Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus a wybory .


wojciech iwaszczukiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marszałek zastępuje prezydenta tylko w kilku konkretnych przypadkach,  smierc, zrzeczenie sie urzędu,  orzeczenie SN że utracił możliwości sprawowania funkcji i cos tam moze jeszcze... nie ma mowy o końcu kadencji ...dopiero taki delikt otwieralby pole do kwestionowania wszystkiego i wszystkich i zacząłby sie chaos..pytanie po co do czegos takiego doprowadzac skoro mozna nie...odpowiedź przedstawilem wczesniej

...po trupach do władzy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

To oświeć mnie geniuszu. Tylko nie pisz, że Grodzki jest w kolejności po Witek, bo to wiedzą wszyscy.

Witek się też opróżni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

To oświeć mnie geniuszu. Tylko nie pisz, że Grodzki jest w kolejności po Witek, bo to wiedzą wszyscy.

Grodzki to może być w kolejce ale do Balbinki. To taki sklep z gorzałą przy Wiejskiej :)   

Godzinę temu, jar1 napisał:

Witek się też opróżni ?

Myślisz, ze znowu coś z Putinkiem planują? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klapa747 napisał:

Balbinki. To taki sklep z gorzałą przy Wiejskiej ?  

Balbina to teraz na Nowogrodzkiej urzęduje. 

PS . A tak na marginesie, biorąc pod uwagę staż na forum i poziom, spuszczam do kibla:

Pa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, costa brava napisał:

Marszałek zastępuje prezydenta tylko w kilku konkretnych przypadkach,  smierc, zrzeczenie sie urzędu,  orzeczenie SN że utracił możliwości sprawowania funkcji i cos tam moze jeszcze... nie ma mowy o końcu kadencji ...dopiero taki delikt otwieralby pole do kwestionowania wszystkiego i wszystkich i zacząłby sie chaos..pytanie po co do czegos takiego doprowadzac skoro mozna nie...odpowiedź przedstawilem wczesniej

...po trupach do władzy:)

Bzdura wydumana na siłę przez PiS. Jak nie ma Prezydenta to zastępuje go Marszałek Sejmu.

Nota bene - PiS pieprzy cały czas o chaosie. Jakim chaosie? Przecież gdyby Duda zniknął nikt by nawet tego nie zauważył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywołać chaos a potem winą obarczyc rząd, udalo sie to wam raz  przy pomocy Gowina , teraz sie nie uda:)

dobra koniec pitolenia bo i tak wiesz swoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będzie z tymi wyborami, czy PiS zastraszy Senat.

Teraz sobie o odpowiedzialności przypomnieli, chcą współpracy i takie tam. Przepocieszne.

Najpierw niech Pinokio opublikuje uchwałę PKW  bo znowu pajace zapomnieli co znaczy słowo "niezwłocznie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
to Marszałek Sejmu przejmuje obowiązki Prezydenta. Czyli obowiązki Dudy przejmie Witek.

 

Art.131 Konstytucji RP

2. Marszałek Sejmu tymczasowo, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej, wykonuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej w razie:

1) śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej,

2) zrzeczenia się urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej,

3) stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej lub innych przyczyn nieobjęcia urzędu po wyborze,

4) uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego,

5) złożenia Prezydenta Rzeczypospolitej z urzędu orzeczeniem Trybunału Stanu.

3. Jeżeli Marszałek Sejmu nie może wykonywać obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej, obowiązki te przejmuje Marszałek Senatu.

 

Sytuacje kiedy to marszałek sejmu wykonuje obowiązki prezydenta są ściśle określone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Sytuacje kiedy to marszałek sejmu wykonuje obowiązki prezydenta są ściśle określone.

Masz rację, ale Art.131 Konstytucji RP mówi o Prezydencie. A my mamy "prezydenta". ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne wyjście to zrzeczenie sie urzędu dzień przed końcem kadencji,  ale po co takie łamance robić skoro mozna normalnie procedurę przeprowadzić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, costa brava napisał:

niezwłocznie jest w przypadku ustaw a nie uchwał,  znowu nie sluchales pani Marszałek i g.... wiesz ?

Gówno to ty masz w swoim PiSowskim łbie.

1 godzinę temu, costa brava napisał:

jedyne wyjście to zrzeczenie sie urzędu dzień przed końcem kadencji,  ale po co takie łamance robić skoro mozna normalnie procedurę przeprowadzić 

No właśnie. Niech Pinokio opublikuje uchwałę PKW a Witek niech ogłosi termin wyborów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, costa brava napisał:

wg starej ustawy korespondenyjnej pocztowej ? bo nowej jeszcze nie ma, ile razy mam tłuc do głowy?:)

A co, niedobra była? Nagle "stara" sie zrobiła, przez miesiąc?

Tak ją Sasin zachwalał i co, rozmyślił się? Jakoś nic o tym nie mówił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś mamy 416 nowych zakażeń. Co na to prorok @Patrykowski? Sklonował się i schował się przede mną w wątku w którym z powodów znanych jedynie koledze moderatorowi mam bana. Tam się cwaniaczek produkuje wiedząc, że mu nie odpowiem. Żenada i gówniarzeria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaro_747 napisał:

No i dziś mamy 416 nowych zakażeń. Co na to prorok @Patrykowski? Sklonował się i schował się przede mną w wątku w którym z powodów znanych jedynie koledze moderatorowi mam bana. Tam się cwaniaczek produkuje wiedząc, że mu nie odpowiem. Żenada i gówniarzeria.

A czy ty musisz go czytać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, przemak napisał:

A czy ty musisz go czytać?

Nie zaglądałem do tego wątku, ale facet powołał się na mnie w swoim wpisie. Mało tego - chce odpowiedzi choć dobrze wie, że tam mu nie odpowiem.

"To jak @Jaro_747 spada czy nie spada? Tak się piekliłeś, że nie spada i do tego ten magiczny wykres, pamiętasz? Jak go dzisiaj zinterpretujesz, z miesięcznej perspektywy chyba można już pokusić się o jakieś konkluzje? Profesor Gut bodajże twierdził wtedy, że zaznaczył się trend spadkowy, ty zacząłeś kwiczeć, ze to idiota (jak każdy z resztą, kto mówi co innego niż ty). Oj klapuś...  :)  "

No i właśnie - powołuje się na wykres z danymi sprzed miesiąca. Normalny??? Chyba nie bardzo.

Dodatkowo oszust daje wykres nie zakażeń ale zgonów, ale pisze o czymś innym.

Teraz jasne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaro_747 napisał:

Nie zaglądałem do tego wątku, ale facet powołał się na mnie w swoim wpisie. Mało tego - chce odpowiedzi choć dobrze wie, że tam mu nie odpowie.

"To jak @Jaro_747 spada czy nie spada? Tak się piekliłeś, że nie spada i do tego ten magiczny wykres, pamiętasz? Jak go dzisiaj zinterpretujesz, z miesięcznej perspektywy chyba można już pokusić się o jakieś konkluzje? Profesor Gut bodajże twierdził wtedy, że zaznaczył się trend spadkowy, ty zacząłeś kwiczeć, ze to idiota (jak każdy z resztą, kto mówi co innego niż ty). Oj klapuś...  :)  "

No i właśnie - powołuje się na wykres z danymi sprzed miesiąca. Normalny??? Chyba nie bardzo.

Dodatkowo oszust daje wykres nie zakażeń ale zgonów, ale pisze o czymś innym.

Teraz jasne?

Gówna się nie rusza, bo śmierdzi. Moderacja pozwala na takie ekscesy i to jest tragedia, ale to nie znaczy, że trzeba brać udział w tych zapasach w gównie. Przy czym oczywiście to jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemak napisał:

Gówna się nie rusza, bo śmierdzi. Moderacja pozwala na takie ekscesy i to jest tragedia, ale to nie znaczy, że trzeba brać udział w tych zapasach w gównie. Przy czym oczywiście to jest moje zdanie.

Napisałem jak jest, bo Koledzy którzy w tamtym wątku z nim dyskutowali nie zauważyli ewidentnych manipulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaro_747 napisał:

Napisałem jak jest, bo Koledzy którzy w tamtym wątku z nim dyskutowali nie zauważyli ewidentnych manipulacji.

Zauważyli. A kto nie zauważył, to mała strata. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

Zauważyli. A kto nie zauważył, to mała strata. 

Teraz Grzegorz7 wrzucił wykres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, przemak napisał:

Moderacja pozwala na takie ekscesy i to jest tragedia

Moderacja nie jest potrzebna w tego typu sprawach. Powinniśmy sami sobie radzić z głupimi userami. Skarżenie do moderacji jest moim zdaniem dziecinne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Moderacja nie jest potrzebna w tego typu sprawach. Powinniśmy sami sobie radzić z głupimi userami. Skarżenie do moderacji jest moim zdaniem dziecinne.

Nie chodzi o skarżenie. Moderacja/administracja wie, że to są klony tego samego osobnika i nic z tym nie robi. To po co go banować w wątku, jak jego klony nadal paskudzą? Na to pytanie odpowiedzi nie uzyskamy, co samo w sobie już jest odpowiedzią. Słabe, ale co robić. 

13 minut temu, Jaro_747 napisał:

Teraz Grzegorz7 wrzucił wykres.

Trudno. Nie wszyscy czytają, na co odpowiadają. Ich problem. 

10 minut temu, jar1 napisał:

Aż takim masochistą nie jestem. ?

A to w twoim przypadku nie jest dla mnie niespodzianką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

Moderacja nie jest potrzebna w tego typu sprawach. Powinniśmy sami sobie radzić z głupimi userami. Skarżenie do moderacji jest moim zdaniem dziecinne.

No nie bardzo. jak było widać złośliwy user potrafi namnożyć klony i praktycznie zdemolować wątek (lub kilka wątków). Gdy dostanie w jakimś wątku bana szkodzi dalej jako klon. Nie chodzi o skarżenie tylko o przestrzeganie elementarnych zasad. O Regulaminie nie wspominam, bo to w ogóle abstrakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

No nie bardzo. jak było widać złośliwy user potrafi namnożyć klony i praktycznie zdemolować wątek (lub kilka wątków). Gdy dostanie w jakimś wątku bana szkodzi dalej jako klon. Nie chodzi o skarżenie tylko o przestrzeganie elementarnych zasad. O Regulaminie nie wspominam, bo to w ogóle abstrakcja.

Jeżeli właściciel forum to ewidentnie aprobuje, to co można zrobić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.