minut temu, il Dottore napisał:

Przestrzeganie procedur pozwala uniknąć problemów.

to stary wojskowy patent

miał zabezpieczyc wojsko przed głupkami i swoje zadanie spełnia

procedury maja sens bo jesli czegos nie chcemy robic to przynajmniej jest chwila zastanowienia dlaczego nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cir napisał:

procedury maja sens

To zależy od tego czy te procedury są mądre, zastosowane odpowiednio i przez właściwych ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w Polsce polega na tym,że w przeciwieństwie do zachodu u nas nie ma procedur .Są zalecenia ,wskazania ale nie ma jednoznacznych procedur .To widać jak na dłoni w obecnej pandemii .Każdy ośrodek ,szpital czy klinika leczy Covida inaczej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Problem w Polsce polega na tym,że w przeciwieństwie do zachodu u nas nie ma procedur .Są zalecenia ,wskazania ale nie ma jednoznacznych procedur .To widać jak na dłoni w obecnej pandemii .Każdy ośrodek ,szpital czy klinika leczy Covida inaczej .

A i tak nieporównywalnie lepiej wypadamy niż ci z procedurami ?

Może jednak w przypadku czegoś nowego, czego nie znamy, bardziej skuteczna jest przemyślana, skonsultowana z ekspertami improwizacja, niż trzymanie się sztywnych procedur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Problem w Polsce polega na tym,że w przeciwieństwie do zachodu u nas nie ma procedur .Są zalecenia ,wskazania ale nie ma jednoznacznych procedur .To widać jak na dłoni w obecnej pandemii .Każdy ośrodek ,szpital czy klinika leczy Covida inaczej .

takich jak inne kraje nie ma  natomiast zalecenia poszczegolnych towarzystw  i okreslona siła dowodów sa

byłoby zdecydowanie łatwiej gdyby były okreslone  procedury medyczne

póki co ruszyli ze wszystkim czyli iso czy akredytacje ale nie z medycznymi

 

3 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Potrzebny jest złoty środek .

procedura statystycznie procentowo zmniejsza ilosc złych decyzji i dlatego powstała

 

póki co kolejny dzien ponad 500 nowych zachorowan covid

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:
Teraz, papageno napisał:
Tylko że procedura w ręku głupka, to jak brzytwa w łapie małpy. Są ważne, ale nie najważniejsze.

Czyli, podobnie jak soundczaser czy Grzegorz7, uważasz lekarzy za bezmyślnych głupków?

Niektórych zdecydowanie tak. Procedury tak naprawdę bardziej służą zabezpieczeniu własnej d..y, niż dobru chorego. Medycyna to jednak sztuka. Są lekarze, którzy to potrafią i są rzemieślnicy. I zwyczajni partacze. Procedury przestrzegane, wyniki dobre, tylko pacjent czegoś nie żyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Sine Metu napisał:

Przełamiesz strach jako jeden z pierwszych na froncie wyszczepienia

Jak to powiedział Cejrowski "Wyszczepić to można świnie w kojcu, a ludzi to trzeba zapytać czy sobie życzą..."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Religa może i kardiochirurgiem był wybitnym, inna sprawa, że nigdy się nie dowiemy, ile talentów zmarnowało się w Polsce, bo nie dostali paszportów za komuny by szkolić się we wiodących zagranicznych ośrodkach.
Wówczas partia wypuszczała tylko swoich, w tym i Religę. Ale nie mnie oceniać jego zdolności i zasługi, bo nie jestem zabiegowcem i się nie znam.
Wiem jedno - jako minister zdrowia Religa był równie beznadziejny jak Szumowski i pozostali postkomunistyczni ministrowie. Jedna tragedia.
Wszyscy wiemy jak to działało za komuny. Film też to pokazuje.



Religa może i kardiochirurgiem był wybitnym, inna sprawa, że nigdy się nie dowiemy, ile talentów zmarnowało się w Polsce, bo nie dostali paszportów za komuny by szkolić się we wiodących zagranicznych ośrodkach.
Wówczas partia wypuszczała tylko swoich, w tym i Religę. Ale nie mnie oceniać jego zdolności i zasługi, bo nie jestem zabiegowcem i się nie znam.
Wiem jedno - jako minister zdrowia Religa był równie beznadziejny jak Szumowski i pozostali postkomunistyczni ministrowie. Jedna tragedia.


Wszyscy wiemy jak to działało za komuny. Film też to pokazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, papageno napisał:

Procedury tak naprawdę bardziej służą zabezpieczeniu własnej d..y, niż dobru chorego

Dokładnie tak! I powiem Ci, że raz w sądzie wybroniłem się tylko dlatego że i ja i moja firma przestrzegaliśmy procedur wręcz niewolniczo. Nawet nie mogę powiedzieć że się wybroniłem, bo miałem taki dupochron zbudowany z papierów, że powód wycofał wszelkie zarzuty co do mnie jeszcze przed ogłoszeniem wyroku. Zostałem więc wyłączony ze sprawy. 

W takich sytuacjach świadomość że postępowałem w idealnej zgodzie z procedurami jest na tyle krzepiąca, że nawet się nie zdenerwowałem z powodu tego pozwu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwyborcze obietnice pana Bosaka. Ale słuszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli rzeczywiście nie będzie nostryfikacji dyplomów to źle to widzę. Szpital mój widzę w chaosie.

Teraz, il Dottore napisał:

bo miałem taki dupochron zbudowany z papierów,

Otóż to. Niestety zabiera to straszne ilości czasu, klient tylko się pałęta i przeszkadza ?

Są lekarze leczący dokumentację i leczący pacjenta. Ci leczący pacjenta przeważnie nie muszą się obawiać pozwów, choć zawsze może się trafić jakiś paranoik. No ale takiego żadne procedury nie przekonają. Ci od papierów mają wszystko zapięte na ostatni guzik a klienci z jakiegoś powodu ich unikają. Ciekawe. Jak pisał Wojciech: trzeba nam złotego środka. Tylko jak go znaleźć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Może jednak w przypadku czegoś nowego, czego nie znamy, bardziej skuteczna jest przemyślana, skonsultowana z ekspertami improwizacja, niż trzymanie się sztywnych procedur.


Tobie też polecam końcówkę filmu "Bogowie" z Religą przy tablicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Niektórych zdecydowanie tak. Procedury tak naprawdę bardziej służą zabezpieczeniu własnej d..y, niż dobru chorego. Medycyna to jednak sztuka. Są lekarze, którzy to potrafią i są rzemieślnicy. I zwyczajni partacze. Procedury przestrzegane, wyniki dobre, tylko pacjent czegoś nie żyje.


No ale o tym wszyscy z branży akurat wiemy.

A niektórych, to mam jednak nadzieję że nie 90%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:


 

 


No ale o tym wszyscy z branży akurat wiemy.

A niektórych, to mam jednak nadzieję że nie 90%.

 

Nie, nie 90%. Co za ulga!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sine Metu napisał:

Czyli, podobnie jak soundczaser czy Grzegorz7, uważasz lekarzy za bezmyślnych głupków?

Za dużo sobie pozwalasz. 

Znajdź taki mój tekst a jeśli nie... przeproś!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Jak to powiedział Cejrowski "Wyszczepić to można świnie w kojcu, a ludzi to trzeba zapytać czy sobie życzą..."


A któż sobie życzy aby potencjalny supernozosiciel Cejrowski miał prawo do przebywania wśród ludzi?
Dokładnie tak! I powiem Ci, że raz w sądzie wybroniłem się tylko dlatego że i ja i moja firma przestrzegaliśmy procedur wręcz niewolniczo. Nawet nie mogę powiedzieć że się wybroniłem, bo miałem taki dupochron zbudowany z papierów, że powód wycofał wszelkie zarzuty co do mnie jeszcze przed ogłoszeniem wyroku. Zostałem więc wyłączony ze sprawy. 
W takich sytuacjach świadomość że postępowałem w idealnej zgodzie z procedurami jest na tyle krzepiąca, że nawet się nie zdenerwowałem z powodu tego pozwu.
A pacjent?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sine Metu napisał:

A pacjent?

Klientka brała szczepienia tropikalne przed wyjazdem do egzotycznego kraju. Po szczepieniu spuchła jej reka, była czerwona i bolała i pozwała naszą firmę, mnie osobiście bo zlecałem szczepienie i pielęgniarkę która to robiła.  Argument był taki, że odebraliśmy jej na tej wycieczce smak życia i jak były kajaki to nie mogła wiosłować. Dobrze, że jej ta ręka nie odpadła.

Ale... zanim się na własne życzenie zaszczepiła to: 1/ została poinformowana o mozliwych działaniach ubocznych i 2/ podpisała zgodę na zabieg, gdzie wszystkie możliwe skutki uboczne były wymienione. Podpisała, że rozumie, iż mogą one się pojawić i że poinformowana o możliwości ich wystąpienia akceptuje to ryzyko.

I już. Byliśmy kryci. ? Dlatego tak ważna w medycynie jest papierologia, informowanie pacjentów, zgody na wszystko na papierze.

Ja z tamtych czasów wyciągnąłem wniosek taki, że jeśli sam robię tężca, to już zawsze w d*** a nie w ramię. Przynajmniej można wiosłować.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Przedwyborcze obietnice pana Bosaka. Ale słuszne.
https://wiadomosci.wp.pl/krzysztof-bosak-rzad-chce-obnizyc-jakosc-ochrony-zdrowia-6518933159139457a
Jeśli rzeczywiście nie będzie nostryfikacji dyplomów to źle to widzę. Szpital mój widzę w chaosie.
Otóż to. Niestety zabiera to straszne ilości czasu, klient tylko się pałęta i przeszkadza
Są lekarze leczący dokumentację i leczący pacjenta. Ci leczący pacjenta przeważnie nie muszą się obawiać pozwów, choć zawsze może się trafić jakiś paranoik. No ale takiego żadne procedury nie przekonają. Ci od papierów mają wszystko zapięte na ostatni guzik a klienci z jakiegoś powodu ich unikają. Ciekawe. Jak pisał Wojciech: trzeba nam złotego środka. Tylko jak go znaleźć?
Jesteś psychologiem czy psychiatrą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.