Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz do Ortofon quintet black s


Arek80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, prośba o jakieś sprawdzone przedwzmacniacze do tej wkładki. Widzę, że bardzo popularne i chwalone są ostatnio 1ARC Arrow 2 no i oczywiście droższy rcm sensor 2. Czy to dobry kierunek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra z Pro-Ject Phono Box RS. Dźwięk jest rozdzielczy, źródła pozorne duże, krawędzie są lekko zaokraglone. Chciałbym wrzucić mu jeszcze zasilacz liniowy. 

Jakie masz wrażenie z odsłuchu tej wkładki? Moim zdaniem to jest dźwięk, o którym można powiedzieć, że jest 100% analogowy. Potrafi różnicować płyty, nie jest typowo ciepły a przy tym trochę pozbawiony emocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a heed questar mc ma pierwszy plan wysumięty do przodu , wąską panoramę . Dalszy plan ma zaokrąglone krawędzie a plan pierwszy ostre , oraz czerwoną diodę i napis heed ?

 

zawsze rozbrajają mnie takie opisy , więc nie mogłem się powstrzymać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Sensora i ciesz się graniem,ten quintet to dla tego pre bułka z masłem. Słyszałem go w akcji z najwyższym Dynavectorem na SME 30 z SME 3012 i wstydu nie było. To tyle na temat potencjału tego pre. Możesz też zanurkować w kierunku pre,któy zrobil Robert Rolof(podobnie jak Sensora) Robert jest geniuszem,nie zawaham się tego powiedzieć i w ciemno można obstawiać,że będziesz zadowolony. Zostaj jeszcze pre ahaji. Krzysiek wypuścił parę swoich pomysłów i za wyjątkiem ostatniego(którego nie słyszałem)wszystkie są świetne,ze wskazaniem na Husarie,którą dzięki uprzejmości Krzycha miałem w domu i mogę powiedzieć,że jest fantastyczne i bardzo wszechstronne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Margol napisał:

Kup Sensora i ciesz się graniem,ten quintet to dla tego pre bułka z masłem. Słyszałem go w akcji z najwyższym Dynavectorem na SME 30 z SME 3012 i wstydu nie było. To tyle na temat potencjału tego pre. Możesz też zanurkować w kierunku pre,któy zrobil Robert Rolof(podobnie jak Sensora) Robert jest geniuszem,nie zawaham się tego powiedzieć i w ciemno można obstawiać,że będziesz zadowolony. Zostaj jeszcze pre ahaji. Krzysiek wypuścił parę swoich pomysłów i za wyjątkiem ostatniego(którego nie słyszałem)wszystkie są świetne,ze wskazaniem na Husarie,którą dzięki uprzejmości Krzycha miałem w domu i mogę powiedzieć,że jest fantastyczne i bardzo wszechstronne.

No myślę właśnie o tym sensorze. Sensor prelude jest nawet do sprzedania w mojej okolicy, ale to pewnie nie to samo co najnowsza wersja. Pasuje mi też bardzo budową ze względu na wyjścia xlr, a mój kolejny przedwzmacniacz nie będzie już miał rca. A kojarzysz może ARC arrow 2? Widzę to pre ostatnio u wielu osób w bardzo dobrych systemach, a jednak trochę tańsze od sensora 

5 godzin temu, Pablo15099 napisał:

U mnie gra z Pro-Ject Phono Box RS. Dźwięk jest rozdzielczy, źródła pozorne duże, krawędzie są lekko zaokraglone. Chciałbym wrzucić mu jeszcze zasilacz liniowy. 

Jakie masz wrażenie z odsłuchu tej wkładki? Moim zdaniem to jest dźwięk, o którym można powiedzieć, że jest 100% analogowy. Potrafi różnicować płyty, nie jest typowo ciepły a przy tym trochę pozbawiony emocji.

Ciężko mi się wypowiedzieć na temat samej wkładki, bo po pierwsze mam ją zbyt krótko, po drugie przedwzmacniacz podłączony jest do wzmacniacza kablem za 1,50pln z Mediamarkt i dopiero we wtorek będę miał odpowiedni. Wkładka jest też nowa i słyszę, że dźwięk się zmienia jednak trochę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek80 pierwsza wersja Sensora jest świetna,cieszyłem się nią parę lat i w tym czasie ogrywał mi parę wkładek,czasem nawet obsługiwał 2 równocześnie. Do tego quinteta to aż nadmiar szczęścia. Ten otrofon to nie jest jakiś ósmy cud świata i nie piszę o tym złośliwie,tylko chcę Ci uświadomić,że Sensor bez zająknięcia obsłuży tę wkładkę. Masz okazję,to brać,bo to pre na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Margola. Ja od lat użytkuję Sensora I z wieloma wkładkami MM i MC - naprawdę nic mu nie brakuje, to znakomite pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięte pod Ortofon Verto i LAR LPS-1 i gra to znakomicie no i całość podpięte pod wzmacniacz Gennett na lampkach. Nic tylko słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się opiniami. Zacznę chyba od przetestowania tego sensora, bo to też na tyle rozpoznawalna marka, że nie będzie kłopotu później z odsprzedażą. Choć pewnie trzeba będzie mocno ponegocjować cenę, bo 5k to jednak zbyt dużo moim zdaniem. A o tym 1 arc arrow 2 nikt nie słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 koła za używkę? Chyba ktoś się z drzewem zderzył...

Wskocz na stronę RCM i zobacz sobie pre Trigona,stosunek jakość/cena bardzo uczciwa,maszynka jest bardzo wszechstronna i po prostu doskonale gra,wiem bo miałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margol dobrze prawi, pierwsza wersja Sensora kosztowała chyba 6 tys za nowy sprzęt, więc 5 tys za używkę to gruba przesada. Alternatywą dla Trigona Vanguard II w podobnej cenie może być też Atoll PH100. Miałem poprzednią wersję i bardzo miło wspominam. Dobrze gra i obsłuży bez problemu wkładki MM i MC, choć lepiej się czuje z MC HO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5k to faktycznie przesada. Za dodatkowego tysiaka można już wyrwać Audio Researcha ph5. Nie wiem jak gra, ale nie spotkałem się jeszcze ze słabym urządzeniem tej firmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph 5 gra bardzo,bardzo dobrze. Nie napiszę,że lepiej niż Sensor,bo to inne granie. Ja wolałem Sensora,w ogóle wszystko co miałem w domu a wyszło spod rąk Roberta Rolofa,było przynajmniej bardzo dobre a nawet wybitne.

Normalna cena za Sensora(pierwsza wersja)to 3-3,5 kzł z drugiej ręki,max 4 koła za egz w stanie sklepowym,wyżej to szukanie jelonka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Margol 3 - 3,5 tys. zł to jest cena rynkowa. Obecne ceny sprzętu są tak odjechane, że można pokusić się o zapłacenie 4 tys. zł, bo dźwięk tego wart (nowy Sensor I kosztował 6 tys. zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2020 o 16:04, Pablo15099 napisał:

U mnie gra z Pro-Ject Phono Box RS. Dźwięk jest rozdzielczy, źródła pozorne duże, krawędzie są lekko zaokraglone. Chciałbym wrzucić mu jeszcze zasilacz liniowy. 

Jakie masz wrażenie z odsłuchu tej wkładki? Moim zdaniem to jest dźwięk, o którym można powiedzieć, że jest 100% analogowy. Potrafi różnicować płyty, nie jest typowo ciepły a przy tym trochę pozbawiony emocji.

Autokorekta. Powinno być: to jest dźwięk, o którym NIE można powiedzieć, że jest 100% analogowy.

Wkładka będzie wytrzymała się kilkadziesiąt godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem, i szczerze mogę polecić pre OCTAVE PHONO EQ 2 jest znakomity , grał u mnie z ORTOFON CADENZA RED  a teraz gram przez trafo ORTOFON ST 80 SE i też jest znakomicie . Polecam oba rozwiązania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Udało mi się przesłuchać na razie 3 urządzenia. Pierwszy był Fezzaudio Gratia i nie był wcale taki zły choć szału też nie było. Wydaje mi się, że nie wysterowywał wystarczająco tej wkładki, brakowało mi dynamiki.

Aktualnie mam w domu Haiku-audio Ganymede oraz Avid pellar.

Haiku teoretycznie powinien być lepszy i ciekawszy dźwiękowo ze względu na zastosowanie lamp, jest też dwa razy droższy. Niestety nie słyszę tego, więc albo w moim torze się nie sprawdza albo jestem głuchy. Ma też słabsze wzmocnienie od Avida. Natomiast generalnie słychać, że jest to dobra klasa grania, ale brakuje mi energii i kontroli basu.

Avid jest bardziej energetyczny i sprawia większą frajdę, jest chyba też bardziej uniwersalny, ale chciałbym trochę większej klasy/kultury przy tym wszystkim. Generalnie za 3k nowy to całkiem fajne granie.

Po tych porównaniach dochodzę do wniosku, że potrzebuję do mojego systemu bardziej energicznego źródła, więc chyba nie stereotypowej lampy.

Niestety człowiek od Sensora prelude upiera się przy 5k, więc sobie daruję. Był jeszcze Moon 310 za 3k, ale nie jestem pewien czy jeszcze jest i z ciekawostek pojawił się Pathos In the groove mk2. Wygląda super, ale ciekawe jak gra? Na razie brak mi pomysłów co dalej, a na nowego sensora 10k nie wydam, chyba muszę poczekać, aż pojawi się coś na rynku wtórnym. 

I najciekawsza obserwacja jest taka, że liczyłem na to, że gramofon to będzie na tyle lepsze źródło nić CD czy pliki, że będę miał wstręt do cyfry, a tym czasem wcale tak nie jest. To są bardzo małe różnice choć trochę liczę na to, że jeszcze uda mi się wyciągną z analogu więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Arek80 napisał:

ale chciałbym trochę większej klasy/kultury przy tym wszystkim.

u angoli bym tej kultury/ klasy/ dopieszczenia poszukał , ale z dynamiką może być tu ciut gorzej , bo to nie idzie razem w parze .  

8 godzin temu, Arek80 napisał:

Po tych porównaniach dochodzę do wniosku, że potrzebuję do mojego systemu bardziej energicznego źródła, więc chyba nie stereotypowej lampy.

zapewne - choć lampa , lampie nie równa , są też bardzo "nielampowe" lampy - tylko poco kombinować na siłę.

8 godzin temu, Arek80 napisał:

I najciekawsza obserwacja jest taka, że liczyłem na to, że gramofon to będzie na tyle lepsze źródło nić CD czy pliki, że będę miał wstręt do cyfry, a tym czasem wcale tak nie jest. To są bardzo małe różnice choć trochę liczę na to, że jeszcze uda mi się wyciągną z analogu więcej

moim zdaniem przeceniasz możliwości vinylu , to źródło bardziej dla melancholijnych romantyków , niż szukających urwanych bitów z cd audiofilów.

Będzie inaczej , jednym lepiej , innym gorzej , ale  100% pewności nigdy nie masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2020 o 19:26, Margol napisał:

Krzysiek wypuścił parę swoich pomysłów i za wyjątkiem ostatniego(którego nie słyszałem)wszystkie są świetne,ze wskazaniem na Husarie,którą dzięki uprzejmości Krzycha miałem w domu i mogę powiedzieć,że jest fantastyczne i bardzo wszechstronne.

Jakie są Twoje wrażenia z Husaria (która v1, v2?)  vs. Sensor ? (no i też który bo tych Sensorów kilka było). 
Husaria to chyba najszybszy i jeden z bardziej dynamicznych/równo grających pre jakie słyszałem, ponoć Sensor troche wolniejszy i bardziej średnicowy. Po głowie chodzi mi Rolof Stelvio, ale nei wiem na ile ma to szanse położyć Husarię, a na ile cena jest taka, żeby dystrybutor mogl zarobić. 

Chyba lepiej kupić jakieś dobre lampowe Pre i japońskiego SUT w tych pieniązkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzyśkowi miałem w domu Husariie v.1,v.2 nigdy nie słyszałem i tu nie pomogę. Husariia podobała mi się zdecydowanie bardziej niż Sensor2,który mz ma przewalony dźwięk,ale wiem że są ludzie,którym bardzo się to podaba. Poza tym w wersjach tzw 2 to ja się już kompletnie pogubiłem. Czytałem gdzieś wypowiedź Piterskiego,że środek jest już kompletnie inny,od tego co ja,jak weszła v.2Sensora słyszałem,więc już kompletnie wszystko jest zagmatwane. Z Sensorem Prelude,czyli tym który wyszedł w całości z rąk Roberta Rolofa,mogę tylko napisać,że jest doskonały i porównując go do Husarii,to własciwie trudno się przyczepić,choć  Husaria podobała mi się bardziej ? ale Sensor Prelude z pewnością nie jest wolniejszy,może tylko odrobinkę mniej trójwymiarowy w prezentacji.Stelvio nigdy nie słyszałem,ale jak pisalem wcześniej,Robert jest geniuszem,jego projekty a miałem dwa(Bonasus i Sensor) są dźwiękowo wybitne w swojej klasie i trudno im cokolwiek zarzucić,więc ze Stelvio będzie tak samo. Musisz posłuchać i koniecznie zdać relacje ?. Co do lamp,to w domu na odsłuchu miałem tylko lampowy phono Lebena,ale nie miał startu do Husarii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, julius-6 napisał:

Chyba lepiej kupić jakieś dobre lampowe Pre i japońskiego SUT w tych pieniązkach.

@julius-6 naprawdę myślisz , że trafo to magiczne panaceum na wszystko ? , ono ma też swoje wady. W torach lampowych to mus , jak ktoś jest purystą lampowym.

Przy BAT-cie szukałbym raczej czegoś z podobnie wysokiej półki i w podobnej technologii . Ja zadowoliłem się heed-em to z droższymi nie pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek80 napisał:

A Husariaa v2 jest w ogóle do kupienia czy już tylko z rynku wtórnego lub trzeba sobie zrobić?

v2 widziałem raz, za 4,2k  także... raczej trzeba sobie zrobić. Nudy się jeszcze czasami trafiają, ale H praktycznie nie ma. 

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

@julius-6 naprawdę myślisz , że trafo to magiczne panaceum na wszystko ? , ono ma też swoje wady. W torach lampowych to mus , jak ktoś jest purystą lampowym.

Topowe trafa... robią robotę, tylko że trzeba sypnąć często nawet 5-10k za sztukę... Kumpel wysyłał mi kilka fajnych vintageowych japonskich modeli do zapoznania się i nawet z takimi sobie preampami MM grało to świetnie.  Świetnym przykładem jest tutaj przeciętny LAR + SUT Verto, które czasami potrafi zakasować dobre preampy MC. 

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

Przy BAT-cie szukałbym raczej czegoś z podobnie wysokiej półki i w podobnej technologii . Ja zadowoliłem się heed-em to z droższymi nie pomogę.

Jesli opis O mnie jest aktualny to wg mnie wyboru nie ma zbyt wielkiego. Miałem Cabasse Irose 500. Z raczej barwnym i gęstym BAT (tak go kojarzę) stawiałbym zdecydowanie na jakiś mocno rozdzielczy preamp MC, który ładnie poukładałby scenę, poprawił nieco kontur i dynamikę. Akurat lampowce i SUTy raczej dobarwiają dźwięk, dociążają średnicę, wygładzają, często  powiększają źródła pozorne.... nie trafiłem na taki, który względem Husarii by u mnie pchnął brzmienie w kierunku analityczności. Może nieco Denon AU-S1 miał trochę zapędny na porządkowanie i uspokajanie brzmienia, ale mimo lampowego pre w średnicy było mało ciekawie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, julius-6 napisał:

Topowe trafa... robią robotę, tylko że trzeba sypnąć często nawet 5-10k za sztukę... Kumpel wysyłał mi kilka fajnych vintageowych japonskich modeli do zapoznania się i nawet z takimi sobie preampami MM grało to świetnie.  Świetnym przykładem jest tutaj przeciętny LAR + SUT Verto, które czasami potrafi zakasować dobre preampy MC. 

nie wątpię że grają , bo kiedy miałem lampy też miałem taką opcje. Tylko trafa się wstawia , by dodatkowego szumu nie generować z kolejnych stopni lampowych .

Tu nie trzeba aż tak kombinować bo byle project na opamach z mc , ma tą dynamikę wyższą od sut-a + pre mm. 

35 minut temu, julius-6 napisał:

Z raczej barwnym i gęstym BAT (tak go kojarzę) stawiałbym zdecydowanie na jakiś mocno rozdzielczy preamp MC

może taniej wyjdzie zmienić wkładkę na at , U mnie ortofon bronze też nie zagrał zupełnie z meridianem , pomimo cudowania kilka lat z preampami i kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem / Używam traf, bo po prostu podoba mi się z nich dźwięk. Nie rozkminiam tego inaczej ?
Używając sekcji MM z Husarii z trafem wielokrotnie osiągałem lepsze efekty niż z bardzo dobrą sekcją MC. Inna kwestia, że po prostu miałem dobre/wybitnie dobre SUTy.

 

Zmiana Ortofona na AT wg mnie bez sensu. Większosć AT ma wykastrowaną średnice, chociaż akurat Cabasse grają bardzo gładko na górze, mało ofensywnie wiec niewykluczone, że taka 33ptg zrobiłąby robote... ale nadal trzeba do tego solidny preamp.... a realia są takie, że z 3k-4k u zachodnich producentów cieżko coś naprawdę dobrego wybrać. 

Próbuję zmienić Husarię od 2 lat i mało co zagrało na podonym poziomie, a jak juz zagrało to zazwyczaj budżet pod 10k. Podobał mi się Chinook, ale jest duuużo głośniejszy w torze i słabszy na basie ( za to gładszy, bardziej nasycony..lampowy) - przy odrobinie farta można za 6,5-7k upolować. Nie wspominając o tym, że funkcjonalność duuuużo mniejsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, julius-6 napisał:

Większosć AT ma wykastrowaną średnice,

wreszcie mogę się nie zgodzić .

zawsze wymiana dobrej wkładki jest bez sensu , ale z pre gramofonowym też dużo nie zadziałasz , bo sztywno riaa się trzyma

ma dla mnie AT ma o wiele lepszy PRaT . Bez tego timingu muzyka na ortofonie brzmiała mało wiarygodnie. I to chyba jedyna wada wg mnie tych wkładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu ciekawy okaz na xlr-ach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.