Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-30 3:03
https://dane.gov.pl/pl
42 minuty temu, Piotr_1 napisał:

trzeba wykonywać spokojne ruchy, dużo nie dychać. Tak jak płetwonurek, który także zatruwa się gazem, tzn. azotem, albo tlenem powyżej pewnego stężenia.

Płetwonurek wykonuje powolne ruchy i powolnie oddycha nie z powodu ewentualnego "zatrucia" a z powodu oszczędzania tlenu z butli oraz utrzymywania stałej pływalności (na którą wpływa ilość gazu w płucach).

Niebezpieczeństwo dla płetwonurka tkwi w ciśnieniu mieszanki oddechowej (które się zwiększa wraz z głębokością zanurzenia) a nie w głębokości czy intensywności oddechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JuG napisał:

Płetwonurek wykonuje powolne ruchy i powolnie oddycha nie z powodu ewentualnego "zatrucia" a z powodu oszczędzania tlenu z butli oraz utrzymywania stałej pływalności (na którą wpływa ilość gazu w płucach).

Niebezpieczeństwo dla płetwonurka tkwi w ciśnieniu mieszanki oddechowej (które się zwiększa wraz z głębokością zanurzenia) a nie w głębokości czy intensywności oddechu.

Nie, większe oszczędzanie nie tylko powoduje oszczędzenie mieszanki w butli, ale też powoduje mniejsze zatrucie azotem. O zatruciu tlenem nie mówię, bo to z reguły zajścia śmiertelne przez nieuwagę.

Zwiększenie ciśnienia mieszanki wraz z głębokością jest prawdą, ale za tym idzie większa podaż gazu. Na przykład. W powietrzu mamy około 80% azotu. Na głębokości 30m oddychamy ciśnieniem 4 bar i ekwiwalent azotu którym oddychamy to 320% azotu. W związku z tym bardziej się zatruwamy. Im głębiej jesteśmy i im więcej oddychamy tym mocniej. To się mnoży i całkuje przez cały czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, acapella55 napisał:

Juz sobie.wyobrazam te projekty. Badasz pewnie na słuch? I pewno wierzysz w kable?

?

Szlag by to trafił! Rozszyfrowałeś mnie!

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączność na sprzedaż wyszystkich 3 typów testów covidowych ma w Polsce ta sama firma, spółka która wdraża w Polsce produkcję chipów biometrycznych wszczepianych w ciało. Prawda czy fake news!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, janunio napisał:

Dane: KN95 maska z zaworem oddechowym ochrona przed pyłem maska ochronna Respirator odpowiednik FFP2 FFP3. To są maski (mam kupiłem w marcu) wielokrotnego użytku.

Nie można je prać czy polewać wrzątkiem. Ewentualnie "wygrzewać" w piekarniku przy 60 st przez 30 min.

Zaworek wydechowy oznacza, że jeżeli używający maskę jest chory to będzie zarażał innych.

16 minut temu, Piotr_1 napisał:

Nie

Nurkujesz? Choroba dekompresyjna czy narkoza azotowa nie zależą od intensywności oddychania. Od regularności oddychania jak najbardziej, tak samo jak od prędkości wynurzania się.

Płytki oddech podczas nurkowania może doprowadzić do hiperkapnii - zatrucia CO2. Do paniki oddechowej czy nawet utraty świadomości.

21 minut temu, Piotr_1 napisał:

W powietrzu mamy około 80% azotu. Na głębokości 30m oddychamy ciśnieniem 4 bar i ekwiwalent azotu którym oddychamy to 320% azotu.

A tlenu będzie 80%. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JuG napisał:

Zaworek wydechowy oznacza, że jeżeli używający maskę jest chory to będzie zarażał innych.

przy 3 sa spore opory przeływu dlatego jest zawór

1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

To ciekawe, ponieważ codziennie projektuję i badam urządzenia audio.

antykuna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JuG napisał:

Nie można je prać czy polewać wrzątkiem. Ewentualnie "wygrzewać" w piekarniku przy 60 st przez 30 min.

Zaworek wydechowy oznacza, że jeżeli używający maskę jest chory to będzie zarażał innych.

Nurkujesz? Choroba dekompresyjna czy narkoza azotowa nie zależą od intensywności oddychania. Od regularności oddychania jak najbardziej, tak samo jak od prędkości wynurzania się.

Płytki oddech podczas nurkowania może doprowadzić do hiperkapnii - zatrucia CO2. Do paniki oddechowej czy nawet utraty świadomości.

A tlenu będzie 80%. ?

Nurkowałem, mam uprawnienia na nitrox też. Głębokość oddychania związana jest z długością oddechu, a nie z intensywnością oddychania. Para nurków planuje zejście na 35min. Nurkują razem, mają taką samą masę ciała i kondycję. Jeden po wynurzeniu zużył 1/3 butli, drugi 2/3 butli z mieszanką. Wykonali podobne czynności, ale jeden umiał się oszczędzać, a drugi dużo fikał i nic z tego nie wynikło. Który będzie miał większego kaca?

3 minuty temu, cir napisał:

antykuna ?

Przepraszam, nie wiem co to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, acapella55 napisał:

To nie jest jedyna rzecz, o ktòrdj nie masz pojęcia.

Nie będę już odpowiadał na twoje posty, mam nadzieję że nie będziesz się tego domagał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt; - "Naukowcy z Centrum Widzenia i Banku Tkanek Ocznych w Eversight w stanie Ohio przeprowadzili sekcję zwłok 10 osób, które zmarły na koronawirusa. Odkryto, że po śmierci pacjentów, białka wirusa przetrwały w ich oczach." - za

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JuG napisał:

Jeżeli wynurzali się zgodnie z zaleceniami kompów - żaden.

Mylisz chorobę dekompresyjną, która jest wypadkiem, z regularnym podtruwaniem się azotem które jest zawsze. Po tym ma się po prostu kaca jak po alkoholu, zawsze większego lub mniejszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr_1 napisał:

Mylisz chorobę dekompresyjną, która jest wypadkiem, z regularnym podtruwaniem się azotem które jest zawsze. Po tym ma się po prostu kaca jak po alkoholu, zawsze większego lub mniejszego.

Od wielu lat nurkuję rekreacyjnie (do 40 m., CMAS P2, na Nitrox uprawnień nie mam). Tylko raz poczułem tzw. efekt Martini, kiedy zszedłem na 45 m. Po to m.in. nurkują muzułmanie bo alkohol mają zakazany. ? Żadnego kaca nigdy po nurkowaniach nie miałem. Raz lekko podtrułem się CO2 bo debile pobierali powietrze do butli zbyt blisko sprężarki spalinowej. Po tym zawsze sprawdzam warunki na zapleczu centrów nurkowych. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JuG napisał:

Od wielu lat nurkuję rekreacyjnie (do 40 m., CMAS P2, na Nitrox uprawnień nie mam). Tylko raz poczułem tzw. efekt Martini, kiedy zszedłem na 45 m. Po to m.in. nurkują muzułmanie bo alkohol mają zakazany. ? Żadnego kaca nigdy po nurkowaniach nie miałem. Raz lekko podtrułem się CO2 bo debile pobierali powietrze do butli zbyt blisko sprężarki spalinowej. Po tym zawsze sprawdzam warunki na zapleczu centrów nurkowych. EOT

Całkiem możliwe że im pod wodą mocniej do głowy uderza, ale do czasu aż organizm się nie przyzwyczai. W każdym razie mnie tak uczyli i miałem gorsze samopoczucie nie raz, tak mi się wydaje. EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az Giertych zemdlal  ?

biorą go do szpitala pewnie dostanie covida 

to dopiero początek sezonu, do wiosny nie pozostanie kamien na kamieniu 

Polaczki macie byc posluszni bo inaczej zabiorą  wam prace i pozamykam biznesy,  taki przekaz płynie z maski premiera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

284ae140f59d4250dff7a5ad1ecf3af2,750,0,0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, costa brava napisał:

a tvpinfo żyją pol dnia Giertychem, jakby co najmniej Tuska aresztowali

Gadają co ten Giertych zrobił? Możliwe że źle posegregował śmieci? Konfederacja miała odrzucone sprawozdanie finansowe z kwoty 20mln za jeden baner za 307zł, który ktoś kiedyś gdzieś trzymał i urzędnik się tego banera doliczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLD miało większe przekręty finansowe a ich puścili...boją sie Konfederacji bo w tej chwili to jedyna alternatywa dla tego co sie dzieje,  bardzo ulomna i niedoswiadczona jednakże...mimo to sondaże rosną i będą rosnąć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to wątek modlitewny dla konfederatrów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie sie naprawde zaczynają bać,  i większość nie przed wirusem

mamy połowę pazdziernika, co jeszcze zdążą wymyslic do maja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że Pis się rozkręca, teraz już może robić co chce i zrobi co chce, a my będziemy skwierczeć jak skwarki na patelni w oczekiwaniu na jajecznicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz teraz nie leczą nikogo poza covidem...zaraz będzie zakaz wychodzenia z domu...i co, umierac? wróć,  trzeba żyć bo pogrzebu tez miec nie można...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W ręce polskiej policji ma trafić między innymi 5 armatek wodnych za blisko 20 mln złotych. Komenda Główna Policji chce również doposażyć oddziały prewencji w 124 tzw. wozy wypadowe oraz aż 30 mln sztuk amunicji" - artykuł  sprzed pół roku. Termin realizacji październik-listopad. TAK SIĘ PRZYGOTOWALI NA DRUGĄ FALE PANDEMII...:)

przydałyby sie jakies wybory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, costa brava napisał:

ludzie sie naprawde zaczynają bać,  i większość nie przed wirusem

mamy połowę pazdziernika, co jeszcze zdążą wymyslic do maja ?

Zobaczysz co można wymyślić do grudnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, janunio napisał:

Spotykam opinie, ża maski KN95 są drogie;

Przy zamówieniu 50 szt AliExpress dostawa za darmo przez Pocztex pod drzwi. Cena jednej sztuki wychodzi 1,30 pln

No i powinieneś taka maseczkę wymieniać przynajmniej 20 razy dziennie zakładając, że po pół godzinie należy ją wymienić. Daje to 26zł x 30 dni = 780zł miesięcznie.

Ogarnij się!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.