Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz- pomoc przy wyborze


Shabranido
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W chwili obecnej posiadam jako jeden ze wzmacniaczy sony ta f555es ll. Czy będzie zauważalna duża różnica po przejściu na któryś z wymienionych poniżej modeli? Na pewno znajdą się osoby,które miały z nimi styczność oraz z odniesienie do sonego. Budżet na wzmacniacz to 5 do 6tys.zł.

Modele które mnie interesują to:

Marantz PM 94, Yamaha ax2000, Accuphase 206, Accuphase 303x, Sansui alpha 707mr, dzielona Yamaha M4 C4

Oczywiście wasze inne sugestie również będą mile widziane i bardzo pomocne. To co udało mi się znaleźć o ów wymienionych modelach przeczytałem. O PM94 jak i AX2000 jest bardzo mało informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze uważam,że warto jak do tej pory z tych staroci które się przewineły u mnie, byłem naprawdę zadowolony oczywiście przegląd po zakupie to podstawa. Wykonanie też stoi na bardzo wysokim poziomie a dzisiaj tak wykonany sprzęt kosztuje naprawdę dużo. Można kupić coś nowszego ale czy napewmo będzie lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też starych się nie boję, ale 40 lat to chyba trochę za wiele. Myślę że w tej cenie kupil by coś mniej starego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz ujmując kolumny chyba były warte ze 12-15 tys skoro wzmacniacz z tego poziomu ? 

Trzeba pamiętać o jednej rzeczy - jeśli jest sprawny, z basem i przejrzysty, to wymiana wiele nie wniesie.

Moim zdaniem odpowiada za 20% brzmienia; chyba, że to jakiś złom, ale ES trzyma się długo i naprawdę gra.

Potrzebujesz może zdalnego lub DAC'a w jednym i stąd te poszukiwania ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje po prostu czegoś lepszego niż ten sony(mój sony oczywiście sprawny, po przeglądzie).Świat na sony się nie kończy, lubię bardzo tą markę zwłaszcza odtwarzacze cd, ale chcę spróbować czegoś innego.Doszedł jeszcze do puli  luxman L550.Dostałem odpowiedź od jednego z forumowiczów,który miał wszystkie z wymienionych modeli,że każdy z nich będzie lepszym wyborem(może po za accu e206) od obecnego sonego.Kolumny to następny etap poszukiwań po zakupie wzmacniacza, więc to nie problem.Nie zależy mi na pilocie i wodotryskach.Miałem swojego czasu również sony ta f870 bardzo ładnie zbudowany wzmacniacz ale nic poza tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około połowę tej ceny, którą chcesz wydać, kupisz Harman Kardon HK990,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

który nie dość że nowszy i bardziej funkcjonalny, to jeszcze dźwiękowo moim zdaniem lepszy niż te, które wymieniłeś. Jeśli natomiast rzeczywiście chcesz wydać 6k zł, to poszukaj Roksan Caspian M2 np.,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jeśli lubisz starocie bo ładnie wyglądają, a na drugim planie jest dźwięk i nie będziesz w stanie sam naprawić/zrobić przeglądu, faktycznie solidnie wykonanych wzmacniaczy vintage, to kwota jaką chcesz wydać jest za mała. Kupisz coś co będzie grało, będzie po jakiś przeglądach/wymianach na tanich zamiennikach ale z brzmieniem oryginału może mieć nie wiele wspólnego. Sam jestem zwolennikiem starszych konstrukcji ale ja sam robię wszystko i przede wszystkim nie kupuję "dziadków" za kilka tysi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj radmorek.Uważam,że starocie nie tylko ładnie wyglądają ale i też grają.Nie mam problemu z wydaniem dodatkowej sumy na serwis oraz ewentualne naprawy, dla mnie to podstawa po zakupie starszego sprzętu.Nowe HK to nie moja bajka i nic  specjalnego.Co do kwoty jaką chce przeznaczyć to 6 do 7tys.zł.Myślę,że w tej kwocie jednak można coś znaleźć ciekawego ze starszych konstrukcji.Mam rozumieć,że słyszałeś każdy z wymienionych przeze mnie modeli?PM 94 to topowy model marantza i jest wykonany świetnie do tego na jednych z najlepszych mosfetów. AX 2000 yamahy również wykonana świetnie i pozytywnie oceniana, pokaż mi dzisiaj tak wykonany wzmacniacz w tej cenie, luxman L550 jeden z najlepszych wyprodukowanych luxmanów.Może kiedyś przyjdzie czas na ówczesne nowości audio w chwili obecnej interesują mnie starsze konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Shabranido napisał:

PM 94 to topowy model marantza i jest wykonany świetnie do tego na jednych z najlepszych mosfetów.

Masz na myśli parę 2SK405 i 2SJ115, bo chyba te tam występują, to powiem Ci, że nie są to najlepsze MOSFET-y mimo, że to Pi-MOS pierwszej generacji z grupy DMOSFET, jak Ci na nich zależy to możesz kupić sobie wyposażonego w nie Hitachi HA-007, o którym już dzisiaj wspominałem, dostaniesz go za około 500zł. Pomijam fakt, że jest to obecnie, ze względu na wiek i nie tylko, dość awaryjny egzemplarz, oczywiście PM94.

1 godzinę temu, Shabranido napisał:

Mam rozumieć,że słyszałeś każdy z wymienionych przeze mnie modeli?

Tak, również część z nich miałem i jeszcze wiele innych, głównie w czasach gdy kosztowały "grosze" albo jak kto woli normalne pieniądze czyli jak już kiedyś pisałem w czasach gdy wchodziło KD i ludzie wysprzedawali "stare stereo" za grosze, bo się zachłysnęli właśnie kinem i dopiero po czasie doszło do nich, że plastikowe amplitunery AV, to nie to samo, a za naprawdę dobry ampli trzeba zapłacić majątek. Obecne ceny vintage są absurdalne, jest już o tym wątek na forum, co nie zmienia faktu, że wymienione przez Ciebie modele są solidne i dobrze wykonane ale dla mnie nie są warte obecnie żądanych za nie pieniędzy ale to moje zdanie, Ty zrobisz jak uważasz.

 

1 godzinę temu, Shabranido napisał:

pokaż mi dzisiaj tak wykonany wzmacniacz w tej cenie

Ale chcesz rozmawiać o wyglądzie/estetyce czy aspektach technicznych, o których myślę, że nie masz za dużej wiedzy, bo gdybyś miał, to byś "docenił" budowę HK 990 i jego parametry/możliwości w stosunku do ceny, nie mówię o dźwięku, bo to subiektywne.

Zresztą, jak sam zauważyłeś

W dniu 3.04.2020 o 14:54, Shabranido napisał:

Miałem swojego czasu również sony ta f870 bardzo ładnie zbudowany wzmacniacz ale nic poza tym.

budowa to nie wszystko, a pięknej i solidnej budowy mu nie można zarzucić więc tym bardziej nie rozumiem już cytowanego, przez Ciebie stwierdzenia

1 godzinę temu, Shabranido napisał:

pokaż mi dzisiaj tak wykonany wzmacniacz w tej cenie

skoro, jak sam zauważasz budowa, to nie wszystko, a wybranie sobie kilku wysokich/najwyższych modeli z przed wielu lat nie gwarantuje satysfakcji dźwiękowej.

Poczekaj, aż się odezwie albo sam napisz do @Bumpalump, on siedział dość mocno w Sony serii ES, a obecnie w wysokich modelach Sansui i dodatkowo jest elektronikiem więc może on Cię nakieruje, co będzie lepsze, z tych co wymieniłeś, po Twoim Sony, jeśli tylko na nich się skupiasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielilem odpowiedzi w innym temacie ale nie wiem czy autor przeczytal wiec zacytuje jeszcze raz siebie

Cytat

Yamaha AX, Marantz, Accuphase E-303X oraz Sansui 707 kazdy z nich zagra lepiej ale i inaczej, jesli szukasz brzmienia o zblizonej sygnaturze ale w lepszym wydaniu to na placu boju zostaje accuphase i sansui.

Chociaż osobiscie gdybym mial dokonac wyboru to wolalbym dolozyc grosza do wyzszych modeli E-405 lub Alpha 907. Lub jesli budzet jest sztywny to zamiast E-303X wolalbym E-305

 

5 godzin temu, radmorek napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

który nie dość że nowszy i bardziej funkcjonalny,

To bnardzo udany dzwiekowo model ale jego awaryjnosc jest kosmiczna, zamiast niego warto zainteresowac sie starszymi modelami np HK 6990
 

10 minut temu, radmorek napisał:

dość awaryjny egzemplarz, oczywiście PM94

Przede wszystkim ze wzgledu na ilosc wydzielanego ciepla, sam wzmacniacz nie posiada bledow konstrukcyjnych, trzeba tylko zwrocic uwage na bledy w serwisowce ktore dotycza regulacji pradu spoczynkowego, mialem juz takie przypadki gdzie trafil do mnie pm 94 doslownie ugotowany bo ktos pomylil procedury regulacji pradu dla klasy AB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,że obecne ceny są chore w niektórych przypadkach sprzętu vintage. Co do sony ta f870 chodziło mi,że jest pięknie zbudowany lecz co do dźwieku nie powala w konfrontacji z  ta f555es II oczywiście w mojej opini. Odnośnie HK to nigdy nie była moja szkoła dźwięku a słyszłem parę starszych modeli ,a co do aspektu wykonania technicznego to fakt jest dobrze wykonany tutaj nie mam nic do zarzucenia.Przyznaję,że może trochę uparłem się na ów starsze konstrukcie co nie zmaczy,że nie wezmę pod uwagę i rozważania innych propozycji. Założyłem ten temat głównie poto by dowiedzieć się czegoś więcej od ludzi którzy mieli styczność z tymi urządzeniami i są bardziej doświadczeni.Napewno będzie to bardzo pomocne przy wyborze.

Bumpalump oczywiście przeczytałem wcześniejsze odpowiedzi.Nie upieram się przy pm94 raczej daruję sobie ten model. Co do HK990 jak widać opinie są różne ,zwłaszcza jeżeli jest taka awaryjność odpada. Ogólnie zostały 3 firmy Accuphase, Sansui oraz Luxman. Jak sansui 707mr radzi sobie prądowo z trudnymi kolumnami? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bumpalump napisał:
Godzinę temu, radmorek napisał:

dość awaryjny egzemplarz, oczywiście PM94

Przede wszystkim ze wzgledu na ilosc wydzielanego ciepla

To tak samo, jak HK990, który jest ładnym grzejnikiem na zimę?, gdyby ludzie nie trzymali sprzętów w ciasnych wnękach, z górną pokrywą przy samym blacie, to by nie było tylu problemów, zwłaszcza, że w instrukcji jest napisane o ustawieniu. Co do jego awaryjności, to wszystkie pięć, które naprawiałem, miały uszkodzone thermal trak-i, no i oczywiście rozjechany bias ale to żadna poważna/skomplikowana naprawa, dlatego znów szukam dla siebie w dobrej cenie i tak przy okazji autorowi zaproponowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rafal735r napisał:

Jak widzę wiatraki we wzmacniaczu stereo to nie mogę. 

To napisz skargę np. do producenta Krell Vanguard, że umieścił dwa wentylatory we wzmacniaczu za 20k zł i podeślij mu swoje rozwiązanie konstrukcyjne, przecież na pewno wykonujesz lepsze konstrukcje od podstaw.

2 godziny temu, Shabranido napisał:

Jak sansui 707mr radzi sobie prądowo z trudnymi kolumnami? 

Jakie konkretnie kolumny masz na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej posiadam phonary p20s i w  muzyce której słucham uważam,że fajnie się sprawdzają czyli w 70% są to gatunki: rock,hard rock i metal,blues i jazz.Ogólnie temat kolumn to osobna kwestia zakupu i na to również mam przeznaczony budżet jeżeli zajdzie potrzeba zmiany ich. Chciałem zacząć od wzmacniacza jako pierwszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radmorek napisał:

To napisz skargę np. do producenta Krell Vanguard, że umieścił dwa wentylatory we wzmacniaczu za 20k zł i podeślij mu swoje rozwiązanie konstrukcyjne, przecież na pewno wykonujesz lepsze konstrukcje od podstaw.

 

Ten Krell to chiński badziew. Krell skończył się dawno. Jak producenta nie stać na porządne radiatory i obudowę żeby odporowadzic ciepło pasywnie , tylko musi stosować wiatraczki za 5zl żeby zaoszczędzic to ja nic nie poradzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz kupić starocia to Accuphase E305 za dźwięk i wytrzymałość, nie pchaj się w stare wysokie Marantze czy Lxumany bo będzie płacz przy serwisie to nie są wytrzmałe sprzęty w ich wypadku skończysz prędzej czy później   z ulepem na nieoryginalnych częściach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E305 od acuphase również została mi polecona i ją rozważam jak najbardziej.Każdy jakąś ma tam swoją opinię jedni piszą,że luxmany to porządne i wytrzymałe sprzęty.Wiem,że tranzystory już nie są produkowane od dawna do nich.Staram się tylko rozważyć możliwe opcje i każda rada jest jak najbardziej cenna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Shabranido napisał:

.Każdy jakąś ma tam swoją opinię jedni piszą,że luxmany to porządne i wytrzymałe sprzęty.Wiem,że tranzystory już nie są produkowane od dawna do nich

Jeśli masz na myśli L550, to tam są 2SA1075/2SC2525 i są jeszcze dostępne, nie mówię że łatwo i tanio i że podróbki nie można trafić ale są, dostępne są też zamienniki.

 

9 godzin temu, Shabranido napisał:

E305 od acuphase również została mi polecona i ją rozważam jak najbardziej.

I na tym bym poprzestał i resztę odrzucił, jak radzą koledzy, jeśli już mają być "dziadki", dodatkowo bez problemu "wystarczy prądowo" do Twoich kolumn, zdecydowanie lepiej niż 707MR, o który pytałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shabranido nie napisałeś czego oczekujesz po zmianie. Ma być lepszy - ale w czym? Moim zdaniem odwróć kolejność zakupów, dobierz najpierw kolumny do posiadanego pomieszczenia i słuchanej muzyki, a dopiero potem elektronikę do kolumn. Poza tym za 5- 6k można kupić wzmacniacz lub set pre - end prawdopodobnie lepszy (zapytasz pewnie lepszy? a w czym?? ? od wszystkich (nie wypowiem się o tych sansui i accu) które wymieniłeś pozostawiając na boku dyskusję o stronie wizualnej urządzenia. Piszę te słowa jako były już użytkownik m.in PM95 czy combo Yamahy C2x/B2X. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy w całokształcie prezentowanej przez siebie muzyki od sony.Na pewno nie lubię grania za koca,mulenia, rozlanego basu oraz ostrości,wzmacniacz ma być w miarę neutralny.Kolumny myślę,że do tego typu muzyki jakiej słucham sprawdzają się bardzo dobrze ale to okaże się po zakupie konkretnego wzmacniacza a jeżeli nie, mam budżet na wymianę ich.

Radmorek tak chodziło mi o luxmana L550 ewentualnie L530.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar kupić tego Luxmana L5XX to od razu na serwis do pomiaru główne kondy i nie zdziw się, że będą mieć po 50% pojemności bo ten typ tak ma w L430 było to samo, wzmacniacze te też nie były drogie w swoim okresie za wyjątkiem L-550 który kosztował 4000DM tyle co Accuphase E-302 tym bardziej ceny handlarzy 4-6 tys za L530 czy L510 cena ok 2000DM to jest nieporozumienie moim zdaniem,zrobisz jak uważasz to Twoja kasa moim zdaniem nabijanie kieszeni handlarzowi to nie najlepszy pomysł za 6000zł bywały oferty Accuphase E305 kosztował 5500DM w 1993 r  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman odpadł z listy, tylko na początku myślałem o tych dwóch modelach czyli L550 oraz ewentualnie L530.Luxman miał być od osoby prywatnej.Ogólnie na placu boju zostaje accuphase e305 oraz któryś z modeli sansui(dokładnie jeszcze nie wiem ponieważ jest ich trochę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM 94 chyba pracuje częściowo w klasie A do 30W a związku z tym mocno się grzeje w tak wiekowym modelu każdy kondesator musiałby być przemierzony bo ciepło jak wiadomo wzmaga zużycie, ten sam problem chyba trapi Luxmany, miałem model LV105 bardzo awaryny i grzejący się nie daje rady przy wymagających kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dune napisał:

Marantz PM 94 chyba pracuje częściowo w klasie A do 30W a związku z tym mocno się grzeje w tak wiekowym modelu każdy kondesator musiałby być przemierzony bo ciepło jak wiadomo wzmaga zużycie, ten sam problem chyba trapi Luxmany, miałem model LV105 bardzo awaryny i grzejący się nie daje rady przy wymagających kolumnach.

Ogólnie z luxmanami jak i PM94 dałem sobie spokój w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2020 o 13:20, Shabranido napisał:

Można kupić coś nowszego ale czy napewmo będzie lepsze.

Nowy sprzęt np.: wypożyczasz na odsłuch z salonu i wiesz czy lepsze czy nie. W tym budżecie kupisz choćby Yamahę A-S1100, Denona PMA-1600NE czy Maranzt'a PM8600 i pewnie z co najmniej kilkanaście innych sprzętów. Nie czarujmy się to co było 40 lat temu na szczycie spokojnie można porównywać do sprzętu ze średniej półki zwłaszcza że wiek też swoje dokłada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sls napisał:

Nowy sprzęt np.: wypożyczasz na odsłuch z salonu i wiesz czy lepsze czy nie. W tym budżecie kupisz choćby Yamahę A-S1100, Denona PMA-1600NE czy Maranzt'a PM8600 i pewnie z co najmniej kilkanaście innych sprzętów. Nie czarujmy się to co było 40 lat temu na szczycie spokojnie można porównywać do sprzętu ze średniej półki zwłaszcza że wiek też swoje dokłada.

Słuchałem swojego czasu yamahe A-S1000 i szczerze bardziej podobał mi się dźwięk starej a1020 którą z resztą do dzisiaj mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Shabranido napisał:

Słuchałem swojego czasu yamahe A-S1000 i szczerze bardziej podobał mi się dźwięk starej a1020 którą z resztą do dzisiaj mam.

Ale czy czy z tego odsłuchu można wyciągnąć jakiś ogólny wniosek typu że stare sprzęty to lepiej grają..., myślę że nie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.