Skocz do zawartości
IGNORED

Budujemy pierwszy zestaw z Pioneer A400X


Maverickoti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Postanowiłem zbudować swój pierwszy zestaw Audio. Nie chce się na nim zatrzymać, tylko doświadczać zmiany podzespołów a zarazem dźwięku.

Co już mam:

  • Gramofon: Dual DT 250
  • Wzmacniacz: Pioneer A-400X

Czego poszukuje:

  • głośniki stereo

Przestrzeń:

  • Pokój 30-35 m2

Rodzaj muzyki:

  • Organek, Astral Bass x Igo, Marek Grechuta

Przykłady utworów:

https://www.youtube.com/watch?v=FHFvaQ5Q4QM

https://www.youtube.com/watch?v=jlfxlqQB26s

https://www.youtube.com/watch?v=r5h0xXjQKBA

https://www.youtube.com/watch?v=Xnn7dNPDZlw

 

Z okazji koronowirusa nie mogę zrobić przejażdżki po odsłuchach. Prośba do Was. Wspierając się Waszym doświadczenie, czy możecie mi polecić kolumny do hmm 2000zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż spory więc np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale gdybyś chciał zmienić wkładkę w gramofonie lub strumieniować, to na początek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nowe też można znaleźć w budżecie choćby Quadral Argentum 550

czy Indiana line Nota 550 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestion f 38.jest na olx za 1000 zł.ogloszenie nie moje. Mam te kolumny i ostatnio pojąłem próbę wymiany ale przegrałem .Chyba zostaną do końca.Bardzo polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat miał spięty ten wzmacniacz z monitorami DIY (poszukaj projekt Misiomora na Seas ze skosna ścianką), grało to świetnie. Oczywiście 30-35m2 to trochę dużo, musiałbyś wspomóc subwooferem ewentualnie ale szczerze było to granie za te pieniądze na wysokim poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz duże pomieszczenie wiec potrzebujesz wydajniejszych kolumn. W tym przypadku mogą się sprawdzić Monitor Audio Monitor 300, Pylon Audio Pearl 27 lub Heco Victa Prime 702. 

Zapraszamy do kontaktu z nami w sprawie wypożyczenia i wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21

Jak najbardziej Was odwiedzę. Jeśli chodzi o kolumny to myślę, że nowe kupię. Myślałem o firmie Dali.

Wracając jeszcze do samego wzmacniacza to myślicie, że to jest wybór? Cena używanego Pioneer A-400x jest praktycznie taka sama jak nowego Pioneer A-40AE.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z gorszych możliwych wyborów (A-400X) ;[

Wiem co mówię - słyszałem go raz - dźwięk jak radio na bateryjki w porównaniu z konkurencją ;/ Bardzo nieudany model i kolumny czy tjuningi tu w niczym nie pomogą ...

Zmień klocka i potem myśl o DALI najlepiej, zrobisz jak zechcesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a na różnych forach i youtubie go polecają, że jeden z najlepszych wzmacniaczy w tej kategorii cenowej.

Kupię głośniki Dali i wypożyczyę jakieś dwa nowe wzmacniacze do 2000 zł. Wtedy wybiorę ten który będzie najlepiej grał.

@quatross a możesz mi polecić jakiś wzmacniacz z którym miałeś styczność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Maverickoti napisał:

hmm a na różnych forach i youtubie go polecają, że jeden z najlepszych wzmacniaczy w tej kategorii cenowej.

A to ciekawe. Jest bardzo liniowy, dokladny. To tak, ale absolutnie nie nadaje się do cichszego słuchania. Dla poziomów poniżej głośnego i kolumnach o płaskiej charakterystyce, gra jak pisał quatross- bez skrajów pasma. Kłania się gloryfikowany przez audiotalibów brak tych diabelskich regulatorów tonów lub filtru loudness.

Poza tym, A 400X to już stary, ćwierćwieczny dziadek, wymagający co najmniej gruntownego przeglądu i często wymiany niektorych elementów. Za jakieś grosze można z ciekawości wziąć, po wsadzeniu paru stówek (serwis, jak ktoś dobrze się zna, to taniej) można się pobawić, ale koniecznie z kolumnami o "uśmiechniętej" charakterystyce.

Osobiście nie kupiłbym tego modelu. 

Narosła wokół niego mitologia, mocno odbiega od rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę miał okazję się przekonać w realu ?

Czyli uważacie, że takie modele jak np:

NAD C316 BEE V2 - 1649 zł
PIONEER A-40AE-S - 1699 zł

będą lepsze od Pioneer A-400X po renowacji?

Jest to ta sama półka cenowa. Planuje zakupić kolumny dali oberon 3 wyporzyczę PIONEER A-40AE-S i w 30 metrowym pokoju porównam odsłuchując winyli.

Teraz to sam jestem Ciekaw czy będzie jakaś różnica a jak tak to który będzie bardziej przestrzenny i wyrazisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 13:21, Maverickoti napisał:

Cena używanego Pioneer A-400x jest praktycznie taka sama jak nowego Pioneer A-40AE.

Już samo to sprawia, że obchodziłbym starocia z daleka.

A tak w ogóle- to musi być koniecznie Pioneer? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2020 o 04:38, quatross napisał:

To jest jeden z gorszych możliwych wyborów (A-400X) ;[

Potwierdzam.
Znam ten wzmacniacz dogłębnie. Nigdy nie rozumiałem skąd się biorą te wszystkie zachwyty nad nim, znakomite recenzje i kultowość. Dźwięk tego (nomen omen) klocka jest drewniany. Suchy jak drewno, tępy jak drewno, głuchy jak drewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać bo nie znam tych wzmacniaczy, ale ponoć model A-400 a A400X to brzmieniowo "dwa światy" z czego ten pierwszy bez X jeśli wierzyć opinią jest dużo lepszy dźwiękowo, jednak i tak dziwią mnie te ceny tych urządzeń bo zbudowane to jak budżetówka i stare, a ceny po 1000zł to chyba jakaś pomyłka? prędzej 500zł po tylu latach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dune napisał:

ceny po 1000zł to chyba jakaś pomyłka? prędzej 500zł po tylu latach...

Pod warunkiem, że zadbany estetycznie. Technicznie da się naprawić to i owo, ale jak wizualnie zaniedbany, nie warto dawać złamanego grosza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 13:21, Maverickoti napisał:

Wracając jeszcze do samego wzmacniacza to myślicie, że to jest wybór? Cena używanego Pioneer A-400x jest praktycznie taka sama jak nowego Pioneer A-40AE

Pioneer A-40AE to udany model i byłby lepszym rozwiązaniem niż A-400x. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Q21 napisał:

Pioneer A-40AE to udany model i byłby lepszym rozwiązaniem niż A-400x. 

:-))))))))))))))))))))))))))

Przepraszam, że się śmieję, ale jak branża poleca ZAWSZE coś nowego ze swojej oferty, a gani sprzęt już nieprodukowany ( czytaj : niedostępny w ofercie, czytaj : na nim nie zarobi ) to krztuszę się popcornem..ze śmiechu, bo idea forum, jako miejsca, gdzie użytkownicy wymieniają się swoimi doświadczeniami z użytkowania sprzętu audio idzie wtedy w...diabły..tak jakby :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SynSama napisał:

...jak branża poleca ZAWSZE coś nowego ze swojej oferty, a gani sprzęt już nieprodukowany...

...idea forum, jako miejsca, gdzie użytkownicy wymieniają się swoimi doświadczeniami z użytkowania sprzętu audio idzie wtedy w...diabły..tak jakby :-)))))

Kolega uważniej czyta to, co komentuje, bo to nie od branży wyszedł pomysł, że a-40ae jest lepszy od a-400x.

Ps.

Oczywiście jeśli masz alergię na posty branży, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś postąpił wbrew jej radom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

radom

Radom akurat teraz jest jednym z epicentrów korony na Mazowszu ( ponoć ) . Lepiej uważać ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, SynSama napisał:

...jest...

Jest? "R" od "r" kolega też nie odróżnia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SynSama napisał:

coś nowego ze swojej oferty, a gani sprzęt już nieprodukowany ( czytaj : niedostępny w ofercie...

Tiaaa...

To niby sprzęt wyeksploatowany przez co najmniej ćwierć wieku miałby być lepszy od swojego odpowiednika ze współczesnej oferty?

Bo A 400X to przecież nie był żaden super-wypas, nawet w swoich czasach, tylko taka boczna odnoga "audiofilska", czyli pozbawiona tak czasem potrzebnych regulatorów i filtru fizjologicznego, co wówczas zaczynało być modne.

Przypominam, że czworka wówczas u Pioneera, to półka o jeden, czy dwa szczebelki wyższa od minimum- gdzie jej do końca oferty hi-fi, a nad tym byla jeszcze seria premium. 

Jak to można "fajnie" dorobić legendę do niczym specjalnym nie wyróżniającego się klocka, by później kroić naiwnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, porlick napisał:

...taka boczna odnoga "audiofilska", czyli pozbawiona tak czasem potrzebnych regulatorów i filtru fizjologicznego, co wówczas zaczynało być modne.

A ch te wersje ES, SE, KI... nie dalej jak pół roku temu czytałem, że zaletą kolejnej wersji wzmacniacza jest, wymontowanie z niego przez prodcenta DAC. Ehhh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia A 400X została nieco na siłę stworzona przez wydawany w Gdyni magazyn Hi Fi który pojawił śię chyba w 1991r,niestety też kupiłem jedną z opowieść tych bajko pisarzy i pozbyłem śię dość dobrego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

zaletą kolejnej wersji wzmacniacza jest, wymontowanie z niego przez prodcenta DAC. Ehhh...

Debilne tłumaczenie oszczędzania na klientach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do ceny tego starego A400 nowy kosztował 1000zł, dzisiaj taki wzmacniacz po 30 latach mógłby kosztować z 300zł max, do tego opinie są podzielone na jego temat niektórzy uważają, że bez tuningu to nie gra :-) zwłaszcza model z 400X w którym coś tam pozmieniano w przedwzmacniaczu, ogólnie starsza wersja bez X uważana jest za wzmacniacz grający barwniej od tego późniejszego 400X.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2020 o 12:05, Dune napisał:

Dotarłem do ceny tego starego A400 nowy kosztował 1000zł, dzisiaj taki wzmacniacz po 30 latach mógłby kosztować z 300zł max,

Rozumiem że 1000zł wtedy to tak jak 1000zł teraz ?  Że jest wart 300zł to wolne żarty. Nie jest to zawodnik wagi ciężkiej (średnia moc, skromna obudowa) ale brzmienie jest bardzo dobre. A400 tak samo jak każdy inny lubi bardziej pewien określony typ kolumn, ale potrafi zauroczyć brzmieniem, barwą i subtelnością. Bez porównania to lepszy dźwięk od 4x cięższego, napakowanego miedzią A858.  Nie ma prawa mieć też nic wspólnego z suchotnikami i wycieniowanymi Pioneerami z lat obecnych, to zupełnie inne brzmienie. 

A400X moim zdaniem nie jest zły, ale czuć różnicę in minus do A400, jest uboższy barwowo, mniej wyrafinowany, mniej kremowy. Ten wzmacniacz jest przyzwoity ale żadna z niego legenda. Poziom jak podstawowych Nadów,  szału nie ma ale tragedii też nie. Chyba że miałby kosztować z 1000zł,  jest warty z połowę tego. 

W dniu 29.04.2020 o 00:58, porlick napisał:

Tiaaa...

To niby sprzęt wyeksploatowany przez co najmniej ćwierć wieku miałby być lepszy od swojego odpowiednika ze współczesnej oferty?

Bo A 400X to przecież nie był żaden super-wypas, nawet w swoich czasach, tylko taka boczna odnoga "audiofilska", czyli pozbawiona tak czasem potrzebnych regulatorów i filtru fizjologicznego, co wówczas zaczynało być modne.

Przypominam, że czworka wówczas u Pioneera, to półka o jeden, czy dwa szczebelki wyższa od minimum- gdzie jej do końca oferty hi-fi, a nad tym byla jeszcze seria premium. 

Jak to można "fajnie" dorobić legendę do niczym specjalnym nie wyróżniającego się klocka, by później kroić naiwnych...

Cyferki ani budowa nie muszą grać. Popatrz na wykonanie i budowę Pioneerów linii 6, 7, 8 - kolosy, z kupą miedzi, dużymi mocami - a brzmienie bardzo słabe. A400 to przy nich jak wyrafinowany dżentelmen przy chamskim menelu. To A400 (oraz A300) są cenione za brzmienie a nie A400X - ten ma legendę dorobioną chyba tylko w Polsce, prawdopodobnie przez jakichś handlarzy, a to tylko przyzwoity wzmacniacz klasy budżetowej. 

W dniu 27.04.2020 o 19:48, Maverickoti napisał:

Teraz będę miał okazję się przekonać w realu ?

Czyli uważacie, że takie modele jak np:

NAD C316 BEE V2 - 1649 zł
PIONEER A-40AE-S - 1699 zł

będą lepsze od Pioneer A-400X po renowacji?

Jest to ta sama półka cenowa. Planuje zakupić kolumny dali oberon 3 wyporzyczę PIONEER A-40AE-S i w 30 metrowym pokoju porównam odsłuchując winyli.

Teraz to sam jestem Ciekaw czy będzie jakaś różnica a jak tak to który będzie bardziej przestrzenny i wyrazisty.

Dali Oberon 3 zamień na Dynaudio Emit 20, warto dopłacić, wszystko mają lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 wtedy to jak mniej wiecej 10 000 teraz porównując zarobki wtedy i teraz. Nigdy nie miałem tego wzmacniacza ale pamiętam zachwyty ze wspomnianego kilka wątków wyżej czasopisma. No i ten brak regulacji barwy na początku lat 90-tych dla mnie i wielu innych kolegach wychowanych na wieżach Unitry był czymś nieziemskimi, to musiało grać!!! Zresztą pierwszy mój wzmacniacz Pioneer model A4x4 nie pamiętam dokładnie po podłączeniu zamiast wzmacniacza Diory wywołał niedosyt bo basu mniej i wysokie jakieś takie przytłumione ale jednocześnie pojawiła się średnica i przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma do tego to, że wtedy ludzi w tym kraju nie było stać ? czasy się zmieniły wszystko było wtedy drogie, ojciec opowiadał mi że kiedyś za jedną wypłatę kupowało się kurtkę... sam pamiętam części do kompa 25 lat temu kosztowały kosmiczne pieniądze w stosunku do zarobków,  dziś można złożyć sobie kompa do grania za połowę pensji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy było stać czy nie tylko chodzi o brak świadomości. Polskie kolumny z Tonsilu są najlepsze powtarzano w Dzienniku. Polska liderem elektroniki wśród krajów RWPG. Jechał człowiek do Wrześni i jeśli się udało przywoził do domu zdobyczne Altusy i był przekonany, że ma światowej klasy sprzęt. Altusy 140 z 30cm wooferem i tubowym tweeterem, do tego loudness oraz niskie i wysokie na full. Niektórzy jeszcze korektorem 5-cio pasmowym ustawionym w U się wspomagali. W magnetofonach obniżało się prąd podkładu aby podbić wysokie. Jak nie cykalo i nie dudniło to nie grało. Taka była świadomość jakosci sprzętu audio. Piszę o latach 80-tych. Po 89 roku sytuacja się zmieniła choć internetu nadal nie było i jedyne źródło wiedzy o sprzęcie audio to były czasopisma choć zdarzało się, że ktoś coś z Berlina Zachodniego przywiozl, głównie jednak były to kolorowe telewizory, magnetowidy i odtwarzacze wideo. Nagle pojawia się A400 bez regulacji barwy. Ależ to musiało grać... Rozumiesz już teraz o co mi chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80 powstawało wiele świetnego sprzętu, ja sam siedzę w takich starociach gram obecnie na jvc ax1100 rok 1987 rewelacyjny wzmacniacz, grundig fine arts a9009, 1993r przerobiłem luxmany, hitachi, saba.. również miałem kilka współczesnych wzmacniaczy do testu, nie uważam, że współczesny sprzęt gra gorzej od starych topów sprzed lat, gorzej jednak jest z trwałością choć to już zależy co bo np. taki Accuphase, Krell, Mcintosh nadal produkują trwały i świetnie wykonany sprzęt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.