Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz- pomoc przy wyborze


Shabranido
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Airmike napisał:

końcową da odsłuch we własnym pomieszczeniu bo uwzględni jego akustykę

Zapewne tak tyle, że ze słowa akustyka nie można robić aksjomatu, jest wiele tematów na forach gdzie ludziom zgłaszającym problem z dźwiękiem radzono "adaptację akustyczną", nie wspomnę o kablach, bezpiecznikach i innych voodoo, a wystarczyło, że przyniósł od kolegi inny wzmacniacz i się okazało, że gra tak jak chce. Podstawa, to dobrze skonfigurowany zestaw i nie chodzi o jego cenę i taki zestaw zagra zawsze dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, radmorek napisał:

No i oczywiście odpowiednia oprawa prasowa, oczywiście w gazetach, które w ogóle "nie są zależne od pieniędzy reklamodawców", bo przecież w nich też pracują sami pasjonaci i robią to za darmo, mało tego jeszcze pewnie dopłacają do tego aby ktoś im podrzucił graty na testy.

No to chłopie musiałeś się się wiele naczytać o testach (opłacanych) kolumn firmy yb Audio ???

Pewnie tyle samo słyszałeś co przeczytałeś recenzji ?????

Doprecyzuje ci jedną rzecz, do chwili obecnej nie ukazał się w prasie żaden test kolumn YBAudio. 

No może po za tym w twojej główce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paul klacska napisał:

do chwili obecnej nie ukazał się w prasie żaden test kolumn YBAudio.

A gdzie ja napisałem, że się ukazał, jak chcesz łapać za słówka, to poszukaj sobie kogoś innego do rozmowy, bo skoro wiesz, że się nie ukazał, to znaczy że jesteś regularnym czytaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, radmorek napisał:

A gdzie ja napisałem, że się ukazał, jak chcesz łapać za słówka, to poszukaj sobie kogoś innego do rozmowy.

To przestań pisać bzdury o jakiś artykułach prasowych YBAudio a wtedy znajdę sobie kogoś innego do rozmowy.

Życzę miłej lektury. Pozdrawiam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paul klacska napisał:

To przestań pisać bzdury o jakiś artykułach prasowych YBAudio

Jeszcze raz, gdzie pisałem konkretnie o tej firmie w odniesieniu do artykułów prasowych, pisałem ogólnie o firmach tzw. manufakturach i ich cenach i przy okazji o prasie audio, a że akurat, YB się tam nie znajduje, jak twierdzisz, to jak to mówią "jedna jaskółka wiosny nie czyni" więc naprawdę poszukaj sobie kogoś innego do czepiania się słówek, jak lubisz kolumny YB w ich cenie, Twoje prawo, a ja mam inne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, radmorek napisał:

Jeszcze raz, gdzie pisałem konkretnie o tej firmie w odniesieniu do artykułów prasowych, pisałem ogólnie o firmach tzw. manufakturach i ich cenach i przy okazji o prasie audio, a że akurat, YB się tam nie znajduje, jak twierdzisz, to jak to mówią "jedna jaskółka wiosny nie czyni" więc naprawdę poszukaj sobie kogoś innego do czepiania się słówek, jak lubisz kolumny YB w ich cenie, Twoje prawo, a ja mam inne zdanie.

Co do ceny. Większość użytkowników (nie ty) sądzi ,że stosunek jakości do ceny w YBAudio jest rewelacyjny . Mógłbyś tak napisać o pewnej firmie ze Śląska ale nie o YBAudio. W tym aspekcie masz prawo mieć swoje zdanie ale one jest nie zgodne ze stanem rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, radmorek said:

Zapewne tak tyle, że ze słowa akustyka nie można robić aksjomatu

To zależy do jakiego poziomu w odsłuchu się dąży. Akustyka pomieszczenia dla odsłuchu jest tym samym czym fundament dla domu. Buduje się domy zaczynając od fundamentów czy od dachu? W ogólnym rozrachunku zapanowanie nad akustyka jest najtańszym sposobem na dobry dźwięk z systemu. Załóżmy że kasuje ci się w pomieszczeniu albo podbija jakiś zakres i masz dziurę albo górkę  --/+20dB w tym miejscu. I  będziesz łatał to jakimś niepełnosprawnym wzmacniaczem który akurat tak się zdarzy że to skompensuje? Z dwóch kiepskich urządzeń które wzajemnie skompensują swoje braki lub poważny problem z akustyką nigdy nie zrobisz dobrego systemu. To oszukiwanie samego siebie i OK nikt nikomu nie broni  ale nie można wprowadzać w błąd innych a tym bardziej odsądzać od czci i wiary którzy się starają bardziej, ludzie studia z tej dziedziny robią, a ty twierdzisz żeby akustykę olać i żonglować sprzętem do upadłego? . O voodoo , kablach i bezpiecznikach nie pogadamy, nikt w wątku o to nie pytał i nikt nie wspominał, po co śmiecić?Dawaj przydatne porady pytającemu lub  zaoferuj mu konkretną pomoc jak @Bumpalump wyżej skoro chcesz pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radmorek napisał:

Słyszałem, oczywiście nie wszystkie modele tych firm, natomiast cena jaką żądają jest absurdalna w stosunku do tego co oferują, no ale od jakiegoś czasu to bardzo modne i chwytne dla tzw. audiofili, że firma to manufakturka, skupiająca pasjonatów i tego typu opowieści i od razu cena idzie w górę, no bo przecież jednostkowe musi być lepsze niż masowe, brakuje jeszcze tylko dopisku, jak to pasjonaci z tych manufaktur wykonują każdy element tych kolumn od podstaw, sami produkują głośniki, kondensatory, śrubki itp. No i oczywiście odpowiednia oprawa prasowa, oczywiście w gazetach, które w ogóle "nie są zależne od pieniędzy reklamodawców", bo przecież w nich też pracują sami pasjonaci i robią to za darmo, mało tego jeszcze pewnie dopłacają do tego aby ktoś im podrzucił graty na testy.

 

Czyli jednak nie masz pojęcia o czym piszesz. Zobacz jaki jest wkład materiałowy w te kolumny. Przetworniki, skrzynki itd i potem porównaj z ceną i dopiero się wypowiadaj. 

Poza tym grają bardzo dobrze w swojej cenie i śmiem twierdzić że lepszych nie znajdziesz przebierając w komercyjnych markach. Ale akurat ty z tych co lubią czytać broszury, testy i reklamy. Choć ja nie widziałem tam YB. 

41 minut temu, radmorek napisał:

Jeszcze raz, gdzie pisałem konkretnie o tej firmie w odniesieniu do artykułów prasowych, pisałem ogólnie o firmach tzw. manufakturach i ich cenach i przy okazji o prasie audio, a że akurat, YB się tam nie znajduje, jak twierdzisz, to jak to mówią "jedna jaskółka wiosny nie czyni

Jest dużo polskich firm których nie ma w żadnych gazetach, ale z kad ty możesz o tym wiedziec? Prawda? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że stosunek ceny YB Audio, Audiosynergii czy Akustyków do tego co prezentują jest niespotykany w komercyjnych molochach ale nie wszystko się musi podobać wszystkim. Jestem skłonny zrozumieć że kolumny do plumkania jak ILR12 na pojedynczej 18-tce w budzie BR nie zagrają dobrze głośno muzyki "czadowej" i na takiej podstawie wydawać werdykt o produktach jakiejś firmy? Równie dobrze można powiedzieć że Lamborghini Hurracan jest do bani bo nie wchodzi do niego pięcioosobowa rodzina, dwa psy i 3 rowery. Wyrażając swoje opinie na jakiś temat, bierzmy pod uwagę to do czego został stworzony dany produkt. Jak ma być wbicie w fotel a z fotelem w ścianę to z akustyka proponuję RR4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespoły głośnikowe wydaje się, że są wszystkie budowane w tym samym celu... Choć rzeczywiście jedne konstrukcje są bardziej szpanerskie od innych. Jak to w życiu. Co do cen to podlegają odwiecznemu prawu popytu podaży. A i Koledzy mają rację co do wielu szerzej nie znanych marek. 

Ostatnio u znajomej słyszałem jakieś ZG zbudowane na życzenie, marki szczecińskiej, której nawet nie pamiętam. Grały zjawiskowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, opteron napisał:

Oczywiście że stosunek ceny YB Audio, Audiosynergii czy Akustyków do tego co prezentują jest niespotykany w komercyjnych molochach ale nie wszystko się musi podobać wszystkim. Jestem skłonny zrozumieć że kolumny do plumkania jak ILR12 na pojedynczej 18-tce w budzie BR nie zagrają dobrze głośno muzyki "czadowej" i na takiej podstawie wydawać werdykt o produktach jakiejś firmy? 

A ja tam mam jedną 18 i w sumie w szoku jestem jakie czasem ciśnienie potrafi wytworzyć. Oczywiście w nie dużym metrażu. W sumie to nawet nie gram na nich na polowie, bo wydziedziczyli by mnie z bloku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bumpalump napisał:

Jak minie koronawirus to zapraszam do siebie, posluchasz linii transmisyjnej w wykonaniu T+A, mam kilka wysokich sansui, accuphase, sony taf 555es tez mam wiec bedziesz mogl porownac roznice, mozliwosci jest wiele a tylko odsluch nawet u kogos pozwoli Ci zawezic krag poszukiwan

Dziękuję bardzo za zaproszenie jeżeli będzie tylko możliwość skorzystam chętnie.To prawda nic nie zastąpi odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Shabranido napisał:

Miałeś może styczność z Xavianami? Co do wyglądu mnie osobiście podobają się patrząc na zdjęcia.Z tego co wyczytałem średnio nadają się do rocka i mocniejszego grania.Może ktoś ustosunkuje się do tej opinii?

Tak. Miałem. Z tymi starszymi jak Gulia. Oczywiście zgadzam się ,że trzeba mieć do nich mocny wzmacniacz.Ogólnie można powiedzieć ,że do przeważnie SS potrzebny jest dobry ,mocny wzmacniacz. Nie wiem czy w tej kwocie znajdziesz kolumny do wszystkiego. Zawsze jest jakiś kompromis. Zważywszy na to czym obecnie dysponujesz to i tak będzie duży przeskok. Pisałeś ,że słuchasz też jazzu i klasyki. Tu potrzebne są głośniki z kulturą. Xaviany to mają.

Pogadaj z użytkownikiem bagnet on sprzedaje te białe Akustyki. Powie Ci coś więcej na temat tych kolumn.

 

4 godziny temu, opteron napisał:

Oczywiście że stosunek ceny YB Audio, Audiosynergii czy Akustyków do tego co prezentują jest niespotykany w komercyjnych molochach ale nie wszystko się musi podobać wszystkim. Jestem skłonny zrozumieć że kolumny do plumkania jak ILR12 na pojedynczej 18-tce w budzie BR nie zagrają dobrze głośno muzyki "czadowej" i na takiej podstawie wydawać werdykt o produktach jakiejś firmy? Równie dobrze można powiedzieć że Lamborghini Hurracan jest do bani bo nie wchodzi do niego pięcioosobowa rodzina, dwa psy i 3 rowery. Wyrażając swoje opinie na jakiś temat, bierzmy pod uwagę to do czego został stworzony dany produkt. Jak ma być wbicie w fotel a z fotelem w ścianę to z akustyka proponuję RR4.

Oczywiście ,dlatego napisałem ,że ILR 12 nie mają jeb...

A co do pana radmorka to mam wrażenie ,że go "gul" męczy ,tylko nie bardzo wiem dlaczego.

5 godzin temu, radmorek napisał:

nie wspomnę o kablach, bezpiecznikach i innych voodoo,

Kable to nie voodoo. Pewnie bezpieczniki też. (w końcu płynie sygnał przez nie)Doprawdy nie wiem,co ty tutaj robisz jak nie słyszysz różnic wprowadzanych przez kable. Moim zdaniem jesteś głuchy, bo nie da się tego nie usłyszeć :)

Nie odpisuj .I tak już wystarczająco się skompromitowałeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Shabranido napisał:

Odnośnie wzmacniacza,czy ktoś z was miał może styczność z firmą Parasound?

Miałem jakiś czas temu Pre + Power. Zapamiętalem tylko podbity bas w górnym zakresie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2020 o 11:46, Shabranido napisał:

Marantz PM 94

Eksponat muzealny, zwykle z problemami natury geriatrycznej,

 

W dniu 2.04.2020 o 11:46, Shabranido napisał:

Accuphase 303x

zabytek

W dniu 2.04.2020 o 11:46, Shabranido napisał:

Sansui alpha 707mr

Wydmuszka, niekorzystny stosunek cena/jakość co "zawdzięczamy" gronu fanbojów-naganiaczy marki Sansui. Znam ten model z własnych odsłuchów, nie ma porażki ale za jego cenę bez problemu da się kupić znacznie lepszy brzmieniowo wzmacniacz.

W dniu 2.04.2020 o 11:46, Shabranido napisał:

Yamaha M4 C4

zabytek
 

W dniu 2.04.2020 o 11:46, Shabranido napisał:

Yamaha ax2000

Zabytek 
 

 

W dniu 2.04.2020 o 11:46, Shabranido napisał:

Accuphase 206

Zabytek

 

W dniu 2.04.2020 o 11:46, Shabranido napisał:

Budżet na wzmacniacz to 5 do 6tys.zł.

Posiadasz budżet pozwalający na zakup normalnego, użytkowego wzmacniacza o naprawdę dobrym brzmieniu, a ty interesujesz się jakimiś niszowymi dziwactwami które mogą Ci nastręczyć różnorodnych kłopotów, najczęściej związanych z ich wiekiem i stanem. Zostaw tego rodzaju zabawki kolekcjonerom i hobbystom, a Ty kup coś normalnego. Możesz się śmiało zainteresować wzmacniaczami lampowymi, stać Cię na porządną lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

Eksponat muzealny, zwykle z problemami natury geriatrycznej,

 

zabytek

Wydmuszka, niekorzystny stosunek cena/jakość co "zawdzięczamy" gronu fanbojów-naganiaczy marki Sansui. Znam ten model z własnych odsłuchów, nie ma porażki ale za jego cenę bez problemu da się kupić znacznie lepszy brzmieniowo wzmacniacz.

zabytek
 

Zabytek 
 

 

Zabytek

 

Posiadasz budżet pozwalający na zakup normalnego, użytkowego wzmacniacza o naprawdę dobrym brzmieniu, a ty interesujesz się jakimiś niszowymi dziwactwami które mogą Ci nastręczyć różnorodnych kłopotów, najczęściej związanych z ich wiekiem i stanem. Zostaw tego rodzaju zabawki kolekcjonerom i hobbystom, a Ty kup coś normalnego. Możesz się śmiało zainteresować wzmacniaczami lampowymi, stać Cię na porządną lampę.

Modele,które wymieniłem w całym wątku były to tylko moje propozycje przy których się nie upieram, a z większości z nich zrezygnowałem.Co do lampy nigdy nie miałem styczności niestety.Założony budżet na kolumny i wzmacniacz to w całości 16tys.zł.Nie chciałbym przekraczać tej kwoty a przede wszystkim zależy mi na zbudowaniu przyzwoitego zestawu,który sprawdzi się w tym czego słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Shabranido napisał:

Modele,które wymieniłem w całym wątku były to tylko moje propozycje przy których się nie upieram, a z większości z nich zrezygnowałem.Co do lampy nigdy nie miałem styczności niestety.Założony budżet na kolumny i wzmacniacz to w całości 16tys.zł.Nie chciałbym przekraczać tej kwoty a przede wszystkim zależy mi na zbudowaniu przyzwoitego zestawu,który sprawdzi się w tym czego słucham.

Odłóż zakupy na okres po zakończeniu epidemii, i zacznij od odsłuchów, nie śpiesz się z decyzjami i nie ulegaj pierwszemu wrażeniu. Postaraj się "wprosić" na odsłuch do kogoś kto ma już fajnie skonfigurowany system. Na początek mogę zaprosić do mnie, oczywiście dopiero wtedy jak się sytuacja unormuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ira napisał:

Kable to nie voodoo. Pewnie bezpieczniki też. (w końcu płynie sygnał przez nie)Doprawdy nie wiem,co ty tutaj robisz jak nie słyszysz różnic wprowadzanych przez kable. Moim zdaniem jesteś głuchy, bo nie da się tego nie usłyszeć ?

Więc rozumiem przyjmiesz zakład i w ślepych testach udowodnisz mi, że na sześć prób zgadniesz sześć razy jaki konkretnie kabel sieciowy/głośnikowy jest podłączony, a może nie podłączony, bo tylko udam, że przepinam, bo albo się coś słyszy albo nie, dotychczasowe testy, gdzie ludzie trafiają może w 30% może maksymalnie w 50% świadczą tylko o tym, że "strzelają" ale może Ty jesteś wyjątkiem, w pisaniu na pewno.

2 godziny temu, Shabranido napisał:

Odnośnie wzmacniacza,czy ktoś z was miał może styczność z firmą Parasound?

Jaki konkretnie model masz upatrzony, bo ta firma jak każda z czołowych miała/ma w swojej ofercie niskie niczym się nie wyróżniające modele i wysokie bardzo dobre ale i bardzo drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Odłóż zakupy na okres po zakończeniu epidemii, i zacznij od odsłuchów, nie śpiesz się z decyzjami i nie ulegaj pierwszemu wrażeniu. Postaraj się "wprosić" na odsłuch do kogoś kto ma już fajnie skonfigurowany system. Na początek mogę zaprosić do mnie, oczywiście dopiero wtedy jak się sytuacja unormuje. 

Nie śpieszę się z zakupem, chciałem jedynie zorientować się w jaką stronę ukierunkować poszukiwania.Wybór wzmacniaczy jest duży,a kolumn jeszcze większy.Dziękuję za zaproszenie jeżeli będzie tylko możliwość skorzystam.(Jestem z okolic Krakowa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Shabranido napisał:

Założony budżet na kolumny i wzmacniacz to w całości 16tys

Jeżeli z początkowych 5-6k zł rozrosło się do 16k zł na system, to najlepiej będzie zrobić jak napisał kolega wyżej

5 minut temu, McGyver napisał:

Odłóż zakupy na okres po zakończeniu epidemii, i zacznij od odsłuchów, nie śpiesz się z decyzjami i nie ulegaj pierwszemu wrażeniu. Postaraj się "wprosić" na odsłuch do kogoś kto ma już fajnie skonfigurowany system

Gdybyś lubił mocny i "gęsty" bas, aż szklanki tańczą na ławie, a gałka głośności nie schodzi poniżej połowy, to do mnie również możesz wpaść. Niestety ja nie posiadam w chwili obecnej, nawet wśród naprawianych, modeli które by Cię interesowały/wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, radmorek napisał:

Więc rozumiem przyjmiesz zakład i w ślepych testach udowodnisz mi, że na sześć prób zgadniesz sześć razy jaki konkretnie kabel sieciowy/głośnikowy jest podłączony, a może nie podłączony, bo tylko udam, że przepinam, bo albo się coś słyszy albo nie, dotychczasowe testy, gdzie ludzie trafiają może w 30% może maksymalnie w 50% świadczą tylko o tym, że "strzelają" ale może Ty jesteś wyjątkiem, w pisaniu na pewno.

Jaki konkretnie model masz upatrzony, bo ta firma jak każda z czołowych miała/ma w swojej ofercie niskie niczym się nie wyróżniające modele i wysokie bardzo dobre ale i bardzo drogie.

Chodziło mi o Parasounda Halo lub  A21+P3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radmorek napisał:

Gdybyś lubił mocny i "gęsty" bas, aż szklanki tańczą na ławie, a gałka głośności nie schodzi poniżej połowy

Nie, nie lubię. 

 

1 minutę temu, radmorek napisał:

nie posiadam w chwili obecnej, nawet wśród naprawianych, modeli które by Cię interesowały/wymieniłeś.

Wymieniłem, ale mnie nie interesują. Wynika to zresztą z mojej wypowiedzi.

3 minuty temu, Shabranido napisał:

Jestem z okolic Krakowa

A ja z zachodniej Małopolski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McGyver napisał:

Nie, nie lubię. 

 

Wymieniłem, ale mnie nie interesują. Wynika to zresztą z mojej wypowiedzi.

Ale ja nie pisałem do Ciebie tylko do autora wątku?.

Twój cytat zamieściłem w związku z tym co mu zaproponowałeś.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słucha rocka, metalu a vintage z tym swoim miękkim brzmieniem średnio się nadaje do takich gatunków, co zostało zresztą przez mnie sprawdzone przez lata np. Accuphase E206 z Usher V601 które miałem nie powiem grało to przyjemnie, ale z określonym gatunkiem jakieś wokale spokojna muzyka mike oldfield, vangelis itp w rocku brakowało pazura kick basu w średnim zakresie praktycznie nie występował było miękko przyjemnie, ale z zastrzeżeniami do basu, zainteresuj się lepiej elektroniką Krella w tym budżecie można coś wyhaczyć z rynku wtórnego, te kloce słyną z świetnego basu mikrodynamiki i przejrzystości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, radmorek napisał:

Jeżeli z początkowych 5-6k zł rozrosło się do 16k zł na system, to najlepiej będzie zrobić jak napisał kolega wyżej

Gdybyś lubił mocny i "gęsty" bas, aż szklanki tańczą na ławie, a gałka głośności nie schodzi poniżej połowy, to do mnie również możesz wpaść. Niestety ja nie posiadam w chwili obecnej, nawet wśród naprawianych, modeli które by Cię interesowały/wymieniłeś.

Budżet który podałem na początku to tylko sam wzmacniacz a o kolumnach i ich wymianie tylko wspomniałem oraz,że na nie również mam kwotę.Bardziej zależy mi na jakości basu oraz jego zróżnicowaniu oczywiście powinien posiadać swoje dociążenie ale bez przesady.Dużo zależy również od realizacji samej płyty.Odnośnie basu, niedawno wpadły w moje ręce zachwalane przez ''wielu'' słuchawki dt990pro i tego jak dla mnie nie da się słuchać,granie za kocem to raz a dwa to bass potężny ale nie mający ujścia,dopiero po open modzie nastąpiła znacząca poprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Masz tutaj z Polski jak Ci sie spodoba bedziesz mogl potem wybierac z wyzszej oferty firmy ...zapomnij o produkatch firm z glownego nurtu ...

 

https://www.ebay.co.uk/itm/LFD-ZERO-MK-II-Integrated-Amplifier-One-Of-The-Best-Analog-Sound/114061676176?hash=item1a8e9b0e90:g:6rYAAOSw6zheGbnD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Shabranido napisał:

Chodziło mi o Parasounda Halo lub  A21+P3.

A21+P3 słuchałem i jak dla mnie rewelacja, konstrukcyjnie też raczej nie ma się czego czepić, co do trwałości to nie wiem, ale to takie granie moim zdaniem, nazwijmy w uproszczeniu "estradowe/studyjne" i nie wiem czy takiego oczekujesz w 20m2, poza tym nie wiem jakie kolumny do tego byś dobrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.