Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-End za 60 EUR ??? - powinienem napisać, że jestem w szoku ...


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, don111 napisał:

O, następny co odkrył że kolumny vintage mogą zagrać fajniej niż współczesne, drogie hi-fi  ;) 

 

No popatrz Pan ...

Dodam, że nie tylko kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, don111 napisał:

O, następny co odkrył że kolumny vintage mogą zagrać fajniej niż współczesne, drogie hi-fi  ;) 

Ja właśnie słucham nowego-starego "hi-endu" za 180zł ? I cholernie przyjemnie to gra. Z tyłu z zazdrością patrzą spakowane do sprzedania, popularne dość świeże paczki za 10x tyle ? 

Myślę że ten odkrywca wie co robi nie od dzisiaj. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... Żartuję. Ale że tak oficjalnie chciał się podzielić tym odkryciem, to naprawdę odważny :)

Bo wiadomo jacy na tym forum trafiają się wielcy znawcy -prześmiewcy vintage, myślą że pozjadali wszystkie rozumy a w d...ie byli i g...o widzieli (słyszeli). I niech sobie dalej gonią króliczka we współczesnym sprzęcie za grubą kasę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyjaciel ma na sprzedaż JBL L65 po pięknej renowacji skrzyń i głośniki w idealnym stanie . Wszystko w oryginale AlNiCo. Jakby ktoś szukał , pytał , był zainteresowany to piszcie na priv. kolumny są w niemczech ale jak je zobaczyłem to "o was pomyslałem" ? ja juz zaparkowany z L300. nie problem je ściągnąć do wrocławia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie przyjaciel ma na sprzedaż JBL L65 po pięknej renowacji skrzyń i głośniki w idealnym stanie . Wszystko w oryginale AlNiCo. Jakby ktoś szukał , pytał , był zainteresowany to piszcie na priv. kolumny są w niemczech ale jak je zobaczyłem to "o was pomyslałem" ? ja juz zaparkowany z L300. nie problem je ściągnąć do wrocławia 

Daj znać na priv ile chce i czy jest szansa we Wrocku to pomacać/posłuchać przed zakupem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Daj znać na priv ile chce i czy jest szansa we Wrocku to pomacać/posłuchać przed zakupem

Ok . Dam znać . Wyślij mi maila krótkiego na priv bo już parę osób pisze a nie chce wątku zaśmiecać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.05.2020 o 11:41, don111 napisał:

O, następny co odkrył że kolumny vintage mogą zagrać fajniej niż współczesne, drogie hi-fi  ;) 

Ja właśnie słucham nowego-starego "hi-endu" za 180zł :) I cholernie przyjemnie to gra. Z tyłu z zazdrością patrzą spakowane do sprzedania, popularne dość świeże paczki za 10x tyle :) 

Współczesne za 1800 ty chyba raczej nie hajend, czym więc się tu ekscytować... :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już od dłuższego czasu z vintage, głównie dzięki ludziom piszących i dyskutujących na forach amerykańskich. U nas vintage uważane jest za złom niegodny zainteresowania. Np. taki Scott lampowy 380 zacnie gra... Wbrew pozorom, dobrego sprzętu vintage nie jest za dużo, wydaje mi się że jest to około 2% całej produkcji z lat 1965-2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pietuisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja już od dłuższego czasu z vintage, głównie dzięki ludziom piszących i dyskutujących na forach amerykańskich. U nas vintage uważane jest za złom niegodny zainteresowania. Np. taki Scott lampowy 380 zacnie gra... Wbrew pozorom, dobrego sprzętu vintage nie jest za dużo, wydaje mi się że jest to około 2% całej produkcji z lat 1965-2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jak ty żeś te 2% wyszacowal?
Też mam paczki z 1976 i nie wiem czy się łapią na te 2% ? Ucho mówi że tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z 1999r to jest vintage? hmm. Najlepszy sprzęt pochodzi z lat 1974-79 plus małe wyjątki (sztuki) z 80tych lat gdzie już producentów cisnęli księgowi. Są również urządzenia z lat 1964-69 godne mocno polecenia i dla kogoś to może być śmietnik ale GRA i wciąż żyje...50 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, radio_active napisał:

Z 1999r to jest vintage? hmm. Najlepszy sprzęt pochodzi z lat 1974-79 plus małe wyjątki (sztuki) z 80tych lat gdzie już producentów cisnęli księgowi. Są również urządzenia z lat 1964-69 godne mocno polecenia i dla kogoś to może być śmietnik ale GRA i wciąż żyje...50 lat.

Jeśli chodzi o głośniki to całkowicie zgadzam się, że najlepsze konstrukcje to druga połowa lat 70-ych.

Za to z lat 60-ych pochodza wspaniałe konstrukcje lampowe ... wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, właśnie o tym piszę ale tranzystory z 60 lat również wspaniale grają choćby Luxman czy Technics a lampowce Sansui, Dynaco czy Luxman...wiadomo....

W latach 70 się starali i postęp był a potem? Powoli z górki i ma być tanio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, radio_active napisał:

Oczywiście, właśnie o tym piszę ale tranzystory z 60 lat również wspaniale grają choćby Luxman czy Technics a lampowce Sansui, Dynaco czy Luxman...wiadomo....

W latach 70 się starali i postęp był a potem? Powoli z górki i ma być tanio...

Tranzystory to lata 70-e.

21 minut temu, radio_active napisał:

 ... ale tranzystory z 60 lat również wspaniale grają choćby Luxman czy Technics a lampowce Sansui, Dynaco czy Luxman...wiadomo....

Technics zrobił tylko jeden znakomity sprzet lampowy ... pre 30A.

Dynaco w lampach to bajka. Najlepsze na EL84.

Luxman zarowno lampy jak i tranzystory.

Sansui jedynie tranzystory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa dobrych tranzystorów z 1965 roku pochodzi i gra przepięknie bo mają lampowy dźwięk ale brak słabości lampy.

Choćby SU50A którego właśnie słucham, polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z 1999r to jest vintage? hmm. Najlepszy sprzęt pochodzi z lat 1974-79 plus małe wyjątki (sztuki) z 80tych lat gdzie już producentów cisnęli księgowi. Są również urządzenia z lat 1964-69 godne mocno polecenia i dla kogoś to może być śmietnik ale GRA i wciąż żyje...50 lat.

Pawiem że byłem za "nowym" do czasu ... Jak u przyjaciela nie posłuchałem Urai a później JBL 4343 no i zaczęło się szukanie i remontowanie. Teraz mam JBL L300 i właśnie skończyłem remont Tannoy Berkeley w środku stempel quality control 1976.
Ależ to gra ... I nie marudzi że kable nie takie czy coś tam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze niedlugo oddac Mirkowi Jego Tascama DA-3000 wiec wzialem sie za robienie DSD z moich taśm. Słucham i robie na tych Jensenach. Dalej twierdzę, że to jest znakomite granie. Ciągle biję sie z myślami nt. Model 6 tylko ten transport z USA to masakra. Jeśli to bedzie podobne granie tylko zmozliwoscia wsadzenia wiekszej mocy jak w JBL4343 to jestem na TAK ? .

3 minuty temu, radio_active napisał:

Masa dobrych tranzystorów z 1965 roku pochodzi i gra przepięknie bo mają lampowy dźwięk ale brak słabości lampy.

Choćby SU50A którego właśnie słucham, polecam.

A jakies inne przykłady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Pawiem że byłem za "nowym" do czasu ... Jak u przyjaciela nie posłuchałem Urai a później JBL 4343 no i zaczęło się szukanie i remontowanie. Teraz mam JBL L300 i właśnie skończyłem remont Tannoy Berkeley w środku stempel quality control 1976.
Ależ to gra ... I nie marudzi że kable nie takie czy coś tam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kable do vintage?

Po co? Slucha sie muzyki, a nie kabli

Najlepiej drut od żelazka. I jak wtedy gra ? .

 

PS. w przyszlym tygodniu wystawiam moje Tandberg Studio Monitor i Telefunken TL70 do ogródka. Jakaś końcówka, do tego mixer Studera, amplituner Nakamich i SABA. Gramofon SONY, kaseciak Nakamichi, CD960 Philips i network player LINN ... bedzie sie działo !!!

15 minut temu, radio_active napisał:

... gra przepięknie bo mają lampowy dźwięk ale brak słabości lampy.

 

Nie ma czegoś takiego jak słabość lampy. DO lamp nalezy dobrać odpowiednie kolumny, a praczej odwrotnie ... do odpowiednich kolumn odpowiednią lampę. To się nazywa sztuka budowy systemu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, radio_active napisał:

Pierwszy model SONY 1120 (nie A i nie F) oraz Luxmany SQ ? 505/507/606...oraz Toshiba ale tej nie słuchałem

Tych SONY nie znam.

Jedyny znakomity tranzystor, który znam i mam to końcówka Onkyo M505. Mniam.

integram-505(1).JPG

 

I z lat 70-ych amplitunery Telefunken, Tandberg, SABA, Nakamichi. SONY też robiło niezłe kombajny typu wzmak, tuner, kaseciak i gramofon. Kompletnie w Europie nieznane.

19 minut temu, pmcomp napisał:

 

PS. w przyszlym tygodniu wystawiam moje Tandberg Studio Monitor i Telefunken TL70 do ogródka.

Mam zamiar grac jak zawsze ze ścianą tylna ale także wystawić na środku trawnika bez żadnych powierzchni do odbicia dźwieku. Aż jestem ciekaw co będzie ? . Opisze w innym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Ależ to gra ... I nie marudzi że kable nie takie czy coś tam.

Nie marudzi, bo nie różnicuje ani kabli, ani nagrań. Gra jak gra. Komuś może się to podobać, albo i nie, ale nie różnicują nagrań. Wszystko jest grane na jedno kopyto. Tak grają stare kolumny zwane vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sly30 napisał:

Nie marudzi, bo nie różnicuje ani kabli, ani nagrań. Gra jak gra. Komuś może się to podobać, albo i nie, ale nie różnicują nagrań. Wszystko jest grane na jedno kopyto. Tak grają stare kolumny zwane vintage.

Sly ... mało kolumn tzw. vintage słuchaleś ... niestety. Nowe cztery papiery to za mało. Czasem jeden wystarczy. Klasyka dźwięku. Poszukaj jakie ... znajdziesz.

Pamietaj ... nowy „producent” mysli Twoją kieszenią. Zapomńij o kieszeni i teorii ... zacznij słuchać. Jak posłuchasz „wszystkiego” od lat 60-ych do dziś ... to zmądrzejesz.

Moje prawie cale okablowanie to cynowana czysta miedz czyli WE 16GA i 14GA jest. Analogowe, glosnikowe i zasilajace.

A dlaczego ???

Poczytaj ...

Malo wiesz ... w nogach śpisz ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wielu starych kolumn. Różne JBL, Tannoy, Electro....coś tam. Nie można porównywać kolumn z dużymi driverami, a takie wtedy robiono, z popierdółkami jakie dziś oferuje się w budżetowym zakresie cen. Duży driver zawsze jest atrakcyjniejszy. Ale w tym porównaniu jest pułapka. Stare kolumny nie kreują holograficznej sceny 3D. Rozdzielczość też mają słabą. Bas mimo dużego rozmiaru, nie schodzi nisko. Za rozsądne pieniądze można dziś zrobić kolumnę na dużych, współczesnych driverach i pozamiata każdą kolumnę vintage. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sly30 napisał:

Słuchałem wielu starych kolumn. Różne JBL, Tannoy, Electro....coś tam. Nie można porównywać kolumn z dużymi driverami, a takie wtedy robiono, z popierdółkami jakie dziś oferuje się w budżetowym zakresie cen. Duży driver zawsze jest atrakcyjniejszy. Ale w tym porównaniu jest pułapka. Stare kolumny nie kreują holograficznej sceny 3D. Rozdzielczość też mają słabą. Bas mimo dużego rozmiaru, nie schodzi nisko. Za rozsądne pieniądze można dziś zrobić kolumnę na dużych, współczesnych driverach i pozamiata każdą kolumnę vintage. 

Mylisz sie ... malo sluchales, a na pewno nie w swoich rurach.

 

PS. podaj konkrety co w tych swoich metalowych walcowatych i rurowatych organach sluchales. Konkretne modele i konfigurację poproszę, a nie gówno metki z internetu.

Masz tyle za paznokciami ze ci za grosz nie wierzę. Bo kotś, producent twoich nowych kolumn nowej wiedzy Ci nakladl. Takiej prawie Focalo-francuskiej jak pamietam. Jestes kompletnie niewiarygodny niestety.

I proszę nie porównuj sie do moich kolumn za 60 EUR ktorych kompletnie nie znasz i jedynie metki i marketing trawisz !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie twoje kolumny. Twoją wiarygodność pominę milczeniem. Napisałem tylko co sądzę o kolumnach vintage. Nie brałem takich do siebie, bo wiem, że nie spełniają moich oczekiwań. Słuchałem w różnych miejscach, u różnych ludzi. Wiem, że są tanie w zakupie, można je odnowić i wtedy fajnie wyglądają. Niezły efekt za niedużą kasę. I to jest ok. Ale nie ma co wierzyć w mity i legendy jak to wspaniale grają. 
 

Zresztą łatwo udowodnić to co pisze. Jeśli u ciebie dCS i Audio Note grają tak samo i wolałeś starego dCSa, to albo kolumny nie różnicują nagrań, co jest typowe dla tego typu kolumn, albo jesteś głuchy jak pień. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretne modele tych vintage poproszę, a nie brandy z netu.

Nie sluchales u siebie czyli gówno wiesz.

Jakis wspolczesny marketingowiec nakladl ci do glowy takich teorii jak kiedy ktos od rur, he, he, he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

konkretne modele tych vintage poproszę, a nie brandy z netu.

Nie sluchales u siebie czyli gówno wiesz.

Po co mam brać do siebie, coś co u kogoś gra fatalnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sly30 napisał:

Po co mam brać do siebie, coś co u kogoś gra fatalnie. 

Brawo ... CAŁY TY. Ja pie...e, ty nie masz o tym zielonego pojecia, jedynie to co ktos mundry naklad ci do łba. Masakra. Cztery plus cztery plus wysokie ... to jest to !!!

 

EOT.

 

Prosze nie pisz tu wiecej. Nie ma teraz banowania w watkach, szkoda bo juz bys dostal.

 

PS. napisz cos lepiej o mobilnych sluchawkach w odpowiednim watku, bedziesz bardziej wiarygodny.

Choć teraz slucham, bo pozno i cala rodzina spi, Stax 09 plus lampowe Euridice wiec mnie jedynie starym Orfeuszem mozesz zaskoczyc ... LOL. Niestey mnie nie stać, Ciebie i owszem wiec mnie czyms zaskocz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.